صفحه 9 از 9 نخست ... 789
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ردی بر نظر عدم انحصار زکوه در ۹ مورد

علاقه
    ثقلین وبزرگان دین
    نوشته
    1,799
    حضور
    37 روز 1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2786

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام علیکم

نقل قول نوشته اصلی توسط esi72 نمایش پست ها
    منظورم از قیاس آن بود که یعنی ( دلیل اطلاقی ) که در این است در آن هم هست.(یعنی از نظر من در هر دو آیه اطلاق است، پس یک نتیجه باید بدهد. حال اینکه این اصلا در اقیموا الصلاه هست یا نه، صحیح است یا نه، را به تاپیک واگذار کردم. فقط از منظر خود اطلاق را سرایت دادم. حال صحت دارد یا نه....)

عرضم این مدلی بود که مشتبه شده. یعنی دلیل را قیاس کردم نه آنچه شما نوشتید.

خیر همین مطلب میشه ضرب قران به قرآن! این مطلبی که شما از یک آیه درباره زکات با یک ایه درباره صلاه برداشت کردید که چون هر دو مطلق است پس باید یک نتیجه رو بده این غلطه! چون موضوع زکات با صلاه متفاوت است وانگهی با یک آیه نمیشه نتیجه گیری کرد!

نوشته
    180
    حضور
    4 روز 18 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا ثقلین نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام علیکم

شما متاسفانه از اول اشتباه مطلب رو برداشت کردید! بنده هرگز نگفتم فقط به دلیل آتوا الزکاه کل اموال رو باید زکات داد!! عرض کردم در آیات قرآن کریم دقت کنید آیات! قرآن کریم زکات بر مطلق اموال است یا حداقل بر کمتر از کل اموال دلیل و آیه قرآنی نداریم!

بارها بیان شد که نقش آیات رو باید با هم دید آتوا الزکاه واضح است!! باید کل قران رو دید که آیا زکات بر بیش از 9 چیز است یا کمتر از 9 چیز!!

عنوان تاپیک شما و سوال ابتدایی شما کاملا واضح است که شما چه نظر و برداشتی و سوالی درباره آتوا الزکاه و انحصار یا عدم انجصار زکات در موراد 9 گانه دارید!!

خلاصه عینی هست یا عینی نیست؟؟؟!!!! خودتان دچار تناقض شده اید ظاهرا!!!

بازم بی دقتی کردید!! من در ارسال قبل چی گفتم؟؟؟ گفتم: ((
    بنده کجا گفتم این آیه میگوید زکات بر همه چیز شامل میشود؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! لطفا عین مطلب بنده رو بیارید!!))

آنچه شما از بنده نقل کردید چیست؟؟؟!! قضاوت با خوانندگان محترم!

سلام علیکم،
    موضوع تاپیک ، برداشت من نیست، بلکه سوالی است در مورد درستی یا نادرستی آن که می توانست هم صحیح باشد هم غلط.

به هر حال مهم این است که مشخص. شد ، آیه آتوا الزکوه به تنهایی هیچ دلالتی بر عدم انحصار ندارد،چیزی که برداشت من بود صحیح بود.

در مورد عین مطلب ، گفتم، از مطالبتان از نظر من چنین چیزی به ذهن متبادر می شود . ( از آن دو جمله که نوشتم)حال چه فرقی دارد چه عین باشد چه نباشد، از مطالب شما آن برداشت را کردم.

اما فارغ از موضوع زکات ، یکی از فتاوای خاصی که از مرحوم صادقی دیدم، این بود که اگر مهریه مشخص شده در عقد، بیش از توان پرداخت مرد باشد ، عقد باطل است، این در رساله نیست بلکه در کتاب دیگری است که مختصری از فتاوا را در آن نوشته اند. در مورد این موضوع از کارشناس سوال خواهم کرد ،در صورت تایید اگر از دلایل این فتوا اطلاع تاریخ در آنجا مطرح کنید.

از آقای نورانی هم تو تلگرام پرسیدم، بنده خدا توصیه به پیدا کردن یا شدن دختری با توقع کم کردند !! و دعاهایی هم ضمیمه کردند !!

صفحه 9 از 9 نخست ... 789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 35

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری