عدم ادای احترام تیم عربستان به کشته شدگان لندن! - بازخوانی سخنان امام خمینی(ره) درباره آل سعود

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عدم ادای احترام تیم عربستان به کشته شدگان لندن! - بازخوانی سخنان امام خمینی(ره) درباره آل سعود

سلام و عرض ادب
چند سال پیش به صحبت های یکی از سخنرانان گوش میدادم. بحث درمورد شجرهء ملعونه و شاخه های درخت بنی امیه بود
سخنران به یکی از بیانات امام خمینی(ره) اشاره کردند که ایشان فرموده اند اگر از اسرائیل بگذریم از آل سعود نمی گذریم!

گر چه همیشه از آل سعود نفرت داشتم و پلیدی آنها را می دانستم ، اما این سخن امام خمینی مقداری برایم عجیب بود
یعنی آل سعود از صهیونیست ها نیز بدتر هستند؟ چرا؟ مگر چه کرده اند؟ چه چیز در پشت پردهء ماجرای آل سعود وجود دارد؟
از آن روز تا کنون کنکاش بیشتری در این باب کردم و هر روز بیشتر برایم روشن میشد که چرا امام چنین مطلبی را فرموده اند

اگر اَمثال آل سعود (بخوانید آل جُهود) نبودند ، امروز داعشی هم نبود و بین مسلمانان تفرقه نمی افتاد
آنچه به آمریکا و اسرائیل و انگلیس و..... قدرتِ ابراز وجود می دهد ، نه ثروتشان است ، نه شعبده بازی های رسانه ای آنها و نه حتی سلاح و قدرت نظامیشان

بلکه مهمترین عاملِ شاخ شدنِ کفار ، وجود منافقان و خودفروختگان در بین مسلمانان است که سردمدار آنها رژیم آل سعود است

کشتار حاجیان ایرانی در سال 1366
کشتار منا
هتک حرمت نوجوانان ایرانی
حمله به یمن
و به تازگی هم حملات تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی(ره)

حالا هم اتفاق عجیب دیگری در بازی فوتبال استرالیا و عربستان رخ داده که بیش از پیش پَستی و بی عقلی و عقب ماندگی آل سعود را نمایان می سازد
در این بازی قرار بود به احترام کشته شدگان حادثهء لندن و از آنجایی که دو نفر از کشته شدگان اهل استرالیا بودند ، یک دقیقه سکوت برقرار شود
اما بازیکنان عربستان از این کار خودداری کردند!! که موجی از انتقادها را در پی داشته است
این احمق ها آنقدر حقیر و پست هستند که حتی برای حفظ ظاهر خودشان هم که شده ، حاضر نشدند احترامِ کشته شدگان را نگه دارند

توجیه عربستانی ها این بوده که سکوت کردن به احترام مردگان در فرهنگ ما وجود ندارد
این در حالی است که در چندین بازی در ورزش های مختلف ، به احترام مرگ ملک عبدالله یک دقیقه سکوت انجام شده بود
از جمله در بازی الاهلی و بارسلونا که در دوحه انجام شده بود

نقل از سایت ورزش 3 ، لینک خبر: http://www.varzesh3.com/news/1420764/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%9F

اینک پس از زمان زیادی که از سخنان امام میگذرد ، تازه مردم جهان دارند حقیقت را می فهمند
و چهرهء واقعی آل سعود دارد از پشت نقاب نمایان میشود. چهره ای که سال ها پیش ، امام خمینی شناخته و معرفی کرده بود

بخشی از سخنان امام درمورد آل سعود
در آن زمان امام خمینی به پیشینهء آنها و بحث وهابیت اشاره کرده بودند
ای کاش مسلمانان همان موقع حرفهای امام را می فهمیدند تا امروز امثال داعش را نبینیم:

"اگر ما از مسئله قدس بگذریم ، اگر ما از صدام بگذریم ، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذریم
نمى توانیم از مسئله حجاز بگذریم. مسئله حجاز یک باب دیگرى است غیرِ مسائل دیگر

کى اینها را خادم الحرمین قرار داده؟
با چه وجهى اینها اسم مملکت اسلامى را تغییر داده اند از آنى که بود ، حجاز را مملکت سعودى قرار دادند؟
مملکت سعودى به چه مناسبت؟

به یکى از آیات کتاب کریم اشاره مى کنم آن جا که فرموده است:
اجعلتم سقایة الحاج و عمارة المسجد الحرام کمن امن باللّه والیوم الاخر و جاهد فى سبیل اللّه لایستوون عنداللّه واللّه لایهدى القوم الظالمین
گویى آیه کریمه در همین عصر نازل شده و گویى براى آل سعود و امثال آل سعود در طول تاریخ و براى ملت مجاهد و بزرگ ایران و حجاج بیت اللّه الحرام در عصر حاضر و امثال آنان در همه اعصار آمده است

اگر مى خواستیم به دنیا ثابت کنیم که حکومت آل سعود ، این وهابیهاى پستِ بی خبر از خدا ، بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته اند
به این اندازه که کارگزاران ناشى و بى اراده حاکمیت سعودى در این قساوت و بى رحمى عمل کرده اند ، موفق نمى شدیم
و حقا که
این وارثان ابى سفیان و ابى لهب و این رهروان راه یزید روى آنان و اسلاف خویش را سفید کرده اند"

برای آشنایی بیشتر با نظر امام خمینی(ره) درباره آل سعود ، این لینک را مطالعه کنید:
http://article.tebyan.net/304916/%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF

[=Times New Roman]

Reza-D;929102 نوشت:

یعنی آل سعود از صهیونیست ها نیز بدتر هستند؟
چرا؟
مگر چه کرده اند؟
چه چیز در پشت پردهء ماجرای آل سعود وجود دارد؟

[=times new roman]استاد هادی در تاپیک "انسان های «حزب باد» چه سرنوشتی دارند؟"
این جواب رو به من دادند:

نقل قول:

قبل از هر سخنی بهتر است تعریفی از حزب باد داشته باشیم:
حزب باد یا فرصت‌طلبی (به انگلیسی: Opportunism) به تغییر جهت دادن بر حسب دگرگونی اوضاع و همچنین به خاطر سود شخصی دلالت دارد.
کسانی را حزب باد می‌نامند که همواره به سوی قدرتِ وقت گرایش دارند و پایبند اصولی نیستند و یا اصول خود را فدا می‌کنند.
باد، تابع است؛ تابع جریان‌های سرد و گرم روزگار و از جای سرد به جای گرم در حرکت. امروز به چپ می‌وزد و فردا به راست. حزب باد نیز موقعیتی شبیه به باد دارد.

امیرالمؤمنین علیه السلام در فرمایشی به این مطلب اشاره می فرمایند که:
الناس ثلاثه: فعالم ربانی، و متعلم علی سبیل نجاه، و همج رعاع[نهج البلاغه ح 139] یعنی: مردم سه دسته‌اند: عالم ربانی (دانای خداشناسی که به مبدأ و معاد آشنا بوده به آن عمل نماید) و طالب علم و آموزنده‌ای که (از جهل و نادانی) بر راه نجات و رهایی یافتن است و مگسان کوچک و ناتوانند (نادان نفهم به انواع زشتیها آلوده) که هر آواز کننده‌ای (به هر راهی) را پیروند و با هر بادی میروند (درست را از نادرست تمیز نداده و به مذهب و طریقه‌ای پایدار نیستند و به هر راه پیش می آیند می‌روند).
حزب بادی هر که هست، تابع وزش باد انتفاع شخصی است و از هر سو که باد نفع شخصی بوزد، به آن سو خواهد دوید.

به قسمت های آبی رنگ دقت کنید.

Reza-D;929102 نوشت:
سلام و عرض ادب

سلام

Reza-D;929102 نوشت:

و به تازگی هم حملات تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی(ره)

اگر نگوییم داعش = عربستان سعودی، این موضوع هنوز ثابت نشده.

Reza-D;929102 نوشت:

توجیه عربستانی ها این بوده که سکوت کردن به احترام مردگان در فرهنگ ما وجود ندارد

بله در فرهنگ ما مسلمانان وجود ندارد، کاری به این مسئله که چرا در گذشته این کار را کرده اند ندارم اما نباید این روش ترویج شود.

سکوت اعضای تیم ملی به خاطر قربانیان حادثه تروریستی:

من وارد بازی های سیاسی نمیشم چون بعضیا منافعشون جنگ ما با اون هاست با اینکه توان ما بیش از اون هاست.
اما میگم چرا باید پول هامون از طریق حج وارد جیب اونها بشه و کلی هم بی احترامی و نا امنی ببینیم؟
اول باید بدونیم حج واجب شرایط داره ولی تعداد زیادی بدون عملی کردن شرایط میرن. به نظدم همون شرایطه که حج و ارزشمند تر میکنه. مثلا شما نیازمندی دور و برت نباشه و ...
دوم آیا تو هر شرایطی باید رفت حج؟ دستاوردش چیه

به نام خدا.

روزنه;929126 نوشت:
من وارد بازی های سیاسی نمیشم چون بعضیا منافعشون جنگ ما با اون هاست با اینکه توان ما بیش از اون هاست.
اما میگم چرا باید پول هامون از طریق حج وارد جیب اونها بشه و کلی هم بی احترامی و نا امنی ببینیم؟
اول باید بدونیم حج واجب شرایط داره ولی تعداد زیادی بدون عملی کردن شرایط میرن. به نظدم همون شرایطه که حج و ارزشمند تر میکنه. مثلا شما نیازمندی دور و برت نباشه و ...
دوم آیا تو هر شرایطی باید رفت حج؟ دستاوردش چیه

اول اینکه حج دستور خداست و وجوب و حرمتش رو باید مراجع مشخص کنند. یعنی نمیتونیم خودمون بگیم نمیریم!

دوم اینکه حضور ما در حج میتونه از نظر فرهنگی تاثیر خوبی روی بقیه داشته باشه. همه مسلمان ها که وهابی نیستن.

ستایشگر :Gol:

ستايشگر;929128 نوشت:
به نام خدا.

اول اینکه حج دستور خداست و وجوب و حرمتش رو باید مراجع مشخص کنند. یعنی نمیتونیم خودمون بگیم نمیریم!

دوم اینکه حضور ما در حج میتونه از نظر فرهنگی تاثیر خوبی روی بقیه داشته باشه. همه مسلمان ها که وهابی نیستن.

سلام
چه تاثیری ایجاد شده؟

shsina;929121 نوشت:
این موضوع هنوز ثابت نشده

دوست دارید به چه روشی برای شما اثباتش کنم؟

shsina;929121 نوشت:
بله در فرهنگ ما مسلمانان وجود ندارد

آن وقت رقص شمشیر با رئیس جمهور کشور آمریکا در فرهنگمان وجود دارد؟
شراب خوردن آن هم توسط کلید دار کعبه چطور؟ در فرهنگمان وجود دارد؟

در فرهنگ اروپایی ها هم روسری زدن وجود ندارد ، اما وقتی به ایران میایند به احترام قانون ما روسری می زنند
سکوت کردن اعضای تیم ملی درست است یا غلط بحثی است جدا چون در ابعاد کشوری است و توسط خودمان

shsina;929121 نوشت:
کاری به این مسئله که چرا در گذشته این کار را کرده اند ندارم

ولی من کار دارم happy

روزنه;929126 نوشت:
من وارد بازی های سیاسی نمیشم

تمام نکاتی که گفتید یعنی ورود به بازی های سیاسی

روزنه;929126 نوشت:

من هم تا حدودی موافقم ، البته بجز حج واجب
اما این هم دقت کنید که آنها می خواهند اتحاد مسلمانان جهان را بشکنند و تحریم حج یعنی پاسخ مثبت دادن به خواست آنها

به نام خدا.

روزنه;929132 نوشت:
سلام
چه تاثیری ایجاد شده؟

سلام بر شما.

همین که حضور داشته باشیم، متوجه میشن که ایرانی ها و شیعه ها اون موجودات شاخ داری که وهابی ها میگن نیستن! اگر ارتباطی هم شکل بگیره که دیگه بهتر.

اونقدری حضور ایران تاثیرگذار هست که وهابی ها حاضرن بخاطرش در حرم امن الهی، 8 هزار انسان پاک رو از فشار و گرما خفه بکنند و جرثقیل بندازن رو سرشون، شاید که دیگه نیان!

Reza-D;929135 نوشت:

بفرمایید، بدون اینکه از حمایت های مالی و عقیدتی عربستان از داعش و مصاحبه ها و تهدید های گذشته ی عربستان صحبت کنید، این مسئله را اثبات کنید.

Reza-D;929135 نوشت:

آن وقت رقص شمشیر با رئیس جمهور کشور آمریکا در فرهنگمان وجود دارد؟
شراب خوردن آن هم توسط کلید دار کعبه چطور؟ در فرهنگمان وجود دارد؟

این صحبت ها ربطی به مطلب بنده ندارد. و من هم کاری به درست یا غلط بودن این مسئله ندارم.

Reza-D;929135 نوشت:

در فرهنگ اروپایی ها هم روسری زدن وجود ندارد ، اما وقتی به ایران میایند به احترام قانون ما روسری می زنند

خب که چه؟ الان اعضای تیم ملی به احترام کدام قانون به جای حمد و سوره ۱ دقیقه سکوت کردند؟

Reza-D;929135 نوشت:

سکوت کردن اعضای تیم ملی درست است یا غلط بحثی است جدا چون در ابعاد کشوری است و توسط خودمان

بنده به همین بحث جدا و فرهنگی اشاره کردم که شما موضع گرفتید Smile

shsina;929223 نوشت:
بدون اینکه از حمایت های مالی و عقیدتی عربستان از داعش و مصاحبه ها و تهدید های گذشته ی عربستان صحبت کنید ، این مسئله را اثبات کنید

:Gig:

shsina;929223 نوشت:
این صحبت ها ربطی به مطلب بنده ندارد. و من هم کاری به درست یا غلط بودن این مسئله ندارم

ربطش این است که اگر عربستان واقعاً پایبند به فرهنگ اسلامی است ، باید در مسائل مهمتر نیز پایبند باشد
مثال عربستان همان است که مالک اشتر درمورد خوارج گفت:
"این جماعت دائم در کار مستحباتند!"

shsina;929223 نوشت:
خب که چه؟ الان اعضای تیم ملی به احترام کدام قانون به جای حمد و سوره ۱ دقیقه سکوت کردند؟

پاسخش همان بخش است که در نقل قول بعدی شما از من بود. اینکه خودمان سکوت کنیم بحثش جدای از موضوع این تاپیک است
بحث ما بحث بین المللی است. نکند انتظار داشتید بازیکنان استرالیا به احترام کشته شدگان حمد و سوره بخوانند؟!

[SPOILER]تلاش شما برای دفاع از عربستان وهابی برایم جالب است!
واقعاً فکر می کنید عمل عربستان بخاطر دلسوزی برای دین و فرهنگ اسلامی بوده؟![/SPOILER]

Reza-D;929136 نوشت:
تمام نکاتی که گفتید یعنی ورود به بازی های سیاسی

البته سیاسی داریم تا سیاسی

Reza-D;929136 نوشت:
من هم تا حدودی موافقم ، البته بجز حج واجب
اما این هم دقت کنید که آنها می خواهند اتحاد مسلمانان جهان را بشکنند و تحریم حج یعنی پاسخ مثبت دادن به خواست آنها

با اتحاد موافقم اما اگر اونها نخوان چی؟
یعنی ما میریم اونجاد داد میزنیم با ما متحد بشین؟

ستايشگر;929137 نوشت:
به نام خدا.

سلام بر شما.

همین که حضور داشته باشیم، متوجه میشن که ایرانی ها و شیعه ها اون موجودات شاخ داری که وهابی ها میگن نیستن! اگر ارتباطی هم شکل بگیره که دیگه بهتر.

اونقدری حضور ایران تاثیرگذار هست که وهابی ها حاضرن بخاطرش در حرم امن الهی، 8 هزار انسان پاک رو از فشار و گرما خفه بکنند و جرثقیل بندازن رو سرشون، شاید که دیگه نیان!

شاید اینم یک راهش باشه ولی خیلی تلفات داره. به نظرم راه های دیگه هم باید باشه.

نظر من کلی بود میگم ما که میگیم اونها بد رفتار میکنن پس به جای هر حرفی اول باید خودمون نریم.

به نام خدا.

روزنه;929238 نوشت:
شاید اینم یک راهش باشه ولی خیلی تلفات داره. به نظرم راه های دیگه هم باید باشه.

نظر من کلی بود میگم ما که میگیم اونها بد رفتار میکنن پس به جای هر حرفی اول باید خودمون نریم.

چه راه دیگری؟

اونها وظیفه شون هست که خوب رفتار کنن و اتفاقا این هم میتونه خوب باشه که نشون بده ماهیت این موجودات چیه.

همین یک دقیقه سکوت نکردن در ظاهر ساده است، اما اگر ما باهوش باشیم میتونه چنان ضربه ای به حیثیت وهابی ها باشه که ...

روزنه;929237 نوشت:
با اتحاد موافقم اما اگر اونها نخوان چی؟
یعنی ما میریم اونجاد داد میزنیم با ما متحد بشین؟

بله ، اما نه خطاب به سردمداران عربستان ، بلکه خطاب به مسلمانانی که به آنجا می آیند
البته در این میان اگر صدای این اتحاد و بازگو کردن سیرهء اهل بیت(ع) به گوش مردم عربستان هم برسد که دیگر چه بهتر
اما هدف اصلی همان اتحاد بین مسلمین جهان است و اصلاً یکی از دلایل بنای کعبه همین است

روزنه;929245 نوشت:
ماجرای قبلی جز رفتار غیر منطقی ما رو به دنیا نشون نداد متاسفانه.

البته متوجه نشدم منظور شما از ماجرای قبلی چیست
ولی انتظار نداشته باشید رسانه هایی که در دست صهیونیست ها و همسو با اهداف آنهاست طرف حق را بگیرند
این همه انسان در افغانستان و عراق قتل عام می شوند ، هیچکس ککش نمی گزد
اما کافی است یک مسلمان یک نفر را بکشد ، تمام دنیا با خبر میشوند

[="Times New Roman"][="Black"]چیزی که رضا گفت:

Reza-D;929102 نوشت:

مهمترین عاملِ شاخ شدنِ کفار ، وجود منافقان و خودفروختگان در بین مسلمانان است که سردمدار آنها رژیم آل سعود است

به تازگی هم حملات تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی(ره)

چیزی که shsina گفت:
shsina;929121 نوشت:

اگر نگوییم داعش = عربستان سعودی، این موضوع هنوز ثابت نشده.

چیزی که رضا گفت
Reza-D;929135 نوشت:

چیزی که shsina گفت:
shsina;929223 نوشت:

بفرمایید، بدون اینکه از حمایت های مالی و عقیدتی عربستان از داعش و مصاحبه ها و تهدید های گذشته ی عربستان صحبت کنید، این مسئله را اثبات کنید.

یادمه توی یکی از بازی های پرسپولیس و سایپا که سایپا یک بر صفر جلو بود استاد جواد خیابانی فرمودند: "بدون در نظر گرفتن گل سایپا بازی صفر بر صفر مساوی است"
من خیلی خندیدم ، یعنی چرا باید گل سایپا در نظر گرفته نشه؟ بعد از بازی هم کلی جوک واسش ساختن.
آقای shsina ، مثل مربی های فوتبال ایران صحبت میکنید.
توی کنفرانس مطبوعاتی میگن:
تیم حریف موقعیتی نداشت ، شما به جز سه تا گلی که نیمه ای اول خوردیم
و اون پنج تا توپی که خورد زیر طاق دروازمون و اومد بیرون
و به جز اون چهار تا تک به تکی که دروازبانمون گرفت ، اگر فقط یک موقعیت گل از تیم حریف پیدا کردید من فوتبال رو میزارم کنار.
[/]

Reza-D;929230 نوشت:
:Gig:
[SPOILER]تلاش شما برای دفاع از عربستان وهابی برایم جالب است!
واقعاً فکر می کنید عمل عربستان بخاطر دلسوزی برای دین و فرهنگ اسلامی بوده؟![/SPOILER]

نمیدونم چرا فکر میکنید من دارم از عربستان دفاع میکنم؟! من فقط یک موضوع فرهنگی رو مطرح کرم. بازیکنان عربستان هم میتونستند به فرهنگ خودمون عمل کنن و حمد و سوره بخونن.

Reza-D;929256 نوشت:
بله ، اما نه خطاب به سردمداران عربستان ، بلکه خطاب به مسلمانانی که به آنجا می آیند
البته در این میان اگر صدای این اتحاد و بازگو کردن سیرهء اهل بیت(ع) به گوش مردم عربستان هم برسد که دیگر چه بهتر
اما هدف اصلی همان اتحاد بین مسلمین جهان است و اصلاً یکی از دلایل بنای کعبه همین است

البته متوجه نشدم منظور شما از ماجرای قبلی چیست
ولی انتظار نداشته باشید رسانه هایی که در دست صهیونیست ها و همسو با اهداف آنهاست طرف حق را بگیرند
این همه انسان در افغانستان و عراق قتل عام می شوند ، هیچکس ککش نمی گزد
اما کافی است یک مسلمان یک نفر را بکشد ، تمام دنیا با خبر میشوند

منظورم ماجرای سفارت بود.
صد البته پس نباید هم بهانه داد دستشون.
این ها رو کسانی هم که به حج میرن میدونن؟
پدر بزرگ من وقتی میره مکه اگر واقعا بخواد به همه کمک کنه مستطیع آنچنانی نمیشه بعد وقتی هم میره هیچ هدف سیاسی نداره.

shsina;929266 نوشت:
نمیدونم چرا فکر میکنید من دارم از عربستان دفاع میکنم؟! من فقط یک موضوع فرهنگی رو مطرح کرم. بازیکنان عربستان هم میتونستند به فرهنگ خودمون عمل کنن و حمد و سوره بخونن.

اتفاقاً چون شما را می شناسم تعجب کردم
سینا جان برخی مسائل باید برای دو طرف قابل درک باشد
من حرف شما را قبول دارم که فرهنگ غربی نباید برای ما عرف بشود ، در این حرفی نیست
اما اولاً آنچه من تعریف کردم موضوعی بین المللی بود
ثانیاً مدعی خودش یکی از ناقضین ادعایش بوده و هست

روزنه;929268 نوشت:
منظورم ماجرای سفارت بود.
صد البته پس نباید هم بهانه داد دستشون

بله نباید بهانه دست آنها داد
اما نباید هم به بهانهء
"بهانه ندادن" ، هیچ اعتراضی نکرد و حرفی نزد

مَثَلِ این ماجرا مانند این است که نفر "الف" شروع کند به کتک زدن نفر "ب" و ما فقط نگاه کنیم
با چوب به جاش بیفتد و ما فقط نگاه کنیم. او را با چاقو بزند ما فقط نگاه کنیم

بعد نفر "ب" یک سیلی یه نفر "الف" بزند ، ناگهان ما داد بزنیم و اعتراض کنیم

روزنه;929268 نوشت:
این ها رو کسانی هم که به حج میرن میدونن؟

قطعاً عده ای نمی دانند. اما قطعاً عده ای هم هستند که می دانند
درمورد آنهایی هم که نمی دانند ، باید آگاهی آنها را بالا برد

آیا به این علت که بعضی از جوانان قواعد ازدواج را نمی دانند ، پ باید کلاً ازدواج را جمع کنیم ، یا باید آگاهی آنها را بالا ببریم؟

روزنه;929268 نوشت:
در بزرگ من وقتی هم میره هیچ هدف سیاسی نداره

لازم نیست حتماً کسی با قصد سیاسی برود. اتفاقاً اگر هدف اصلی این باشد که شاید اشکال هم داشته باشد
هدف اصلی دستور و رضای خداست ، اما در ذیل آن اهدافی مثل وحدت مسلمین هم محقق میشود

روزنه;929277 نوشت:
سال هاست که میریم هیچ درصدی از هدفه به دست نیومده

با کدام ترازو اندازه گرفتید؟

Reza-D;929278 نوشت:
با کدام ترازو اندازه گرفتید؟

با ترلزویی که فرمودین
وحدت عرب سعودی با ایران

روزنه;929279 نوشت:
وحدت عرب سعودی با ایران

دقیقاً در کجای صحبت هایم چنین حرفی زدم؟!!

این حرف من بود در پست شماره 15 :

Reza-D;929256 نوشت:

اون متن و متوجه نشده بودم.
یکی از اهداف حج اتحاده مسلمانان جهانه.

دقیقا چی میگین شماها؟؟؟چرا اسکدین اینجوری شده؟؟؟

خودتون متوجه حرفای همدیگه میشین.....هر کی یه جمله از حرف یکی بر میداره اونیکی زیرش یه جمله مینویسه...جمعش که با هم میخونی ..به این میرسی که

نفر اول:چی میگی تو..
نفر دوم:تو چی میگی...

[="Tahoma"][="Black"]بسم الله
اتفاقا باید سایر مسلمین به این موضوع اعتراض کنند زیرا آبروی تمام مسلمین زیر سوال می رود.
ثانیا این موضوع در بعد رسانه ای به نفع ایران و به ضرر عربستان است.
لذا با پرهیز از بزرگ نمایی باید همه جا منتشر شود اخبار اینگونه حوادث.

در ضمن ما همینگونه هم متهم به ساخت کعبه و قرآن دگر هستیم.با حج نرفتن مدعای این منافقان اثبات مبشود.
زبان عربی ما ایرانی ها بسیار ضعیف است در حالی که مالزیایی ها و مسلمانان شرق آسیا تسلط به زبان عربی دارند و تحت تاثیر سعودی ها قرار می گیرند.اگر ما هم زبان عربیمان را تقویت کنیم تاثیر بهتری می توانیم دتشته باشیم.[/]

عدم سکوت بازیکنان عربستان یه گل به خودی درست و حسابی بود ،اونم درست تو زمانی که کیفشون کوک بود و فکر می کردند دنیا ایستاده داره براشون کف میزنه با این کارشون حیثیت نداشتشونو به باد دادن من یکی خوشم اومد

guest;929297 نوشت:
دقیقا چی میگین شماها؟؟؟چرا اسکدین اینجوری شده؟؟؟

خودتون متوجه حرفای همدیگه میشین.....هر کی یه جمله از حرف یکی بر میداره اونیکی زیرش یه جمله مینویسه...جمعش که با هم میخونی ..به این میرسی که

نفر اول:چی میگی تو..
نفر دوم:تو چی میگی...

عليك سلام
مگر قرار است در اسك دين چه كنيم؟ بتادل نظر و گفتگو كه طبيعتاً نياز به نقل قول هست
تا هم مشخص شود در چه مورد حرف مي زنيم و هم طرف مقابل متوجه بشود كه كسي خطاب به ايشان سخني گفته
چند بار متن شما را خواندم آخرش متوجه نشدم منظورتان چه بوده

[="Arial"]

Reza-D;929812 نوشت:
عليك سلام
مگر قرار است در اسك دين چه كنيم؟ بتادل نظر و گفتگو كه طبيعتاً نياز به نقل قول هست
تا هم مشخص شود در چه مورد حرف مي زنيم و هم طرف مقابل متوجه بشود كه كسي خطاب به ايشان سخني گفته
چند بار متن شما را خواندم آخرش متوجه نشدم منظورتان چه بوده

منظوره خاصی نبود...نقل قول ها جمله به جمله بود ...یکم ادم سردرگم میشه همین...