صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا اینکه گاهی آیات قرآن مطابق شرایط می آیند، دلیل منطقی و علمی دارد؟

نوشته
    4
    صلوات
    5
    حضور
    8 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سعدی شیرازی نمایش پست ها
    آیا همه موارد مرتبط بودند یا برخی از اونها؟ آیا شده آیه ای بیاید و این ارتباط را نداشته باشد؟

و چطور آیه را انتخاب می کنید؟ آیا به طور مثال یک صفحه را انتخاب می کنید و در آن صفحه یک آیه مرتبط می بینید یا اینکه دقیقاً یک آیه خاص انتخاب می شود؟

با دو سه بار امتحان میشه موضوع رو بررسی کرد اما اول باید ببینیم آیا انجام این کار به قصد آزمایش صحیحه یا خیر.

در سایت آیت الله مکارم شیرازی یک قسمتی برای استخاره با قرآن وجود داره. استخاره توسط ایشان انجام نمی شود و بر مبنای اعداد شبه تصادفی کامپیوتری است. پس شاید از نظر ایشان استخاره مشکل نداشته باشه.
    من تا مدتی پیش، آدم نماز خونی نبودم. به پیشنهاد خانواده یک بار قرآن رو باز کردم تا شاید تاثیری در من داشته باشه.
    صفحه ی 313 اومد که از آیه ی 13 سوره ی «طه» شروع می شه.
    و من تو را برگزيده‌ام. پس به آنچه وحى مى‌شود گوش فرا دار. (13)
    خداى يکتا من هستم. هيچ خدايى جز من نيست. پس مرا بپرست و تا مرا ياد کنى نماز بگزار. (14)
    من خیلی دراین مورد تعجچب نکردم و معتقد بودم که آیات زیادی در قرآن با همین مضمون هست.

بار بعدی، ذهنم پر از شک شده بود به همه چیز (دین و قیامت و..)، که قرآن رو باز کردم و از میانه های آیه ی 2 ی سوره ی رعد اومد:
    ...امر عالم را با نظامی محکم و آیات قدرت را با دلایل مفصل منظم و مبین ساخت. باشد که شما به ملاقات پروردگار خود یقین کنید. (2)
    و اوست خدایی که بساط زمین را بگسترد و در آن کوه‏ها برافراشت و نهرها جاری ساخت و از هر گونه میوه یک جفت پدید آورد، شب تار را به روز روشن بپوشاند، همانا در این امور متفکران را دلایلی روشن
    (بر قدرت آفریدگار) است. (3)
    این بار برام خیلی جالب توجه بود. چون ادامه ی این آیات هم همچنان موضوع همینه. من به جهت طولانی نشدن متن، مابقی آیات رو نیاوردم.

آخرین بار هم بعد از تولد 20 سالگیم، یه حس ناراحت کننده ای بهم دست داد. به دوران دبیرستانم فکر می کردم و از این که زمان گذشته، به شدت ناراحت بودم. باز قرآن باز شد و اولین آیه، آیه ی 14 سوره ی قصص بود:
    چون به توانایی [جسمی و عقلی] خود رسید و رشد و کمال یافت، به او حکمت و دانش دادیم؛ و این گونه نیکوکاران را پاداش می دهیم.
    در این بین، یکی دو باری هم به قصد آزمایش، قرآن رو باز می کردم و مثلا باخودم فلان موضوع رو در نظر می گرفتم که در این موارد، آیات بی ارتباطی
    میومد و اگر دوباره پشت سرش یک بار دیگه هم امتحان می کردم، باز آیه ی بی ربط میومد. این آیات تقریبا همه، درباره ی غضب الهی و بلاهایی که
    به سر گنهکاران نازل می شد بودن.
    ولی مواردی که اینقدر دقیق اومد، مواردی بود که من واقعا از نظر روحی به حمایت معنوی نیاز داشتم و نیت قوی ای پشت کارم بود.

می خوام بدونم تفسیر و نظر دوستان چیه. شما این موضوع رو به چی نسبت می دید؟
    ویرایش توسط hemmattby : 1396/03/25 در ساعت 05:56

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 20