دوستی های مجازی

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوستی های مجازی

سلام من الان در فضای مجازی با یه دختری آشنا شدم و چون خودم یه پسر مذهبی هستم و پدر و مادرم هم مذهبی هستن نمیخوام ندانسته اسیر گناه شوم.میخواستم بدونم که حالا من با این دختر عاشقانه و صمیمی حرف میزنم آیا گناهی داره یا نه؟ دلیل اینکه با اون دختر رابطه پاک ایجاد کردم هم این بود که اون هم مذهبی هست و چادری.لطفا راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

علی99;919816 نوشت:
سلام من الان در فضای مجازی با یه دختری آشنا شدم و چون خودم یه پسر مذهبی هستم و پدر و مادرم هم مذهبی هستن نمیخوام ندانسته اسیر گناه شوم.میخواستم بدونم که حالا من با این دختر عاشقانه و صمیمی حرف میزنم آیا گناهی داره یا نه؟ دلیل اینکه با اون دختر رابطه پاک ایجاد کردم هم این بود که اون هم مذهبی هست و چادری.لطفا راهنمایی کنید.

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

ارتباط در فضای مجازی با نامحرم، اگر همراه با ریبه (لذت جنسی ) یا مفسده (منجر به گناه شدن) همراه باشد،حرام می باشد.

با سلام

از نظر اسلام در حفظ حریم در ارتباط با نامحرم فرقی بین محیط واقعی و محیط مجازی وجود ندارد و ارتباط در محیط مجازی همانند خلوت دو نامحرم است و چون کسی به آنجا راه ندارد، بنابراین محل اشکال است. البته با توجه به احکام و متون اسلامی اگر ترس و خوف افتادن به حرام و یا قصد لذت بردن در میان نباشد، اشکالی وارد نیست. در تشخیص خوف و قصد لذت انسان خود مهمترین قاضی خویش است و از وضع خویش آگاه است .
باید توجه داشته باشیم گاه در شروع ارتباط با نامحرم هیچ قصد و احساس گناهی در میان نیست ولی چه بسا همین هم صحبتی ها غرایز جنسی افراد را تحریک کرده و یک الفت و محبت شهوانی بین مرد و زن ایجاد می شود و این نقطه ی آغاز انحراف و فساد است. بنابراین بر هر مسلمانی لازم است در برابر شکسته شدن مرزهای شرعی ایستادگی کند و چنانچه قصد بالا بردن آگاهی های خود را دارد ترجیحا به همجنسان خود مراجعه کند.

موضوع قفل شده است