جمع بندی توضیح صحبت های آقای صمدی آملی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توضیح صحبت های آقای صمدی آملی

سلام
خیلی ممنون از اینکه توجه فرمودید.
پرسش اینه که صحبتهای آقای صمدی آملی که در فضای مجازی هم اومده مبنی بر حضور نهایی شیطان و شمر یا یزید در بهشت و... و یک تکذیبیه که از طرف خودشون در سایتشون هست و موضع گیریهایی که در بعضی سایتها مطرح شده.
البته من چون فلسفه و کلام نمیدونم اصلا درباره صحبتهاشون نمیتونم نظر بدم.فقط از شما خواهش میکنم تا حدی که در امکان فهم عموم باشه مطلب رو برام توضیح بفرمایید یا بفرمایید چه کتابی رو مطالعه کنم مفیده.
در ضمن اگه قرار باشه ایشون به یک محفل دانشجویی دعوت بشن مفید هست یا خیر؟بازهم سپاسگزارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کافی

سوال:
پرسش اینه که صحبتهای آقای صمدی آملی که در فضای مجازی هم اومده مبنی بر حضور نهایی شیطان و شمر یا یزید در بهشت و تکذیبیه که از طرف خودشون در سایتشون هست

پاسخ:
باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
در این رابطه چند نکته عرض می کنم
1- وقتی که خودشان چنین مطلبی را تکذیب کردند، دیگر حرفی باقی نمی ماند.
2- متاسفانه مخالفین فلسفه و عرفان، صدر و ذیل برخی سخنان را نقل نمی کنند و سخن را مثله شده، در فضای عمومی مطرح می کنند و طبیعتا باعث چنین برداشت های ناصوابی می گردند.
3- مطالب جناب اقای صمدی، بعضا در مطالب و محافل خصوصی بوده، یعنی هر کسی ان ظرفیت را نداشته که در ان مجالس باشد، باید از جهت پشتوانه علمی مراتبی را گذارنده باشد، تا اگر مطلبی گفته می شود بتواند هضم کند، ولی متاسفانه برخی از ان مطالب خصوصی به بیرون درز کرده و باعث برداشت های ناصوابی شده.
مانند اینکه بحث وحدت وجود را اگر بدون مبانی و ادله ان، کسی ببیند، لاجرم ممکن است برداشت اشتباهی بکند.
زیرا برخی حلقوم ها تنگ است و نمی توانند برخی مطالب را هضم کنند.
به تعبیر مولوی
دانه هر مرغ اندازه وی است
طعمه هر مرغ انجیری کی است
طفل را گر نان دهی بر جای شیر
طفل مسکین را از آن نان مرده گیر
چون که دندان ها برارد بعد از آن
هم به دل گردد دلش جویای نان

4- شما برای شروع کتاب آشنایی با علوم اسلامی شهید مطهری، کتاب حکمت عرفانی اقای امینی نژاد و بعد مبانی و اصول عرفان نظری استاد یزدان پناه را مطالعه بفرمایید.
5- جناب اقای صمدی ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان به برخی دانشگاه ها می روند. لذا می توانید از ایشان دعوت به عمل بیاورید.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است