76 درصد مخاطبان مركز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی جوان هستند

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
76 درصد مخاطبان مركز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی جوان هستند

[="DarkGreen"]
[="Blue"]مدیر مركز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی از مطرح شدن روزانه 6 هزار سئوال از سوی مخاطبان و مردم برای كارشناسان این مركز در بخش‌های مختلف خبر داد و گفت: از این تعداد 4 هزار و 500 نفر پاسخ پرسش‌های خود را دریافت می‌كنند.[/]
به گزارش پرس و جو حجت‌الاسلام والمسلمین علی مخدوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس خاطرنشان كرد:بیشتر سؤالات مطرح شده حوزه فقهی را شامل می‌شود و 84 درصد از مخاطبان دارای تحصیلات دیپلم به بالا و 76 درصد در سنین جوانی 19 تا 35 سال قرار دارند.
وی تصریح كرد: 85 تا 90 درصد تماس‌ها به صورت آنلاین پاسخ‌ها را دریافت می‌كنند و پاسخ تعداد معدودی به زمان دیگری موكول می‌شود.
حجت‌الاسلام مخدوم با اشاره به تاسیس مركز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی در سال 86 اظهار داشت: قبل از افتتاح مركز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی، پاسخگویی به سئوالات در دفتر تبلیغات در دو بخش مجزای واحد پاسخ به سئوالات دفتر تبلیغات اسلامی و مركز تلفنی پاسخ به سئوالات دینی انجام می‌شد.
وی ادامه داد: با افتتاح این مركز، دو مركز نام برده با هم ادغام شدند و در قالب مركز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی فعالیت خود را دنبال كردند.
مخدوم تقویت بنیه علمی، دینی و انقلابی عموم جامعه به ویژه جوانان و دانشجویان، ارائه مشاوره اخلاقی و تربیتی به منظور كاهش ناهنجاری‌های اخلاقی و مشكلات روحی، هدایت‌های معنوی و پاسخ به شبهات عقیدتی را از اهداف تشكیل این مركز عنوان كرد.
وی با اشاره به تشكیل گروه‌های پژوهشی به منظور پاسخگویی به سئوالات دینی تصریح كرد: با توجه به گستردگی معارف اسلامی و گوناگونی سئوالات و شبهات جامعه و پرسش‌های ارسالی، تشكیل گروه‌های پژوهشی با توجه به گستردگی قلمرو معارف اسلامی، گوناگونی سئوالات و شبهات ضروری بود.
مدیر مركز ملی پاسخگویی دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآور شد: گروه‌های فلسفه و كلام، فقه، اخلاق و تربیت، تاریخ و سیره و ادیان و همچنین قرآن و حدیث به منظور رفع شبهات و سئوالات موجود در این مركز شكل گرفته است.
وی اظهار داشت: مراجعه‌كنندگان پس از طرح سئوال خود به هركدام از بخش‌های مربوط ارجاع داده شده و كارشناس آشنا به مبحث مورد نظر پاسخگوی فرد پرسشگر است.
مخدوم با اشاره به شیوه پاسخگویی به سئوالات در مركز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی یادآور شد: این مركز در سه بخش تلفنی، كتبی و اینترنتی پاسخگوی سئوالات مراجعه‌كنندگان است.
مدیر مركز ملی پاسخگویی دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان كرد: پاسخگویی تلفنی به سئوالات دینی با هدف دسترسی آسان و سریع پرسشگران به پاسخ‌های خود راه‌اندازی شد و در مدت كوتاهی توانست جایگاه درخور و مناسبی برای خود كسب كند.
رئیس مركز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با اشاره به امكان استفاده از چت رم در مركز ملی پاسخگویی گفت: این امكان فراهم شده كارشناسان با حضور در جمع از طریق سمعی و بصری با مخاطبان ارتباط برقرار كنند كه بر اساس ارزیابی‌ها 80 نفر ساعت پاسخگویی داشته‌ایم.
مخدوم با اشاره به تلفن تماس برای طرح سئوالات دینی اضافه كرد: شماره بدون كد 09640 شامل 110 خط با بهره‌گیری از محققان و كارشناسان متخصص پاسخگوی مراجعه‌كنندگان است.[/]

منبع

من به نوبه خودم از فعالیت های این مرکز تشکر فراوان دارم . ایکاش بخش آن لاین اینترنتی می توانست تعداد افراد آن لاین بیشتری را استخدام نماید اما کلا کارشون درسته و من یکی دوبار که سوال داشتم واقعا قشنگ جواب گرفتم

بازم ممنون و اجرتون با خداوند

یا علی