کتابی که اشتباهی برداشتم

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کتابی که اشتباهی برداشتم

سال ها پیش وقتی که در مقطع راهنمایی تحصیل می کردم، یک روزی یکی از دوستانم کتابش رو گم کرده بود و از من هم پرسید و من چون ندیده بودم گفتم من ندیدم. بعد که رفتم خونه دیدم بین کتاب هام بوده. یعنی اشتباهی برداشته بودمش. ولی دیگه روم نشده پسش بدم. خجالت می کشیدم بگم اشتباه شده. الان بعد از اون موقع سالهاست که می گذره و من دیگه دوستم رو ندیدم. یعنی از بعد از راهنمایی یعنی دوران دبیرستان تا الان که دانشگاه رو هم تموم کردم ندیدم و ادرسی هم نداشتم. فقط اسم و فامیلش هم یادم هست. سال پیش رفتم مدرسه ی راهنمایی مون و ادرس اون شخص رو پیدا کردم ولی واقعا نمی دونستم بعد از گذشتن این همه سال چطوری برم دم خونشون. شاید هم خونه شون رو عوض کرده باشن. اگر هم عوض نکرده باشن ممکنه اون ازدواج کرده که تقریبا یادم هست که بچه ها می گفتن ازدواج کرده. از این ها که بگذریم نمی دونم منو بشناسه یا نه. حقیقت نمی دونم کار درستی هست که برم دم خونشون بگم این اتفاق افتاده و کتاب دست من مونده. شاید منو بشناسه شاید هم نه. چکار کنم؟ حق الناس به گردنم دارم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

sara1225;919383 نوشت:
سال ها پیش وقتی که در مقطع راهنمایی تحصیل می کردم، یک روزی یکی از دوستانم کتابش رو گم کرده بود و از من هم پرسید و من چون ندیده بودم گفتم من ندیدم. بعد که رفتم خونه دیدم بین کتاب هام بوده. یعنی اشتباهی برداشته بودمش. ولی دیگه روم نشده پسش بدم. خجالت می کشیدم بگم اشتباه شده. الان بعد از اون موقع سالهاست که می گذره و من دیگه دوستم رو ندیدم. یعنی از بعد از راهنمایی یعنی دوران دبیرستان تا الان که دانشگاه رو هم تموم کردم ندیدم و ادرسی هم نداشتم. فقط اسم و فامیلش هم یادم هست. سال پیش رفتم مدرسه ی راهنمایی مون و ادرس اون شخص رو پیدا کردم ولی واقعا نمی دونستم بعد از گذشتن این همه سال چطوری برم دم خونشون. شاید هم خونه شون رو عوض کرده باشن. اگر هم عوض نکرده باشن ممکنه اون ازدواج کرده که تقریبا یادم هست که بچه ها می گفتن ازدواج کرده. از این ها که بگذریم نمی دونم منو بشناسه یا نه. حقیقت نمی دونم کار درستی هست که برم دم خونشون بگم این اتفاق افتاده و کتاب دست من مونده. شاید منو بشناسه شاید هم نه. چکار کنم؟ حق الناس به گردنم دارم؟

با سلام و عرض ادب

اگر با جستجو ایشان را پیدا کردید حتی بصورت ناشناس هم کتاب را به دستشان برسانید کفایت میکند ودر صورتی که از پیدا کردن صاحبش ناامید شدید با اجازه دفتر مرجع تقلیدتان از طرف ایشان به فقیر صدقه دهید.

موفق و موید باشید.

کتاب دیگه دست من نیست. این قضیه برای سالهای قدیم هست. کتاب رو دور انداختم.

sara1225;919740 نوشت:
کتاب دیگه دست من نیست. این قضیه برای سالهای قدیم هست. کتاب رو دور انداختم.

با سلام و عرض ادب

در این صورت با اجازه دفتر مرجع تقلیدتان از طرف صاحبش مبلغ آن را به فقیر صدقه دهید.

موفق و موید باشید

نیاز به معذرت خواهی نیست؟ صدقه بدم تمام میشه؟ حق الناسی بر گردنم نمی مونه؟

sara1225;920623 نوشت:
نیاز به معذرت خواهی نیست؟ صدقه بدم تمام میشه؟ حق الناسی بر گردنم نمی مونه؟

با سلام و احترام

همانطور که در پاسخ اول عرض شد فرض صدقه درجایی است که دسترسی به صاحبش نداشته باشید اما اگر دسترسی به صاحبش دارید نوبت به صدقه نمیرسد باید مال را به ایشان برگردانید یا رضایت بگیرید یا جبران خسارت نمایید.

در پناه حق همواره به سلامت باشید

موضوع قفل شده است