جمع بندی ازدواج موقت پنهانی و عذاب وجدان

تب‌های اولیه

54 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت پنهانی و عذاب وجدان

سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.
از همان ابتدا احساس می کردم که از نظر جنسی مشکل دارم و همسرم جذابیت جنسی کافی برام نداره اما از جنبه های دیگه عالی بود و کاملا به یکدیگر علاقه هم داشتیم. اما بتدریج مشکل جنسی زیاد شد تا جایی که واقعا حس می کردم توسط همسرم تحریک نمیشم.
برای اینکه به گناه نیفتم با یه خانم جذاب ازدواج موقت کردم. و این مشکل جنسی با همسرم رو بیشتر کرد.
از طرفی پنهان کردن رو هم به مشکلات دیگر اضافه کرد.
الان سوالم اینه با توجه به اینکه همه جوره با همسرم خوبم و تامینش می کنم و قضیه ازدواج موقت رو هم ازش پنهان کردم
آیا اینکه با همسرم رابطه زناشوئی ندارم و اون اذیت میشه هم از لحاظ جسمی و از نظر مسائل روحی و روانی
و احساس میکنه جذابیت نداره و ... ؛ چه کاری از دست من براش بر میاد؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
بزرگوار امیدوارم که مشکلتون بزودی حل شود.
دوست خوبم؛ اینکه شما در ابتدا متوجه شدید که همسرتان جذابیت جنسی ندارد و بدون اینکه در راه درمان آن تلاشی بکنید و تصمیم دیگری گرفته اید، کاری خطا و اشتباه بوده است. البته شما توضیح نداده اید که منظورتان از نداشتن جذابیت جنسی چی بوده و مد نظر شما چه چیزی بوده است لذا مسئله خیلی روشن نمی گردد. ولی در عین حال با توجه به اینکه به همسرتان علاقه داشته و همدیگر را دوست داشتید با مراجعه به یک متخصص سکس تراپی می توانستید این مسئله را درمان کنید والان در چنین شرایطی که همسرتان نیاز جنسی شدید داشته و چه بسا متوجه ارتباط شما با فرد دیگری شده و این قضیه روح ایشان را آزرده و بر زندگیتان لطمه شدید وارد خواهد کردٰ چنین اتفاقاتی پیش نمی آمد.
عدم تامین نیاز جنسی همسرتان عواقب بسیار بدی را بدنبال خواهد داشت و چه بسا زمینه ساز انحراف و فساد ایشان هم بگردد، چنین رفتاری ظلم بوده و زندگی را بر همسرتان تلخ و چه بسا مشکلات متعددی را بهمراه داشته باشد و نباید بیخال از این موضوع بگذرید.
اگر فردی دلسوز بوده و زندگی خودتان را دوست دارید و از دیدن شرایط روحی همسرتان عذاب وجدان می کشید و دنبال راهکار درمانی هستید، نخست ارتباط خودتان را با زن دوم کلا قطع کنید بعد:
1. با همسرتان در یک فضای عاطفی صحبت کنید و انتظارات جنسی خودتان را با او در میان بگذارید، چه بسا همین صحبت و گفتگو باعث شود که مشکل به راحتی و بتدریج حل شود.( باید کمک کنید)
2. البته توصیه می شود به یک متخصص سکس تراپی (معمولا روان شناسان بالینی خاصی در این زمینه تخصص دارند) هم مراجعه نمایید تا این مشکل با کمک ایشان حل شود؛ البته چون به اصل مشکل خوب اشاره نکرده اید؛ و خیلی مبهم است نمی توان به طور واضح راهنمایی کرد؛ ولی به طور کلی مواردی در سکس تراپی مطرح است که می تواند به حل مشکل کاملا موثر شود.
3. به عاقبت این کارتان بنگرید که ادامه ازدواج موقت و داشتن رابطه پنهانی به صلاح زندگیتان نیست و می تواند بعدا آسیب زا بوده و حتی به تخریب و جدایی همسر اولتان بیانجامد.
4. عدم مقایسه همسر خودتان با زنان دیگر و توجه و تمرکز بر جذابیتهای همسر(اولتان) می تواند رابطه جنسی را با او شیرین و در چشم شما عزیز و دلربا بگرداند؛ البته در صورتی که شما قبول کنید که باید این مشکل را حل کنید و از توجه و نگاه به دیگران منصرف شوید در این صورت امیدی به درمان خواهد بود و الا مقایسه و یا دیدن فیلم های پورن و قرار گرفتن در آن فضاها و خیال بافی های خاص نسبت به روابط زناشویی با دیگران و یا تجربه های حاضر( جنسی که داشته اید)؛ مسئله را به مشکل سخت و غیر قابل حل تبدیل خواهد کرد.
5. از آنجایی که هیچ دلیل و بهانه منطقی برای جدایی و ترک همسر اول و اختیار زوجیت دوم به طور پنهانی دیده نمی شود، لذا توصیه می شود به فکر حل مشکل و ترک ارتباط دومی( به طور جدی) باشید تا زندگی برایتان معنی دار و بدون استرس و همراه با آرامش باشد.
آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

پا شدی رفتی با یه زن جذاب ازدواج کردی ..اون بدبختم از همه جا بیخبر نشسته خونه بشور وبپزششو میکنه ..از لحاظ جنسی هم ولش کردی به امون خدا ..یهزره هم اذاب وجدان نداشتیی؟شما مردا همینین دیگه ..زودم بهتون بر میخوره....فک نمیکنی اون ادم میفهمه؟فقط خودشو زده به نفهمی تا ....

Farshadesma;917310 نوشت:
سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.
از همان ابتدا احساس می کردم که از نظر جنسی مشکل دارم و همسرم جذابیت جنسی کافی برام نداره اما از جنبه های دیگه عالی بود و کاملا به یکدیگر علاقه هم داشتیم. اما بتدریج مشکل جنسی زیاد شد تا جایی که واقعا حس می کردم توسط همسرم تحریک نمیشم.
برای اینکه به گناه نیفتم با یه خانم جذاب ازدواج موقت کردم. و این مشکل جنسی با همسرم رو بیشتر کرد.
الان سوالم اینه با توجه به اینکه همه جوره با همسرم خوبم و تامینش می کنم و قضیه ازدواج موقت رو هم ازش پنهان کردم
آیا اینکه با همسرم رابطه زناشوئی ندارم و اون اذیت میشه هم از لحاظ جسمی و از نظر مسائل روحی و روانی

با تشکر

برای چند ساعت باهش ازدواج موقت کردی؟
این ازدواج موقت یعنی یک ساعت یا هر چند ساعت باهش هستی بعد میرید؟
اگه اینطور باشه خیلی کار کثیفی هست/:)

خداییش عذاب وجدان نداری؟کار خیلی بدی میکنی که بهش نمیگی و رابطه نداری.اصلا هنگم نمیدونم چی بگم.

هو العالم

با سلام و عرض ادب
فقط همینو میتونم بگم
ادم وقتی اینجور تاپیکارو میبینه خدارو هزار بار شکر میکنه که مجرد هست

ولی دعا میکنم که این مسایل ان شا الله دیگه کمتر بشه و مردم مخصوصا اقایون یکم بیشتر خویشتن داری کنند.

Farshadesma;917310 نوشت:
سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.

با تشکر

برای رفع مشکلتون به مشاور و سکس تراپ مراجعه کنید.
بشینید با هم صحبت کنید و یه راه حلی پیدا کنید.

هرچند ازدواج موقت، گناه نیست و نباید عذاب وجدان داشته باشید، ولی خب با بروز هر مشکل جنسی که نباید به سراغ ازدواج موقت رفت. مسلما در چنین مواردی ازدواج موقت، اولین و تنها راه حل نیست.
به این نکته هم دقت کنید اگر همسرتان به خاطر اینکه به ایشان از نظر جنسی نمی رسید خدای نکرده دچار مشکل یا انحرافی شود گناهش به گردن شما هم خواهد بود.

پ ن: شما مسلما در این تاپیک با تهاجم سرزنش های کوبنده ی برخی آقایان و خانم های سایت، مواجه خواهید شد......زیاد جدی نگیرید! بعضیا فقط سرزنش کردن بلدند.

سلام
نکته ای را ابتدائا عرض کنم
صیغه و یا متعه کردن
جز احکام و فقه شیعی است !
یعنی مث خمس و...
نمی شود نگرش گزینشی ب احکام فقه ای مذهب مان داشت !
ولی
جواز چنین ازدواج ها را فقه برای شرائط اضطرار و خیلی ضروری آقایان و موقعیت خاص تجویز کرده است
اما
متاسفانه بر خی آقایان هوس ران و تنوع طلب و اهل خیانت
ار این حکم شرعی سو استفاده می نمایند
و اقدام ب چنین ازدواج ها نموده
جالبه
خیلی از این افراد در تامین نان زن و بچه و اجاره خانه خودشان مانده و مستاصل هستن
چه برسد
ب تامین کردن خرج خانم دوم
حال
عدالت بر قرار کردن بین دو نفر خانم پیشکش
پ.ن
حرف بنده کلی بوده است
مد نظرم شخص یا اشخاص خاصی نیست !

Farshadesma;917310 نوشت:
سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.

با تشکر

سلام علیکم

باعرض ادب و احترام به محضر شما

در خصوص اینکه عقد موقت حق شماست و خداوند این اجازه را به شما داده است شکی در آن نیست،در مورد اینکه این عقد موقت پنهانی است هم شاید مشکلی ایجاد نکند( چه بسا در مواردی برای حفظ زندگی و آرامش روانی خانواده نیاز شود عقد موقت پنهانی باشد) پس شاید از این جهات چندان نیاز به عذاب وجدان نباشد!
اما عذاب وجدان مربوط به کوتاهی وظایفی است که دارد اتفاق می افتد زیرا هیچکدام از مطالبی که شرح دادی دلیل نمیشود که شما بخواهید از وظیفه اصلیتان کوتاهی کنید!

تکلیف اصلی شما همسر دائمتان هستند بزرگوار!

وقتی یک خانم ازدواج میکند تحت ولایت شوهرش در می آید،یعنی مرد زندگیش،تکیه گاهش میشود شوهرش!
این مرد است که وقتی زنی را تحت ولایتش میگیرد( عقد دائم) یعنی اینکه من از لحظه عقد به بعد مراقب و‌محافظ تو هستم! تو‌به من تعلق داری و هیچ مرد دیگری حق بهره مندی از تو را ندارد،من نیازهای تو را تامین میکنم و در کنار هم به تکامل میرسیم ،و خداوند تورا به عنوان امانت به من سپرده است !

پس این وظیفه مرد است که نیازهای همسرش را تامین کند زیرا زن کسی را جز او ندارد!

شما حتی اگر ده تا زن صیغه کنید باز هم در برابر نیازهای هسرتان مسئولید بزرگوار! زیرا ایشان از وقتی که با شما ازدواج کرده اند بر مردهای دیگر حرام شده اندپس به جز با شما با هیچ احدی نمیتوانند نیازهایشان را مرتفع سازند،برخلاف شما که این توانایی را دارید

این کار شما( بی اهمیتی به نیازهای همسرتان در حالی که میدانید نیازمند است) مانند این است که کبوتری را در قفس کنیم ،نه به او آب و دانه دهیم نه اجازه پرواز که خودش برود آب و دانه پیدا کند

پس حتما در این امر تجدید نظر بفرمایید،یعنی حتی اگر همسر صیغه ای هم دارید و دیگر به خانمتان نیاز ندارید بدانید که خانمتان شوهری جز شما ندارد و قطعا به شما نیاز دارد ! پس از هر طریق ممکنی که است باید نیازهای روحی و جسمی غیره ایشان را تامین کنید

یکی از فلسفه های عقد موقت کمک به سلامت روانی و‌معنوی خانواده است نه تضعیف آن!!
ان شاءالله بعد از این بیشتر ازگذشته به همسرتان محبت کنید و در رفع نیازهای ایشان کوتاهی نفرمایید که در غیر اینصورت ظلم بزرگی در حق ایشان خواهد شد،
ان شاءالله که ایشان هم به وظایفشان در قبال شما به خوبی عمل کنند

پس یادتان بماند و این را همیشه برای خودتان یادآوری کنید که اگر شما به خاطر عقد موقت دیگر به ایشان نیاز ندارید خانمتان تازمانی که شما مرد زندگیشان هستید و تحت ولایت شما هستند به شما نیاز دارند و کسی جز شما نمیتواند نیازهایشان را برآورده کند پس باید تمام تلاشتان را در رفع نیازهایشان داشته باشی

در مسیرالهی موفق و سربلند باشید ان شاءالله

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
یازهراسلام الله علیها

[="Arial"]

یارب;918458 نوشت:

سلام علیکم

باعرض ادب و احترام به محضر شما

در خصوص اینکه عقد موقت حق شماست و خداوند این اجازه را به شما داده است شکی در آن نیست،در مورد اینکه این عقد موقت پنهانی است هم شاید مشکلی ایجاد نکند( چه بسا در مواردی برای حفظ زندگی و آرامش روانی خانواده نیاز شود عقد موقت پنهانی باشد) پس شاید از این جهات چندان نیاز به عذاب وجدان نباشد!
اما عذاب وجدان مربوط به کوتاهی وظایفی است که دارد اتفاق می افتد زیرا هیچکدام از مطالبی که شرح دادی دلیل نمیشود که شما بخواهید از وظیفه اصلیتان کوتاهی کنید!

تکلیف اصلی شما همسر دائمتان هستند بزرگوار!

وقتی یک خانم ازدواج میکند تحت ولایت شوهرش در می آید،یعنی مرد زندگیش،تکیه گاهش میشود شوهرش!
این مرد است که وقتی زنی را تحت ولایتش میگیرد( عقد دائم) یعنی اینکه من از لحظه عقد به بعد مراقب و‌محافظ تو هستم! تو‌به من تعلق داری و هیچ مرد دیگری حق بهره مندی از تو را ندارد،من نیازهای تو را تامین میکنم و در کنار هم به تکامل میرسیم ،و خداوند تورا به عنوان امانت به من سپرده است !

پس این وظیفه مرد است که نیازهای همسرش را تامین کند زیرا زن کسی را جز او ندارد!

شما حتی اگر ده تا زن صیغه کنید باز هم در برابر نیازهای هسرتان مسئولید بزرگوار! زیرا ایشان از وقتی که با شما ازدواج کرده اند بر مردهای دیگر حرام شده اندپس به جز با شما با هیچ احدی نمیتوانند نیازهایشان را مرتفع سازند،برخلاف شما که این توانایی را دارید

این کار شما( بی اهمیتی به نیازهای همسرتان در حالی که میدانید نیازمند است) مانند این است که کبوتری را در قفس کنیم ،نه به او آب و دانه دهیم نه اجازه پرواز که خودش برود آب و دانه پیدا کند

پس حتما در این امر تجدید نظر بفرمایید،یعنی حتی اگر همسر صیغه ای هم دارید و دیگر به خانمتان نیاز ندارید بدانید که خانمتان شوهری جز شما ندارد و قطعا به شما نیاز دارد ! پس از هر طریق ممکنی که است باید نیازهای روحی و جسمی غیره ایشان را تامین کنید

یکی از فلسفه های عقد موقت کمک به سلامت روانی و‌معنوی خانواده است نه تضعیف آن!!
ان شاءالله بعد از این بیشتر ازگذشته به همسرتان محبت کنید و در رفع نیازهای ایشان کوتاهی نفرمایید که در غیر اینصورت ظلم بزرگی در حق ایشان خواهد شد،
ان شاءالله که ایشان هم به وظایفشان در قبال شما به خوبی عمل کنند

پس یادتان بماند و این را همیشه برای خودتان یادآوری کنید که اگر شما به خاطر عقد موقت دیگر به ایشان نیاز ندارید خانمتان تازمانی که شما مرد زندگیشان هستید و تحت ولایت شما هستند به شما نیاز دارند و کسی جز شما نمیتواند نیازهایشان را برآورده کند پس باید تمام تلاشتان را در رفع نیازهایشان داشته باشی

در مسیرالهی موفق و سربلند باشید ان شاءالله

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
یازهراسلام الله علیها

چقد متین .مهربون و ارامبخش 8->

=d>=d>=d>=d>=d>

Farshadesma;917310 نوشت:
من ۷ ساله ازدواج کردم.

در جامعه خانمهایی که به همسرشون خیانت میکنند اکثر قریب به اتفاقشون شوهرشون مشکل داشته از نظر جنسی به اونها نمیرسیده یا معتاد بوده و ... .
شما باید با مشاور، دکتر، دکتر زیبایی و ... موضوع رو حل کنید چون میگید به خانمتون علاقه دارید دنبال شو بگیرید و اگه نتیجه نگرفتید جدا بشید یا ممکنه وقتی از شما دلسرد بشه در نهایت همسرتون هم مثل شما کسی رو پیدا کنه و رفتار متقابل پنهانی در پیش بگیره.

سلام
عجب
به به میبینم که بعضی از بانوان با این حکم الهی مبارزه میکنن غیرت زن کفر است بزرگواران اگر نمیدانید بدانیدl-)از پیامبر تا امامان هر کدام تعدد زوجات داشته اند
از لحاظ اسلامی من هیچ مشکلی در کار شما استارتر محترم نمیبینم
اما از لحاظ انسانی به وجدانتان هنگام عقد رجوع کنید آیا همسر گرامیتان اگر پیش از ازدواج می دانست شما با فرد دیگری رابطه خواهید داشت و در آن صورت باز هم با شما ازدواج میکرد؟اگر آری و مشکلی نداشت که کارتان انسانیست
اما اگه ن و این کار شما رو خیانت میدونسته و اصلا راضی نمیشده کار شما "عیننننننننننننننننننن" خیانت است!بی برو برگشت "خیانت محض" است همان احساس حال و رفتاری را که خدای نکرده اگر همسر گرامیتان کار شما را متقابلا انجام دهد و شما برای خود حق میدانید
برای ایشان نیز حق است! باید برای ایشان حق بدانید
ن واقعا یک درصد فکر کنید همسرتان بگوید من از همه چیز شما راضیم اما جذابیت جنسی برایم نداری پس خدای نکرده من هم با مردی دیگر ... احساس شما در برابر این جمله چیست؟احساس فروپاشی درونی نمیکنید؟
اگر این فعل را برای خود حق میدانید و برای همسرتان نه،با عرض معذرت کاملا بی انصاف و نا عادل و چند تا چیز دیگه که لازم نیست بگم هستید
اما به عنوان نکته آخر اگر متوجه شدید کارتان اشتباه است و همسرتان را دوست دارید و ایشان هم شما را دست از این کار ها بردارید و در این باره به او چیزی نگویید بیش از پیش مهر و محبتتان را در پیش رویشان بگسترانید
و در صدد رفع چاره بر آیید و در خیال هم به افرد دیگر رجوع نکنید تا خدای نکرده طلاق عاطفی رخ ندهد واقعا حیف است فردی که انقدر مشترکات زیادی دارید از شما سرخورده و دلزده شود
آرزوی محبت گرمی و عشق دیوانه وار در حد جنون بینتان دارم موفق باشید

hessam78;918467 نوشت:
از لحاظ انسانی به وجدانتان هنگام عقد رجوع کنید آیا همسر گرامیتان اگر پیش از ازدواج می دانست شما با فرد دیگری رابطه خواهید داشت و در آن صورت باز هم با شما ازدواج میکرد؟اگر آری و مشکلی نداشت که کارتان انسانیست

یک درصد فکر کنید همسرتان بگوید من از همه چیز شما راضیم اما جذابیت جنسی برایم نداری پس خدای نکرده من هم با مردی دیگر ... احساس شما در برابر این جمله چیست؟

سلام
حق ، حق است حسام عزيز
مگر مردي مي تواند به اين بهانه كه "خوشم نمي آيد" ؛ با مهريه ، نفقه ، حق مسكن و..... كه بر عهده اش است مخالفت كند؟!!

ضمناً قياس شما هم قياس درستي نيست چون با اين حساب كه شما ميگوئيد ، بايد اينطور در نظر بگيريم كه پس اگر زني در زمان ازدواج ، با عقدموقت شوهرش موافقت كند ، مثل اين است كه مردي با زِنا كردن زنش موافقت كرده باشد!! :-??

یارب;918458 نوشت:

سلام و عرض ادب
مثل هميشه صحبت هاي شما عادلانه ، عاقلانه و راهگشا بود خواهر گرامي
فقط با اجازهتان يك مخالفت كوچك با شما دارم. البته شايد مخالفت هم نباشد بلكه به نوعي تاييد حرف شماست به طريق اولا

من فكر ميكنم نگاهي كه فرموديد ، به نوعي به استارتر تاپيك اين حس را منتقل كند كه قرار است بر سر همسرش منت گذاشته و به او لطف كند!
لذا با اجازهء شما من مي خواهم پا را از انجام وظيفه فراتر گذاشته و ايشان را به ارزش عشق ، ارجا بدهم

Farshadesma;917310 نوشت:
همسرم جذابیت جنسی کافی برام نداره اما از جنبه های دیگه عالی بود و کاملا به یکدیگر علاقه هم داشتیم.
سلام خدمت استارتر محترم
همين كه اينجا تاپيك زديد و نگران حال همسرتان هستيد با ارزش است. انشاالله اين حس خوب را تداوم بدهيد

تمام حرف هاي اصلي را سركار خانم "يارب" گفتند. اما درمورد بخشي از فرمايش شما كه بولد كرده ام ، بايد عرض كنم من فكر ميكنم شما كاملاً امكانش را داريد كه از رابطهء جنسي با همسرتان لذت ببريد ، ولو كمتر از همسر ديگرتان. شك نكنيد اين تصور كه من از زنم هيچ لذت جنسي نمي برم ، يك تلقين شيطاني است چون امكان اينكه يك زن

"هيچ" نوع جذابيت جنسي نداشته باشد تقريباً نزديك به صفر است. بخصوص اينكه مي فرمائيد از جنبه هاي ديگر ايشان عالي هستند و به يكديگر علاقه داريد

كسب لذت و ارضاي همه جانبه در روابط ، صرفاً به جذابيت دو طرف ختم نميشود و همچنين تنها در رابطهء جسمي خلاصه نميشود. بلكه به عوامل مختلفي بستگي دارد ، از جمله ارتباط حسي و روحي كه بين زن و مرد وجود دارد. همچنين يك سري مهارت ها وجود دارد كه بعضي از آنها را خود فرد بايد به دست بياورد و برخي را هم شريك جنسي بايد يادبگيرد. براي نمونه عرض ميكنم ، مقدمات يك رابطهء عاشقانه گاهي از خود رابطه مهمتر است. نوع آرايش و پوشش زن ، حرفهايي كه قبل از رابطه رد و بدل ميشود ، حتي عواملي مثل ميزان نور اطاق و....... از جمله كارهايي است كه پرداخت صحيح به آنها مي تواند ميزان رضايت شما و همسرتان را بطور چشمگيري افزايش بدهد

در كل من فكر ميكنم شما حتي با داشتن يك همسر ديگر كه از نظر جنسي شما را تامين ميكند ، همچنان به رابطهء جنسي با همسر اصلي خودتان نياز داريد و اينطور نيست كه فقط او به شما نياز داشته باشد. چون شما دوست انتخاب نكرده ايد ، بلكه همسر و هم آغوش انتخاب كرده ايد و به همين دليل بايد خوبي هاي ديگر ايشان مثل اخلاق خوب ، مهرباني و.... را در معاشقهء با ايشان لمس كنيد برادر عزيز. اگر با اين ديد نگاه كنيد ، خواهيد ديد كه چقدر به رابطه با همسرتان نياز داريد

Reza-D;918477 نوشت:
سلام
حق ، حق است حسام عزيز
مگر مردي مي تواند به اين بهانه كه "خوشم نمي آيد" ؛ با مهريه ، نفقه ، حق مسكن و..... كه بر عهده اش است مخالفت كند؟!!

سلام آقا رضای بزرگوار
خب ن این ملاک خوش آمدن نیست عدل و انصاف است

Reza-D;918477 نوشت:
ضمناً قياس شما هم قياس درستي نيست چون با اين حساب كه شما ميگوئيد ، بايد اينطور در نظر بگيريم كه پس اگر زني در زمان ازدواج ، با عقدموقت شوهرش موافقت كند ، مثل اين است كه مردي با زِنا كردن زنش موافقت كرده باشد!!

من از لحاظ اسلامی گفتم مشکلی نداره بنظرم
اما از لحاظ انسانی و اخلاقی نظر من کاملا غیر انسانی و غیر اخلاقیه
اینکه چون من پسر هستم حق دارم حتی اگه همسرم نخواد چن تا زن بگیرم یا باید از اول روشنگری صورت گرفته باشه یا نه
تا اونجا که میبینم تو ایران اکثر دخترا با این تفکر ازدواج میکنن که شوهرشون مال خودشونه و مثه عربستان نیست
یعنی حداقلش خودم از اکثر دخترا پرسیدم بلااستثناهمشون مخالف بودن
در اون مورد من لفظ زنا رو به کار نمیبرم چون اسلامیه
ولی اینکه کسی اجازه بده شوهرش با یکی دیگه ازدواج کنه مثله همینه که مردی اجازه بده زنش با فرد دیگه ازدواج کنه و فقط این نگرش دینی هستش که به مرد ها اینو میگه که حقشونه حتی اگه زنشون نخواد
Reza-D;918503 نوشت:
وقتي يك دقيقه تمام شد ، خانمي كه عقدموقت كرده بايد عده نگه دارد

فلسفه عده نگه داشتن جز برای معلوم شدن پدر چیز دیگری نیست
که امروزه با آزمایش ژنتیک راحت میشه متوجه این امر شد
و همین مورد بنظرم برای الهی نبودن این حکم کافیه

hessam78;918521 نوشت:
من از لحاظ اسلامی گفتم مشکلی نداره بنظرم
اما از لحاظ انسانی و اخلاقی نظر من کاملا غیر انسانی و غیر اخلاقیه

نتيجهء اين حرف اين ميشود كه اسلام يك دين انساني و اخلاقي نيست

hessam78;918521 نوشت:
باید از سوي مرد از اول روشنگری صورت گرفته باشه یا نه؟

نه!
برادر عزيزم ، اين حق مرد است و اين زن است كه بايد قبل از عقد روشنگري كند كه با اين حقِ مرد مخالف است يا نه
درست مثل اينكه من مايل به پرداخت نفقه به همسرم نباشم. زن كه موظف نيست روز اول با من حق خودش را
(نفقه را) شرط كند!
بلكه اين من هستم كه بايد اعلام كنم خانم من با پرداخت اين حق به شما موافق نيستم و او حق دارد بپذيرد يا نپذيرد

hessam78;918521 نوشت:
اینکه چون من پسر هستم حق دارم حتی اگه همسرم نخواد چن تا زن بگیرم
بله دقيقاً چون پسر هستيم اين حق را داريم
همانطور كه چون پسر هستيم بايد برويم سربازي و آنها چون دختر هستند نمي روند
همانطور كه چون پسر هستيم بايد لباس و خوراك و هزينه هاي مختلف زن را متقبل بشويم ، حتي اگر خود زن پولدار باشد

((برايم جالب است كه تقريباً هيچ زني را پيدا نميكنيد كه بگويد حقوقي كه به ما زنها "به صرف زن بودنمان" داده شده بي عدالتي است
به نظرم ما مردها بر خلاف ظاهرمان خيلي ساده هستيم))

hessam78;918521 نوشت:
خودم از اکثر دخترا پرسیدم بلااستثناهمشون مخالف بودن
اكثر دخترها با حجاب هم مخالف هستند

سلام
آقایان اگر در ابتدا در انتخاب دقت زیادی نمایند
که همسر ی که می خوآهند اختیار کنند
از همه لحاظ باب میل شان می باشد !
یقیینا
دیگر نیازی ب تعدد ازدواج نیست !

بیشتر ازدواج های اژ توع متعه از سوی برخی آقایان
جنبه هوس بازی و تنوع طلبی دارد !

Reza-D;918525 نوشت:
نتيجهء اين حرف اين ميشود كه اسلام يك دين انساني و اخلاقي نيست

خب بله با انسان امروزی و اخلاق امروزی مدوّن مشکل داره بلکه در تعارض هستش
مثل حکم ازدواج با دختر 9 ساله لذت بردن از شیرخواره و..
بر اساس اخلاق اسلامی هم گفتم حق هستش و درسته

Reza-D;918525 نوشت:
نه!
برادر عزيزم ، اين حق مرد است و اين زن است كه بايد قبل از عقد روشنگري كند كه با اين حقِ مرد مخالف است يا نه

حمل بر جسارت نشود اگر اینقدر معتقد هستید که حق هستش خودتون حاضرید علنا انجام بدید و ازدواج موقت داشته باشید؟
در فرهنگ اسلامی-ایرانی به این پدیده انزجار وجود داره طبق اکثریت و هر دختر و پسری که ازدواج میکنن این عملو مثل خیانت میدونن حرف منم نمیگم قبول کنید خودتون برید بپرسید چون اگه حق است از گفتنش هیچ ابایی نیست بله کسی بگه انجام میدم حقمه وانجام بده و به زنش هم بگه در اون صورت حقه
پرداخت نفقه هم اگر سخت گیری صورت بگیره دو طرف کاملا آگاه هستند و اعتراض صورت میگیره

Reza-D;918525 نوشت:
بله دقيقاً چون پسر هستيم اين حق را داريم

به شرطی که خودمونو گول نزنیم
با زنی ازدواج کنیم که ی درصد هم فکر نمیکنه چنین عملی انجام بده شوهرش و خیانت بدونه چنین حقی را نداریم
فرضا فرد مذهبی پیدا شد بله این حق است

Reza-D;918525 نوشت:
همانطور كه چون پسر هستيم بايد برويم سربازي و آنها چون دختر هستند نمي روند

این هم حکم ناعادلانه ایست سربازی هم باید اختیاری باشد وقراردادی

Reza-D;918525 نوشت:
همانطور كه چون پسر هستيم بايد لباس و خوراك و هزينه هاي مختلف زن را متقبل بشويم ، حتي اگر خود زن پولدار باشد

فارق از درستی یا نادرستی این امر مرسومی هستش در جامعه ما
و مانند صیغه نیست

Reza-D;918525 نوشت:
((برايم جالب است كه تقريباً هيچ زني را پيدا نميكنيد كه بگويد حقوقي كه به ما زنها "به صرف زن بودنمان" داده شده بي عدالتي است

منم ندیدم!

Reza-D;918525 نوشت:
به نظرم ما مردها بر خلاف ظاهرمان خيلي ساده هستيم

کاملا موافقم البته ن همه مرد ها

Reza-D;918525 نوشت:
اكثر دخترها با حجاب هم مخالف هستند

این هم استبداد است
قصد انحراف بحث رو ندارم وقتی کنیز مسلمان !حجاب نداره بعد در دوره حضرت محمد حجاب برای همه اجباری بود؟
مزاحم های خانم های بی حجاب افراد ضد اسلامیی هستند نقل به مضمون از آقای طالقانی
هر کسی آزاده یکی میخواد حجاب کنه مشکلی نیست یکی میخواد حجاب هم نکنه مشکلی نباید باشه

آرمین...;918526 نوشت:
یقیینا
سلام
آرمين جان اين يقين را از كجا آوردي برادر؟

1 - بيماري خانم
2 - سرد مزاجي خانم
3 - گرم مزاجي بيش از حد آقا
4 - عدم توان پاسخگويي زن به نياز جنسي مرد به هر دليلي (جسمي ، روحي و....)
5 - عدم باردار شدن خانم
6 - مسافرت هاي شغلي كه بعدها ممكن است پيش بيايد
و........

از جمله مواردي هستند كه ارتباطي با انتخاب همسر ندارد و براي هر كسي ممكن است پيش بيايند
ضمن اينكه هوس بازي و تنوع طلبي بايد معنايش مشخص بشود كه دقيقاً چه حدي از پرداختن به روابط جنسي معناي تنوع طلبي ميدهد

براي مثال ، كشيش هاي مسيحي و راهبان و حتي برخي گروه هاي افراطي مذهبي در اسلام ، اصولاً همبستر شدن دو جنس را هوس راني ميدانند
و تنها راه رسيدن به مقامات والاي انساني را دوري از هرنوع لذت جنسي ، حتي ازدواج مي دانند

Reza-D;918528 نوشت:
سلام
آرمين جان اين يقين را از كجا آوردي برادر؟

1 - بيماري خانم
2 - سرد مزاجي خانم
3 - گرم مزاجي بيش از حد آقا
4 - عدم توان پاسخگويي زن به نياز جنسي مرد به هر دليلي (جسمي ، روحي و....)
5 - عدم باردار شدن خانم
6 - مسافرت هاي شغلي كه بعدها ممكن است پيش بيايد
و........

از جمله مواردي هستند كه ارتباطي با انتخاب همسر ندارد و براي هر كسي ممكن است پيش بيايند
ضمن اينكه هوس بازي و تنوع طلبي بايد معنايش مشخص بشود كه دقيقاً چه حدي از پرداختن به روابط جنسي معناي تنوع طلبي ميدهد

براي مثال ، كشيش هاي مسيحي و راهبان و حتي برخي گروه هاي افراطي مذهبي در اسلام ، اصولاً همبستر شدن دو جنس را هوس راني ميدانند
و تنها راه رسيدن به مقامات والاي انساني را دوري از هرنوع لذت جنسي ، حتي ازدواج مي دانند

سلام
بزرگوار
ممنونم از پاسخ شما
من دقیقا این موارد د رو ذکر کردید میدانم
بحث اینجاست که برخی از خانم ها چنین مشکلاتی را ندارن
جز حالا ماههای آخر بادار ی و یا در پاره ای موارد نا زایی
ولی آقایانی و جود دارن
با توجه ب اینکه همسرانشان بدون مشکل خاصی بودند
بصورت مخفیانه
اقدام به متعه کردن نمودند
بحث من دقیقا
چنین آقایان است !
که از متعه سواستفاده می کنند

آرمین...;918526 نوشت:
سلام
یقیینا

با سلام
حرف شما صحیح هست ولی باز هم از این طرف مشکل وجود دارد. تاپیک زیر در رابطه با نگاه کردن شرعی آقایان به خانم ها قبل از عقد هست:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=58384
مشکل از اینجا هست که در رابطه با این نگاه قبل از عقد توسط اکثر خانم ها مخالفت وجود دارد, خب با این قضایا, مرد به صورت صد در صدی نمی تواند رضایت داشته باشد و بپسندد (در رابطه با نگاه کردن خانم توسط محارم آقا هم ممکن است که قضیه این تاپیک و جذابیت نداشتن پیش بیاید), خب این تا اینجا.

اگر بعد از ازدواج هم برای رفع مشکل این موضوع بخواهد ازدواج موقت داشته باشد (بدون هیچ ظلم و آزاری نسبت به همسر اول) باز هم مخالفت از طرف اکثر خانم ها وجود دارد, این هم تا اینجا!

یک صحبت خیلی جالب هم از طرف بعضی ها مطرح می شود و اون هم اینکه مرد نباید نگاه قبل از عقد داشته باشد و بعد از عقد هم اگر مشکلی وجود داشت, نباید اعتراضی کند و باید همینطوری زندگی کند!!

خب شما و کاربران به بنده به صورت منطقی و عادلانه بگویید که چطور باید در انتخاب دقت داشته باشیم که مشکلی پیش نیاید, در صورتی که به هر دو قضیه بیشتر مواقع صرفا نگاه عاطفی و غیر عقلانی و غیر منطقی و غیر عادلانه می شود؟!

[="Arial"]

*taha*;918535 نوشت:
با سلام
حرف شما صحیح هست ولی باز هم از این طرف مشکل وجود دارد. تاپیک زیر در رابطه با نگاه کردن شرعی آقایان به خانم ها قبل از عقد هست:
مشکل از اینجا هست که در رابطه با این نگاه قبل از عقد توسط اکثر خانم ها مخالفت وجود دارد, خب با این قضایا, مرد به صورت صد در صدی نمی تواند رضایت داشته باشد و بپسندد (در رابطه با نگاه کردن خانم توسط محارم آقا هم ممکن است که قضیه این تاپیک و جذابیت نداشتن پیش بیاید), خب این تا اینجا.

اگر بعد از ازدواج هم برای رفع مشکل این موضوع بخواهد ازدواج موقت داشته باشد (بدون هیچ ظلم و آزاری نسبت به همسر اول) باز هم مخالفت از طرف اکثر خانم ها وجود دارد, این هم تا اینجا!

یک صحبت خیلی جالب هم از طرف بعضی ها مطرح می شود و اون هم اینکه مرد نباید نگاه قبل از عقد داشته باشد و بعد از عقد هم اگر مشکلی وجود داشت, نباید اعتراضی کند و باید همینطوری زندگی کند!!

خب شما و کاربران به بنده به صورت منطقی و عادلانه بگویید که چطور باید در انتخاب دقت داشته باشیم که مشکلی پیش نیاید, در صورتی که به هر دو قضیه بیشتر مواقع صرفا نگاه عاطفی و غیر عقلانی و غیر منطقی و غیر عادلانه می شود؟!

به به ششما میگی ازدواج موقت این اقا خوبه یا بده؟خدایش تایید میکنین با این حرفها خواسته یا ناخواسته ...حاجی پس این وسط عشق چی میشه ..وفاداری چی میشه اون خانم که با هزار امید و عشق ارزو اومده خونه این اقا اون چی ...فکر نمیکنین دارید خواسته های شیطانیه بعضی از مردهارو توجیه میکنین ...خواهش میکنم از این ازدواج موقت حداقل تو این تایپیک دفاع نکنین...چون واقعا وضع جامعه افتضاح هستش بدترش نکنین ..همه میدونیم چه خبره دوروبرمون در جامعه حالا

[="Arial"]از مدیر سایت میخوام به این تایپیک یه رسیدگی مفصل داشته باشن و تکتک جملات این اقایان باید بررسی بشه

guest;918595 نوشت:

شما هم همینطور استارتر خودش افتاده به چکنم شما دارید بدتر شارجش میکنین کارش درست بوده لطفا در دادن پست دقت کنین ...یعنی چی واقعا همه گیر دادین به این ازدواج موقت اونم تو یه تایپیکی که خوده طرف داره از اذاب وجدانش دیونه میشه ...نمیدونین پر پر شدن زنشو جلو چشش میبینه...یکم رحم ...یکم انصاف..یکم جوون مردی خوب چیزیه والا

به نظر میرسه در این مواقع باید با دید کلی تری قضاوت کرد چون در در برخی موارد خانومها هم در این مسئله مقصرن
هر زنی این قدرت رو داره که شوهرش رو با عشوه ها و زبون ریختن ها و صحبت کردن و خیلی مسائل دیگه اسیر خودش کنه و جوری مرد رو عاشق خودش کنه ک اگه هزاران نفر رو هم ببینه نتونه از زن خودش دست برداره ولو زن خودش از جهت زیبایی خیلی پایین تر از دیگران باشه همونطور ک خیلی مواقع دیده میشه ی مرد خیلی خوش تیپ و خیلی بالاتر از ی دختر، جوری عاشق دختره شده ک همه رو به تعجب وامیداره
ولی متاسفانه برخی خانومهای امروز همه جذابیتهاشون برای مهمونی ها و یا خیابونهاست، خانومی ک همه لباسهای خوبش برای مهمونها و دیگرانه و لباسهای قدیمی و گشادش برای شوهرشه، ویا زنی ک هنگام رابطه جنسی تلاشی برای ارضای کامل شوهرش نمیکنه، انتظار نداشته باشه شوهرش تو این جامعه ی رنگ و برنگ بتونه دووم بیاره و یوسف وار زندگی کنه، چون هر چی باشه تو خیابون و تلویزیون و هزاران جا و مکان و وسیله دیگه زنهایی رو میبینه ک جذابیتهایی در ظاهر برای خودشون ایجاد کردن...
اینکه میگن بسیاری از طلاقها دلیلش تو اتاق خوابهاست حرف کمی نیست. مردی که بعد از رابطه جنسی میگه علاوه بر غسل جنابت باید غسل مس میت و توبه هم بکنم حرف کمی نیست و نشان از خیلی از دردهاییه که درون خودش میریزه
همین حرفهای علیه مردها هم هست و مردی ک تو این مسائل مشابه کوتاهی میکنه اگه زنش به انحراف کشیده بشه مسلما مقصره
درمورد صیغه هم اگه ایشون بخاطر فرار از گناه به صیغه پناه برده نباید ایشون رو ملامت کرد هر چند شاید اگه قبل از اینکه صیغه کنن میرفتن مشکل اصلیشون رو میشناختن و به فکر علاجش بودن خیلی بهتر و موثرتر بود ولی با اینحال ما حق نداریم کسی رو ک کار گناهی انجام نداده ملامت کنیم. وقتی خدا از عملش راضیه ما چکاره ایم؟!؟!؟

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

نگار70;918500 نوشت:
این احکام رو بر چه اساسی میگید طرف در چند هفته چه بار صیغه میشه ؟ چیه
شما یه سر به سایت صیغه بزن طزف میگه صیغه چند ساعته

سلام و عرض ادب

نقل قول:
1- احکام عدّه عقد موقت
سؤال:سوال اول :زمان نگهداشتن عده در ازدواج موقت چقدر است؟
سوال دوم: آیا بدون نزدیکی کردن باز هم باید زن عده نگهدارد؟
سوال سوم: در صورت منفی بودن جواب سوال دوم اگر مردی پس از اتمام زمان صیغه موقت مجددا با همان زن صیغه بخوانند ولی اینبار نزدیکی کنند آیا زن باید عده نگهدارد؟
پاسخ:1- عده ازدواج موقت بعد از تمام شدن مدت در صورتی که عادت ماهانه می بیند، به مقدار دو حیض کامل است و اگر عادت نمی بیند چهل و پنج روز تمام است.
2- در این صورت عده ندارد.
3- عده دارد.

و من الله توفیق

یا حق[/]

[="Arial"]وای ..کلا از مردها چی میدونین شما ...اتفاقا الان هر مردی باید خودش مراقبه خودش باشه بسکه دزد زیاده ...مردها تنوع طلب هستن ...نمیشه توجیه کرد ..اقا کم نگاه کن سرتو بنداز پایین ...نمیمیری که یه زن ..در این حجمه ی دزدی چه کاری از دسش بر میاد ....؟ما وقتی زود ازدواج موقت بندازیم وسط ...کارو سخت تر کردیم .

نگار70;918488 نوشت:
شما در نظر بگیرید دو نفر با هم ازدواج می کنند مرد میره یکی رو صیغه میکنه زنش از این ماجرا با خبر میشه ؟ بنظر شما حالا اون زن که بفهم شوهرش رفته صیغه کرده چه حالی خواهد داشت؟
یعنی این باعث میشه کمک به سلامت روانی و معنوی خانواده بشه؟ یا باعث تعضیف و فروپاشی ان و هزار بدبینی دیگر؟
یه مورد دیگر هم شما در نظر بگیرید همون مردی که با اون خانم رو صیغه چند ساعته یک چند روزه کرده صاحب یک فرزند بشه اون بچه که بزرگ شد مادرش چه جوابی بهش بده و بهش بگه مادر جان دستت درد نکنه که هر چند وقت یک بار صیغه یک نفر شدی؟ دیگه پدرش هم بماند که مشخص شود یا نشود پدرش کیست
کلا باعث میشه اون بچه از دین زده بشه و مادرش رو یک زن بدکاره بنام و خیلی موارد دیگه

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و‌بزرگوارم

عقد موقت اگر باتوجه به شرایطش و با رعایت همه موارد انجام شود نه تنها باعث فروپاشی خانواده نمیشود بلکه میتواند خیلی از اختلافات را حل کند!

فرض بفرمایید خانمی بیمار شود و نتواند برای مدت طولانی نیازهای همسرش را برآورده سازد،اینجا سلامتی روحی و معنوی و جسمی شوهرش در خطر است و همین موضوع ممکن است باعث ایجاد اختلاف در زندگی شود یا خدایی نکرده آقا به گناه بیفتد و به تبع آن سلامت خانواده به خطر بیفتد،حال اگر در این شرایط مرد برود برای مدت کوتاهی( فرض تازمان بهبود همسر) عقد موقت کند به آرامش میرسد و خیلی از اختلاف و بداخلاقی ها و غیره ممکن است از بین برود و رابطه اش با همسرش خوب شود و بهتر بتواند به همسرش محبت کند و همراهیش کند و و آرامش خانواده حفظ شود

پس اگر جایی دیدید که عقد موقتی صورت گرفته و مشکلاتی ایجاد شده بدانید آن افراد بد عمل کرده اند و‌الا مشکل از « عقد موقت» نیست!

از طرفی قرار نیست به همه سفارش کرد بروند عقد موقت کنند!!،بلکه این نیز مانند مانند سایر احکام های الهی دارای شرایط است و هر کس خودش باید تشخبص دهد و از نظر اخلاقی بهتر است یک سری امور رعایت شود و متناسب با شرایطش عمل کند
،اصل در ازدواج با «ازدواج دائم »است و عقد موقت مانند یک داروی کمکی و موقت است تا افراد در شرایط بحرانی سعادتشان به خطر نیفتد و بتوانند ایمانشان را در هر شرایطی حفظ کنند و این از زیبایی های دین اسلام است

در خصوص سوالات دیگرتان ،کاربران بزرگوار پاسخ های کاملی دادنددر عین حال اگر هنوز ابهامی باقی بود بفرمایید در صورت امکان توضیح خواهم داد

یازهراسلام الله علیها

یارب;918619 نوشت:
سلام علیکمباعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و‌بزرگوارم

عقد موقت اگر باتوجه به شرایطش و با رعایت همه موارد انجام شود نه تنها باعث فروپاشی خانواده نمیشود بلکه میتواند خیلی از اختلافات را حل کند!

فرض بفرمایید خانمی بیمار شود و نتواند برای مدت طولانی نیازهای همسرش را برآورده سازد،اینجا سلامتی روحی و معنوی و جسمی شوهرش در خطر است و همین موضوع ممکن است باعث ایجاد اختلاف در زندگی شود یا خدایی نکرده آقا به گناه بیفتد و به تبع آن سلامت خانواده به خطر بیفتد،حال اگر در این شرایط مرد برود برای مدت کوتاهی( فرض تازمان بهبود همسر) عقد موقت کند به آرامش میرسد و خیلی از اختلاف و بداخلاقی ها و غیره ممکن است از بین برود و رابطه اش با همسرش خوب شود و بهتر بتواند به همسرش محبت کند و همراهیش کند و و آرامش خانواده حفظ شود

پس اگر جایی دیدید که عقد موقتی صورت گرفته و مشکلاتی ایجاد شده بدانید آن افراد بد عمل کرده اند و‌الا مشکل از « عقد موقت» نیست!

از طرفی قرار نیست به همه سفارش کرد بروند عقد موقت کنند!!،بلکه این نیز مانند مانند سایر احکام های الهی دارای شرایط است و هر کس خودش باید تشخبص دهد و از نظر اخلاقی بهتر است یک سری امور رعایت شود و متناسب با شرایطش عمل کند
،اصل در ازدواج با «ازدواج دائم »است و عقد موقت مانند یک داروی کمکی و موقت است تا افراد در شرایط بحرانی سعادتشان به خطر نیفتد و بتوانند ایمانشان را در هر شرایطی حفظ کنند و این از زیبایی های دین اسلام است

در خصوص سوالات دیگرتان ،کاربران بزرگوار پاسخ های کاملی دادنددر عین حال اگر هنوز ابهامی باقی بود بفرمایید در صورت امکان توضیح خواهم داد

یازهراسلام الله علیها

ای خدا شما دیگه چرا ...چرا هی میخوایین بگین مردا حق دارن ازدواج موقت داشته باشن؟؟؟؟؟ایا یه مردی که که قطع نخاع میشه ....کی میاد بگه زنش باید طلاق بگیره بره با یه مرده دیگه ازدواج کنه ...چون مردش نمیتونه از پس خرج خونه و...بر بیاد...چرا تا یه زن مریض میشه همه میگن اره بابا ازدواج موقت کن ...یا یه مرد میگه از زنم خوشم نمیاد همه سریع میگن اره ازدواج موقت ...خدا گفته اسلام گفته...مگه به زن خدا کلی اجازه نداده چرا انجام نمیده؟

میدونین چرا ...چون اولا زن ایرانی نجیب با حیا و اصیله و هیچوقت مردشو در شرایط سخت رها نمیکنه ..تا دلت بخواد هم اسلام برا خانومها هم راه گذاشته اما اینکارو نمیکنه ..چون یه قلب مهربون داره یه وفایی داره که نمیتونه میفهمین نمیتونه...حالا هر مردی تونست مشکل از خودشه بی وفایی کرده برین بالا بییاین پایین چیزی به اسم صبر و وفا هستش که خدا دوسش داره و کسی که با ازدواج موقت توجیهش میکنه اون به فکر شکمشو..هستش پس انقد نگین اسلام اجازه داده در شرایطی...چون برا زن هم اجازه داده ولی عشق و صبوری یه چیز دیگست هستش که هر کسی نمیتونه داشته باشه

guest;918623 نوشت:

ای خدا شما دیگه چرا ...چرا هی میخوایین بگین مردا حق دارن ازدواج موقت داشته باشن؟؟؟؟؟ایا یه مردی که که قطع نخاع میشه ....کی میاد بگه زنش باید طلاق بگیره بره با یه مرده دیگه ازدواج کنه ...چون مردش نمیتونه از پس خرج خونه و...بر بیاد...چرا تا یه زن مریض میشه همه میگن اره بابا ازدواج موقت کن ...یا یه مرد میگه از زنم خوشم نمیاد همه سریع میگن اره ازدواج موقت ...خدا گفته اسلام گفته...مگه به زن خدا کلی اجازه نداده چرا انجام نمیده؟

میدونین چرا ...چون اولا زن ایرانی نجیب با حیا و اصیله و هیچوقت مردشو در شرایط سخت رها نمیکنه ..تا دلت بخواد هم اسلام برا خانومها هم راه گذاشته اما اینکارو نمیکنه ..چون یه قلب مهربون داره یه وفایی داره که نمیتونه میفهمین نمیتونه...حالا هر مردی تونست مشکل از خودشه بی وفایی کرده برین بالا بییاین پایین چیزی به اسم صبر و وفا هستش که خدا دوسش داره و کسی که با ازدواج موقت توجیهش میکنه اون به فکر شکمشو..هستش پس انقد نگین اسلام اجازه داده در شرایطی...چون برا زن هم اجازه داده ولی عشق و صبوری یه چیز دیگست هستش که هر کسی نمیتونه داشته باشه

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و بزرگوارم

ببینید خواهرم ماهرگز نمیتوانیم برای همه افراد یک نسخه بپیچیم و یا بگوییم همه بروند صبر پیشه کنند! یا عقد موقت کنند[SPOILER][/SPOILER]!

اگر آقایی بیاید بگوید من همسری دارم فرض بیمار است و با وجودی که به ازدواج نیاز دارم اما دارم تحمل میکنم و از این وضعیت راضی هستم،افراد نمی آیند به این آقا بگوید نه تو داری اشتباه میکنی! برو عقد موقت کن!
زیرا این آقا خودش میدادند،واینگونه تشخیص داده است، و‌مشکلی هم ندارد
امااگر فرض آقایی بیاید بگوید همسرم بیمار است و نیاز به ازدواج دارم و ممکن است به گناه بیفتم،مطنئن باشید اینجا نباید به این آقا بگوییم برو تحمل کن و غیره! اینجا شاید این آقا اگر عقد موقت نکند عواقب بدی برای خود و‌خانواده اش اتفاق بیفتد!

پس افراد مانند هم نیستند و ما هرگز نمیتوانیم به کسی بگوییم عقد موقت انجام بده یا نده! ففط میتوانیم افراد را راهنمایی کنیم که بهترین مسیر ها را انتخاب کنند

از طرفی خواهر خوبم،عقد موقت ربطی به بی وفایی نداردممکن است واقعا برای کسی واجب شده باشذ! اصل وفاداری این است که به بندگیمان،به عبد بودنمان در برابر خداوند وفادار باشیم! و به وظایف و‌حقوق شرعی و اخلاقی در زندگیمان عمل کنیم
مردی که حق الهی را زیر پا نمیگذارد و به سمت گناه نمیرود و به وظایفش هم به خوبی عمل میکند ،در زندگیش نیز میتواند وفادار باشد ان شاءالله

در مورد خانمها هم همینطور! اگر خانمی میتواند تحمل کند مشکلی نیست،ولی همین خانم اگر ببیند واقعا دارد به گناه میافتد اسلام دستش را باز گذاشته که جداشود! پس حتی برای خانمها هم نمیتوان یک نسخه پیچید!
باز هم میگویم اگر دیدید آقایی رفت عقد موقت کرد و به خانواده بی وفا شد،مشکل از آقا( و‌چه بسا از خانم) است! نه اصل حکم عقد موقت!! دستورات اسلام کامل و بی نقص است،متاسفانه ما بعضا درست مسلمانی نمیکنیم و اشتباهات ما به پای اسلام و احکام تمام میشود

یازهراسلام الله علیها

guest;918594 نوشت:

به به ششما میگی ازدواج موقت این اقا خوبه یا بده؟خدایش تایید میکنین با این حرفها خواسته یا ناخواسته ...حاجی پس این وسط عشق چی میشه ..وفاداری چی میشه اون خانم که با هزار امید و عشق ارزو اومده خونه این اقا اون چی ...فکر نمیکنین دارید خواسته های شیطانیه بعضی از مردهارو توجیه میکنین ...خواهش میکنم از این ازدواج موقت حداقل تو این تایپیک دفاع نکنین...چون واقعا وضع جامعه افتضاح هستش بدترش نکنین ..همه میدونیم چه خبره دوروبرمون در جامعه حالا

نمیدونم شما چه جوری از مطالب بنده این برداشت ها را کرده اید. جایی از مطالب بنده وجود دارد که بخواهم بدون دلیل و همینطوری دفاع کنم؟
بنده مطالبم در رابطه با مطالب جناب آرمین مبنی بر دقت در انتخاب و ... بود که واقعا چطوری باید این دقت در انتخاب را انجام بدهیم در صورتی که در هر دو قضیه مربوط به متن پستم, مخالفت وجود دارد؟ پس لطفا دوباره پست بنده را با دقت بخوانید.

و یک سوال اینکه با توجه به مطالب پست بنده, به نظر شما اگر قبل از ازدواج نگاه شرعی توسط مرد انجام بگیرد و به صورت صد درصدی رضایت صورت بگیرد, دیگر این مشکلات و ازدواج موقت هم پیش نمی آید؟

*taha*;918535 نوشت:
با سلام

سلام
ب نظر شما یعنی اگر نگاه قبل از ازدواج انجام بگیرد !
اون فرد بعدها تمایلی ب ازدواج دوم و سوم و چهارم ووو
دیگر پیدا نمی کند !

*taha*;918634 نوشت:
نمیدونم شما چه جوری از مطالب بنده این برداشت ها را کرده اید. جایی از مطالب بنده وجود دارد که بخواهم بدون دلیل و همینطوری دفاع کنم؟
بنده مطالبم در رابطه با مطالب جناب آرمین مبنی بر دقت در انتخاب و ... بود که واقعا چطوری باید این دقت در انتخاب را انجام بدهیم در صورتی که در هر دو قضیه مربوط به متن پستم, مخالفت وجود دارد؟ پس لطفا دوباره پست بنده را با دقت بخوانید.

و یک سوال اینکه با توجه به مطالب پست بنده, به نظر شما اگر قبل از ازدواج نگاه شرعی توسط مرد انجام بگیرد و به صورت صد درصدی رضایت صورت بگیرد, دیگر این مشکلات و ازدواج موقت هم پیش نمی آید؟

بله...گفتم که خواسته یا ناخواسته اگه دقت کرده باشین ...بعدشم دقت در انتخاب درصد بسیار پایینی شاید بتواند جلوی اینجور مردهارو گرفت ...

حرف اصلی بهانه ایست که دست اینگونه مردها داده میشود ..دقت کنید بحث اول همین موضوع هست که همه دارن الکی با هم دیگه بحث میکنم حالا برای چی معلوم نیست...شاید میخوان تعداد پستاشون زیاد شه...

به هر حال .......اگر برای خواهر شما خواستگاری بیاد شما به اون اقا تا چه حد اجازه ی اشنایی میدی؟مطمئنن تا یه حد و حدودی...ولی مسئله استارتر خانمش نیست ایشون تا یه جایی از خانمش د حد عالی راضی هست...مشکل کجاست؟مشکلش(...)هست ..اوکی؟

حالا شما نمیدونم این وسطچرا بی خودو بی جهت مهر تایید بر ازدواج موقت میزنید همچنین خانم یا رب که اصلا در این تایپیک اشتباه هست ...

واقعا از تایپ خسته شدم ....

نشاط;918409 نوشت:
با سلام و احترام
بزرگوار امیدوارم که مشکلتون بزودی حل شود.
دوست خوبم؛ اینکه شما در ابتدا متوجه شدید که همسرتان جذابیت جنسی ندارد و بدون اینکه در راه درمان آن تلاشی بکنید و تصمیم دیگری گرفته اید، کاری خطا و اشتباه بوده است. البته شما توضیح نداده اید که منظورتان از نداشتن جذابیت جنسی چی بوده و مد نظر شما چه چیزی بوده است لذا مسئله خیلی روشن نمی گردد. ولی در عین حال با توجه به اینکه به همسرتان علاقه داشته و همدیگر را دوست داشتید با مراجعه به یک متخصص سکس تراپی می توانستید این مسئله را درمان کنید والان در چنین شرایطی که همسرتان نیاز جنسی شدید داشته و چه بسا متوجه ارتباط شما با فرد دیگری شده و این قضیه روح ایشان را آزرده و بر زندگیتان لطمه شدید وارد خواهد کردٰ چنین اتفاقاتی پیش نمی آمد.
عدم تامین نیاز جنسی همسرتان عواقب بسیار بدی را بدنبال خواهد داشت و چه بسا زمینه ساز انحراف و فساد ایشان هم بگردد، چنین رفتاری ظلم بوده و زندگی را بر همسرتان تلخ و چه بسا مشکلات متعددی را بهمراه داشته باشد و نباید بیخال از این موضوع بگذرید.
اگر فردی دلسوز بوده و زندگی خودتان را دوست دارید و از دیدن شرایط روحی همسرتان عذاب وجدان می کشید و دنبال راهکار درمانی هستید، نخست ارتباط خودتان را با زن دوم کلا قطع کنید بعد:
1. با همسرتان در یک فضای عاطفی صحبت کنید و انتظارات جنسی خودتان را با او در میان بگذارید، چه بسا همین صحبت و گفتگو باعث شود که مشکل به راحتی و بتدریج حل شود.( باید کمک کنید)
2. البته توصیه می شود به یک متخصص سکس تراپی (معمولا روان شناسان بالینی خاصی در این زمینه تخصص دارند) هم مراجعه نمایید تا این مشکل با کمک ایشان حل شود؛ البته چون به اصل مشکل خوب اشاره نکرده اید؛ و خیلی مبهم است نمی توان به طور واضح راهنمایی کرد؛ ولی به طور کلی مواردی در سکس تراپی مطرح است که می تواند به حل مشکل کاملا موثر شود.
3. به عاقبت این کارتان بنگرید که ادامه ازدواج موقت و داشتن رابطه پنهانی به صلاح زندگیتان نیست و می تواند بعدا آسیب زا بوده و حتی به تخریب و جدایی همسر اولتان بیانجامد.
4. عدم مقایسه همسر خودتان با زنان دیگر و توجه و تمرکز بر جذابیتهای همسر(اولتان) می تواند رابطه جنسی را با او شیرین و در چشم شما عزیز و دلربا بگرداند؛ البته در صورتی که شما قبول کنید که باید این مشکل را حل کنید و از توجه و نگاه به دیگران منصرف شوید در این صورت امیدی به درمان خواهد بود و الا مقایسه و یا دیدن فیلم های پورن و قرار گرفتن در آن فضاها و خیال بافی های خاص نسبت به روابط زناشویی با دیگران و یا تجربه های حاضر( جنسی که داشته اید)؛ مسئله را به مشکل سخت و غیر قابل حل تبدیل خواهد کرد.
5. از آنجایی که هیچ دلیل و بهانه منطقی برای جدایی و ترک همسر اول و اختیار زوجیت دوم به طور پنهانی دیده نمی شود، لذا توصیه می شود به فکر حل مشکل و ترک ارتباط دومی( به طور جدی) باشید تا زندگی برایتان معنی دار و بدون استرس و همراه با آرامش باشد.
آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

با سلام و احترام

مطالعه اجمالی و سریعی داشتم
پس ممکن است این مطلب را قبلا گفته باشند ...

استارتر محترم بدون اطلاع به همسرشان، متعه کرده اند ...
در عقد ازدواج می گویند در صورتی که مردی زن دوم بگیرد، زن اول وکالت در طلاق دارد ...

آیا در عقد ازدواج این مطلب ذکر شده است که بر مرد واجب است به زن اول اطلاع دهد که زن دوم گرفته است ؟
و آیا ازدواج موقت مانند ازدواج دائم است ؟

اگر پاسخ مثبت باشد
ایشان و مردان دیگری که به صورت مخفیانه ازدواج دوم داشته اند، مرتکب حرام شده اند ... درست است ؟

در اینجا بحث در حرمت ازدواج نیست و رویکرد مشاوره ای و بازتاب رفتارهایی است که احتمال ارتکاب حرام و گناه بودن می باشد.

نشاط;918678 نوشت:
در اینجا بحث در حرمت ازدواج نیست و رویکرد مشاوره ای و بازتاب رفتارهایی است که احتمال ارتکاب حرام و گناه بودن می باشد.

فکر کردم همانطور که برایتان مهم است به سوال کننده بگویید عدم تامین نیاز جنسی میتواند ظلم باشد
برایتان مهم است استارتر بداند مخفیانه ازدواج کردن هم میتواند ظلم باشد ...
و این اطلاع رسانی تاثیر مهمی بر ترک این رابطه داشته باشد...
فکر نمیکردم این مطلب در مشاوره دادن شما این قدر بی اهمیت و کم ارزش باشد...

سلام.بزرگوار
این مساله از زوایای مختلف قابل بررسی است و توصیه و تبین مساله با توجه به نگاه شخص پرسشگر بوده و هر چند در مشاوره حالت مجازی و کتبی خیلی از وقایع روشن نیست. توجه داشته باشید که در رویکرد های مشاوره ای بررسی ها بیشتر رفتارهای اشتباه مورد بررسی قرار می گیرد و خارج از ان حرفه ای نیست البته منافاتی ندارد که ارتکاب کار و رفتار حرام هم متذکر شود و باید گفته شود و ما تذکر هم میدهیم.

Farshadesma;917310 نوشت:
چه کاری از دست من براش بر میاد؟

[=arial]....
فقط سر جدت این وسط واسه کم کردن عذاب وجدانت از اسلام و احکامش مایه نذار .....

پ ن :
چند ساعت دیگه دارم میرم اعتکاف
امیدوارم اول و آخر دعاهامون تو این روزا
برگشتن مردی باشه که با اومدنش پرده از راز هر حکمی برداره
.....

نشاط;918706 نوشت:
سلام.بزرگوار
خارج از ان حرفه ای نیست البته منافاتی ندارد که ارتکاب کار و رفتار حرام هم متذکر شود و باید گفته شود و ما تذکر هم میدهیم.

سلام

درست می فرمایید
شاید مطرح کردن آن در مشاوره، حرفه ای نباشد ...
و از این جهت نظر شما به عنون کارشناس محترم است ...
به هر حال این را نظر شخصی بنده بدانید ...

آرمین...;918643 نوشت:
سلام
ب نظر شما یعنی اگر نگاه قبل از ازدواج انجام بگیرد !
اون فرد بعدها تمایلی ب ازدواج دوم و سوم و چهارم ووو
دیگر پیدا نمی کند !

با سلام
یک سوال, هدف دین از قرار دادن این موضوع برای قبل از ازدواج چیست؟ آیا یکی از اهداف این نمی تواند باشد که این مشکلات (غیر جذاب بودن و ...) پیش نیاید؟ در حالی که دین خیلی بهتر از آدم ها بحث حیا و عفت را در مسائل دینی و احکام قرار داده و تشریح کرده است.
در رابطه با اون فرد هم بعد از بررسی ها و این مسائل اگر باز هم تمایل دارد خب معلوم هست که مشکل دارد و بحث ما برای این آدم ها نیست, برای کسانی هست که واقعا مشکل دارند.

[="Arial"]

رهگذر آسمان;918721 نوشت:

[=arial]....
فقط سر جدت این وسط واسه کم کردن عذاب وجدانت از اسلام و احکامش مایه نذار .....

....

=d>
=d>=d>=d>=d>=d>=d>=d>=d>=d>

ازتون التماس دعا دارم کاش قبل رفتنت ببینی و منو هم دعا کنی .

Farshadesma;917310 نوشت:
سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.

با تشکر

آخییی، همسرتون اذیت میشه؟! هم از لحاظ جسمی هم از نظر روانی؟! به درک . به جهنم. شما حالتون خوب باشه، شما مشکلاتتون حل بشه، اون چه اهمیتی داره؟!

سلام. طوری نوشتید که انگار همسر شما یک زن بدبخت فلک زده است که شما باید بهش رحم بکنید و محبت بهش صدقه بدید ، این از جمله آخرتون کاملا مشخصه.

خودتون رفتید مشکلات روحی و جسمیتون رو حل کردید، خوشی هاتون رو کردید، نیازهاتون رو برطرف کردید، حالا که این همه به همسرتون صدمه زدید تازه یادتون افتاده که شاید براش یه کاری کنید؟

آیا شما اگر معده تون درد بگیره و نتونید غذا بخورید، چاقو میندازید به شکمتون و معده رو درمیارید میندازید دور؟ اگه نه پس چرا باهمسرتون اینکارو کردید؟ چرا همون اول (که خدا میدونه چند سال پیش بوده) که احساس مشکل کردید راهنمایی نخواستید؟ پیش مشاور و متخصص نرفتید؟ صاف و مستقیم رفتید ازدواج موقت کردید که دردتون ساکت بشه؟

شما ترسیدید که به گناه بیفتید بدون این که ذره ای به فکر همسر باشید. رفتید ازدواج موقت کردید، خوب حال اگر همسر شما در این مدتی که از طرف شما کوششی نمیدید در اثر نیاز خودش به شما خیانت میکرد چی؟ آره خوب حتما سنگسارش میکردن دیگه! میدونید اگه همسرتون به شما خیانت میکرد، شما در گناهش بطور مساوی شریک بودید؟ نه فکر نکنم بدونید، اون موقع می آمدید اینجا و می گفتید : من همسری دارم که همه جوره تامینش میکنم تازه اصلا هم جذاب نبود، اما نمیدونم چرا به من خیانت کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما باید دست و پای چنین زنی رو ببوسید. واقعا شما لیاقت او را ندارید. اعتماد به نفس او را از بین برده اید، احساس میکند کمبودی دارد که همسرش به او مایل نیست و خدا میداند چه مشکلات دیگه ایی برایش ایجاد شده است.

Farshadesma;917310 نوشت:
سلام
من ۷ ساله ازدواج کردم.

با تشکر

به نظر میرسه در این مواقع باید با دید کلی تری قضاوت کرد چون در در برخی موارد خانومها هم در این مسئله مقصرن
هر زنی این قدرت رو داره که شوهرش رو با عشوه ها و زبون ریختن ها و صحبت کردن و خیلی مسائل دیگه اسیر خودش کنه و جوری مرد رو عاشق خودش کنه ک اگه هزاران نفر رو هم ببینه نتونه از زن خودش دست برداره ولو زن خودش از جهت زیبایی خیلی پایین تر از دیگران باشه همونطور ک خیلی مواقع دیده میشه ی مرد خیلی خوش تیپ و خیلی بالاتر از ی دختر، جوری عاشق دختره شده ک همه رو به تعجب وامیداره
ولی متاسفانه برخی خانومهای امروز همه جذابیتهاشون برای مهمونی ها و یا خیابونهاست، خانومی ک همه لباسهای خوبش برای مهمونها و دیگرانه و لباسهای قدیمی و گشادش برای شوهرشه، ویا زنی ک هنگام رابطه جنسی تلاشی برای ارضای کامل شوهرش نمیکنه، انتظار نداشته باشه شوهرش تو این جامعه ی رنگ و برنگ بتونه دووم بیاره و یوسف وار زندگی کنه، چون هر چی باشه تو خیابون و تلویزیون و هزاران جا و مکان و وسیله دیگه زنهایی رو میبینه ک جذابیتهایی در ظاهر برای خودشون ایجاد کردن...
اینکه میگن بسیاری از طلاقها دلیلش تو اتاق خوابهاست حرف کمی نیست. مردی که بعد از رابطه جنسی میگه علاوه بر غسل جنابت باید غسل مس میت و توبه هم بکنم حرف کمی نیست و نشان از خیلی از دردهاییه که درون خودش میریزه
همین حرفهای علیه مردها هم هست و مردی ک تو این مسائل مشابه کوتاهی میکنه اگه زنش به انحراف کشیده بشه مسلما مقصره
درمورد صیغه هم اگه ایشون بخاطر فرار از گناه به صیغه پناه برده نباید ایشون رو ملامت کرد هر چند شاید اگه قبل از اینکه صیغه کنن میرفتن مشکل اصلیشون رو میشناختن و به فکر علاجش بودن خیلی بهتر و موثرتر بود ولی با اینحال ما حق نداریم کسی رو ک کار گناهی انجام نداده ملامت کنیم. وقتی خدا از عملش راضیه ما چکاره ایم؟!؟!؟

م.ح.;918753 نوشت:
وقتی خدا از عملش راضیه ما چکاره ایم؟!؟!؟

خدا از عملش راضیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببخشید شما از کجا میدونید؟
بس کنید دیگه. حالا چون ازدواج موقت حلاله پس تخته گاز برن دیگه. وظایفشون در مقابل همسر چی؟ اگر همسرشون در اثر بی توجهی ایشون و این که با صداقت به همسر نگفتن که مشکل جنسی دارم به گناه بیفته چی؟؟

اتفاقا در برخی جاها باید ملامت کرد. مگر فقط به خاطر گناه افراد ملامت میشن؟ مثلا پدری که بین بچه هاش تبعیض قائل میشه و به یکی زیاد می بخشه و به یکی هیچی، خوب اینکارش هم شرعیه هم قانونی اما آیا اخلاقیه؟ آیا اگر این کار باعث ایجاد اختلاف بین بچه ها بشه پدر هیچ مسئولیتی نداره؟ لطفا یه زنگ بزنین دفتر مرجعتون تا بفهمین که در بسیاری از موارد فقط حلال و حرام بودن فصل الخطاب نیست، چه بسا انسانها کارهای غیر حرام ولی اشتباهی رو انجام میدن که عوارض بسیار بدی داره.
در ضمن توجه کنید که حرفهای کلی در باره ایشون جواب نمیده. خودش داره میگه : من مشکل داشتم

م.ح.;918753 نوشت:
هر زنی این قدرت رو داره که شوهرش رو با عشوه ها و زبون ریختن ها و صحبت کردن و خیلی مسائل دیگه اسیر خودش کنه و جوری مرد رو عاشق خودش کنه ک اگه هزاران نفر رو هم ببینه نتونه از زن خودش دست برداره ولو زن خودش از جهت زیبایی خیلی پایین تر از دیگران باشه

این صحبتها زمانی جواب میده که مرد اختلال جنسی و روانی نداشته باشه و سالم باشه. باز هم تاکید میکنم این آقا خودش داره میگه مشکل از اول از من بوده. پس پای زن بیچاره رو وسط نکشید.

nobelist;918755 نوشت:
خدا از عملش راضیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببخشید شما از کجا میدونید؟
بس کنید دیگه. حالا چون ازدواج موقت حلاله پس تخته گاز برن دیگه. وظایفشون در مقابل همسر چی؟ اگر همسرشون در اثر بی توجهی ایشون و این که با صداقت به همسر نگفتن که مشکل جنسی دارم به گناه بیفته چی؟؟

اتفاقا در برخی جاها باید ملامت کرد. مگر فقط به خاطر گناه افراد ملامت میشن؟ مثلا پدری که بین بچه هاش تبعیض قائل میشه و به یکی زیاد می بخشه و به یکی هیچی، خوب اینکارش هم شرعیه هم قانونی اما آیا اخلاقیه؟ آیا اگر این کار باعث ایجاد اختلاف بین بچه ها بشه پدر هیچ مسئولیتی نداره؟ لطفا یه زنگ بزنین دفتر مرجعتون تا بفهمین که در بسیاری از موارد فقط حلال و حرام بودن فصل الخطاب نیست، چه بسا انسانها کارهای غیر حرام ولی اشتباهی رو انجام میدن که عوارض بسیار بدی داره.
در ضمن توجه کنید که حرفهای کلی در باره ایشون جواب نمیده. خودش داره میگه : من مشکل داشتم

اگه توجه کرده باشید بنده در مورد جریان ایشون قضاوت نکردم فقط احتمالات رو هم بررسی کردم
و آخر متنم هم که در مورد ملامت کردن ایشونه، هنوز هم از حرفم دفاع میکنم چون کسی ک گناه نکرده مستحق عقاب نیست و ما هم نباید ملامتش کنیم میگن وقتی کسی حد خورد حق نداریم بهش به دید گناهکار نگاه کنیم و حالا کسی ک حلالی رو انجام داده نباید تو جامعه اسلامی مورد ملامت قرار بگیره و سرزنش بشه
حتی اگه تقصیر هم با ایشون باشه نباید بخاطر نفس عقد موقتش ملامت بشه بلکه باید بخاطر کوتاهی هایی ک انجام داده ملامت بشه
غالب ملامتهامون بخاطر قبح هاییه ک تو ذهنمون ایجاد شده و باید از این قبحهایی ک هیچ مبنای شرعی نداره دست برداریم و فضا رو نسبت به احکام آزادتر بکنیم
تو این کشوری ک مسئله جنسی یکی از معضلات محسوب میشه و حتی رهبری تصریح میکنه ک اگه بتونیم این مسئله رو حل کنیم کار بزرگی انجام دادیم، تحت فشار قرار دادن افراد براساس افکاری ک جامعه برامون درست کرده هیچ چیزی رو درست نمیکنه و نتیجه ش همین میشه ک میبینیم، که فرد حاضره زنا بکنه ولی صیغه نکنه و این همه زنای محصنه و غیر محصنه تو جامعه زیاد شده و افراد رو نسبت به گناه عادی کرده و قبح گناه برداشته شده و نسبت به حلال قبح پیدا شده

م.ح.;918762 نوشت:
حتی اگه تقصیر هم با ایشون باشه نباید بخاطر نفس عقد موقتش ملامت بشه بلکه باید بخاطر کوتاهی هایی ک انجام داده ملامت بشه

بنده به هیچ وجه نفس عقد موقت را تقبیح نکرده ام، می توانید پستها را بخوانید. اتفاقا ملامت به خاطر کوتاهی است که در حل مشکل خود و حق همسر شده است و متاسفانه فهوای سوال ایشون به گونه ایی است که گویا هنوز متوجه کوتاهی که کرده اند نشده اند.

م.ح.;918762 نوشت:
غالب ملامتهامون بخاطر قبح هاییه ک تو ذهنمون ایجاد شده و باید از این قبحهایی ک هیچ مبنای شرعی نداره دست برداریم و فضا رو نسبت به احکام آزادتر بکنیم
تو این کشوری ک مسئله جنسی یکی از معضلات محسوب میشه و حتی رهبری تصریح میکنه ک اگه بتونیم این مسئله رو حل کنیم کار بزرگی انجام دادیم، تحت فشار قرار دادن افراد براساس افکاری ک جامعه برامون درست کرده هیچ چیزی رو درست نمیکنه و نتیجه ش همین میشه ک میبینیم، که فرد حاضره زنا بکنه ولی صیغه نکنه و این همه زنای محصنه و غیر محصنه تو جامعه زیاد شده و افراد رو نسبت به گناه عادی کرده و قبح گناه برداشته شده و نسبت به حلال قبح پیدا شده

ببینید بنده با نفس عقد موقت مشکلی ندارم. شما میگید که فضا برای احکام آزادتر بشه، خوب این برادرمون هم همین کارو کردن دیگه. یعنی کار حلال و شرعی رو انجام دادن که به گناه نیفتن و کسی منکر حلال بودنش نیست. منتها خواهشا سوال رو بخونید ، نوشتن : باعث مشکلات بسیار بیشتری شده. حالا این که این مشکلات ممکنه خیلی بیشتر از چیزی باشه که ایشون دیدن ،به کنار. وجدان خودشون مشکل پیدا کرده، همسرشون مشکل پیدا کرده.
ایشون آمدن این مسئله رو با ازدواج موقت حل بکنن، نشده که هیچ بدتر هم شده.

م.ح.;918753 نوشت:
ما حق نداریم کسی رو ک کار گناهی انجام نداده ملامت کنیم. وقتی خدا از عملش راضیه ما چکاره ایم؟!؟!؟

کسی را به خاطر گناهی که کرده هم نباید سرزنش کرد....چه برسه به گناهی که نکرده!

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمایند:
اگر کسی دیگری را به خاطر گناهش سرزنش کند هرگز نمیرد مگر آنکه خودش هم آن گناه را مرتکب شود...
معاذ الله...

حالا فکر کنید اگر کسی را به خاطر گناه نکرده اش سرزنش کنیم چی میشه!!!

nobelist;918783 نوشت:
ببینید بنده با نفس عقد موقت مشکلی ندارم. شما میگید که فضا برای احکام آزادتر بشه، خوب این برادرمون هم همین کارو کردن دیگه. یعنی کار حلال و شرعی رو انجام دادن که به گناه نیفتن و کسی منکر حلال بودنش نیست. منتها خواهشا سوال رو بخونید ، نوشتن : باعث مشکلات بسیار بیشتری شده. حالا این که این مشکلات ممکنه خیلی بیشتر از چیزی باشه که ایشون دیدن ،به کنار. وجدان خودشون مشکل پیدا کرده، همسرشون مشکل پیدا کرده.
ایشون آمدن این مسئله رو با ازدواج موقت حل بکنن، نشده که هیچ بدتر هم شده.

همونطور ک شهید مطهری میفرماین ک اون لذتی ک تو تک همسری هست تو چند همسری نیست بنده هم همین رو قبول دارم و این رو هم تو متن اول نوشتم ک اگه زن از نیروهایی ک خدا درونش قرار داده استفاده کنه میتونه شوهرش رو اسیر و عاشق خودش کنه و اینکه مردی دنبال زن دیگه میره نشان از ایرادهاییه ک تو زندگی مشترک وجود داره ک مرد بجای درمانش دنباله مسکن میره و گفتم ک اگه ایشون ابتدا مشکل اصلی رو میشناختن و دنبال حلش میشدن بهتر و موثرتر بود

لبیک یا علی النقی;918784 نوشت:
کسی را به خاطر گناهی که کرده هم نباید سرزنش کرد....چه برسه به گناهی که نکرده!

حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام می فرمایند:
اگر کسی دیگری را به خاطر گناهش سرزنش کند هرگز نمیرد مگر آنکه خودش هم آن گناه را مرتکب شود...
معاذ الله...

حالا فکر کنید اگر کسی را به خاطر گناه نکرده اش سرزنش کنیم چی میشه!!!

امیدوارم همه ما مسلمانها روزی ب این مرتبه برسیم ک همه حرفهای دین رو جوری که واقعا تو دین هست متوجه بشیم و طبق همون رفتار کنیم ن طبق تعصبات و باورهایی ک باهاشون بزرگ شدیم و وارثشون شدیم

سلام. ظاهرا شما متوجه پاسخ نشده و بحث را به حاشیه کرده اید.

موضوع قفل شده است