بازگشت به دوستی

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بازگشت به دوستی

سلام و خسته نباشید.
بنده 15 سالمه و در حال حاضر طلبه هستم پایه1 پارسال که در مدرسه بودم دوستی داشتم و خیلی دوستی خوبی با او داشیم بعد از مدتی وابسته دوستم شدم که با کمک مشاور تقریبا وابستگی حل شد و از دوستم جدا شدم و حالا حدودا 9 ماه از اخرین دیدار با دوستم میگذره و نه زنگی و نه پیامی.
بعد از این که وابسته شدم و وابستگیم برطرف شد قید دوستی های صمیمی رو نزدم و رفتم دنبال این که چطور یک دوستی صمیمی و خوب داشته باشیم و وابسته نشیم مدت ها پاسخ این سوالم رو پیدا نمیکردم تا این که رفتم پیش یک مشاور قوی و ایشون فرموند شما تا وقتی به خدا مثلا ده درصد محبت ندارید نمیتوانید به دوست خود ده درصد یا بیش تر محبت داشته باشید در نتیجه باید رابطه رو باید خدا بسیار قوی کرد و دوستی هارو کنترل کرد که خیلی صمیمی نشه و یکی از راه کار های مدریت صمیمیت در دوستی ها اینه که دوستی در یک نفر محصور نشه و محبت بین چند نفر پخش بشه. بند چند ماهی است توانستم رابطه رو با خدا خیلییییی بهتر کنم و تعداد دوستی هامو زیاد کنم.
حالا دلم خیلی تنگ میشه برای اون دوست قبلیم و دلم میخاد برم ببینمش و بعضی از اطرافیانم موافقت و بعضی از اطرافیام به طور جدی مخالفت میکنند و میگویند اگر دوباره بروی وابسته میشوی یا از اون جایی که وابستگی یک طرفه بود و شخص مقابل بعد از قطع رابطه از طرف من تلاشی برای برقراری دوباره رابطه نکرد و میگن برای کسی بمیر که برات تب کنه. و دل خودم هم از یک طرف میگه چه اشکالی داره مگه برو دوستی کن خدا هم خوشحال میشه از یک طرف هم میگه چرا میخای ریسک کنی شاید تحریک شیطان باشه و دوباره بری و وابسته بشی...
حالا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟ اگز نیاز اطلاعات بیشتری بدم بفرمایید تا بگویم.
در این گونه از موارد میشه استخاره کرد؟
خیلی ممنون

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

با سلام. با توجه به اینکه شما توانستید روابط خود رابا موفقیت، مدیریت کنید ارتباط مجدد با ایشان اشکالی ندارد.بر فرض اینکه شما باز هم وابسته شوید از آنجا که بار اول توانستید قطع وابستگی کنید برای بار دوم هم می توانید وجای نگرانی ندارد.

nima123;925547 نوشت:
سلام و خسته نباشید.
بنده 15 سالمه و در حال حاضر طلبه هستم پایه1 پارسال که در مدرسه بودم دوستی داشتم و خیلی دوستی خوبی با او داشیم بعد از مدتی وابسته دوستم شدم که با کمک مشاور تقریبا وابستگی حل شد و از دوستم جدا شدم و حالا حدودا 9 ماه از اخرین دیدار با دوستم میگذره و نه زنگی و نه پیامی.
بعد از این که وابسته شدم و وابستگیم برطرف شد قید دوستی های صمیمی رو نزدم و رفتم دنبال این که چطور یک دوستی صمیمی و خوب داشته باشیم و وابسته نشیم مدت ها پاسخ این سوالم رو پیدا نمیکردم تا این که رفتم پیش یک مشاور قوی و ایشون فرموند شما تا وقتی به خدا مثلا ده درصد محبت ندارید نمیتوانید به دوست خود ده درصد یا بیش تر محبت داشته باشید در نتیجه باید رابطه رو باید خدا بسیار قوی کرد و دوستی هارو کنترل کرد که خیلی صمیمی نشه و یکی از راه کار های مدریت صمیمیت در دوستی ها اینه که دوستی در یک نفر محصور نشه و محبت بین چند نفر پخش بشه. بند چند ماهی است توانستم رابطه رو با خدا خیلییییی بهتر کنم و تعداد دوستی هامو زیاد کنم.
حالا دلم خیلی تنگ میشه برای اون دوست قبلیم و دلم میخاد برم ببینمش و بعضی از اطرافیانم موافقت و بعضی از اطرافیام به طور جدی مخالفت میکنند و میگویند اگر دوباره بروی وابسته میشوی یا از اون جایی که وابستگی یک طرفه بود و شخص مقابل بعد از قطع رابطه از طرف من تلاشی برای برقراری دوباره رابطه نکرد و میگن برای کسی بمیر که برات تب کنه. و دل خودم هم از یک طرف میگه چه اشکالی داره مگه برو دوستی کن خدا هم خوشحال میشه از یک طرف هم میگه چرا میخای ریسک کنی شاید تحریک شیطان باشه و دوباره بری و وابسته بشی...
حالا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟ اگز نیاز اطلاعات بیشتری بدم بفرمایید تا بگویم.
در این گونه از موارد میشه استخاره کرد؟
خیلی ممنون

سلام
دوست شما یعنی آقا است ؟
درسته !
ببخشید
حالا این همه وابستگی هم معنا ندارد !
اونم ی طرفه !
ب نظرم
تا این حد هم ن معقول است
و ن صحیح

آرمین...;926194 نوشت:
از اون جایی که وابستگی یک طرفه بود و شخص مقابل بعد از قطع رابطه از طرف من تلاشی برای برقراری دوباره رابطه نکرد و میگن برای کسی بمیر که برات تب کنه.

انسانها هم به محبت کردن و هم دوست داشته شدن نیاز دارند.ارضای این نیاز باید به نحوی باشد که عزت نفس شما آسیب نبیند.چنانچه احساس می کنید در این رابطه عزت نفس و شخصیت شما آسیب می بیند و احساس بی توجهی از ناحیه او دارید و شما به این نتیجه رسیده اید که او خواهان ارتباط با شما نیست،قید این ارتباط را بزنید.در روایت داریم از ارتباط با کسی که علاقه ای به ارتباط با شما ندارد بپرهیز.

ب نظر من نرو دنبالش........... منم درگیر این قاضایا شدم...کسی شدید وابسته من شد...جدا شدیم...ولی واقعا حالم بد میشه اگه بخواد دوباره شروع کنه~x(

شما دیگه خیلی یه طرفه بوده دوستیتون ولی برای ما انقدر هم افتضاح نبود شخص مقابل هم یکسری ویژگی هایی داشت و اون هم تمایل داشت

یاس...;926508 نوشت:
ب نظر من نرو دنبالش........... منم درگیر این قاضایا شدم...کسی شدید وابسته من شد...جدا شدیم...ولی واقعا حالم بد میشه اگه بخواد دوباره شروع کنه

برای من جای بسی تعجب است که کسی درس طلبگی بخواند و مقید به دین و مذهب باشد اما دچار یک علاقه یک طرفه به جنس

مخالف خود شود. یک کار درست این است که تا شرایط ازدواج برای اشخاص مهیا نشده به تشکیل خانواده فکر نکنند. همچنین دوستی های

به ظاهر درست می تواند موجبات نابودی یک فرد شود. پس اگر بتوانیم به یک عشق واقعی و دوستی حقیقی که در زمان مناسب و

شرایط مناسب پیش بیاید بسنده کنیم و تشکیل زندگی خانوادگی بدهیم که با محبت و عشق عجین باشد بهترین راهکار است.

یا حق.

فریده بنده خدا;926777 نوشت:
برای من جای بسی تعجب است که کسی درس طلبگی بخواند و مقید به دین و مذهب باشد اما دچار یک علاقه یک طرفه به جنس

مخالف خود شود. یک کار درست این است که تا شرایط ازدواج برای اشخاص مهیا نشده به تشکیل خانواده فکر نکنند. همچنین دوستی های

به ظاهر درست می تواند موجبات نابودی یک فرد شود. پس اگر بتوانیم به یک عشق واقعی و دوستی حقیقی که در زمان مناسب و

شرایط مناسب پیش بیاید بسنده کنیم و تشکیل زندگی خانوادگی بدهیم که با محبت و عشق عجین باشد بهترین راهکار است.

یا حق.

سلام
با توجه ب نوع نگارش و احساسات و عواطفی که برای جنس مخالف ابراز می شود !

برای من هم ابتدا ب ساکن این تصور متبادر گردید
ک
دوست ایشان خانم است
ولی
فک کنم
از هم جنس ایشان باشد

عجب دنیایی هست
کار ندارم دوست شما دختر هست یا پسر
اما یکی مثل شما اینطوری علاقه مند دوستش میشه که حتمن ازشون خوبی دیدید
یکی هم مثل من بدبخت ، بدترین ضربه ها رو از دوست هاش میخوره و زندگی اش همیشه نابود میشه
در کل انسان اگه بتونه از فرصت های دوستی استفاده ی خوب کنه خیلی مؤفق میشه توی زندگی
ولی همیشه یادتون باشه هر دوستی در هر جایی می تونه بدترین دشمن انسان بشه.

فریده بنده خدا;926777 نوشت:
ببخشید کی گفته دوست بنده جنس مخالف بوده من غلط بکنم دوست جنس مخالف داشته باشم

دوستی خوبه اما پیدا کردن دوست خوب به ندرت اتفاق می افته. از طرفی هیچ کسی هم کامل نیست.

دوستی حریم هایی داره که باید طبق اون رفتار کنین.
دوست، صرفا دوسته نه برادر یا خواهر یا مادر و ... پس نباید زیاد صمیمی شد.
من خودم با همه دوستم اما به هیچ کس وابسته نشدم و نیستم اگر ازش بدی ببینم اصلا پی اش نمیرم.

سلام
دوست خوب داشتن . که انسان را ب راه سعادت دنیا و آخرت برسان بزرگترین نعمت است
الان خیلی از دوستان فرد را ب سمت و زو انواع خلاف و گناه تشویق می کنند
اما
تا این حد وابستگی
ب این صورتی که استارتر محترم تا پیک اشاره داشتن
زا مذموم
و
صحیح نمیدانم

با سلام به شما برادر بزرگوار : مرا ببخشید که بد برداشت کردم خوب اخر جوری حرف زدید که من فکر کردم دوست شما جنس مخالف

است. پس اگر دوست شما همجنس شماست چه اشکالی دارد که همچون دو برادر همیشه یار و یاور هم باشید. البته اگر در این ارتباط

مشکلاتی برای دوستی شما وجود نداشته باشد. و هر دو صداقت داشته باشید.

یا حق.

موضوع قفل شده است