جمع بندی پر از استرسم! لطفا مرا در مورد تربیت جنسی پسرم راهنمایی کنید

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پر از استرسم! لطفا مرا در مورد تربیت جنسی پسرم راهنمایی کنید

سلام
وقت همگی بخیر
واقعا خودم هم شوک هستم و هم استرس دارم که چطور باید با این موضوع برخورد کنم
امروز پسرم برای خاله اش شعری را خواند که در مدرسه یاد گرفته است
کلاس چهارم هست
این شعر هست: (من عذرخواهی می کنم)������

««یاد جومونگ و سوسانو. اونا میرن زیر ..... »»

بردمش مدرسه غیرانتفاعی تا بچه ها پاستوریزه و مؤدب باشند و این چیزها را بلد نباشند نگو که همشون ماهواره دارن و مادرها قبل از امدن به مدرسه اول به آرایشگاه می روند
اواخر ترم هست و نمی توانم مدرسه اش را عوض کنم
کما اینکه همه جا شاید همین باشد
لطفا من را راهنمایی کنید������������
شنبه میخوام به مدرسه ش بروم و با مسؤلاتش صحبت کنم...
اگر یک بار دیگر شعر را خواند من چه باید بکنم؟!

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
بچه ها این مسائل را متوجه خواهند شد و فرقی ندارد که در کدام محیط باشند و حتی مدرسه اشو هم عوض کنید باز در جای دیگر ممکن است حرف هایی بشنوند و...
پس بهتر است:
خیلی حساسیت نشان ندهید
دوستان او را ارزیابی کنید و ببینید با چه افرادی مراوده دارند.( طوری برخورد کنید از انتخاب دوستان ناباب و خلاف دوری کنند.)
خودتان در منزل از لحاظ پوشش مراعات کنید و حتی مساله خواب و ارتباط (جنسی) با همسرتان واقعا کنترل شده و در خفی باشد.
تفاوتهای زن و مرد را به طور سربسته در صورت سوال، در فرصت مناسب به طور کلی پاسخ بدهید.
روابط خودتان را با فرزندنتان بیشتر و گرمتر کنید.
توضیحات کلی در مورد تشکیل خانواده و امثال اینها در موقعیتعای خاص به فرزندتان بگویید.
شما نگران نشوید ولی مواظب رفتار و گفتار خودتان و دوستان فرزندتان باشید تا این مسئله بتدریج حل شود.
برنامه معنوی و حضور او در مساجد و تشویق به حضور در مساجد و انتخاب دوستان مسجدی و خوب می تواند زمینه فکری و کنجکاوی را هدایت و کنترل کند.
از حضور در خونه به طور تنها و یا مشغولیت به اینترنت به دور شما مصلحت نیست و بهتر است این موضوع را با ملایمت کنترل کنید.
در عین حال طوری برخورد شود که از بحث مسائل جنسی احساس حیاء کند.
ضمنا با توجه به مطالبی که در گفتار شما دیده می شود چیز خاصی نیست می توانید به پسرتان مودبانه تذکر دهید چنین مسایل خصوصی را بیان نکنند و با توبیخ و سرزنش و رفتار تند او را حساس و کنجکاو نکنید و هر چند بهتر بود موضوع را بیتشر توضیح می دادید و نوع رفتار و عکس العمل فرزندتان را بیان می کردید تا سطح آگاهی ایشان از مسائل جنسی معلوم می شد!

موضوع قفل شده است