جمع بندی نفرین خواستگار

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نفرین خواستگار

با سلام.
در فضای مجازی با یک شخص مذهبی آشنا شدم.
ابتدا بحث ازدواج در بین نبود و متاسفانه از یک احوالپرسی ساده شروع شد. بعد از مدتی ایشان شماره پدر مرا خواستند و ابراز علاقه کردند. بنده به ایشان گفتم پدر من با ازدواج ما موافقت نمی کند و من خواستگاری دارم که میخواهم با ایشان ازدواج کنم.
علاقه ی کمی به این مرد داشتم اما پدرم از قبل تصمیم ازدواجم را گرفته.
بعد از چند روز به آن مرد گفتم که پدرم موافق نیست و من با وجود علاقه ام به شما قصد ازدواج دارم.
ایشان بعد از فهمیدن ماجرا شروع کرد به نفرین کردن و تهدید زندگی آینده ام.
آیا نفرین ایشان اثر می کند؟ با توجه به اینکه من بارها ناامیدشان کردم و گفته بودم که به احتمال قوی ازدواج ما ممکن نیست.
میترسم بخاطر گناه ارتباط با نامحرم نفرینشان بگیرد.

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
با سلام.
ابتدا بحث ازدواج در بین نبود و متاسفانه از یک احوالپرسی ساده شروع شد. بعد از مدتی ایشان شماره پدر مرا خواستند و ابراز علاقه کردند. بنده به ایشان گفتم پدر من با ازدواج ما موافقت نمی کند و من خواستگاری دارم که میخواهم با ایشان ازدواج کنم.
بعد از چند روز به آن مرد گفتم که پدرم موافق نیست و من با وجود علاقه ام به شما قصد ازدواج دارم.
آیا نفرین ایشان اثر می کند؟ با توجه به اینکه من بارها ناامیدشان کردم و گفته بودم که به احتمال قوی ازدواج ما ممکن نیست.

با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

از حسن اعتماد شما به این انجمن بسیار سپاسگذارم و از این اتفاقی که برای شما رخ داده متاسفم

در سوال شما چند نکته است که لازم است توضیحاتی در مورد آنها بدهم :

• استفاده از فضای مجازی و ارتباط با نامحرم
  • شناخت شما نسبت به این نامحرم
  • تصمیم پدر شما در مورد ازدواج با فرد دیگر
  • نفرین این نامحرم

خواهر گرامی متاسفانه شما در فضای مجازی با مردی که نمی شناختی ارتباط گرفتی و این ارتباط را بیشتر نمودی غافل از آنکه انسانها سنگ نیستند و نسبت به هم وابستگی پیدا می کنند و محبت آنها در وجود هم وارد می شود و بدون شناخت درست عاشق می شوند عشق غلط و نافرجام .بخاطر اختصار نمی توانم بیشتر توضیح دهم لذا برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:

[h=1] صد هزاران دام و دانه ست اي خدا[/h]

بررسی آسیبهای فضای مجازی

در این ارتباط هر دو مقصر بودید و البته همچنانکه شروع آن اشتباه بود ادامه آن نیز اشتباه است.

شناخت شما از همدیگر چه میزان است ؟
شما چگونه بدن شناخت مناسب ارتباط خود را بیشتر کردید و حتی چگونه آن مرد تصمیم دارد با شما ازدواج نماید
نوشته بودید که آن مرد مذهبی است البته افراد از جهت تدین مختلف هستند ولی این را بدانید افراد مذهبی درست با نامحرم چت نمی کنند(ارتباطی که سبب ایجاد محبت شود) و...
البته از این جهت که تصمیم گرفته اند به خواستگاری شما بیایند خوب است ولی اصل ارتباط و میزان شناخت و وابستگی و...از موارد نامناسب می باشد.

چرا پدر شما به جای شما تصمیم گرفته اند مهم خود شما هستید و البته حتما حتما حتما لازم است مشورت نمایید ولی زندگی شما است و حرف آخر نیز حرف خود شما است .
اگر می بینید که شناخت شما از همدیگر کم است و یا به درد همدیگر نمی خورید و...با این ازدواج موافقت نکنید سعی کنید اطلاعات و آگاهی خود را در زمینه اصل ازدواج و نحوه و ملاکهای انتخاب همسر بالا ببرید و انتخاب خود را بهتر نمایید تا زندگی بهتری را داشته باشید

با توجه به اینکه ازدواج مسئله بسیار مهمی است و در این ارتباط هردو مقصر بودید هر چند شما بارها در حرف تصمیم داشتید او را منصرف نمایید ولی ادامه ارتباط شما به او امید می داد با توجه به همه این نکات، نفرین ایشان دلیل بر ازدواج شما نمی شود هر چند ممکن است اثر گذار باشد ولی مطمئن باشید ازدواج از روی نا آگاهی و ترس نفرین اثرات منفی بیشتری از آن نفرین دارد لذا هر گز به آن نفرین توجه ننمایید

آنچه مهم است میزان آگاهی و شناخت شما و تطبیق دانسته ها با خواستگاران می باشد نه خواست پدر و نه ارتباط در فضای مجازی و نه نفرین و نه....

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Arial"][="Blue"]

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
با سلام.

با تشکر

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial][=arial]با سلام و عرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگی[=arial]

انسان به هر نسبت از فطرت خود فاصله میگیرد به همان نسبت دچار اضطراب و نگرانی می شود...
ترس شما از تهدید و نفرین نیست ، [=arial]ترستان از گناه خودتان است اما حواستان نیست[=arial]
قبل از هر چیز گناه را گناه بدانیم و برای آن توجیه نیاوریم
طلب آمرزش کنید برای خود...

[=arial]موفق باشید

با سلام

در اینگونه موارد که دختری، علاقه‌ای به فرد موردنظر ندارد و دلش جای دیگر است، بهتر است به صورت مستقیم وبا حفظ احترام بیان کند. در مورد وضعیت شما هم باید عرض کنم گرچه شما به صورت مستقیم جواب منفی داده‌اید، ولی طبیعی است که فرد مورد نظر به خاطر پسند شما، به راحتی دست از درخواستش برندارد؛ لذا این مسئله تاحدودی طبیعی است و نباید موجبات ناراحتی شما شود.
از طرفی رد کردن موردی که به آن علاقه‌ای ندارید، گناه و ناشکری نیست؛ چون اولاً: خوشبختی آیندۀ شما مهم‌تر است؛ ثانیاً: بدون تناسب و علاقه، زندگی به هم می‌خورد و اگر گناه و ناشکری باشد، این گناهش بیشتر است؛ بنابراین هر چند فرد مقابل محاسن و كمالات زیادی هم داشته باشد، ولی در صورتی كه دخترخانم با منطقی درست، چنین موردی را رد نموده باشد، با این كار هیچ ناشکری و گناهی مرتکب نشده است. همچنانکه در آموزه‌های دینی نیز به این مسأله توجه شده است:
ابن ابی یعفور می‌گوید: به حضرت صادق (علیه‌السلام) عرضه داشتم؛ «إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أَتَزَوَّجَ امْرَأَةً وَ إِنَّ أَبَوَیَّ أَرَادَا غَیْرَهَا قَالَ تَزَوَّجِ الَّتِی هَوِیتَ وَ دَعِ الَّتِی یَهْوَى أَبَوَاکَ؛[1] من برای ازدواج زنی را انتخاب کرده‌ام و پدر و مادرم دیگری را، تکلیف من چیست؟ فرمود: آن را که خودت دوست داری اختیار کن و آن را که پدر و مادر پسندیده‌اند رها کن.»
در عین حال، هر خواستگار نیز به معنی یك فرصت است كه چه بسا بهترین مورد باشد، به همین خاطر نباید بی دلیل فرد مناسب را رد نمود. همچنانکه پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در این باره فرموده: «اذ جاءكم من ترضون خلقه ودینه فزوجوه وإن لاتفعلوا تكن فتنة فی الارض وفساد كبیر؛[2] با كسى كه اخلاق و دینش مورد پسند باشد، ازدواج كنید و اگر چنین نكنید، فتنه و فساد بزرگى در زمین به وجود خواهد آمد.»
در نتیجه از این به بعد، اگر کسی درخواست خواستگاری کرد، بهتر است ابتدا به ساکن و بدون بررسی، جواب منفی ندهید، بلکه حداقل اجازه بدهید که به صورت رسمی با خانواده اقدام کند، سپس با بررسی تناسبات لازمه و شرایط ایشان و اینکه آیا به دل شما می‌نشیند یا نه، سپس پاسخ نهایی را بدهید؛ زیرا در روند خواستگاری، دید افراد نسبت به هم، منطقی تر و دقیق تر می‌شود و بهتر می‌توانند همدیگر را ارزیابی کنند.

پی‌نوشت:
[1]. الکافی، کلینی، ‌ج5، ص401.
[2]. وسائل الشیعه فی تحصیل مسائل الشریعة، حرّ عاملی، ج‏14، ص51.

موفق باشید.

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
با سلام.

با تشکر

سلام
اگر با صراحت مطالبی را عرض می کنم
ابتدائا عذر خواهی می کنم
متاسفانه ارزش عشق و عاشقی در جامعه ما بخاطر هوی و هوس بازی عده ای رنگ و بوی خیابانی پیدا کرده است
امروز عاشق فردا فارغ ...
خیلی راحت !

فقط فراموش نکنید !
اگر مسبب وابسته شدن ایشان ب خودتان شده آید
اگر با وعده و عید های کذب سبب شدید
او
آینده اش را با شما ترسیم
کند
اگر شما راضی ب رابطه با ایشان بودید
ووو
مطمئن
باشید
همین بلایی را که سر ایشان آوردید
در یک جایی
کسی دیگری
با شدت بیشتر
بر سر شما خواهد آورد
هیچ وقت با قلب کسی بازی نکنید !

لطفا قضاوت نفرمایید. ارتباط بنده گناه بوده و قبول دارم. جار زدن هم ندارد. منتهی من جز سلام و روز بخیر و اینکه در چه مقطعی تحصیل میکنیم و معارفه ارتباطی نداشتم. وقتی ابراز علاقه ی ایشون رو شنیدم ظرف مدت یک روز ارتباط رو قطع کرده و از گناه خودم توبه کردم. و در همان ابتدا گفتم که به هیچ عنوان به بنده پیامی ندن. اما ایشون از در زور وارد شدند. چون شغلشون جوریه که تمام اطلاعات و سوابق من رو دارند و حتی معدل و ریز نمرات دانشگاهی بنده رو دارند. من در نهایت خط تلفنم را تعویض کردم...تنها ترس من از نفرین ایشان و صد البته گناه خودم که شروع صحبت با نامحرم بوده است می باشد.
ممنون از پاسخ دوستان

زهرا رحمانی;927689 نوشت:
لطفا قضاوت نفرمایید. ارتباط بنده گناه بوده و قبول دارم. جار زدن هم ندارد. منتهی من جز سلام و روز بخیر و اینکه در چه مقطعی تحصیل میکنیم و معارفه ارتباطی نداشتم. وقتی ابراز علاقه ی ایشون رو شنیدم ظرف مدت یک روز ارتباط رو قطع کرده و از گناه خودم توبه کردم. و در همان ابتدا گفتم که به هیچ عنوان به بنده پیامی ندن. اما ایشون از در زور وارد شدند. چون شغلشون جوریه که تمام اطلاعات و سوابق من رو دارند و حتی معدل و ریز نمرات دانشگاهی بنده رو دارند. من در نهایت خط تلفنم را تعویض کردم...تنها ترس من از نفرین ایشان و صد البته گناه خودم که شروع صحبت با نامحرم بوده است می باشد.
ممنون از پاسخ دوستان

سلام

من قضاوت نکردم .
حسب فرمایش سرکار عرض کردم .قبول کنید . شما نقش اصلی را در این ارتباط داشتید

طبق صحبت شما
جالبه
تا رمانیکه حرف ازدواج نبوده است .
قصد ادامه رابطه را داشتید
اما
وقتی
گفتن
ازدواج قطع کردید !
ببخشید سوابق شما را چگونه داشته است !
ما مور اطلاعات و یا امنیتی کشور بوده است
که دسترسی ب اطلاعات طبقه بندی افراد را داشته است .
در صورتیکه هم ایشان جز کارکنان دولتی و یا و زارت خانه ای هم بوده است
کارش مجرمانه بوده است
و جنبه سو استفاده از موقعیت شغلی را داشته
و قابل پیگرد قانونی را دارد

این دلیل قانع کننده نیست
هر کسی
اومد
و در خواست ارتباط گیری مجرمانه همراه اجبار و زور را داشته باشد
تسلیم امیال و خواسته های شیطانی چنین افراد شد
فراموش نکنیم
کسی که مرتکب دزدی می شود
چه یه ریال چه صد ها میلیارد تومان اسمش دزدی و حرام است !

خوب که این شجاعت را داشتید
و اعتراف ب گناه خودتان نمودید
و امیدوارم خداوند از سر تقصیرات همه ما در گذرد !
پ.ن

زهرا رحمانی;926809 نوشت:

سلام خواهر گرامی
آخه مذهبی هستین چرا دستی دستی خودتونو گرفتار میکنید بعد دچار عذاب وجدان بشید
شروع کار اینه که فعلا احساس گناه و نارضایتی رو بذارین کنار و کلا ارتباط رو قطع کنید

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
ابتدا بحث ازدواج در بین نبود و متاسفانه از یک احوالپرسی ساده شروع شد.

آدم تو روند صحبت ها متوجه میشه حتی قبل شروع رابطه از طریقه حرف زدن طرف مقابل ،پس احتمالش هست از اول بدونین که به چنین وضعی میرسه کار
بازم میگم هر چی بوده اشکال نداره گذشته تموم شد رفت اشتباه هم پیش میاد

زهرا رحمانی;926809 نوشت:

این دیگه چه صیغه ای هستش که باباتون داره عمل میکنه؟تو قرن 4 هجری زندگی میکنیم مگه
باباتون قراره ازدواج کنه که بجای شما تصمیم میگیره؟

زهرا رحمانی;926809 نوشت:

علاقه باید منطقی باشه
من فکر کنم بخاطر فشار و نظر تحمیلی پدرتون یک جاذبه ای به این آقا داشته باشید یعنی بجای ایشون فرد دیگری هم بود همین اتفاق میتونست بیفته
اول شما باید به ی استقلالی در انتخاب دست پیدا کنید که فرد مورد نظرتون رو خودتون انتخاب کنید
در اون شرایط فکر نکنم نه این فرد نه فرد معرفی شده توسط پدر رو تمایلی برای زندگی مشترک داشته باشید

زهرا رحمانی;926809 نوشت:

اصلا نفرین و این جریانات رو بذارید کنار!
شما دارید با تصمیم ی فرد دیگه وارد زندگی مشترک میشید!همه دعا هم کنند زندگیتون احتمال بالایی داره که تلخ و حتی دچار طلاق عاطفی نشه
بنظر من در درجه اول پدرتون رو به فکر درستی مجاب کنید اگر به حرف شما گوش نمیده ی بزرگ فامیل یا روانشناس و...
در درجه دوم هم ی مدت با هر نامزد و مردی فاصله بگیرین سنگاتونو وا کنید ببینید ملاکتون چیه انتخاب خوبی کنید!
این چیزا رو زیاد شل نگرید خواهشا چون اول از همه بدجور به خودتون آسیب وارد میشه
دخترا معمولا 90 درصد و اونایی که من میشناسم 100 درصد تو فضای مجازی واقعا عاشق کسی نمیشن حتی اگه بشن من تا حالا ندیدم برسن!
من احساس میکنم فشار پدرتون باعث شده احساس عشق کاذبی نسبت به اون فرد مجازی براتون پیش بیاد

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
آیا نفرین ایشان اثر می کند؟

طبق قرآن که هر دو نفر خطا کردین!نفرین هم کنه فایده نداره جلو گیری از حرام و گناه واجبه!پس دنبال توجیه نباید گشت برای اینکه ی حس ولو اندک نسبت به ایشون باشه از طریق نفرین یا اینا مشروع شه خیر
بازم میگم احساس گناه رو کنار بذارین رابطه مجازی رو بالکل قطع کنید فعلا رو پدرتون تمرکز کنید که از چنین فازی در آد

سلام

زهرا رحمانی;926809 نوشت:
در فضای مجازی
یه مشکل همینجاست.
اگر این فرد در فضای واقعی بود نه مجازی باز هم همین ارتباط رو با ایشون برقرار میکردید؟
زهرا رحمانی;926809 نوشت:
متاسفانه از یک احوالپرسی ساده شروع شد
به هرحال از یک جایی شروع میشه...از یه سلام یا یک لایک یا...
زهرا رحمانی;926809 نوشت:
عد از چند روز به آن مرد گفتم
بهتر بود بعد از ابراز علاقه ایشون، همون رابطه اشتباه هم رو دیگه قطع میکردید و دیگه ادامه نمیدادید...
زهرا رحمانی;926809 نوشت:
من با وجود علاقه ام به شما
این حرف خطرناکی بود که به ایشون زدید...ایشون این حرف رو حالا از شما شنیده و روی علاقه شما به خودش ممکنه حساب کنه وبه خاطر همین پا پس نکشه
زهرا رحمانی;926809 نوشت:
آیا نفرین ایشان اثر می کند؟
خیر...دلسوزی نکنید به حال ایشون و رابطه رو اگر هنوز قطع نکردید لطفا قطع کنید...کسیکه نفرین و دعا رو مستجاب میکنه خداست وخدا هم شاهد و ناظر تمام ماوقع بین شما و ایشون بوده...

زهرا رحمانی;927689 نوشت:
ممنون از پاسخ دوستان

با توجه به توضیح شما
شما فقط منطقی فکر کنید و ترس از نفرین نباید شما رو به دام بیاندازد تا کاری بکنید که از چاله در بیایید و در چاه بیافتید البته من چاله ای هم نمی بینم شما با عقل و منطق اگر به این نتیجه رسیدید که فرد مقابل به درد شما نمی خورد باید با وی قطع رابطه کرده و راه خودتون رو ادامه بدید با توجه به توضیحات شما این نفرین کوچکترین اثری نداره و البته فکر کنم طرف مقابل داره با احساسات شما بازی می کنه که شما رو مجاب به قبول ازدواج بکنه

[="Tahoma"][="Blue"]

hessam78;928101 نوشت:
بازم میگم احساس گناه رو کنار بذارین رابطه مجازی رو بالکل قطع کنید فعلا رو پدرتون تمرکز کنید که از چنین فازی در آد

متاسفانه این احساس گناههای الکی خیلی از دختر ها رو بدبخت کرده و حتی طرف مقابل رو هم بدبخت کرده[/]

ممنون از راهنمایی شما. در پناه حق باشید

جمع بندی: نفرین خواستگار

سوال :
با سلام.

با تشکر

پاسخ :

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

از حسن اعتماد شما به این انجمن بسیار سپاسگذارم و از این اتفاقی که برای شما رخ داده متاسفم

در سوال شما چند نکته است که لازم است توضیحاتی در مورد آنها بدهم :

• استفاده از فضای مجازی و ارتباط با نامحرم
  • شناخت شما نسبت به این نامحرم
  • تصمیم پدر شما در مورد ازدواج با فرد دیگر
  • نفرین این نامحرم

خواهر گرامی متاسفانه شما در فضای مجازی با مردی که نمی شناختی ارتباط گرفتی و این ارتباط را بیشتر نمودی غافل از آنکه انسانها سنگ نیستند و نسبت به هم وابستگی پیدا می کنند و محبت آنها در وجود هم وارد می شود و بدون شناخت درست عاشق می شوند عشق غلط و نافرجام .بخاطر اختصار نمی توانم بیشتر توضیح دهم لذا برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:

صد هزاران دام و دانه ست اي خدا

بررسی آسیبهای فضای مجازی

در این ارتباط هر دو مقصر بودید و البته همچنانکه شروع آن اشتباه بود ادامه آن نیز اشتباه است.

شناخت شما از همدیگر چه میزان است ؟
شما چگونه بدون شناخت مناسب ارتباط خود را بیشتر کردید و حتی چگونه آن مرد تصمیم دارد با شما ازدواج نماید
نوشته بودید که آن مرد مذهبی است البته افراد از جهت تدین مختلف هستند ولی این را بدانید افراد مذهبی درست با نامحرم چت نمی کنند(ارتباطی که سبب ایجاد محبت شود) و...
البته از این جهت که تصمیم گرفته اند به خواستگاری شما بیایند خوب است ولی اصل ارتباط و میزان شناخت و وابستگی و...از موارد نامناسب می باشد.

چرا پدر شما به جای شما تصمیم گرفته اند مهم خود شما هستید و البته حتما حتما حتما لازم است مشورت نمایید ولی زندگی شما است و حرف آخر نیز حرف خود شما است .سعی نمایید روی پدرتون تاثیر بگذارید هرچند با واسطه قرار دادن افراد موثر.
اگر می بینید که شناخت شما از همدیگر کم است و یا به درد همدیگر نمی خورید و...با این ازدواج موافقت نکنید

سعی کنید اطلاعات و آگاهی خود را در زمینه اصل ازدواج و نحوه و ملاکهای انتخاب همسر بالا ببرید و انتخاب خود را بهتر نمایید تا زندگی بهتری را داشته باشید

با توجه به اینکه ازدواج مسئله بسیار مهمی است و در این ارتباط هردو مقصر بودید هر چند شما بارها در حرف تصمیم داشتید او را منصرف نمایید ولی ادامه ارتباط شما به او امید می داد با توجه به همه این نکات، نفرین ایشان دلیل بر ازدواج شما نمی شود هر چند ممکن است اثر گذار باشد ولی مطمئن باشید ازدواج از روی نا آگاهی و ترس نفرین اثرات منفی بیشتری از آن نفرین دارد لذا هر گز به آن نفرین توجه ننمایید

آنچه مهم است میزان آگاهی و شناخت شما و تطبیق دانسته ها با خواستگاران می باشد نه خواست پدر و نه ارتباط در فضای مجازی و نه نفرین و نه....

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ:22/ 09/ 1396

موضوع قفل شده است