صفحه 3 از 24 نخست 123451323 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خود نمائی از زاويه ای ديگر

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    7,042
    حضور
    166 روز 7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21604

نقل قول نوشته اصلی توسط کهف الحصین نمایش پست ها
    به نظر من مطلوب نيست حس زيبايي دوستي زنان و جلوه كردن آن، در جامعه و جلوي چشم مرد نامحرم اشباع شود
    کهف الحصین عزیز ، اینجا پرسشی مطرح است
    آیا هر پرداختن به حس زیبایی دوستی ، به معنای جلوه گری است؟ اصلاً مگر زیبادوستی فقط مختص زنان است؟

من سوالی پرسیدم که هنوز پاسخی دریافت نکردم. نه از سوی شما و نه استاد امین
    آیا یک مرد وقتی از خانه بیرون می زند ، پیراهنش را اطو نمی کند؟ موهایش را شانه نمی کند؟ ریشش را مرتب نمی کند؟ عطر نمی زند؟
    خب آیا هدفش از این کارها ، جلب زنان مردم است؟

ببینید یک مطلبی در صحبت شما بود که من با آن موافقم
    اینکه می فرمائید اگر زنی حتی روبنده بزند اما در آن روبنده به دنبال جلوه گری باشد ، عملش اشتباه است
    تا اینجا با شما موافقم

اما اختلاف نظر من و شما از اینجا شروع میشود که به نظر میرسد شما میگوئید:
    هر کاری که زن انجام بدهد و نظر مرد را جلب کند غلط است

من این جملهء شما را اگر همراه با اضافهء مشکی رنگ باشد قبول دارم و گرنه با شما مخالف هستم. به اینصورت:

هر کاری که زن انجام بدهد و آن کار از نظر شرع یا عقل جلوه گری محسوب بشود و نظر مرد را جلب کند ، غلط است

زن مانند نخ تسبیح است
    اگر محکم و استوار باشد خانواده را مانند دانه‌های تسبیح کنار هم نگه می‌دارد
    اما اگر سست و ضعیف باشد هم خودش دچار گسستگی می‌شود هم خانواده را از هم می‌پاشد

و زن در دو صورت ضعیف و بی اثر می‌شود
    زمانی که مرد ارزش و جایگاه زنش را نداند
    زمانی که خود زن ارزش و جایگاه خود را نداند

2. صلوات ها 4

نوشته
    237
    حضور
    18 روز 16 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    798

به نام خدا
    با سلام

در اين موارد اين را عرض كنم كه عمل به دستورات دين فقط در حد شرعيات شبيه كسب كردن حداقل نمره قبولي مي باشد (نمره 10)
    فراتر از دين وجود ندارد اما فراتر از شرع (كه قسمتي از دين است) وجود دارد، دين فقط در شرعيات خلاصه نمي شود
    اگر توجه نمایید من هم گفتم، دین مرزها و حدود را معین نموده است
    این بدین معنی است که در یک محدوده ، هم حداقلها باید تعیین شود و هم حداکثرها
    تا شخص مومن با قرار گرفتن در این محدوده ی امن الهی ، مسیر زندگی اش را طی نماید

در همین شرعیات نماز اول وقت و بسیاری از شروط لازم برای نمازگزار را بیان نموده است ، پس اگر حداقل را گفته ، از حداکثر ها غفلت نکرده است

حالا اين مثال را در قالب موضوع تاپيك تطبيق مي دهيم : خانمي كه محجبه است اما ميل به خود نمايي دارد، دوست دارد زيبا ديده شود، دغدغه اش پوشيدن لباس هاي زيبا و شيك است، اين خانم هم هيچ ايرادي بر او نيست و نمره قبولي را گرفته باشد چون به تكليف شرعي اش عمل نموده، اما اين شخص فرق مي كند با خانمي كه ميل به زيبا ديده شدن را در وجود خود راه نداده، حتي حس بدي به او دست مي دهد اگر كسي يك لحظه زيبايي اون رو تصور كند ، بنابراين دغدغه اش بجاي استفاده از لباس هاي شيك اين مي شود كه از لباسي استفاده كند به بهترين نحو ممكن زيبايي او را از نامحرم بپوشاند.
    چشم چرانی در مردها و میل به خودنمایی در زنان، از آسیبهای بزرگ است.
    من هم در ابتدا ذکر نمودم که یکی از شرایط حجاب ، عدم خودنمایی و جلب توجه در برابر نامحرم هست.
    اما دین مصداق تعیین نکرده
    و نوع پوشش با رعایت حدود دین، به سلیقه ی خود فرد بستگی دارد،
    عمری است به دنبال توام نیست نشانی

ای خوبتر از خوبتر از خوب

کجایی؟

4. صلوات ها 2

نوشته
    237
    حضور
    18 روز 16 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    798

به نام خدا
    با سلام و عرض احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    ممکنه کسی نظر شخصیش خلاف این چیزی باشه که عرض کردم ولی به هر حال نظر خدا بر نظر ما مقدمه.
    استاد، در مورد مساله ی عدم جلب توجه پوشش زن ، توضیح بفرمایید

من در این مورد از چند تن از اساتید پرسیده ام و آنچه که بیان نموده اند این است که مساله جلب توجه به عهده ی خود فرد است و باید تشخیص دهد
    و اینکه با خودش صادق باشد، یا از اطرافیان بپرسد(افراد مقید)

گاهی مثلا یک رنگ ساده مثل رنگ قهوه ای یا مشکی ، موجب افزایش زیبایی یک زن میشود، درحالی که مثلا رنگ شادی مثل زرد یا صورتی به این خانم نمی آید
    حال سوال این است که رنگ قهوه ای یا مشکی قطعا (به نظر من) نسبت رنگ های روشنتر و شاد مثل زرد یا صورتی، جلب توجه کمتری دارد اما
    ممکن است موجب افزایش زیبایی در زن شود، در این مورد باید چه کرد؟
    عمری است به دنبال توام نیست نشانی

ای خوبتر از خوبتر از خوب

کجایی؟

6. صلوات ها 3

علاقه
    زندگی، آرامش، تفکر
    نوشته
    1,312
    حضور
    28 روز 4 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4096

به نظر من چون تعاریف حجاب دقیق و قطعی نیست گاها فرد مذهبی هم که قصد بدی نداره توی دام می افته. مثلا فکرشم نمیکنه این پوشش گناه باشه یا مناسب نباشه یا عادت چشمیه و شیطان هم از این غفلت استفاده کرده کمی هم چاشنی طبیعت زیبا شدن خانم ها رو قاطیش میکنه و میشه خودنمایی در انواع حالات مختلف.

اما نکته ی مهم به نظر من سیر بودن چشم و دل انسان هاست و پاکی در ذاتشون.
    ما انسان ها بسته به نوع تربیت سطح فکری خانواده و محیط دچار کاستی ها کمبودهایی میشیم یا دچار بیماری های خفیف روانی یا تنوع طلبی یا تحت تاثیر محیط به وجود اومده از تهاجم فرهنگی میشیم و این ها در نگاه های ما تاثیر میذاره. آقایی که حریصه یا کمبودی داره نمیتونه دلش سیر باشه پس نگاه میکنه. از بچگی باید پاکی چشم رو به دختر و پسر آموزش داد.
    اگر انسان دارای عقل کامل و ذات درست باشه نه تحریک میشه نه مشکلی براش پیش میاد حتی اگر در برابر زلیخاهای زیادی قرار بگیره.

8. صلوات ها 4

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,457
    حضور
    29 روز 6 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5657

له آقايي هم كه چهار همسر دائم و بي نهايت همسر موقت دارد پي نمره را گرفته
    چ ربطی داشت اخه...بله اونم خدا نمیبره جهنم نمره رو گرفته

اين نسخه را براي همه خانم ها مي پيچيد؟
    هیچ خانمی دوست نداره زشت به نظر برسه....حتی جلوی نامحرم.(بازم میگم ۳ درجه اس...خوشگل ب نظر رسیدن....ممتنع....زشت بودن) مگر اینکه از بچگی اینو کرده باشن تو مخش....همونطور ک دوست من ک بچه اخونده توی ابتدایی بهش میگن چادر نپوش زشت میشیا....میگه دختر ک نبید خوشگل باشه

زنان بي حجابي كه نگاه هاي خيلي ها را ربوده اند هيچ گونه طراوتي برايشان باقي نمانده
    ب خاطر این نیست ک چادری ها طراوت بیشتری دارند. ب خاطر اینه ک نسبت ب گذشته و آیندشون مطمین ترند

مرد هم شان آن ها كم وجود دارد
    بله بله........

اين خانم ها اگر تا آخر عمر هم مجرد بمانند افسرده نمي شوند چون رضايت خدا را بر همه چيز مقدم داشته اند و وظيفه خود را به خوبي انجام داده اند...
    این ک ب عنوان ی خانم جای خانوما فکر میکنید درست نیست. والا ما ک بین خانوما و دوستای حوزوی هستیم داریم میبینیم و میشنویم( اگه الان نگید حتما ایمانشون کامل نیست)

هيچ چيزي مجوز براي نمايش زيبايي در جامعه نيست،
    شما هنوز تعریف زیبایی رو نگفتی...گفتم پس باید زشترین لباسامونو بپوشیم ک ی وقت خدایی نکرده بهمون نیاد...گفتین خیر....پس با این حساب باید پول بدیم ی چیزی ک دوست نداریم و از نظر ما زشته( شاید از نظر پسر همسایه خیلی هم بهم بیاد اتفاقا) بخریم و تن کنیم

ب نظرم اقایون باید از این نگاه جنسیتی در بیان....تا وقتی دغدغه اقایون مانتو و روسری و ۵ سانت شلواریه ک از چادر خانوما مشخصه این مشکل باهاشون باقی خواهد بود چون زمانه رو به جلوعه

[SPOILER]ی چیزی بگم
    من قم درس خوندم....قبل ازین ک برم قم....افکاری مثل شما داشتم تو خریدن کفش هم دقت میکردم...خواهرمو دق میدادم چون ی کفش اسپرتی میخرید ک مثلا ی خط قرمز داشت( ابجی شرمندتم[-O
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

10. صلوات

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,457
    حضور
    29 روز 6 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5657

له آقايي هم كه چهار همسر دائم و بي نهايت همسر موقت دارد پي نمره را گرفته

اين نسخه را براي همه خانم ها مي پيچيد؟
    هیچ خانمی دوست نداره زشت به نظر برسه....حتی جلوی نامحرم.(بازم میگم ۳ درجه اس...خوشگل ب نظر رسیدن....ممتنع....زشت بودن) مگر اینکه از بچگی اینو کرده باشن تو مخش....همونطور ک دوست من ک بچه اخونده توی ابتدایی بهش میگن چادر نپوش زشت میشیا....میگه دختر ک نبید خوشگل باشه

زنان بي حجابي كه نگاه هاي خيلي ها را ربوده اند هيچ گونه طراوتي برايشان باقي نمانده
    ب خاطر این نیست ک چادری ها طراوت بیشتری دارند. ب خاطر اینه ک نسبت ب گذشته و آیندشون مطمین ترند

مرد هم شان آن ها كم وجود دارد
    بله بله........

اين خانم ها اگر تا آخر عمر هم مجرد بمانند افسرده نمي شوند چون رضايت خدا را بر همه چيز مقدم داشته اند و وظيفه خود را به خوبي انجام داده اند...
    این ک ب عنوان ی آقا جای خانوما فکر میکنید درست نیست. والا ما ک بین خانوما و دوستای حوزوی هستیم داریم میبینیم و میشنویم( اگه الان نگید حتما ایمانشون کامل نیست)

هيچ چيزي مجوز براي نمايش زيبايي در جامعه نيست،
    شما هنوز تعریف زیبایی رو نگفتی...گفتم پس باید زشترین لباسامونو بپوشیم ک ی وقت خدایی نکرده بهمون نیاد...گفتین خیر....پس با این حساب باید پول بدیم ی چیزی ک دوست نداریم و از نظر ما زشته( شاید از نظر پسر همسایه خیلی هم بهم بیاد اتفاقا) بخریم و تن کنیم

ب نظرم اقایون باید از این نگاه جنسیتی در بیان....تا وقتی دغدغه اقایون مانتو و روسری و ۵ سانت شلواریه ک از چادر خانوما مشخصه این مشکل باهاشون باقی خواهد بود چون زمانه رو به جلوعه

ی چیزی بگم
    من قم درس خوندم....قبل ازین ک برم قم....افکاری مثل شما داشتم تو خریدن کفش هم دقت میکردم...خواهرمو دق میدادم چون ی کفش اسپرتی میخرید ک مثلا ی خط قرمز داشت( ابجی شرمندتم[-

خیلی نوشتم پاک شد.....حیف شد..O
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

نوشته
    275
    حضور
    80 روز 20 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    54
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    585

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    بله خواهر... اين را مي خواهم عرض كنم خيلي روي نمره 10 حساب باز نكنيم كه كار خيلي شاقي نيست

هیچ خانمی دوست نداره زشت به نظر برسه...
    موافق نيستم
    هنوز خانم هايي هستند كه مي گويند حس بدي به آن ها دست مي دهد اگر نامحرمي آن ها را به ديد زيبا ببيند و پشت سرشان تعريف و تمجيدشان كنند

اما روايت مي گويد حجاب موجب حفظ طراوت است
    و مطمئنا آقايان اين را به خوبي درك مي كنند

حل اين مسئله راحت به نظر مي رسد نيازي نيست اين همه سختش كنيم
    وقتي حس علاقه به زيبا ديده شدن در وجود انسان برطرف بشود كار درست مي شود، آنوقت هر كسي مي داند چه بپوشد و در چه محيطي با چه شرايطي رفت و آمد داشته باشد
    وظيفه يك خانم اينست كه بهترين و سنگين ترين لباسها را استفاده كند، نيازي نيست نظر تك تك آقايان را بداند، همين كه حس خودنمايي در وجود او ريشه كن شده باشد مطمئنا خود تشخيص مي دهد مناسب ترين لباس كدام است و تكليف را از خود ساقط مي كند
    فقط خواهشا حرف از وظيفه مرد به ميان نياوريد كه موضوع ديگريست، شكي نيست مرد هر چند وضعيت حجاب خانم ها نامناسب باشد بايد به وظيفه خود عمل كند و به فرموده قرآن چشم فرو بندد
    اما هيچوقت اين اتفاق نمي افتد كه تمام مردهاي جامعه اين گونه باشند و همه جور افرادي در جامعه وجود دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    آیا هر پرداختن به حس زیبایی دوستی ، به معنای جلوه گری است؟ اصلاً مگر زیبادوستی فقط مختص زنان است؟

من سوالی پرسیدم که هنوز پاسخی دریافت نکردم. نه از سوی شما و نه استاد امین
    آیا یک مرد وقتی از خانه بیرون می زند ، پیراهنش را اطو نمی کند؟ موهایش را شانه نمی کند؟ ریشش را مرتب نمی کند؟ عطر نمی زند؟
    خب آیا هدفش از این کارها ، جلب زنان مردم است؟
    آقا رضاي عزيز
    ممكن است هدف از رسيدگي به زيبايي خود جلب نظر نامحرم نباشد، اما به هر حال در جامعه نامحرم هاي زيادي وجود دارد آن هم با افكار مختلف

يك واژه اي به نام "ورع" داريم كه با "تقوا" تفاوت دارد
    تقوا پرهيز از گناه كردن است، اما ورع پرهيز از عملي كه مقدمه گناه است

آيا اين كه زن و مرد حس زيبايي دوستي خود را آن هم در جامعه تقويت كنند، مقدمه ورود به خودنمايي هاي ديگر نيست؟
    حتي اگر پرداختن به اين زيبايي دوستي گناه نباشد، حتي اگر نظر هيچ نامحرمي جلب نشود، به نظر شما صفت پرداختن به زيبايي در جايي كه هر نامحرمي وجود دارد ممدوح است يا مذموم؟
    ببينيد اصلا بحث بنده رفع تكليف شرعي حجاب نيست، بحث صفتي به نام ميل به زيبا ديده شدن است، كه اگر در وهله اول آسيبي نداشته باشد، در مراحل بعد مي تواند بسيار خطرناك باشد
    ویرایش توسط کهف الحصین : ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ در ساعت ۲۳:۴۹

گذشته را شخم نزن مگر این که بخواهی در آن بذری برای آینده بهتر بکاری!

نوشته
    275
    حضور
    80 روز 20 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    54
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    585

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر ایرونی نمایش پست ها
    این بدین معنی است که در یک محدوده ، هم حداقلها باید تعیین شود و هم حداکثرها
    تا شخص مومن با قرار گرفتن در این محدوده ی امن الهی ، مسیر زندگی اش را طی نماید

در همین شرعیات نماز اول وقت و بسیاری از شروط لازم برای نمازگزار را بیان نموده است ، پس اگر حداقل را گفته ، از حداکثر ها غفلت نکرده است
    اولا نياز نيست دقيقا مصداق تعيين شود، هر كسي خودش مي داند چه كاري امكان دارد موجبات آسيب را برايش فراهم كند
    دوما در اين مورد حداكثر هم تعيين شده، مرز ها و حدود ها تعريف شده، همان فرموده معروف حضرت زهرا(س) كه استاد امين هم نقل كردند، "بهترين چيز براي زن اين است كه نه نامحرمي را ببيند و نه نامحرمي او را ببيند"
    يا اين حديث "بهترين مسجد زن كج خانه اوست"
    يا حركت دسته جمعي حضرت زهرا(س) به سمت مسجد براي محكوم كردن حكومت و پنهان شدن ايشان در جمعيت
    و يا چگونگي رفتن حضرت زينب(س) به زيارت قبر پيامبر (ص)

هر كس اين موارد را الگو قرار داد و توانست به سيره آن حضرت عمل كند خدا خيرش دهد، و اگر نتوانست سعيش را بكند، مطمئنا هر چه از سيره اهل بيت دورتر شويم آسيب هاي بيشتري در كمين ما هستند و به ميزاني كه به معصومين شباهت پيدا كنيم به خدا و اهل بيت نزديك شده ايم
    ویرایش توسط کهف الحصین : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ در ساعت ۱۹:۵۵

گذشته را شخم نزن مگر این که بخواهی در آن بذری برای آینده بهتر بکاری!

نوشته
    986
    حضور
    34 روز 21 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4897

نقل قول نوشته اصلی توسط روزنه نمایش پست ها
    اگر انسان دارای عقل کامل و ذات درست باشه نه تحریک میشه نه مشکلی براش پیش میاد حتی اگر در برابر زلیخاهای زیادی قرار بگیره.
    این حرف نمیتونه صحیح باشه.آیا اگر مردی ازدیدن یک خانوم محجبه تحریک بشه نشونه بد ذاتی اوست؟هرگز.چطور میشه از آهن ربا انتظار داشت برخلاف طبیعتش آهن رو جذب نکنه.چطور میشه از مرد توقع داشت برخلاف طبیعت خدادادیش از دیدن خانومها تحریک نشه.شیخ رجبعلی خیاط(ره) در این زمینه حرف حکیمانه ای زده.ایشون فرمودن که اگه مردی از دیدن زنها تحریک نشه این شخص مریضه و باید به دکتر مراجعه کنه.این حرف از اینجا نشأت میگیره که زن هستید و احساسات مردان رو درک نمی کنید.

استاد، در مورد مساله ی عدم جلب توجه پوشش زن ، توضیح بفرمایید
    ببینید به این نکته خوب توجه کنید.شما حتی اگر جلب توجه هم نکنید مردها همینکه احساس می کنند نزدیک آنها زنی قرار دارد خود به خود حساس می شوند.هیچ چاره ای وجود نداره.تنها کاری که میشه انجام داد اینه که زنها کاری کنند که مردها کمتر تحریک بشن.اینکه بشه کاری کرد که اصلا جلب توجه نشه این امکان پذیر نیست.زنها حتی اگر پوشیه بزنند باز هم تحریک کننده هستند.زنها جنس مرد را نمی شناسند و به اشتباه فکر می کنند تحریک شدن مردها از بد ذاتی آنهاست.

مساله جلب توجه به عهده ی خود فرد است و باید تشخیص دهد
    هرگاه جلو آیینه ایستادید و از ظاهرخود، احساس رضایت کردید بدانید که مردان هم از ظاهر شما احساس رضایت می کنند.
    میتونید از محارم خود بپرسید.در کل لباسهای رنگی برای آقایان بیشترجلب توجه میکنه.البته همانطور که عرض کردم صرفا ،خودِ وجود زن برای مردها جلب توجه کننده است.
    سوال این است که رنگ قهوه ای یا مشکی قطعا (به نظر من) نسبت رنگ های روشنتر و شاد مثل زرد یا صورتی، جلب توجه کمتری دارد اما
    ممکن است موجب افزایش زیبایی در زن شود، در این مورد باید چه کرد؟
    باید از مدلی استفاده کنه که کمتر جلب توجه کنه.مدل ساده ونه طوری استفاده کنه که مُد باشه.

ب نظرم اقایون باید از این نگاه جنسیتی در بیان.
    این یه آرزوی محاله.واساسا اشتباهه.

15. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    7,042
    حضور
    166 روز 7 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21604

ممكن است هدف از رسيدگي به زيبايي خود جلب نظر نامحرم نباشد
    اما به هر حال در جامعه نامحرم هاي زيادي وجود دارد آن هم با افكار مختلف

بنده هم گفتم که موافقم
    یک بار دیگر این بخش را بخوانید و اگر مطلبی دارید بفرمائید:

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    اختلاف نظر من و شما از اینجا شروع میشود که به نظر میرسد شما میگوئید:
    هر کاری که زن انجام بدهد و نظر مرد را جلب کند غلط است

من این جملهء شما را اگر همراه با اضافهء مشکی رنگ باشد قبول دارم و گرنه با شما مخالف هستم. به اینصورت:

هر کاری که زن انجام بدهد و آن کار از نظر شرع یا عقل جلوه گری محسوب بشود و نظر مرد را جلب کند ، غلط است
    باز برمیگردم به همان مثال عینک آفتابی
    آیا یک خانم باید چشمهایش آسیب ببیند چون ممکن است مردی با دیدن عینک آفتابی او تحریک بشود؟
    حرف من این است که پوشیدن عینک آفتابی نه منع شرعی دارد و نه عقلی
    البته قبول دارم یک خانم هم باید دقت کند عینک به اصطلاح تابلو که جلب توجه میکند انتخواب نکند
    اما نمیشود هم گفت برود زشت ترین عینک را انتخاب کند!

زن مانند نخ تسبیح است
    اگر محکم و استوار باشد خانواده را مانند دانه‌های تسبیح کنار هم نگه می‌دارد
    اما اگر سست و ضعیف باشد هم خودش دچار گسستگی می‌شود هم خانواده را از هم می‌پاشد

و زن در دو صورت ضعیف و بی اثر می‌شود
    زمانی که مرد ارزش و جایگاه زنش را نداند
    زمانی که خود زن ارزش و جایگاه خود را نداند

صفحه 3 از 24 نخست 123451323 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری