صفحه 5 از 5 نخست ... 345
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا در جبهه مبارزه با الحاد حضور نداریم؟

نوشته
    881
    حضور
    56 روز 11 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1108

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها

سيناي عزيز ، چرا براي من متاسف هستيد برادر؟
    به نظرت بهتر نيست بجاي تاسف خوردن براي من ، با دليل حرفهاي مرا رد كنيد؟
    چيزي كه شما ميگوئيد نقض حرفهاي خودتان است

شما ميگوئيد كسي را به من نشان بدهيد كه در تمام زمينه ها رفع شبهه كند
    درحاليكه در چندين تاپيك خودِ شما منتقد اين بوديد كه كسي توي تمام رشته ها اظهار نظر كند
    اصلاً يكي از گيرهاي شما به امثال رائفي پور همين بوده كه چرا در جايي كه تخصص ندارد نظر ميدهد

برادر رضا عرض کردم که اون "یک نفر" یک اصطلاح بود برای نشان دادن وضعیت خرابی که داریم، من جایی نگفتم یک نفر به همه شبهات پاسخ بدهد، عرض کردم باید فعالیت ها به صورت خودش جوش افزایش پیدا کنه تا در اجتماع هایی که به صورت متعدد شبهات مطرح میشوند کسی پاسخ گو باشه، بدون اینکه کسی سوالی پرسیده باشه یا درخواستی کرده باشه. حالا این فرد طبیعتا به شبهاتی که در تخصصش است پاسخ خواهد داد.

یعنی فرض کنید من توی یک شبکه اجتماعی دارم شبهه پراکنی میکنم، یک نفر باشد که مثلا در بخش کامنت ها به این شبهات پاسخ بدهد بدون اینکه کسی از این فرد درخواستی کرده باشد و افرادی که عضو آن شبکه اجتماعی هستند با دیدن شبهه جواب آن را هم ببینند.

در شبکه های اجتماعی فارسی به صورت محدود این کار انجام میشه، ولی در شبکه های اجتماعی خارجی بنده تا به حال ندیدم، و شبهات بسیار ساده ای مثل "مسطح بودن زمین" بدون پاسخ رها میشوند و باعث انحراف فکر هزاران انسان هستند.

فکر کنم اگر متوجه منظورم شده باشید، میفهمید که صحبت های شما هیچ ارتباطی با صحبت های بنده نداشته و فقط حاشیه بودند.

بدون گرفتن "ایراد" اصلاحی صورت نخواهد پذیرفت.
    ویرایش توسط zeos_403 : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ در ساعت ۱۵:۲۱

نوشته
    2,922
    حضور
    76 روز 23 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3600

نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
    [FONT="Tahoma"][COLOR="Navy"][SIZE="3"]با سلام
    . الحادی که چهره های مختلف دارد و چه بسا ماتریالیسم داروینیستی از مهمترین آنها باشد. T]
    با سلام
    متاسفانه برخی علمای ما و بدتر از آنها شاگردانشان روحیه جهادی ندارند...
    مثلا شما تصور کنید در سایت ما افرادی مثل جناب نقطه یا جناب باء باید خیلی مورد توجه قرار گیرند ... اما متاسفانه این طور نیست...
    افرادی مثل جناب نقطه کم داریم اما نظریاتشان و خودشان مطرود واقع میشوند... آن هم توسط خود جامعه مسلمان از جمله کارشناسان دینی... شاید داستان آن سمیناری که ایشان بودند و در مورد فرگشت صحبتی با یک کارشناس داشتند را خوانده باشید... اینها ریشه ی رشد داروینیسم و الحاد هستند...

یا نمونه دیگر تصور کنید وقتی شخصی میپرسد
    آیا پوشش حجم عورت واجب است؟
    سوالش ممنوع میشود
    اما افرادی میتوانند برای طرح داروینیست از آلت تناسلی و قارچ گونه بودن ان و روابط جنسی صحبت کنند ( تنها در این یک ماه اخیر دو تاپیک داشتیم که در لینک زیر میتوانید مشاهده کنید)
    خوب با چنین برخورد دوگانه انتظار میرود مظاهر الحاد مثل داروینیسم رشد نکنند؟! یا کسانی که دغدغه دین دارند طرد نشوند؟!
    http://www.askdin.com/showthread.php...981#post930981
    سوال زیاد دارم اما کسی نیست جواب بده

3. صلوات ها 3

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,132
    حضور
    19 روز 23 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2453

سلام

به نظر من باید روی شبهات بیشتر کار شود و بیشتر تحقیق و تفحص صورت بگیرد
    الان خیلی از شبهاتی که درهمین سایت مطرح می شود جواب قانع کننده ای دریافت نمی شود
    اوایل تعداد بی خدایان دو سه نفر بیشتر نبود ولی الان تعدادشان خیلی زیاد شده
    این بخاطر این است که کارشناسان سایت نتوانسته اند انها را قانع و رفع شبهه کنند
    من از بعضی دوستان که سوال پرسیده اند و شبهه داشته اند پرسیده ام که ایا جواب قانع کننده گرفته اند
    همه انها گفته اند که خیر جوابها قانع کننده نیست

و هرگز ندیده ام شخص بی خدایی در این سایت پس از مدتها مباحثه خداباور شده باشد

ازادی در پرواز است نه در انتخاب قفس

5. صلوات

نوشته
    128
    حضور
    4 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    155

نقل قول نوشته اصلی توسط **گلشن** نمایش پست ها
    سلام

الان خیلی از شبهاتی که درهمین سایت مطرح می شود جواب قانع کننده ای دریافت نمی شود
    من از بعضی دوستان که سوال پرسیده اند و شبهه داشته اند پرسیده ام که ایا جواب قانع کننده گرفته اند

با سلام
    این موضوعات و شبهات بنظر جنبه سرگرمی پیدا کرده و قرار نیست نتیجه ای داشته باشد. االبته امکان نتیجه گیری وجود دارد بخصوص برای کسانی که مدت ها با این مباحث درگیر بوده اند. برای عده ای مانند بنده چون نمیتوانم وقت زیادی بگذارم روی اینها شاید تنها از بعضی موضوعات بتوانم نتیجه بگیرم

و اینکه نمیدانم این بحث هایی که در مورد مسائل جامعه در اینجا می شود تاثیری هم دارد؟! چون برخی به نوعی صحبت میکنند انگار
    مقامات منتظر شنیدن نظرات ایشان هستند تا امور مملکت را سامان بدهند
    بعضی از دوستان هم که در ارتفاع چند هزار پایی سیر می کنند

با وجود سرو صدایی که در چند دهه اخیر برخی دانشمندان و گروه های غربی در مورد خداناباوری راه انداخته اند کلاً اگر بخواهیم بگوییم تعداد خداناباوران زیاد نیست یعنی در مجموع جمعیت زمین تعداد آنها کم است و چند میلیون بیشتر نیستند. و اکثریت به نوعی به خدا اعتقاد دارند .... عده ای به اخلاقیات پایبند هستند صرف نظر از این مباحث و عده ای هم هستند که با خدا کاری ندارند و توقع دارند خدا هم با آنها کاری نداشته باشد و ...

ویرایش توسط prosperity : ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ در ساعت ۱۱:۵۶

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    344
    حضور
    23 روز 2 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    987

نقل قول نوشته اصلی توسط **گلشن** نمایش پست ها
    سلام

سلام. یک علت بسیار مهمش میتونه این باشه که بسیاری از افراد فقط از کارشناسان معجزه می خوان و حرفهای منطقی در گوششان فرو نمیرود و به نوعی فقط می خواهند جدل کنند تا حرفشان را به کرسی بنشانند.
    بله، کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده خیر.
    بشوی اوراق اگر همدرس مایی
    که علم
    عشق در دفتر نباشد

نوشته
    128
    حضور
    4 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    155

نقل قول نوشته اصلی توسط nobelist نمایش پست ها
    کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده خیر
    صحیح. شما خودتون الان جزء کدوم دسته هستید

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,132
    حضور
    19 روز 23 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2453

نقل قول نوشته اصلی توسط prosperity نمایش پست ها
    با سلام
    این موضوعات و شبهات بنظر جنبه سرگرمی پیدا کرده و قرار نیست نتیجه ای داشته باشد. االبته امکان نتیجه گیری وجود دارد بخصوص برای کسانی که مدت ها با این مباحث درگیر بوده اند. برای عده ای مانند بنده چون نمیتوانم وقت زیادی بگذارم روی اینها شاید تنها از بعضی موضوعات بتوانم نتیجه بگیرم

سلام

به نظر من نودو نه درصد کسانی که می ایند اینجا و سوالی مطرح میکنند دنبال جواب سوالشون هستند
    وگرنه اینقدر وقت هدر نمی دهند
    متاسفانه جوابها قانع کننده نیست و کارشناسان از خودشان ابتکار عمل و پاسخی ندارند و
    فقط کارشان نقل قول کردن از دیگران هست

نقل قول نوشته اصلی توسط prosperity نمایش پست ها
    با وجود سرو صدایی که در چند دهه اخیر برخی دانشمندان و گروه های غربی در مورد خداناباوری راه انداخته اند کلاً اگر بخواهیم بگوییم تعداد خداناباوران زیاد نیست یعنی در مجموع جمعیت زمین تعداد آنها کم است و چند میلیون بیشتر نیستند. و اکثریت به نوعی به خدا اعتقاد دارند .... عده ای به اخلاقیات پایبند هستند صرف نظر از این مباحث و عده ای هم هستند که با خدا کاری ندارند و توقع دارند خدا هم با آنها کاری نداشته باشد و ...
    تعدادشان رو به افزایش است

10. صلوات

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,132
    حضور
    19 روز 23 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2453

نقل قول نوشته اصلی توسط nobelist نمایش پست ها
    سلام. یک علت بسیار مهمش میتونه این باشه که بسیاری از افراد فقط از کارشناسان معجزه می خوان و حرفهای منطقی در گوششان فرو نمیرود و به نوعی فقط می خواهند جدل کنند تا حرفشان را به کرسی بنشانند.
    بله، کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده خیر.
    سلام
    شاید تعداد کمی اینگونه باشند
    ولی تعداد زیادی هم هستن که واقعا دنبال جواب هستند
    مشکل کارشناسان این است که از خودشان نظری ندارند و فقط نقل قول می کنند از علمای گذشته
    غافل از اینکه مردم این زمان سواد و معلوماتشات بالا رفته و سریع قانع نمی شوند و موی را از ماست می کشند

12. صلوات

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,132
    حضور
    19 روز 23 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2453

نقل قول نوشته اصلی توسط محی الدین نمایش پست ها
    سوال اساسی این است که چرا دانشمندان مسلمان در این جبهه اصلی حضور ندارند؟ چه راهکاری برای حضور دانشمندان مسلمان در این عرصه پیشنهاد می کنید؟

سلام

پیرو پست های قبلی که نوشتم
    پیشنهادم این است خود شما چرا قدم جلو نمی گذارید
    و حداقل افراد بی خدای این سایت را خداباور کنید ؟
    تا به حال ندیده ام کارشناسان این سایت بتوانند یک نفر از بی خدایان را خداباور کنند
    این مساله را به سطح کلان تعمیم دهید تا ببینید مشکل از کجاست

صفحه 5 از 5 نخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 44

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری