صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من خیلی دوست دارم حجابمو رعایت کنم

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

من خیلی دوست دارم حجابمو رعایت کنم

من خیلی دوست دارم حجابمو رعایت کنم، اما وقتی حجابم رو رعایت می کنم و میرم بیرون کسایی رو می بینم که حجابشون رو خوب رعایت نمی کنن و وسوسه میشم که من هم مثل اونها باشم؛ حالا نمیدونم چیکار باید کنم؟

اتفاقا زیبایی گناه نکردن و ثواب گناه نکردن همینه که انسان گاهی وسوسه اون کار بشه، در وجودش یک ولوله ای ایجاد بشه و در مقابلش بایسته. والا مثلا بنده که اینقدر خوابیدم که دیگه از زور پر خوابی بیدار شدم بعدشم بگم خوب الحمدالله که دیگه ما هم سحرخیز شدیم. این سحرخیزی که فایده نداره. از ساعت 6 بعد ازظهر خوابیدی 4 صبح بیدار شدی. دیگه زورم بزنی خوابت نمی بره. اونجایی که انسان با یه سختی رختخواب گرم رو کنار می زنه و چشاش همینجوری داره قیلی ویلی میره و آبی به چشمش میزنه و میگه خدایا بخاطر تو بلند شدم. اون خیلی مزه داره. والا اونقدر خوابیدم که خوابم نمیاد، اونقدر خوردم که دیگه غذا خوردنم نمیاد، اونقدر عیاشی کردم که دیگه حالا نگاه به هر زنی بکنم برام جاذبه نداره؛ اون که هنری نیست و این که شما خانم محترم، این وسوسه رو میشی و دیگران گاهی بالاتر از وسوسه یه نگاه متلک آلودی، یک نگاه تحقیرآمیزی، یک نگاهی از سر اینکه شما چقدر املی به شما می اندازن و شمایی که این حقیقت رو دریافتی که این زیباتره، اینجوری پاک تر و پاکدامن تره، بدونید پیش خدا اجر و مقام بلندی دارید. ضمن اینکه محیط هم نباید خیلی روی ما تاثیر بگذاره، یعنی که وقتایی باور داریم کارایی خوبه ولی اینقدر بیرون رو میبینیم و توجهمون درگیر اطراف میشه که خود بخود این تلقین ایجاد میشه که نکنه ما داریم راه رو اشتباه میریم، نکنه اونا درست می گن! بعضی جاها دیدید بهار زودرس میشه و توی باغ یک درخت بادام شکوفه داده، همه می رن ازش عکس میگیرن. شما اون یک درخت بادامی باشید که شکوفه دادید کاری هم نداشته باشید بقیه درخت ها شاخ و برگشون خشکه !

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

2. صلوات ها 19

3.  

نوشته
    273
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    578

حجاب اول برای خداست و دوم رضایت شوهر و سوم رضایت جامعه . حتما وقتی آنهاحجاب میخوان و تو هم رعایت میکنی خواهران هم راضی میشن . مطئن برادران دینیهم راضی هستن و گرنه خدا میداندچه کسی مومن است .

5. صلوات ها 8

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad+ali نمایش پست ها
    حجاب اول برای خداست و دوم رضایت شوهر و سوم رضایت جامعه . حتما وقتی آنهاحجاب میخوان و تو هم رعایت میکنی خواهران هم راضی میشن . مطئن برادران دینیهم راضی هستن و گرنه خدا میداندچه کسی مومن است .
    نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
    اتفاقا زیبایی گناه نکردن و ثواب گناه نکردن همینه که انسان گاهی وسوسه اون کار بشه، در وجودش یک ولوله ای ایجاد بشه و در مقابلش بایسته. والا مثلا بنده که اینقدر خوابیدم که دیگه از زور پر خوابی بیدار شدم بعدشم بگم خوب الحمدالله که دیگه ما هم سحرخیز شدیم. این سحرخیزی که فایده نداره.
    1- به نظرم اصلا بحث ثواب و عقاب نیست
    2- اولین و مهمترین دلیلش برای خود خانم محجبه است دلیلش رو اینجا آوردم.
    http://www.askdin.com/thread21464.html
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ در ساعت ۱۱:۳۵
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

7. صلوات ها 5

نوشته
    273
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    578

تعجب

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid40 نمایش پست ها
    1- به نظرم اصلا بحث ثواب و عقاب نیست
    2- اولین و مهمترین دلیلش برای خود خانم محجبه است دلیلش رو اینجا آوردم.
    http://www.askdin.com/thread3880-65.html#post254164
    وقتی در آیه سوره نور خداوند دستور میدهد پاکدامنی کنید و حجاب را رو اندام جنسی بندازید تا معلوم نشه و درست صحبت کنید پس بحث ثواب و عقاب است .///////////////////////////////////////////

9. صلوات ها 8

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad+ali نمایش پست ها
    وقتی در آیه سوره نور خداوند دستور میدهد پاکدامنی کنید و حجاب را رو اندام جنسی بندازید تا معلوم نشه و درست صحبت کنید پس بحث ثواب و عقاب است .///////////////////////////////////////////
    با سلام آیا لینکی رو که گذاشته بودم رو دیدید؟
    اگه ندیدید ببینید شاید با من هم نظر بشید و اگه دیدید ملاحظه کردید که ثواب و عقاب از آثار ثانویه حجاب است.
    موفق باشید
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

11. صلوات ها 6

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

این کلیپ را نگاه کنید بسیار قشنگ است .
    شبهات حجاب و جواب آن

یا حق

خلق را تقلیدشان بر باد داد
    ای دو صد لعنت بر این تقلید باد

دلم را با دل تو آشنا کرد
    نه من کردم نه تو کردی خدا کرد

13. صلوات ها 6

علاقه
    خداوند و همسرم و بچه
    نوشته
    251
    حضور
    12 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    125
    صلوات
    1949

من خيلي با بد حجابا سرو كار دارم ! اول كه باهاشون صحبت ميكنم خيلي خودشونو ميگيرن و محلم نميدن . اما بعد چند روز خودشون سر صحبتو باز ميكنن. هميشه بحث حجاب خود به خود باز ميشه.يكم كه باهاشون صميمي ميشم. اول مقاومت ميكنن! ميگن كجاي قران گفته حجاب بعد كمي بحث ميگن اين همه بدحجاب اخه كي ميخواد به ما نگاه كنه! اخرشم ميگن خوشبحالت ما كه نميتونيم با حجاب باشيم!
    اينجا ديگه كار سخت ميشه و اراده ميخواد! اما خيلي ها تونستن!
    فقط ميخواد يك نفر يك تلنگري بهشون بزنه!
    2هفته ي پيش با يكي كه حجابش زير خط فقر بودصحبت كردم! خيلي چيزي بهش نگفتم ! گفتم بيا من برات روسريتو درست كنم اگه خوشت نيومد خرابش كن!

اين هفته ديدم يك شال پوشيده موهاشم اصلا ديده نميشه مانتوشم خيلي بهتر شده!
    خب مطمئنم به لطف خدا تا چند وقت ديگه چادري هم ميشه!

وقتي بدحجابها حسرت حجابو ميخورند چرا ما حسرت پايين از خودمونو بخوريم؟!
    مطمئن باشيد در دل حسرت مي خورند!
    بسياري هم در اينده پشيمان خواهند شد!

موفق باشيد
    ویرایش توسط نفس های زهرایی : ۱۳۹۱/۱۲/۱۴ در ساعت ۲۱:۰۱

تغییر کرده ام

15. صلوات ها 12

نوشته
    166
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1329

من میگم بدحجاب کمبود داره!از دو جهت:
    می خواد جلب توجه بکنه تا من چجوریم و این به این معناست که کمبود توجه به خود یا اعتماد به نفس کم داره.و دقیقا آگاهی نداره که بدحجابی چه پیامدهایی می تونه داشته باشه.
    یا می خواد بدحجاب باشه چون از اول همینو دیده و کسی بهش نگفته چی درسته و چی غلطه.یا مثلا دختر عمه ام فلان جور میره بیرون،پس منم نباید از این لحاظ کمبود داشته باشم.
    من خودم چون از اول کار با حجاب بودم.هیچ وقت دقیقا نتونستم مشکل این افراد(همون بدحجابی و انگیزه برای این کار رو ) متوجه بشم.
    اما خب فعلا 2 مورد کمبود رو بیشتر احساس کردم.
    یه عامل تقویت کننده ی این مشکل هم الان یادم اومد که نخواستم نا گفته بمونه: نمی ونم چرا مردم ما و جامعه و عصر العان ما،خوبی و باشعور بودن و به روز بودن رو در این افراد بدحجاب بیشتر تصور می کنند و افراد باحجاب)حالا هر مدلش) بالاخره به قول دوستان امل و عقب مانده از این عصر تلقی میشه.
    این قضیه الان در بیرون خیلی حس میشه.مخصوصا موقع خرید و ... .
    باید بگم این نقشه و جنگ پنهان بی نقص غرب هست.
    فقط امیدوارم به هیچ وقت و هیچ وقت به هدف شومش نرسه.
    باتشکر از دوستانی که پست رو مطالعه کردن.
    خداوند به موسای نبی فرمود : با زبانی دعا کن که با آن گناه نکرده ای تا دعایت مستجاب شود ؛موسی عرض کرد چگونه ؟خداوند فرمود :به دیگران بگو برایت دعا کنند ، چون تو با زبان آنها گناه نکرده ای.
    شما برای ما دعا کنید ؛ ما هم برای شما دعا می کنیم.

from:the only victim

17. صلوات ها 4

علاقه
    خدا
    نوشته
    24
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

با سلام وقتی صحبت از حجاب میشو که چیز ارزشمندی در کار باشد و همچنین نیلز به حفاظت از ان در میان باشد این ازش مندی و زیبایی زن و در عین حال نیاز مندی حفاظت از این ارزش را می رساند در اهمیت حجاب یک قسمتی از وصیت نامه دای شهیدم (شهید محمو مهاجر) را می اورم که نوشته بودند :دشمن از سیاهی چادر شما بیشتر از سرخی خون ما می ترسد
    می خواهید بدانید چه کسانی زا دختران بی حجاب و اریش کرده انچنانی خوششان می اید؟به عینه می گم که پسرانی که دنبال روابط نامتعارف و اکثرا استفاده کوتاه مدت از عواطف خانم ها دارند چنین اند حجاب مهم لازم عفت است اما عفت مهمتر شوخی کردن خندیدن نگاه مستقیم به چشم طرف مقابل بدون دلیل همه به شدت خطر ناکند شما لباس حضرت زهرا را بر تن کرده اید اگر با چادر عفت را رعایت نکنید بیبینید اسم چه بزرگوارانی را خراب می کنید؟خداوند نسبت به ما بسیار مهربان است ایا درست است که این طور جواب محبت ها خدا را بدهیم؟ بخوانید تاریخ را همین تاریخ معاصر را از قاجاریه به بعد نقش زنان را ببینید حجاب مانع زن نیست حافظ زن است ارزش زن بشتر از این است که ابزاری برای هوسرانی اقایان شود شما که قشر خوب و مذهبی هستید اما امر به معروف را فرا موش نکنید من نمی توانم یک خانم جوان بی حجاب را امر به معروف کنم زیرا باید برای این کار با ایشان صمیمانه و از روی دلسوزی حرف زد ام شما می توانید و بدانید در قبال خانم ها محبت موثر تر از استدلال است پس حتما خواهرانتان را نصیحت کنید دوستانه از روی دلسوزی
    در پناه حق موید باشید
    يا أَيُّهَا الْإِنْسانُ إِنَّکَ کادِحٌ إِلى‏ رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلاقيهِ
    (ای انسان بدرستی که تودر راه پروردگارت تلاش می کنی و بالاخره او را دیدار خواهی کرد)
    انشقاق ایه 6

19. صلوات ها 5

علاقه
    خداوند و همسرم و بچه
    نوشته
    251
    حضور
    12 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    125
    صلوات
    1949

نقل قول نوشته اصلی توسط fagatbakhodabash نمایش پست ها
    من میگم بدحجاب کمبود داره!از دو جهت:
    می خواد جلب توجه بکنه تا من چجوریم و این به این معناست که کمبود توجه به خود یا اعتماد به نفس کم داره.و دقیقا آگاهی نداره که بدحجابی چه پیامدهایی می تونه داشته باشه.
    یا می خواد بدحجاب باشه چون از اول همینو دیده و کسی بهش نگفته چی درسته و چی غلطه.یا مثلا دختر عمه ام فلان جور میره بیرون،پس منم نباید از این لحاظ کمبود داشته باشم.
    من خودم چون از اول کار با حجاب بودم.هیچ وقت دقیقا نتونستم مشکل این افراد(همون بدحجابی و انگیزه برای این کار رو ) متوجه بشم.
    اما خب فعلا 2 مورد کمبود رو بیشتر احساس کردم.
    یه عامل تقویت کننده ی این مشکل هم الان یادم اومد که نخواستم نا گفته بمونه: نمی ونم چرا مردم ما و جامعه و عصر العان ما،خوبی و باشعور بودن و به روز بودن رو در این افراد بدحجاب بیشتر تصور می کنند و افراد باحجاب)حالا هر مدلش) بالاخره به قول دوستان امل و عقب مانده از این عصر تلقی میشه.
    این قضیه الان در بیرون خیلی حس میشه.مخصوصا موقع خرید و ... .
    باید بگم این نقشه و جنگ پنهان بی نقص غرب هست.
    فقط امیدوارم به هیچ وقت و هیچ وقت به هدف شومش نرسه.
    باتشکر از دوستانی که پست رو مطالعه کردن.
    من هم با شما موافقم
    نميدونم اقاي حورايي رو ميشناسيد يا نه يكي از معروف ترين روانشناساي مشهد ن مي گفتند:
    بد حجابي از ضعف اعتماد به نفسه! افرادي كه تحت تاثير محيط بد قرار ميگيرند اعتماد به نفس ندارند و اصلا دينداري رابطه ي مستقيم و جدا نشدني با اعتماد به نفس داره!

افرادي كه واقعا عشق بدحجابي دارند كم هستند! اين فضاي بد به وجود امده ناشي از اجبار غير مستقيم نگاه هاست! خيلي ها دوست دارند تغيير كنند اما ضعف اعتماد به نفس دارند و خودباور نيستن!براي همين نياز به همراه دارن.
    چند وقت پيش با يك خانمي اشنا شدم توي درمانگاه كه ليسانس مامايي بود . صورت پر ارايش و ناخن ها لاك زده ... باهاش صحبت كرديم. گفت من خودم دوست دارم تغيير كنم و دختر بهتري بشم.

اما خدا لعنت كنه اقايوني كه با نگاهاشون و احترام هاشون اين پديده ي شومو حمايت ميكنند. اكثر خانم ها كمبود محبت و توجه دارن . و به خاطر حمايت اين نامردها حاضرند خودشونو به نمايش بذارند!!!!!!!!!
    عموي من ميگه: اين خانم هاي بد حجاب به ما احترام ميذارند خودشونو نشون ميدن و ما لذت ميبريم ما هم بايد حمايتشون كنيم و به اونا احترام بذاريم!
    ديگه بعضي ها هم تا اين حد جاهلند!!!!!!!!!!!

بعضي ها هم اينا رو كلاس ميدونن! مثل بعضي ها كه تا وقتي گوشي و رايانه ي همراشون دستشونه اعتماد به نفس دارند اما بدون اونا حتي جرات ندارن حرف بزنن! اينا قابليتشون به اندازه ي گوشي و رايانشونه! بيشترين ازين ازشون توقع نميره!!!!!!!

ویرایش توسط نفس های زهرایی : ۱۳۹۱/۱۲/۱۴ در ساعت ۲۲:۳۹

تغییر کرده ام

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری