حکومت جمهوری اسلامی و بدبینی به اسلام

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکومت جمهوری اسلامی و بدبینی به اسلام

سلام
یکی از دوستان من هست که خیلی لجبازه و اصلا یه جورایی حرف حساب حالیش نمیشه. نماز میخونه روزه میگیره ولی یه جورایی انگار از جمهوری اسلامی زده شده.یه روز داشتم باهاش بحث میکردم یه حرفی زد که نفهمیدم چطوری قانعش کنم و خیلی هم ناراحت شدم. خیلی هم باهاش بحث کردم ولی متقاعد نشد. گفت که با این همه فساد و دزدی تو مملکت چرا اسم جمهوری اسلامی روش گذاشتن. گفت چرا اسم اسلام رو روش بر نمیدارن تا اسم اسلام خراب نشه و به اسلام بد بین نشن. حقیقتش نفهمیدم چطوری متقاعدش کنم درست. واسش توضیح هم دادم هر چی میدونستم ولی باز قبول نمیکنه و لجبازی میکنه.تا به خورده باهاش بحث میکنی یهو میزنه زیر همه چی و عصبانی میشه. میتونید کمکم کنید. ممنون

[="Arial"][="Navy"]بنام خدا..

باسلام.

mojtabakhezri;930203 نوشت:
جمهوری اسلامی ایران

سلام
یکی از دوستان من هست که خیلی لجبازه و اصلا یه جورایی حرف حساب حالیش نمیشه. نماز میخونه روزه میگیره ولی یه جورایی انگار از جمهوری اسلامی زده شده.یه روز داشتم باهاش بحث میکردم یه حرفی زد که نفهمیدم چطوری قانعش کنم و خیلی هم ناراحت شدم. خیلی هم باهاش بحث کردم ولی متقاعد نشد. گفت که با این همه فساد و دزدی تو مملکت چرا اسم جمهوری اسلامی روش گذاشتن. گفت چرا اسم اسلام رو روش بر نمیدارن تا اسم اسلام خراب نشه و به اسلام بد بین نشن. حقیقتش نفهمیدم چطوری متقاعدش کنم درست. واسش توضیح هم دادم هر چی میدونستم ولی باز قبول نمیکنه

میگن حرف حساب جواب نداره.

وقتی اینهمه رانت خواری و اختلاس و گناه انهم توسط برخی مسئولان و بعد هم اعتراف علنی جلوی دوربین مناظرات و غیره ..آیا اگر بخواهی دفاعی هم بکنی چه حرف منطقی و حسابی داری که بگویی..؟؟

بعد از 38 سال چه حرف و منطقی میتواند این بزرگوار و بسیاری دیگر را متقاعد نماید که اسلام خوب است..؟؟

مگر این جمهوری اسلامی که در کشور ما حاکم است و با اینهمه دشمنی با غرب و شرق و شمال و جنوب که گویی خداوند نامه ای نوشته بخط خودش و داده دست ما ملت ایران که همه بغیر از شما شیعان و ایرانیان کافرند و لذا باید ادب یا حتی کشته شوند؟

لذا توقع نابجای بعدی این است که توقع هم داریم حالا که ما داریم به دین و مکتب و رسالتمان عمل مینماییم مردم دنیا ای کشورهای قدرتمند و بی قدرت شرق و غرب و شمال و جنوب مبادا شما بخواهید با ما دشمنی نمایید یا بر علیه ما انواع دفاع و تحریمها و دشمنی ها و مقابله به مثل نمایید.

بهرحال این تنها این عزیز شما نیست که معتقد است اسلام و بالاتر از ان تشیع و حاکمیت دینی در ایران در خطر جدی قرار دارد بلکه بسیاری حتی در دل و بدون تعارف آرزوی مرگ و نابودی این نوع حاکمیتی را دارند{توجه شود که منظور ایدولوژی ست و نه شخص و اشخاص در حالیکه من بشخصه معتقدم این ایدولوژی بسیار هم عالی ست و بلکه این فرد و افراد هستند که مقصران واقعی هستند که نمیتوانند یا نمیدانند چگونه آنرا بخوبی اجرا نمایند}

بقول شعار که شعر خوبی فرمودند{ که الان یادم نیست اما انگار اینجور میگفت که: هر چه ایراد است از مسلمانی ماست و ...در خود ندارد عیبی

بهرحال اگر شما بلدش بودید تکمیل شده اش را بگویید.ممنون[/]

[="Arial"][="Navy"]بنام خدا.

باسلام.

mojtabakhezri;930203 نوشت:
لجبازی میکنه.تا به خورده باهاش بحث میکنی یهو میزنه زیر همه چی و عصبانی میشه.

اما اینجا میفرمایید لجبازه و زودهم عصبانی میشود که به عقل جور در نمیاد.

بهرحال ممکن است ایشون خیلی فرد متعصبی میباشند و از عشق بسیار زیاد به انقلاب و اسلام و تشیع فعلا اینگونه شده اند.چون عده ای هستند که از عشق و تعصب زیاد روی اینها که عرض شد حتی بر خلاف مقامات و دینداران و مذهبیون هم حرف میزنند اما ته قلبشان چیزی جز عشق و علاقه به ایران و انقلاب و دین و مذهب نیست.

فعلا برای حل مشکل بهتر است دعوتش کنید به این سایت و برخی اساتید بزرگوار را که متخصص این امر هستند را در جریان گذاشته تا آنان مشکل را حل نمایند{یا حتی بیاید اینجا و او را وارد بحثهای اینچنینی نمایید تا بتواند حرف دلش را بگوید یا شاهد صحبتها و مناظرات دیگران باشد که چگونه مخالف و موافق با هم بخوبی و در کمال امنیت و خونسردی و احترام بحث میکنند و .. و لذا شاید خدا خواست و موثر شد و متاثر گردید}[/]

سلام جناب کارگر فهیم ...
هر چقدر میخوام از این سایت برم ... باز نمیشه ...

من یک سوال از شما میپرسم ... به نظره شما این مملکت کجاش غیر اسلامی هست ... آیا جایی از اون رو میشناسید که غیر اسلامی باشه ...

1. در مورد قوه قانونگذاریش ...
2. در مورد قوه مجریه اش ...
3. در مورد قوه قضائیه اش ...

هر جاش رو که بنگرید اسلامی هست ... وقتی ما در درون قوه مقننه این همه وسواس داریم و کسانی رو انتخاب میکنیم که متعهد باشند ...
وقتی در درون قوه مجریه این همه وسواس داریم و از میان هزاران نفر 5 نفر رو به عنوان کاندید معرفی میکنیم ...
یا قوه قضائیه ای که زیر نظر ولی فقیه هست و تمام قضاتش سالها درس خوندن و همشون هم مومن و ... هستند ...

هیچ کجا رو شما نمیتونید پیدا کنین که اسلامی نباشه ...

در درون قانونگذاری هامون
در درون اجرائیاتمون
در درون قضاوتهامون

همه و همه اسلامی هست ... ولی اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسیم ... چیزه دیگری هست ... و راه رسیدن به اون هم اسلام نیست ... اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسین اسلام آمریکائی هست ... اسلامی که قائل به مذاکره هست ... اسلامی که شرایط رو درک میکنه ... اسلامی که میفهمه برای انسانها قانون گذاری میکنه ...

اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسین یک سری نتایج خوب و عالی هست و سوال این هست که با طی کردن مسیر اسلامی آیا میشه به اون نتایج رسید یا نه ...

اگر بحث سره این هست که کشور ما اسلامی نیست چون ....

قوه مقننه اش اسلامی نیست
قوه مجریه اش اسلامی نیست
قوه قضائیه اش اسلامی نیست

باهاتون مخالف هستم .و همشون رو من اسلامی میدونم . ولی اگر میخواهید بحث کنین که اسلام میگه اختلاص نداشته باشیم ... اسلام میگه کلاه برداری نداشته باشیم و ... و چطور هستش که در درون جامعمون چنین چیزهایی رو داریم خدمتتون عرض میکنم که برای داشتن دنیایی اینچنینی نیاز به الزاماتی فراتر از دین اسلام داریم ... ( مثلا نیاز به اسلام آمریکایی داریم ) نیاز به بایدها و نبایدهایی فراتر از دین و جهانشمول تر خواهیم داشت ...

بنابراین به نظره من نام جمهوری اسلامی ایران نامی درست هست و هیچ ایرادی هم نداره ...

بنام خدا.

باسلام.

مینوی خرد;930223 نوشت:
سلام جناب کارگر فهیم ...
هر چقدر میخوام از این سایت برم ... باز نمیشه ...

من یک سوال از شما میپرسم ... به نظره شما این مملکت کجاش غیر اسلامی هست ... آیا جایی از اون رو میشناسید که غیر اسلامی باشه ...

1. در مورد قوه قانونگذاریش ...
2. در مورد قوه مجریه اش ...
3. در مورد قوه قضائیه اش ...

هر جاش رو که بنگرید اسلامی هست ... وقتی ما در درون قوه مقننه این همه وسواس داریم و کسانی رو انتخاب میکنیم که متعهد باشند ...
وقتی در درون قوه مجریه این همه وسواس داریم و از میان هزاران نفر 5 نفر رو به عنوان کاندید معرفی میکنیم ...
یا قوه قضائیه ای که زیر نظر ولی فقیه هست و تمام قضاتش سالها درس خوندن و همشون هم مومن و ... هستند ...

هیچ کجا رو شما نمیتونید پیدا کنین که اسلامی نباشه ...

در درون قانونگذاری هامون
در درون اجرائیاتمون
در درون قضاوتهامون

همه و همه اسلامی هست ... ولی اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسیم ... چیزه دیگری هست ... و راه رسیدن به اون هم اسلام نیست ... اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسین اسلام آمریکائی هست ... اسلامی که قائل به مذاکره هست ... اسلامی که شرایط رو درک میکنه ... اسلامی که میفهمه برای انسانها قانون گذاری میکنه ...

اون چیزی که شما دوست دارین بهش برسین یک سری نتایج خوب و عالی هست و سوال این هست که با طی کردن مسیر اسلامی آیا میشه به اون نتایج رسید یا نه ...

اگر بحث سره این هست که کشور ما اسلامی نیست چون ....

قوه مقننه اش اسلامی نیست
قوه مجریه اش اسلامی نیست
قوه قضائیه اش اسلامی نیست

باهاتون مخالف هستم .و همشون رو من اسلامی میدونم . ولی اگر میخواهید بحث کنین که اسلام میگه اختلاص نداشته باشیم ... اسلام میگه کلاه برداری نداشته باشیم و ... و چطور هستش که در درون جامعمون چنین چیزهایی رو داریم خدمتتون عرض میکنم که برای داشتن دنیایی اینچنینی نیاز به الزاماتی فراتر از دین اسلام داریم ... ( مثلا نیاز به اسلام آمریکایی داریم ) نیاز به بایدها و نبایدهایی فراتر از دین و جهانشمول تر خواهیم داشت .

خدمت شما {البته ببخشید من قبلش بگم که من همه را دراین سایت با نام جناب خطاب میکردم و هنوز هم اکثرا خطاب میکنم چون نمیدانم چه کسی خانم و چه کسی اقاست اما میدانم که اگر مرد باشند درست گفتم و اگر هم خانم باشند بازهم از نظر من مرد هستند و لذا تا وقتیکه مطمئن نشوم طرفم مانند شما و اگر اشتباه نکنم زن و خانم هستند ایشان را جناب و آقا و مرد میدانم}

لذا خدمت شما سرکار خانم مینوی خرد {که البته از نظر من و بنا بدلایلی آخر خرد هم هستید سلام و عرض ادب{آخر خرد تقریبا یک صفت یا تعریف است اما منظورمن بطور کل این است که شما هزار ماشاا... و البته اگر مثالهایتان در نظرهایتان ساختگی و تخیلی و بلکه ساخته و پرداخته ذهن خودتان باشند میتوان به این استعداد نمره بالایی داد و حتی اگر خود من بشخصه در این مملکت کاره و مسئولی بودم حتما از این ذهن خلاق و این استعداد ژرف بهره میبردم>>البته گفتم که اگر مثالهای شرکتی تان ساخته و پرداخته ذهنتان باشند}

اولا که من واقعا نمیدانم اسلام امریکایی چیست و اگر کسی آنرا بخوبی میداند معرفی و بیان نماید ممنون میشوم.

دوم هم و تا وقتیکه بیشتر و بهتر انرا بدانم یک نظر کوتاه و البته بیسوادانه نسبت به آنچه که کاملا آنرا نمیدانم بدهم:
در مورد اسلام امریکایی که واقعا میتوان به ذهن خلاق دشمنانمان افرین فرستاد چرا که قبل از انکه روحانیت شیعه فهیم ما پی ببرند یا حتی قصد نمایند که اسلام را درست تر و بهتر و ساده تر هم معرفی و بیان و یا حتی پیاده نمایند انان دست بکار شده و زودتر از روحانیت ما و ما مردم ایران آنرا بیان نمودند{حالا شاید واقعا قصدشان خوب و کمک بوده و یا بد و منفی و ضربه زدن بوده ، واقعا نمیدانم} اما بمحض اینکه این اسلام که شاید هم اسلام واقعی تر باشد {چرا که اسلام دین خشونت که نیست اگر چه در مواقع جنگ و خطر دارای فرهنگ شهادت و جهاد هم میباشد} لذا احتمالا وقتیکه از دهان دشمنان ما خارج شد اسم اسلام امریکایی بخود گرفت و لاجرم محکوم به عزلت نشینی و این شد که برخی روحانیت ما و ما مردم همچنان بر احکام سفت و سخت پافشاری نموده تا نشان دادن اسلام مهر و محبت و ...

و چه در غیر اینصورت واقعا من که نمیدانم مگر امریکا هم اسلام دارد..؟؟

یعنی مثل اینکه اگر ما در مورد مسیحیت نظری یا پینشهادی بدهیم فورا برخی مذهبیون تندروی امریکایی بگویند مسیحیت ایرانی ..؟؟و بلافاصله بر خلاف ان یا علیه آن موضعگیری نمایند..؟؟
و مثلا انرا اجرا نکنند..؟؟که مثلا واقعا یعنی چی..؟؟

واقعا نمیدانم.

خودمان و مملکت و مردم خودمان و انقلاب و مذهب خوب خودمان را تحت فشار سخت ترین قسمتهای آیین و دین الهی مان قرار بدهیم و بعد به اون قسمت نرم و خوبش پشت کنیم و بگوییم نه چرا چون اسلام امریکایی ست..؟؟

اگر چنین باشد که واقعا افرین بر این ذهن خلاق ایرانیه ما{البته گفتم که فعلا فقط برداشت اولیه و حتی ناآگاهانه خودم را بیان نمودم که لذا ممکن است با علم بیشتر به آن تغییر و تصحیح هم نماید}

اما در مورد اصل جمهوری اسلامی بله جمهوری اسلامی بسیار خوب و عالی است که فقط بنظر منهم باید اگر ایراداتی دارد برطرف گردند{مثلا افرادی که زودعصبی میشوند و بیشتر به آن قسمت تند دین متوسل میشوند تا قسمتهای مهر و محبتش کمتر به کار گرفته شوند چون بیشتر نارضایتی ها بعد از شهرداری ها یا بیکاری و گرانی ها از همین تندخویی های افرادی ست که مانند آن قضیه پارک که فرمودید با مردم به تندی برخورد مینمایند و لذا مردم اینرا به پای شخص نمینویسند بلکه متاسفانه به پای نظام و انقلاب و یا دین و روحانیت و مذهب میگذارند}

موي اندر شیر خالص زود پیدا می‌شود

اگر قصد شما از بحث اقناع فرد مقابل هست به هر نحوی این کار درست نیست. بنده خدا اعتقادی داره اما آسیبی که به کسی نداره.

کارگر فهیم;930382 نوشت:
بنام خدا.

باسلام.

خدمت شما {البته ببخشید من قبلش بگم که من همه را دراین سایت با نام جناب خطاب میکردم و هنوز هم اکثرا خطاب میکنم چون نمیدانم چه کسی خانم و چه کسی اقاست اما میدانم که اگر مرد باشند درست گفتم و اگر هم خانم باشند بازهم از نظر من مرد هستند و لذا تا وقتیکه مطمئن نشوم طرفم مانند شما و اگر اشتباه نکنم زن و خانم هستند ایشان را جناب و آقا و مرد میدانم}

لذا خدمت شما سرکار خانم مینوی خرد {که البته از نظر من و بنا بدلایلی آخر خرد هم هستید سلام و عرض ادب{آخر خرد تقریبا یک صفت یا تعریف است اما منظورمن بطور کل این است که شما هزار ماشاا... و البته اگر مثالهایتان در نظرهایتان ساختگی و تخیلی و بلکه ساخته و پرداخته ذهن خودتان باشند میتوان به این استعداد نمره بالایی داد و حتی اگر خود من بشخصه در این مملکت کاره و مسئولی بودم حتما از این ذهن خلاق و این استعداد ژرف بهره میبردم>>البته گفتم که اگر مثالهای شرکتی تان ساخته و پرداخته ذهنتان باشند}

اولا که من واقعا نمیدانم اسلام امریکایی چیست و اگر کسی آنرا بخوبی میداند معرفی و بیان نماید ممنون میشوم.

دوم هم و تا وقتیکه بیشتر و بهتر انرا بدانم یک نظر کوتاه و البته بیسوادانه نسبت به آنچه که کاملا آنرا نمیدانم بدهم:
در مورد اسلام امریکایی که واقعا میتوان به ذهن خلاق دشمنانمان افرین فرستاد چرا که قبل از انکه روحانیت شیعه فهیم ما پی ببرند یا حتی قصد نمایند که اسلام را درست تر و بهتر و ساده تر هم معرفی و بیان و یا حتی پیاده نمایند انان دست بکار شده و زودتر از روحانیت ما و ما مردم ایران آنرا بیان نمودند{حالا شاید واقعا قصدشان خوب و کمک بوده و یا بد و منفی و ضربه زدن بوده ، واقعا نمیدانم} اما بمحض اینکه این اسلام که شاید هم اسلام واقعی تر باشد {چرا که اسلام دین خشونت که نیست اگر چه در مواقع جنگ و خطر دارای فرهنگ شهادت و جهاد هم میباشد} لذا احتمالا وقتیکه از دهان دشمنان ما خارج شد اسم اسلام امریکایی بخود گرفت و لاجرم محکوم به عزلت نشینی و این شد که برخی روحانیت ما و ما مردم همچنان بر احکام سفت و سخت پافشاری نموده تا نشان دادن اسلام مهر و محبت و ...

و چه در غیر اینصورت واقعا من که نمیدانم مگر امریکا هم اسلام دارد..؟؟

یعنی مثل اینکه اگر ما در مورد مسیحیت نظری یا پینشهادی بدهیم فورا برخی مذهبیون تندروی امریکایی بگویند مسیحیت ایرانی ..؟؟و بلافاصله بر خلاف ان یا علیه آن موضعگیری نمایند..؟؟
و مثلا انرا اجرا نکنند..؟؟که مثلا واقعا یعنی چی..؟؟

واقعا نمیدانم.

خودمان و مملکت و مردم خودمان و انقلاب و مذهب خوب خودمان را تحت فشار سخت ترین قسمتهای آیین و دین الهی مان قرار بدهیم و بعد به اون قسمت نرم و خوبش پشت کنیم و بگوییم نه چرا چون اسلام امریکایی ست..؟؟

اگر چنین باشد که واقعا افرین بر این ذهن خلاق ایرانیه ما{البته گفتم که فعلا فقط برداشت اولیه و حتی ناآگاهانه خودم را بیان نمودم که لذا ممکن است با علم بیشتر به آن تغییر و تصحیح هم نماید}

اما در مورد اصل جمهوری اسلامی بله جمهوری اسلامی بسیار خوب و عالی است که فقط بنظر منهم باید اگر ایراداتی دارد برطرف گردند{مثلا افرادی که زودعصبی میشوند و بیشتر به آن قسمت تند دین متوسل میشوند تا قسمتهای مهر و محبتش کمتر به کار گرفته شوند چون بیشتر نارضایتی ها بعد از شهرداری ها یا بیکاری و گرانی ها از همین تندخویی های افرادی ست که مانند آن قضیه پارک که فرمودید با مردم به تندی برخورد مینمایند و لذا مردم اینرا به پای شخص نمینویسند بلکه متاسفانه به پای نظام و انقلاب و یا دین و روحانیت و مذهب میگذارند}

سلام ...
متنهاتون جزو یکی از زیباترین متنهایی هستش که در درون این سایت باهاش برخورد میکنم ... و مدتهاست که از اینگونه نوشتن فاصله گرفته ام و شاید یکی از علتهاش تعصب باشه .

در ابتدای سخن از اینکه از من تعریف کردین ازتون تشکر میکنم ولی مصرانه و بدون کوچکترین اغراق و کوچکترین شکسته نفسی عنوان میکنم که واقعا من خودم رو هیچی نمیبینم .

یکی از علتهاش این هست که با آدمهایی روبرو هستم و واقعا اعتقادم این هست که اگر 100 سال هم از خدا عمر بگیرم نمیتونم به اونها برسم و همین مساله افسردگی های زیادی برای من به همراه داشته ... و شاید اینجا برای من تبدیل به مکانی شده که بخوام عقده هام و نداشته هام رو در درونش خالی کنم .

و در مورد اینکه فرمودین من ذهن خلاقی دارم و در مورد مثالهای شرکتی که عنوان کردید ...

1. من یک دفترچه تجربیات دارم که تمامی خاطرات و اتفاقها رو در درونش مینویسم ... دکترین ها و سیساتهایی که زده ام ... سیاستهایی که توشون شکست خورده ام و هر دوره زمانی اونها رو مرور میکنم ... اینجوری همیشه در درون ذهنم باقی میمونند ...

2. اکثر مطالبی که مینویسم دقیقا برام پیش اومده اند ... و تخیلی نیستند ... ولی شاید تحلیلی باشند ... یعنی اینکه من بعد از اون اتفاق میشینم و فکر میکنم که چه نتیجه ای از اون گفتار و اتفاق میتونم بگیرم ... خودم رو یک بار جای خودم میزارم ... یک بار جای طرف مقابلم میزارم و هر بار نتایج رو بررسی میکنم و شاید اینجوری هست که مطالب غیر واقعی به نظر میان .

3. انیشتن یک کلام زیبا داره که میگه عقل انسان رو از نقطه الف به نقطه ب میبره ... ولی تخیل عقلانی انسان رو از الف به هر جایی میبره ...

و اما برگریدم به اصل موضوع ... اسلام آمریکائی ...

هر کسی ممکن هست که اسلام آمریکائی رو به گونه ای تعریف کنه ... و من هم اون رو اینجوری تعریف میکنم ...

اسلامی که به مرور زمان update شده باشه ...
اسلامی که به مرور زمان تعدیل تر شده باشه ...
اسلامی که به مرور زمان اجرائی تر شده باشه ...
و ...

من چندین سال پیش از کسی مطلبی رو شنیده بودم ( به درست یا غلط بودن اون مطمئن نیستم ) که گویا مجلسی بوده و در درون آن غذایی وجود داشته ... حضرت محمد میخواستند غذا رو شروع کنند و یک سردار ایرانی که اسیر شده بوده هم در درون اون مهمانی بوده ...

پس از مدتی میبینند که اون سردار ایرانی غذا نمیخوره ...
از ایشان میپرسند که چرا غذا نمیخوری ...
و گویا یکی از اصحاب حضرت محمد به ایشان میگن که ...
ایرانی ها عادت دارند قبل از خوردن غذا دستهایشان را بشورند ...
و حضرت محمد از این کاره ایشان استقبال میکنه ...
و از اون به بعد هم ایشان و اصحابشون هم این کار رو میکردند

باز هم میگم ... در درون مجلسی بود ... و در درون اون مجلس من چنین داستانی رو شنیدم و از صحت اون اطلاع ندارم ...

یا مساله غزوه خندق ...
که یک ایرانی استراتژی جنگ رو تعیین میکنه

ببینین ...
اگر همین الان مثلا یک آقا کراوات بزنه ... بدبختش میکنن .
اگر کسی بخواد یه فرهنگ اروپایی که شیک و با کلاس هست در درون ایران جا بندازه ... میشه تهاجم فرهنگی ...

در حالیکه در تمام دنیا دارن کارهایی رو میکنند که خوبی ها و زیبایی های تمدن ها و فرهنگ هایه دیگر رو بگیرند ... و بدیهاش رو دور بیاندازند ...

طرف میره از روستاهای چین ... هنر معماریشون رو میگیره و میبره در درون آمریکا برجی به سبک چینی میسازه
طرف میره غذای سنتی چینی رو یاد میگیره و با سبکی جدید در درون کشور آمریکا پخت میکنه
طرف میره نوع احترام گذاشتن ژاپنی ها رو یاد میگیره و اونو با سبک اروپایی ترکیب میکنه و باهاش قلب عشق درست میکنه و اینجوری محبت و علاقه خودش رو نشون میده
و ...

ولی همه اینها میشن تهاجم فرهنگی ...

اسلام آمریکایی میگه ...

1. شما میتونی برای امام حسین دسته عزاداری راه بندازی و در درون خیابان عزاداری کنی ( انچنانچه در قلب آمریکا این کار رو میکنند )
2. شما میتونی پوشیه بزنی و در درون خیابان با پوشیه بری ( آنچنانچه تعداد پوشیه زنهای شهر لندن از تهران بیشتر هست )
3. شما میتونی تبلیغات اسلامی خودت رو در درون کشور داشته باشی و حتی میتونی حزب جمهوری اسلامی رو در درون کشور آمریکا ایجاد کنی
4. شما میتونی برای خودت مسجد بسازی
5. شما میتونی آئین های مذهبی خودت رو داشته باشی
6. شما میتونی ارتش داشته باشی و از کشورت دفاع کنی

نه شما ...
تمامی ادیان میتونند اینگونه باشند ...
چهاچوبی تعیین شده داشته باشند و در درون چهارچوبشون فعالیت کنند . تبلیغات کنند .

و اونها با این مخالف هستند که فعالیتهای ایدیولوژیکی و بنیاد گرایانه بخواد شکل بگیره ... و جهاد ایدیولوژیکی بخواد بوجود بیاد ...

مثلا مسیحی ها بخوان جلویه مسلمونها بایستند . یا برعکس .....

اونها میگن هر کدومتون کاره خودتون رو بکنین ... نه اینکه بخواین جهاد کنین و جنگهای مذهبی راه بندازین ...

اونها میگن هر کدومتون کاره خودتون رو بکنین و دیگران رو امر به معروف نکنین ... چون ممکن هست معروف هر کسی در نزد خودش یه چیزی باشه . و اون رو فضولی در کاره دیگران میدونن

و ...

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان و نیز تسلیت و تعزیت سالروز شهادت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام

به اطلاع می رساند پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

وظیفه من در قبال دوستی که رهبری را قبول ندارد، چیست؟

چرا با وجود همه مشکلات ، نظام جمهوری اسلامی را دوست داریم؟

اگر ولي فقيه معصوم نيست، چرا اطاعت از وي واجب است؟

بحثی درباره جایگاه رهبری در نظام ولایت فقیه

رهبری و نظارت بر اکثر مسائل ساختاری کشور

[h=2]برای مبارزه با نجومی بگیران و اختلاس کنان چه کنیم وقتی دستمون از زمین و آسمون کوتاهه؟[/h]

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

موضوع قفل شده است