چند سوال در مورد پذیرش مدارس علمیه

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند سوال در مورد پذیرش مدارس علمیه

سلام و خسته نباشید.

چند ماه پیش در مورد حوزه سوالاتی پرسیدم.
الان نیز چند تا سوال و ابهام در مورد پذیرش حوزه علمیه دلرم .

۲- چرا در سایت بعضی مدارس قبل از اعلام نتیجه آزمون مصاحبه میکنن ؟ مدرسه شهیدین و حقانی و مروی که اینطوریه. من در سایت شهیدین و حقانی ثبت نام کردم. شهیدین رو رفتم مصاحبه پذیرفته نشدم. حقانی هم یه شرط داره ضمن ثبت نام که متولدین ۷۷ به بعد پذیرش میشن. من ۷۶ هستم. و آونجا هم نمیتونم پذیرش بشم. یه توضیحی بدید در این باره

۱- من ۲۵ فروردین آزمون ورودی حوزه را دادم. در برگه ی ثبت نام پنج تا مدرسه رو باید ذکر می کردم به عنوان اولویت . من این پنج تا رو انتخاب کردم . شهیدین - حقانی - رضویه - صدوقی فاز ۴ - مروی سوالم اینه که اگه من در این پنج مدرسه قبول نشوم چی میشه ؟؟

۳- مدارسی مثل مدرسه علوی و جهانگیر خان و چند تا از مدارس تهران هم مد نظرم هست. اما جا نداشت که در اولویت ها انتخابشون کنم. با این احوال نمیتونم دراین مدارس پذیرفته بشم ؟؟ اگه میتونم چجوری ،؟

۴- یکی از دوستان میگفت برا مدارس باید از همین الان قبل از اعلام نتایج اقدام کنی سریع پر میشن‌ . من کی باید برا این مدارس اقدام کنم؟؟ لطفا منو از این سردرگمی در بیارید

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

Ghaem1395;921781 نوشت:
۲- چرا در سایت بعضی مدارس قبل از اعلام نتیجه آزمون مصاحبه میکنن ؟ مدرسه شهیدین و حقانی و مروی که اینطوریه. من در سایت شهیدین و حقانی ثبت نام کردم. شهیدین رو رفتم مصاحبه پذیرفته نشدم. حقانی هم یه شرط داره ضمن ثبت نام که متولدین ۷۷ به بعد پذیرش میشن. من ۷۶ هستم. و آونجا هم نمیتونم پذیرش بشم. یه توضیحی بدید در این باره

با سلام و احترام
بزرگوار بله یک سنت خاص (خیلی هم دلپسند نیست) در مدارس قم مد شده که قبل از اعلام نتایج ، مصاحبه می گیرند و پذیرش را آغاز می کنند، شما باز نا امید نشوید: مدرسه علوی، رضوی و رشد چند مدرسه علمیه خوبی در قم هستند باز سر بزنید و موقع مصاحبه خیلی جدی و دقیق پاسخ بدهید، امیدوارم نتایج خوبی بگیرید، برای حقانی هم با مدیرش صحبت کنید، و طوری برخورد کنید که جدیت و متانت شما را ببینند.
ضمنا اگر رفیق روحانی دارید حتما با ایشان به طور حضوری بروید خیلی موثر خواهد شد، ضمنا در مورد اهداف طلبگی مطالعه خوبی داشته باشید تا در موقع صحبت و گفتگو؛ قوی پاسخ گو باشید تا انگیزه شما را قوی ببینند و از مصاحبه قبول بشوید.

Ghaem1395;921781 نوشت:
من ۲۵ فروردین آزمون ورودی حوزه را دادم. در برگه ی ثبت نام پنج تا مدرسه رو باید ذکر می کردم به عنوان اولویت . من این پنج تا رو انتخاب کردم . شهیدین - حقانی - رضویه - صدوقی فاز ۴ - مروی سوالم اینه که اگه من در این پنج مدرسه قبول نشوم چی میشه ؟؟

بزرگوار
نگران نشوید، در قم و تهران نزدیک 60 مدرسه علمیه وجود داره، حتما در یکی از آنها پذیرش می شوید.

Ghaem1395;921781 نوشت:
مدارسی مثل مدرسه علوی و جهانگیر خان و چند تا از مدارس تهران هم مد نظرم هست. اما جا نداشت که در اولویت ها انتخابشون کنم. با این احوال نمیتونم دراین مدارس پذیرفته بشم ؟؟ اگه میتونم چجوری ،؟

۴- یکی از دوستان میگفت برا مدارس باید از همین الان قبل از اعلام نتایج اقدام کنی سریع پر میشن‌ . من کی باید برا این مدارس اقدام کنم؟؟ لطفا منو از این سردرگمی در بیارید

شما بعد از اعلام نتایج و قبولی در مصاحبه اولیه می توانید به مدارس مورد نظر مراجعه کنید و اصلا نگران پذیرش نشوید، چون بعد از قبولی باید شما را در یکی از مدارس پذیرش کنند و اما مصاحبه و ثبت نام اولیه می توانید شماره تلفن مدارس را از مرکز مدیریت قم یا تهران بگیرید و مستقیم صحبت کرده و شرایط پذیرش آنها را پی گیری کنید. می توانید در مدارس مختلف تشکیل پرونده داده و بعد از اعلام نتایج به دلخواه خودتان ثبت نام کنید.

موضوع قفل شده است