صفحه 4 از 4 نخست ... 234
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا اینکه گاهی آیات قرآن مطابق شرایط می آیند، دلیل منطقی و علمی دارد؟

نوشته
    17
    حضور
    12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط سعدی شیرازی نمایش پست ها
    در این مورد در سایت زیر توضیح داده شده:
    http://www.pasokhgoo.ir/node/90567
    چیزی که ازش برداشت کردم اینه که این کار دوستمون استخاره است نه تفال. فال گرفتن با قرآن مثل اینه که در صفحات قرآن کلمات "خوب" و "بد" رو می نویسند و بعد یک صفحه رو باز می کنند و میگن "خوب اومد" یا "بد اومد" و ... . باز هم این صفحه بالایی رو بخونید شاید من دقیق متوجه نشده باشم.

ممنون میشم اگر کارشناس محترم باز هم در مورد تفاوت استخاره و فال راهنمایی بفرمایند.
    سلام؛
    آنطور که بنده جستجو کردم،استخاره باید در جایی گرفته شود كه مثبت يا منفى بودن كار بر انسان روشن نباشد، و با تفكّر و انديشه، و حتّى با مشورت كردن با افراد خبره و صاحب نظر نيز روشن نشود؛ اين جا، جاى استخاره است و در غير اين صورت استخاره كردن، اشتباه است.
    یعنی انکه شما یک حال روحی بدی داشته باشید و بروید قرآن را باز کنید که پیش گویی کنید این کار بد بوده یا نبوده، این کار درست نیست...
    گمان نکنم استارتر محترم، بر سر دو راهی کاری مانده باشند که برای خلاص شدن از وضعی که در آن بوده اند به قرآن رجوع کرده باشند...شما وقتی قرآن را باز میکنید انتظار دارید از چه چیزی صحبت کند؟؟؟خب معلوم است باید در مورد یکتا پرستی باشد و هدایت انسان بسمت خدا...
    نمیدانم چرا احساس میکنم می خواهید اخرش نتیجه گیری کنید هر موضوعی که در قرآن به صورت صریح بیان شده است، ممکن است درست نباشد و کلی باشد، در صورتی که اینطور نیست،وقتی قرٱن در سوره ای در حال شرح موضوعی است آن ها بی ربط نیستند...اصلا فرض سوال اشتباه است که بتوان از آن همچین چیز هایی نتیجه گرفته،البته این نظر بنده هست.

2. صلوات

نوشته
    16
    حضور
    1 روز 10 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    27

اگر کسی، تجربه ی مشابه داره، ممنون می شم بگه.
    این کار رو شاید بشه امتحان هم کرد. البته اگر به قصد آزمایش همینطوری یک موضوع رو انتخاب کنید و قرآن رو
    باز کنید، احتمالا نتیجه نخواهید گرفت. ولی اگر واقعا از نظر ذهنی به شدت درگیر موضوعی بودید، شاید بتونید
    با نیت، قرآن رو باز کنید و ما رو هم از نتیجه با خبر کنید.

فکر نمی کنم مشکلی هم داشته باشه. اینکه وقتی آدم خاطرش پریشانه، به قصد آروم شدن، قرآن رو باز کنه چرا
    باید ایرادی داشته باشه.

اینکه بعضی دوستان اشتباه برداشت کردن و و مدام احساس می کنن کسی اینجا قصد اثبات یا زیرسوال بردن چیزی
    رو داره هم به دلیل متوجه نشدن همین نکتست: قرآن قرار نیست چیزی رو پیش بینی کنه، یا جای انسان تصمیم بگیره.
    صرفا توی شرایط روحی خاص، باز کردن قرآن با این نیت که آیاتی بیاد و حالتون رو بهتر کنه، فکر نکنم اسمش فال گرفتن باشه.

4. صلوات ها 2

نوشته
    166
    حضور
    13 روز 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    358

نقل قول نوشته اصلی توسط hemmattby نمایش پست ها
    اگر کسی، تجربه ی مشابه داره، ممنون می شم بگه.
    من نوشتم تجربه ی خودم رو ولی به دلیل این که صرفا تجربه ی شخصی خودم بود پاکش کردم. چون مطمئن نیستم از اینکه همیشه تکرار شده یا نه.

6. صلوات

صفحه 4 از 4 نخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 32

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری