جمع بندی رابطه بی حجابی با فساد

تب‌های اولیه

127 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه بی حجابی با فساد

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

رابطه بی حجابی با فساد ، رابطه مستقیم است. این رابطه با اتفاقات و فرجام آندلوس قابل درک است.

گفته شد در جوامع غربی که بی حجاب هستند پیشرفت وجود دارد. این قیاس کاملا باطل است. کدام منطق و کدام علم این سخن را تایید کرد که بی حجابی باعث پیشرفت غرب شد؟
فارغ از استعمارگری و چپاول ثروت دنیا توسط غرب ، این کشورها تلاش کردند و پیشرفت کردند. این پیشزفت هیچ ربطی هم به بی حجابی ندارد.

بی حجاب فاسد نیست اما زمینه فساد را فراهم میکند. و این در تمام جوامع غربی مشهود است.
بی حجابی بنیان خانواده را از ریشه میپوساند و این در تمام جوامع غربی مشهود است.
بی حجابی با افسردگی رابطه مستقیم دارد. با آمار طلاق رابطه مستقیم دارد. با انواع بزهکاری ها رابطه مستقیم دارد. با خودکشی رابطه مستقیم دارد. با جنون رابطه مستقیم دارد. که هر کدام نیاز به یک تاپیک جداگانه دارد.
اما به صراحت میگویم پیشرفت ایران در 90 درصد امور بخاطر آموزه های دینی است. و اگر این آموزه های دینی نبود حکومت ایران همان حکومت پهلوی بود که نوکری غرب را میکرد.و برای آسایش تن به هر ذلتی میداد. حکومتی آمیخته با کاپیتولاسیون.
[/]

سلام

امام عشق;927425 نوشت:
رابطه بی حجابی با فساد ، رابطه مستقیم است. این رابطه با اتفاقات و فرجام آندلوس قابل درک است.

یعنی آمار فساد جنسی در ایران از همه دنیا کمتر است؟ مطمئنید؟ سندی دارید؟

امام عشق;927425 نوشت:
گفته شد در جوامع غربی که بی حجاب هستند پیشرفت وجود دارد. این قیاس کاملا باطل است. کدام منطق و کدام علم این سخن را تایید کرد که بی حجابی باعث پیشرفت غرب شد؟

کدام تجربه و شواهد نشان داد که با خجابی موجب پیشرفت جامعه اسلامی شد؟

امام عشق;927425 نوشت:
فارغ از استعمارگری و چپاول ثروت دنیا توسط غرب ، این کشورها تلاش کردند و پیشرفت کردند. این پیشزفت هیچ ربطی هم به بی حجابی ندارد.

بله درست است. منم معتقدم عقب ماندگی کشورهای اسلامی هم ربط به با خجابی ندارد.

امام عشق;927425 نوشت:
بی حجاب فاسد نیست اما زمینه فساد را فراهم میکند. و این در تمام جوامع غربی مشهود است.

تعریفتان از فساد چیست؟
آیا نامشهود بودن یک چیز (یعنی اعلام نشدن آمار رسمی از طرف حکومت، و یا پنهانکاری مردم به دلایل فرهنگی) دلیل بر عدم وجود آن میشود؟

امام عشق;927425 نوشت:
بی حجابی بنیان خانواده را از ریشه میپوساند و این در تمام جوامع غربی مشهود است.

الان بنیان خانواده های با حجاب در ایران نپوسیده است؟ (با اینکه ایران هنوز به لحاظ مدرنیست از غرب خیلی عقب است و مقایسه مع الفارق است!)
یعنی این آمار طلاق در کشور ما که دارد رکورد جهانی میشود(شایدم شده باشد) به خاطر با حجابی است؟ یا به خاطر نپوسیدن بنیان خانواده در کشور ما؟

امام عشق;927425 نوشت:
بی حجابی با افسردگی رابطه مستقیم دارد. با آمار طلاق رابطه مستقیم دارد. با انواع بزهکاری ها رابطه مستقیم دارد. با خودکشی رابطه مستقیم دارد. با جنون رابطه مستقیم دارد. که هر کدام نیاز به یک تاپیک جداگانه دارد.

پس الان ما در همه ی این آمارها از کل دنیا وضعیت بهتری داریم، چون تا جایی که من میدانم ایران تنها کشور دنیا با 100 درصد ضریب با حجابی است(بقیه کشورها بی حجاب هم دارند ولی ما نداریم)

امام عشق;927425 نوشت:
اما به صراحت میگویم پیشرفت ایران در 90 درصد امور بخاطر آموزه های دینی است. و اگر این آموزه های دینی نبود حکومت ایران همان حکومت پهلوی بود که نوکری غرب را میکرد.و برای آسایش تن به هر ذلتی میداد. حکومتی آمیخته با کاپیتولاسیون.

یعنی ایران قبل از ورود اسلام هیچ پیشرفتی نداشت و در دنیا اصلا مطرح نبود. و البته در بقیه طول تاریخ تا قبل از انقلاب هم کلا ایران را کسی نمیشناخت چون حکومت 2500 ساله ستمشاهی بود. و ما در فقر و عقب ماندگی بودیم. و انقلاب اسلامی که شد، تازه دنیا مارا دید و شناخت و ما پیشرفت رو شروع کردیم، و ره چند هزار ساله را یک شبه رفتیم و الان جزو کشورهای صنعتی جهانیم!

یعنی این دانشگاه های اصلی کشور که همه قبل انقلاب ساخته شدند، سازمان انرژی اتمی که 95%(طبق آمار خود رسانه ملی) در زمان شاه ساخته شده بود، و یا کارخانه های مادر کشور که همگی در آن زمان ساخته شدند و یا سازمان قضایی کشور تاسیس 1348، همگی مایه خفت و ذلت بودند، و دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت های وارداتی، و تعطیلی کارخانه ها و بیکاری همگی مایه پیشرفت و مباهات!

من طرفداری از شاه نمیکنم. ولی اولین اصل مسلمان بودن (شیعه بودن!) اعتقاد به عدل است! خوب است کمی انصاف کنیم و از حرف زدن های بی پشتوانه و نامنصفانه و ناعادلانه بپرهیزیم. وگرنه مسلمانی چه فرقی با نامسلمانی دارد؟؟؟

مصلح خود باید صالخ باشد!

[=arial]سلام

hoorshid;255568 نوشت:
ایا نداشتن حجاب به جامعه اسيب ميزند

خیر
«بد حجابی» است که به جامعه آسیب میزند و به خصوص بد حجابی ناشی از آسیب سیستماتیک جامعه
(متاسفانه به خاطر نگاه ایدئولوژیک به مسایل جامعه ما در آسیب های اجتماعی دچارچرخه معیوب شده ایم وبوجود آمدن این چرخه معیوب ربطی به دینی یا غیر دینی بودن حکومت ایدئولوژیک ندارد. هر حکومت تمامیت خواه و وابسته به ایدئولوژی باعث هرج و مرج و آسیب به اجتماع میشود چه کره شمالی کمونیست چه ایران یا عربستان اسلامی چه جوامع اروپایی مسیحی قبل از رنسانس چه حکومت زرتشتی ساسانی ایران چه بلوک شرق و شوروی کمونیست و همینطور دولت روم باستان، آلمان نازی، امپراطوری ژاپن، ایتالیای فاشیست و .... )
بی حجابی یا با حجابی به جامعه آسیب نمیزند
ولی اجبار در حجاب، چه کشف حجاب یا پوشش حجاب اجباری به جامعه آسیب میزند

hoorshid;255568 نوشت:
حجاب صرفا يک مسئله شخصیست و نه اجتماعی‏?‏‏!‏

بله

موفق باشید

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

rezaee;927448 نوشت:

نوع ادبیات شما داد میزنه که دنبال جواب نیستید. چون در این زمینه تاپیکهای بسیاری در همین سایت ایجاد شد.
با این حال.
اگر دنبال جواب هستید همین تاپیکهای که بیان میکنم کافی است.

تاپیک اول
برسی جایگاه و هویت زن در جوامع غربی و کشور ایران با معیار قرار دادن اسلام

تاپیک دوم
برسی فرهنگ غرب و اثرات منفی آن در زندگی بشر

تاپیک سوم
تأثیر ماهواره بر فرد، خانواده، جامعه و اجتماع

ضمن فساد اخلاقی در تمام کشورهای غربی جزء قانون کشورشان است. همین امر باعث فزاینده شدن این فساد شده است.

rezaee;927448 نوشت:
کدام تجربه و شواهد نشان داد که با خجابی موجب پیشرفت جامعه اسلامی شد؟

rezaee;927448 نوشت:
بله درست است. منم معتقدم عقب ماندگی کشورهای اسلامی هم ربط به با خجابی ندارد.

بنده در هیچ یک از جملاتم نگفته ام بی حجابی باعث عدم پیشرفت کشور شده است. و با حجابی باعث پیشرفت. لطفا به جای سفسطه درست مطالب بنده را مطالعه کنید سپس پاسخ دهید و باب میل خودتان از مطالب بنده نتیجه گیری نکنید.
rezaee;927448 نوشت:
الان بنیان خانواده های با حجاب در ایران نپوسیده است؟ (با اینکه ایران هنوز به لحاظ مدرنیست از غرب خیلی عقب است و مقایسه مع الفارق است!)
یعنی این آمار طلاق در کشور ما که دارد رکورد جهانی میشود(شایدم شده باشد) به خاطر با حجابی است؟ یا به خاطر نپوسیدن بنیان خانواده در کشور ما؟

مثل اینکه در ایران زندگی نمیکنید!؟
اتفاقا در ایران بی حجابی بیداد میکند و به همین دلیل آمار طلاق رفته رفته در ایران افزایش پیدا میکند و مسائل دیگر.

درضمن برسی حجاب چه ربطی داره به مدرنیست شدن غرب که میگویید این قیاس قیاس مع الفارغ است!؟ درضمن آزادی حیوانی کجایش مدرنیست شدن است!؟
در ضمن قیاس آمار طلاق ایران با دنیا زمانی درست است که آمار ازدواج آن هم مقایسه شود. در ایران آمار ازدواج بیشتر از آمار طلاق است.
اما در غرب آمار ازدواجش از آمار طلاقش کمتر است.
rezaee;927448 نوشت:
پس الان ما در همه ی این آمارها از کل دنیا وضعیت بهتری داریم، چون تا جایی که من میدانم ایران تنها کشور دنیا با 100 درصد ضریب با حجابی است(بقیه کشورها بی حجاب هم دارند ولی ما نداریم)

مطمئن شدم در ایران زندگی نمیکنید.اگر هم زندگی میکنید در یکی از روستاهای دور افتاده زندگی میکنید. پیشنهاد میکنم بیایید در شهرها و کمی قدم بزنید. بعد بگویید 100 درصد ایران با حجاب است.

rezaee;927448 نوشت:
یعنی ایران قبل از ورود اسلام هیچ پیشرفتی نداشت و در دنیا اصلا مطرح نبود. و البته در بقیه طول تاریخ تا قبل از انقلاب هم کلا ایران را کسی نمیشناخت چون حکومت 2500 ساله ستمشاهی بود. و ما در فقر و عقب ماندگی بودیم. و انقلاب اسلامی که شد، تازه دنیا مارا دید و شناخت و ما پیشرفت رو شروع کردیم، و ره چند هزار ساله را یک شبه رفتیم و الان جزو کشورهای صنعتی جهانیم!

یعنی این دانشگاه های اصلی کشور که همه قبل انقلاب ساخته شدند، سازمان انرژی اتمی که 95%(طبق آمار خود رسانه ملی) در زمان شاه ساخته شده بود، و یا کارخانه های مادر کشور که همگی در آن زمان ساخته شدند و یا سازمان قضایی کشور تاسیس 1348، همگی مایه خفت و ذلت بودند، و دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت های وارداتی، و تعطیلی کارخانه ها و بیکاری همگی مایه پیشرفت و مباهات!

من طرفداری از شاه نمیکنم. ولی اولین اصل مسلمان بودن (شیعه بودن!) اعتقاد به عدل است! خوب است کمی انصاف کنیم و از حرف زدن های بی پشتوانه و نامنصفانه و ناعادلانه بپرهیزیم. وگرنه مسلمانی چه فرقی با نامسلمانی دارد؟؟؟

مصلح خود باید صالخ باشد!

بازم داری سفسطه میکنی.
ابتدا اینکه حکومت پادشاهان ماد ، هخامنشی و دیگر حکومتهای قبل از اسلام در ایران رو مثال نزنید.. دیگه نگید حکومت 2500 ساله. زیرا حجاب قبل از اسلام در ایران وجود داشت. و از حجاب امروزی اسلام هم سخت و محکمتر بود.

در ثانی بنده نگفتم در زمان شاه پیشرفتی وجود نداشت.گفتم قبل از انقلاب حکومت ایران نوکری غرب را میکرد. از طرفی کدام علم در زمان شاه وارد ایران شد؟
در زمان شاه کارخانه احداث شد. تکنولوژی آمد ، اما علم آن نیامد.
قرار بود در ایران نیروگاه اتمی احداث شود اما نه با علم غنی سازی اش. نه با علم تولید اب سنگین. قرار بود موارد رو خودشون درست کنند و بدنش به ما. بگذریم بحث ما سر کارهای شاه نیست. آمارتون پیرامون نیروگاه اتمی شاه رو از کدوم شبکه دریافت کردید. رسانه ملی نگفته است. 95 درصد نیروگاه امروزی توسط شاه ساخته شد. گفته شد آمریکا به شاه وعده نیروگاه اتمی داده بود که 95 درصدش تکمیل شده بود اما بعد زیر حرفش زد. کدام علمی هسته ای از آمریکا آمد!؟ کارخانه خالی بدون تجهیزات به درد خودشون میخوره. از طرفی آمریکا کارخانه ساخت ولی نفت کشور رو به تاراج برد و هزار غلط دیگه تو این مملکت کرد.
میگین پل ورسک رو شاه ساخت... کدوم شاه... پل ورسک رو شرکت خارجی اومد ساخت و رفت... علمش رو به ایران منتقل کرد!؟؟
کدوم تکنولوژی که زمان شاه به ایران اومد با علمش وارد ایران شد!؟؟؟؟

بنده گفتم پیشرفت ایران در 90 درصد امور بخاطر آموزه های دینی است. یعنی در این 30 سال که انقلاب شد با اموزه های دینی کشور را ساختیم. نه با فساد غرب. جایی هم نگفته ام حکومت قبلی پیشرفت نداشت.پس لطفا سفسطه نکنید. بنده گفتم حکومت پهلوی سگ دست اموز غرب بود. نمونه بارز و مشهودش قانون کاپیتولاسیون.
پیشرفت امروز علمی ایران فقط و فقط بخاطر آموزه های دینی است. و جمله خدا بزرگ است و ما میتوانیم. نه با جمله کد خدا بزرگ است.

علیکم السلام

امام عشق;927614 نوشت:
نوع ادبیات شما داد میزنه که دنبال جواب نیستید. چون در این زمینه تاپیکهای بسیاری در همین سایت ایجاد شد.
با این حال.
اگر دنبال جواب هستید همین تاپیکهای که بیان میکنم کافی است.

تاپیک اول
برسی جایگاه و هویت زن در جوامع غربی و کشور ایران با معیار قرار دادن اسلام

تاپیک دوم
برسی فرهنگ غرب و اثرات منفی آن در زندگی بشر

تاپیک سوم
تأثیر ماهواره بر فرد، خانواده، جامعه و اجتماع

ضمن فساد اخلاقی در تمام کشورهای غربی جزء قانون کشورشان است. همین امر باعث فزاینده شدن این فساد شده است.

خوشحالم که شما نیت خانی بلدید و از درون افراد خبر میدهید و به همین واسطه آنها را متهم میکنید. آفرین خانوم مسلمان.

سوال من رو لطفا پاسخ بدید. من از شما آدرس تاپیک نخواستم. من پرسیدم که شما آمار رسمی دارید که میگویید فساد جنسی در ایران کمتر از باقی دنیاست؟ (وقتی میگویید بی حجابی و فساد رابطه مستقیم دارند، پس ایران به عنوان کشوری با زنان 100% با حجاب(زوری)، باید کمترین درجه فساد را داشته باشد.

اگر معتقدید بی خجاب ها در ایران بیشتر از باقی کشورهای دنیاست، پس این حجاب اجباری و گشت ارشاد و این حرفها چیست؟ چرا جمع نمیکنند تا اینهمه هزینه ی اضافی از همه جهت به کشور تحمیل نشود؟؟؟؟

امام عشق;927614 نوشت:
بنده در هیچ یک از جملاتم نگفته ام بی حجابی باعث عدم پیشرفت کشور شده است. و با حجابی باعث پیشرفت. لطفا به جای سفسطه درست مطالب بنده را مطالعه کنید سپس پاسخ دهید و باب میل خودتان از مطالب بنده نتیجه گیری نکنید.

نمیدانم مفهوم سفسطه را میدانید یا خبر. ولی بهرحال، من برعکس حرف خودتان را زدم. گفتم نه بی حجابی باعث پیشرفت است و نه با خجابی باعث عدم پیشرفت (من تایید کردم! عجیب است که چرا برعکس برداشت کردید!!)

امام عشق;927614 نوشت:
مثل اینکه در ایران زندگی نمیکنید!؟
اتفاقا در ایران بی حجابی بیداد میکند و به همین دلیل آمار طلاق رفته رفته در ایران افزایش پیدا میکند و مسائل دیگر.

درضمن برسی حجاب چه ربطی داره به مدرنیست شدن غرب که میگویید این قیاس قیاس مع الفارغ است!؟ درضمن آزادی حیوانی کجایش مدرنیست شدن است!؟
در ضمن قیاس آمار طلاق ایران با دنیا زمانی درست است که آمار ازدواج آن هم مقایسه شود. در ایران آمار ازدواج بیشتر از آمار طلاق است.
اما در غرب آمار ازدواجش از آمار طلاقش کمتر است.

در قسمت قبل هم گفتم. چطور در تنها کشور دنیا که حجاب یک اجبار قانونی است، و همه زنها با اجبار حداقل روسری بر سر دارند، و نمیتوانند لباس و شلوار بالاتر از مچ بپوشند، بی خجابند؟ پس کشورهای دیگر که با لباس زیر در خیابان میگردند(در تابستان) چه هستند؟ لابد لخت حساب میشوند؟

و اگر این حجاب اجباری بی اثر و بی فایده بوده است، چرا اینهمه هزینه باید به کشور، به اسلام، به همه ی ایرانی ها (از هر نظر که قابل بحث است) تحمیل شود، که زن ها آخرش به قول شما بی خجاب شناخته بشوند و دنیا به ما بخندد؟؟

اتفاقا چون بررسی خجاب ربطی به مدرنیست نداشت من آن پرانتز را نوشتم! یعنی این آمار طلاق ایران به خاطر گذار به دوره مدرنیست است و تازه در اول راه وضعش این شده، وااای به حال آخرش!! و اتفاقا از نظر من یکی از دلایلش همین خشکه مذهب بازی ها و زور و اجبار هایی است که به ظاهر مذهبیون آوردند و بسیاری از مردم خنثی و حتی علاقه مند به دین را از دین زده، فراری و به لج انداختند.

ضمنا، من آزادی جنسی را آزادی حیوانی نمیدانم! اتفاقا این نشانه ی تمدن و رشد فکر و شعور یک ملت است... بر خلاف تصورات خیالاتی شما، در کشورهای پیشرفته شما حتی حق نزدیک شدن بیش از نیم متر به جنس مخالف ندارید. قانون به شدت طرفدار زن هاست و مجازات سحتی برای کوچکترین شکایت های جنسی قایل است. بر خلاق کشورهای جهان سومی شبیه ایران، پسرها تفریحشان چرخیدن در خیابان و نگاه کردن به هیکل دخترها و متلک های رکیک جنسی گفتن نیست. دخترها کارشان ساعتها جلو اینه نشستن و ارایش کردن و در خیابان خودنمایی کردن نیست.

آنجا بر خلاف تصور شما، مردم در خیابان با هم رابطه جنسی ندارند (چیزی که در ایران دیده میشود!!!) و آنجا هر مردی به هر زنی سلام کرد، قصد و نیستش و آخر کارش سکس نیست(باز هم در ایران دیده میشود). متاسفانه برای شما توهمات اشتباهی از غرب و کشورهای غربی ساخته اند. اوضاع کشورتان به لحاظ جنسی به مراتب بدتر و کثیف تر از کشورهای غربی است. (به قول یک استادی، آنجا اگر رابطه ای هم باشد، با میل و شناخت و خواست طرفین صورت میگیرد، نه مثل کشور ما با زور و تهدید و دروغ و فریب و اجبار و .......)

و خیلی حرفهای دیگر که الان فرصت طرح ندارم

ضمنا جمله آخرتان خیلی شگفت انگیز بود!!! آمار طلاق با آمار ازدواج مقایسه شود؟؟؟ مگه وقتی ازدواجی صورت نگرفته باشد، طلاقی ثبت میشود؟؟؟ هر طلاقی نشانگر یک ازدواج هم هست! و درصد این طلاق ها در ایران به 1/3 رسیده است !! خودتان مقایسه کنید ببینید وضع کدام کشورهای پیشرفته صنعتی بدتر از ماست؟

تازه آنجا ازادی زن به مراتب بیشتر است و طلاق ساده تر! و حمایت جامعه و قانون از او خیلی بیشتر!! ایران اگر به آن روز برسد (منظورم از مدرنیست همان روز است) آمار ایران بازهم بالاتر خواهد رفت...
تازه در ایران 50% جامعه (مردان) حق طلاق دارند. اگر زن ها حق طلاق داشتند آمار طلاق در ایران فکر کنم چیزی نزدیک 100 درصد میرسید ......!!

امام عشق;927614 نوشت:
مطمئن شدم در ایران زندگی نمیکنید.اگر هم زندگی میکنید در یکی از روستاهای دور افتاده زندگی میکنید. پیشنهاد میکنم بیایید در شهرها و کمی قدم بزنید. بعد بگویید 100 درصد ایران با حجاب است.

اتفاقا محل زندگی من شمال تهران است ! ولی بالاتر هم گفتم. وقتی حجاب در کشور اجباری است و گشت حجاب داریم و قانون حجاب داریم و زنی خق پوشیدن لباس بالاتر از مچ ندارد و باید روسری بر سرش بگذارد و حق لباس یقه باز ندارد، یعنی حجاب! حالا شما اسمشو بذار بی خجاب! مهم نیست. و اتفاقا باعث سر افکندگی حکومت و طرفداران حجاب اجباری است!

امام عشق;927614 نوشت:
ابتدا اینکه حکومت پادشاهان ماد ، هخامنشی و دیگر حکومتهای قبل از اسلام در ایران رو مثال نزنید.. دیگه نگید حکومت 2500 ساله. زیرا حجاب قبل از اسلام در ایران وجود داشت. و از حجاب امروزی اسلام هم سخت و محکمتر بود.

یعنی چطوری بود دقیقا؟ از این زن های پوشیه زن چادر مشکی عرب هم سنگین تر؟ یعنی چشم هایشان هم جلوش بسته بود؟
سند معتبر این حرفتان کجاست؟

امام عشق;927614 نوشت:
در ثانی بنده نگفتم در زمان شاه پیشرفتی وجود نداشت.گفتم قبل از انقلاب حکومت ایران نوکری غرب را میکرد. از طرفی کدام علم در زمان شاه وارد ایران شد؟
در زمان شاه کارخانه احداث شد. تکنولوژی آمد ، اما علم آن نیامد.

ای بابا
باز زمان پهلوی یک آریا و پیکان و ژیان در ایران ساخته میشد و خودروی روز دنیا بود و به امارات و امثالهم صادر میشد. الان که مسئولین چشم به التماس پژو دارند تا خط تولید محصولات رده خارج خود را بفروشد به ایران! و یا خودروی پیکان (وانت) تا همین 5 سال پیش تولید میشد! 405 هنوز تولید میشود. همین 405 بدنه اش عوض شده و به اسم خودروی ملی (سمند) به مردم غالب میکنند!
یک زمانی لوازم ارج و آزمایش و علاءالدین و کفش ملی و پارس و ... داشتیم که محصولش صادر هم میشد. الان چه محصول صادراتی ای داریم؟

امام عشق;927614 نوشت:
قرار بود در ایران نیروگاه اتمی احداث شود اما نه با علم غنی سازی اش. نه با علم تولید اب سنگین. قرار بود موارد رو خودشون درست کنند و بدنش به ما. بگذریم بحث ما سر کارهای شاه نیست. آمارتون پیرامون نیروگاه اتمی شاه رو از کدوم شبکه دریافت کردید. رسانه ملی نگفته است. 95 درصد نیروگاه امروزی توسط شاه ساخته شد. گفته شد آمریکا به شاه وعده نیروگاه اتمی داده بود که 95 درصدش تکمیل شده بود اما بعد زیر حرفش زد. کدام علمی هسته ای از آمریکا آمد!؟ کارخانه خالی بدون تجهیزات به درد خودشون میخوره. از طرفی آمریکا کارخانه ساخت ولی نفت کشور رو به تاراج برد و هزار غلط دیگه تو این مملکت کرد.
میگین پل ورسک رو شاه ساخت... کدوم شاه... پل ورسک رو شرکت خارجی اومد ساخت و رفت... علمش رو به ایران منتقل کرد!؟؟
کدوم تکنولوژی که زمان شاه به ایران اومد با علمش وارد ایران شد!؟؟؟؟

شما خیال کردید علم بصورت تزریقاتی به و یک شبه حاصل میشه؟ شما فکر کردید اینهمه دانشگاه مادر در کشور برای سرگرمی ساخته شدن؟ فکر کردید راکتور تحقیقاتی تهران دکور بود؟
نیروگاه اتمی بوشهر در زمان شاه تکمیل شده بود و راه اندازی آن مانده بود. ولی انقلاب شد و مشخص است طرف مقابل به کشوری که حالا دشمنش شده و سفارتش را فتح کرده دانش هسته ای نمیفروشد!

همین الان ایران نمیتواند نیروگاه های کوچک هسته ای بسازد و دست به دامن چین و روسیه میشود. همین الان 10 سال است بوشهر را هر روز افتتاح میکنند! آخرش هم سیمان ریختن داخلش!
بیخیال شوید بابا! اینجا جای مزاح نیست!

حتی در خصوص دانش و دانشمندان هسته ای نیز حرفهایی وجود دارد که اینجا جای گفتنش نیست...

امام عشق;927614 نوشت:
بنده گفتم پیشرفت ایران در 90 درصد امور بخاطر آموزه های دینی است. یعنی در این 30 سال که انقلاب شد با اموزه های دینی کشور را ساختیم. نه با فساد غرب. جایی هم نگفته ام حکومت قبلی پیشرفت نداشت.پس لطفا سفسطه نکنید. بنده گفتم حکومت پهلوی سگ دست اموز غرب بود. نمونه بارز و مشهودش قانون کاپیتولاسیون.
پیشرفت امروز علمی ایران فقط و فقط بخاطر آموزه های دینی است. و جمله خدا بزرگ است و ما میتوانیم. نه با جمله کد خدا بزرگ است.

انقلاب به 40 سالگی خودش رسیده، لطفا بیدار شوید!
شما از طرفی معتقدید بی حجابی(بی دینی) غوغا میکند و آماز طلاق و بیکاری و تورم و رکود و (هزار آمار پنهان که اعلام نمیشود) دارد رکود جهان میشود(همین عصر شبکه 6 میگفت ما در آمار کشته ها و تصادفات در رتبه 189 جهانیم و فقط وضع یک کشور افریقایی از ما کمی بدتر است!!)، و از طرف دیگر معتقدید ما با آموزه های دینی مملکت را ساختیم؟؟

بابا الان دیگه صدای امثال رحیم پور ازغدی هم درآمده که وقتی پا تویی بازار میگذاری نمیدانی اینجا بازار مسلمین است یا کفار؟!! صدای مراجع دیگر بی اثر شده اینقدر داد زدند و گفتند بانکداری در ایران ربا است! و از همه دنیا بدتر است! الان نخبگان جوان کشور کرور کرورم مقاله مینویسند (که شما آمازش را ببینید و خیال کنید کشور پیشرفت علمی کرده) برای اینکه بتوانند اپلای کنند و پذیرش امریکا و اروپا بگیرند و بروند! و بعدش سر و دست میشکنند برای اقامت .

گویا شمایید که در ایران زندگی نمیکنید.
من مدیر یک شرکت دانش بنیانم دوست عزیز. و در بهترین دانشگاه درس خوانده ام. و دقیقا میدانم وضعیت علمی کشور چیست و چه خبر است!
من نمیگویم کشور ما در این 40 سال هیچ پیشرفتی نکرده، ولی پیشرفت ها به شدت کم بوده و منحصر به افراد بوده که آنها نیز غالبا به دنبال مهاجرت بوده اند. اگر پیشرفت ایران و سایر کشورها را بگذارید کنار هم میبینید کجای کارید!

من میخواهم از توهم بیرون بیایم و منطقی ببینیم و حرف بزنیم و عمل کنیم!

بد حجابی به هیچ چیزی بیشتر از خود زن آسیب نمیزنه.
یک زن وقتی جذابه که عادی نشه مورد مقایسه قرار نگیره هر روز یه مدل و یه تیپ شخصیتی و فیزیکی مد نباشه. مجبور نباشه دل نبنده و احساساتش و خاموش نگه داره تا مثل مردها باشه.

یه نظر من هیچ کس اندازه زن متضرر نمیشه.
خانم ها یه حسی دارن که مثل بچه میخوان زیباترین باشن و یه مرد نه چندان باهوشم اینو میدونه که با یه تعریف میتونه یه خانم و تحت کنترلش دربیاره.

من نمیخوام در خصوص اینکه پوشش درست چی هست نظری بدم چون خودم هم به نتیجه ای نرسیدم ولی میدونم خانمی که جلف هست شاید مورد توجهه ولی توی فرهنگ ما چیزی جز کلمه سو استفاده رو نمیرسونه.

سلام علیکم

rezaee;927647 نوشت:
شما از طرفی معتقدید بی حجابی(بی دینی) غوغا میکند و آماز طلاق و بیکاری و تورم و رکود و (هزار آمار پنهان که اعلام نمیشود) دارد رکود جهان میشود(همین عصر شبکه 6 میگفت ما در آمار کشته ها و تصادفات در رتبه 189 جهانیم و فقط وضع یک کشور افریقایی از ما کمی بدتر است!!)، و از طرف دیگر معتقدید ما با آموزه های دینی مملکت را ساختیم؟؟

بله این کشور دقیقا بدلیل دوری از دین به این مشکل خورده .

rezaee;927647 نوشت:
من نمیگویم کشور ما در این 40 سال هیچ پیشرفتی نکرده، ولی پیشرفت ها به شدت کم بوده و منحصر به افراد بوده که آنها نیز غالبا به دنبال مهاجرت بوده اند. اگر پیشرفت ایران و سایر کشورها را بگذارید کنار هم میبینید کجای کارید!

موج مهاجرت ها بواسطه تحصیل و تضمین شغلی و تامین آینده شغلی صورت میگیرد .
متاسفانه در کشور ما حتی امنیت شغلی واژه غریبی است که مردم با آن و اهمیت آن آشنائی ندارند و در حقوق شهروندی خود آن را مطالبه نکرده و نمیکنند .

rezaee;927647 نوشت:
همین الان ایران نمیتواند نیروگاه های کوچک هسته ای بسازد و دست به دامن چین و روسیه میشود. همین الان 10 سال است بوشهر را هر روز افتتاح میکنند! آخرش هم سیمان ریختن داخلش!

موافق نیستم . حداقل 5 کشوری که با ایران سر یک میز نشستند چنین اعتقادی نداشتند . آنها اگر به اندازه شما مطمئن بودند که ناتوانیم تعهدات هسته ای 25 ساله از ما نمیگرفتند .

اما بعد

rezaee;927647 نوشت:
اتفاقا محل زندگی من شمال تهران است ! ولی بالاتر هم گفتم. وقتی حجاب در کشور اجباری است و گشت حجاب داریم و قانون حجاب داریم و زنی خق پوشیدن لباس بالاتر از مچ ندارد و باید روسری بر سرش بگذارد و حق لباس یقه باز ندارد، یعنی حجاب! حالا شما اسمشو بذار بی خجاب! مهم نیست. و اتفاقا باعث سر افکندگی حکومت و طرفداران حجاب اجباری است!

1- اول اینکه لازم است این نکته را ذکر کنم که در حقیقت ما چیزی به نام حجاب اجباری در این مملکت نداریم . حجاب در اسلام تعریف مشخصی دارد و آن پوشاندن برجستگی های بدن زنان که برای مردان تحریک آمیز است در مورد حجاب زنان است .
برجستگی های بدن زنان برای مردان محرک است ( فکر میکنم شما بعنوان یک مرد این را متوجه باشید و منکر آن نباشید )

2- مشکلات اقتصادی میانگین سن ازدواج را تا نزدیک 30 سال بالا برده .

از این دو گزاره کافی است به این نتیجه برسیم که زمینه شرعی به نیازهای غریزی کاهش یافته در عین حال که پاسخ به این نیازها بطریق غیر شرعی سهل الوصول تر است

واضح است که برداشتن این حداقل هم رشد فساد را بی اندازه شدت میبخشد . زنانی که پوششی در حد حریم خصوصی شان میپوشند محرک دیگران شده در نتیجه امنیتی نه برای خودشان میگذارند و نه دیگران . درست مانند امروز و دیروز و شاید فرداهای غرب

ان شاء الله در ادامه این موضوعاتی که مطرح کردید طرفین مستندا ادامه میدهیم .

فاتح;927688 نوشت:
برجستگی های بدن زنان برای مردان محرک است ( فکر میکنم شما بعنوان یک مرد این را متوجه باشید و منکر آن نباشید )

جناب فاتح هم من و هم شما پسر هستیم
هم من و هم شما خوب میدانیم کسی که بخواهد تحریک شود با دیدن صورت زن هم تحریک میشود!قابلیت تجسم و و خیال پردازی که شما هم منکرش نیستید
پس زنان "باید" نقاب بزنن؟

hessam78;927697 نوشت:
هم من و هم شما خوب میدانیم کسی که بخواهد تحریک شود با دیدن صورت زن هم تحریک میشود!قابلیت تجسم و و خیال پردازی که شما هم منکرش نیستید
پس زنان "باید" نقاب بزنن

سلام حسام جان
خب پس شما ميگوئيد خانمها بايد بطور كامل عريان باشند؟
اگر بله چرا؟ اگر نه چرا؟

سلام

اگر بدحجابي در جامعه تاثير نداشت غرب آنقدر تلاش نمي كرد با تبليغ بي بند و باري آن را از جامعه ما از بين ببرد
فساد كه در جامعه رواج پيدا كرد افراد و جامعه آسيب هاي زيادي را متحمل خواهند شد
حتي در غرب و آمريكا به مرور زمان به اين نتيجه رسيده اند که تفاوت‌های ذاتی در آفرینش زن و مرد که چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی وجود دارد و اين مي تواند می‌تواند دلیل بسیار مناسبی برای جداسازی جنسیت‌ ها از یکدیگر در برخی مکان‌های عمومی از جمله مدارس و آموزشگاه‌ها باشد.
احساس امنیت برای پسران و دختران جوان در محیط‌ های مختلف از جمله محیط درس، بهانه تاسیس برخی مدارس در آمریکا شده است
حتي پوشش در بسياري از نقاط دلبخواهي نيست و بايد حدود آن رعايت شود
غير مسلمانان دارند به اين چيزاها مي رسند و برخي از روشن فكران ما هنوز اين پرسش را رها نكرده اند كه "اگر مشكل بدحجابي حل بشود همه چيز حل خواهد شد؟"
و اما عده اي مي گويند در ايران بنيان خانواده هاي باحجاب پوسيده و آمار طلاق بالا رفته... خيلي راحت مي توان به اين جواب رسيد كه يكي از علل مهم آن بي حجابيست كه در جامعه ما بيداد مي كند
و اين چيزي كه ما به خيال خود داريم رعايت مي كنيم اصلا حجاب نيست كه بخواهد مانع پوسيدگي بنيان خانواده بشود

rezaee;927448 نوشت:

سلام جناب "rezaee"عزيز
بله من سند دارم
نه اينكه ايران از همهء دنيا كمتر باشد ، اما وضعيت خيلي از ادعادارهاي دنيا از ايران بدتر است

اين هم آمار ميزان تجاوز در كشورهاي جهان
رتبهء بالاتر يعني وضعيت بدتر:

1 - آمريكا
6 - فرانسه
7 - آلمان
9 - استراليا
10 - كره جنوبي
11 - سوئد
13 - روسيه
15 - ايتاليا
لينك: http://www.nationmaster.com/country-...nt-crime/Rapes

Reza-D;927730 نوشت:
سلام حسام جان
خب پس شما ميگوئيد خانمها بايد بطور كامل عريان باشند؟
اگر بله چرا؟ اگر نه چرا؟

نه نه نه من دیگه جرئت نمیکنم در مورد حجاب خانوم ها نظر بدم والا
هر چی دوس دارن بپوشن همین هر چی عآقا بگه
من فقط گفتم اینکه مرد چون انحنای زن رو ببینه تحریک میشه حرف درستیه ولی دلیلی برای منطقی بودن حجاب نیست
چون مرد حتی وجود زن حتی صدای زن و حتی قیافه زن رو هم ببینه میتونه تحریک شه(مخالف این جمله هستین؟)
چه از نظر روانشناختی چه فورمون ها و...
من میگم انسان میتونه به میخانه بره تحریک نشه ولی مسجد بره تحریک شه

hessam78;927748 نوشت:
نه نه نه من دیگه جرئت نمیکنم در مورد حجاب خانوم ها نظر بدم والا
هر چی دوس دارن بپوشن همین هر چی عآقا بگه
من فقط گفتم اینکه مرد چون انحنای زن رو ببینه تحریک میشه حرف درستیه ولی دلیلی برای منطقی بودن حجاب نیست
چون مرد حتی وجود زن حتی صدای زن و حتی قیافه زن رو هم ببینه میتونه تحریک شه(مخالف این جمله هستین؟)
چه از نظر روانشناختی چه فورمون ها و...
من میگم انسان میتونه به میخانه بره تحریک نشه ولی مسجد بره تحریک شه

مشكل اينجاست كه دلايل حجاب بد توضيح داده ميشود
مثل بعضي ديگر ازمسائل ديني كه همين بد توضيح دادن باعث سوء برداشت خواهد شد

تحريك شدن يا نشدن مرد بخشي از دليل حجاب است
بخش ديگر اين موضوع ، به دليل حفظ شخصيت زن است
لذا صورت و دست زن چون به اصطلاح قهراً پديدار مي شوند ، پوشاندنشان واجب نشده
ولي در عين حال خدا خواسته كه زن فارق از جنسيتش وارد جامعه بشود

اما درمورد صدا و قيافه هم كه گفتيد ، در اين موارد هم اسلام توصيه هايي دارد كه بعضي از آنها در شرايطي واجب هم ميشوند
فرضاً صحبت زن با مرد بايد در حد ضرورت و نياز باشد و همچنين بدون نرمي صدا و..... باشد (همان ناز و عشوه)

انسان ذاتا به چیزی که از آن منع میشود هم حرص و طمع پیدا میکند هم به آن جذب میشود.

حجاب در ایران چنین وضعیتی پیدا کرده.
اگر حجاب اجباری رفع شود و هر کس به میل خود حجاب داشته باشد نه با زور و امر و گشت ارشاد , دیگر نه حجاب محرک شهوت میشود نه بی حجابی.

Miss.Narges;927761 نوشت:
انسان ذاتا به چیزی که از آن منع میشود هم حرص و طمع پیدا میکند هم به آن جذب میشود

عذرخواهي ميكنم خواهر گرامي مرا بابت اين توضيح ببخشيد
خب با اين وصف كه شما گفتيد اگر چادر برداشته شود ، انسان به روسري طمع پيدا ميكند
روسري برداشته شود به مانتو طمع پيدا ميكند
مانتو درآورده شود به......

فرمايش شما حرف درستي است اما راهش اين نيست كه پس دست انسان را باز بگذاريم تا طمع نكند!
بلكه راهكارش اين است كه انسان بر روي هواي نفس خود كار كند

Miss.Narges;927761 نوشت:
اگر حجاب اجباری رفع شود.... دیگر نه حجاب محرک شهوت میشود نه بی حجابی

كاري به اينكه حجاب اجباري درست است يا نه ، و اينكه روش كنترل اين موضوع در ايران چطور است ندارم
اما با اين حرف شما كاملاً مخالفم. آماري كه از تجاوز دادم را ببينيد
(پست 76) ، دقيقاً در كشورهايي كه حجاب نيست تجاوز هم فراوان است

Reza-D;927759 نوشت:
تحريك شدن يا نشدن مرد بخشي از دليل حجاب است
بخش ديگر اين موضوع ، به دليل حفظ شخصيت زن است

خب اینا ارزش هایی هستن اسلامی
مثلا ی ننه(مادر مادربزرگ) داشتیم خدا بیامرز اینو ارزش میدونست که دختر قبل 9 سالگی و اون جریانات ازدواج کنه!در دوره حضرت محمد هم مثلا نقاب شاید بود الان شل تر شده حجاب اسلامی دو فردای دیگه میتونه چیزای دیگه هم بشه که در جامعه میشه دید
الان کسی که حجاب رو رعایت نکنه شخصیتش خرابه نامیزونه ؟چجوریه؟
نمیدونم والا
اما جامعه رو که میبینم داره مسیرشو طی میکنه

Reza-D;927759 نوشت:
لذا صورت و دست زن چون به اصطلاح قهراً پديدار مي شوند ، پوشاندنشان واجب نشده

دسکش پس برای چیه نقاب هم هست ازینا پوشینه اسمشه فک کنم

Reza-D;927759 نوشت:
ولي در عين حال خدا خواسته كه زن فارق از جنسيتش وارد جامعه بشود

من بعید میدونم اگه رضا شاه نبود الان من و شما سر این بحث نمیکردیم که زن باید خونه نشین باشه یا بتونه بیاد بیرون!
اینکه آفتاب مهتاب ندیده باشه براش ارزش نباشه و...[=times new roman]
[SPOILER]چه معنی دارد زن درس بخواند. این عین اشاعه فاحشه خانه‌ها است و و صرف وجوه متبرکه روضه خوانی و وجوه زیارات برای افتتاح مدارس تربیت نسوان و دبستان دوشیزگان مخالف اسلام است.
شیخ فضل الله نوری
کتاب تذکرةالغافل و ارشاد الجاهل
و بسیاری از چیز های دیگر حق رای زنان و...[/SPOILER]

Miss.Narges;927761 نوشت:
اگر حجاب اجباری رفع شود و هر کس به میل خود حجاب داشته باشد نه با زور و امر و گشت ارشاد , دیگر نه حجاب محرک شهوت میشود نه بی حجابی.

دقیقا

hessam78;927766 نوشت:
چه معنی دارد زن درس بخواند. این عین اشاعه فاحشه خانه‌ها است و و صرف وجوه متبرکه روضه خوانی و وجوه زیارات برای افتتاح مدارس تربیت نسوان و دبستان دوشیزگان مخالف اسلام است.
شیخ فضل الله نوری
کتاب تذکرةالغافل و ارشاد الجاهل
و بسیاری از چیز های دیگر حق رای زنان و...

لطفاً آدرس دقيق اين مطلب را بفرمائيد
طبق جستجويي كه من كردم ، دو جملهء اول اصلاً در هيچ منبعي وجود ندارد!!!!

اصل جمله اين است:
"اباحه مسکرات و اشاعه فاحشه خانه ها و افتتاح مدارس تربیت نسوان و دبستان دوشیزگان و صرف وجوه روضه خوانی و وجوه زیارات مشاهد مقدسه در ایجاد کارخانجات و تسویه...."

در واقع ايراد شيخ فضل الله به نوع مدارس دخترانه بود و آموزش هايي كه قرار بده ببينند ، نه اصلِ درس خواندن

جداي از اين ، در دوران پيامبر(ص) زناني بودند كه در دانش معروف بوده اند:

ام سلمه ، ام اسلم ، ام جميل ، ام رعله ، معاذه غفاريه ، اسماء بنت عميس و در جايگاهي بالاتر از تمام آنها ، حضرت فاطمه(س)

hessam78;927768 نوشت:

دقیقا

من سند همراه با لينك ارائه كردم
آن وقت شما يك عكس مي گذاريد و نتيجه گيري مي كنيد؟

ببخشيد حسام جان ، اما من كم كم دارم شك مي كنم شما دنبال حق باشيد (حال از هر طرف كه باشد)
به نظرم مي رسد شما دنبال صحه گذاشتن بر عملكرد غرب
(مخالفين اسلام) هستيد ؛ چه حق باشد و چه نباشد

hessam78;927766 نوشت:
مثلا ی ننه(مادر مادربزرگ) داشتیم خدا بیامرز اینو ارزش میدونست که دختر قبل 9 سالگی و اون جریانات ازدواج کنه!

خدا رحمتشان كند
از يك سري نظرها درست مي گفتند
زمان بلوغ بهترين زمان براي ازدواج است

hessam78;927766 نوشت:
الان کسی که حجاب رو رعایت نکنه شخصیتش خرابه نامیزونه ؟چجوریه؟

شايد باشد شايد هم نباشد!
وقتي پليس يك شخص مست را دستگير ميكند ، بخاطر مست بودنش اين كار را مي كند
ديگر فرقي نمي كند آن شخص قاتل زنجيره اي باشد يا يكي از خَيرين كشور

Reza-D;927762 نوشت:
عذرخواهي ميكنم خواهر گرامي مرا بابت اين توضيح ببخشيد

فرمايش شما حرف درستي است اما راهش اين نيست كه پس دست انسان را باز بگذاريم تا طمع نكند!

كاري به اينكه حجاب اجباري درست است يا نه ، و اينكه روش كنترل اين موضوع در ايران چطور است ندارم
اما با اين حرف شما كاملاً مخالفم. آماري كه از تجاوز دادم را ببينيد
(پست 76) ، دقيقاً در كشورهايي كه حجاب نيست تجاوز هم فراوان است

اونجا فرهنگ مشخصی دارن و به ارزش هاشون پایبندن.
اما اینجا نه باورهای قبلی هست و نه هیچ باور دیگه ای. آزادی میخوایم اما نمیدونیم تعریفش چیه.
شما آمار روابط نامشروع دقیقی نمیتونین از ایران داشته باشین اما آنار طلاق داره تا حدی نشون میده. ما که حجابمون از اون کشورها بیشتر و بهتر بود چرا به این درجه رسیدیم؟
آیا واقعا حجاب باعث تمام این مشکلات بود که الان بخوایم سفت ترش کنیم؟

hoorshid;255568 نوشت:
ایا نداشتن حجاب به جامعه اسيب ميزند و يا حجاب صرفا يک مسئله شخصیست و نه اجتماعی‏?‏‏!

بله نداشتن حجاب به جامعه آسیب میزند. و حجاب هم شخصی است و هم اجتماعی

در کشورهای غربی هم تا همین اواخر اگر نگاه کنیم پوشش زنان بیشتر بوده و هر قدر به جلوتر آمده اند عریان تر شده اند. یکی از مواردی که برایشان تهدید به حساب می آید همین مسئله پوشش زنان و بینان خانواده است که تبعات آن مانند نرخ رشد جمعیت پایین و فساد اخلاقی و ... دامنگیر آنها خواهد شد. همین ترامپ خودشیفته قصد داشت قوانینی را برای پوشش زنان در سازمان ها و ادارات تدوین کند
دلیل پیشرفت غرب اهمیت دادن به قانون مداری و نظم است. با وجود پیشرفت تکنولوژی در دهه های اخیر اما از کیفیت کارهای علمی در غرب کاسته شده است. مثلاً در رشته بنده کارهایی که قدما انجام داده‌اند بسیار با اهمیت تر و عمیق تر از مطالعاتی است که در دو سه دهه اخیر انجام شده است. فکر میکنم در رشته های دیگر وضع بر همین منوال باشد.

وضعیتی که الان ما داریم نه شرایط کشورهای غربی است و نه وضعیت حجابی که مثلا در عربستان وجود دارد بلکه یک چیزی بین این دو است و این از نظر روان شناسی می تواند تحریک آمیزتر از وضعیت بی حجابی باشد. در مورد را هکار مسئله حجاب بهترین وضعیت این است هم اجباری باشد و هم اختیاری. یعنی مثلا دولت این الزام را داشته باشد که در سازمان ها و ادارت و دانشگاهها و ... رعایت حجاب الزامی است. سازمان های خصوصی این اختیار را داشته باشند که در این مورد وضعیت خودشان را تعیین کنند در چنین شرایطی جاهایی که قرار است حجاب الزامی باشد بخوبی رعایت میشود و جاههای که اختیاری است این آزادی و فرصت به افراد داده میشود تا مطابق خواست خود رفتار کنند. این بهترین وضعیت خواهد بود.

روزنه;927777 نوشت:
اونجا فرهنگ مشخصی دارن و به ارزش هاشون پایبندن

سلام به شما
پايبند بودن به فرهنگ لزوماً به معناي ارزش نيست
آن پدري هم كه دخترش را به زور شوهر ميدهد به فرهنگ خود پايبند است اما عملش ارزشمند نيست
لذا داشتن فرزندهايي كه پدرشان مشخص نيست ، از نظر بنده فرهنگ هست اما ارزش نيست

ضمناً بنده آمار "تجاوز" را قرار دادم. تجاوز يعني پايبند بودن به ارزش ها؟!

روزنه;927777 نوشت:
شما آمار روابط نامشروع دقیقی نمیتونین از ایران داشته باشین اما آنار طلاق داره تا حدی نشون میده

آمار طلاق ايران را با آمار چه چيزي در كشورهاي آزاد مي خواهيد مقايسه كنيد؟
مگر آنها ازدواجي دارند كه بخواهد به طلاق منجر شود؟

اما اگر مي خواهيد درون كشوري بررسي كنيد ، ببينيد آمار طلاق ها از چه موقعي زياد شده
غير از اين است كه با ورود فرهنگ غربي و رسوخ آن به شكل هاي مختلف از جمله فيلم و سريال و سبك زندگي
و تبليغ آزادي هاي بي حد و تجمل گرايي ، ميزان پايبندي به خانواده كم شده و در نتيجه طلاق زياد شده است؟

البته بخشي از اين مشكلات مربوط به تعصب هاي بي جا و سنت هاي غلط است كه منكر آن نيستم
ولي بي شك دليل ديگرش همان است كه عرض كردم

روزنه;927777 نوشت:
آیا واقعا حجاب باعث تمام این مشکلات بود که الان بخوایم سفت ترش کنیم؟

هر مشكلي را بايد در جاي خودش بررسي كرد
اتوموبيلي كه موتورش آسيب ديده و چرخش هم پنچر شده ، هر دو ايرادش را بايد رفع كرد
لذا پاسخ شما اين است كه خير ، حجاب تنها مشكل ما نيست بلكه مشكلاتي به مراتب مهمتر از آن هم داريم كه مغفول مانده
اما ميشود بطور موازي به مشكلات پرداخت

عرض سلام و ادب و احترام

rezaee;927647 نوشت:
خوشحالم که شما نیت خانی بلدید و از درون افراد خبر میدهید و به همین واسطه آنها را متهم میکنید. آفرین خانوم مسلمان.

کسی که حاضر به خوندن حتی یک تاپیک هم نیست قطعا دنبال جواب هم نیست.
rezaee;927647 نوشت:
سوال من رو لطفا پاسخ بدید. من از شما آدرس تاپیک نخواستم. من پرسیدم که شما آمار رسمی دارید که میگویید فساد جنسی در ایران کمتر از باقی دنیاست؟ (وقتی میگویید بی حجابی و فساد رابطه مستقیم دارند، پس ایران به عنوان کشوری با زنان 100% با حجاب(زوری)، باید کمترین درجه فساد را داشته باشد.
در اروپا قانونش همراه با فساد است. وقتی کشوری قانونش جواز فساد میدهید قطعا آمار فسادش هم بیشتر است.
rezaee;927647 نوشت:
اگر معتقدید بی خجاب ها در ایران بیشتر از باقی کشورهای دنیاست، پس این حجاب اجباری و گشت ارشاد و این حرفها چیست؟ چرا جمع نمیکنند تا اینهمه هزینه ی اضافی از همه جهت به کشور تحمیل نشود؟؟؟؟
گشت ارشاد هم دقیقا بخاطر بی حجابی است. در ثانی گشت ارشاد در مناطق و معابر پر تردد تهران حضور دارند نه در پارکهای مثل ملت ، دانشجو و ... در این پارکها فساد بیداد میکند ، بعضا کشف حجاب هم میکنند و کسی هم کاری به کارشون نداره.پس انقدر سخن از حجاب اجباری نزنید ، شمایی که ادعا میکنید در شمال تهران زندگی میکنید.
rezaee;927647 نوشت:
نمیدانم مفهوم سفسطه را میدانید یا خبر. ولی بهرحال، من برعکس حرف خودتان را زدم. گفتم نه بی حجابی باعث پیشرفت است و نه با خجابی باعث عدم پیشرفت (من تایید کردم! عجیب است که چرا برعکس برداشت کردید!!)
شما بر عکس بنده سخن نگفته اید ، شما سخن بنده را به میل خودتان تفسیر کرده اید که خلاف واقعیت بود و این مصداق بارز سفسطه است.
rezaee;927647 نوشت:
در قسمت قبل هم گفتم. چطور در تنها کشور دنیا که حجاب یک اجبار قانونی است، و همه زنها با اجبار حداقل روسری بر سر دارند، و نمیتوانند لباس و شلوار بالاتر از مچ بپوشند، بی خجابند؟ پس کشورهای دیگر که با لباس زیر در خیابان میگردند(در تابستان) چه هستند؟ لابد لخت حساب میشوند؟

جالب اینجاست که شما معنی حجاب را هنوز متوجه نشده اید. فکر میکنید حجاب یعنی رو سری روی سر. نخیر لباس تحریک کننده زنان ( ساپورت و .. ) نامش می شود بد حجابی که به مراتب مخرب تر از بی حجابی است. اینکه شال رو وسط سر میگذارند و موها از پس و پیش پیداست نامش می شود بد حجابی که بدتر از بی حجابی است. در ضمن لابد تو پارکهای تهران نرفته اید که کشف حجاب عادی شده؟ لابد لب دریاهای ایران نرفته اید و کشف حجاب را ندیده اید.دقیقا از کدام اجبار حرف میزنید... امروز هرکس هرجور دلش میخواد داره میگرده ، از کدوم اجبار حرف میزنید؟
rezaee;927647 نوشت:
اتفاقا چون بررسی خجاب ربطی به مدرنیست نداشت من آن پرانتز را نوشتم! یعنی این آمار طلاق ایران به خاطر گذار به دوره مدرنیست است و تازه در اول راه وضعش این شده، وااای به حال آخرش!! و اتفاقا از نظر من یکی از دلایلش همین خشکه مذهب بازی ها و زور و اجبار هایی است که به ظاهر مذهبیون آوردند و بسیاری از مردم خنثی و حتی علاقه مند به دین را از دین زده، فراری و به لج انداختند.
بازم مدرنیست ربطی به آمار طلاق نداره. اروپا که به قول شما خشک مذهب نبودن چرا آمار طلاقش ویرانگر شده؟ چرا اروپا آمار ازدواجش نصف ایرانم نیست؟ چرا در سوئیس و دها کشور اروپایی دیگه زندگیهای مشترک ، زندگی بدون مسئولیت یا همون زنابازی شده است؟ چرا انگلیس رفت به سمت تصویب قانون معشوقه؟ اتفاقا زمان انقلاب که به قول شما خشک مذهبها بیشتر بودن طلاق کمتر بود ، اما از وقتی این کشور به سمت مدرنیست حیوانی به سبک اروپا پیش رفت آمار طلاق بیشتر شد.
لفظ مدرنیست رو از کجا یاد گرفتید!؟ مدرنیست یعنی پیش رفتن به سمت حجاب عریان حیوانی!؟ اگه بی حجابی مدرنیست شدن که حیوانات از اول خلقت مدرنیست بودن.

rezaee;927647 نوشت:
ضمنا، من آزادی جنسی را آزادی حیوانی نمیدانم! اتفاقا این نشانه ی تمدن و رشد فکر و شعور یک ملت است...
برادر گرامی شما دارید از همان آزادی جنسی که بین حیوانات است الگو برداری میکنید برای جامعه انسانها ، بعد میگید آزادی جنسی نشانه تمدن و شعور یک ملت است!؟ با این حال شعور و تمدن حیوانات از انسانها بیشتره که ، آخه اونا چندیدن میلیون ساله که به این تمدن رسیدن!
rezaee;927647 نوشت:
بر خلاف تصورات خیالاتی شما، در کشورهای پیشرفته شما حتی حق نزدیک شدن بیش از نیم متر به جنس مخالف ندارید. قانون به شدت طرفدار زن هاست و مجازات سحتی برای کوچکترین شکایت های جنسی قایل است. بر خلاق کشورهای جهان سومی شبیه ایران، پسرها تفریحشان چرخیدن در خیابان و نگاه کردن به هیکل دخترها و متلک های رکیک جنسی گفتن نیست. دخترها کارشان ساعتها جلو اینه نشستن و ارایش کردن و در خیابان خودنمایی کردن نیست.

آنجا بر خلاف تصور شما، مردم در خیابان با هم رابطه جنسی ندارند (چیزی که در ایران دیده میشود!!!) و آنجا هر مردی به هر زنی سلام کرد، قصد و نیستش و آخر کارش سکس نیست(باز هم در ایران دیده میشود). متاسفانه برای شما توهمات اشتباهی از غرب و کشورهای غربی ساخته اند. اوضاع کشورتان به لحاظ جنسی به مراتب بدتر و کثیف تر از کشورهای غربی است. (به قول یک استادی، آنجا اگر رابطه ای هم باشد، با میل و شناخت و خواست طرفین صورت میگیرد، نه مثل کشور ما با زور و تهدید و دروغ و فریب و اجبار و .......)

اگه تاپیکی که معرفی کردم رو میخوندید این حرفا رو نمیزدید؟ بازهم دلیل بر این مدعای خودم که دبنال پاسخ نیستید.
لابد آمار تجاوز جنسی در متروهای لندن جک سال هست برای خندوندن مردم.
لابد تبدیل به فاجعه شدن تجاوز در متروهای ژاپن و مالزی که باعث شد این کشورها قطار زیر زمینی مخصوص بانوان احداث کنند هم جک شرق آسیا بود.
لابد تجاوز افسر آمریکایی به یک زن 60 ساله در یک رستوران در نیویورک هم جک سال آمریکا بود.
لابد قاچاق و فروش زنان به کاباره ها در انگلیس ، فرانسه ، آمریکا برای مسائل جنسی جک قرن است.
گند وزرای فرانسه بخاطر تجاوزات جنسی جک اروپاست.
تجاوز نمایند انگلیس به معاونین (( حتی معاونین پسر )) خودشون هم جک پارسال اروپا بود.
هزار مورد دیگر.... حق با شماست اینا جکه. اون تاپیکی که معرفی کرده بودم ، حاوی لینک مقاله برخی از گزارشگران زن آمریکایی وجود دارد.
rezaee;927647 نوشت:
تازه آنجا ازادی زن به مراتب بیشتر است و طلاق ساده تر! و حمایت جامعه و قانون از او خیلی بیشتر!! ایران اگر به آن روز برسد (منظورم از مدرنیست همان روز است) آمار ایران بازهم بالاتر خواهد رفت...

به اون نمیگین مدرنیست ، به اون میگین حیوانیست.
rezaee;927647 نوشت:
باز زمان پهلوی یک آریا و پیکان و ژیان در ایران ساخته میشد و خودروی روز دنیا بود و به امارات و امثالهم صادر میشد.

آره خب دم رضا شاه گرم ، که بجای این همه صنعت خودرو سازی رفت شرکت ورشکست شده پیکان رو خرید و وارد ایران کرد و باعث رونق انگلیس هم شد.
درضمن شرکت های خارجی را تفکرات شما نابود کرد که چشمتون فقط به جنس خارجی هست.
rezaee;927647 نوشت:
شما خیال کردید علم بصورت تزریقاتی به و یک شبه حاصل میشه؟ شما فکر کردید اینهمه دانشگاه مادر در کشور برای سرگرمی ساخته شدن؟ فکر کردید راکتور تحقیقاتی تهران دکور بود؟
نیروگاه اتمی بوشهر در زمان شاه تکمیل شده بود و راه اندازی آن مانده بود. ولی انقلاب شد و مشخص است طرف مقابل به کشوری که حالا دشمنش شده و سفارتش را فتح کرده دانش هسته ای نمیفروشد!

بیخیال شوید بابا! اینجا جای مزاح نیست!

حتی در خصوص دانش و دانشمندان هسته ای نیز حرفهایی وجود دارد که اینجا جای گفتنش نیست...

دوست گرامی اینکه نیروگاه ساخته بشه و دانشمندات برن همه چیز رو یاد بگیرن ، فرق میکنه با این موضوع که آمریکا بیاد نیروگاه بسازه ، ولی طبق قرارداد میبایست تولید اورانیوم توسط آمریکا باشد. و اورانیوم غنی شده رو به ما بفروشند. این اسمش میشه مصرف گرایی نوین. همون قراردادی که امروز با عربستان بست.
عربستان قرار سال 2020 نیروگاه برق هسته ای داشته باشه ، نیروگاه آب شیرن کن هسته ای ، و مجبور هست سوخت این نیروگاه رو از آمریکا هر ماهه خریداری کنه.
مثل این میمونه به ما ماشین بدن ، بعد بگن این ماشین برای اینکه حرکت کنه نیاز به بنزین داره. حالا بیایید بنزینش رو هر ماه از ما بخرید. مثل خرید بنزین ماشین در زمان شاه خائن پهلوی.
rezaee;927647 نوشت:

مجبور نیستید وقتی مطلب بنده را متوجه نشده اید پاسخ دهید. سوال بپرسید تا دقیق تر پاسخ بدهم بعد شروع به نقد کنید.
گفتم تا امروز هر چه داریم به برکت آموزه دینی است ( خدا بزرگ است و ما میتواینم ).
یادم نمیاد جایی گفتم مملکت گل و بلبل هست.
یک مثال : در بحث دفاعی شهید تهرانی مقدم و ... به برکت آموزه دینی کار را به سر منزل مقصود رساندند.
اینکه یه عده کدخدا پرست ، خدا رو قبول ندارن و باعث افزایش فساد میشن چه ربطی داره به علم امروز.
اتفاقا امروز کشور ایران در خیلی از زمینه ها در این 30 سال مسیری را طی کرده است که اروپا و غرب در گذشت چندین قرن نتوانستند آن را طی کنند. و آن هم به برکت دین اسلام بود. نه ذلالت در برابر کداخدا.

rezaee;927647 نوشت:
صدای مراجع دیگر بی اثر شده اینقدر داد زدند و گفتند بانکداری در ایران ربا است!

شما که از مدرنیست غرب دفاع میکنید چرا؟ اتفاقا بانکداری ما بانکداری مدرنیست غربی هست که! شما چرا ناراحتید!؟
rezaee;927647 نوشت:
گویا شمایید که در ایران زندگی نمیکنید.
من مدیر یک شرکت دانش بنیانم دوست عزیز. و در بهترین دانشگاه درس خوانده ام. و دقیقا میدانم وضعیت علمی کشور چیست و چه خبر است!

اتفاق اگه آمارتون از پیشرفت علمی درست بود ، هیچ وقت سخن از پیشرفت کم به میان نمیاوردید.
ایران هروقت کداخدا پرست مسئولش شد پیشرفتش کم شد و هر وقت مخالف کداخدا مسئول شد پیشرفتش چشم گیر شد.
در بحث ماهواره غرب یک قرن بعد از تجربه و خطا توانست ماهوراه پرتاپ کند ، اما ایران با دانش بومی کمتر از سه دهه توانست.
در بحث هسته ای و انرژی پاک. غرب با بیش از یک قرن توانست به هدفش برسد. ایران در کمتر از سه دهه توانست.
در بحث پزشکی ، نانو و .... هم همینطور.
اگر کدخدا پرستان بگذارند در بحث خودرو در کمتر از یک دهه چشم دنیا را مبهوت میکنیم. اما نون کداخدا پرست به واردات است.
اما یه عده فقط دنبال مدرنیست غربی هستید!؟
[/]

فاتح;927686 نوشت:
متاسفانه در کشور ما حتی امنیت شغلی واژه غریبی است که مردم با آن و اهمیت آن آشنائی ندارند و در حقوق شهروندی خود آن را مطالبه نکرده و نمیکنند .

این امنیت شغلی را دو جور میشود تعریف کرد:

1- با دیدگاه ایرانی : استخدام رسمی دولت بشویم و چه کار کنیم و چه کار نکنیم حقوق بگیریم و هیچکس نتواند مارا اخراج کند (این غلط مطلق است)

2- با دیدگاه کشورهای پیشرفته: همه باید با سخت کوشی و تلاش و خلاقیت و نوآوری کار کنند، و هرکس هرچقدر بیشتر کار کند حقوق بیشتری بگیرد. اما دولت وظیفه دارد کار مناسب به تعداد مورد نیاز کل نیروی کار فراهم کند و اگر نتواند چنین کاری کند، باید متناسب با مهارت و تخصص، به افراد بیکار حقوق بیکاری بدهد (این یعنی امنیت شغلی واقعی)

فاتح;927686 نوشت:
موافق نیستم . حداقل 5 کشوری که با ایران سر یک میز نشستند چنین اعتقادی نداشتند . آنها اگر به اندازه شما مطمئن بودند که ناتوانیم تعهدات هسته ای 25 ساله از ما نمیگرفتند .

من و شما خودروساز نیستیم. ولی یک کارخانه ی مونتاژ داریم. و میتوانیم آنجا خودرو مونتاژ کنیم و پر از بمب کنیم و ببریم جاهای مختلف عملیات انتحاری کنیم! مشخص است که دیگران دنبال آن هستند که همین مونتاژ خانه ی ما را نیز تعطیل کنند. (فقط مثالی زدم که بگویم حتما لازم نیست دانش یک مسئله را به طور کامل داشته باشید. همین که بتوانید با کمی تغییرات اورانیوم را به 99 درصد برسانید کافیست! ضمنا بازهم میگویم، خود این امر نیز یک دانش است، ولی اگر کل دانش هسته ای را در نظر بگیریم، ما فرضا 20 درصد یا 30 درصد را داریم. وگرنه برای ساخت نیروگاه دست به دامن چین و روسیه نمیشدیم و هنوز اندر خم راه اندازی بوشهر نمیماندیم!)

rezaee;927790 نوشت:
من و شما خودروساز نیستیم. ولی یک کارخانه ی مونتاژ داریم. و میتوانیم آنجا خودرو مونتاژ کنیم و پر از بمب کنیم و ببریم جاهای مختلف عملیات انتحاری کنیم! مشخص است که دیگران دنبال آن هستند که همین مونتاژ خانه ی ما را نیز تعطیل کنند. (فقط مثالی زدم که بگویم حتما لازم نیست دانش یک مسئله را به طور کامل داشته باشید. همین که بتوانید با کمی تغییرات اورانیوم را به 99 درصد برسانید کافیست! ضمنا بازهم میگویم، خود این امر نیز یک دانش است، ولی اگر کل دانش هسته ای را در نظر بگیریم، ما فرضا 20 درصد یا 30 درصد را داریم. وگرنه برای ساخت نیروگاه دست به دامن چین و روسیه نمیشدیم و هنوز اندر خم راه اندازی بوشهر نمیماندیم!)

جناب "rezaee"
آن وقت اينها هم چون دانش چنداني نداشتند شهيد شدند ، درست است؟

Reza-D;927734 نوشت:
نه اينكه ايران از همهء دنيا كمتر باشد ، اما وضعيت خيلي از ادعادارهاي دنيا از ايران بدتر است

1 - آمريكا
6 - فرانسه
7 - آلمان
9 - استراليا
10 - كره جنوبي
11 - سوئد
13 - روسيه
15 - ايتاليا

یا سلام.

چون چند مرتبه به این آمار اشاره کردید باید عرض کنم که
در لینکی که داده اید، آمار تجاوز کشور ایران اصلن ذکر نشده، بنابراین نمیتوانیم از این لینک برای مقایسه امار کشور های دیگر با ایران استفاده کنیم!!

شاد باشید

سلام....والا من تمام پست ها رو نخوندم....ولی پاسخم به این سوال که آیا نداشتن حجاب به جامعه آسیب می زنه یا نه....اینه که....بستگی داره که جامعه چه چیز هایی رو ارزش می دونه به چه باورهایی اعتقاد داره...الان غرب و آمریکا داره به سمت بی خدایی و بی دینی می ره، دیگه خیلی از ارزشهایی که ما براش جونمون رو می دیم برای غرب زیاد معنی و مفهومی نداره، غرب و آمریکا معیار و چشم اندازشون داره محدود می شه به دو روز عمر و دیگه آخرت و قیامت و بعد مرگ رو نمی بینه....با این توضیح بد حجابی در غرب به جامعه ضربه نمی زنه....ولی بد حجابی در ایران به جامعه ضربه می زنه....یعنی ما در ایران برای خودمون یک سری آرمان و چشم انداز داریم که بد حجابی بهشون ضربه می زنه ولی در غرب آرمان و چشم اندازی برای خودشون ترسیم کردن که بد حجابی بهشون ضربه نمی زنه....غربی ها و آمریکایی از همین زندگی ای که دارن شاد و راضی ان و خوشحال و روز به روز هم این دو روز دنیاشون پیشرفت می کنه...دو روز دنیا رو با همین بد حجابی به زیباترین شکل می گذرونن...این ایرانه برای خودش عقایدی داره یا ساخته که بد حجابی در مقابلشونه و تهدید کنندشونه....مثلا در بهشت ما خیلی زندگیمون نزدیک میشه به آمریکا...حوری و شراب و آها...!! یعنی در بهشت دیگه چشم انداز و آرمانامون فرق می کنه و می بینیم که در اون دنیا دیگه حوری و بد حجابی شراب و بریز و بپاش و غلام های نوجوان پسر بازی و اینها ضربه ای به جامعه ی بهشتی نمی زنه...نمی دونم منظورم رو درست رسوندم یا نه....
خلاصه اینکه در آمریکا و غرب بد حجابی به جامعه ضربه نمی زنه ولی در ایران بد حجابی به جامعه ضربه می زنه....و هنوز خیلی راه هست که ایران به آمریکایی مبدل بشه که دیگه بد حجابی در اون به جامعه ضربه نزنه....

امام عشق;927784 نوشت:
در اروپا قانونش همراه با فساد است. وقتی کشوری قانونش جواز فساد میدهید قطعا آمار فسادش هم بیشتر است.

قانون را مردم کشور تصویب میکنند. مهم این است به قانون مصوب اکثریت مردم کشورت احترام بگذری و آن را نقض نکنی. به این میگویند مدرنیست که برای شما مفهوم غریبی است.
فساد یعنی زمانی که قانون کشورت چیز دیگری است و تو کار دیگر میکنی. فساد یعنی طبق قانون کشورت بی حجابی جرم است ولی به قول شما در هر کوی و بززن همه بی حجاب شده اند.
فساد البته شاخه های دیگری چون دروغ و فیبت و تهمت و کم فروشی و ربا و دزدی و اختلاس و ..... هم دارد که گویا در مکتب شما، زیاد مهم نیست.

ضمنا، فساد در نهایت نتیجه اش را در جامعه نشان میدهد. فکر نمیکنم هیچکس در دنیا معتقد باشد وضع کشورهایی که شما مفسد میخوانید از ما بدتر باشد(از هر نظری که فکرش را بکنی!)
حتی در همین ایران، برو مردانگی کن، قلم و کاغذ بردار و در شهر ها بگرد و از مردم بالای 60 سال بصورت اتفاقی و بدون انتخاب سوال کن که وضعتان بعد از انقلاب بهتر شد یا قبلش بهتر بود؟؟
همان کلیپ نماینده مجلس بس که تعداد زندانیان اول انقلاب را 10 هزار نفر و زندانیان کنونی را 220 هزار نفر اعلام کرد! و گلویش را پاره میکرد تا بگوید سالانه 40 هزار متر زندان نسازید و به جایش این بچه هایی که در کپر درس میخوانند را دریابید!!

اینکه در ایران زندگی نمیکند شمایی دوست عزیز

امام عشق;927784 نوشت:
گشت ارشاد هم دقیقا بخاطر بی حجابی است. در ثانی گشت ارشاد در مناطق و معابر پر تردد تهران حضور دارند نه در پارکهای مثل ملت ، دانشجو و ... در این پارکها فساد بیداد میکند ، بعضا کشف حجاب هم میکنند و کسی هم کاری به کارشون نداره.پس انقدر سخن از حجاب اجباری نزنید ، شمایی که ادعا میکنید در شمال تهران زندگی میکنید.
نوشته اصلی توسط rezaee

پس بهتر است این کار بی ثمر را جمعش کنند تا اینهمه هزینه ی مادی و معنوی به کشور و اسلام وارد نشود

امام عشق;927784 نوشت:
شما بر عکس بنده سخن نگفته اید ، شما سخن بنده را به میل خودتان تفسیر کرده اید که خلاف واقعیت بود و این مصداق بارز سفسطه است.

نرود میخ آهنین در سنگ

امام عشق;927784 نوشت:
جالب اینجاست که شما معنی حجاب را هنوز متوجه نشده اید. فکر میکنید حجاب یعنی رو سری روی سر. نخیر لباس تحریک کننده زنان ( ساپورت و .. ) نامش می شود بد حجابی که به مراتب مخرب تر از بی حجابی است. اینکه شال رو وسط سر میگذارند و موها از پس و پیش پیداست نامش می شود بد حجابی که بدتر از بی حجابی است. در ضمن لابد تو پارکهای تهران نرفته اید که کشف حجاب عادی شده؟ لابد لب دریاهای ایران نرفته اید و کشف حجاب را ندیده اید.دقیقا از کدام اجبار حرف میزنید... امروز هرکس هرجور دلش میخواد داره میگرده ، از کدوم اجبار حرف میزنید؟

اتفاقا من سوالم این است که وقتی قانون اجباری حجاب بی اثر بوده است و به اعتراف خودتان، نتیجه اش چیزی به مراتب بدتر از بی خجابی شده است، چرا عده ای همچنان میخواهند با زور و قدرت مردم را با حجاب کنند. این کار فقط به جری تر شدن آنها و بدنامی کشور و اسلام و لجبازی مردم نسبت به دین میشود. و شما در قیامت باید پاسخ آن را بدهید.

امام عشق;927784 نوشت:
بازم مدرنیست ربطی به آمار طلاق نداره. اروپا که به قول شما خشک مذهب نبودن چرا آمار طلاقش ویرانگر شده؟ چرا اروپا آمار ازدواجش نصف ایرانم نیست؟ چرا در سوئیس و دها کشور اروپایی دیگه زندگیهای مشترک ، زندگی بدون مسئولیت یا همون زنابازی شده است؟ چرا انگلیس رفت به سمت تصویب قانون معشوقه؟ اتفاقا زمان انقلاب که به قول شما خشک مذهبها بیشتر بودن طلاق کمتر بود ، اما از وقتی این کشور به سمت مدرنیست حیوانی به سبک اروپا پیش رفت آمار طلاق بیشتر شد.
لفظ مدرنیست رو از کجا یاد گرفتید!؟ مدرنیست یعنی پیش رفتن به سمت حجاب عریان حیوانی!؟ اگه بی حجابی مدرنیست شدن که حیوانات از اول خلقت مدرنیست بودن.

اصلا برایم عجیب نیست که مدرنیست برای شما لفط غریبی است. از نظر من، مدرنیست یعنی آزادی های مدنی. یعنی سطح شعور و فرهنگ اجتماعی. یعنی میزان اخترام به حقوق یکدیگر. میزان احترام به حقوق مردم از طرف حاکمیتت. میزان احترام مردم به حاکمیت. اینها همه نتیجه ی مدرنیست و رشد عقل و شعور انسانی است.

اگر همسایه بغل من برای من مزاحمتی ایجاد نمیکند، من حق ندارم که بپرسم چرا هر روز یک زن جدید به خانه ی تو می آید! مدرنیست یعنی کسی ضامن بهشت برای دیگری نیست. مردم هرکدامشان حقوقی دارند و تا زمانی که حق کسی را ضایع نکنند آزادند!

در ایران زن حق طلاق ندارد. و هر عاقلی میداند که اگر داشت، وضع آمار طلاق به گونه دیگری بود. همین امروز اگر آمار ویرانگر دنیای غرب 50% است، آمار تهران ام القرای اسلامی هم همینقدر است! و آمار شهرستانها نیز 1/3 شده است. اگر مردسالاری نبود، آمار شهرستان ها چه بسا بدتر میشد. و اگر زن حق طلاق داشت، خیلی خیلی ویرانگر تر میشد! پس بیخودی خودتان را با غرب مقایسه نکنید!
در ایران یک زن مطلقه بسیار جایگاه اجتماعی و خانوادگی و حتی قانونی بدی پیدا میکند. و این جایگاه اینقدر بد هست که خیلی ها قید طلاق را بزنند!
اگر در تهران آمار طلاق بالاتر است چون قبح طلاق کمتر شده، و چون آزادی زنان در تهران بیشتر است. چون ترس از طلاق و انگ خوردن در آنها کمتر است و .......

واقع بین باشید... دنبال چه چیزی هستید واقعا؟

امام عشق;927784 نوشت:
برادر گرامی شما دارید از همان آزادی جنسی که بین حیوانات است الگو برداری میکنید برای جامعه انسانها ، بعد میگید آزادی جنسی نشانه تمدن و شعور یک ملت است!؟ با این حال شعور و تمدن حیوانات از انسانها بیشتره که ، آخه اونا چندیدن میلیون ساله که به این تمدن رسیدن!

وقتی دوست دارید برداشتتان اینقدر نازل باشد و باقی حرفم را نخوانید، من برای شما نمیتوانم کاری کنم.

امام عشق;927784 نوشت:
اگه تاپیکی که معرفی کردم رو میخوندید این حرفا رو نمیزدید؟ بازهم دلیل بر این مدعای خودم که دبنال پاسخ نیستید.
لابد آمار تجاوز جنسی در متروهای لندن جک سال هست برای خندوندن مردم.
لابد تبدیل به فاجعه شدن تجاوز در متروهای ژاپن و مالزی که باعث شد این کشورها قطار زیر زمینی مخصوص بانوان احداث کنند هم جک شرق آسیا بود.
لابد تجاوز افسر آمریکایی به یک زن 60 ساله در یک رستوران در نیویورک هم جک سال آمریکا بود.
لابد قاچاق و فروش زنان به کاباره ها در انگلیس ، فرانسه ، آمریکا برای مسائل جنسی جک قرن است.
گند وزرای فرانسه بخاطر تجاوزات جنسی جک اروپاست.
تجاوز نمایند انگلیس به معاونین (( حتی معاونین پسر )) خودشون هم جک پارسال اروپا بود.
هزار مورد دیگر.... حق با شماست اینا جکه. اون تاپیکی که معرفی کرده بودم ، حاوی لینک مقاله برخی از گزارشگران زن آمریکایی وجود دارد.

دوست عزیز مرهبا به اینهمه عدالتتان... 80 میلیون جمعیت ایران را در یک کفه ترازو و 8 میلیارد جمعیت دیگر را در مفه دیگر گذاشتید و قیاس میکنید؟؟
آنهم قیاسی که در آن، یک طرفه به قاضی میروید؟ پس آمار ایران کو؟؟

متاسفانه من اهل و علاقه مند به خواندن صفحات حوادث روزنامه ها نیستم، ولی بعضی چیزهایی که ناخواسته ادم میبیند و میشنود وحشتناک است. از فیلم تجاوز در مترو کرج تا آن باغ در خمینی شهر اصهان تا ماجراهای خاوران و جنت آباد و سفیر ایران در برزیل و صادرات دختران فقیر ایرانی به کشورهای عربی و چه و چه و چه

آنهم در کشوری که اسلامی است! و متجاوز میداند که حکمش اعدام است!
با کشورهایی قیاس میکنید که به قول شما فساد قانون است؟؟

العجب فی عدالتک!

هروقت یک آمار رسمی از ایران آوردید، تازه بیاید قیاس کنیم! (ولی هر روز صفحه هر روزنامه را باز کنید حداقل 2-3 صفحه داستان همین تجاوزات و قتل های ناموسی داخلش هست!!!)

امام عشق;927784 نوشت:
به اون نمیگین مدرنیست ، به اون میگین حیوانیست

خوشم می آید دقیقا قسمتی را که از حداقل حقوق و آزادی زن نوشته بودم نقل قول کردید و این را در پاسخ نوشتید!
امیدوارم خواهران موافق با فکر شما این قسمت را نبینند و نخوانند!

امام عشق;927784 نوشت:
آره خب دم رضا شاه گرم ، که بجای این همه صنعت خودرو سازی رفت شرکت ورشکست شده پیکان رو خرید و وارد ایران کرد و باعث رونق انگلیس هم شد.
درضمن شرکت های خارجی را تفکرات شما نابود کرد که چشمتون فقط به جنس خارجی هست.

ایران خودرو را محمدرضا ساخت نه رضاشاه!
شرکت ورشکسته ی به روز بخری و همه چیزش دست خودت باشد بهتر از این است خط تولید از رده خارج بخری که حق تغییر کوچکترین قطعه را نداشته باشی. قراردادهای حقارت بار پژو و رنو با ایران برای کل تاریخ این مملکت کافیست!

شما فکر کردی یک کمپانی می آید دانش خود را به شما بفروشد؟ مگر قصد خودکشی کرده باشد!
دانش بر خلاف تصورات موجود در ایران، خریدنی نیست، به دست آوردنی است!!

محمدرضا با خریدن پیکان بهترین و بزرگترین کاری را که میتوانست بکند کرد، آنهم در کشوری که با الاغ و اسب باید جا به جا میشدی. یکشبه خودروساز شدی!! ولی الان چه شد، آیا بعد 40 سال توانستید یک پیکان جدید بسازید؟ آخرش سمند را هم رفتید آماده خریدید و فقط برچسب سمند چسباندید! آنهم چه سمندی؟ همان 405 که پالونش عوض شده!

از کجا میدانی که اگر الان انقلاب نشده بود، به جای این اتاشغالها چه محصولاتی از ایران خودرو خارج میشد و چند درصد آن بومی و طراحی جوانان نخبه ایران بود؟؟؟

یکم انصاف واقعا چیز خوبی است!!!

امام عشق;927784 نوشت:
دوست گرامی اینکه نیروگاه ساخته بشه و دانشمندات برن همه چیز رو یاد بگیرن ، فرق میکنه با این موضوع که آمریکا بیاد نیروگاه بسازه ، ولی طبق قرارداد میبایست تولید اورانیوم توسط آمریکا باشد. و اورانیوم غنی شده رو به ما بفروشند. این اسمش میشه مصرف گرایی نوین. همون قراردادی که امروز با عربستان بست.
عربستان قرار سال 2020 نیروگاه برق هسته ای داشته باشه ، نیروگاه آب شیرن کن هسته ای ، و مجبور هست سوخت این نیروگاه رو از آمریکا هر ماهه خریداری کنه.
مثل این میمونه به ما ماشین بدن ، بعد بگن این ماشین برای اینکه حرکت کنه نیاز به بنزین داره. حالا بیایید بنزینش رو هر ماه از ما بخرید. مثل خرید بنزین ماشین در زمان شاه خائن پهلوی.

شما دقیقا پاراگراف قبل خود را نقض کردید (البته ببخشید. من سفسطه میکنم) . شما از طرفی میگید نیروگاه آماده بخریم و برویم یاد بگیریم. از طرفی میگید پهلوی حقارت خرید با خرید ایران خودرو!
یک بام و دو هوا چقدر؟ بالاخره چه زمان به عدالت سخن میکنید؟؟

نمیدانم شما چقدر سابقه کار علمی دارید و چقدر با شرکت های علمی در ارتباط بوده اید! شما فکر کردید پهلوی که پیکان خرید، باید کمپانی پیکان می آمد شرکت بریتش پترولیوم رو هم کنارش میفروخت؟ یا اگر میفروخت شما اصلا توان اداره اش رو داشتید!

بابا گاماس گاماس! خود ایران 20 سال فقط تلاش کرد تا بفهمد بوشهر چطور کار میکند! 10 سال تلاش کرد تا سوخت 4% بسازد. نمیدانم این خوش خیالی بی انتها را از کجا می آورید!

و جالب است وقتی نقد جمهوری اسلامی باشد، میگید 40 سال زمان بسیار کوتاهیست و نباید هیچ توقعی داشت. و زمانیکه نقد پهلوی باشد، آنها 2500 سال حکومت کردند و باید همه ی دانش هسته ای و خودروسازی را بدست می آوردند!

الله اکبر.... الله اکبر

امام عشق;927784 نوشت:
مجبور نیستید وقتی مطلب بنده را متوجه نشده اید پاسخ دهید. سوال بپرسید تا دقیق تر پاسخ بدهم بعد شروع به نقد کنید.
گفتم تا امروز هر چه داریم به برکت آموزه دینی است ( خدا بزرگ است و ما میتواینم ).
یادم نمیاد جایی گفتم مملکت گل و بلبل هست.
یک مثال : در بحث دفاعی شهید تهرانی مقدم و ... به برکت آموزه دینی کار را به سر منزل مقصود رساندند.
اینکه یه عده کدخدا پرست ، خدا رو قبول ندارن و باعث افزایش فساد میشن چه ربطی داره به علم امروز.
اتفاقا امروز کشور ایران در خیلی از زمینه ها در این 30 سال مسیری را طی کرده است که اروپا و غرب در گذشت چندین قرن نتوانستند آن را طی کنند. و آن هم به برکت دین اسلام بود. نه ذلالت در برابر کداخدا.

من نمیدانم وقتی دو نوشته ی گویای شما را کنار هم میگذارم و تناقض را اعلام میکنم، باید قبلش از شما اجازه بگیرم؟ (در قسمت قبل حرفم نیز این کار را کردم! لطفا پیش پیش اجازه اش را صادر بفرمایید)
دقیقا کار را به کدام سر منزل مقصود رسانده اید؟ رکورد برد موشکها را زده اید؟ یا فضانوردان شما روی مریخ خانه میسازند؟

ایران کدام مسیر را طی کرد که غرب در چند قرن هنوز نتوانسته طی کند؟

امام عشق;927784 نوشت:
شما که از مدرنیست غرب دفاع میکنید چرا؟ اتفاقا بانکداری ما بانکداری مدرنیست غربی هست که! شما چرا ناراحتید!؟

کدام بانک در کشور پیشرفته غربی هست که سود تضمینی و روز شمار بدهد؟
کدام بانک در جهان بابت نگهداری پول مشتری به او سود میدهد! تا جایی که ما دیدیم مالیات هم میگیرد!!
کدام بانکی است که 80 - 90 درصد منابع خودش را به شرکت های خودش وام بدهد؟
و ...........

بانکی مشابه بانک های ایران در کشورهای پیشرفته بود، بیاورید به همه نشان دهید!!

امام عشق;927784 نوشت:
تفاق اگه آمارتون از پیشرفت علمی درست بود ، هیچ وقت سخن از پیشرفت کم به میان نمیاوردید.
ایران هروقت کداخدا پرست مسئولش شد پیشرفتش کم شد و هر وقت مخالف کداخدا مسئول شد پیشرفتش چشم گیر شد.
در بحث ماهواره غرب یک قرن بعد از تجربه و خطا توانست ماهوراه پرتاپ کند ، اما ایران با دانش بومی کمتر از سه دهه توانست.
در بحث هسته ای و انرژی پاک. غرب با بیش از یک قرن توانست به هدفش برسد. ایران در کمتر از سه دهه توانست.
در بحث پزشکی ، نانو و .... هم همینطور.
اگر کدخدا پرستان بگذارند در بحث خودرو در کمتر از یک دهه چشم دنیا را مبهوت میکنیم. اما نون کداخدا پرست به واردات است.
اما یه عده فقط دنبال مدرنیست غربی هستید!؟

معما چون حل شود آسان شود!
بشر اولیه چند صد سال طول کشید تا آتش را اختراع کند. الان یک کودک 3 ساله با یک کبریت آتش درست میکند!
هرچند ایران هنوز هم نتوانسته به جایی برسد و این مونتاژکاری های ظاهری فقط چشم امثال شما را پر میکند.

من اگر چیزی میگویم از روی دلسوزی است.
از روی این است که ما تا واقع بین نشویم و خود را درست نشناسیم نمیتوانیم پیشرفت کنیم.
با خیال و توهم و شعر و شعار به جایی نرسیده و نمیرسیم!

من اگر کد خدا پرست بودم مثل ده ها همکلاسی ام الان پیش کد خدا پول روی پول میذاشتم و از آزادی و رفاه لذت میبردم و دین و دنیا را با هم میساختم!

به نظرم به حد کافی بحث شد و از این بیشتر تکرار مکررات است. متاسفانه این سایت نیز مشکل دارد و ده ها بار باید نقل قول بگیری و رفرش کنی و ..... تا بلکه بشود! این هم میگذاریم به پای پیشرفت های عظیم ملی.

قضاوت با خوانندگان
و تفکر با بنده و شما

یا حق@};-

hessam78;927697 نوشت:
جناب فاتح هم من و هم شما پسر هستیم
پس زنان "باید" نقاب بزنن؟

سلام علیکم

قبل از پاسخ به این دوست عزیزمان , مطلبی باقیمانده بود در فرمایشات جناب رضائی درباره اینکه ما دست به دامن چین و روسیه شدیم برای ساخت نیروگاه هسته ای

اولا اینکه چین و روسیه سابقه اجرائی ساخت نیروگاه های هسته ای را دارند و ما نداریم و این نه تنها اشکالی ندارد بلکه کاملا عقلانی است که از تجربه اجرائی آنها بهره مند شویم و ضمنا این دلالت نمیکند که ما دانش آن را نداریم .

ثانیا بلحاظ سیاسی این امر برای ما منافعی دارد که حتی اگر خودمان سابقه اجرائی داشتیم عقلانی این بود بدهیم روسیه و چین برای ما بسارند که اینجا محل بحث این موضوعات نیست .

اما بعد ...

بنده یک موضوع عقلی را مطرح کردم شما آمده اید آن را به دین تعمیم بدهید که از بحث ساده عقلی فرار کنید ؟
جناب حسام حجاب حدودش در دین تعریف شده و پوشیه در این تعریف نیامده . همین را اجرا کنیم بحد کفایت عمل کرده ایم . حال اگر کسی خواست آن را بعنوان یک مستحب یا منعی برای وقوع شرارتی انجام دهد , حد اختیار مجاز و عقلانی اش عمل کرده .

یکی از بستگان بنده پوشیه میگذارد این سوال را از او پرسیدم که چرا تصمیم گرفتید پوشیه بگذارید در حالیکه قبلا نداشتید . گفتند در یک جاده خاکی فرعی یا باید سوار ماشین گذری بشوم یا 2 - 3 کیلومتر تا دانشگاه پیاده بروم تصمیم گرفتم برای امنیت خودم این کار را بکنم تا کسی به من طمع نکند .

B-neshan;927800 نوشت:
یا سلام.

چون چند مرتبه به این آمار اشاره کردید باید عرض کنم که
در لینکی که داده اید، آمار تجاوز کشور ایران اصلن ذکر نشده، بنابراین نمیتوانیم از این لینک برای مقایسه امار کشور های دیگر با ایران استفاده کنیم!!

شاد باشید

سلام
لااقل بنده آمار مي دهم و با آمار اثبات مي كنم
نه اينكه همينطور در هر تاپيكي برسم بدون دليل و آمار ، وطنم را به عنوان بدترين كشور جهان معرفي كنم

"B-neshan" عزيز

اولاً در اين تاپيك و تاپيك هاي ديگري ادعا شده كه غرب به دليل آزادي هايي كه داده (آزادي پوشش ، آزادي مذهب و....) پس در زمينه هاي اجتماعي هم از ما موفق تر است
در پاسخ به اين ادعاها بنده هم اين آمارها را ارائه كردم كه به خوبي عدم صحت ادعاي بالا را نشان مي دهد
اما يك بارش طرفداران آزادي غرب انصاف به خرج ندادند كه بپذيرند غرب آنطور هم مدينهء فاضله اي كه ادعا مي كند نيست
جالب اينكه هر بار كه مباحثه اي بين ما رخ مي دهد ، اين عزيزان صحبت از منطق كرده و ما مسلمانان را به رعايت انصاف دعوت مي كنند!

ثانياً اگر دقت كنيد از يك تعداد مشخصي ، ديگر نام كشورها ذكر نشده است كه فقط ايران جزء آنها نيست
چرا به اين فكر نكرديد كه ايران در پايين آن رده بنده قرار گرفته كه نامش ذكر نشده؟

ثالثاً اتفاقاً در تاپيك ديگري هم يكي از دوستان همين ايراد شما را گرفت و بنده هم گفتم كه اتفاقاً نام ايران هم هست
براي نمونه آمار زندانيان كه در همان تاپيك ارائه كردم و نام ايران در رتبهء دهم ديده ميشود. پس ايران هم آمار داده
لینک: http://www.nationmaster.com/country-...rime/Prisoners
سوال - يا اگر اين آمارها برعكس بود ، الان طرفداران غرب صفحات سايت را از اين آمارها پر نكرده بودند؟

رابعاً ، اصلاً بخاطر گل روي شما فرض مي گيريم ايران هم در تمام آمارهايي كه من ارائه مي كنم قرار داشته است. از اين بهتر؟
خب چه چيزي اثبات ميشود؟ نهايتاً اثبات ميشود كه كشوري كه تازه 50 38 سال از انقلابش ميگذرد
و 8 سال جنگ بسيار دشوار را هم پشت سر گذاشته و بعد از آن هم با انواع تحريم ها از سوي همان كشورهاي مدعي آزادي روبرو بوده
توانسته عملكردي هم سطح كشوهاي پيشرفته و صاحب تكنولوژي داشته باشد

فاتح;927688 نوشت:
1- اول اینکه لازم است این نکته را ذکر کنم که در حقیقت ما چیزی به نام حجاب اجباری در این مملکت نداریم . حجاب در اسلام تعریف مشخصی دارد و آن پوشاندن برجستگی های بدن زنان که برای مردان تحریک آمیز است در مورد حجاب زنان است .

2- مشکلات اقتصادی میانگین سن ازدواج را تا نزدیک 30 سال بالا برده .

از این دو گزاره کافی است به این نتیجه برسیم که زمینه شرعی به نیازهای غریزی کاهش یافته در عین حال که پاسخ به این نیازها بطریق غیر شرعی سهل الوصول تر است

واضح است که برداشتن این حداقل هم رشد فساد را بی اندازه شدت میبخشد . زنانی که پوششی در حد حریم خصوصی شان میپوشند محرک دیگران شده در نتیجه امنیتی نه برای خودشان میگذارند و نه دیگران . درست مانند امروز و دیروز و شاید فرداهای غرب

ان شاء الله در ادامه این موضوعاتی که مطرح کردید طرفین مستندا ادامه میدهیم .

1- به موجب ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، «هر کس عملاً در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفرعمل به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق جریمه می‌شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.» و در تبصره آمده است: «زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰ روز تا دوماه یا از ۵۰ هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد.»[۴]

همانطور که میبینید حجاب قانون است و 10 روز تا 2 ماه حبس و یا جریمه قانونی دارد!
اما اینکه حجاب در این حد که محرک جنسی نباشد گفته ی قرآن است (و احتمالا هر عقل عاقلی! آن را میپذیرد) من نیز موافقم. در آزادترین کشورها نیز برای مکان های تحصیلی و ... محدودیت هایی وجود دارد که مورد خواست و پذیرش عموم مردم آن کشور است.

ولی این سبک خاص در ایران، حتی در زمان پیامبر و حضرت علی هم نبوده است و حضرت مرگ را برای مسلمانی که از عصه ی درآوردن خلخال از پای زن یهود دشمن بمیرد جایز میدانست!!!!! و اما الان گشت ارشاد چه میکند با زنان مسلمان؟!!!

عرف هر جامعه بهترین قانون آن جامعه است. مردم خودشان میدانند چطور پوشش خودشان را تعیین کنند. اینهمه جوک و مسخره کردن که برای کلیپس های بزرگ، آرایش های زیاد در داتشگاه و ... ساخته شد، کار همین مردم بود که خیلی ها شاید نماز و روزه هم نگیرند. ولی این عرف در فرهنگ ایرانی بوده و هست و ربطی به دین هم حتی ندارد!
حجاب اجباری یکی از بزرگترین اشتباهات و اشکالات پس از انقلاب بود از نظر من. حکومت نباید در عرف مردم دخالت میکرد همانطور که اسلام و پیامبر دخالت نکرد. زمان شاه با خجاب چادرش را داشت و بی خجاب عفتش را داشت. اما امدند همه چیز را ریختند بهم. هم چادر حرمت و قداستش را از دست داد و هم زن مسلمان بی خجاب را فاحشه خواندند! احسنت !!

2- جالب است دوست قبلی مان معتقد بود این حداقل از بی حجابی به مراتب بدتر است!
و حال شما نظری کاملا برعکس و مخالفش دارید.

همین امر نشانگر این هست که این مسئله از دیدگاه هرکس متفاوت است و هرکس نظر خودش را دارد. من میگویم کسی خود را عقل کل نداند و نظرش را بر دیگران تحمیل نکند!
والا به خدا قسم اگر در تظاهرات انقلاب زن چادری بود، زن بی خجاب هم بود! ولی بعدش چه شد؟؟؟؟

خراب کردند.......

الان هم نترسید. آزادی که باشد، مردم قدرش را بیش از هرچیز میدانند و فساد مورد نظر شما رخ نمیدهد! مگر زمانی که رضاخان چادر از سر زنها میکشید جامعه فاسد شد؟ مگر همان جامعه انقلاب اسلامی نکرد؟ چرا کاری میکنیم که از اسلام بیزار شود؟

rezaee;927814 نوشت:
قانون را مردم کشور تصویب میکنند. مهم این است به قانون مصوب اکثریت مردم کشورت احترام بگذری و آن را نقض نکنی. به این میگویند مدرنیست که برای شما مفهوم غریبی است.

در قانون اساسی کدام کشوری آمده قوانین را مردم تصویب میکنند ؟ چه دلیل عقلانی ای وجود دارد که اکثریت مردم هرگز دچار خطا نمیشوند ؟ اکثریت مردم آلمان به حزب نازیسم رای دادند یعنی طبق اصول مدرنیته عمل کردند و به فساد رای نداند ؟

rezaee;927814 نوشت:
ضمنا، فساد در نهایت نتیجه اش را در جامعه نشان میدهد. فکر نمیکنم هیچکس در دنیا معتقد باشد وضع کشورهایی که شما مفسد میخوانید از ما بدتر باشد(از هر نظری که فکرش را بکنی!)
حتی در همین ایران، برو مردانگی کن، قلم و کاغذ بردار و در شهر ها بگرد و از مردم بالای 60 سال بصورت اتفاقی و بدون انتخاب سوال کن که وضعتان بعد از انقلاب بهتر شد یا قبلش بهتر بود؟؟
همان کلیپ نماینده مجلس بس که تعداد زندانیان اول انقلاب را 10 هزار نفر و زندانیان کنونی را 220 هزار نفر اعلام کرد! و گلویش را پاره میکرد تا بگوید سالانه 40 هزار متر زندان نسازید و به جایش این بچه هایی که در کپر درس میخوانند را دریابید!!

اولا شما که تا بحال قلم و کاغذ دستتان نگرفته اید با چه اطمینانی میگوئید فساد در جامعه ما بیشتر است . مبنای سنجش و تطابقتان چیست . ثانیا جامعه هدف در تحقیقات باید تعریف درستی داشته باشد مثلا برای شیوع بیماری تب کنگو نمیتوانید بروید بیمارستان و تعداد بستری های مبتلا را به تعداد کل بیماران مبنای فراوانی در جامعه قرار بدهید . ثالثا عدد جمعیت کشور ما از قبل انقلاب که 17 میلیون بوده امروز به 80 میلیون رسیده
رابعا هر جامعه در حال تحولی در هر برهه تطوری لزوما باید قوانین جدیدی را بتصویب برساند تا با بروز هر پدیده مدرنیته قوانینی برای مهار جامعه و جلوگیری از انحطاط در هر حوزه ای اعم از اقتصادی فرهنگی و اجتماعی و خانوادگی داشته باشد
خامسا ضعف در تدوین و اجرای قوانین میتواند عدد متخلفین را بالا ببرد
سادسا بخش عمده بزه در کشور ما ریشه در مشکلات اقتصادی دلار 4500 تومانی دارد نه دلار 7 تومانی قبل انقلاب .

قیاس شما با توجه به آنچه که ذکر شد مع الفارق است .

از این شاخه به آن شاخه نپرید بتوانیم در موضوع این تاپیک بحث کنیم اگر نمیتوانید در یک موضوع صحبت کنید حداقل موضوعاتی که داخل میکنید مستند و علمی باشد .

چند تا مطلب به نظر من:

1- حجاب در اسلام، با حجاب به معنی روسری و چادر و مانتو فرق داره به معنی حائل و پرده پوشی و حذف فیزیکی هست نه این که دوستانی نوشتند خدا خواسته زن فارغ از جنسیتش با چادر و شیک به جامعه وارد بشه. لذا همونقدر که گاهی بعضی مسائل فساد میتونه زنندگی داشته باشه حجاب اسلامی به معنی واقعیش هم میتونه زنندگی داشته باشه. این چیزی که در جامعه میبینید حجاب اسلامی نیست یه رفتار کجدار و مریضه که نه مثل جامعه غربی هست نه یک جامعه اسلامی
2- تربیت نقش مهمی داره میتونه از هر خانمی رو میبینید از همون چادری که روی بدن افتاده از صورت از خوش تیپی تحریک بشید ولی تربیت میتونه باعث بشه به همه به چشم انسان نگاه کنید و مثل انسان تعامل کنید و اینقدر به بقیه زوم نکنید.
3- لزوما بی حجابی تحریک کننده نیست مثلا تلویزیون ما که زیر نظر دولت نیست زیر نظر رهبر هست فیلم و سریالهای خارجی رو پخش میکنه نمیگه که مو و قسمتی از بدن این خانم که پخش میشه مردمو تحریک میکنه چون اینطوری نیست. تو جامعه ما یه مقدار از این موضوع هم فکر میکنم برمیگرده به دید ما. مثلا صد سال پیش اگه کسی پوشیه نمیزند خب جلب توجه میشد چه بسا طمع ها رو برمی انگیخت ولی الان خود مذهبیها هم دیگه اینو رعایت نمیکنند. مو هم همینطور وقتی یکی روسریش رو برداره ممکنه بقیه طمع کنن چون بین مردم تک میشه ولی وقتی عرف باشه میشه مثل همون خارجیهای برنامه های تلویزیون اون موقع براتون برانگیختگی نداره.

Reza-D;927734 نوشت:
سلام جناب "rezaee"عزيز
بله من سند دارم

1 - آمريكا
6 - فرانسه
7 - آلمان
9 - استراليا
10 - كره جنوبي
11 - سوئد
13 - روسيه
15 - ايتاليا

سلام بر شما برادر بزرگوار

ممنون که بالاخره یکبار یک نفر با آمار صحبت کرد. هرچند من ایران رو داخلش ندیدم و میدونم هیچ آمار رسمی و واقعی از ایران وجود ندارد (یا به مردم گفته نمیشود). و البته به آن دوستمان هم گفتم که به قول خودت آنجا فساد جنسی قانونی است و در ایران مجازات اعدام دارد! و در ایران زنی که مورد تجاوز قرار گرفته مردم به چشم فاحشه نگاهش میکنند و برای همین اصلا نمیرود شکایت بکند!! این عوامل واقعا چقدر تاثیرگذار هست؟

همچنین فکر میکنم شما حواستان نبوده و به تب (Tab) مربوط به سرانه یا درصد نسبت به جمعیت نرفته اید. Per capita

اگر به تب مذکور برید، میبینید یک موازنه ی خیلی جالبی بر قرار هست که مثلا سوئیس و سوئد در رتبه های 4 و 6 هستند، اما کانادا و اوکراین در رتبه های 95 و 100 . یا مثلا لیختنشتاین به عنوان کشوری اروپایی(آلمانی) با وضع مالی خوب در ربته آخر هست و آفریقای جنوبی در رتبه اول.
کشورهای همسایه ما مثل آذربایجان و ارمنستان و ترکمنستان و ترکیه و تاجیکستان که بیشترین قرابت فرهنگی را با ما دارند و چند صد سال قبل جزوی از ایران بزرگ بودند، همگی در آخر جدول هستند! آیا مردم کشور ما از مردم این کشورها فاسد ترند؟؟؟ آیا در این کشورها حجاب اجباری است؟؟؟ پس چرا آنها رده های آخر جدول شما را دارند؟؟؟ آیا نمیشود نتیجه گرفت که حجاب نیازی به قانون اجباری نداشت و نباید بخش بی طرف جامعه را با اسلام دشمن نمیکردیم؟ حتی دختران همین مادرهای چادری را ضد خجاب و چادر نمیکردیم؟؟

نکته قابل توجه دیگر اینکه کشورهای مسلمانی چون قزاقستان 45، بنگلادش 46، از ایتالیا 47 وضعشان بدتر است. و کشور عمان تنها 1 پله از دانمارک که کاریکاتور پیامبر میکشد وضعش بهتر است. قرقیزستان و مراکش و کویت که خود را مسلمان میدانند وضعشان چند پله بدتر از پرتغال و لهستان و رومانی و جمهوری چک است! سودان وضعش از روسیه و اسپانیا بدتر است و .......

همه ی اینها نشان میدهد، هیچ رابطه مشخص و مستقیمی بین خجاب و تعرض جنسی نیست. حتی وقتی کشور اسلامی باشی و حکمت اعدام باشد و زن نیز جرات افشای تعرض نکند از ترس آبر، بازهم آمارت از خیلی کشورها خصوصا کشورهای روس تبار که به زنانشان در زیبایی شهره ی جهان هستند بدتر است!

و اگر تعرض جنسی را مسئله ای فرهنگی ببینی متوجه میشوی که خدارا شکر همسایگانت همگی وضعشان از دنیا بهتر است و در رتبه های آخر جدول قرار دارند. همانگونه که ایران زمان شاه کاباره و رقاصه داشت اما زن و دختر چادری هم داشت. و در نهایت همین ملت با حجاب و بی خجاب بودند که دست در دست هم انقلاب اسلامی کردند چون مسلمان بودند همگی.

اما حیف.......................

Reza-D;927818 نوشت:
لااقل بنده آمار مي دهم و با آمار اثبات مي كنم
نه اينكه همينطور در هر تاپيكي برسم بدون دليل و آمار ، وطنم را به عنوان بدترين كشور جهان معرفي كنم

"B-neshan" عزيز

همین که سعی میکنید برای فرمایشاتتون، منبع ذکر کنید، کار بسیار خوبیست،

من در این زمینه ها، خیلی تحقیق و تفکر نکرده ام و فعلن صحبتی ندارم، ولی خب شاید از این آمارِ به خصوص نشود به این رسید که غرب از ما، از نظر اجتماعی جلوتر است یا عقبتر. اصلن جلوتر بودن در زمینه اجتماعی خودش یعنی چه و ...

Reza-D;927818 نوشت:
چرا به اين فكر نكرديد كه ايران در پايين آن رده بنده قرار گرفته كه نامش ذكر نشده؟

بدلیل اینکه آمار تجاوز اخرین کشور لیست ، 0 است! ازانجایی که امار تجاوز در ایران بیشتر از صفر است، پس ایران باید بالاتر ازین کشور باشد، از طرفی چون ایران در جدول اصلن نیست، پس لیست ناقص است و آمار ایران را ندارد.
========

توجه داشته باشید که در ابتدای صفحه ذکر شده که

نقل قول:
[=Roboto]The number of recorded rapes. Large numbers of rapes go unreported. South Africa is estimated to have 500,000 rapes per year, Egypt 200,000, China 32,000 and the UK with 85,000 rapes per year.

یعنی آمار تجاوزهای ثبت شده، و اضافه کرده که " تعداد زیادی از تجاوز ها گزارش نمیشوند" تخمین زده شده که در افریقای جنوبی، 500 هزار تجاوز اتفاق می افتد، در مصر 200 هزار!
در حالی که برای بریتانیا 85 هزار مورد تخمین زده شده.

منظور اینکه این آمار ناقص تر از آن به نظر میرسد که بشود ازآن نتیجه درستی گرفت...

شاد باشید

rezaee;927822 نوشت:
عرف هر جامعه بهترین قانون آن جامعه است.مردم خودشان میدانند چطور پوشش خودشان را تعیین کنند.

شما از شرع که مبنای وحیانی دارد دلایل عقلانی طلبیدید چون ذاتی آن است با استقبال گفتیم , حال این عرف چه تعریف و مبنائی دارد ؟

ممکن است در عرف یک منطقه ای زنان را در ایام حیض بفرستند طویله و غذا هم به آنها ندهند . چنانکه این جوامع بوده و همین الان هست .
اما دلایل این بود که زن حائض چون مرد را نمیتواند متمتع کند و خون از او خارج میشود از چادرشان بیرون میکردند و طبق عقایدشان چنین زنی ضرر میرساند لذا غذا هم به او نمیداند .

طبق این مبنی باید بپذیریم مطابق عرف است پس بهترین قانون همین است .

یکی از اساتید را برای تبادل علمی بین ایران و یک کشور افریقائی فرستاده شده بود رفت و برگشت میگفت خواستگار را به حد کشت میزدند اگر فرار میکرد دختر به او نمیدادند ولی اگر می ماند میگفتند این آدم تحملش بالاست دخترمان را نگه میدارد .

اینهم از عقلانیت عرفی . در هر جمعی عرف یک شکل را دارد حتی پیدا کردن یک اشتراک جزئی بین اینهمه ممکن نیست . وقتی اشتراکی نباشد اجتماع صورت نمیگیرد و اگر اجتماع نباشد صلح و امنیتی شکل نمیگیرد چون مبانی متفاوت است.

ولی در شرع اینطور نیست . قوانین مشخص است و مبنی برای هر قومیتی همان است که در شرع آمده .

Reza-D;927762 نوشت:

سلام
اگر چادر برداشته بشه چرا انسان به روسری باید طمع کند؟
من گفتم اگه انسان رو به هر چیزی اجبار کنند انسان بهش بدتر لج میکنه.این خاصیت انسانه کلا.انسانها یک سری خواصی دارند که باعث میشه گناه کنند از جمله همین اجبار کردن به چیزی.
اگر چادر برداشته بشه یعنی حجاب اجباری نیست.چادر هست که حجابه مانتو یه لباس دخترونه هست نه لزوما یک حجاب واقعی.

Reza-D;927762 نوشت:

منظورم این نیست ازادی نا مشروع داده شود.بلکه باید به انسان این اختیار رو بدهیم خودش با عقل خودش راه رو انتخاب کند.وقتی حجاب اجباری نباشه کسیکه بدونه حجاب براش بهتره و امنیت میاره خودش بدون اینکه حتا پدر و مادر یا گشت اجبار کنه حجابشو رعایت میکنه.ولی کسیکه نخواد رعایت بکنه دیگه عواقبش به عهده خودشه و مسلما اکثر مردم اینقدر عقل دارند که خودشون مصلحت خودشنو تشخیص بدن و کسی زور بالای سر کسی قرار نده.

Reza-D;927762 نوشت:
اما با اين حرف شما كاملاً مخالفم. آماري كه از تجاوز دادم را ببينيد (پست 76) ، دقيقاً در كشورهايي كه حجاب نيست تجاوز هم فراوان است

آقا رضا عزیز امار تجاوز در ایران هم کم نیست.و باز هم بیشتر میشه.ربطی هم به حجاب نداره.مردم ما حجاب رو زورا رعایت میکنن.
دلایل امار تجاوز:
1- بی غیرتی و بی عفتی دختر که این ربطی به حجابش نداره
2- بیماری دل بعض یمردها که با دیدن حجاب هم تحریک میشن
3- بالا رفتن سن ازدواج
4-منع رابطه عادیه دختر و پسر که باعث میشه پسر دختر ندیده بشه و موقعی که با یک دختری و لو به ضرورت حرف بزنه زبونش حتا بند بیاد و از اون طرف دختره هم پسر ندیده بشه و وقتی با یک پسری حرف میزنه صورتش سرخ بشه.ولی وقتی اینقدر دختر و پسر رو از هم دور نکنن نه دختر و نه پسر همدیگر رو موجود فضایی فرض نمیکنن.
خب میبیند که این موارد با حجاب چه بدون حجاب هم اتفاق میفتن

فاتح;927823 نوشت:
در قانون اساسی کدام کشوری آمده قوانین را مردم تصویب میکنند ؟ چه دلیل عقلانی ای وجود دارد که اکثریت مردم هرگز دچار خطا نمیشوند ؟ اکثریت مردم آلمان به حزب نازیسم رای دادند یعنی طبق اصول مدرنیته عمل کردند و به فساد رای نداند ؟

پس قانون را چه کسی تصویب میکند؟
لا اکراه فی الدین میدانید یعنی چی؟
اصلا اینکه خداوند انسان را آزاد آفرید و به او اختیار داد برای چه بود؟

ما اگر بخوایم بحث کنیم بحث خیلی گسترده و طولانی میشود، اما فقط کوتاه میگویم که، مردم اگر اکثرشان (البته این حرف در زمانیست که فرستاده مستقیم خدا بر زمین نیست) یک قانون را تصویب کردند لازم الااجرا برای همه است. حتی قرآن میگوید تو اگر خوشت نمیاید مهاجرت کن چون زمین را برای تو گسترانده ام!

نمیدانم چه شده که عقاید و افکار در جمهوری اسلامی هر سال بسته تر و از خود اسلام دورتر میشود. مگر "میزان رای ملت است"، جمله ی بنیانگذار این نظام نیست؟!!
مگر اول انقلاب نوع حکومت با رفراندوم مشخص نشد؟
مگر اعضای مجالس کشور (البته به جز شاهکار شورای نگهبان) را مردم خودشان انتخاب نمیکنند؟

چطور شد شما میگویید قوانین کشور را مردمش تصویب نمیکنند؟
من تا جایی که میدانم حتی قانون اساسی خیلی از کشورها هر چند دهه یکبار که نسل عوض میشود بازنویسی شده و دوباره را گیری میشود!!

فاتح;927823 نوشت:
اولا شما که تا بحال قلم و کاغذ دستتان نگرفته اید با چه اطمینانی میگوئید فساد در جامعه ما بیشتر است . مبنای سنجش و تطابقتان چیست . ثانیا جامعه هدف در تحقیقات باید تعریف درستی داشته باشد مثلا برای شیوع بیماری تب کنگو نمیتوانید بروید بیمارستان و تعداد بستری های مبتلا را به تعداد کل بیماران مبنای فراوانی در جامعه قرار بدهید . ثالثا عدد جمعیت کشور ما از قبل انقلاب که 17 میلیون بوده امروز به 80 میلیون رسیده
رابعا هر جامعه در حال تحولی در هر برهه تطوری لزوما باید قوانین جدیدی را بتصویب برساند تا با بروز هر پدیده مدرنیته قوانینی برای مهار جامعه و جلوگیری از انحطاط در هر حوزه ای اعم از اقتصادی فرهنگی و اجتماعی و خانوادگی داشته باشد
خامسا ضعف در تدوین و اجرای قوانین میتواند عدد متخلفین را بالا ببرد
سادسا بخش عمده بزه در کشور ما ریشه در مشکلات اقتصادی دلار 4500 تومانی دارد نه دلار 7 تومانی قبل انقلاب .

قیاس شما با توجه به آنچه که ذکر شد مع الفارق است .

از این شاخه به آن شاخه نپرید بتوانیم در موضوع این تاپیک بحث کنیم اگر نمیتوانید در یک موضوع صحبت کنید حداقل موضوعاتی که داخل میکنید مستند و علمی باشد .

دوست عزیز،
1- شروع بحث من با آن دوستمان بود که آنچنان از هر دری سخن گفته و همه چیز را به حجاب ربط داده بود، که من همین سوال که الان از من دارید میکنید، از ایشان کردم و پرسیدم اینها چه ربط به خجاب دارد؟! و حالا شما جوابهای من به ایشان را نقل میکنید و همین سوال را از من میپرسید؟!

2- اگر من مستند و آمار رسمی نمیدهم، حداقل چیزی نمیگویم که شما بتوانید نقضش کنید. شما حودتان آمار جمعیت 17 میلیونی ایران پیش از انقلاب را بیاورید ببینیم؟ (البته اگر منظورنان مثلا سال 1300 نباشد)

3- من قلم و کاغذ دستم نگرفته ام، ولی در کل چند دهه زندگی، هر احدالناسی پیش ما نشست، شروع کرد به تعریف از زمان شاه. خودمان هم سرچ کردیم و فکر کردیم دیدیم خیلی چیز بدی نبوده است! تازه نه تیپ و قیافه من و نه حرفهایم به زمان شاهی ها نمیخورد، ولی چون سعی میکنم انسان عادلی باشم و هر طرف را منصفانه نقد کنم، گویا این جماعت من را محرم میداند و شروع به درد و دل میکند. البته این جماعت که میگویم تقریبا شامل همه کسانی شده که دور و بر 60 سال سن دارند! من در عمرم پیرمرد و پیر زنی ندیدم (بهتره بگم خیلی کم دیدم) که طرفداری دوران بعد انقلاب را بکند.

همه ی این حرفها به کنار. رای سال 96 به نظرم روشن بود! حتی یکی از دوستان تاپیکی با همین عنوان زد! تا کی میخواهیم خودمان را گول بزنیم؟؟ (تازه شما فکر کن رای آن 30 درصد که کلا در انتخابات شرکت نکردند را مقابل رای چه کسی باید گذاشت و آخرش به چه نتیجه ای رسید؟!!)

ضمنا من هیچ جا آمار نگفته ام. بلکه تحلیل کرده ام. و اتفاقا من سوال کردم که آمار حرفهای دوستمان کجاست؟ چون ایشان بود که با قاطعیت و یقین میگفت در همه چیز بهتر شده ایم و پیشرفت کرده ایم. من گفتم برو سوال کن ببین آمارت با بررسی میدانی چقدر منطبق است! و اگر امار رسمی داری آن را هم بده ببینیم. چون تجربه ما چیز دیگری میگوید!

4- درباره عدد متخلفین هم با استناد به حرف نماینده مجلس گفتم که از 10 هزار زندانی اول انقلاب رسیدیم به 220 هزار زندانی

5- قضیه دلار را متوجه نشدم منظورتان چیست؟ اگر طرفدار دلار ارزان هستید بدانید دلار ارزان ریشه ی کل تولید در کشور را از جا کند! الان قیمت واقعی دلار حداقل 5 هزار تومن است و دلار ارزان جفایی است که دولت ها بر ملت کردند.

فاتح;927833 نوشت:
شما از شرع که مبنای وحیانی دارد دلایل عقلانی طلبیدید چون ذاتی آن است با استقبال گفتیم , حال این عرف چه تعریف و مبنائی دارد ؟

ممکن است در عرف یک منطقه ای زنان را در ایام حیض بفرستند طویله و غذا هم به آنها ندهند . چنانکه این جوامع بوده و همین الان هست .
اما دلایل این بود که زن حائض چون مرد را نمیتواند متمتع کند و خون از او خارج میشود از چادرشان بیرون میکردند و طبق عقایدشان چنین زنی ضرر میرساند لذا غذا هم به او نمیداند .

طبق این مبنی باید بپذیریم مطابق عرف است پس بهترین قانون همین است .

یکی از اساتید را برای تبادل علمی بین ایران و یک کشور افریقائی فرستاده شده بود رفت و برگشت میگفت خواستگار را به حد کشت میزدند اگر فرار میکرد دختر به او نمیدادند ولی اگر می ماند میگفتند این آدم تحملش بالاست دخترمان را نگه میدارد .

اینهم از عقلانیت عرفی . در هر جمعی عرف یک شکل را دارد حتی پیدا کردن یک اشتراک جزئی بین اینهمه ممکن نیست . وقتی اشتراکی نباشد اجتماع صورت نمیگیرد و اگر اجتماع نباشد صلح و امنیتی شکل نمیگیرد چون مبانی متفاوت است.

ولی در شرع اینطور نیست . قوانین مشخص است و مبنی برای هر قومیتی همان است که در شرع آمده .

پس با این اوصاف، جمهوری اسلامی اگر قدرت داشت، به یکایک کشورهای جهان لشگر میکشید و همه را به زور سلاح مسلمان و مومن و با حجاب میکرد؟ چون تنها شرع درست است و عرف ها غلط اند!

درباره قسمت دوم فرمایشتان، طوری سخن گفتید که من یک لحظه شک کردم ما روی زمین زندگی میکنیم و مریخ! آنچنان که شما گفتید سنگ روی سنگ در هیچ جای دنیا که شرعی ندارند بند نیست، ولی الان کشورهای سکولار و لاییک شده اند بهشت های این دنیای خاکی!!

بستگی داره که هدف اصلی جامعه چی باشه و در چه مسیری حرکت کنه

برای یک جامعه اسلامی که هدف متعالی داره نداشتن حجاب میتونه مضر باشه و در افراد تاثیر منفی بزاره

مثلا برای یک جامعه مادی گرا هم بی حجابی میتونه بهتر باشه چون صرفا توجه به لذت های دنیوی بدون قید و بند خاص مطرح هست
---

اصولا هر عملی که در دید عموم انجام داده میشه ( بویژه در سطح گسترده) به مرور زیربنای جامعه رو تحت تاثیر قرار میده و در افراد تاثیر میزاره
پس نمی تونیم بگیم حجاب صرفا شخصی هست!

فاتح;927816 نوشت:
جناب حسام حجاب حدودش در دین تعریف شده و پوشیه در این تعریف نیامده . همین را اجرا کنیم بحد کفایت عمل کرده ایم . حال اگر کسی خواست آن را بعنوان یک مستحب یا منعی برای وقوع شرارتی انجام دهد , حد اختیار مجاز و عقلانی اش عمل کرده .

یکی از بستگان بنده پوشیه میگذارد این سوال را از او پرسیدم که چرا تصمیم گرفتید پوشیه بگذارید در حالیکه قبلا نداشتید . گفتند در یک جاده خاکی فرعی یا باید سوار ماشین گذری بشوم یا 2 - 3 کیلومتر تا دانشگاه پیاده بروم تصمیم گرفتم برای امنیت خودم این کار را بکنم تا کسی به من طمع نکند .

حدود خجاب دقیقا در کجای دین تعریف شده؟ در آیه قرآن که به زنان مومن(و نه مسلمان) میگوید روسری روی یقه و سینه بندازید و فروج خود را حفظ کنید (یعنی حدش به اندازه عرف و با شرط تجریک جنسی است)
شما یک حدیث دیده اید حدود خجاب را گفته باشد؟
حدیثی دیده اید گفته باشد خجاب در زمان پیامبر و حضرت علی اجبار کل زنان با هر اعتقادی بوده است؟
دیده اید زنی را برای بی خجابی حتی تذکر لسانی داده باشند؟

این حدی که شما میگویید احتمالا فتوای مراجع متاخری است که کار خود را ساده کرده اند و انتهای ممکن را گرفته اند که فردای قیامت معذور باشند. ولی اشتباه میکنند (از نظر من!)

داستانی هم که از پوشیه گفتید، دقیقا همان عرف است. عرف شرایط این زن ایجاب کرده پوشیه بگذارد برای حفظ خود از نامحرم. و عرف یک زن غربی همان حجابی است که در فیلمهای خارجی تلوزیون میبینیم. و این عرف او را نیز در جامعه اش حفظ میکند. و دقیقا خواست قرآن همین بوده، میگوید حجاب کنید تا از تعرض جنسی حفظ شوید! بسته به عرف جامعه خودتان!!

بنام خدا.

باسلام.

کهف الحصین;927733 نوشت:
گر بدحجابي در جامعه تاثير نداشت غرب آنقدر تلاش نمي كرد با تبليغ بي بند و باري آن را از جامعه ما از بين ببرد

{البته بحث خیلی خوبیه و قصد دخالت هم نداشتم اما..؟؟}

اما شاید منظور غرب یا غربیان کمک بخود ما ملت بوده یا باشد که حجاب اجباری وضع را برای شما مردم و ملت و حکومت ایران و جامعه ایرانی بدتر خواهد نمود؟

{چون بنظرم شاید این زیاد مناسب نباشد که بگوییم غربیان تلاش نمودند و در بحث حجاب بر ما ملت مسلمان و دختران و زنان جامعه مسلمان ما و با وجود حکومتی دینی و مذهبی پیروز شدند}

کهف الحصین;927733 نوشت:
احساس امنیت برای پسران و دختران جوان در محیط‌ های مختلف از جمله محیط درس، بهانه تاسیس برخی مدارس در آمریکا شده است

قبول دارید که غربیان یا امریکاییان برای هر کار مهمی یا اقدام بزرگ و خاصی که قصد انجامش را دارند ابتدا آنرا یکبار یا چندین بار آزمایش میکنند؟

{بهرحال باید به برخی موضوعات بصورت شک و تردید یا سوالی هم نگاه کرد و شما هم اتفاقا به نکته خوبی اشاره نمودید}

شاید حجاب اجباری و مخصوصا جداسازی مدارس و دختران و پسران در ایران خواست قلبی غربیان و یا دستگاههای تحقیقاتی امریکا بوده تا قبل از آنکه مدارس مختلط خود را جدا سازی نمایند ابتدا آنرا در کشوری مثل ایران و بمدت 30 سال و بصورت عملی پیاده و آزمایش نموده باشند که الان در جداسازی مدارس هم به این نتیجه رسیده باشند که اگر مدارس برای دختران جدا از پسران باشد بهتر خواهدبود؟

بهرحال بنظر من اگر حکومت ما و رسانه ملی ما و مسئولان فرهنگی ما و حتی خود ما مردم به مقوله حجاب یک بازنگری ریشه ای و اساسی نکنیم و ..؟؟

و اگر برای حل معضل حجاب یا حجاب اجباری اقدامی فرهنگی و عاجل بعمل نیاوریم >> شاید که اوضاع حجاب و نگاههای هیز و بیمارگونه برخی جوانان کم ظرفیت دست آخر کار دست دختران کم حجاب داده و لذا ..؟؟

و لذا اینهم امکان دارد که ورق این بازی دوطرفه اینبار یا روزی دیگر و به نفع همان کم حجابها یا خوش حجابها برگشته و اوضاع جوری به نفع آنان رقم خورد که اینبار جوانانی به طرفداری از آنان ، چادرها و روسری ها را از سر دختران و زنان با حجاب ما یا جامعه مسلمان ما بردارند.در آن روز که طرفداران حجاب اجباری در اقلیت و ضعف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و قدرتی قرار گرفتند واقعا چه خواهند کرد؟

مثلا در امروز بر صورت یک دختر بدحجاب اسید میپاشند و فردا بر صورت یک دختر محجبه؟{همچنانکه تاریخ بازی های زیادی از این دست سراغ دارد و یا مثلا قبر مبارک سیدالشهدا نیز چندین مرتبه ویران و مجددا آباد گردید یا سر یک شیعه را بجرم شیعه بودن بردیدند}

آیا شما در آن روز در آنجا یا آن محل حضور دارید تا بگویید مپاش؟

یا ایا شما اگر روزی این قصه را شنیدید که خدایی نکرده بواقعیت رسیده آیا جوابگوی اون دختر محجبه و درد و رنجی که از این اتفاق کشیده و متحمل شده است را خواهید داد؟چه پاسخی دارید که به او بدهید؟

این ضرالمثلهای شیرین فارسی را هم از یاد نبریم که میفرمایند :

گهی پشت به زین و گهی زین به پشت >> و یا ..

از هر دست که بدهیم >> روزی دیگر و از دستی دیگر پس خواهیم گرفت.

ادامه در همین پست:

در ضمن یک سوال:
مگر همین خانمهای بی حجاب زمان شاه نبودند که انقلاب کردند؟{یا در راهپیمایی های گسترده علیه رژیم گذشته و به نفع حکومت ما شرکت کردند؟}

دست تقدیر و سوال بعدی:
مگر همین الانهم همین خانمهای محجبه و با حجاب نیستند که مجددا دارند یک انقلاب مینمایند و روسری ها را از سر بر داشته و بر میدارند و میگویند حجاب اجباری نه؟

بهرحال این روند نشانگر آن است که دیر یا زود ، برد با بد حجابها یا بقول و نظر من خوش حجابهاست و در نهایت آنان برنده خواهندشد و فقط میماند یک آه و افسوس که چرا در امروز که قدرتی داشتیم و وقت کافی ،، اقدامات فرهنگی مناسب انجام ندادیم؟

{البته من خودم همین الان و در همین نوشتار و تنها بحکم عقل و وظیفه این کار را انجام دادم و لذا بحای استفاده از قوه قهریه و کلمه نامتناسب بدحجاب وبنوعی دور کردن این عده از خود و انقلابمان ، از کلمه خوش حجاب استفاده نمودم که امیدوارم گسترش آن در جامعه بتواند خودبخود دختران جامعه ما را بسمت یک نوع پوشش خوب و زیبا متمایل گرداند}

rezaee;927814 نوشت:
فساد یعنی زمانی که قانون کشورت چیز دیگری است و تو کار دیگر میکنی. فساد یعنی طبق قانون کشورت بی حجابی جرم است ولی به قول شما در هر کوی و بززن همه بی حجاب شده اند.
فساد البته شاخه های دیگری چون دروغ و فیبت و تهمت و کم فروشی و ربا و دزدی و اختلاس و ..... هم دارد که گویا در مکتب شما، زیاد مهم نیست.

اینکه در ایران زندگی نمیکند شمایی دوست عزیز

عجب... قانون غرب باید بهش احترام گذاشت ، ولی قانون حجاب ایران اسمش شده حجاب اجباری. به این مدل حرف زدن میگن تناقض گویی.
چون از همون اولم دنبال جواب نبودیدو فقط دنبال یک بحث پوجچ و بی ارزش بودید تا مسیر تاپیک منحرف بشه. فقط هم بحث هایی که به حجاب ربط نداره رو وسط میکشید.
rezaee;927814 نوشت:
پس بهتر است این کار بی ثمر را جمعش کنند تا اینهمه هزینه ی مادی و معنوی به کشور و اسلام وارد نشود

اولا از نظر معنوی(یا همون دینی) امر به معروف و نهی از منکر از واجبات است. پس وجود گشت ارشاد واجب شرعی است.
در ثانی از نظر مادی هم وظیفه این است طبق قوانین کشوری گشت حجاب حضور داشته باشد.

rezaee;927814 نوشت:
اصلا برایم عجیب نیست که مدرنیست برای شما لفط غریبی است. از نظر من، مدرنیست یعنی آزادی های مدنی. یعنی سطح شعور و فرهنگ اجتماعی. یعنی میزان اخترام به حقوق یکدیگر. میزان احترام به حقوق مردم از طرف حاکمیتت. میزان احترام مردم به حاکمیت. اینها همه نتیجه ی مدرنیست و رشد عقل و شعور انسانی است.
شما که ادعات میشه بلدید ، به قانون کشور احترام بذارید. درضمن اسم بی بند و باری و عریان شدن مدرنیست نیست. اسم تمدن حیوانیست.
rezaee;927814 نوشت:
دوست عزیز مرهبا به اینهمه عدالتتان... 80 میلیون جمعیت ایران را در یک کفه ترازو و 8 میلیارد جمعیت دیگر را در مفه دیگر گذاشتید و قیاس میکنید؟؟
آنهم قیاسی که در آن، یک طرفه به قاضی میروید؟ پس آمار ایران کو؟؟

متاسفانه من اهل و علاقه مند به خواندن صفحات حوادث روزنامه ها نیستم، ولی بعضی چیزهایی که ناخواسته ادم میبیند و میشنود وحشتناک است. از فیلم تجاوز در مترو کرج تا آن باغ در خمینی شهر اصهان تا ماجراهای خاوران و جنت آباد و سفیر ایران در برزیل و صادرات دختران فقیر ایرانی به کشورهای عربی و چه و چه و چه

آنهم در کشوری که اسلامی است! و متجاوز میداند که حکمش اعدام است!
با کشورهایی قیاس میکنید که به قول شما فساد قانون است؟؟

العجب فی عدالتک!

هروقت یک آمار رسمی از ایران آوردید، تازه بیاید قیاس کنیم! (ولی هر روز صفحه هر روزنامه را باز کنید حداقل 2-3 صفحه داستان همین تجاوزات و قتل های ناموسی داخلش هست!!!)

بازهم دلیل دیگر بر این مدعای بنده که شما از ابتدا دنبال پاسخ نبودید ، نیستید و نخواهید بود. فقط دنبال توجیه کارهای خودتون هستید.
شما در پست قبلی در نقد بنده به صراحت گفتید در غرب اینگونه روابط جنسی آنگونه که فکر میکنید نیست. بیان کردید در غرب حتی یک فرد اجازه ندارد به جنس مخالف نزدیک شود.

متن شما در پست قبلیان.

[SPOILER]
rezaee;927647 نوشت:
بر خلاف تصورات خیالاتی شما، در کشورهای پیشرفته شما حتی حق نزدیک شدن بیش از نیم متر به جنس مخالف ندارید. قانون به شدت طرفدار زن هاست و مجازات سحتی برای کوچکترین شکایت های جنسی قایل است. بر خلاق کشورهای جهان سومی شبیه ایران، پسرها تفریحشان چرخیدن در خیابان و نگاه کردن به هیکل دخترها و متلک های رکیک جنسی گفتن نیست. دخترها کارشان ساعتها جلو اینه نشستن و ارایش کردن و در خیابان خودنمایی کردن نیست.

[/SPOILER]
وقتی بنده اومدم فسادهای مصداقی آنهم فقط یک سرسوزن از فسادها و تجاوزات غرب را بیان کردم. بعدش میایید از مقیاس غلط سخن میگید.
به صراحت قسم میخورم از ابتدا هم دنبال جواب نبودید.

و اما در تمام این تجاوزاتی که در ایران به آن اشاره کرده اید دو چیز همیشه وجود داشت.
مورد اول : مست شدن با خوردن مشروبات الکلی.
مورد دوم : پوشش نامناسب آن زنان و دختران بخت برگشته.
همون مواردی که از ابتدا داریم داد میزنیم پوشش نامناسب باعث فساد اخلاقی می شود. دفه بعدی که روزنامه حوادث پیرامون فساد اخلاقی رو مطالعه میکنید کامل ، درست و با دقت مطالعه کنید.

rezaee;927814 نوشت:
ایران خودرو را محمدرضا ساخت نه رضاشاه!
شرکت ورشکسته ی به روز بخری و همه چیزش دست خودت باشد بهتر از این است خط تولید از رده خارج بخری که حق تغییر کوچکترین قطعه را نداشته باشی. قراردادهای حقارت بار پژو و رنو با ایران برای کل تاریخ این مملکت کافیست!

شما فکر کردی یک کمپانی می آید دانش خود را به شما بفروشد؟ مگر قصد خودکشی کرده باشد!
دانش بر خلاف تصورات موجود در ایران، خریدنی نیست، به دست آوردنی است!!

محمدرضا با خریدن پیکان بهترین و بزرگترین کاری را که میتوانست بکند کرد، آنهم در کشوری که با الاغ و اسب باید جا به جا میشدی. یکشبه خودروساز شدی!! ولی الان چه شد، آیا بعد 40 سال توانستید یک پیکان جدید بسازید؟ آخرش سمند را هم رفتید آماده خریدید و فقط برچسب سمند چسباندید! آنهم چه سمندی؟ همان 405 که پالونش عوض شده!

از کجا میدانی که اگر الان انقلاب نشده بود، به جای این اتاشغالها چه محصولاتی از ایران خودرو خارج میشد و چند درصد آن بومی و طراحی جوانان نخبه ایران بود؟؟؟

یکم انصاف واقعا چیز خوبی است!!!

پیرامون پیکان هم اطلاعاتت ناقصه.
برو قشنگ مطالعه کن و ببین قرار بود صنعت کدام خودرو از آمریکا وارد ایران شود. و چه اتفاقاتی رخ داد که پیکان وارد شد.
حکومت پهلوی خائن با این کارش کاسه لیسی خودش به دربار انگلیس رو ثابت کرد. و یکی از خیانتاش به کشور بود.

rezaee;927814 نوشت:
شما فکر کردی یک کمپانی می آید دانش خود را به شما بفروشد؟

اگه اینو میدونی پس انقدر نیا الکی داد و بیداد نکن و نگو فلانی اومد فلان کارخونه رو ساخت.
حکومت پهلوی چی از خودش داشت؟

rezaee;927814 نوشت:
شما دقیقا پاراگراف قبل خود را نقض کردید (البته ببخشید. من سفسطه میکنم) . شما از طرفی میگید نیروگاه آماده بخریم و برویم یاد بگیریم. از طرفی میگید پهلوی حقارت خرید با خرید ایران خودرو!
یک بام و دو هوا چقدر؟ بالاخره چه زمان به عدالت سخن میکنید؟؟
چرا داری دروغ میگی؟ من کی گفتم بریم نیروگاه آماده بخریم؟ چرا برای فرار از جواب شروع به تهمت زدن میکنی و برا خودت تفسیر میکنی؟
rezaee;927814 نوشت:
و جالب است وقتی نقد جمهوری اسلامی باشد، میگید 40 سال زمان بسیار کوتاهیست و نباید هیچ توقعی داشت. و زمانیکه نقد پهلوی باشد، آنها 2500 سال حکومت کردند و باید همه ی دانش هسته ای و خودروسازی را بدست می آوردند!
بازهم تهمت زدی. جایی که گفتم 40 سال کم بود را نشان دهید.
rezaee;927814 نوشت:
من نمیدانم وقتی دو نوشته ی گویای شما را کنار هم میگذارم و تناقض را اعلام میکنم، باید قبلش از شما اجازه بگیرم؟ (در قسمت قبل حرفم نیز این کار را کردم! لطفا پیش پیش اجازه اش را صادر بفرمایید)
دقیقا کار را به کدام سر منزل مقصود رسانده اید؟ رکورد برد موشکها را زده اید؟ یا فضانوردان شما روی مریخ خانه میسازند؟

ایران کدام مسیر را طی کرد که غرب در چند قرن هنوز نتوانسته طی کند؟

واقعا یا متوجه حرف بنده نمیشی؟ یا خودت رو به خواب زدی؟
اولا که در بحث موشکی ایران حرف اول را میزند. دقت نقطه زنی موشکهای ایران از تمام دنیا بالاتر است.
چون علم موشکی نداری میگم. کشوری که قادره ماهوار بفرسته هوا. موشکهاش هم قابلیت قاره پیما بودن را دارند. اینا اونایی که سر رشته دارن میفهمن. از طرفی موشک های ایران قابلیت هدایت شونده دارند.
پیرامون ماهواره ، مسیری که امروز ما در 30 سال طی کردیم برای پرتاپ ماهواره. ((تا به اینجای کار را میگویم)) آمریکا و غرب بیش از صد سال صرف کرده بودند.
rezaee;927814 نوشت:
کدام بانک در کشور پیشرفته غربی هست که سود تضمینی و روز شمار بدهد؟
کدام بانک در جهان بابت نگهداری پول مشتری به او سود میدهد! تا جایی که ما دیدیم مالیات هم میگیرد!!
کدام بانکی است که 80 - 90 درصد منابع خودش را به شرکت های خودش وام بدهد؟
و ...........

بانکی مشابه بانک های ایران در کشورهای پیشرفته بود، بیاورید به همه نشان دهید!!

تمام کشورهای اروپایی قبل صنعتی شدن کامل این مسیر را طی کردند.
rezaee;927814 نوشت:
معما چون حل شود آسان شود!
بشر اولیه چند صد سال طول کشید تا آتش را اختراع کند. الان یک کودک 3 ساله با یک کبریت آتش درست میکند!
هرچند ایران هنوز هم نتوانسته به جایی برسد و این مونتاژکاری های ظاهری فقط چشم امثال شما را پر میکند.

من اگر چیزی میگویم از روی دلسوزی است.
از روی این است که ما تا واقع بین نشویم و خود را درست نشناسیم نمیتوانیم پیشرفت کنیم.
با خیال و توهم و شعر و شعار به جایی نرسیده و نمیرسیم!

من اگر کد خدا پرست بودم مثل ده ها همکلاسی ام الان پیش کد خدا پول روی پول میذاشتم و از آزادی و رفاه لذت میبردم و دین و دنیا را با هم میساختم!

به نظرم به حد کافی بحث شد و از این بیشتر تکرار مکررات است. متاسفانه این سایت نیز مشکل دارد و ده ها بار باید نقل قول بگیری و رفرش کنی و ..... تا بلکه بشود! این هم میگذاریم به پای پیشرفت های عظیم ملی.

وقتی متوجه سخن کسی نشی هم خودت رو عذاب میدی هم طرف مقابلت رو.
بله اگه علم درست کردن آتش به همه جا وارد شود. درست کردن آتش ساده است.
اما اگر علمش نباشد درست کردنش سخت است.
چندین دانشمند از چند کشور دور هم نشستند و بعد از 100 سال آزمایش با منابع بسیار بسیار زیاد پولی و مالی از طریق های مشروع و نامشروع (چپاول دیگر کشورها) و آزمون و خطا به انرژی هسته ای دست یافتند ، توانستند اولین ماهواره خود را به فضا پرتاپ کنند ، به نانو دست یافتند و ....
وقتی کشور ایران گفت منم میخوام. گفتن برو دنبال بازیت. هر وقت واسه ما واق واق کردی یه کوچولوشو بهت میدیم.
دانشمندان عزیز ایران کمتر از سه دهه و با جمله خدا بزرگ است و ما میتوانیم به انرژی هسته ای دست یافتند ، ماهواره پرتاپ کردند ، پزشکی ، نانو و .... و حتی در برخی از زمینه ها از غرب پیشی گرفتند.
این رو اون دانشمندان غربی که از جوانی شروع به کار کردند و در پیری به این علم رسیدند و بعضا مردند و حاصل کارشان را ندیدند درک میکنند.
این رو اونایی درک میکنند که با این همه هزینه به اینجا رسید و ایران با وجود تحریم به این نقطه رسید. آن هم دانشمندانی بسیار جوان.
این یعنی مغز و ذهن ایرانی قوی ترین ذهن دنیاست. این یعنی یک خطر بزرگ برای غرب. این یعنی اگر ایران تحریم نباشد در کمتر از چند دهه ی دیگر تبدیل به ابر قدرت دنیا می شود.

و تمام این ها حاصل شد ، آن هم با ایمان دینی و آموزه های اسلامی.
برید بخونید شهید تهرانی میگه هر وقت به مشکل میخوردم میرفتم مشهد و از امام رضا(ع) کمک میخواستم و کمتر از 24 ساعت مشکل حل میشد.
خاطرات شهید احمدی روشن و شهریاری رو برید بخونید. که خودشون میگین با کمک خدا و اهل بیت(ع) همه مشکلاتشون حل میشد.
برید ببینید جنگ رو چطوری پیروز شدیم.
از بعد از انقلاب ایران هرچه دارد از آموزه های دینی و اسلامی دارد. نه از غرب گرایی.

[/]

کارگر فهیم;927857 نوشت:
و اگر برای حل معضل حجاب یا حجاب اجباری اقدامی فرهنگی و عاجل بعمل نیاوریم >> شاید که اوضاع حجاب و نگاههای هیز و بیمارگونه برخی جوانان دست آخر کار دست دختران کم حجاب یا خوش حجاب داده و لذا ..؟؟

و لذا اینهم امکان دارد که ورق این بازی دوطرفه اینبار یا روزی دیگر و به نفع همان کم حجابها یا خوش حجابها برگشته و اوضاع جوری به نفع آنان رقم خورد که اینبار جوانانی به طرفداری از آنان ، چادرها و روسری ها را از سر دختران و زنان با حجاب ما یا جامعه مسلمان ما بردارند.در آن روز که طرفداران حجاب اجباری در اقلیت و ضعف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و قدرتی قرار گرفتند واقعا چه خواهند کرد؟

مثلا در امروز بر صورت یک دختر بدحجاب اسید میپاشند و فردا بر صورت یک دختر محجبه؟{همچنانکه قبر مبارک سیدالشهدا چندین مرتبه ویران و مجددا آباد گردید یا سر یک شیعه را بجرم شیعه بودن بردیدند}

آیا شما در آن روز در آنجا یا آن محل حضور دارید تا بگویید نپاش؟

یا ایا شما اگر روزی این قصه را شنیدید که بواقعیت رسیده آیا جوابگوی اون دختر محجبه و درد و رنجی که از این اتفاق کشیده و متحمل شده است را خواهید داد؟چه پاسخی دارید که به او بدهید؟

حرف های شما را باید با طلا نوشت.... هرچند بسیار تلخ و دردناک است
روزی از ظلم رضاخان ملعون، زنها جرات نمیکردند از خانه بیایند بیرون، امروز از ترس گشت ارشاد مسیرشان را کح میکنند و فرار ... و یا در کشوری چون فرانسه دختران با خجاب باید قید داتشگاهشان را بزنند

کجاست مرام علی که میگفت، حق ندارید در جنگ به دشمن نازسا گویید
کجاست مرام علی که مردن را برای دراوردن خلخال از پای زن یهود دشمن جایز میدانست
کجاست آموزه های دینی که میگفت به مقدسات و موارد احترام دشمن توهین نکنید تا به مقدسات شما توهین نشود
کجاست آموزه های دینی که میگفت وقتی دشمن را اسیر کردی، با بزرگانشان در شان یک بزرگ رفتار کن؟

آری, علی همان کسیست که بر منبر کوفه فریاد میزد که زنان و مردان در کوچه های باریک به هم برخورد میکنند و این جایز نیست... اما علی سر کدام جوچه اسب میذاشت تا زنان مردم را به جرم این برخوردها سوار کند؟ کجا شلاق در دست میگرفت تا آنها را تنبیه کند؟ حتی کجا مامور میگذاشت تا خیابان را جدا کند و یا حتی نظارت کند و تذکر بدهد؟!

اسلام دین اجبار نیست!
این برای بعضی ها پذیرفتنی نیست گویا!

آخرش هم میترسم همان بشود که جناب فهیم گفتند و مطمئنم خیلی از همین دوستان که الان سنگ حجاب اجباری به سینه میزنند (البته فارق از این جمع) حاظر نیستند به زن محجبه ای که در دوران برعکس! مورد اهانت قرار میگیرد کمکی کنند و آخرش امثال من و شما میرویم و از حجاب آنها دفاع میکنیم!!

امام عشق;927864 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عجب... قانون غرب باید بهش احترام گذاشت ، ولی قانون حجاب ایران اسمش شده حجاب اجباری. به این مدل حرف زدن میگن تناقض گویی.
چون از همون اولم دنبال جواب نبودیدو فقط دنبال یک بحث پوجچ و بی ارزش بودید تا مسیر تاپیک منحرف بشه. فقط هم بحث هایی که به حجاب ربط نداره رو وسط میکشید.

اولا از نظر معنوی(یا همون دینی) امر به معروف و نهی از منکر از واجبات است. پس وجود گشت ارشاد واجب شرعی است.
در ثانی از نظر مادی هم وظیفه این است طبق قوانین کشوری گشت حجاب حضور داشته باشد.

شما که ادعات میشه بلدید ، به قانون کشور احترام بذارید. درضمن اسم بی بند و باری و عریان شدن مدرنیست نیست. اسم تمدن حیوانیست.

امروز بی حجابی باعث آزو و اذیت میشود. و باعث فساد. حتی خلاف قانون کشور هم هست.

پیرامون حق طلاق. زن میتونه زمان عقد حق طلاق را بخواد. این مشکلتونم حل شد.

بازهم دلیل دیگر بر این مدعای بنده که شما از ابتدا دنبال پاسخ نبودید ، نیستید و نخواهید بود. فقط دنبال توجیه کارهای خودتون هستید.
شما در پست قبلی در نقد بنده به صراحت گفتید در غرب اینگونه روابط جنسی آنگونه که فکر میکنید نیست. بیان کردید در غرب حتی یک فرد اجازه ندارد به جنس مخالف نزدیک شود.

متن شما در پست قبلیان.

وقتی بنده اومدم فسادهای مصداقی آنهم فقط یک سرسوزن از فسادها و تجاوزات غرب را بیان کردم. بعدش میایید از مقیاس غلط سخن میگید.
به صراحت قسم میخورم از ابتدا هم دنبال جواب نبودید.

و اما در تمام این تجاوزاتی که در ایران به آن اشاره کرده اید دو چیز همیشه وجود داشت.
مورد اول : مست شدن با خوردن مشروبات الکلی.
مورد دوم : پوشش نامناسب آن زنان و دختران بخت برگشته.
همون مواردی که از ابتدا داریم داد میزنیم پوشش نامناسب باعث فساد اخلاقی می شود. دفه بعدی که روزنامه حوادث پیرامون فساد اخلاقی رو مطالعه میکنید کامل ، درست و با دقت مطالعه کنید.

پیرامون پیکان هم اطلاعاتت ناقصه.
برو قشنگ مطالعه کن و ببین قرار بود صنعت کدام خودرو از آمریکا وارد ایران شود. و چه اتفاقاتی رخ داد که پیکان وارد شد.
حکومت پهلوی خائن با این کارش کاسه لیسی خودش به دربار انگلیس رو ثابت کرد. و یکی از خیانتاش به کشور بود.

اگه اینو میدونی پس انقدر نیا الکی داد و بیداد نکن و نگو فلانی اومد فلان کارخونه رو ساخت.
حکومت پهلوی چی از خودش داشت؟

چرا داری دروغ میگی؟ من کی گفتم بریم نیروگاه آماده بخریم؟ چرا برای فرار از جواب شروع به تهمت زدن میکنی و برا خودت تفسیر میکنی؟
بازهم تهمت زدی. جایی که گفتم 40 سال کم بود را نشان دهید.

واقعا یا متوجه حرف بنده نمیشی؟ یا خودت رو به خواب زدی؟
اولا که در بحث موشکی ایران حرف اول را میزند. دقت نقطه زنی موشکهای ایران از تمام دنیا بالاتر است.
چون علم موشکی نداری میگم. کشوری که قادره ماهوار بفرسته هوا. موشکهاش هم قابلیت قاره پیما بودن را دارند. اینا اونایی که سر رشته دارن میفهمن. از طرفی موشک های ایران قابلیت هدایت شونده دارند.
پیرامون ماهواره ، مسیری که امروز ما در 30 سال طی کردیم برای پرتاپ ماهواره. ((تا به اینجای کار را میگویم)) آمریکا و غرب بیش از صد سال صرف کرده بودند.
تمام کشورهای اروپایی قبل صنعتی شدن کامل این مسیر را طی کردند.

وقتی متوجه سخن کسی نشی هم خودت رو عذاب میدی هم طرف مقابلت رو.
بله اگه علم درست کردن آتش به همه جا وارد شود. درست کردن آتش ساده است.
اما اگر علمش نباشد درست کردنش سخت است.
چندین دانشمند از چند کشور دور هم نشستند و بعد از 100 سال آزمایش با منابع بسیار بسیار زیاد پولی و مالی از طریق های مشروع و نامشروع (چپاول دیگر کشورها) و آزمون و خطا به انرژی هسته ای دست یافتند ، توانستند اولین ماهواره خود را به فضا پرتاپ کنند ، به نانو دست یافتند و ....
وقتی کشور ایران گفت منم میخوام. گفتن برو دنبال بازیت. هر وقت واسه ما واق واق کردی یه کوچولوشو بهت میدیم.
دانشمندان عزیز ایران کمتر از سه دهه و با جمله خدا بزرگ است و ما میتوانیم به انرژی هسته ای دست یافتند ، ماهواره پرتاپ کردند ، پزشکی ، نانو و .... و حتی در برخی از زمینه ها از غرب پیشی گرفتند.
این رو اون دانشمندان غربی که از جوانی شروع به کار کردند و در پیری به این علم رسیدند و بعضا مردند و حاصل کارشان را ندیدند درک میکنند.
این رو اونایی درک میکنند که با این همه هزینه به اینجا رسید و ایران با وجود تحریم به این نقطه رسید. آن هم دانشمندانی بسیار جوان.
این یعنی مغز و ذهن ایرانی قوی ترین ذهن دنیاست. این یعنی یک خطر بزرگ برای غرب. این یعنی اگر ایران تحریم نباشد در کمتر از چند دهه ی دیگر تبدیل به ابر قدرت دنیا می شود.

و تمام این ها حاصل شد ، آن هم با ایمان دینی و آموزه های اسلامی.
برید بخونید شهید تهرانی میگه هر وقت به مشکل میخوردم میرفتم مشهد و از امام رضا(ع) کمک میخواستم و کمتر از 24 ساعت مشکل حل میشد.
خاطرات شهید احمدی روشن و شهریاری رو برید بخونید. که خودشون میگین با کمک خدا و اهل بیت(ع) همه مشکلاتشون حل میشد.
برید ببینید جنگ رو چطوری پیروز شدیم.
از بعد از انقلاب ایران هرچه دارد از آموزه های دینی و اسلامی دارد. نه از غرب گرایی.

1-در غرب شورای نگهبان ندارد که گزینه های مطلوب حکومت وارد مجلس شوند و هرچه دلشان خواست و بصورت حکومتی تصویب کنند!
اگر قانون حجاب مقبول مردم بود، بی حجابی به گفته خودتان غوغا نمیکرد !

2- در وجوب امر به معروف و نهی از منکر شنیده بودیم شرط اثر بخشی ملاک است! ولی در دین شما اینگونه نیست.
از نظر مادی وقتی اکثریت مردم رضایت نداشته باشند، خرج کردن این اموال از بیت المال مسلمین ......

3- شما درکی از مدرنیست ندارید.
درباره وکالت طلاق(نه حق طلاق) نیز علت افزایش آمار طلاق همین است. تازه الان از هز چند مرد یک نفر این وکالت را میدهد. اگر روزی همه مردان این وکالت را دادند، آمار طلاق را میبینید!

4- من نمیدانم اینکه در غرب پرسه زدن و چشم چرانی و متلک تفریح پسران نیست، و آرایش و خودنمایی تفریح دختران نیست، و در آنجا قوانین سختگیرانه برای مزاحمت جنسی هست، چه تناقضی با این دارد که عده ای در تمام دنیا قوانین را شکسته و متعرض دیگران شوند؟!! گویا فکر کرده اید غرب مدینه فاضله است؟

مهم آمار و تعداد صحیح است که شما وقتی درباره ایران آمار درست ارائه کردید، آنوقت قیاس کنید!

5- شما مصداقی حرف نزدید و کلی گویی کردید که فساد متروی ژاپن و مالزی و لندن را گرفته و تجاوز بیداد کرده. لینک سند این حرف کجاست؟ من وقت آن را ندارم بروم 3تا تاپیک بخوانم و بگردم دنبال حرف شما! شما همین ها که ظاهرا بزرگترین ها بوده را باید لینک میدادید!

درتجاوزات ایران، چرا اینطور نگاه نمیکنید که بسته نگه داشتن جامعه و حریص کردن آنها، باعث شده سطح تحمل و آستانه به قدری کاهش یابد که طاقت دیدن یک زن در لباس غیر چادر را نداشته باشند و سریعا به او حمله کنند!

مثل اینکه فردی را اینقدر گرسنه نگه داری، که به غذایی که در حالت عادی بدش میامد نیز حمله میکند!!
شما بروید وضع اشتغال و اقتصاد کشور را درست کنید تا مردم ازدواج کنند و الاف و بیکار نباشند، کسی حریص به ناموس دیگری نمیشود!

6- من اطلاعاتم از پیکان ناقص است یا کسی که نمیداند رضاشاه پیکان را خرید یا محمد رضا ... کاش بقیه توضیحات را نیز میخواندید و میتوانستید درک کنید!

7- همه ی پایه ی علمی و صنعتی کشور را پهلوی گذاشت! همان موشک سازی هم زمان پهلوی راه افتاد محض اطلاع (1348). و یا همان اف14 هایی که باعث عوض کردن ورق جنگ به نفع ما میشد، جاصل وق وق های پهلوی بود عزیز دلم

8-شما گفتی اینکه نیروگاه برایمان بسازند و ما برویم کار کنیم و یاد بگیریم ...... برو بخوان نوشته هایت را

9- این که گفتم در نقد جمهوری اسلامی میگید 40 سال زمان کوتاهیست، لزوما فاعلش شما نبودید. هم فکران شما این را به کرات میگویند. پس شما با این امر مخالفید و 40 سال را زمان کافی برای رفع مشکلات فقر و بیکاری و تورم و کشاورزی و .... میدانید؟ که اگر بدانید، کارنامه مردودی خود را نیز قبول کنید!

10- سند بیاور که دقت نقطه زنی موشک ایران (کدام موشک) از تمامی موشک های جهان بالاتر است؟ البته منبع غیر ایرانی!
شما که علم موشکی داری، بگو بلند برد ترین موشک ایران چقدر برد داره؟ و موشکهای بلند برد جهان بردشان چقدره؟
مگر موشکهای پیشرفته جهان قابلیت هدایت شوندگی ندارند؟!!
دوست عزیز شما که علم موشکی داری؟! باید بهتر بدانی که موشکهای ایرانی همان موشک های از رده خارج کره ی شمالی و روسیه است که ایران خریده و روی آنها کار میکند! عجیب است با اینهمه سواد اینها را نمیدانی و میگویی یک شبه ره صد ساله رفته ای!
اس 300 برای ایران یک آرزوی چندین ساله بود و روسیه زمانی به ایران فروخت که اس 400 و پیشرفته ترش را ساخته بود.

11- قبل صنعتی شدن کامل مسیر بانکداری با ربا را طی کرده اند؟!
به فرض که طی کرده اند، خب یعنی ما نیز بانکداری با ربا طی کنیم تا به غرب برسیم؟ اگر این مسیر خوب بود چرا ادامه اش ندادند؟ نکند غرب متوجه شد ربا باعث نابودی اقتصاد است ولی ما هنوز با وجود آموزه های دینی نفهمیده ایم و بانکداری ربوی را با اسم اسلامی ادامه میدهیم؟!!

12- شما نیروگاه آماده داشتی! موشک اماده ی کره ای و روسی خریدی! از طرفی نظام دانشگاهی به روز برایت ساخته بودند که علمش را هم کسب کنی. ولی آخرش توانستی درصد غنی سازی را بالاتر ببری (بستر موجود بود) و بعدش ادعا کنی دانش هسته ای داری. موشک کره ای و روسی را رنگ کنی و اسم ایرانی و عربی بگذاری و بگویی من ساختم. 405 را بدی آلمان برایت بدنه ی کنسل شده ی bmw را جور کنند و رویش بگذاری و نام خودروی ملی رویش بگذاری.

اتفاقا من با این روند مخالف نیستم. من با اختراع مجدد چرخ مخالفم. باید علم روز دنیا را گرفت. باید اول علم را بومی سازی کرد و سپس ادعای کشف و ابداع جدید نمود. کاری که پهلوی داشت انجام میداد. در جمهوری اسلامی هم در جاهایی که حس میکرد به دوام حکومت منجر میشود مثل موشک و هسته ای اینکار تا جدودی صورت گرفت. اما مسئله این هست که این کار فقط در همان حوزه ها صورت گرفت. و البته کاری که صورت گرفت اینقدر عجیب و غریب و محیرالعقول نبود که برایش غش کنیم! و فکر کنیم دنیا را فتح کردیم و بگوییم کاری کردیم که دنیا نتوانسته بکنه!

عزیزم ژاپن 60 سال قبل با بمب اتم نابود شد. الان کجاست؟ خود آلمان و خیلی از اروپا در جنگهای جهانی با خاک یکسان شدند ولی الان گجا هستند؟(با این توضیح که هم ژاپن و هم اروپا در 20 سال پیش از امروز ایران پیشرفته تر بود! حتی ژاپن و اروپای 30 سال قبل ، از ایران امروز پیشرفته تر بودند).
کره جنوبی با ما هیوندای را شروع کرد ولی الان ما کجا و او کجا؟؟ سیاست هیوندا برای پیشرفت چه بود؟ میدانی اگر مطالعه کنی احتمالا میگویی وق وق کرده است؟

پیشرفت ادابی دارد. که متاسفانه شما و امثال شما نمیدانید!

من قرار بود دیگر به این بحث تکراری ادامه ندهم ولی حس کردم دچار عدم درک صحیح از حرفهایم هستید و خواستم آخرین تلاش برای توضیح بیشتر را انجام دهم

و من الله توفیق
ضمنا این بحث های غیر مرتبط در پاسخ به اولین پست شما ایجاد شد که پیشرفت کل تاریخ ایران را به حجاب و اموزه های دینی ربط دادید

rezaee;927853 نوشت:
حدود خجاب دقیقا در کجای دین تعریف شده؟ در آیه قرآن که به زنان مومن(و نه مسلمان) میگوید روسری روی یقه و سینه بندازید و فروج خود را حفظ کنید (یعنی حدش به اندازه عرف و با شرط تجریک جنسی است)
شما یک حدیث دیده اید حدود خجاب را گفته باشد؟
حدیثی دیده اید گفته باشد خجاب در زمان پیامبر و حضرت علی اجبار کل زنان با هر اعتقادی بوده است؟
دیده اید زنی را برای بی خجابی حتی تذکر لسانی داده باشند؟

بحث به درازا می کشد . این سوالات را در تاپیکی مرتبط پیگیری کنید اساتید راهنمائی میکنند .

Reza-D;927774 نوشت:
ببخشيد حسام جان ، اما من كم كم دارم شك مي كنم شما دنبال حق باشيد (حال از هر طرف كه باشد)
به نظرم مي رسد شما دنبال صحه گذاشتن بر عملكرد غرب (مخالفين اسلام) هستيد ؛ چه حق باشد و چه نباشد

سلام آقا رضا
والا خب طبیعیه
یا این طرف درست میگه یا اون طرف!
مواردی که این طرف رو قبول ندارم نظرم اونطرفی میشه دیگه!
حالا حق طلب باشم نباشم مهم نیست
ما باید انظر الی ماقال کنیم لا تنظر الی من قال

Reza-D;927775 نوشت:
از يك سري نظرها درست مي گفتند
زمان بلوغ بهترين زمان براي ازدواج است

خب والا من خیلی مشکل دارم با این متنتون!دختر 9 ساله چی میفهمه شوهر چیه!تازه اون مورد باید چجوری و چی باشه که دختر 9 ساله چشم داره!

Reza-D;927775 نوشت:
شايد باشد شايد هم نباشد!

چون فرمودین برای حفظ شخصیت زن است عرض کردم
یعنی عکس قضیه کسانی که نداشته باشن با این حساب یا شخصیتشون لکه دار میشه یا ...

فاتح;927889 نوشت:
بحث به درازا می کشد . این سوالات را در تاپیکی مرتبط پیگیری کنید اساتید راهنمائی میکنند .

قبلا بارها و بارها پرسیده ام و جوابی نگرفته ام.
این حرفی هم که میفرمایید بحث به درازا میشکد معنایش مشخص است. یعنی صراحتی وجود ندارد و میخواهید تحلیل طولانی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید، که البته من دنبال تحلیل نیستم. سند مشخص میخواستم.

فاتح;927816 نوشت:
بنده یک موضوع عقلی را مطرح کردم شما آمده اید آن را به دین تعمیم بدهید که از بحث ساده عقلی فرار کنید ؟

سلام فاتح جان
من گفته ام که تا زمانی که بگویید این موضوع بخاطر درون دین است من مشکلی ندارم
اما وقتی دلیل عقلی میارید باید پاسخ گو باشید!
شما شرط تحرکی رو علت معقولیت حجاب دونستین!
من گفتم اگه شرط تحریکی معقوله با اون موارد هم تحریک میشه(اگه این قسمت مخالفید بگید اگه نظرتون اینه تحریک نمیشه)
اما اگه میشه پس باید بپوشونه حتما
چون شرط لحاظ کردین
موضوع قفل شده است