وسواس در شستن صورت در حال روزه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس در شستن صورت در حال روزه

با سلام خدمت همه ی عزیزان و بزرگواران
با ارزوی قبول طاعات و عبادات شما عزیزان
سوالی داشتم که اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم.وقتی من روزه میگیره هنگامی که صورتمو میشورم ، وقتی لب هام خیس میشه احساس میکنم که این اب داخل دهنم میره و با قورت روزمو باطل میکنم.این مورد باعث شده هر بار که صورتمو میشورم چندین بار لب هامو خشک کنم نا حدی که گاهی زخمی هم میشن و اب دهنم رو بیش از اندازه بیرون میندازم تا یه وقت ابی داخل دهنم نره.
اگه از دوستان بتونن کمکم کنن خیلی خیلی ممنون میشم.
حتی بعد اینکه لب هام خشک شد فکر میکنم زطوبت ابی که رو لب هام هست و حتی اون ابی که رو لب هام بود و پاک شده یعنی جای اب هم باطل میکنه . کلا کلافه شدم . ممنون از عزیزان
(مرجع تقلید اقای مکارم)

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

hoja;927981 نوشت:
با سلام خدمت همه ی عزیزان و بزرگواران
با ارزوی قبول طاعات و عبادات شما عزیزان
سوالی داشتم که اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم.وقتی من روزه میگیره هنگامی که صورتمو میشورم ، وقتی لب هام خیس میشه احساس میکنم که این اب داخل دهنم میره و با قورت روزمو باطل میکنم.این مورد باعث شده هر بار که صورتمو میشورم چندین بار لب هامو خشک کنم نا حدی که گاهی زخمی هم میشن و اب دهنم رو بیش از اندازه بیرون میندازم تا یه وقت ابی داخل دهنم نره.
اگه از دوستان بتونن کمکم کنن خیلی خیلی ممنون میشم.
حتی بعد اینکه لب هام خشک شد فکر میکنم زطوبت ابی که رو لب هام هست و حتی اون ابی که رو لب هام بود و پاک شده یعنی جای اب هم باطل میکنه . کلا کلافه شدم . ممنون از عزیزان
(مرجع تقلید اقای مکارم)

با سلام و احترام

بعد از شستن صورت یک مرتبه آب دهان را خالی کنید و بعد از آن به وسوسه ها اعتنا نکنید روزه صحیح است

موفق و مويد باشید

نور;928188 نوشت:
با سلام و احترام

بعد از شستن صورت یک مرتبه آب دهان را خالی کنید و بعد از آن به وسوسه ها اعتنا نکنید روزه صحیح است

موفق و مويد باشید

میخوام این کار رو انجام بدم ولی نمیتونم. تا وقتی چندبار این کار را انجام ندهم حس میکنم ممکن هست روزه ام باطل شود

hoja;928212 نوشت:
میخوام این کار رو انجام بدم ولی نمیتونم. تا وقتی چندبار این کار را انجام ندهم حس میکنم ممکن هست روزه ام باطل شود

با سلام و احترام

برای درمان وسواس بهترین راه بی اعتنایی است به افکارتان در مورد بطلان روزه توجه نکنید و فقط یک مرتبه آب دهان را خالی کنید کافی است.

موفق و مويد باشید

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
نظر رهبری چگونه است؟

خشک کردن لب بعد شستن چطور ؟لازم است؟
اگر بزاق را خارج کنیم و مقداری روی لب بماند اونم باید خشک کنیم یا مبطل نیست؟
لیس زدن لب چطور رطوبتی که موقع داخل کردن زبان از لب میاد
یا خارج شدن بزاق گاهی از دهان حکمش چیست؟

اینکه دهان را بشوییم ولی حس کنیم خورده غذا در دهان است حکمش چیست بی اعتنا باشیم یا بررسی کنیم و چکار کنیم؟
با تشکر
یا علی(س)[/]

رستگاران;928550 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته
نظر رهبری چگونه است؟

خشک کردن لب بعد شستن چطور ؟لازم است؟
اگر بزاق را خارج کنیم و مقداری روی لب بماند اونم باید خشک کنیم یا مبطل نیست؟
لیس زدن لب چطور رطوبتی که موقع داخل کردن زبان از لب میاد
یا خارج شدن بزاق گاهی از دهان حکمش چیست؟

اینکه دهان را بشوییم ولی حس کنیم خورده غذا در دهان است حکمش چیست بی اعتنا باشیم یا بررسی کنیم و چکار کنیم؟
با تشکر
یا علی(س)

با سلام و احترام

خشک کردن لب بعد از شستن لازم نیست و اگر بزاق ی رطوبت مختصری که روی لب مانده با آب دهان مستهلک شود و فرو رود بطوری صدق ورود آب خارجی نکند اشکال ندارد و فرو بردن ذره های غذا که لابلای دندانها مانده است جایز نیست و عمدا نباید فرو برد اما اگر سهوا فرو رفت مبطل روزه نیست.

موفق و موید باشید

موضوع قفل شده است