روزه گرفتن و کار در گرمای ۶۰ تا ۷۰ درجه

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روزه گرفتن و کار در گرمای ۶۰ تا ۷۰ درجه

سلام من شغلم توی گرمای ۶۰ تا ۷۰ درجس و ساعت کاریم ۱۴ ساعت بره روضه گرفتن مشکل دارم چه کاری باید انجام بدم؟ رهبری

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

محدثه83;927414 نوشت:
سلام من شغلم توی گرمای ۶۰ تا ۷۰ درجس و ساعت کاریم ۱۴ ساعت بره روضه گرفتن مشکل دارم چه کاری باید انجام بدم؟ رهبری

عرض سلام و ادب
اگر برای شما مقدور است،برنامه و کیفیت کار را بگونه ای تنظیم کنید که در ساعات اولیه روز و نیز در شب که پرانرژی هستید کار کنید و در کیفیت هم اندکی تخفیف دهید؛در غیر اینصورت
کار کردن مجوز ترک روزه نیست.
با این اوصاف اگر این راه حل مقدور نیست،
سه نکته را به حضرتعالی تذکر میدهم :
1)توصیه ی اکید ما بشما اینست که حتی الامکان خود را از فضای معنوی ماه میهمانی خدا و روزه داری محروم نکنید و بهر شکلی شده ولو با ترک کار کردن در این ایام گرم رمضان روزه ها را بگیرید و اگر ترس از خالی شدن دست خود از نظر مالی دارید با ذخیره کردن در ماههای قبل می بایست مقدمات را فراهم میکردید و اکنون هم با قرض کردن بشکلی که بتوانید بعد از رمضان باز پس دهید اگر ممکن است روزه بگیرید.
2)اگر در اثر روزه داری وضعیت جسمانی شما بگونه ای شد که ادامه ی امساک و ننوشیدن و نخوردن موجب زجر یا اضطرار شما شد میتوانید صرفا به اندازه ی رفع ضرورت اب بنوشید یا غذا بخورید و سپس امساک کنید و تا اذان مغرب (افطار) چیزی نخورید و بعدا قضای ان روز را هم بگیرید.
3)اگر شرایط فوق برای شما مشکل است و امر دائر است بین نگرفتن روزه و ترک کار کردن و شما در هر صورت کار را انتخاب میکنید و روزه را ترک ، مبادا کار شما موجب ترک عمدی روزه شود بلکه توصیه میکنیم هر روز در فاصله ی اذان صبح تا قبل از اذان ظهر به مسافت 24 کیلومتری اخرین دیوارهای شهر خود بروید و انجا چیزی بخورید و برگردید . در اینصورت روزه نگرفتن شما بخاطر سفر بوده و گناهی مرتکب نشده اید.
موضوع قفل شده است