سابقه بیماری و روزه داری

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سابقه بیماری و روزه داری

سلام
وقت شما بخیر
پارسال بعد از ماه رمضان دچار همورویید و شقاق شدم که بسیار درد آور بود و بعد از مصرف دارو بهتر شدم و از آنجایی که عامل اصلی این بیماری یبوست حساب میشه میخواستم بدونم روزه گرفتن مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟
در ضمن ریفلاکس تقریبا مزمن معده دارم و هفته ای سه بار به مدت ده سال است که کپسول امپرازول مصرف میکنم.
لطفا راهنمایی کنید جهت روزه گرفتن چون نمیخوام به بدنم آسیب برسونم که اونوقت حق النفس رو ضایع کردم. ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

حسام حسام;926232 نوشت:
سلام
وقت شما بخیر
پارسال بعد از ماه رمضان دچار همورویید و شقاق شدم که بسیار درد آور بود و بعد از مصرف دارو بهتر شدم و از آنجایی که عامل اصلی این بیماری یبوست حساب میشه میخواستم بدونم روزه گرفتن مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟
در ضمن ریفلاکس تقریبا مزمن معده دارم و هفته ای سه بار به مدت ده سال است که کپسول امپرازول مصرف میکنم.
لطفا راهنمایی کنید جهت روزه گرفتن چون نمیخوام به بدنم آسیب برسونم که اونوقت حق النفس رو ضایع کردم. ممنون

عرض سلام و ادب
اگر یقین دارید روزه برای شما ضرر دارد و یا حتی ترس ان دارید که روزه برای شما مضر باشد یا ترتیب دارو های شما بگونه ای است که اگر با روزه گرفتن و بر هم ریختن برنامه ی ان بجسم شما ضرر می رسد یا ترس چنین ضرری هست، روزه گرفتن برای شما جایز نیست و اگراین ضرر یا ترس ضرر تا رمضان بعد ادامه داشته باشد دیگر قضای ان روزه بر شما واجب نیست و باید فقط در ازای هر روز یک کفاره بدهید یعنی یک مد طعام به فقیر دهید یا یک فقیر راسیر کنید
موضوع قفل شده است