جمع بندی شروع مشکلات بعد از استجابت دعای خاص برای ازدواج

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شروع مشکلات بعد از استجابت دعای خاص برای ازدواج

سلام خدمت بزرگواران انشالله حالتان خوب باشد
موضوعی که میخواستم خدمتتان بیان کنم به شرح زیر هست:
یکی از دوستانم مشکلاتی در زندگی داشتند و همیشه دوست داشتن خاهرشون موقعیت ازدواج براش پیش بیاد و ازدواج کنه که بنظر میومد با ازدواج میتونه سرپناهی داشته باشه و زندگیشون بهتر بشه. به همین خاطر بخاطر اینکه من خیلی زیاد به ختم سوره یاسین معتقد هستم براش یه ختم برداشتم و به دو روز نکشید که خواستگاری براش اومد و شرایط بنظر خودشون اکی بود و جواب مثبت دادن در ابتدا خیلی خوب بودن با هم.ولی الان که حدود 8-9ماه از دوران عقدشون میگذره دچار مشکلاتی شدن و کارشون به دادگاه و طلاق کشیده شده .( حالا دلایل مختلفی داره که خانواده داماد بهش تهمت زدن که تو با کسی دیگه در ارتباط هستی و باید مهریه ات ببخشی و جدا بشی و ... که حالا من نمیخوام وارد جزییات مشکلات بشم) و از دعایی که خواندم تا حاجتش برآورده بشه احساس گناه میکنم. آیا واقعا من مقصر بودم؟ من شدیدا به ختم سوره یاسین معتقدم و برای رفع حاجتهای خودم 40شب سوره یاسین میخونم و تا حالا نشده چهل روز تمام بشه ولی حاجتم تو همون فاصله نگرفته باشم. حتی یکبار برای حاجتی حدود 36 روز داشتم سوره یاسین میخوندم که آخرهای ختم بود و هنوز جواب نگرفته بودم که بخدا گفتم داره ختم تموم میشه تکلیف من معلوم کن و نذار ناامید بشم از درگاهت که تو همون فرداش جواب گرفتم! (میخوام بگم اینقدر معتقدم زیاد) و بخاطر همین اعتقادم از ته دل خواستم اون دختر ازدواج کنه و براش ختم برداشتم ولی با این شرایط پیش اومده احساس گناه میکنم و برام سواله که پس خدا چرا اینجوری کرد؟!!؟ یعنی جواب منو درست نداد؟ چرا اینجوری کرد ؟ نمیدونم.....:-/
لطفا راهنماییم کنید چه کنم. بدجور درگیری ذهنی با خودم و خدا و اتفاق پیش رو برام فراهم شده

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

sun;918094 نوشت:
موضوعی که میخواستم خدمتتان بیان کنم به شرح زیر هست:
یکی از دوستانم مشکلاتی در زندگی داشتند و همیشه دوست داشتن خاهرشون موقعیت ازدواج براش پیش بیاد و ازدواج کنه که بنظر میومد با ازدواج میتونه سرپناهی داشته باشه و زندگیشون بهتر بشه. به همین خاطر بخاطر اینکه من خیلی زیاد به ختم سوره یاسین معتقد هستم براش یه ختم برداشتم و به دو روز نکشید که خواستگاری براش اومد و شرایط بنظر خودشون اکی بود و جواب مثبت دادن در ابتدا خیلی خوب بودن با هم.ولی الان که حدود 8-9ماه از دوران عقدشون میگذره دچار مشکلاتی شدن و کارشون به دادگاه و طلاق کشیده شده .( حالا دلایل مختلفی داره که خانواده داماد بهش تهمت زدن که تو با کسی دیگه در ارتباط هستی و باید مهریه ات ببخشی و جدا بشی و ... که حالا من نمیخوام وارد جزییات مشکلات بشم) و از دعایی که خواندم تا حاجتش برآورده بشه احساس گناه میکنم. آیا واقعا من مقصر بودم؟ من شدیدا به ختم سوره یاسین معتقدم و برای رفع حاجتهای خودم 40شب سوره یاسین میخونم و تا حالا نشده چهل روز تمام بشه ولی حاجتم تو همون فاصله نگرفته باشم. حتی یکبار برای حاجتی حدود 36 روز داشتم سوره یاسین میخوندم که آخرهای ختم بود و هنوز جواب نگرفته بودم که بخدا گفتم داره ختم تموم میشه تکلیف من معلوم کن و نذار ناامید بشم از درگاهت که تو همون فرداش جواب گرفتم! (میخوام بگم اینقدر معتقدم زیاد) و بخاطر همین اعتقادم از ته دل خواستم اون دختر ازدواج کنه و براش ختم برداشتم ولی با این شرایط پیش اومده احساس گناه میکنم و برام سواله که پس خدا چرا اینجوری کرد؟!!؟ یعنی جواب منو درست نداد؟ چرا اینجوری کرد ؟ نمیدونم.....
لطفا راهنماییم کنید چه کنم. بدجور درگیری ذهنی با خودم و خدا و اتفاق پیش رو برام فراهم شده

با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما سپاسگذارم در سوال شما چند نکته وجود داشت که لازم است توضیحاتی در مورد آنها بیان نمایم.
در باب دعا توصیه های زیادی شده که ما دعا نماییم و حاجتهای خود را از خداوند مطالبه نماییم و البته لازم است در ذهن خود این نکته را داشته باشیم و یا در دعا اضافه نماییم که در صورت مصلحت خداوندا به بنده عطا فرما.و لذا دعا و اصرار در حاجت خاصی بدون در نظر گرفتن مصلحت مناسب نمی باشد.
اصلا نگران و ناراحت نباشید شما وظیفه خود را بدرستی انجام داده اید و البته مسائل به وجود آمده علل فراوانی می تواند داشته باشد که لازم است آنها برطرف گردند.
بسیاری مواقع ،ظاهر مسائل به وجود آمده ناپسند و مکروه می باشد وو درواقع خوب می باشند و بالعکس
نیاز به توجه است که دعا به تنهایی بدون فکر و چاره اندیشی کافی نمی باشد و لذا نیاز بود که خانواده دوستتون تحقیقات مناسب را نسبت به خواستگار انجام می دادند و همچنین دو طرف ویژگیهای منفی خود را با تلاش و دعا برطرف می کردند.
آرامش خود را حفظ نمایید و خود را مقصر قلمداد نکنید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

sun;918094 نوشت:

به دو روز نکشید که خواستگاری براش اومد و شرایط بنظر خودشون اکی بود و جواب مثبت دادن در ابتدا خیلی خوب بودن با هم.

ولی الان که حدود 8-9ماه از دوران عقدشون میگذره دچار مشکلاتی شدن و کارشون به دادگاه و طلاق کشیده شده .

حالا دلایل مختلفی داره که خانواده داماد بهش تهمت زدن که تو با کسی دیگه در ارتباط هستی و باید مهریه ات ببخشی و جدا بشی و ...

احساس گناه میکنم و برام سواله که پس خدا چرا اینجوری کرد؟!!؟ یعنی جواب منو درست نداد؟ چرا اینجوری کرد ؟ نمیدونم.....:-/

باسلام

اینکه وی قبل ازدواج دوست پسر داشته و بعد ازدواج این ارتباط را ادامه داده یا بین خودشان اختلافات بروز کرده یا از اول بدون شناخت وصلت کردند تقصیر شما نیست!

بنظر بنده شما با قصد آمدن خواستگار برای وی این سوره را خواندید لذا باید آنها برای هر خواستگار تحقیق میکردند و...

بهتر است اول قضیه را خوب جویا شوید که مشکل دقیقا چیست؟ اگر اختلافی بینشان هست میتوانید بنیت رفع اختلافات و ایجاد الفت و محبت بین آن دو و... دوباره سوره مبارکه یس را بخوانید

سوال :
یکی از دوستانم مشکلاتی در زندگی داشتند و همیشه دوست داشتن خاهرشون موقعیت ازدواج براش پیش بیاد و ازدواج کنه که بنظر میومد با ازدواج میتونه سرپناهی داشته باشه و زندگیشون بهتر بشه. به همین خاطر بخاطر اینکه من خیلی زیاد به ختم سوره یاسین معتقد هستم براش یه ختم برداشتم و به دو روز نکشید که خواستگاری براش اومد و شرایط بنظر خودشون اکی بود و جواب مثبت دادن در ابتدا خیلی خوب بودن با هم.ولی الان که حدود 8-9ماه از دوران عقدشون میگذره دچار مشکلاتی شدن و کارشون به دادگاه و طلاق کشیده شده .( حالا دلایل مختلفی داره که خانواده داماد بهش تهمت زدن که تو با کسی دیگه در ارتباط هستی و باید مهریه ات ببخشی و جدا بشی و ... که حالا من نمیخوام وارد جزییات مشکلات بشم) و از دعایی که خواندم تا حاجتش برآورده بشه احساس گناه میکنم. آیا واقعا من مقصر بودم؟ من شدیدا به ختم سوره یاسین معتقدم و برای رفع حاجتهای خودم 40شب سوره یاسین میخونم و تا حالا نشده چهل روز تمام بشه ولی حاجتم تو همون فاصله نگرفته باشم. حتی یکبار برای حاجتی حدود 36 روز داشتم سوره یاسین میخوندم که آخرهای ختم بود و هنوز جواب نگرفته بودم که بخدا گفتم داره ختم تموم میشه تکلیف من معلوم کن و نذار ناامید بشم از درگاهت که تو همون فرداش جواب گرفتم! (میخوام بگم اینقدر معتقدم زیاد) و بخاطر همین اعتقادم از ته دل خواستم اون دختر ازدواج کنه و براش ختم برداشتم ولی با این شرایط پیش اومده احساس گناه میکنم و برام سواله که پس خدا چرا اینجوری کرد؟!!؟ یعنی جواب منو درست نداد؟ چرا اینجوری کرد ؟ نمیدونم.....:-/

پاسخ :
با عرض سلام و ادب خدمت شما و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما سپاسگذارم در سوال شما چند نکته وجود داشت که لازم است توضیحاتی در مورد آنها بیان نمایم.
در باب دعا توصیه های زیادی شده که ما دعا نماییم و حاجتهای خود را از خداوند مطالبه نماییم و البته لازم است در ذهن خود این نکته را داشته باشیم و یا در دعا اضافه نماییم که در صورت مصلحت خداوندا به بنده عطا فرما.و لذا دعا و اصرار در حاجت خاصی بدون در نظر گرفتن مصلحت مناسب نمی باشد.
اصلا نگران و ناراحت نباشید شما وظیفه خود را بدرستی انجام داده اید و البته مسائل به وجود آمده علل فراوانی می تواند داشته باشد که لازم است آنها برطرف گردند.
بسیاری مواقع ،ظاهر مسائل به وجود آمده ناپسند و مکروه می باشد وو درواقع خوب می باشند و بالعکس
نیاز به توجه است که دعا به تنهایی بدون فکر و چاره اندیشی کافی نمی باشد و لذا نیاز بود که خانواده دوستتون تحقیقات مناسب را نسبت به خواستگار انجام می دادند و همچنین دو طرف ویژگیهای منفی خود را با تلاش و دعا برطرف می کردند.
آرامش خود را حفظ نمایید و خود را مقصر قلمداد نکنید.
آنها را به مرکز مشاوره خوبی ارجاع دهید تا نسبت به اصلاح و یا تغییر و یا حتی جدایی تصمیم درستی را اتخاذ نمایند.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=arial]1.سايت انجمن گفتگوي ديني، انجمن مشاوره، كارشناس: راهنما: تاريخ: 23/ 2/ 1396

موضوع قفل شده است