جمع بندی هیچ کس برای ازدواجم قدمی برنمیداره!

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هیچ کس برای ازدواجم قدمی برنمیداره!

سلام
از بیست سالگی دوسداشتم ازدواج کنم
تا الان که سی سالمه هیچکس برام قدمی برنداشته . یکی دومورد بودن که خانوادم بدون نگاه عاقلانه و فقط از روی احساس بهم پیشنهاد دادن . کسایی که پدر مادرشون در حال طلاق بودند یا پدر دختر مشهور به شرابخواری بود . و هیچ کدوم از معیارهای منو اون دو تا خانوم نداشتن.
و چون این موارد رو بنده رد کردم خانوادم بهانه دستشون افتاده که میگن هرکیو گفتیم گفتی نه
کار دارم پس انداز دارم ماشین دارم حقوقم خوبه و میتونم خیلی با قدرت یه زندگی رو شروع و اداره کنم. قدم بلنده و ایراد ظاهری به اون صورت ندارم یا حداقل زشت نیستم.
معیارهای من هم پیچیده نیست چندان .
۱. مومن و نمازخون و نجیب باشه
۲.قد بلند و مناسب خودم باشه( ۱۶۵ ۱۷۰) خودمم ۱۸۵
۳. ظاهرش فقط در حد خودم باشه
سن و پول و تحصیلات و علاقه به اشتغال یا خانه داری و ... هم اصلن اهمیتی برام نداره .
ولی به من میگن سخت گیری
یعنی توی این ده سال هیچکس پیدا نشد این سه تا شرطو داشته باشه؟

مشکلی که فقط من دارم اینه که بخاطر کم رویی به هیچکس نمیتونم شماره بدم یا درخواست دوستی. خانوادم میگن خودت پیدا کن . من اخه از کجا پیدا کنم؟
مملکت اسلامی چرا هیچ جایی نیست دختر پسرها همدیگه رو بپسندن؟
محل کارمونم خانوم نیست. توی دانشگاه هم که بودم یه نفرو پسندیدم پدرم گفت نه .
همه میگن مانع ازدواج مشکلات اقتصادی و فرهنگیه پس امثال من که نه مشکل اقتصادی دارن نه فرهنگی کجا باید همسرشونو انتخاب کنن ؟
سوالم هم همینه . من کارم تمام وقته . صبح میرم سر کار شب میام . نه تو محلمون کسی هست که اون شرایطو داشته باشه نه تو فامیل نه جای دیگه. همه میپرسن چرا ازدواج نمیکنی خب با کی ازدواج کنم؟ از کجا پیدا کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سلام
بزرگوار به نظر می رسد شما مشکل آنچنانی ندارید و به راحتی می توانید فرد مناسبی را پیدا کنید؛ برای این کار:
1. شما می توانید از مادرتان خواهش کنید که با حضور خود در مراکز مذهبی، فرهنگی، مساجد، مجالس روضه و مراکز بسیج خواهران، جشن های ازدواج دنبال فرد مناسبی باشند. معمولا در اجتماعات ویژه زنان می توان فرد مناسبی را پیدا کرد.
2. اگر مادرتان نشد از طریق خواهر، خاله یا عمه و یا دوستان متاهل خودتان پیگیر فرد مناسبی باشید، البته از طریق علما و خصوصا امام جماعت مسجد خودتان نیز می توانید کمک بگیرید. حتی در محل کارتان به یکی دو نفر سفارش کنید حتما مشکل ازدواجتان حل خواهد شد.
در عین حال توجیه خانواده طبق ملاکهایتان لازم می باشد.(سعی کنید منظور و خواسته خودتان را به انها بفهمانید)
برای گفتن و سفارش کردن و پیگیر شدن فرد مناسب برای ازدواج هیچ حیا و شرم ساری جا ندارد و باید بپذیرید که زندگیتان خیلی مهم است و باید خودتان با جدیت تصمیم قاطع بگیرید و کم رویی هیچ معنی ندارد.

javaneh;916462 نوشت:
سلام

سن و پول و تحصیلات و علاقه به اشتغال یا خانه داری و ... هم اصلن اهمیتی برام نداره .
ولی به من میگن سخت گیری

با سلام خدمت شما
در رابطه با معیار شماره 1 که حداقلی هست و تقریبا متدین و غیر متدین باید این معیارها را مد نظر بگیرند.
برای شماره 3 دقیقا چطوری باید باشند که مثل خود شما باشند, چادری یا مانتویی؟, زیبا, دلنشین یا معمولی؟
ببخشید این ها معیارهای حداقلی هستند, پس به شما چطوری این ایراد را گرفته اند و کلمه مورد نظر را به کار برده اند؟!
ببخشید ولی بنده فکر می کنم معیارهای شما کامل نیستند و حتما باید از کارشناس محترم راهنمایی دقیق و کامل بگیرید.
ببینید در رابطه با در نظر گرفتن معیارها و در زمانه ای که درش قرار داریم, خود بنده به این نتیجه رسیده ام که فقط نمی توان به معیارهای کلی مثل نماز و روزه و ... اکتفا کرد, گرچه اگر این ها را طرف مقابل داشته باشد, خیلی خوب هست ولی کافی نیست و احکام ریز و جزئی ولی واجب دین هم مهم هستند که متاسفانه تعداد کمی از مرد و زن این ها را رعایت می کنند که متاسفانه کافی نیست.

سخت گیری دیگه ...
گزینه اولتون یه چیزه خیلی خیلی سخت گیرانه توش داره ...

مومن و نماز خون و نجیب !!!
نجیب بودن خوب تقریبا میدونم منظورتون چی هست ...

۱. اینکه معصوم باشه
۲. اینکه خجالتی باشه
۳. با اینکه قدش بلند هست ... سرش پایین باشه .
۴. لبخند های دلنشین داشته باشه .
۵. هوار هوار و خخخخخخ نخنده ..
۶. بی حرمتی نکنه
۷. خویشتن دار باشه
۸. نازک نارنجی باشه و محکم و با اعتماد بنفس !!!
و چه و چه ...

من تو دوستام حتی یه مورد هم اینجوری سراغ ندارم ...
نا نجیب میخوای هست ... بدم ...

منم مشکل ایشون رو دارم الان حدود 7 ساله میخوام ازدواج کنم اما کسی که پیگیر نیست خودمم جایی ندارم پیدا کنم .
واقعا به بمبست رسیدم

javaneh;916462 نوشت:
سلام
تا الان که سی سالمه هیچکس برام قدمی برنداشته . یکی دومورد بودن که خانوادم بدون نگاه عاقلانه و فقط از روی احساس بهم پیشنهاد دادن . کسایی که پدر مادرشون در حال طلاق بودند یا پدر دختر مشهور به شرابخواری بود . و هیچ کدوم از معیارهای منو اون دو تا خانوم نداشتن.
و چون این موارد رو بنده رد کردم خانوادم بهانه دستشون افتاده که میگن هرکیو گفتیم گفتی نه
کار دارم پس انداز دارم ماشین دارم حقوقم خوبه و میتونم خیلی با قدرت یه زندگی رو شروع و اداره کنم. قدم بلنده و ایراد ظاهری به اون صورت ندارم یا حداقل زشت نیستم.
ولی به من میگن سخت گیری

مشکلی که فقط من دارم اینه که بخاطر کم رویی به هیچکس نمیتونم شماره بدم یا درخواست دوستی. خانوادم میگن خودت پیدا کن . من اخه از کجا پیدا کنم؟
همه میگن مانع ازدواج مشکلات اقتصادی و فرهنگیه پس امثال من که نه مشکل اقتصادی دارن نه فرهنگی کجا باید همسرشونو انتخاب کنن ؟
سوالم هم همینه . من کارم تمام وقته . صبح میرم سر کار شب میام . نه تو محلمون کسی هست که اون شرایطو داشته باشه نه تو فامیل نه جای دیگه. همه میپرسن چرا ازدواج نمیکنی خب با کی ازدواج کنم؟ از کجا پیدا کنم؟

سلام علیکم

واسطین ازدواج زیاد هستند،متاسفانه ماها اطلاعی از آنها نداریم
برخی گروه ها هم هستند که در زمینه ازدواج متدینین فعال هستند و مطمئن هم هستند،میتوانید از طریق آنها اقدام کنید

یاحق

javaneh;916462 نوشت:
سلام
ولی به من میگن سخت گیری

سلام
نکته عجیب در نوشته شما این موضوع است
اگر
جوانی
دارای تحصیلات و امکانات مالی خوبی است !
عیب های ظاهری خاصی هم ندارد !
و از لحاظ اخلاقی و معنوی بین اطرافیانش شهره و شناخته شده می باشد !
ازسویی
هم در دانشگاه و اداره ای و جامعه بوده
و قطعا
دوستانی و آشنا یانی داشته است
چرا
باید
ب مدت 10 سال در آرزوی یک ازدواج باشد !
ب نظر شما
ازدواج کردن برای یک جوانی که در موقعیت خوب و عالی می باشد
ازدواج کردن این چنین باید سخت باشد
برایش

یا
پیدا کردن دختر خانمی با اخلاق و متدینی که شایسته اش باشد !

ازدواج نکن.داری راحت زندگیتو میکنی.پشیمون میشی.گفته باشم.

عبد عاصی;918090 نوشت:
باسلام.

مطلع الفجر;918199 نوشت:
سلام علیکم

سلام
ممنون از مشارکت شما در این موضوع

فعالیت این سایت پاسخگویی به سئوالات در زمینه های گوناگون بر مبنای دینی می باشد
و فعالیتی در زمینه سایت ها و رسانه های مختلف برای همسر گزینی ندارد.

@};-

یه سری, کانال تلگرام برای, متدینین هست کاملا کنترل شده, با مشاوره قبل آشنایی و قبل ازدواج

سلام خیلی ممنون
منم همینو معرفی کردم ولی دعوام کردن:Motehayer:happy
البته کانالای تلگرامی و برخی سایتهای همسریابی که هدفشون کسب درآمد و...هست رو من تایید نمیکنم و اصلا قابل اعتماد نیستند،
شاید مدیر محترم سایت فکر کردن این هم از اون سایتهای معمولی و غیر قانونی هست، ولی این سامانه همسان گزینی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی هست و مجوز وزارت ورزش و جوانان رو هم داره،تازه رایگانم هست!:khaneh:

هیچ حسی نسبت به ازدواج از طریق آشنایی های اینترنتی به هر روشی ندارم، نمیدونم چرا...!!!
آدم باید همسرش رو بپسنده، بعد آشنا بشه!!! نه اینکه آشنا بشه، بعد بپسنده!!!

لینک اون سامانه تبیان خراب شده؟ یا فیلتره؟
در ضمن به نظرم دو راه دارید:
1- مساجد و سپردن به نزدیکان مسجدی
2-دفاتر همسر یابی رسمی
در ضمن منم مثل شمام...البته متولد 62 ام...ولی مشکلات مالی فراوون دارم.. به من می گفتن یا از طریق مساجد و علل الخصوص توسط مادر و خواهری که مسجدی باشه و یا از طریق سامانه ها و دفاتر همسر یابی رسمی اقدام کنم...
اولیش از طریق یکی از دوستانم مقدوره چون ایشون مسجدین و همسرشونو هم از این راه برگزیدن و اتفاقا بعد چند ماه زندگی به نظر می رسه خوشبختن... سامانه همسر یابی هم نرفتم چون مشکلات مالی دارم... شاید اگه مشکلات اقتصادی نداشتم، همسر یابی برام ساده تر بود..
دانشگاه کارشناسی هم که رفتیم، مادرم امید داشت یکیو از دانشگاه پیدا کنم...اونم در جهت کمک به ازدواج دانشجویان،سریعا تک جنسیتی شد و دقیقا از اون سالی که من رفتم (سال 91)، پسر و دختر از هم جدا شدن و تهش بی نصیب بودیم...
تهش به نظر می رسه همون دو راه اول بهترین کمک به شما باشن...ظاهرا هر دو این سیستم ها، امکان اینو دارن که مشخصات مورد نیاز خودتونو بنویسید و همچنین مشخصات همسر مورد نظرتون از مشخصات ظاهری و باطنی... البته مثل تحصیلات و علایق و ...
معمولا آدمای مذهبی میانه رو به این مشکلات می خورن، اکثرا کم رو هستن و ....مثل من..
چون مذهبی های درست و درمون به خدا توکل می کنن و یهو پاتک می زنن...اونای دیگه هم که هیچی براشون مهم نیست و خلاصه...

به نظرم ایشون خواستن بگن مجردن ...... بیخودی این همه پاستوریزه بازی در نیارین ... هرکی ندونه فک میکنه شما از کره ماه اومدین ..الان اینجا همه دارن قد جنس سن میگن ...حالا ناراحت نشینا به نظره من اینجوریه شاید من اشتباه فک میکنم

guest;918241 نوشت:
به نظرم ایشون خواستن بگن مجردن ...... بیخودی این همه پاستوریزه بازی در نیارین ... هرکی ندونه فک میکنه شما از کره ماه اومدین ..الان اینجا همه دارن قد جنس سن میگن ...حالا ناراحت نشینا به نظره من اینجوریه شاید من اشتباه فک میکنم

دقیقا منم زمان مجردیم ازین کارا میکردم:)))) ولی حیف نمیدونستم چه نعمتی رادارم از دست میدم.

shsina;918228 نوشت:
آدم باید همسرش رو بپسنده، بعد آشنا بشه!!! نه اینکه آشنا بشه، بعد بپسنده!!!

سينا جان آنهايي كه آشنا ميشوند بعد مي پسندند سه گروه هستند:
1 - آشنا ميشوند با اين اميد كه بپسندند ولي نمي پسندند!
2 - آشنا ميشوند و خيال ميكنند پسنديده اند!
3 - شانس مي آورند و مي پسندند

حق داريد كه از چنين روشي خوشتان نيايد چون عاقلانه نيست
روش خود شماست كه درست و صحيح است
هر كسي هم مخالف است گفتگو ميكنيم
:ok:

javaneh;916462 نوشت:
کسایی که پدر مادرشون در حال طلاق بودند

طلاق گرفتن والدين موضوعي است كه اگر در خانواده اي رخ داده ، براي وصلت با فرزندان آن خانواده حتماً بايد دقيق و حساب شده برخورد كرد
اما به هيچ عنوان دليل قطعي بر اين نيستكه هر كسي كه فرزند طلاق باشد ديگر نبايد با او ازدواج كرد!

دوستان گفتند كه معيارهاي شما سطحي است پس پيدا كردن همسر براي شما راحت است
اما به نظر من معيارها و ديد شما بيش از حد سطحي است و معنايشتوقع پايين شما نيست ، بلكه شناخت ناكافي شما از زندگي را مي رساند
پست شماره 4 كه جناب *taha* نوشته اند را بنده نيز تاييد ميكنم
همچنين پست شماره 5 كه خانم "مارينر" نوشتند
(البته سانسور شده اش را happy)

[="Times New Roman"][="Black"]

mohsen1990;918209 نوشت:
ازدواج نکن.داری راحت زندگیتو میکنی.پشیمون میشی.گفته باشم.

به این میگن حرف حساب.
ازدواج یه زمانی باعث رشد آدم میشد
الان باعث سقوط و بدبختی میشه
زنده باد مجردی.[/]

عبد عاصی;918222 نوشت:
شاید مدیر محترم سایت فکر کردن این هم از اون سایتهای معمولی و غیر قانونی هست، ولی این سامانه همسان گزینی زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی هست و مجوز وزارت ورزش و جوانان رو هم داره،تازه رایگانم هست!

سلام

همانطور در

پست 11 عرض کردم سایت گفت و گوی دینی در راستای پرسش و پاسخ فعالیت می کند و و با توجه به اینکه هیچ گونه فعالیتی در زمینه همسان گزینی ندارد؛کلیه آدرس های داده شده حذف خواهد شد

ضمنا در صدد تایید و یا تکذیب سایت های همسان گزینی نمی باشد،

و هم چنین هیچ گونه مسئولیتی در قبال آدرس هایی که در پیام های خصوصی بین افراد رد و بدل می شود نیز ندارد.

با تشکر

javaneh;916462 نوشت:
هیچ کس برای ازدواجم قدمی برنمیداره!

به اين ميگويند توفيق اجباري :Nishkhand:

[="Arial"]

Reza-D;918306 نوشت:
سينا جان آنهايي كه آشنا ميشوند بعد مي پسندند سه گروه هستند:
1 - آشنا ميشوند با اين اميد كه بپسندند ولي نمي پسندند!
2 - آشنا ميشوند و خيال ميكنند پسنديده اند!
3 - شانس مي آورند و مي پسندند

حق داريد كه از چنين روشي خوشتان نيايد چون عاقلانه نيست
روش خود شماست كه درست و صحيح است
هر كسي هم مخالف است گفتگو ميكنيم
:ok:

چی دارید میگید ...مگه میشه ندیده و اشنا نشده اول پسندید بعد اشنا شد خدایش ؟:-/
:-/:-/:-/:-/

[="Arial"]

Reza-D;918311 نوشت:

به اين ميگويند توفيق اجباري :Nishkhand:

درسته ازدواج بد هستش ولی دیر ازدواج کردن بدتره ...زود باید تصمیمتو عقلانی و با مشاوره با یک مشاور متخصص بگیری

این تایپیکم الکی کش ندین ...شده دست مایه بعضیا بیان حذف کنن برن روحشون شاد شه/:)

guest;918313 نوشت:
چی دارید میگید ...مگه میشه ندیده و اشنا نشده اول پسندید بعد اشنا شد خدایش ؟:-/
:-/:-/:-/:-/

منظور پسنديدن ابتدايي است و به دل نشستن

guest;918314 نوشت:
درسته ازدواج بد هستش ولی دیر ازدواج کردن بدتره
موافقم
يا اصلاً نبايد ازدواج كرد يا بايد زود ازدواج كرد

سلام
سه نکته را لازم است . بیان کنم
1/ از آنجائیکه انسان موجودی ناشناخته است . و ب لحاظ مشخص شدن و دارا بودن پاره ای از مشکلاتی که در افراد معرفی شده حالا چه آقا و یا خانم پس از ازدواج بوجود آمد ه که بعضا منجر ب اختلافات خانوادگی و طلاق گردیده است !
و تبعاتی را بر ای معرفین بدنبال داشته است
جسارتا عرض می کنم
از انواع و اقسام نفرین ها گرفته تا ناسزا و دعوا سهم معرفین خیر گردیده است !
کمتر کسی جرات پیدا می شود
طالب چنین ثواب هائی بشود !
که بخواهد کسی را معرفی نماید . و با لاتر تضمین نماید
2/در جامعه امروزی ما چه آقا و چه خانم اگر از همه لحاظ در شرائط خوب و عالی باشد . اصلا نیازی ب خانواده نیست و نخواهد بود
خریداران پاکی و عفت و زیبایی ووو فراوان وجود دارن !
3/ اگر فرد اول روحیات و شخصیت خودش را شناخت که چه تیپ فردی است . و سپس بر اساس آن نسبت ب گزینش یک شریک زندگی خود اقدام نماید. زندگی موفقی را تجربه خواهد نمود !
زندگی و شغل خوب و ثروت داشتن ووو ن شانس است . و ن قسمت
فقط
انتخاب صحیح راه و مشورت کردن و تلاش کردن محقق می گردد!

ریحــانه الــنبی;918310 نوشت:
سلام

همانطور در پست 11 عرض کردم سایت گفت و گوی دینی در راستای پرسش و پاسخ فعالیت می کند و و با توجه به اینکه هیچ گونه فعالیتی در زمینه همسان گزینی ندارد؛کلیه آدرس های داده شده حذف خواهد شد

ضمنا در صدد تایید و یا تکذیب سایت های همسان گزینی نمی باشد،

با سلام

هرچند، رموز مصلحت ملک خسروان دانند، اما من باب پیشنهاد و انتقاد نکته ای رو بیان می کنم و ان شاءالله جسارت بنده رو ببخشید.

بنظرم وقتی سایت بخشی دارد که به سوالات کاربران در مورد ازدواج پاسخ می دهد و کاربری از مشکلات پیش روی ازدواجش میپرسد که "هیچ کس برای ازدواجم قدمی برنمیداره!" چه اشکالی دارد که آدرس مکانی که کاملا قانونی و معتبر است را برایش عنوان کنیم شاید این کمک ما توانست گره
از مشکلاتش باز کند، همانطوری که طبق فرمایش کارشناس محترم " حضور خود در مراکز مذهبی، فرهنگی، مساجد، مجالس روضه و مراکز بسیج خواهران، جشن های ازدواج دنبال فرد مناسبی باشند. معمولا در اجتماعات ویژه زنان می توان فرد مناسبی را پیدا کرد." این سامانه هم برای پیدا کردن فرد مناسب راه اندازی شده! و کاملا قانونی و کارشناسی شده است.

یکی از مشکلات بزرگ پیش روی ازدواج جوانان همین کم شدن واسطین ازدواج هست که به دلایل مختلف حتی در شهرهای کوچک دیگر کمتر کسی تمایلی برای واسطه شدن دارد، حداقل در شهرهای کوچک وضعیت بهتر است ولی در شهرهای بزرگ که معمولا همسایه همسایه رو نمیشناسه این مشکل چند برابر می شود و طبیعتا دوستانی ممکن است از شیوه های غیر مناسب برای پیدا کرد فرد مناسب اقدام کنند.

البته بنده از این سایت توقع ندارم که خودش آستین بالا بزند و مستقیم وارد شود، ولی بنظرم معرفی چنین مکانی همانند معرفی مسجد و...برای یافتن فرد مناسب است. وقتی جمله چون این سایت هیچ گونه فعالیتی در زمینه همسان گزینی ندارد مانع از بیان اینکه: معرفی مراکز مذهبی، فرهنگی، مساجد، مجالس روضه و مراکز بسیج خواهران و ... می تواند کمک کند نمی شود، چه اشکالی دارد روشی نوین که می تواند خیلی بهتر عمل کند را معرفی کنیم تا بتواند راهگشای مشکلات جوانان باشد.

در یکی دیگر از تاپیک های سایت یکی از دوستان:sibil: وقتی موضوع ازدواج شده بود یکی از دلایل عدم ورود این سایت به این مقوله را مشکلات وابسطه به اون دانسته بود و خیلی شیک و مجلسی این کار را از سر خودشون رد کردند! خوب وقتی سایتی دینی به همین راحتی از کمک کردن در این موضوع مهم به دلایلی استنکاف می ورزد و برای فرار از بار مسئولیت و سختی های آن برای کارش توجیهاتی می تراشد طبیعتا
از مردم عادی نباید انتظار کمک و واسطه گری داشت و توقع یک جوان برای واسطه شدن دیگران برای پیدا کردن مورد مناسب بی مورد است.

بنظرم اگر هرکدام از ما به همان اندازه زنبور عسل که برای خاموش کردن آتش و نجات حضرت ابراهیم(ع) تلاش کرد و مسئولیت پذیر بود و دلایلی مثل عدم توانایی باعث فرار از تلاش نشد مسئولیت پذیر بودیم و در حد توانمان برای کمک به دیگران خودمان را به زحمت می انداختیم خیلی از مشکلات برطرف میشد.

امام صادق(عليه السلام)فرمود: سزاوار است مؤمن داراي هشت خصلت باشد:... بدنش از او به خاطر بسياري عبادت و قضاي حوايج مردم در رنج و مشقّت باشد.

بازم از اینکه درکازی که به من مربوط نمیشد وارد شدم پوزش می طلبم، هدفم صرفا کمک جهت بهبود عملکرد سایت بود.
در پناه حق

عبد عاصی;919256 نوشت:
بازم از اینکه درکازی که به من مربوط نمیشد وارد شدم پوزش می طلبم، هدفم صرفا کمک جهت بهبود عملکرد سایت بود.
در پناه حق

سلام
ممنون از مشارکت شما و نقد و پیشنهاد شما@};-

همان طور که مستحضرید این سایت با شرح وظایف مشخص زیر نظر مرکز پاسخ گویی دینی فعالیت می کند،

در موردی که شما اشاره دارید هیچ دستورالعملی ندارد، بنابراین نمی تواند عملکردی هم داشته باشد،

در این فضا مسئولیتی در این زمینه ندارد تا استنکاف کند، و شانه از انجام آن خالی نماید،

چه بسا کارشناسان و مسئولین در فضای خارج این سایت خود از واسطه های معتمد و متعهد در این مورد (ازدواج) نیز باشند.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با مدیر سایت صحبت کنید.

بنام خدا

با سلام و احترام

مولا اباصالح المهدی عج الله تعالی فرجه الشریف، می فرمایندفرمایند: اگر در امری مصمم باشید و تلاش کنید به آن یا بخشی از آن می رسید.

بنده در کنار سخنان مفید کارشناس محترم و همچنین کاربران گرامی، به شما دو پیشنهاد می دهم:۱- تمام گزینه های خواستگاری یا راغب کردن خانواده یا پیدا کردن دختر خوب را ولو خیلی با اهمیت نباشند یادداشت کنید و با توکل به خداوند همه را امتحان کنید مثلا به همکارانتون بسپارید من دختری با این ویژگی ها می خواهم،

۲-مورد دیگر که در حرفهاتون مورد توجه بود فرمودید کمرو هستم، همین باعث شده نتوانم با کسی دوست شوم و....! البته اگر کسی به تنگ آمد راه حل های غیر صخیح به ذهنش می رسد ، اما بنظر همین کمرو بودن خود یکی از علل پیگیری مصمم شما بوده که نیاز به توجه و رفع مسءله دارد.

ریحــانه الــنبی;919436 نوشت:
همان طور که مستحضرید این سایت با شرح وظایف مشخص زیر نظر مرکز پاسخ گویی دینی فعالیت می کند،

در موردی که شما اشاره دارید هیچ دستورالعملی ندارد، بنابراین نمی تواند عملکردی هم داشته باشد،

در این فضا مسئولیتی در این زمینه ندارد تا استنکاف کند، و شانه از انجام آن خالی نماید،

چه بسا کارشناسان و مسئولین در فضای خارج این سایت خود از واسطه های معتمد و متعهد در این مورد (ازدواج) نیز باشند.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با مدیر سایت صحبت کنید.

با سلام
بله حق با شماست، بنده هم همانطور که قبلا عرض کردم انتظار نمی رود که این سایت بخواهد مستقیم وارد این موضوع پیچیده بشود، ولی بنظرم اگر کارشناسان محترم سایت سعی کنند در مواجه با چنین سوالاتی در کنار معرفی مراکزی مثل مسجد ، بسیج و... این سامانه که منحصرا برای همین موضوع زیر نظر مراکز معتبر و بصورت علمی و کارشناسی شده درحال فعالیت هست را هم معرفی کنند شاید بد نباشد و بتواند کمک مفید و عملی تری برای رفع مشکلشان باشد، و بتواند به برخی از دوستان عزیزی که در همین صفحه طرح سوال کردند کمک کند و آنها را از دام کانال و سایت های همسریابی غیرمجاز نجات دهد. طبیعتا ممکن است هنوز کسانی از وجود چنین سامانه ای اطلاع نداشته باشند و شاید معرفی چنین سامانه ای منافی فعالیت این سایت وزین نباشد.

سلام
اهمیتی ب صحبتای برخی دوستان ازدواج کرده و نکرده در مورد مجردی ندید. اینکه ی نفر تا سی سالگی از مجردیش لذت میبره با شمایی ک دوست داشتین از ۲۰ سالگی ازدواج کنین تفاوت روحیه رو نشون میده...
بیدا کردن همسر کاری نداره...همین ک بهتون بگن فلانی چرا ازدواج نمیکنی؟؟ شما با لبخند بگید مورد بیدا کنید ازدواجم میکنیم!happy ینی ضمنی آمادگی خودتونو نشون بدید. اگه شهرتون رو میگفتید شاید دوستان بتونن شخصی رو معرفی کنند .......

سوال:
از بیست سالگی دوست داشتم ازدواج کنم، تا الان که سی سالمه هیچکس برایم قدمی برنداشته، یکی دو مورد خانواده معرفی کردند که بدون نگاه عاقلانه و فقط از روی احساس به من پیشنهاد شد. کسایی که پدر مادرشان در حال طلاق بودند یا پدر دختره مشهور به شرابخواری بود، مشکلی که فقط من دارم این است که بخاطر کم رویی نمی توانم ارتباط برقرار کنم، خانواده هم می گویند خودت انتخاب کن، من شرایط خوبی برای زندگی دارم، اما نمی دانم چه کار کنم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
تصور ما این است که شما مشکل آنچنانی ندارید و به راحتی می توانید فرد مناسبی را پیدا کنید؛ به نظر می رسد خانواده با نوع نگاه و ملاکتان در مورد انتخاب فرد مورد نظر خیلی آشنا نیست، بهتر است آنها را توجیه کنید و بگویید چه ملاکهای برایتان مهم است، از حمایتهای آنها برخوردار شوید، به لحاظ اینکه بهترین افرادی که دلسوز شما در این امر خیر می تواند باشد خانواده بوده و شما نباید از کمک آنها غافل شوید. ضمن آنکه مطالعه و مشورت در مورد ملاکهای ازدواج مهم بوده و شما باید در این اطلاعات کافی و معقولی را در اختیار داشته باشید.
برای انتخاب گزینه خوب و مناسب باید با توجه به سلیقه و حساسیت خاص به مراکز اجتماع بانوان برنامه ریزی کنید، برای این مسئله خودتان مستقیما نمی توانید اقدام کنید، ولی به طور غیر مستقیم از طریق خانواده و یا با کمک دوستان متاهل و یا افراد مورد اعتماد خودتان می توانید اقداماتی را انجام بدهید. مثلا: اگر ملاکهایتان بیشتر جنبه اعتقادی باشد، باید حواستان باشد که طیف مذهبی در مراکز مرتبط با مسجد، بسیج، مجالس روضه و قرآن بیشتر حضور دارند، لذا بهتر است خانواده به این مراکز سر بزند و چند مورد را انتخاب و تحقیق اجمالی را انجام داده و مراتب خواستگاری را به جا بیاورید. لازم است بدانید که در امر پیگیری و جستجو نباید خسته شده و احساس دلسردی بکنید، از قدیم گفته اند: جوینده یابنده است.

موضوع قفل شده است