جمع بندی خوش مشرب نیستم

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خوش مشرب نیستم

سلام. من نزدیک به دوسالی هست که ازدواج کردم. با خانواده شوهرم خوبم و مشکلی ندارم . فقظ مشکلی که دارم اینه که خوش سر و زبون نیستم و به قولی خوش مشرب نیستم. یه جاری دارم که اون قبل من بوده و بسیاااار آدم اجتماعی ای هست.اخلاقش خوبه و با همه رابطه خوبی داره. منم اخلاقم خوبه اما به جز چند نفر معدود با همه نمیتونم رابطه خوبی برقرار کنم مثلا با خواهرشوهرام اصلا نتونستم تو این مدت رابطه صمیمی داشته باشم ولی جاریم تونسته. اعتماد به نفسم هر روز از روز پیش کمتر میشه طوریکه در دبیرستان اصلا اینطور نبودم و خیلی محبوب بچه ها بودم. خلاصه میترسم خانواده شوهرم درباره من چی فکر کنن مثلا بگن دختر اجتماعی نیست یا بگو بخند نیست و از این حرفا. فکر اینم که اونا چه فکری راجع به من میکنن یا منو دوست دارن یا نه. یا جاریمو بیشتر دوسش دارن یا خیلی با اون خوبن ولی با من نه. یه کم هم ساده و مظلومم. مثلا مادرشوهرم بهم میگه بچگی !! نمیدونم چی کنم . با شوهرم رابطم خیلی خوبه و جلوی اون خیلی هم جزابم و خوش سر وزبون. اما مقابل بضیا از جمله خانواده شوهرم میشم یه آدم ضعیف و چلفتی و بی سر زبود. اعتماد به نفسم در حد تیم ملی میاد پایین. راهنمایی میکنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
در این مواقع بهتر است:
1. اولا سعی کنید روی رفتار خودتان بیشتر تمرکز کنید و به نوع رفتار و کیفیت رفتار دیگران حساسیت نشان ندهید. چون توجه خاص به رفتارهای دیگران موجب می شود که رفتارتان ناهماهنگ در بیرون اتفاق بیافتد. فلذا نگاه و توجهتان به رفتار خودتان باشد و البته رعایت حد رفتارها هم لازم است صمیمیت بیش از حد هم شاید صلاح نباشد؛ ولی در عین برای اینکه می خواهید در رفتارهاجذاب باشید:
موقع دیدن تبسم بزنید.
وقتی حرف می زنند به حرفهای آنها اهمیت بدهید و احساس آنها را درک کرده و جواب مناسبی در بیان درک احساس آنها بگویید( مثلا بلوز خوشگلی گرفته؛ بگویید وای چه قدر زیباست، خیلی بهتون میاد، مبارک باشه و...)
دست دادن و بوسیدن و تحویل گرفتن و جملاتی مثل: نیستی و چه خبر و... زمینه صحبت را باز و شما می توانید در حین ادامه صحبت، اهمیت دادن خودتان را به شخص مقابل نشان بدهید.
از بحث های که آنها خیلی خوششان میاد اطلاعاتی را کسب بکنید و در صحبت و گفتگو برای آنها بگویید.
چند تا جک درست و حسابی را می توانید آماده کنید و موقع صحبت بگویید.
انسانها عاشق ادب و احترام هستند؛ سعی کنید در رفتار و گفتار این نکته را رعایت کنید که باعث جذاب بودن شما خواهد شد.
تمام انسانها تشنه محبت اند شما هم وقتی به آنها محبت می کنید و یا در حقیقت ابراز محبت می کنید باعث خواهد شد که به شما خیلی علاقمند شده و شما را بیشتر دوست داشته باشند.( اهمیت دادن به مشکلات طرف مقابل، درک سختی ها، خوشی ها؛ عفو و گذشت و کمک کردن و... محبت می آورد؛ سعی کنید دیگران را در رفتار و عمل یاری کنید)
2. از همسرتان کمک بگیرید
اگر همسرتان شما را بیشتر دوست دارند می توانند با تمرکز بر رفتارهای شما نقاظ ضعف را شناسایی کنند. بعد از آن می توانید به راحتی با تمرین بیشتر آنها را تغییر داده و اصلاح کنید.
3. خودتان را قبول کنید و باور داشته باشید که رفتارهای هر کس مختص خودش می باشد و هر شخص می تواند منحصر به فرد هم باشد؛ با تمرکز بر رفتار خودتان و رعایت اصل احترام و تکریم دیگران و دوست داشتن آنها به خاطر خدا می توانید فرد جذابی باشید.
4. از منفی بافی بپرهیزید
خیلی خودتان را دست کم نگیرید و به نقاط قوت خودتان بیشتر بپردازید تا با اعتماد نفس بیشتر رفتارهای خوب و شایسته ای را انجام دهید.
5. از خدای متعال بیشتر کمک بگیرید و سعی کنید در تمام رفتارها نگاهتان این باشد که من باید یک رفتاری را تکرار کنم که خدا راضی است. در این صورت مطمئن باشید که فردی جذاب خواهید شد.
6. درعین حال توجه داشته باشید که همیشه نمی توان دگیران را راضی کرد و ملزم هم نیستیم که به فکر رضایت دیگران باشیم؛ مهم این است که رفتار ما سالم و بدون ایراد باشد و خدای متعال راضی شود.
سعی کنید خودتان را بیشتر دچار مشقت نیاندازید و توقع بیشتری هم از خود نداشته باشید.

خوش مشربی ...

1. اولا به نظره من خوش مشرب بودن رو از چرت و پرت گفتن ... و الکی خندیدن و ... جدا کنین ... به نظره من فاز این دو تا زمین تا آسمون با هم فرق داره ...

2. روشهای خیلی خیلی زیادی برای خوش مشربی وجود داره که گفتن اونها زمان زیادی به طول میانجامه ... میتونم دو تا کتاب بهتون معرفی کنم ...

1. صمیمت ؛ تاثیر گذاری ؛ نفوذ ( برای جناب م حورایی هست )
2. چگونه دیگران را شیفته خود کنید ( مترجم هایده غلامی )

هر دو تا کتاب هم خوب و عالی هست .

1. اولین کتاب در مورد این هست که هر کسی تیپ شخصیتی متفاوتی داره و باید تیپها رو شناخت و از رویه تیپ افراد باهاشون در ارتباط قرار گرفت ...

مثلا برخی از آدمها ( معمولا روسای شرکتها ) آدمهایی هستند که به شدت عاقل هستند ... اینگونه افراد سمعی میشوند و کمتر بصری هستند ... و زمانی که میخواهیم با چنین افرادی مراوده داشته باشیم ... بهتر هست که صدامون رو تا حد بسیار زیادی پائین بیاریم به طوری که اصلا صدامون شنیده نشه ... و برخی از آدمها بصری هستند ... باید در مقابل چنین افرادی تند تند صحبت کرد و از صحبت کردن آروم فاصله گرفت ؛ همچنین آدم باید خودش رو زرنگ و حراف نشون بده ... و برخی لمسی هستند و باید باهاشون از درب احساسات صحبت کرد ...

تکنیکهای متفاوتی رو یاد میده که هر شهص چجور تیپ شخصیتی رو داره و چگونه باید باهاش ارتباط برقرار کنیم .

2. کتاب دوم بیشتر در مورد حالات بدن ؛ تیپ حرف زدن ؛ کارها و تکنیک های جذاب بودن صحبت میکننه . اینکه چگنه در برخوردهای 10 دقیقه ای جذاب به نظر بیایم و ...

در نهایت مهمترین تکنیک جذاب بودن رو من در چیزی دیگر کشف کردم ...

شما میتونید 100 تا روش خوش مشربی رو خودتون در بیارین ...

1. اینکه سلام و احوال پرسی خوبی داشته باشید
2. اینکه مهربان باشین
3. اینکه بذله گو باشید
4. اینکه بتونین دوستتون رو یک شب به خونتون دعوت کنین
5. اینکه بهش کادو بدین
و ...

اگر هم امرور بخوای یک لیستی در بیاری فکر میکنم بتونی یک لیست 200 تایی در بیاری ...
ولی مهمترین چیز در جذابیت و خوش مشربی این هست که انسان 100 ها راه رو بلد باشه ... و از هر کدوم خیلی خیلی کم در درون ارتباطاتش استفاده کنه ...

1. یک هدیه بسیار بسیار کوچک دادن ... بهتر از یک هدیه گرانقیمت عمل میکنه
2. یک درد دل کوچک خیلی بهتر از یک درد دل بزرگ عمل میکنه
3. یک سلام و احوال پرسی با یک لبخند معمولی خیلی بهتر از این عمل میکنه که دیگران رو در آغوش بگیریم و بفشریم ...

بنابراین به نظره من بهترین کار این هست که ابعاد دوستیتون و خوش مشرب بودنتون رو گسترش بدین ... با یک فرد از دهها روش دوست بشین ... ( بهش کادو بدین ... بهش زنگ بزنین ... براش بستنی درست کنین و .... )
ولی در تمامی مسیرها خیلی خیلی کم ... اونقدر که اصلا متوجه نشه شما دارین سعی میکنین که خوش مشرب باشین ...

موضوع قفل شده است