یادتونه دوسال پیش اومدم مشورت گرفتم برای دانشگاه؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یادتونه دوسال پیش اومدم مشورت گرفتم برای دانشگاه؟

سلام دوستان.بنده تقریبا دوسال پیش اومدم اینجا و از مشکلاتی که برای رفتن به دانشگاه داشتم گفتم.تو این تاپیک:
http://www.askdin.com/thread49626.html
خب،تقریبا چهار ترمش رفت.به حدی تو این سال از لحاظ فردی رشد کردم که هرچی بگم کمه.تجاربی بدست آوردم که هیچ کدوم از هم سن هام ندارن.اینا جنبه مثبت قضیه.

اما همون اوایل راه،بعد از اتمام ترم یک به دلیل فشارهای عصبی به مشکلاتی دچار شدم که هنوزم ادامه داره.سیگار هم که تو یه پست که همون اوایل گذاشتم گفتم میکشم.اینجا:
http://www.askdin.com/showthread.php?p=760934#post760934
اینا خب قابل حله،اما از حدود یکسال پیش یه نفرتی از دین در من شکل گرفت و الان که دارم مینویسم اینارو این نفرت از دین به بالاترین حد خودش رسیده.و خب نفرت هایی که از ترس جهنم جرأت بیانشو ندارم.خلاصه،این بود مسیری که ما رفتیم.اومدم صحبتاتونو حالا که این ماجراها پیش اومده بشنوم.و طبق معمول (به دلیل خوی آنتی فمنیسم من که اتفاقا تو این مدت به شدت افزایش پیدا کرده) اگه یه خانمی اومد از روی احساسات حرف نامربوط زد و خودشو به رخ کشید چشمامو میبندم و .... ادامه ی ماجرا

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عر ض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار
دو سوال قبلی شما را مطالعه کردم و در جریان دغدغه هایی که اشاره کرده بودید قرار گرفتم واقعا کنترل غریزه در دانشگاه کار سختی می باشد پیشنهاد می کنم زودتر شرایط ازدواج را برای خود فراهم نمایید تا دغدغه های شما کمتر شود
دوست عزیز نکاتی که اشاره نمودید زنگ خطر است مواظب باشید

سعی نمایید روی فکر و احساس خود اثر خوب و مناسب بگذارید

لازم است که احساسات خود را مدیریت نمایید با دوستان نهاد رهبری در دانشگاه خود ارتباط بگیرید و اطلاعات خود را در زمینه هایی جون غریزه و...بالا ببرید
می دونید چرا خیلی از افرادی که در ابتدا مذهبی بودند پس از مدتی برگشتند و یا خیلی ها از قطار دین و یا انقلاب پیاده شدند
لازم است نگاه خود را درست و واقع بینانه نماییم تا با مشکلات کمتری مواجه شویم بسیاری از آنها انتخاب مسیر آنها از روی آگاهی درستی نبوده است و یا شرایط را در نظر نگرفتند و یا رفتار افراد را حمل بر دین آنها نمودند فرد روحانی کار اشتباهی انجام داد پای دین و یا انقلاب گذاشتند و ...

سعی نمایید رابطه درست بین دین و انقلاب و مشکلات خود و جامعه را بیابید تا قضاوتهای شما اصلاح گردد.

برای مدیریت احساس :

1. با دوستان مذهبی رفاقت نمایید بدانید که این اشتباه است که ما با هر فردی دوستی نماییم و تاثیر نپذیریم ناخودآگاه تاثیر پذیر می شویم پس حتما در انتخاب دوستانتون دقت ویژه نمایید
  2. ارتباط خود را با تشکلهای مذهبی در دانشگاه همچون بسیج و نهاد رهبری بیشتر نمایید
  3. رفت و آمد خود را به مجالس و مکانهای مذهبی بیشتر کنید.
  4. از دعا و توسل به اهل بیت غافل نشوید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است