دوستی با جنس مخالف بدون رابطه گناه آلود

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوستی با جنس مخالف بدون رابطه گناه آلود

سلام. خسته نباشید... دوتا سوال داشتم...

۱. آیا داشتن دوست دختر بدون برقراری ارتباطات جنسی و درخواست عکس و ... گناه است؟

۲. من از داشتن مو های زائد(مو های زائد بالای آلت جنسی و اطراف مقعد ) رنج میبرم. باید چکار کنم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

korama;922720 نوشت:
سلام. خسته نباشید... دوتا سوال داشتم...

۱. آیا داشتن دوست دختر بدون برقراری ارتباطات جنسی و درخواست عکس و ... گناه است؟

۲. من از داشتن مو های زائد(مو های زائد بالای آلت جنسی و اطراف مقعد ) رنج میبرم. باید چکار کنم؟

سلام علیکم

1. اختیار کردن دختری نامحرم ،به عنوان دوست، از جهت شرعی حرام است.
2. کوتاه کردن موهای زائد بدن که در سوال ذکر نمودید، از جهت شرعی اشکالی ندارد.

korama;922720 نوشت:
. آیا داشتن دوست دختر بدون برقراری ارتباطات جنسی و درخواست عکس و ... گناه است

چون غالب موارد به این موارد کشیده میشه کلا نرو سمتش

[="Arial"][="Black"]جزو محالات هست که پسر و دختری باهم دوست باشن و کار به جاهای باریک نکشه
اگه می خوای که خهودت رو قانع کنی که هیچ اما اگه میخوای حقیقت رو قبول کنی بهتره که نری دنبال دوستی چون آخر و عاقبت نداره
[/]

بسم الله السلام
همان جاهایی که گمان میشود جاهای باریک نیست،جاهای باریک است.حتی خیلی باریک تر از جاهایی که در ذهن ما لیبل باریک خورده اند.
جاهای باریک،خیلی باریک تر از آنی هستند که ما از ابتدا به وضوح متوجه آنها شویم.
این جاده از همان ابتدایش باریک است.

دوستی دختر و پسر بدون اینکه گناهی مرتکب بشی مثل این هست که بخوای شنا کنی بدون اینکه بدنت خیس بشه

سلام

نمیدونم بگم ی بنده خدا یا بنده شیطان
بود
می گفت
با دختر خانمی دوس شدم
ولی
دوستی ما در واتساب و تلگرام و مسنجر
هر روز در خصوص ی مباحثی دینی و اخلاقی و سیاسی و مسائل روز با هم بحث می کنیم
جالب تر
هر روز هم برای نماز اول وقت صبح همدیگر را بیدار می کنیم
ی نگاهی بهش کردم

گفتم ساده گیر اوردی... یا خودت زدی ب ساده لوحی و تصور می کنی همه مث خودت ساده لوح هستن !
بقولی
اگر نخوردیم نان گندم؟....اما دیدیم دست مردم
برو خدا روزیت جای دیگر حواله کند
برو این خزعبلات را به جا دیگر بگو
البته با عرض جسارت و معذرت
و گرنه طوری می زنمت که بری با برف سال آینده بیای
جلق الخالق...

سلام

به توصیه دارم !
استارتر مطالعه فرمایند !
‌ می دوید تا شیطان را از خود
دور کند!

خاطره ای عجیب از خلبان شهید
"عباس بابایی"

در دوران تحصیل در آمریکا روزی در بولتن خبری پایگاه « ریس» که هر هفته منتشر می شد ، مطلبی نوشته شده بود که توجه همه را به خود جلب کرد . مطلب این بود :
« دانشجو بابایی ساعت 2 نیمه شب می دود تا شیطان را از خود دور کند .»
من و بابایی هم اتاق بودیم . ماجرای خبر بولتن را از او پرسیدم . او گفت: - چند شب پیش بی خوابی به سرم زده بود .رفتم میدان چمن و شروع کردم به دویدن. از قضا کلنل باکستر فرمانده پایگاه با همسرش مرا دیدند و شگفت زده شدند .
کلنل ماشین را نگه داشت ومرا صدا زد. نزد او رفتم . او گفت در این وقت شب برای چه می دوی؟
گفتم : خوابم نمی آمد خواستم کمی ورزش کنم تا خسته شوم.
گویا توضیح من برای کلنل قابل قبول نبود او اصرار کرد تا واقعیت را برایش بگویم. به او گفتم مسائلی در اطراف من می گذرد که گاهی موجب می شود شیطان با وسوسه هایش مرا به گناه بکشاند و در دین ما توصیه شده که در چنین مواقعی بدویم یا دوش آب سرد بگیریم .
آن دو با شنیدن حرفهای من تا دقایقی می خندیدند ، زیرا با ذهنیتی که نسبت به مسائل جنسی داشتند نمی توانستند رفتار مرا درک کنند .

پرواز تا بی نهایت – صفحه 36

پ.ن
یاد بگیریم . هر سخنی و نقلی جهت بازگویی جایی و مکانی دارد !
چون از لحاظ شرعی شاید مشکلی هم نداشته باشد
اما
از لحاظ اخلاقی و شان و شخصیتی بیان آن صحیح نمی باشد !

آرمین...;923076 نوشت:
با دختر خانمی دوس شدم
ولی
دوستی ما در واتساب و تلگرام و مسنجر
هر روز در خصوص ی مباحثی دینی و اخلاقی و سیاسی و مسائل روز با هم بحث می کنیم
جالب تر
هر روز هم برای نماز اول وقت صبح همدیگر را بیدار می کنیم
ی نگاهی بهش کردم

گفتم ساده گیر اوردی...

اولش همینه...کسی قصدی نداره...مث دوتا دوستن...ولی کم کم جنسیتشون نمیذاره مثل دوتا دوست باشن. خانم انتظار محبت و حمایت پیدا میکنه و اقا محبت و حمایت میکنه....
جمله ساده مثلا شام خوردی؟
اینو خانم از محبت پسر میبینه و پسر از نگرانی خانم....
محبت ک کم کم پیش بیاد دور بودن سخت میشه.........................

یاس...;923912 نوشت:
اولش همینه...کسی قصدی نداره...مث دوتا دوستن...ولی کم کم جنسیتشون نمیذاره مثل دوتا دوست باشن. خانم انتظار محبت و حمایت پیدا میکنه و اقا محبت و حمایت میکنه....

البته
سخت تر اونجاست !

که با هزار دلیل بی پایه واساس هم بخواهد
عمل خودش را توجیه کرد !!!

آرمین...;923922 نوشت:
ه با هزار دلیل بی پایه واساس هم بخواهد
عمل خودش را توجیه کرد !!

ولی کلا جوونامون گناه دارن8-|زمانی ک محبت میخوان نباید محبت کنن و محبت ببینن و زمانی ک دیگه براشون مهم نیست و فقط غریزه مطرحه میتونن و میرن ازدواج میکنن( اگه ازدواج کنن!)

یاس...;923926 نوشت:
ولی کلا جوونامون گناه دارن8-|زمانی ک محبت میخوان نباید محبت کنن و محبت ببینن و زمانی ک دیگه براشون مهم نیست و فقط غریزه مطرحه میتونن و میرن ازدواج میکنن( اگه ازدواج کنن!)

ب نظر شما راهکار چیست ؟
جوانان در مواجهه با چنین رویکردی چ کاری را باید انجام بدهند ؟

عامل در بوجود اومدن چنین شرائطی را در چه مواردی میدانید !؟

آرمین...;923934 نوشت:
ب نظر شما راهکار چیست ؟
جوانان در مواجهه با چنین رویکردی چ کاری را باید انجام بدهند ؟

عامل در بوجود اومدن چنین شرائطی را در چه مواردی میدانید !؟

راهکاری وجود نداره جوان ها باید قربانی بشن و سکوت کنند و عفت بجویند....حالا عاملش هرچه میخواهد باشد

یاس...;923977 نوشت:
راهکاری وجود نداره جوان ها باید قربانی بشن و سکوت کنند و عفت بجویند....حالا عاملش هرچه میخواهد باشد

ولی ب نظرمن ازدواج های آسان بهترین راهکار است
هر چند ب شدت مخالف ا زدوا ج های دانشجویی و امثالهم هستم
چون در بیشتر موارد ب طلاق ختم شدن
و یا اختلاف
وووو

آرمین...;923993 نوشت:
ولی ب نظرمن ازدواج های آسان بهترین راهکار است

بهترین راهکار هست اما عملی نیست متاسفانه....

یاس...;924005 نوشت:

با یک بر نامه ریزی شده مدون
عملی است !
اگر جوانان را ب این سمت سوق داده شوند
خیلی از این مشکلات احساسی و عاطفی بر طرف می گردد !

آرمین...;924031 نوشت:
ا یک بر نامه ریزی شده مدون
عملی است !
اگر جوانان را ب این سمت سوق داده شوند
خیلی از این مشکلات احساسی و عاطفی بر طرف می گردد !

ان شالله....

یاس...;924005 نوشت:

سلام و عرض ادب

ببخشید که سرزده وارد بحث شدم؛ فقط چون فرمودید که "عملی نیست"، یاد تاپیکی افتادم که پارسال بحث می کردیم و یکی از کاربران پستی نوشته بود که همچنان خاطرم هست.

اگر فرصت دارید همه تاپیک را بخوانید، در غیر اینصورت، منظور بنده پست های شماره 21، 57 و 60 هست که دو نفر از کاربران از ازدواج آسان و موفقشان تعریف کرده اند.

یعنی در واقع همان "عملی بودنِ ازدواج آسان"

آن هم در آسانترین شکل
و به بهترین وجه

البته امثال این ازدواج ها در بین طلبه ها زیاد انجام می شود؛ قبلا هم برخی کارشناسان، از نحوه ازدواج و مراسمشان تعریف کرده اند و می توانید در جستجوهای سایت پیدا کرده و بخوانید.

به هرحال، منظور اصلی بنده اینست که اینکار عملی ست، می توان به وعده خداوند اعتماد کرد.
فقط یک جو جرأت و شهامت می خواهد؛ و مقداری جربزه، جهت تحمل سختی های شیرین.

مطالعه بفرمایید لطفا:
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=54034&page=6

حنیف;924060 نوشت:
سلام و عرض ادب

ببخشید که سرزده وارد بحث شدم؛ فقط چون فرمودید که "عملی نیست"، یاد تاپیکی افتادم که پارسال بحث می کردیم و یکی از کاربران پستی نوشته بود که همچنان خاطرم هست.

سلام
استاد حنیف گرامی خیلی خوش آمدید@};-

ممنون از لینک آموزنده و پر انرژی که معرفی کردید، جامعه ما این موارد کم ندارد کاش می شد این نمونه ها را بیشتر در اختیار جوانان گذاشت و آن ها را به این باور رساند که باید از خودشان شروع کنند و منتظر معجزه و جادو برای حل مشکلاتشان نباشند.

حنیف;924060 نوشت:
البته امثال این ازدواج ها در بین طلبه ها زیاد انجام می شود؛ قبلا هم برخی کارشناسان، از نحوه ازدواج و مراسمشان تعریف کرده اند و می توانید در جستجوهای سایت پیدا کرده و بخوانید.

متاسفانه تاپیکی که مصاحبه با کارشناسان و کاربرانی که ازدواج آسان داشتند حذف گردید و امکان برگشت آن نیست.
ان شاءالله فرصتی باشد تا دوباره از الگوهای ازدواج آسان این سایت بهره ببریم.

مجددا از حضور حضرتعالی در انجمن مشاوره و تربیت و این تاپیک و نظرات مفیدتان تشکر می کنم@};-

آدم وقتي اين تاپيك ها را مي بيند اعصابش خرد ميشود!
فكر ميكني بين تعدادي پدربزرگ و مادربزرگ قرار گرفته اي كه سر پيري يادشان آمده نصيحت كنند
جوان هم براي خالي نبودن عريضه بايد مدام تكرار كند:
"به به! چقدر آموزنده بود! واقعاً اين بزرگترها آنچه ما در آينه مي بينيم در خشت خام مي بينند! و...."

باخیش;923031 نوشت:
جزو محالات هست که پسر و دختری باهم دوست باشن و کار به جاهای باریک نکشه

یکی دیگه.;923056 نوشت:
این جاده از همان ابتدایش باریک است

یامحمد;923071 نوشت:
دوستی دختر و پسر بدون اینکه گناهی مرتکب بشی مثل این هست که بخوای شنا کنی بدون اینکه بدنت خیس بشه

یاس...;923912 نوشت:

نمي خواهم صحبت شما را رد كنم ، اما تمام خطراتي كه گفتيد در نامزدي نيز وجود دارد. حتي در نامزدي خطرات بيشتري وجود دارد
برعكس شما گراميان ، بنده به رابطهء قبل از ازدواج شديداً اعتقاد دارم اما نه از نوع دوست دختر دوست پسري به شكلي كه ما مي شناسيم

فكر من همان نامزدي است اما بدون اطلاع ريش سفيدها و فك و فاميل كه عمدتاً بزرگترين هنرشان گند زدن به زندگي هاي جوانان است
بلكه صرفاً با اطلاع والدين و محدوديت هاي مشخص و با زماني نسبتاً طولاني

آنچه در حال حاضر به عنوان دوران شناخت در ايران وجود دارد بيشتر شبيه به جك است!
چون يا در قالب نامزدي است كه آنقدر محدود است كه تقريباً هيچ تفاوتي با عدم شناخت ندارد
يا در قالب عقد است كه عقد خودش يعني ازدواج! و من هيچ وقت نفهميدم چطور ميشود بعد از ازدواج شناخت قبل از ازدواج پيدا كرد؟!! :Gig:

همچنين در آشنايي هاي امروزي آنقدر ديگران به دختر و پسر فشار مياورند كه تقريباً محال است يك نامزدي به اين راحتي ها به هم بخورد
حتي اگر دختر و پسر هيچ تناسبي با هم نداشته باشند بخاطر فشارهاي افكار جامعه مجبور هستند با هم ازدواج كنند
اگر هم دختر يا پسري اين شجاعت را داشته باشد كه تا زمان پيدا كردن همسر مناسب ، تن به هر ازدواجي ندهد
از سوي مردم به عناوين مختلف تحقير خواهد شد

براي نمونه:
اين دختر لابد يه چيزيش ميشه كه اينقدر نامزد عوض ميكنه
خدا ميدونه اين پسره با چند تا از اين دخترا......
واي خاك به سرم بازم فلاني نامزديش به هم خورده؟ آخه اين دختر حيا نداره؟!
دخترا حواستون باشه اگه فلاني اومد خواستگاريتون بهش جواب رد بديد چون هي نامزد عوض ميكنه! مرتيكه خيلي هوسبازه
و...............

Reza-D;924287 نوشت:
ما تمام خطراتي كه گفتيد در نامزدي نيز وجود دارد. حتي در نامزدي خطرات بيشتري وجود دارد

ببینید. در نامزدی اطلاع والدین دختر خانم و حتی اقا پسر از خیلی از اتفاقات جلوگیری میکنه....نامزدی هم بعد از تحقیقات و رسیدن به تشابهات کلی بین دو طرف هست. ینی اول آشنایی در جهت خواستگاری بعد نامزدی.....گم دوم هست.....اما دوستی اینطور نیست. و چون دوستی هست تضمینی برای ازدواج نداره و تصمیم جدی دو طرف رو برای اردواج نشون نمیده تبعا سواستفاده هم میشه....

یاس...;924424 نوشت:
در نامزدی اطلاع والدین دختر خانم و حتی اقا پسر از خیلی از اتفاقات جلوگیری میکنه

من هم كه منكر اطلاع والدين نشدم
اين صحبت من بود:

Reza-D;924287 نوشت:
فكر من همان نامزدي است اما بدون اطلاع ريش سفيدها و فك و فاميل كه عمدتاً بزرگترين هنرشان گند زدن به زندگي هاي جوانان است
بلكه صرفاً با اطلاع والدين و محدوديت هاي مشخص و با زماني نسبتاً طولاني

یاس...;924424 نوشت:
اول آشنایی در جهت خواستگاری ؛ بعد نامزدی گام دوم هست

مشكل بنده هم از همين جا شروع ميشود
در نامزدي چه چيزهايي را و چگونه قرار است بفهميم؟

یاس...;924424 نوشت:
دوستی هست تضمینی برای ازدواج نداره و تصمیم جدی دو طرف رو برای اردواج نشون نمیده تبعا سواستفاده هم میشه

بله حرف شما در مورد دوستي كاملاًدرست است
ولي باز هم به صحبت دقت بفرمائيد:

Reza-D;924287 نوشت:
برعكس شما گراميان ، بنده به رابطهء قبل از ازدواج شديداً اعتقاد دارم اما نه از نوع دوست دختر دوست پسري به شكلي كه ما مي شناسيم

ضمن اينكه از نظر من مهمترين ايراد نامزدي همان بخشي است كه شما به عنوان نقطهء قوت نامزدي در نظر گرفتيد. يعني "تضمين براي ازدواج"
ايراد دوستي اين است كه تضميني براي ازدواج ندارد و ايراد نامزدي هم اين است كه دو طرف آن را تضميني براي ازدواج در نظر مي گيرند
دليل آشنايي قبل از ازدواج چيست؟ اگر قرار است دو طرف به هم تضمين بدهند كه فعد از نامزدي با هم ازدواج كنند ، ديگر نامزدي به چه دردي ميخورد؟

اگر دقت بفرمائيد ، بيشتر خواستگاري هايي كه به ازدواج ختم نميشود (منظور رفتن زير يك سقف است) ، در يكي از اين دو مرحله به ميخورد:
يا در همان ابتداي خواستگاري
يا در دوران عقد

در حاليكه عاقلانه ترين حالت بايد اين باشد كه عدم تشابه ها در دوران نامزدي خودش را نشان بدهد

Reza-D;924435 نوشت:
نه از نوع دوست دختر دوست پسري به شكلي كه ما مي شناسيم

پی بگید به چ شکلی منظورتونه؟ بگین اگه قانع بشم خوشحال میشم خودمم عملیش کنم.... ;;)

Reza-D;924435 نوشت:
در نامزدي چه چيزهايي را و چگونه قرار است بفهميم؟

روابط فرد با دیگران. تا چیزای ساده ای مثل مدل غذا خوردن و رفتارش تو خیابون و ... ریزکاری های ااخلاقی و .....

منظور از تضمین برای ازدواج اینه ک موضوع جدی تر از ی رابطه دوستانه معمولیه...هدف داره...چون بعد از گذروندن مرحله تحقیقات و شناخت انجام میشه

یاس...;924441 نوشت:
بگید به چ شکلی منظورتونه؟

نامزدي كه فقط با اطلاع والدين دو طرف باشد
به اين شكل كه مثلاً پسر و دختري به هم علاقمند ميشوند
پسر با خانواده خودش صحبت ميكند و دختر هم با خانواده خودش و هر كدام ديگري را به خانوادهء خود معرفي ميكنند
تا اينجا دو خانواده هم يكديگر را نمي بينند. بعد اگر مشكلي بود (مثلاً از نظر فرهنگي به هم نخورند) همينجا موضوع را تمام مي كنند ، بدون آنكه دو خانواده همديگر را ديده باشند
اما اگر تا همين مقدار مشكلي وجود نداشت ، دو خانواده در ملاقاتي همديگر را مي بينند و آشنا مي شوند

دختر و پسر هم با هماهنگي خانواده "اما بدون سريش شدن خانواده ها!" با يكديگر رفت و آمد ميكنند
تا مدت زمان مناسبي مثلاً شش ماه به همين شكل ادامه پيدا ميكند و زماني كه ديدند با هم تناسب كامل دارند ، آن وقت موضوع را بين اقوام و آشنايان علني كرده و عقد دائم مي كنند

یاس...;924441 نوشت:
روابط فرد با دیگران. تا چیزای ساده ای مثل مدل غذا خوردن و رفتارش تو خیابون و ... ریزکاری های ااخلاقی و .....

اگر از افراد متاهل بپرسيد به شما خواهند گفت كه بعد از چند سال زندگي با همسرشان ، همچنان خصوصياتي از او مي بينند كه قبلاً از آن اطلاع نداشته اند
آن وقت با نامزدي از نوع سنتي كه بيشتر ملاقات ها در خانه است و در بيشتر موارد هم سه چهار نفر از اعضاي خانواده مثل عقاب نظاره گر هستند ، ميشود ريزه كاري هاي اخلاقي را فهميد؟!

البته افراد با هم متفاوت هستند. بعضي ها همين كه طرفشان چندتا خوبي داشته باشد برايشان كافي است و برخي ديگر بايد تك تك ابعاد رفتاريِ طرف مقابل را بررسي كنند
اما به هر حال در نامزدي هاي سنتي ، حتي به 20 درصد شناخت هم نميشود دست پيدا كرد
و البته اين نظر من است و اصراري ندارم ديگران بپذيرند

یاس...;924441 نوشت:
منظور از تضمین برای ازدواج اینه ک موضوع جدی تر از ی رابطه دوستانه معمولیه...هدف داره...چون بعد از گذروندن مرحله تحقیقات و شناخت انجام میشه

اين حرفتان هم كاملاً منطقي است
منتهي همان ساختار سنتي كه عرض كردم ، باعث شده كه اين ذهنيت در افراد به وجود بيايد كه نامزدي به معناي تضمينِ ازدواج است
لذا وقتي كار به نامزدي ميكشد معمولاً حتي اگر تناسبي هم وجود نداشته باشد ، دختر و پسر سعي ميكنند خودشان را به تناسب بزنند

نكتهء مهم:اينكه ميگويم سنت ، منظورم اين نيست كه هر چيزي سنتي باشد بد است. منظورم فقط سنت هايي است كه نادرست باشد

Reza-D;924452 نوشت:
نامزدي كه فقط با اطلاع والدين دو طرف باشد

غالبا مگه همینطور نیست؟؟ کلا بنده با علنی کردن این امر مهم تا عقد مخالفم. خانوادم هم همینطور

Reza-D;924452 نوشت:
تا اينجا دو خانواده هم يكديگر را نمي بينند

Reza-D;924452 نوشت:
مثلاً از نظر فرهنگي به هم نخورند

خب باید بگم ک فاش شدن این قبیل مشکلات ب خصوص فرهنگی در صصورت ارتتباط خانواده ها بسیااااار محتملتره. مثل نوع چیدمان.نوع ارتتباطات با هم داخل و بیرون خانواده و ....

Reza-D;924452 نوشت:
اگر از افراد متاهل بپرسيد به شما خواهند گفت كه بعد از چند سال زندگي با همسرشان ، همچنان خصوصياتي از او مي بينند كه قبلاً از آن اطلاع نداشته اند

خب با این حساب اون مدل مورد نظر شماهم بی فایده اسhappy

یاس...;924455 نوشت:
غالبا مگه همینطور نیست؟

نه نیست! happy
ضمن اینکه در همان موارد هم که فقط دو خانواده مطلع هستند ، محدودیت های زیادی بر دختر و پسر اعمال می کنند

یاس...;924455 نوشت:
خب باید بگم ک فاش شدن این قبیل مشکلات ب خصوص فرهنگی در صصورت ارتتباط خانواده ها بسیااااار محتملتره. مثل نوع چیدمان.نوع ارتتباطات با هم داخل و بیرون خانواده و ....
متوجه منظورتان نشدم

یاس...;924455 نوشت:
خب با این حساب اون مدل مورد نظر شماهم بی فایده اس
بله دقیقاً هر نوع تلاشی برای رسیدن به شناخت 100 در 100 از طرف مقابل بی فایده ست
منتهی موضوع بر سر انتخاب خوب و خوب تر است. مثلاً شناخت 70 درصدی بهتر از شناخت 50 درصدی است

Reza-D;924287 نوشت:
اما تمام خطراتي كه گفتيد در نامزدي نيز وجود دارد. حتي در نامزدي خطرات بيشتري وجود دارد

اینطور نیست که تمام این خطرات در نامزدی وجود داشته باشند حتی بیشتر!
در نامزدی دو طرف تمام شرایط همدیگر را بررسی میکنند و بعد از اینکه همخوانی داشت دوران نامزدی شروع میشود تا دو طرف با جزییات رفتاری همدیگر آشنا شوند.و در این دوران سعی میشود در مواردی که اختلاف هست با کمک همدیگر اون مورد را تعدیل کنند .و فقط در مواردی که اگر امری بر خلاف چیزی که قبلا بیان شده ،مشاهده شود یا اینکه اختلاف بسیار فاحشی پیدا شود که با وجود تمام تلاشها قابل هماهنگ سازی نباشد ،کار به جدایی میکشد.
این پروسه خیلی خیلی تفاوت دارد با موردی که استارتر گرامی عنوان کردند!

در چنین پروسه ای یک مساله ی بزرگ غیر قابل حل باعث میشود رابطه تمام شود. و همین مساله بالتبع باعث میشود پیوند عاطفی شکل گرفته بین طرفین گسسته شود. به همین دلیل تبعات عاطفی که پیش میاید خیلی کمتر میشود نسبت به دوستی ای که به هزار و یک دلیل به هم میخورد بدون اینکه دلیل منطقی ای در کار باشد. این دوستی های بی سرانجام انرژی روانی زیادی را از انسان میگیرد و تبعات بسیار سختی دارد.

Reza-D;924287 نوشت:
رعكس شما گراميان ، بنده به رابطهء قبل از ازدواج شديداً اعتقاد دارم

الان در این تاپیک کجا صحبت از روابط قبل از ازدواج بود؟صحبت از یک رابطه بود بدون عکس و ....این چه شباهتی به روابط قبل از ازدواج دارد؟حضرتعالی آمدید ربطش دادید به نوع روابط قبل از ازدواج و بعد هم آمدید انواع رابطه ی قبل از ازدواج را تحلیل نمودید و عده ای را هم متهم فرمودید به نصیحت های مادر بزرگانه.

به زعم بنده از اساس مقایسه ی این دو موضوع با همدیگر،اشتباه است.

یکی دیگه.;924678 نوشت:
در نامزدی دو طرف تمام شرایط همدیگر را بررسی میکنند و بعد از اینکه همخوانی داشت دوران نامزدی شروع میشود تا دو طرف با جزییات رفتاری همدیگر آشنا شوند.و در این دوران سعی میشود در مواردی که اختلاف هست با کمک همدیگر اون مورد را تعدیل کنند .و فقط در مواردی که اگر امری بر خلاف چیزی که قبلا بیان شده ،مشاهده شود یا اینکه اختلاف بسیار فاحشی پیدا شود که با وجود تمام تلاشها قابل هماهنگ سازی نباشد ،کار به جدایی میکشد

اگر نامزدی اینگونه بود دیگر مشکلی نبود
بحث بر سر همین است که اینگونه نیست!
توضیحاتی در پست های قبل داده ام لطف کنید مطالعه بفرمائید. اگر موردی بود مطرح کنید تا پاسخ بدهم

یکی دیگه.;924678 نوشت:
حضرتعالی آمدید ربطش دادید به نوع روابط قبل از ازدواج و بعد هم آمدید انواع رابطه ی قبل از ازدواج را تحلیل نمودید

من ربطش ندادم ، دوستان دیگر ربط دادند!
ایشان پرسیدند دوستی با جنس مخالف بدون رابطهء جنسی چگونه است؟
خب ابتدا باید از ایشان سوال میشد که منظور از چنین دوستی چیست؟ آیا برای تفریح است؟ برای جلب محبت است؟ برای همسریابی است؟
ولی چنین پرسشی نشد و کلاً گفته شد که هرگونه دوستی با جنس مخالف بد است

لذا بنده باید ربطش می دادم به انواع روابط تا نشان دهم که اگر این دوستی برای شناخت به قصد ازدواج باشد
میشود با هدایتِ صحیحِ آن ، حتی به موفقیت هایی بالاتر از نامزد شدن دست پیدا کرد

و یک نکته:
بیشترین دلیلی که ازدواج سنتی را برتر ازدواج هایی با آشنایی های متفاوت از نوع سنتی می دانند
این است که میگویند تعداد طلاق در ازدواج های سنتی کمتر است
(یا دلایلی که باز به همین نکته ختم میشود)
در حالیکه این معیار صد در صد غلط است ، چرا که هر با هم ماندنی به معنای موفقتِ آن پیوند نیست

Reza-D;924766 نوشت:
خب ابتدا باید از ایشان سوال میشد که منظور از چنین دوستی چیست؟ آیا برای تفریح است؟ برای جلب محبت است؟ برای همسریابی است؟
ولی چنین پرسشی نشد و کلاً گفته شد که هرگونه دوستی با جنس مخالف بد است

به نظر بنده پاسخ صحیح بود و نیازی به این پرسش نبود
Reza-D;924766 نوشت:
لذا بنده باید ربطش می دادم به انواع روابط تا نشان دهم که اگر این دوستی برای شناخت به قصد ازدواج باشد
میشود با هدایتِ صحیحِ آن ، حتی به موفقیت هایی بالاتر از نامزد شدن دست پیدا کرد

در اسلام چیزی به نام دوستی برای شناخت به قصد ازدواج نداریم.
نمی شود اسم هر جریانی را گذاشت نامزدی.نامزد یعنی تمام بررسی ها در دنیای واقعی انجام شده است و تا 90 در صد انتخاب صورت گرفته است.در نامزدی هم اگر بخواهند شکل و شمایل دوستی به آن بدهند باز هم حرام است.و اگر بخواهند به آن شکل عمل کنند راهکار خودش را دارد.
همان طور که عرض کردم این تاپیک ربطی به این مسائل ندارد.
موضوع قفل شده است