شك در باطل شدن روزه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شك در باطل شدن روزه

سلام ضمن قبولي طاعات وعبادات خواستم بگم من خيلي وقت پيش توبه كرده بودم وخودازضايي روگذاشته بودم كنار ولي ديشب تصادفاً يك فيلم محرك ديدم ك فقط ضربان قلبم رفت بالا امامطمئن نيستم آبي ازمن خارج شديانه ولي امروز رفتم حمام چون آب بسيارگرم بودحس كردم دارم تحريك ميشم نشسته بودم زيردوش يهو ضربانم رفت بالانزديك تحريك شدنم يهوبخودم اومدم وگفتم روزه ام ازخدابترس وفوري بلندشدم..بعدش چون بدنم خيس بوداصلانميتونم تشخيص بدم ك مني ازم خارج شده يانه..بدنمم سست نشد اصلاحالتم عوض نشد فقط قلبم هيجاني شد..اماخودم حس ميكنم مني خارج نشده..خواستم بدونم باتوجه به اينكه ديروزبعدفيلم تپش قلب داشتم ومطمئن نيستم مني خارج شده يا نه وامروزقضيه حمامم حكم روزه ي من چيه؟توروخدا واضح بگيد من خيلي پشيمونم ازعملم وخيلي توبه كردم اما...شكستم..حتي امسال براي اولين باررفتم كربلا التماس كردم امام حسين وحضرت ابالفضل رو شنيده بودم كسي اولين باربره كربلا حاجت ميگيره ازامام حسين ولي چرااين خودارضايي ازمن دورنشد؟مرجعم آيت الله مكارم هست
ياتشكر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

عاشق رحمت خدا;927574 نوشت:
سلام ضمن قبولي طاعات وعبادات خواستم بگم من خيلي وقت پيش توبه كرده بودم وخودازضايي روگذاشته بودم كنار ولي ديشب تصادفاً يك فيلم محرك ديدم ك فقط ضربان قلبم رفت بالا امامطمئن نيستم آبي ازمن خارج شديانه ولي امروز رفتم حمام چون آب بسيارگرم بودحس كردم دارم تحريك ميشم نشسته بودم زيردوش يهو ضربانم رفت بالانزديك تحريك شدنم يهوبخودم اومدم وگفتم روزه ام ازخدابترس وفوري بلندشدم..بعدش چون بدنم خيس بوداصلانميتونم تشخيص بدم ك مني ازم خارج شده يانه..بدنمم سست نشد اصلاحالتم عوض نشد فقط قلبم هيجاني شد..اماخودم حس ميكنم مني خارج نشده..خواستم بدونم باتوجه به اينكه ديروزبعدفيلم تپش قلب داشتم ومطمئن نيستم مني خارج شده يا نه وامروزقضيه حمامم حكم روزه ي من چيه؟توروخدا واضح بگيد من خيلي پشيمونم ازعملم وخيلي توبه كردم اما...شكستم..حتي امسال براي اولين باررفتم كربلا التماس كردم امام حسين وحضرت ابالفضل رو شنيده بودم كسي اولين باربره كربلا حاجت ميگيره ازامام حسين ولي چرااين خودارضايي ازمن دورنشد؟مرجعم آيت الله مكارم هست
ياتشكر

عرض سلام و ادب
اینکه شما مصرانه در صدد ترک خود ارضایی هستید بسیار جای تحسین دارد و بدانید این تلاش شما مانند جهاد در راه خدا ارزشمند است
بهیچ وجه نا امید نشوید و بدانید و مطمئن باشید که میتوانید بکلی ان را ترک کنید و قطعا موفق خواهید شد و اگر احیانا لغزشی رخ داد مبادا نا امید شوید بلکه فوری فوری توبه کنید و بر عهد خود بازگردید و بر ان ثابت و استوار بمانید
اما پاسخ سوال شما:
نگاه کردن به فیلمها و تصاویر محرک شهوت جایز نیست و حرام است.
برای موفق شدن در ترک خود ارضایی باید بشدت از هر گونه محرک بپرهیزید.
اگر یقین ندارید جنب شده اید حکم جنابت را ندارید ، بنابر این غسل جنابت بر شما واجب نیست و روزه شما هم صحیح است.
خداوند شما و ما را بر طریقه ی حق استوار و ثابت قدم گرداند.آمین

عاشق رحمت خدا;927574 نوشت:
شنيده بودم كسي اولين باربره كربلا حاجت ميگيره ازامام حسين ولي چرااين خودارضايي ازمن دورنشد؟مرجعم آيت الله مكارم هست
ياتشكر

دور شدن عادات بد وابسته به اراده و تصمیم خود ما است بنا نیست ائمه ی اطهار جلو اراده ی ما را بگیرند پس دور شدن عادات زشت از ما منوط به اراده ی قوی خودمان است .
موضوع قفل شده است