جمع بندی اتحاد اصولگرا ها و اصلاح طلب ها

تب‌های اولیه

378 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اتحاد اصولگرا ها و اصلاح طلب ها

سلام خودتون میدونید که کشور تو وظعیت به شدت بدی هست ،طبق گفته آقای راعفی پور کشور الان مثل یه نارنجکی هستش که ضامنش کشیده شده،به زودی تورم به شدت زیادی کشور فرا میگیره،بانک ها دارن ورشکست میشن خودشونو با سود دادان بیشتر، نگه داشتن،مردم بجای این که با پولشون برن سرمایه گزاری کنن کارکنن کار درست کنن میرن پولشونو میزارن بان سودشو میخورن،بانک ها هم بجای این که با پول مردم بره تولیدی و کارخونه و .. بزنه میره پولشو تبدیل به زمین میکنه و خونه های متری چهل ملیون میسازه،خونه ها هم هیچکس نمیخره چون مردم کاری ندارن که پول خونه داشته باشن،چون کالا در داخل نیست گرونی میشه دولتم برای کاهش گرونی تا میتونه واردات میکنه در نتیجه اون چند تا کارخونه و تولیدی داخلی هم که موندن تعتیل میشه،بانکا مدت زیادی نمیتونن اینطوری دوام بیارن مردم ببینن بانکا داره ورشکست میشن همه میرن پولشونو از بانکا بکشن بیرون که فاجعه میشه. حالا من زیاد از اقتصاد سردرنمیارم فقط میدونم که کشور در وضعیت بدی قرار داره که در آینده بد ترم میشه میخوام ببینم آیا راه حلی هست که این دوتا دسته رو باهم اتحاد کنیم تا باهم همکاری کنن برای رفع مشکلات موجود؟؟اصلا این کار شدنیه؟؟کار درستیه؟؟آخه یه دسته معروفه به حقوقای نجومی یه دسته معروفه به املاک نجومی،آیا بهتر نیست این دوتا دسته اصلا نباشن؟؟ما مردم عادی چه کمکی میتونیم کنیم برای رفع مشکلات کشور؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مشکور

mohamadali0;922727 نوشت:
سلام
خودتون میدونید که کشور تو وظعیت به شدت بدی هست ،طبق گفته آقای راعفی پور
کشور الان مثل یه نارنجکی هستش که ضامنش کشیده شده،به زودی تورم به شدت زیادی کشور فرا میگیره،بانک ها دارن ورشکست میشن
خودشونو با سود دادان بیشتر، نگه داشتن،مردم بجای این که با پولشون برن سرمایه گزاری کنن کارکنن کار درست کنن میرن پولشونو میزارن بان سودشو میخورن،بانک ها هم بجای این که با پول مردم بره تولیدی و کارخونه و .. بزنه میره پولشو تبدیل به زمین میکنه و خونه های متری چهل ملیون میسازه،خونه ها هم هیچکس نمیخره چون مردم کاری ندارن که پول خونه داشته باشن،چون کالا در داخل نیست گرونی میشه دولتم برای کاهش گرونی تا میتونه واردات میکنه در نتیجه اون چند تا کارخونه و تولیدی داخلی هم که موندن تعتیل میشه،بانکا مدت زیادی نمیتونن اینطوری دوام بیارن
مردم ببینن بانکا داره ورشکست میشن همه میرن پولشونو از بانکا بکشن بیرون که فاجعه میشه.
حالا من زیاد از اقتصاد سردرنمیارم فقط میدونم که کشور در وضعیت بدی قرار داره که در آینده بد ترم میشه
میخوام ببینم آیا راه حلی هست که این دوتا دسته رو باهم اتحاد کنیم تا باهم همکاری کنن برای رفع مشکلات موجود؟؟اصلا این کار شدنیه؟؟کار درستیه؟؟آخه یه دسته معروفه به حقوقای نجومی یه دسته معروفه به املاک نجومی،آیا بهتر نیست این دوتا دسته اصلا نباشن؟؟ما مردم عادی چه کمکی میتونیم کنیم برای رفع مشکلات کشور؟؟

سلام و ادب و تشکر از سؤال خوبتان

در خصوص بخش اول مطالبتان که به وضعیت بد سیستم بانکی و اقتصاد کشور باز می گردد گفتنی است: البته آنگونه هم که در یادداشت شما وضعیت سیاه و تاریک نشان داده شد نیست، اشکالات بزرگ و اساسی وجود دارد که اگر اصلاحات اساسی در سیستم بانکداری اسلامی صورت گرفته و دولتمردان با همکاری نخبگان و مردم بتوانند با بکارگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی به تولید داخلی کمک کرده و فرهنگ سبک زندگی دینی جایگزین تجمل گرایی و اسراف و دیگر اشکالات موجود شود تا حدود زیادی از مشکلات موجود فاصله خواهیم گرفت.

بحث مذکور در این فضا نمی گنجد و باید در تایپیکی مستقل بدان پرداخته شود.

از اینرو مسأله اصلی این تایپیک چنانکه در عنوان نیز ذکر شده، راهکارهای ایجاد اتحاد بین اصولگراها و اصلاح طلبان کشور است که اتفاقاً مسأله ای بسیاری مهم و اساسی و در طول سالیان انقلاب از دغدغه های رهبری انقلاب (امام ره و امام خامنه ای) و نیز مردم کشور عزیزمان ایران بوده و هست. متأسفانه یکی از عوامل اساسی در عدم پیشرفت و توسعه شایسته کشور و رفع مشکلات علیرغم اینهمه منابع و ظرفیت های مادی و انسانی که در کشورمان موجود است و نیز یکی از عوامل طمع دشمنان برای توطئه و فتنه انگیزی علیه نظام اسلامی ما همین مسأله بوده و هست.

از اینرو از همه دوستان و کاربران عزیز، دغدغه مندان و دلسوزان ایران اسلامی و مردم عزیز کشورمان تمنا می کنم در این بحث از دو زاویه مشارکت کنند:

[=book antiqua]اول. علل اختلاف و افتراق بین دو جریان باصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟ بی شک لازمه این مهم آشنایی با مبانی فکری و اصول و ریشه ها و زمینه های شکل گیری این دو جریان فکری است؟

دوم. بررسی راهکارهای نظری و عملی که می تواند به نزدیک شدن این دو جریان کمک شایسته ای کند کدامند؟ بی شک در این مقام می توان به موانع قرابت و نزدیکی این دو جریان گریزی زد و راه حل رفع این موانع را مورد توجه قرار داد؟

دوستان مشارکت کنند حقیر هم در خدمتتان هستم. موفق باشید ...@};-

سلام ...
خوب همکنون هم اصلاح طلب ها و هم اصولگراها با هم اتحاد دارند ... فقط در زمانهایی اشتراکها بیشتر میشه و در زمانهایی اشتراکها کمتر میشه ...

من فکر نمیکنم اصولگراها و اصلاح طلب ها بتونند با همدیگه اتحاد پیدا کنند ؛ چون اساسا نوع نگرششون نسبت به دنیا متفاوت هست ...

مثلا یک سیاستمدار اصولگرا ... ممکن هست رای به این بده مردم از گرسنگی هم که مردند چیزه مهمی نیست ... ولی انرژی هسته ای خیلی خیلی مهم هست .
مثلا یک سیاستمدار اصلاح طلب ... ممکن هست ترسو باشه و با کوچکترین تهدیدی از سمته آمریکا یا انگلیس تسلیم بشه ... چون به این فکر میکنه که یک قطع نامه ممکن هست که چه بلاهای پیش بینی نشده ای رو سره مردم بیاره .

اصولگراها بیشتر خدا رو میبینند و اصلاح طلب ها بیشتر مردم رو میبینند .
اصولگراها بیشتر قصدشون این هست که وظیفشون رو انجام بدهند ولی اصلاح طلب ها بیشتر به فکر این هستند که چه کاری هوشمندانه تر هست و بیشتر باعث رفاه و رونق اقتصادی خودشون و دیگران میشه

اصولگراها ها بیشتر به فکر تو دهنی زدن به دنیا هستند و اصلاح طلب ها بیتشر به فکر تعامل کردن با دنیا
اصولگراها بیشتر میخوان با زور و قدرت کارشون رو جلو ببرند و اصلاح طلب ها میخوان بیشتر با سخن گفتن کارشون رو جلو ببرند

من فکر نمیکنم که این دو دسته بتونند با هم اتحاد ایدیولوژیکی پیدا کنند .

یک مثال میزنم ...
مثلا همین چند روز پیش ماجرای طرح آموزشی یونیسکو مطرح شده بود ... که گویا یونسکو میخواد یک فرم استاندارد آموزشی رو ایجاد کنه ... و از مردم دنیا بخواد که اون فرم آموزشی رو در دون مدارس و آموزشگاههاشون آموزش بدهند ....

یک شخص اصلاح طلبی ازش استقبال میکنه .
یک شخص اصولگرایی به این فکر میکنه که آمریکا آموزش و پرورش ما رو نشونه گرفته و میخواهد تئوری های دموکراسی خواهی خودش رو در درون مدارس ما جا بندازه .

اصلاح گراها خودشون رو به مردم و به خدا پاسخگو میدونند ؛ اصولگراها خودشون رو تنها به خدا پاسخگو میدونند .

و ...

فکر نمیکنم به تفاهمی با هم بتونن برسن .

مارینر;923406 نوشت:
اصولگراها بیشتر خدا رو میبینند و اصلاح طلب ها بیشتر مردم رو میبینند .

با سلام جناب مارینر حرفهاتون منصفانه نبود!

اگر اعتدالی ها و اصلاح طلبان مردم دوست بودند اینقدر به مردم دروغ نمیگفتند و این همه فساد توشون موج نمیزد!

اصولگراها هم چند گروه هستند یکی تندرو و پرخاشگر، یکی آروم و استکبار ستیز، ترکیبی اصلاح طلب-اصولگرا و...

تو همین اصولگراها و مشایی نژادی ها هم مفسد و دروغگو هست!

شیعه واقعی علی مرتضی مثل امام خودش، هم خدا را در نظر دارد هم به مردم رسیدگی میکند! یه کم نهج البلاغه بخونید بد نیست!

این گرمخانه هایی که تو تهران و سایر شهرها توسط شهرداران اصولگرا ایجاد شده، اردوهای جهادی و پروژه های اقتصادی سپاه و ستاد اجرایی فرمان امام و... اینها توجه به مردم نیست؟!!!

شما گفتید اگر مردم بمیرند اصولگراها نمیخوان دست از هسته ای بکشند!

اولا که ساخت سلاح هسته ای دروغ بوده! ثانیا مگه تا یک کشوری ما رو تحریم کرد سریع ما باید تسلیم بشیم؟! از شما که تحصیلکرده اید بعیده اینطور حرف زدن!!! تنها دلیل تحریم ما حفظ اسرائیل بود!

هر وقت یک مظلوم عدالت گرا باشه حتما یک مستکبر ظالم هم هست! هر وقت علی صفتی بود معاویه صفتی هم خواهد بود!

تازه ما مگه چیکار کردیم غیر از کمک به مظلومان؟ تقویت دفاعی مظلوم دربرابر ظالم؟!

تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

mohamadali0;922727 نوشت:
سلام
خودتون میدونید که کشور تو وظعیت به شدت بدی هست ،طبق گفته آقای راعفی پور
کشور الان مثل یه نارنجکی هستش که ضامنش کشیده شده،به زودی تورم به شدت زیادی کشور فرا میگیره،بانک ها دارن ورشکست میشن
خودشونو با سود دادان بیشتر، نگه داشتن،مردم بجای این که با پولشون برن سرمایه گزاری کنن کارکنن کار درست کنن میرن پولشونو میزارن بان سودشو میخورن،بانک ها هم بجای این که با پول مردم بره تولیدی و کارخونه و .. بزنه میره پولشو تبدیل به زمین میکنه و خونه های متری چهل ملیون میسازه،خونه ها هم هیچکس نمیخره چون مردم کاری ندارن که پول خونه داشته باشن،چون کالا در داخل نیست گرونی میشه دولتم برای کاهش گرونی تا میتونه واردات میکنه در نتیجه اون چند تا کارخونه و تولیدی داخلی هم که موندن تعتیل میشه،بانکا مدت زیادی نمیتونن اینطوری دوام بیارن
مردم ببینن بانکا داره ورشکست میشن همه میرن پولشونو از بانکا بکشن بیرون که فاجعه میشه.
حالا من زیاد از اقتصاد سردرنمیارم فقط میدونم که کشور در وضعیت بدی قرار داره که در آینده بد ترم میشه
میخوام ببینم آیا راه حلی هست که این دوتا دسته رو باهم اتحاد کنیم تا باهم همکاری کنن برای رفع مشکلات موجود؟؟اصلا این کار شدنیه؟؟کار درستیه؟؟آخه یه دسته معروفه به حقوقای نجومی یه دسته معروفه به املاک نجومی،آیا بهتر نیست این دوتا دسته اصلا نباشن؟؟ما مردم عادی چه کمکی میتونیم کنیم برای رفع مشکلات کشور؟؟

باسلام

گیریم که اقتصاد کشور بخاطر اصولگرا و اصلاح طلب و تحریمها به این وضع کشیده شده! خب سیلها و زلزله ها و مرگهای ناگهانی و ... تقصیر و علتش کیه؟

حرفهای شما شبیه همان قضیه آشتی ملی هست!

رسول خدا (ص) فرموده: پنج چیز است كه اگر با آنها برخورد كردید از آنها به خدا پناه برید:

هرگز در مردمى زنا پیدا نشود كه آن را آشكارا كنند جز اینكه در ایشان طاعون و دردهائی كه در گذشتگان آنها سابقه نداشته(انواع سرطان و...) پدیدار گردد،

و از پیمانه و ترازو كم نگذارند ( یا وظیفه شان را کامل انجام ندهند) جز اینكه به قحطى و سختى مخارج زندگى(رکود و تورم) و ستم سلطان (مسئولان و مدیران کشور) گرفتار شوند،

و از دادن زكات منع نكنند جز اینكه آمدن باران آسمان بر آنها ممنوع گردد و اگر بخاطر چهار پایان نبود هیچ باران بر آنها نبارد،

و پیمان خدا و رسولش را (در عدم بندگی شیاطین) نشكنند جز اینكه خداوند دشمنانشان را بر ایشان چیره كند و برخى اموالشان را بگیرد (تحریمهای آمریکا و غارت اموال ایران)

و به غیر آنچه خداى عزوجل (قرآن) نازل كرده حكم نكنند جز اینكه خداوند كشمكش و ستیزه میان آنها قرار دهد (جنگها، دعوای جناحهای سیاسی در کشورهای اسلامی و....)

من که نمیتونم رای بدم چندماه دیگه 16 سالم تمام میشه ولی یه چیزی بگم دروغ خیلی میگن
من به این فکر کردم اگر بتونم رای بدم به کی باید رای میدادم نمیدونم چون دروغ خیلی زیاده تو اینستا همدیگه رو ضایع میکنند

pooya_2001;923621 نوشت:
من که نمیتونم رای بدم چندماه دیگه 16 سالم تمام میشه ولی یه چیزی بگم دروغ خیلی میگن
من به این فکر کردم اگر بتونم رای بدم به کی باید رای میدادم نمیدونم چون دروغ خیلی زیاده تو اینستا همدیگه رو ضایع میکنند

سلام

ب کسی رای بدهید . که
با ملت صادق باشد . دروغ نگه
اهل ژست گرفتن نباشد !
با ژست گرفتن خنده دردی از مردم و کشور حل و رفع نمیشه!
فرد سازشکار نباشد . مرعوب دشمن نشود !
قدرت نظامی و موشکی کشور خودش را دست کم نگیره
اعتقادی ب این نداشته باشد . فردای دنیا فردای مذاکره است . ن موشک !

خود و خانواده اش کاخ نشین و تفکرات اشرافی گری نداشته باشند !
ومهمتر!!!
تابع محض ولی فقیه باشد !!!
پ.
کسی که خودش حقوق نجومی در یافت می کند !
و از امکانات بیت المال برای مصارف شخصی و خانواده اش استفاده کرده است !
نمی تواند
جز 96 درصد باشد !
در پایان فریب وعدههای دروغین را نخورید!
و

اتحاد اصول گرها و اصلاح طلبان!! به نظرم من این غلط هست . به نظرم من کمی سطحی نگریست.

اینجا که آمریکا یا فلان کشور نیست که 2 تا حزب باشن که اصولشون یکی باشه و فقط روششون فرق کنه.
اینجا حزبهای هستند که اساسشون فرق داره .
یه عده از اصل مخالف رهبری در واقع مخالف وجود چیزی به نام ولی فقیه هستن، و مخالف وجود شورای نگهبان هستند.
اینا تو سیاست خارجیشون میگن مدارا با آمریکا و اسرائیل . میگن تنش زایی نکنیم.
از عناوین زیبای مثل تعامل با دنیا حرف می زنن.
به ایرانیان تو کشورهای دیگه توی فرودگاه توهین میکنن از جمله توهین به زنان ایرانی در تفلیس گرجستان
همچنین در مرز ترکیه .
بعد صدای دولت هم درنمیاد. به این میگن تعامل با دنیا.
بعضی از اعضای این احزاب هم می خوان اشرافی زندگی کنن. این هم سیاست اقتصادیشون.
چه اتحادی ؟ کی با کی متحد بشه .
با کسانی مثل موسوی ، کروبی و خاتمی و امثال اون میشه اتحاد برقرار کرد؟

آرمین...;923624 نوشت:
سلام

ب کسی رای بدهید . که
با ملت صادق باشد . دروغ نگه
اهل ژست گرفتن نباشد !
با ژست گرفتن خنده دردی از مردم و کشور حل و رفع نمیشه!
فرد سازشکار نباشد . مرعوب دشمن نشود !
قدرت نظامی و موشکی کشور خودش را دست کم نگیره
اعتقادی ب این نداشته باشد . فردای دنیا فردای مذاکره است . ن موشک !

خود و خانواده اش کاخ نشین و تفکرات اشرافی گری نداشته باشند !
ومهمتر!!!
تابع محض ولی فقیه باشد !!!
پ.
کسی که خودش حقوق نجومی در یافت می کند !
و از امکانات بیت المال برای مصارف شخصی و خانواده اش استفاده کرده است !
نمی تواند
جز 96 درصد باشد !
در پایان فریب وعدههای دروغین را نخورید!
و

به نظره من این دولت تمییز ترین و پاک دست ترین مدیرها رو داشته ....

شما میدونین که حقوق قاضی ها در درون جامعه ما بالای 30 میلیون تومن در ماه هست ... میدونین چرا !!!

چونکه میخوان جلویه فساد رو بگیرن ... برای اینکه قاضی با خودش بگه ... دارم برجی 30 میلیون در میارم ... برام کافی هستش برای چی ریسک کنم و فساد کنم و به خاطره ریسکم 30 میلیون در ماهم رو از دست بدم ...

این مدیرهایی که شما دارین نام میبرین ... همشون مدیران سطح کلان کشور هستند ... مدیر بانکها و ... و باید چنین حقوقهایی رو داشته باشند ... و گرنه فساد در زیر دستهای ایشان بسیار بالاتر از برجی 30 میلیون میشه ...

اصلا یک تکنیک مدیریتی همین روش هست ... یک مدیر کلان رو بهش برجی 30 میلیون تومن بدی .. ولی ایشون چون نمیخواد منافع خودش رو از دست بده ... مو رو از ماست بیرون میکشه ... چون میدونه اگر زیر دستی هاش فساد کنن مورد بازخواست قرار میگیره و ممکن هست اون 30 میلیون تومن در ماه رو از دست بده ...

فرض میکنیم که شما یک شرکت زدین ... و نیاز به 50 تا پرسنل دارین ...

روش اول : یک مدیر بخش استخدام کنین و به ایشون برجی 20 میلیون تومن پول بدین ... و به هر کدوم از 49 کارمند زیر دست ایشون که سوادشون هم تقریبا به اندازه ایشون هست برجی 1 میلیون تومن بدین ...

چه اتفاقی میوفته ...
مدیر بخش به خاطره اینکه پست مدیریتیش رو از دست نده ... مو رو از ماست بیرون میکشه و حواسش به این هست که 49 کارمند زیر دستش کارشون رو درست انجام بدهند ... و اگر در درون کارهاشون تعلل کردند بازخواستشون میکنه یا نهایتا اخارجشون میکنه ... در اینصورت شما

در حدود 69 میلیون تومن پول در ماه خرج کردین ... فساد در درون سیستمتون رو مهار کردین ... بهره وری هم بالاست ....

حالا ...
روش دوم : بیاین و همین هزینه رو بخواین طوری دیگر پخش کنین ...

یک مدیر بخش استخدام میکنین و بهش برجی 3 میلیون تومن پول میدین ...
و به 49 کارمند زیر دست ایشون به جایه اینکه برجی یک میلیون تومن پول بدین ... برجی یک میلیون و دویست هزار تومن پول میدین ...

چه اتفاق میوفته ...
مدیره بخش با خودش میگه 3 میلیون تومن خوب هست ... ولی جایه دیگه هم میتونم این پول رو در بیارم ... زیاد به زیر دستام گیر نمیدم بزار اونها هم هوای من رو داشته باشن ...حالا اگر فسادی هم وجود داشته باشه منم توش شرکت میکنم ...نهایتش 3میلیون تومن پول در ماه رو از دست میدم ...

کارمندها هم براشون 1 میلیون تومن در ماه با یک میلیون و دویست هزار تومن در ماه فرقی براشون نداره ... ویه جورکارمیکنند ...

این یک شرکت 50 نفری بود ...

فرض کنین شما باید یک شرکتی رومدیریت کنین که 10 هزار تا کارمند داره ...
و با پول مردم واعتبارات مردم در ارتباط هست ...

مطمئنا باید مدیرانی با حقوقهای بالا استخدام کنین تا بتونین منافعش رو تامین کنین که حاضر باشه برای سیستم خونه دل بخوره ...حاضر باشه فساد زیر دستی هاش رو راپورت بده و...

مارینر;924004 نوشت:

شما میدونین که حقوق قاضی ها در درون جامعه ما بالای 30 میلیون تومن در ماه هست ... میدونین چرا !!!

چونکه میخوان جلویه فساد رو بگیرن ... برای اینکه قاضی با خودش بگه ... دارم برجی 30 میلیون در میارم ... برام کافی هستش برای چی ریسک کنم و فساد کنم و به خاطره ریسکم 30 میلیون در ماهم رو از دست بدم ...

این مدیرهایی که شما دارین نام میبرین ... همشون مدیران سطح کلان کشور هستند ... مدیر بانکها و ... و باید چنین حقوقهایی رو داشته باشند ... و گرنه فساد در زیر دستهای ایشان بسیار بالاتر از برجی 30 میلیون میشه ...

اصلا یک تکنیک مدیریتی همین روش هست ... یک مدیر کلان رو بهش برجی 30 میلیون تومن بدی .. ولی ایشون چون نمیخواد منافع خودش رو از دست بده ... مو رو از ماست بیرون میکشه ... چون میدونه اگر زیر دستی هاش فساد کنن مورد بازخواست قرار میگیره و ممکن هست اون 30 میلیون تومن در ماه رو از دست بده ...

فرض میکنیم که شما یک شرکت زدین ... و نیاز به 50 تا پرسنل دارین ...

روش اول : یک مدیر بخش استخدام کنین و به ایشون برجی 20 میلیون تومن پول بدین ... و به هر کدوم از 49 کارمند زیر دست ایشون که سوادشون هم تقریبا به اندازه ایشون هست برجی 1 میلیون تومن بدین ...

چه اتفاقی میوفته ...
مدیر بخش به خاطره اینکه پست مدیریتیش رو از دست نده ... مو رو از ماست بیرون میکشه و حواسش به این هست که 49 کارمند زیر دستش کارشون رو درست انجام بدهند ... و اگر در درون کارهاشون تعلل کردند بازخواستشون میکنه یا نهایتا اخارجشون میکنه ... در اینصورت شما

در حدود 69 میلیون تومن پول در ماه خرج کردین ... فساد در درون سیستمتون رو مهار کردین ... بهره وری هم بالاست ....

حالا ...
روش دوم : بیاین و همین هزینه رو بخواین طوری دیگر پخش کنین ...

یک مدیر بخش استخدام میکنین و بهش برجی 3 میلیون تومن پول میدین ...
و به 49 کارمند زیر دست ایشون به جایه اینکه برجی یک میلیون تومن پول بدین ... برجی یک میلیون و دویست هزار تومن پول میدین ...

چه اتفاق میوفته ...
مدیره بخش با خودش میگه 3 میلیون تومن خوب هست ... ولی جایه دیگه هم میتونم این پول رو در بیارم ... زیاد به زیر دستام گیر نمیدم بزار اونها هم هوای من رو داشته باشن ...حالا اگر فسادی هم وجود داشته باشه منم توش شرکت میکنم ...نهایتش 3میلیون تومن پول در ماه رو از دست میدم ...

کارمندها هم براشون 1 میلیون تومن در ماه با یک میلیون و دویست هزار تومن در ماه فرقی براشون نداره ... ویه جورکارمیکنند ...

این یک شرکت 50 نفری بود ...

فرض کنین شما باید یک شرکتی رومدیریت کنین که 10 هزار تا کارمند داره ...
و با پول مردم واعتبارات مردم در ارتباط هست ...

مطمئنا باید مدیرانی با حقوقهای بالا استخدام کنین تا بتونین منافعش رو تامین کنین که حاضر باشه برای سیستم خونه دل بخوره ...حاضر باشه فساد زیر دستی هاش رو راپورت بده و...

سلام
بنده ب یک اصل معتقدم
و اینکه باب انتقاد بایستی از افراد مسئول و حاکمیت بدون تخریب و توهین باید باز باشد
و بر همین اساس
در خصوص مسائل اقتصادی اعم از بیکاری و تولید و تعطیلی فعالیت های بخش های اقتصادی و استفاده از رانت و تخلفات
اقتصادی و نزدیکان دولت یازدهم انتقاداتی دارم ا
اما در عین حال معتقدم در عرصه سیاست های خارجی و روابط بین الملل تا حدودی عملکرد موفقیت آمیزی داشته اند !
هر چند از توافقات هسته ای و بر جام
آنچه که مورد نظر ملت بود . و مانورهایی که پیرامون رفع تحریم ها داده شد. و گشایش های که در امور اقتصادی و معشیتی کشور و مردم داده شد . محقق نگردید
و
خروجی های حائز اهمیتی تاکنون مشاهده نشده است !
از طرفی هم
وقتی در جامعه ای که مردمش با فقر دست و پنجه نرم می کند
شایسته نیست مسئولینی که با رای مستقیم و یا غیر مستقیم همین مردم مستضعف انتخاب می شوند
را حقوق های چند دهها میلیونی ودر منازل اشرافی جلوس و زندگی نمایند !
و بعد همین مردم ازتامین ابتدایی ترین نیازهای زندگی خود و خانوادههاشان عاجز می باشند!
بحث من ی بحث جناحی و خطی نیست !
بحث من روی جناح چپ و راست نیست !
بحث نقد عملکرد مسئولین است
حالا
چه راست و چه چپ !
همانطوریکه معتقدم دولت نهم و دهم لطمات جبران نا پذیری را ب کشور و انقلاب و ملت چه در بعد داخلی و خارجی وارد نموده است !

این دولت هم نتوانست ب وعدههای داده شده خود حوزه اقتصادی عمل نماید و سفره ملت را بزرگتر نماید !

پ.ن
هرچند
در کنار ی سری ضعف ها و مشکلات کارهای خوبی هم انجام داده شد ه است !
که نمی شود
ن کتمان کرد و ن ندیده گرفت !

mohamadali0;922727 نوشت:
ما مردم عادی چه کمکی میتونیم کنیم برای رفع مشکلات کشور؟؟

سلام و احترام
توضیح کوچکی در ادامه صحبت شما بدهم اینکه
بعضی تلقینات دشمنان اسلام باعث می شود ما واقعا خودمون را دست کم بگیریم.مردم عادی یعنی چه کسانی ؟ کسی که حق رای دادن دارد و در این فعالیت سیاسی اجتماعی شرکت می کند یعنی انقدر عاقل هست که فرق بین خوب و بد را تشخیص بدهدوهمین یعنی سواد سیاسی البته باید اگاهی هم پیدا کرد .یک فرد عادی مسئولیت دارد که اگاهی پیدا کند نسبت به انچه در جامعه اتفاق می افتد.خداوند سرنوشت ملتی را تغییر نمی دهد مگر انکه خودشان بخواهند . یعنی همین مردم عادی (ملت)باید بخواهند که شرایط را مطلوب یا نامطلوب کنند .
این ملت هستند که با رای خودشان جانب حق یا باطل را می گیرند یعنی طبقه بندی می شوند و در همه جای دنیا همین گونه است.ما یک فرد عادی بی توجه به جامعه و بدون رای و نظر و انتخاب نداریم .احساس مسئولیت برای همه است و همه در انچه در جامعه اتفاق می افتد سهیم هستند .
خدا نگذرد از کسانیکه مدام می گویند ما نمی توانیم !
خیر ! ما می توانیم . ما میتوانیم با منابع طبیعی که داریم ,با دانشی که داریم , تولیداتمان را انقدر افزایش دهیم که بی نیاز ازاجانب و تولیدات استکبار شویم .امریکا که انقدر بعضی سنگ انرا و تمدن ان را به سینه می زنند با تولید فراوان جهان را قبضه کردند نه با واردات .
خانه سازی که بد نیست هم ایجاد اشتغال است هم نیاز جامعه . اینهمه بی خانه و مستاجر داریم چرا باید خانه سازی بد باشد؟ و شما توضیحاتی در این باره دادید..

مشکور;923374 نوشت:
اول. علل اختلاف و افتراق بین دو جریان باصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟ بی شک لازمه این مهم آشنایی با مبانی فکری و اصول و ریشه ها و زمینه های شکل گیری این دو جریان فکری است؟

انقدر حزب گرایی صفت بدی تلقی شده که همه ناخواسته موضع بگیرند و بگویند. ما سواد نداریم سیاسی هم نیستیم .
حالا چه کسانی این کار را کردند کسانیکه خرج خودشان را سوا کردند دنبال رسیدن به قدرت هستند برای اینکه یک تحول و خانه تکانی اساسی را بیندازند
وگرنه احزاب مختلف در جریان انقلاب شکل گرفتند . بودند و هستند . فقط اصلاح طلبی به این معنی که الان شکل گرفته نداشتیم همه احزاب خواهان انقلاب و نظام بودند .عوامل نفوذ باعث شده برخی تشکلها از اصل خودشان هم فاصله گرفتند . کسی که به هر طریقی وارد جریان اصلاحات می شود باید این جریان را تعریف کند حد و مرزش را (خطوط قرمز )مشخص کند ایا یک حزب و جریان سیاسی نباید تعریفی برای خودش داشته باشد ؟

مشکور;923374 نوشت:
. بررسی راهکارهای نظری و عملی که می تواند به نزدیک شدن این دو جریان کمک شایسته ای کند کدامند؟ بی شک در این مقام می توان به موانع قرابت و نزدیکی این دو جریان گریزی زد و راه حل رفع این موانع را مورد توجه قرار داد؟

البته که همه جریانات سیاسی کشور باید در کنار هم باشند و نه مقابل هم .
این جریانات در اصل اعتقاد به نظام و انقلاب نباید مشکلی داشته باشند . قانون هر کشوری این را اقتضا می کند . اگر در امریکا حزبی یا فردی بخواهد اصل فراماسونی اعتقادی یهودی انان را زیر سوال ببرد ان را از بین می برند و ترور می کنند مگر چندین رئیس جمهور امریکا را به همین خاطر ترور نکردند ؟ خوب بعدش هم علت مرگ او را مریضی یا تصادف و .. تشخیص می دهند.
چرا باید قانون و احترام به نظام و چهارچوب نظام در همه کشورها محترم شمرده شود و در کشور ما اینگونه نباشد؟
مگر کسی به مردم ما در زمانیکه انقلاب شکل گرفت وعده و وعیدی داده بود که انها به خیابان ریختند. شهید شدند و شهید دادند و با اکثریت اراء به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رای دادند .
ملت هنوز هم به همان اصول معتقد و پایبند هستند همه جریانات سیاسی هم باید به این اصل و اصل ولایت معتقد و پایبند باشند حتی اگر دیدگاههای انها مختلف و متضاد باشد در این صورت می توانند کنار هم و متحد با هم و و مقابل با دشمنان قرار بگیرند
به این می گویند اصولگرایی . وبه تعبیر مقام معظم رهبری اصولگرایی به حرف نیست در عمل باید ان را نشان داد .
همه جریانات سیاسی باید اول اصولگرا باشند بعد اگر خواستند و در ارائه راهکار و برخی افکار متضاد بود اسم حزب و جریانشان را هر چه خواستند بگذارند .

تعريف اصولگرايي رهبر معظم انقلاب اسلامي «اصولگرايي» را اين گونه تعريف كرده اند؛ « اصولگرايى به حرف نيست؛ اصولگرايى در مقابل نحله‏ هاى سياسى رایج کشورهم نیست. اين غلط است كه ما كشور يا فعالان سياسى را به اصولگرا و اصلاح‏ طلب تقسيم كنيم: اصولگرا و فلان؛ نه. اصولگرايى متعلق به همه‏ ى كسانى است كه به مبانى انقلاب معتقد و پايبندند و آنها را دوست مى‏دارند؛ حالا اسمشان هر چه باشد.»
85/3/29

مارینر;924004 نوشت:

جالب و خنده داره که مخالفان احمدی نژاد هم ادعاهای وی را برای خود تکرار میکنند!!!!!!!

ما هر چی بگیم شما باز حرفهای غیر منصفانه میزنید! بنظر بنده احتمالا شما یه نسبتی با مدیران این دولت دارید که چنین ادعایی را مطرح کردید!

مشکور;923374 نوشت:
از اینرو از همه دوستان و کاربران عزیز، دغدغه مندان و دلسوزان ایران اسلامی و مردم عزیز کشورمان تمنا می کنم در این بحث از دو زاویه مشارکت کنند:

اول. علل اختلاف و افتراق بین دو جریان باصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟ بی شک لازمه این مهم آشنایی با مبانی فکری و اصول و ریشه ها و زمینه های شکل گیری این دو جریان فکری است؟

با سلام و تشکر از دوستانی که مشارکت کردند.@};-

بدون شک چنانکه رهبر معظم انقلاب با این نوع دسته بندی باصطلاح جریان اصولگرا و جریان اصلاح طلب موافقتی ندارند و اصولگرا بودن را جزء اصلی و لاینفک هر جریانی دانسته و معتقدند همه جریانات انقلاب باید اصولگرای اصلاح طلب به معنای واقعی باشند نه اینکه هر طیفی خودش را در یک قید مقید کند آنهم صرفاً در مقام شعار و حرف بلکه باید اصولگرایی و تلاش برای اصلاح در مقام عمل عینیت بیابد. (چنانکه در بیان دوست عزیزمان (شمیم 313) گذشت.

اما متأسفانه آنچه امروزه در جریانات داخل انقلاب، عموماً مشاهده می کنیم تمسک به نوعی شعارزدگی است و با آن روح انقلابی که آرمانهای امام (ره) تبیین کردند و رهبری معظم همان اهداف و آرمانها را دنبال می کنند فرسنگها فاصله داریم. وقتی ریشه های جریانات موجود جامعه را بررسی می کنیم به وضوح خط ارتباطی آنها با جریانات و خطوط فکری پیش از انقلاب و تاریخ معاصر را بنحو تقلیل یافته، حساب شده و برنامه ریزی شده ای می یابیم. جریانات پس از انقلاب بدلیل تغییر ساختار نظام به حکومت دینی در برخی موارد برای ادامه حیات، ناگزیر به همگون سازی و حرکت و شتاب ملایم و گاه در لایه های پنهان شده اند که تشخیص ریشه ها و خطوط اصلی و عقبه فکری آنها در توان آحاد جامعه نیست.

در این مقام، این رسالت بر عهده نخبگان و خواص فکری و فرهنگی جامعه است تا با پرده برداری از نقاب برخی جریانات پشت پرده افکار و خط فکری آنها را روشن کنند. از اینرو رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان به ایشان ضرورت آشنایی با تاریخ دویست ساله معاصر را مؤکداً توصیه نمودند. چنانکه این مرزبندی و خط کشی در طول انقلاب بارها و بارها توسط اندیشمندان و نخبگان انقلابی نظیر شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید مفتح، شهید باهنر، شهید دیالمه و رهبر فرزانه انقلاب و دیگر دلسوزان انقلاب ... تبیین و روشنگری شده است.

صرف حضور و فعالیت و شعار دادن جریانات داخل نظام بمنزله قبول و همراهی و همگامی با آرمانها و اهداف و برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست بلکه اهل دقت نظر و بصیرت، بخوبی با رصد رویکردها و کارکردها و نوع جهت گیری فکری و شعارها و اقداماتی که جریانات مختلف انقلاب اعم از اصولگرایی، اصلاح طلب و مستقل در موقعیت های مختلف پی می گیرند می توانند به کنه و باطن و عقبه فکری آنها پی ببرند. بعبارتی حضور و فعالیت همه جریانات سیاسی داخل نظام بمنزله انقلابی بودن آنها نیست بلکه برخی جریانات با اهرم ادبیات انقلابی و شعار و تظاهر به انقلابی گری؛ به ابتنای مبانی شبهه ناک خویش و همسو با جریانات معاند، اما با روشی متفاوت (آرام و پنهان) مترصد ضربه زدن به آرمان و اصول انقلاب هستند.

خواص و نخبگان فکری و فرهنگی و متولیان امر و امت بصیر باید هوشیار باشند چنانکه امام ره فرمودند: نگذارید مملکت بدست نااهلان بیفتد، جریان فکری لیبرالی که از گذشته تاریخ معاصر ایران تا به امروز بوده و تا کنون چندین پوست عوض کرده از همین جنس و سنخ نااهلان است که امام ره بارها نگرانی خویش را ابراز نموده، گو اینکه حضرت امام (ره) در همان ایام و حتی امروز می دیدند که برخی افراد و جریانات، کج اندیشی و وابستگی های فکری خود به غرب را پشت نقاب انقلابی گری و همراهی با نظام دینی مخفی کرده اند!

ادامه دارد ...@};-

مشکور;924076 نوشت:
خواص و نخبگان فکری و فرهنگی و متولیان امر و امت بصیر باید هوشیار باشند چنانکه امام ره فرمودند: نگذارید مملکت بدست نااهلان بیفتد، جریان فکری لیبرالی که از گذشته تاریخ معاصر ایران تا به امروز بوده و تا کنون چندین پوست عوض کرده از همین جنس و سنخ نااهلان است که امام ره بارها نگرانی خویش را ابراز نموده، گو اینکه حضرت امام (ره) در همان ایام و حتی امروز می دیدند که برخی افراد و جریانات، کج اندیشی و وابستگی های فکری خود به غرب را پشت نقاب انقلابی گری و همراهی با نظام دینی مخفی کرده اند!

ادامه دارد ...

سلام مجدد@};-

در ادامه و تکمیل مطالب قبلی، بخشی از توصیه های حکیمانه و البته بسیار دوراندیشانه امام ره در وصیتنامه سیاسی الهی شان را مقدمه سخن می کنیم: "... و می دانیم که قدرتهای بزرگ چپاولگر در میان جامعه ها افرادی بصورتهای مختلف از ملی گراها و روشنفکران وروحانی نمایان که اگر مجال یابنداز همه پرخطرتر و آسیب رسان ترند، ذخیره دارند که گاهی سی، چهل سال با مشی اسلامی و مقدس مأبی، با پان ایرانیسم و وطن پرستی و حیله های دیگر با صبر و بردباری در میان ملتها زیست می کنند و در موقع مناسب مأموریت خود را انجام می دهند."

با آغاز انقلاب جریانات گوناگونی اعم از ملی و مذهبی که یا در انقلاب مشارکت داشته و یا در آستانه انقلاب لاجرم به انقلابیون پیوستند شکل خود را یافتند برخی بدلایل گوناگونی نظیر عدم پذیرش قانون اساسی و آرمانها و ارزشهای انقلابی، سهم خواهی بیشتر و یا افشای ماهیت ضدانقلابی و وابستگی شان به دشمنان خارجی انقلاب از صحنه انقلاب حذف شدند. اما جریاناتی که باقی ماندند بدلیل همان نوع گرایشات و خطوط فکری که داشتند حتی در زمان امام ره رویکردهای متفاتی را از خود بروز و ظهور دادند اما از آنجاییکه شرایط خاص روحیه انقلابی گری و اطاعت پذیری مردم از مقام ولایت فقیه در سطح بالایی بود بعضی از همین آقایان و جریانات، بوضوح جرأت ابراز وجود بگونه ای که با آرمانهای اسلام و انقلاب در تعارض باشد نمی یافتند بلکه بنحوی خزنده و نامحسوس منویات خود را دنبال کرده و بدنبال فرصتهای مناسب تری می گشتند.

پس از ارتحال امام ره جامعه و فعالیت جریانات سیاسی و فرهنگی فضای بازتری را یافت بگونه ای جریاناتی که از لحاظ خط فکری و فرهنگی با اصول و آرمانهای انقلاب و با ارزشهای اسلامی چندان موافقتی نداشته در موارد بسیاری بدنبال ترویج روحیه انتقادی به اصول و آرمانهای اسلام و انقلاب بودند جان تازه ای یافته و در مقطعی با همه توان و ظرفیت انسانی و فکری نخبگان و روشنفکران شان و به آشکاری و وضوح تمام به عرصه های مختلف دین، اسلام، ارزشها، اصول و آرمانهای انقلاب، ولایت فقیه و ... هجوم آورده و از مبانی لیبرالی و سکولاری دفاع جانانه ای نموده و اندیشه های غربی نظیر آزادی بلاقید لیبرالی، تسامح و تساهل، آزادی بیان بمعنای غربی، اندیشه های فمینیستی تساوی حقوق زن و مرد، شکاکیت گرایی، نسبی گرایی و ... را فریاد کردند.

این جریان افراط گرا که در لباس روشنفکری دینی مخفی و قصدش اسلام زدایی و نفی روحیه انقلابی و جهادی بود بخوبی و بزودی توسط مردم دینمدار و انقلابی که متولیان اصلی انقلاب بوده و هستند و نیز دست اندرکاران نظام اسلامی شناسایی و به حاشیه رانده شدند. اما همین جریان منحط، پی اشتباه و غلط محاسباتی و عملکردی خویش پی برده و با تغییر رویکرد و عملکرد و تنظیم محاسبات جدید مترصد فرصتی نوین بود که در اثر ایجاد خلاء و نواقصی که در جبهه ارزشمداران انقلابی رخداد، فرصت مجدد را باز یافت. لکن اینبار همان جریان و مَن تَبَعِ آنها با یک تغییر رویکرد اساسی با روشها و سیاستهای نرم و روش شیب ملایم، کار استحاله فرهنگی نظام را در دستور کار خود قرار داده اند. البته این تغییر رویکرد و روشها را فقط در نیروهای عملیاتی این خط فکری مشاهده می کنیم و جبهه پشتیبان و تئوریسین های فکری آنها در بکارگیری روشهای استحاله فرهنگی و مقابله با اصول و ارزشهای انقلاب همان شتاب پیشین، بلکه به مراتب شدیدتر را دنبال می کنند.

روشنفکران دینی این جبهه که نقش تئوریسین فکری ایشان را ایفا می کنند از هیچ ارزش دینی و انقلابی فروگزار نیستند به تمام ساحت های دین الهی (قرآن، وحی، عصمت انبیاء، مکتب اهل بیت، احکام الهی، انقلاب و ارزشهای انقلابی، آرمانهای امام، ولایت فقیه، جهاد و جبهه مقاومت و ...) هجوم می آورند و هیچ اِبایی ندارند. اهل دقت و نظر بخوبی در رفتار و گفتار برخی افراد و جریانات داخل نظام که اتفاقاً موقعیتی دارند همان خط فکری تئوریسین ها را مشاهده می کنند، نوع جهت گیری قولی و عملی این آقایان داعیه دار اسلام و انقلاب، بنحوی مزورانه و منافقانه است که لباس بر تن ایشان، آدمی را به یاد مثل "شتر گاو پلنگ" می اندازد. اما از آنجاییکه قاطبه مردم توان تشخیص این لطایف و ظرائف گفتاری و رفتاری آنها و عقبه فکری ایشان را ندارند صرفاً حکم به ظاهر نموده و ایشان را موافق و دلسوز اسلام و نظام اسلامی تصور می کنند. در حقیقت طبع شبهه آلود ایشان، مردم را در تشخیص به اشتباه انداخته و تشخیص سره از ناسره بسا دشوار می نماید. اگر پرده های دروغ و خیانت از چهره های ایشان کنار زده شود، مردم به ماهیت واقعی ایشان پی خواهند برد و ذره ای اعتنا به شعارهای ایشان نخواهند کرد.

با این بیان به سخن امام ره باز می گردیم که چه خوب! از ماهیت حقیقی این قبیل جریانات متظاهر که در لباس نفاق بدنبال ضربه زدن به اسلام و انقلاب هستند پرده برداشته بود.

در این مجال توصیه می کنم دوستان کتاب های مرتبط با جریان شناسی معاصر را مطالعه کنند:

- کتاب نفوذ و استحاله، معاونت سیاسی نمایندگی ولی فقیه در قرار گاه ثارالله تهران
- جریان شناسی سیاسی ایران معاصر، پژوهشکده تحقیقات اسلامی
- حدیث بصیرت، مجموعه سخنان مقام معظم رهبری، گردآورنده، حسین کریمی

ادامه دارد ...@};-

سلام علیکم
استاد لطفا ادامه مطالب را مرقوم فرمائید.
من الله توفیق

سلام

مارینر;923406 نوشت:
اصلاح گراها خودشون رو به مردم و به خدا پاسخگو میدونند ؛ اصولگراها خودشون رو تنها به خدا پاسخگو میدونند

مردم خودشان هم باید به خدا پاسخگو باشند
همه فقط و فقط به خدا پاسخگو خواهیم بود

"همین که اول و آخر تو هستی
به محتاج تو ، محتاجی حرومه"

منتهی:
مارینر;923406 نوشت:
اصولگراها بیشتر خدا رو می بینند
و اصلاح طلب ها بیشتر مردم رو می بینند

اگر کسی مردم را نبیند ، نمی تواند ادعا کند که خدا را دیده
و اگر کسی خدا را نبیند ، قطعاً مردم را هم نمی تواند ببیند

مارینر;923406 نوشت:
مثلا یک سیاستمدار اصولگرا ... ممکن هست رای به این بده مردم از گرسنگی هم که مردند چیزه مهمی نیست ... ولی انرژی هسته ای خیلی خیلی مهم هست .
مثلا یک سیاستمدار اصلاح طلب ... ممکن هست ترسو باشه و با کوچکترین تهدیدی از سمته آمریکا یا انگلیس تسلیم بشه ... چون به این فکر میکنه که یک قطع نامه ممکن هست که چه بلاهای پیش بینی نشده ای رو سره مردم بیاره

یا برعکس
ممکن است یک آدم ترسو همان روزهای اول جنگ که ارتش عراق را می بیند ایران را دو دستی تقدیم کند
اما کسی که ترس از این تحریم ها ندارد ، 8 سال با دست خالی بجنگد و یک وجب از خاک ایران را هم نبخشد

مارینر;923406 نوشت:
اصولگراها ها بیشتر به فکر تو دهنی زدن به دنیا هستند و اصلاح طلب ها بیتشر به فکر تعامل کردن با دنیا

در بعضی موارد درست است و در بعضی موارد خیر
عذرخواهی میکنم بابت صراحت کلامم
من بعید می دانم یک نامرد بخواهد به شما تعرض کند و شما بنشینید و با او تعامل کنید!
باید دید تو دهنی زدن ، کجا ، به چه دلیل و در دهن چه کسی زده میشود. بعد قضاوت کنیم که عمل درستی بوده یا اشتباه

مارینر;923406 نوشت:
یک شخص اصلاح طلبی ازش استقبال میکنه

اگر کسی (با هر اعتقاد و اندیشه و جناحی) از طرحی بدون بررسی استقبال کند ، حماقت کرده
و اگر کسی (با هر اعتقاد و اندیشه و جناحی) طرحی را بدون بررسی رد کند ، حماقت کرده

مارینر;924004 نوشت:
چونکه میخوان جلویه فساد رو بگیرن

به یک حسابدار گفتند 2 ضربدر 2 چند میشود؟
گفت بستگی دارد!
گفتند به چه؟
گفت به اینکه بخواهی بدهی یا بگیری!!

در سریال مردهزار چهره (یا دوهزار چهره) در یکی از صحنه ها علیرضا خمسه به مهران مدیری میگوید:
حدس بزن می خوام چیکارت کنم
مدیری گفت: می خواهی منو بندازی جلوی تمساح ها؟
خمسه گفت: نه ، می خوام بندازمت جلوی تمساح ها!
مدیری گفت: من هم که همین رو گفتم
خمسه گفت: من یه جور دیگه گفتم!

حالا هم شده جریان امروز ما:

فلان موضوع خوب است یا بد؟
بستگی دارد
به چه؟
به اینکه عاملِ آن احمدی نژاد باشد یا روحانی!

روحانی در بحث یارانه ها همان مسیر احمدی نژاد را دنبال کرد
در بحث مسکن همان طرح مسکن مهر احمدی نژاد را دنبال کرد
اما کار احمدی نژاد غلط بود و کار روحانی صحیح
خب چرا؟
چون روحانی یک جور دیگه دنبال کرد!!

مشکور;923374 نوشت:
[=book antiqua]اول. علل اختلاف و افتراق بین دو جریان باصطلاح اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟ بی شک لازمه این مهم آشنایی با مبانی فکری و اصول و ریشه ها و زمینه های شکل گیری این دو جریان فکری است؟

دوم. بررسی راهکارهای نظری و عملی که می تواند به نزدیک شدن این دو جریان کمک شایسته ای کند کدامند؟ بی شک در این مقام می توان به موانع قرابت و نزدیکی این دو جریان گریزی زد و راه حل رفع این موانع را مورد توجه قرار داد؟

پاسخ اول:
برای درک کامل شکل گیری این اختلاف ها شاید نتوان صرف بررسی شرایط امروز به نتیجه رسید و بهتر آن است که دلایل را در گذشته ریشه یابی کنیم که زمان زیادی می خواهد. اما به نظر من آنچه مهمتر از بررسی اختلاف نظر بین این دو حزب است ، موضوع
"انحراف برداشت" در بین خود اعضای این احزاب و همچنین در بین مردم است. چرا که اگر اختلاف نظر این دو حزب همان است که در نامشان وجود دارد ، بی شک بنده الان یک اصلاح طلب بودم. اما مشکل از همینجا آغاز میشود. اینکه الان نه اصولگرایان لزوماً مقصودشان اصول اعتقادی ماست و نه اصلاح طلبان لزوماً مقصودشان اصلاح خطاها

پاسخ دوم:
ای بخش توضیحش کمی مفصل تر است چون ادامهء پاسخ اول نیز هست. چند سال پیش بود که رهبر انقلاب فرمودند شاخصهء مهم رئیس جمهور باید این باشد که
"اصولگرای اصلاح طلب" باشد. در سال 94 بنده این تاپیک را راه اندازی کردم: "افراط و تفریط در اصول و اصلاح ، خطری مهم برای انقلاب"

دوستان اگر وقت داشتند آن تاپیک را مطالعه کنند. در آن تاپیک سعی کردم این فرمایش رهبری را به اندازهء اطلاعات و تفکر خودم بررسی کنم و نتیجه اش را برای کاربران بنویسم. اما متاسفانه استقبالی از آن نشد و جالب آنکه امروز هم همچنان گرفتار این موضوع هستیم که بالاخره اصلاح طلبی و اصولگرایی چیست و چه رابطه ای با هم دارند و ما باید کدام مسیر را انتخاب کنیم. تا زمانی که ما تعصبات را کنار نگذاریم و این فرمایش رهبری را به درستی درک نکنیم ، همچنان در مسیر اشتباه خواهیم بود و این هم بدیهی است که اگر در مسیر اشتباه باشی ، هرچقدر هم تجهیزات مناسب داشته باشی به مقصد نخواهی رسید

Reza-D;924192 نوشت:
به یک حسابدار گفتند 2 ضربدر 2 چند میشود؟
گفت بستگی دارد!
گفتند به چه؟
گفت به اینکه بخواهی بدهی یا بگیری!!

در سریال مردهزار چهره (یا دوهزار چهره) در یکی از صحنه ها علیرضا خمسه به مهران مدیری میگوید:
حدس بزن می خوام چیکارت کنم
مدیری گفت: می خواهی منو بندازی جلوی تمساح ها؟
خمسه گفت: نه ، می خوام بندازمت جلوی تمساح ها!
مدیری گفت: من هم که همین رو گفتم
خمسه گفت: من یه جور دیگه گفتم!

حالا هم شده جریان امروز ما:

فلان موضوع خوب است یا بد؟
بستگی دارد
به چه؟
به اینکه عاملِ آن احمدی نژاد باشد یا روحانی!

روحانی در بحث یارانه ها همان مسیر احمدی نژاد را دنبال کرد
در بحث مسکن همان طرح مسکن مهر احمدی نژاد را دنبال کرد
اما کار احمدی نژاد غلط بود و کار روحانی صحیح
خب چرا؟
چون روحانی یک جور دیگه دنبال کرد!!

سلام ...
آقا رضا من فکر میکنم اینقدر این صحبت بدیهی باشه که اصلا نیازی به این نباشه که من بخوام در موردش صحبت کنم ... و از شما بعدی میدونستم که بخواین چنین صحبتی رو بکنین ...

خوب دقیقا خیلی جاها دو دو تا چهار تا میشه و خیلی جاها دو دو تا چهار تا نمیشه ...
دقیقا یارانه ها میتونه خوب و درست پیاده سازی بشه و هم میتونه به صورت اشتباهی پیاده سازی بشه ...
دقیقا مسکن مهر میتونست خوب و درست پیاده سازی بشه و هم میتونه اشتباه و غلط انجام بشه ...

اصلا چرا راه دور بریم ...
همین جناب روحانی طرح بردش در درون مجلس که بیایم و مثلا آب خلیج فارس رو به دریای خزر وصل کنیم و ...
و این مساله در درون مجلس رد شد ... ( به دهها دلیل زیست محیطی و غیر قابل انجام بودن و غیر مهندسی بودن و ... )

ولی من اعتقادم این هستش که ... یک روزی در ایران این اتفاق میوفته ...

ولی ... تمام جنبه های زیست محیطیش رو میبینند
تمام جنبه های اقلیمیش رو میبینند
تمام جنبه های مهنمدسی اون رو میبینند و انجامش میدهند

و کاره خوب و درستی هست که انجامش بدهند ...

دو نفر در درون یک خیابون کابینت فروشی میزنند ... یکی ثروتمند میشه ... و یکی ورشکست میشه ... خوب چرا !!! چون روشها رو میدونند ...

باور کنین ...
من برای زندگیم بودجه بندی دارم ...

بودجه تفریحات و مسافرت
بودجه گسترش یادگیری نرم افزار
بودجه بنزین
بودجه گسترش یادگیری سخت افزار
بودجه ...

یعنی هر 3 ماه یک بار میشینم و برای اینها بودجه بندی میکنم ... اینجوری هم به مسافرتم میرسم ... و هم به یادگیری هام ... و یهو پول کم نمیارم ...

رئیس جمهور یک کشور ... سازمان بودجه رومنحل کرد !!! یعنی من برم سرم رو بکوبونم به دیوار کم کاری کردم ....

جناب آقا رضا ...

ما چیزی داریم با عنوان استاندارد سازی ... در تمامی کارها این عمل رو انجام میدهند ...

مثلا ما الان استانداردی داریم که در درونش عنوان میکنه ... اگر شما مدیر یک شرکت هستید باید چه کارهای مدیریتی رو انجام بدهید تا Security در درون شرکت شما حفظ بشه و مثلا برنامه های شما به بیرون از شرکت درز پیدا نکنه ...

از قفل درب ورودی گرفته ... تا نوع سیستم عامل رویه کامپیوترها ... و هر ساله هم داره به روز رسانی میشه ... و مدیر وقتی میخواد Security رو در درون شرکتش بالا ببره ... استاندارد رو میخونه و برای هر بند اون استاندارد راهکاری رو در نظر میگیره ...

تمام دنیا سازمان برنامه و بودجه دارند ...

یهو یکی میاد و میگه نمیخوایم داشته باشیم ... میدونین این یعنی چی !!! من واقعا موندم که چطور هممون تا حالا نمردیم ... واقعا شانس آوردیم نصفه مملکت تلف نشدن ...

یا مثلا میگه امسال نمیخوایم که ساعت ها رو عقب یا جلو ببریم ...

تمام دنیا فهمیدن که چنین مساله ای چه مشگلاتی رو تحمیل میکنه و اومدن و استاندارد سازی کردن که سره زمانهای بخصوصی باید ساعت کشوری رو جلو و عقب بکشن ... بعدش یهو ایشون ...

جناب روحانی شاید هیچ طرحی نداده ... شاید هیچ کاری نکرده ... ولی من میفهمم که ایشون رویه مسیر استاندارد حرکت کردند ... مدیریتشون مدیریتی استاندارد بوده ...

وقتی مذاکره میکردند ... روشها رو میدونستند ... مسیر علمی رو طی میکردند .
و ...

البته ایشون اینگار دکتراشون رو در انگلیس گرفتند و احتمالا چنین رفتارهایی رو دیده اند و یاد گرفته اند ...

به نظره من دقیقا همین مهم هست ...

یک رئیس جمهور دقیقا باید بتونه کارهاش رو مطابق استاندارد جلو ببره ... روشها رو بدونه ... کلید داشته باشه ... و با کلید بخواد مشگل رو حل کنه ...

نه اینکه انتحاری بخواد عمل کنه ...

مارینر;924195 نوشت:
جناب روحانی شاید هیچ طرحی نداده ... شاید هیچ کاری نکرده ... ولی من میفهمم که ایشون رویه مسیر استاندارد حرکت کردند ... مدیریتشون مدیریتی استاندارد بوده ...

خودتون میگین روحانی هیچ کاری نکرده و هیچ طرحی نداده پس در واقع بیخود کاندید شده.

مسیر استاندارد و مدیریت استاندارد ایشون هم باعث ورشکستکی کارخونه ها و بیکاری خیلی از جوانها شد

یکی از مسیرهای استاندارد ایشون حقوق های نجومی بود . وامهای کلان به یه عده دزد.

یکی بخواد وام ازدواج بگیره خدا میدونه چه زمانی گیرش بیاد و ... بقیه مدیریتهای ایشون در این مقاله نمی گنجه.

مارینر;924195 نوشت:
وقتی مذاکره میکردند ... روشها رو میدونستند ... مسیر علمی رو طی میکردند .

روش علمی تو مذاکره خیلی مهمه . ولی آمریکا کاری به روشهای علمی و غیر علمی نداره.
اون تحریم میکنه و صد تا روش غیر علمی هم بکار می بره.
البته شخصا با واژه روش علمی موافق نیستم .
هیچ عاقلی توقع اعتماد از مذاکره با دشمن رو نداره.

مارینر;924195 نوشت:
البته ایشون اینگار دکتراشون رو در انگلیس گرفتند

دکترای انگلیس ایشون هم مال زمان بوق هست دیگه دنیا تغییر زیادی کرده باید برن یه دکترای دیگه بگیرن.

خلاصه اینقدر طول و تفسیر نداره.

دو حزب یا چند حزب زمانی میتونن متحد بشن که اصولشون یکی باشه حالا نظرات و سلایق متفاوت مهم نیست.

ولی اینجا بعضی از اصولگرایان و بعضی از اصلاح طلبان اصلا نظام اسلامی رو با داشتن ولی فقیه قبول ندارن.

سلام من نه طرف اصول گیراها و نه طرف اصلاح طلب رو میگیرم.و به نظرم این طبقه بندی اصلا درست نیست.کسیکه نیتش خدمت به مردم و جامعه باشه نمیاد بگه من اصول گرام یا اصلاح طلب.
این باید در عمل مشخص شود.به عنوان مثال کنارگیری قالیباف به نفع رئیسی نشان میدهد که وی به صرف قدرت و شان ریاست جمهوری ثبت نام نکرد و هدفش خدمت به مردم بوده. که راحت کنارگیری کرد.اگرچه به بعضی حرفایش که در مناظرات زد نقد دارم.

سلام

اعتقادی ب تک حزبی بودن و حاکمیت بلا منازع یک جریان فکری و خطی در کشور را ندارم
اما
قبول کنیم
این اختلافات
دو جناح چه ضررهایی برای کشور و انقلاب داشته است !
و چه ثروت های مادی و معنوی و نیروی انسانی و وقت اتلاف نشده است
ما در مناظرات سال 88 و نیز 96 دیدیم
جناحی بودن یعنی چه
و چه خاطرات تلخی از این نوع اختلافات جناحی که در اذهان ماندگار نشده است
کسانی که بناست اصلح ملت باشن
چگونه در جلو چشم مردم انواع انگ اختلاس و دزدی و گرفتن رانت و زمین و ووووو
ب همدیگر می زنند !
و چگونه همدیگر را برای رسیدن ب 4 روز قدرت و ثروت تخریب می نمایند
و هیچ ابایی هم ندارن
پ.ن

و. قتی کسی می داند . وعده پوچ افزایش یارانه دادن و ایجاد 5 میلیون شعل ووو یک امر محال و عبث است
همان بهتر مث برادر عزیز محمد باقر شجاعت داشته باشد
انصراف بدهد

با سلام

به نظر من که هردو جناح از هم دروغگو تر و بدترند

حالا جناح اصول گرا به یه نوع ,جناح اصلاح طلب

آشکار ا تر مال مردم رو میییییخورن

از هر دو جناح متنفرم

[="Times New Roman"][="Black"]اصولگرا ها و اصلاح طلب ها اگر در چهارچوب اسلام باشند می تونند خیلی مفید باشند.

ولی الان

اصلاح طلب یعنی "اصلاح دین اسلام به روش خودم"
اصولگرا یعنی "دین رو تا یه جایی قبول دارم ، از اونجا به بعد راه خودم رو میرم"[/]

مگه توی مناظر ه هاشون به همدیگه ثابت نکردن هر دو

جناح از هم دزد ترن !

تازه اینها تایید شده ی نظام بودن !!!!!

نمیدونم با چه رویی میخوان ما بهشون رای بدیم ؟!
من پای صند وق رای میرم بخاطر دینم ولی

مینویسم هیچکدوم چون همه از هم بدترن

ما رو احمق میبینن

شما رو بخدا اگه شما هم ناراضی هستید همین رای رو

بدید ببینن از رو میرن؟!با این کارهاشون ؟؟!!

خجالت هم خوب چیزیه!!!

سلام

واقعا با توجه ب حرف های زده شده
در مناظرات
که دو جناح ب همدیگر ثابت کردن
ی طرف از رانت و دزدی و اختلاس مالی کلان استفاده کرده
و
طرف
دیگر
هم در برابر اختلاس و دزدیهای و تخلفات هم جناح خودشان سکوت اختیار نمودن
حالا
کاندیدای اصلح چه کسی است !
ب چه کسی رای بدهیم !
تکلیف چه می باشد !
چگونه عمل نمائیم
که هم خدا و هم امام ره وهم شهدا
ورهبری راضی و خشنود از ما باشد !
و روز قیامت مسئول نباشیم

سلام و احترام
با احترام به رای و نظر دوستان و بزرگواران گرچه با موضوع تاپیک کمی فاصله دارد اما

اجبارمون که نکردند برای رای دادن . اینهمه سال رای گیری بوده به یاد ندارم جایی این رای دادن برای من یا دیگران یک امتیاز مثبت و یا منفی تلقی شود . هرگز چنین نبوده و نیست.
پس توکل بر خدا می کنم و به شعور و فرهنگ و خواست و حق خودم احترام می گذارم و به ان کسی که در باره اش تحقیق کردم و فکر می کنم اصلح است رای می دهم و رای سفیدهم نمی دهم که این یک نوع گول زدن خودمون است که بخواهیم در سرما و گرما وقت بگذاریم و برگه سفید بدهیم یا رای باطله بدهیم که به درد اراء نخورد( کار بیهوده اخر چرا ؟! مثل اب تو هاون کوبیدن=رای باطله ).

اینکه هیچ کس را قبول نداشته باشیم خوب نیست خیال نکنیم اینکه به موقع حضور نداشته باشیم از ما سلب مسئولیت می کند
هر انچه اتفاق بیفتد همه ما در انتخاب ان مسئول هستیم چه ان کسی که رای داده و چه ان کسی که رای نداده باشد .
اما اینکه ما نیتمان را خیر کنیم و دنبال خوبی باشیم در باره موضوع تحقیق کنیم و به انکه فکر می کنیم اصلح است رای بدهیم هر انچه اتفاق بیفتد مسئولیتی را متوجه ما نمی کند چون ما تلاش خودمون را کردیم بر فرض اینکه اشتباه هم انتخاب کرده باشیم چون عمدی در کار نبوده گناهی متوجه ما نیست .
اینکه امروز این ادم خوب است و فردا ممکن است بد شود(چه معلوم؟) برای ما مسئولیت و گناهی در پی ندارد.

الان میدان عمل است یعنی جایی است که باورهای خودمون را می توانیم بسنجیم . اینکه چه قدر حاضریم برای حق و احیای حق تلاش کنیم
یا لیتنا کنا معک

آیا این حزب اعتدال همون اتحاد اصولگراها و اصلاح طلب ها نیست؟

آرمین...;924286 نوشت:

سلام

اعتقادی ب تک حزبی بودن و حاکمیت بلا منازع یک جریان فکری و خطی در کشور را ندارم
اما
قبول کنیم
این اختلافات
دو جناح چه ضررهایی برای کشور و انقلاب داشته است !
و چه ثروت های مادی و معنوی و نیروی انسانی و وقت اتلاف نشده است
ما در مناظرات سال 88 و نیز 96 دیدیم
جناحی بودن یعنی چه
و چه خاطرات تلخی از این نوع اختلافات جناحی که در اذهان ماندگار نشده است
کسانی که بناست اصلح ملت باشن
چگونه در جلو چشم مردم انواع انگ اختلاس و دزدی و گرفتن رانت و زمین و ووووو
ب همدیگر می زنند !

و چگونه همدیگر را برای رسیدن ب 4 روز قدرت و ثروت تخریب می نمایند
و هیچ ابایی هم ندارن
پ.ن

و. قتی کسی می داند . وعده پوچ افزایش یارانه دادن و ایجاد 5 میلیون شعل ووو یک امر محال و عبث است
همان بهتر مث برادر عزیز محمد باقر شجاعت داشته باشد
انصراف بدهد

برعکس من فکر میکنم جناحی بودن باعث رشد و ترقی میشه. جناح ها باهم رقابت میکنن و با توجه به ویژگی های متمایزی که دارن در هر برهه مردم تشخیص میدن کدوم جناح باشه. با از بین رفتن جناح ها این اتفاق نمی افته

ابراهیم ا;924254 نوشت:
پس در واقع بیخود کاندید شده.

لطفا عفت کلامتون و حفظ بفرمایین ایشون هیچ چیزی هم نباشن دزد یا قاتل نیستن.

ابراهیم ا;924254 نوشت:
سیر استاندارد و مدیریت استاندارد ایشون هم باعث ورشکستکی کارخونه ها و بیکاری خیلی از جوانها شد

یکی از مسیرهای استاندارد ایشون حقوق های نجومی بود . وامهای کلان به یه عده دزد.

یکی بخواد وام ازدواج بگیره خدا میدونه چه زمانی گیرش بیاد و ... بقیه مدیریتهای ایشون در این مقاله نمی گنجه.

این موارد رو لطفا ثابت کنین که اگر اینطور باشه ایشون باید محاکمه بشن چرا صلاحیتشون تایید شده؟
در خصوص اینکه در زمان مدیریت چه اتفاقاتی افتاده باعث نتیجه گیری صحیح نمیشه خدا هم در قیامت وقتی میخواد به حساب بندگانش رسیدگی کنه تمام شرایط و برهه رو در نظر میگیره. به این کار شما میگن سیاه نمایی

ابراهیم ا;924255 نوشت:
دکترای انگلیس ایشون هم مال زمان بوق هست دیگه دنیا تغییر زیادی کرده باید برن یه دکترای دیگه بگیرن.

ملاک شما برای رشته ی جدید چه زمان و چه نوع رشته ای هست؟
در آخر متاسفم به این نوع طرز برخوردها
صحبت من دفاع از جناح یا رد جناحی نیست ولی دوست دارم بحث ها منطقی و اصولی باشه هممون کمابیش سفسطه و سیاه نمایی رو بلدیم لطفا بیسواد مآبانه صحبت نکنیم

روزنه;924309 نوشت:
برعکس من فکر میکنم جناحی بودن باعث رشد و ترقی میشه. جناح ها باهم رقابت میکنن و با توجه به ویژگی های متمایزی که دارن در هر برهه مردم تشخیص میدن کدوم جناح باشه. با از بین رفتن جناح ها این اتفاق نمی افته

خب ب نظر سرکار اختلافات جناحی
که باعث بشود
ب شخص دوم مملکت علنا در حضور ملت و دنیا بگویند
دروغگو و خودش و نزدیکانش دزد هستن
و یا بالعکس
چنین بی اخلاقی ها و توهین ها و سند دزدی رو کردن ها باعث چه ترقی در کشور خواهد شد ؟
شما الان
ی سری ب شبکه های خبری خارجی و معاند بزنید
خواهید دید
ب استناد مناظرات مسئولین طراز اول کشور و نزدیکان آنها را دزد و غارتگر می دانند ؟
پ.نم
موافق انتقاد سازنده هستم
اما
ن ب شیوه غیر اخلاقی و اسلامی مناظرات

آرمین...;924314 نوشت:
خب ب نظر سرکار اختلافات جناحی
که باعث بشود
ب شخص دوم مملکت علنا در حضور ملت و دنیا بگویند
دروغگو و خودش و نزدیکانش دزد هستن
و یا بالعکس
چنین بی اخلاقی ها و توهین ها و سند دزدی رو کردن ها باعث چه ترقی در کشور خواهد شد ؟
شما الان
ی سری ب شبکه های خبری خارجی و معاند بزنید
خواهید دید
ب استناد مناظرات مسئولین طراز اول کشور و نزدیکان آنها را دزد و غارتگر می دانند ؟
پ.نم
موافق انتقاد سازنده هستم
اما
ن ب شیوه غیر اخلاقی و اسلامی مناظرات

این مثالی که میزنم در اینجا صدق نمیکنه ولی اگر فردی درست عمل نکنه کل سیستم رو حذف میکنین؟ به نظر من این حرف شما علم عثمانه که بهانه ای بتراشین برای حذف رقیب. رقابت خوبه و خوبه که شما میخواین حزب شما مثلا مقبول و پسندیده باشه اما به چه وسیله ای؟ به بهای ایجاد تشنج و سو استفاده از مقام بزرگ ولایت فقیه. ما باید طوری باشیم که این انتقاد ها در نتیجه باعث پیشرفت کشورمون بشه نه متشنج شدن اوضاع.

در مناظرات هم ایشون از لفظ دروغگو استفاده نکردن.
اتفاقا به نظرم ایشون وفادار تر هستند به رهبر عزیز چون بارها توی صحبت هاشون گفتن و عملا هم تا به حال خدایی نکرده نافرمانی ندیدم اما از دولت قبلش چرا. به نظرم سو برداشت ها رو نباید همیشه به زبان آورد

در پی سؤالات مکرر افراد گوناگون از آیت‌الله بهجت قدس‌سره درباره انتخابات، متن زیر در زمان حیات معظم‌له برای تبیین شرایط نامزد‌های انتخاباتی از سوی ایشان صادر شد:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم. الحمدلله رب العالمین والصلاة علی سید الانبیاء محمد وآله السادة الاوصیاء الطاهرین.

و بعد، چنانکه مکرراً از شرکت در انتخابات سؤال شده، در جواب آنها، آنچه اظهار شده است، بیان می‌شود: اینجانب، جهاتِ سلبیه و اثباتیه [۱] را متعرض می‌شوم.

کسانی که بنا دارند در رأی دادن و یا انتخاب شدن، شرکت نمایند، باید متذکر باشند که کسانی حقّ انتخاب شدن و امینِ مردمِ با ایمان در مورد دین و دنیا بودن را دارند، که از رجالِ با عقلِ کاملِ کافی و ایمان کامل از شیعه اثنی‌عشریه و با علم به مسائل شرعیه در شخصیات و اجتماعیات و با شجاعت باشند؛ و از آنهایی باشند که در اظهارات و تروک [۲]، «لا یخافون فی الله لومة لائم» [۳] باشند؛ و از رشوه‌ها و تخویفات [۴] و نحو [۵] آنها دور باشند. نظر نکنند که تا به حال چه بود؛ بلکه نظر نمایند که از حال چه باید بشود و چه باید نشود. و باید پرهیزکار و خداترس باشند، اراده خدای تعالی را بر همه چیز ترجیح بدهند.

اگر فاقد بعض صفات باشند، اهل اعتماد نیستند، و رأی دادن برای فاقدها بی‌اثر است، بلکه جایز هم نیست؛ مشکوک هم، متروک است.[۷] تفحص هم، باید کامل باشد و بدون مداخله دوستی و دشمنی در امور نفسانیه باشد. در حالِ رأی دادن و گرفتن، خدای عظیم را ناظر به تمام خصوصیاتِ همه بدانند. کسانی هم که واجِد خصوصیات مذکوره باشند ـ که جایز باشد رأی دادن و گرفتن درباره آنها ـ واجب می‌شود با توانایی، اگر بدانند یا احتمال بدهند که فاقدِ بعضِ آنها، رأی خواهند گرفت. [۸]

ملاحظه نمایید دُوَل کفر را [که] چگونه انتخاب می‌نمایند و انتخاب می‌شوند، و چه کسانی انتخاب می‌شوند، و از چه راه‌هایی انتخاب می‌شوند، و چه آرائی در مجلس‌های خودشان اظهار می‌کنند، و دولت‌های آنها چه عملیاتی بر طبق قانون مملکت و برخلاف قانون عقل و دین ـ حتی ادیان منسوخه آنها ـ انجام می‌دهند که فساد و اِفساد آنها بر همه عقلای دنیا آشکار است؛ [و] مخالفت نمایید با چگونگی کارهای آنها و چگونگی وسائل و اسباب و مسبّبات آنها، که مطابقت با هیچ دینِ اصل‌دار و هیچ قانونِ عقل‌پسند، ندارند.

عصمکم الله و ایّانا من الزلات کلّها بمحمد و آله الطاهرین، صلوات الله علیهم اجمعین
والسلام علیکم ورحمة الله و برکاته.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم. «الحمد لله رب العالمین و الصلاة علی سید الأنبیاء محمد و آله سادة الأوصیاء المطهرین.

در جوابِ سؤالِ مکرّرِ مربوط به انتخابات، [مطالبی ذکر می‌شود] با اشاره به آنچه در سال گذشته تذکر داده شده بود، از بیاناتی که اختصاص به زمانی و مکانی ندارد و در آنها تعیینِ توصیفی ـ که اتم و اعم و احسن و اکمل و ادوم از تعیین اسمی است ـ شده بود.

از «حذیفه» رضوان‌الله‌علیه مروی است که فرمود: «کانوا یسألون رسول الله عن الخیر و کنتُ أسأله عن الشر»؛ باید بدانیم «شر» چیست و «اهل شر» کیست تا فرار از آن نماییم، و «خیر» چیست و «اهل خیر» کیست تا به‌سوی آن فرار نماییم.

باید اهل انتخاب، در پیاده کردن کُبرَیات در صُغرَیات، و کلیّات در جزئیات، روشن و با احتیاط باشند، و رضای خدای بزرگ را مقدم بر رضای غیر نمایند. و فحص از عقلای متدیّنین که اصلح باشند نمایند و در روشنی توقف ننمایند و در تاریکی حرکت ننمایند. و از رشوه دادن و گرفتن (شیوه دُوَل کفر)، دور باشند. با متدینینِ از عقلا، که محیط به مسائل شرعیه و با ایمان اعتقادی و عملی، و پرهیزکار، و با تدبیر، و شجاعت، و اعتدال فکری و مسلکی، باشند و با غیر آنها سروکار نداشته باشند، و مسلمان‌ها را گرفتار نکنند و کاری نکنند که در پشیمانی از آن، تدارکی نیست.

از وطن‌فروشی و وطن‌فروشان که غایتِ محبتِ دوَل کفر است، دور باشید. عواقب وطن‌فروشانِ به دول کفر را ملاحظه بنمائید! دیدیم و می‌بینیم که به مُحلّل‌های خودشان وفا نمی‌کنند، مگر تا زمانی که چاره ندارند؛ و پس از آن، جز پشیمانی و عاقبتِ سوء برای تابعین آنها نمی‌ماند.
باید بدانیم که هیچ نقصی در ممالک اسلامیه نیست که منسوب به دول کفر نباشد؛ و آنچه منسوب به آنها است، نقص در اسلام و ایمان است، یا منتهی به آن است.

غیر از معصومین علیهم‌السلام کسی نمی‌تواند بگوید: «همه چیز را می‌دانم، یا می‌بینم»؛ و نمی‌تواند کسی بگوید: «هیچ چیز را نمی‌دانم و همه جا تاریکم»؛ بلکه هر عاملِ عادی، چیزهایی را می‌داند و باید حرکت کند و توقف ننماید، [و] بلکه باید از معلومات خود، مجهولات را استخراج نماید تا آنجا که بتواند، و چیزهایی را نمی‌داند و باید احتیاط و توقف و تفحص نماید تا به ندامتِ غیرِ مستدرَک [۹] مبتلا نشود.
و این مطالب برای جواب سؤال‌ها، [ذکر شد] با اشتمال بر بیاناتی که اتمام حجت و تأکید آن است؛ تا آنکه علی العمیاء [۱۰]، یا به مسامحه، خود و دیگرانِ از مؤمنین را در گمراهی وارد ننمایند.

کسانی که متحیر و مرددند، به آنها دستور داده شده و می‌شود: ملاحظه کنید: کدامیک از دو حزب، با ولایت علی علیه‌السلام، موافق یا موافق‌تر است، و کدام، اعتقاد او عملاً انتظار مهدی علیه‌السلام را دارد یا متأکّدتر است. کدام، تغییری در امور دینیه داده یا نمی‌دهد؛ کدام، معتدل در فکر، یا مُتلوّن است در اعتقاد یا عمل. کدام، ملکه تقوا و صدق و ائتمان [۶] دارد، یا قوی‌تر است. کدام در صفات، شبیه به کفر یا نفاق و کدام، دورتر است؛ و بالجمله، کدام، به خدای متعال و خاتم‌الانبیاء و خاتم‌الاوصیاء «صلوات‌الله علیهم‌ وعجل فرجهم» نزدیک‌تر است.

از خداوند عظیم، موفقیت همه مؤمنین را بر مرضیات او، و تجنب از مبغوضات او را در همه جا و در هر حال، می‌خواهیم.

پی‌نوشت‌ها:
۱. شرایطی که موجب می‌شود نتوان به شخصی رأی داد و همچنین شرایطی که سبب جواز رأی دادن به شخص می‌شود.
۲. گفتن و نگفتن‌ها و نیز انجام دادن‌ها و انجام ندادن‌ها.
۳. مائده: ۵۴؛ «در [راه] خدا از سرزنش سرزنش‌کنندگان نهراسند».
۴. ترساندن‌ها.
۵. مانند.
۶. اعتماد.
۷. اگر در وجود بعضی از این شروط در نامزدی شک کرد، رأی دادن به او جایز نیست.
۸. کسانی‌که شرایط لازم و توانایی بر انجام این کار را دارند و می‌دانند که اگر شرکت نکنند، افراد فاقد این شرایط یا بعضی از این شرایط رأی می‌آورند، بر آنها واجب است که نامزد انتخابات شوند.
۹. غیر قابل جبران.
۱۰. کورکورانه.
۱۱. اعتماد و اعتبار.

منبع: http://bahjat.ir/fa/content/905

ز

روزنه;924320 نوشت:
این مثالی که میزنم در اینجا صدق نمیکنه ولی اگر فردی درست عمل نکنه کل سیستم رو حذف میکنین؟ به نظر من این حرف شما علم عثمانه که بهانه ای بتراشین برای حذف رقیب. رقابت خوبه و خوبه که شما میخواین حزب شما مثلا مقبول و پسندیده باشه اما به چه وسیله ای؟ به بهای ایجاد تشنج و سو استفاده از مقام بزرگ ولایت فقیه. ما باید طوری باشیم که این انتقاد ها در نتیجه باعث پیشرفت کشورمون بشه نه متشنج شدن اوضاع.

در مناظرات هم ایشون از لفظ دروغگو استفاده نکردن.
اتفاقا به نظرم ایشون وفادار تر هستند به رهبر عزیز چون بارها توی صحبت هاشون گفتن و عملا هم تا به حال خدایی نکرده نافرمانی ندیدم اما از دولت قبلش چرا. به نظرم سو برداشت ها رو نباید همیشه به زبان آورد

دقیقا ببخشید اشتباه شما همین جاست
ببیند
وقتی عرض می کنم
جناحی و خطی فک کردن
یعنی
.....
هرکس بر خلاف نظر ما عمل و حرف بزند
یزیدی است
ما در سپاه حسین ابن علی و بر حق
بزرگوار
اتفاقا من علم عثمان بر پا نکردم
اگر برخی تا پیک ها را خوانده باشید
من انتقادات جدی هم در بعد اقتصادی و هم نرمش در مقابل آمریکا و انگلیس و توانمندی موشکی و سپاه و پناهنده شدن بر خی از چهره شان ب کشور های خارجی ب اصلاحات دارم
خدا را شکر هم اصلاحاتی ب معنای چپ فعلی نیستم .
که بعدش بر چسب فتنه گر بهم بخورد !!!
بحث من بر روی درست انتقاد کردن است . ن تخریب افراد حتی اگر از لحاظ دیدگاهی با ما اختلاف سلایق و نظر داشته باشد
درو غگو را برآدر محمد باقر ب برادر حسن گفتن !

و رقیب بنده هم کسی نیست . که بخواهم ن تخریبش بکنم ن از میدان ب درش بکنم !

روزنه;924310 نوشت:
لطفا عفت کلامتون و حفظ بفرمایین ایشون هیچ چیزی هم نباشن دزد یا قاتل نیستن.

ما که اسم دزد یا قاتل رو نیاوردیم. ولی حالا که اسمش رو آوردید من هم میگم

کسی که با مدیریتش باعث میشه بعضی از مردم بدلیل فقر دچار افسردگی شدید بشن بعد هم خودکشی کنن.

کسی که باعث بشه خیلی از جوانها به فساد کشیده بشن بعلت بیکاری و ناتوانایی در ازدواج....

دزدی به کی میگن؟ حتما آدم باید صاف از خونه مردم بره بالا تا بهش بگن دزد.

روزنه;924310 نوشت:
این موارد رو لطفا ثابت کنین که اگر اینطور باشه ایشون باید محاکمه بشن چرا صلاحیتشون تایید شده؟

صلاحیت آدمهای زیاد در طول تاریخ تایید شده ولی تاریخ رو به گند کشیدن . خیلیها هم در سمت رئیس جمهوری

باید محاکمه می شدن ولی نشدن.

شما واقعا کجا زندگی می کنید.

روزنه;924310 نوشت:
ملاک شما برای رشته ی جدید چه زمان و چه نوع رشته ای هست؟

رشته و مدرک اهمیتی نداره اولین شاخص مهم متعهد بودن هست و مخصوصا دزد نبون .

روزنه;924310 نوشت:
ر آخر متاسفم به این نوع طرز برخوردها
صحبت من دفاع از جناح یا رد جناحی نیست ولی دوست دارم بحث ها منطقی و اصولی باشه هممون کمابیش سفسطه و سیاه نمایی رو بلدیم لطفا بیسواد مآبانه صحبت نکنیم

من هم متاسفم که سفسطه کردم و همه چیز به این خوبی رو سیاه کردم . شاید من بیسواد باشم

ولی یه آدم بیسواد هم از شرایط جامعه می فهمه دولتمردان چقدر متعهد و پاک هستن.

این بحث چپی و راستی و اصولگرا و ... غیره بجایی نخواهد رسید .

تنها یک خط مهم هست و اونهم خط امام و رهبری.

حالا اگر احزاب یا هزارتا حزب خطشون این باشه. در واقع متحد هستند و یکیند.

آرمین...;924323 نوشت:
ز

دقیقا ببخشید اشتباه شما همین جاست
ببیند
وقتی عرض می کنم
جناحی و خطی فک کردن
یعنی
.....
هرکس بر خلاف نظر ما عمل و حرف بزند
یزیدی است
ما در سپاه حسین ابن علی و بر حق
بزرگوار
اتفاقا من علم عثمان بر پا نکردم
اگر برخی تا پیک ها را خوانده باشید
من انتقادات جدی هم در بعد اقتصادی و هم نرمش در مقابل آمریکا و انگلیس و توانمندی موشکی و سپاه و پناهنده شدن بر خی از چهره شان ب کشور های خارجی ب اصلاحات دارم
خدا را شکر هم اصلاحاتی ب معنای چپ فعلی نیستم .
که بعدش بر چسب فتنه گر بهم بخورد !!!
بحث من بر روی درست انتقاد کردن است . ن تخریب افراد حتی اگر از لحاظ دیدگاهی با ما اختلاف سلایق و نظر داشته باشد
درو غگو را برآدر محمد باقر ب برادر حسن گفتن !

و رقیب بنده هم کسی نیست . که بخواهم ن تخریبش بکنم ن از میدان ب درش بکنم !

اینکه از فلانی نیستم و با فلانی در این بخش مشکل دارم که نمیشه رای داد. بلاخره خوبی یکی بر بدی اش میچربد هیچ کس کامل مطلق نیست.
موفق باشین

ابراهیم ا;924324 نوشت:
ما که اسم دزد یا قاتل رو نیاوردیم. ولی حالا که اسمش رو آوردید من هم میگم

کسی که با مدیریتش باعث میشه بعضی از مردم بدلیل فقر دچار افسردگی شدید بشن بعد هم خودکشی کنن.

کسی که باعث بشه خیلی از جوانها به فساد کشیده بشن بعلت بیکاری و ناتوانایی در ازدواج....

دزدی به کی میگن؟ حتما آدم باید صاف از خونه مردم بره بالا تا بهش بگن دزد.

وقتی میگم بیسوادمآبانه حرف نزنیم ناراحت میشین.

این یعنی چه که مدیریتش باعث میشه فلانی افسرده بکنه و خودکشی کنه؟!!
یعنی بر فرض این بذاریم فردی تا اینجای عمرش به شادی زندگی کرده یهویی توی این چهار سال دچار افسردگی میشه تا جاییکه خودکشی میکنه!!! عجبا واقعا @-) در این صورت باید آمار مرگ و میر را هم بررسی کنیم .
دوست بزرگوار برای این حرف شما باید میزان رشد امید به زندگی رو با آمار رسمی بررسی کرد. صرف اینکه حرفی بگیم که نمیشه تهمت زد. بعد اومد گفت آیا شرایط محیطی هم تاثیرگذار بوده مثلا زلزله و ... پس باید انصاف داشت.
در مورد ازدواج و ناتوانی ها هم که وام ازدواج بیشتر شده و رسیدگی زودتر. باز هم من وارد این موارد نمیشم فقط میگم بدون سند توهین نه

ابراهیم ا;924328 نوشت:
این بحث چپی و راستی و اصولگرا و ... غیره بجایی نخواهد رسید .

با این شرایط شما هرگز نمیشه به جایی رسید

روزنه;924329 نوشت:
اینکه از فلانی نیستم و با فلانی در این بخش مشکل دارم که نمیشه رای داد. بلاخره خوبی یکی بر بدی اش میچربد هیچ کس کامل مطلق نیست.
موفق باشین

والله من که دسترسی ب جزئیات افراد ندارم
اشخاصی را تایید صلاحیت کردن و ب ملت معرفی
بعد
در مناظره زنده میان پروندههای همدیگر را در یک رسانه ملی ن از شبکه های معاند و دشمن گفته شده رو می کنند
تکلیف ما چیست ؟
مقصر کسانی هستن
که این رویه را باب کردن
افرادی را که ما از ذخائر انقلاب تصور می کنیم حالا چه چپ و چه راست هستن
این چنین تخریب و عملکردشان زیر سئوال برده می شود

روزنه;924310 نوشت:
لطفا عفت کلامتون و حفظ بفرمایین ایشون هیچ چیزی هم نباشن دزد یا قاتل نیستن

سلام
از کلام شما اینطور برداشت میشود که یا دزد و قاتل را همینطوری بی دلیل مطرح کردید که جای تعجب خواهد داشت
یا اینکه منظورتان به شخص یا اشخاص یا جناح خاصی بود که میشود مصداق حرف خودتان یعنی بحثِ عفت داشتن در کلام

روزنه;924320 نوشت:
اتفاقا به نظرم ایشون وفادار تر هستند به رهبر عزیز چون بارها توی صحبت هاشون گفتن و عملا هم تا به حال خدایی نکرده نافرمانی ندیدم اما از دولت قبلش چرا

روزنه;924320 نوشت:
خوبه که شما میخواین حزب شما مثلا مقبول و پسندیده باشه اما به چه وسیله ای؟ به بهای ایجاد تشنج و سو استفاده از مقام بزرگ ولایت فقیه

گفتید تشنج یاد زمانی افتادم که یک نفر شب قبل از اعلام نتایج ؛ ریاست جمهوری خودش را اعلام کرد!
و بعد هم که خلافش ثابت شد طرفدارانش با بی توجهی به نظام و رهبری و قانون اساسی و با زدن تهمت به کل نظام جمهوری اسلامی ، داد برآوردند که تقلب شده!

همچنین گفتید مقام بزرگ ولایت فقیه
باز هم یاد زمانی افتادم که عده ای ریختند توی خیابان ، بانک آتش زدند و جنجال کردند و شعار دادند مرگ بر اصل ولایت فقیه!

واقعاً این کدام جناح است که دنبال ایجاد تشنج است؟!

مارینر;924195 نوشت:
دقیقا یارانه ها میتونه خوب و درست پیاده سازی بشه و هم میتونه به صورت اشتباهی پیاده سازی بشه ...
دقیقا مسکن مهر میتونست خوب و درست پیاده سازی بشه و هم میتونه اشتباه و غلط انجام بشه ...

بله درست است. اما دقت نفرمودید , عرض کردم دقیقاً همان راه ادامه پیدا کرد!
یارانه چه تغییری کرد؟ 4 سال گفتند می خواهیم دهک ها را شناسایی کنیم اما روند یارانه همان بود که بود
درمورد مسکن هم گفتند می خواهیم مسکن اجتماعی به مردم بدهیم و هِی گفتند مسکن مهر اخ است و جیز است!
ولی در نهایت در طی 4 سال فقط همان مسکن های مهر را به مردم واگذار کردند

مارینر;924195 نوشت:
تمام دنیا

مشکل شما همین است که فکر میکنید تمام دنیا (که البته منظورتان از تمام دنیا بخش خاصی از دنیاست) هر چه کنند صحیح است
بخشی مهمی از آن تمام دنیا الان 19،900،000،000،000 دلار بدهی دارد!!!! که بطور ثانیه ای در حال افزایش است
بفرمائید این لینک را ببینید: US Debt Clock

من اینجا هدفم دفاع از احمدی نژاد نیست
می خواهم بگویم که اینطور نیست که هر کاری خارجی ها کردند درست باشد
نظام بانک داری و سرمایه داری آنها بجز آنکه خون ضعفا را بمکد و در جیب ثروتمندان بریزد هیچ کارکرد دیگری ندارد

مارینر;924195 نوشت:
البته ایشون اینگار دکتراشون رو در انگلیس گرفتند و احتمالا چنین رفتارهایی رو دیده اند و یاد گرفته اند

پس خدا به دادمان برسد!!

[="Times New Roman"][="Black"]اگرچه انتقاد های زیادی به اصولگراها وارده ، ولی اصلا با اصلاح طلب ها قابل مقایسه نیستند.

به قول حکیم برجسته ی جبهه ی انقلاب ، پروفسور حسن عباسی : "اصلاح طلب یعنی احمد باطبی ، یعنی وطن فروش"[/]

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

ضد ولایت فقیه کیست.
کسی که میگوید ما در تمام کارها با رهبر انقلاب مشورت میکنیم ولی در حقیقت دروغ میگوید.
کسی که به دنبال تضعیف نیروی نظامی و دفاعی کشور است با انواع قرارداد های ننگین.
کسی که بار مسئولیت و اشتباه سنگینش در خصوص برجام را به گردن رهبر انقلاب می اندازد.
کسی که بر خلاف سخن رهبر انقلاب که بارها فرمودند مذاکر با آمریکا خسارت محض است. میگوید مذاکره با آمریکا برای ما سود بخش است.
کسی که بر خلاف نظر رهبر انقلاب که بارها فرمودند برجام برای کشور سنگین تمام شد ، بهای سنگینی برایش داده ایم ، میگوید برجام هدیه آسمانی است.
و هزار مورد دیگر.....

خائن کیست.
کسی که بدون اطلاع دادن به مجلس شورای اسلامی ، بدون مشورت با رهبر انقلاب می رود اسنادی را در موضوعات مختلف امضاء میکند که به ضرر کشور است.
کسی که دنبال تضعیف مقاومت کشور است.
کسی که میگوید چرا موشک میسازید ، چرا برای دفع خطر شهر موشکی نشان میدهید.
خائن کسی است که با کلماتش به نظام کشور ضربه میزند.
و هزار مورد دیگر....

قاتل کیست.
کسی که خون شهدای هسته ای را به هر نحوی پایمال میکند قطعا شریک جرم قاتلین است.
کسی که بخاطر سیاست بسیار ضعیف و تحقیر آمیزش باعث میشود حادثه منا رخ دهد دستش به خون تمامی این شهدا آغشته است.
مسئولی که بعد از حادثه دلخراش قطار بجای اینکه بیاید با مردم عزیز همدردی کند ، بصورت تحقیر آمیز میگوید بیمه بودند قاتل است.

دزد
کسی که به راحتی از کنار حقوق های نجومی دولتش میگذرد در آن دزدی شریک است.
کسی که به قوه قضایه فشار میاورد تا برادر دزدش محاکمه نشود. حتی اگر خودش یک ریال هم ندزدیده باشد که دزدیده است در آن دزدی شریک است.
کسی که مفسد مالی کشور را ذخیره انقلاب میخواند در تمام دزدیهایش شریک است.

بی لیاقت در مدیریت کیست.
کسی که بی عرضگی خودش را به گردن قبل از خود و دیگران می اندازد و بارها و بارها در موارد مختلف به مردم دروغ گفته است. که مسئول دروغگو به هیچ وجه فرد مومن و سالمی نیست.

ما با فرد یا افرادی یا احزابی که یکی یا تمام موارد فوق در خصوصش صادق باشد متحد نمیشویم. حتی اگه اون فرد یه زمانی از خودمون بوده باشه. و چنین افرادی برای مدیریت کشور مضر هستند. چنین افرادی کشور را به نابودی کامل میرسانند.
کسانی هم که چنین افرادی را میخواهند به سر کار بیاورند حرفشان فقط این است که آزادی میخواهیم. و منظور از آزادی همه این افراد آزادی جنسی و رابطه آزاد و نامشروع دختر و پسر است.
و منظور این افراد از رابطه با دنیا ، رابطه با آمریکاست. گویا فکر میکنند تمام دنیا خلاصه شده است در آمریکا. البته مدینه فاضله انها برای روابط نامشروع آمریکاست. اما آمریکا فقط یک کشور ناچیز است در این کره پهناور که شمارش معکوس فروپاشی اش به صدا درآمده است. جالب برای یه عده کشوری که دستش به خون همه آلوده شده و 20 تیلیریون بدهی داره شده مدینه فاضله!

اتحاد فقط با کسی درست است که در خط امام و رهبری باشد.ولاغیر.[/]

سلام
ب تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری
که فراجناحی بوده و عمل می کردن
نه اصلاح طلب و نه اصولگرا

فقط پشت سر ولی فقیه ن ی قدم پیش و ن عقب !

جناب رضا دی اصلاح طلبها درسته کهههه .....

ولی وزیر بهداشتشونانصافا وزیر خوبیه !
وضع دارو ودرمان در حال حاضر خیلی خوبه

نسبت به دولت گذشته!
قیمت کالا هم تثبیت مونده این چهار سال

منتها الان چطور بگم کار نیست تولیداتمون صادر نمیشه

قاچاق کالا ووارادات چینی و.....اینها ایران رو فلج کرد

واقعا اواخر دولت احمدی نژاد میزان تورم خیلی

خراب بود .قیمتها روز به بالا میکشید و....

موضوع قفل شده است