ایده برای کلیپ

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایده برای کلیپ

سلام دوستان

من قبلا مدتی کلیپ های مذهبی می ساختم نمونه :

http://www.aparat.com/v/1HuWh

الان تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم ولی ایده ندارم (در زمینه مذهبی خصوصا مهدوی)

اگردوستان ایده ای برای ساخت کلیپ چه تکه ای از سخنرانی باشه یا پاسخ به شبهه ای باشه و یا هر چیزی لطف بفرمایند در این تاپیک به اشتراک بگذارند .....

همچنین از دوستانی که زبان انگلیسی بلدند هم تقاضا میکنم اگر علاقه دارند برای ساخت کلیپ مهدوی برای یوتیوب با هدف مخاطب جهانی اعلام آمادگی بکنند.

برچسب: 

سلام
من بهت یک ایده میدم مردونه بگیر درست کن به اسلام خدمتش بیشتر ازین کلیپ هایی هست که میسازین

شما بگیر چندتا بره و خرگوش و گوساله و بزغاله بخر یا کرایه کن بعد تنشون لباس تور توری با چارقد های گل گلی با دامن های چین دار محلی بپوشون ببر تو خیابونا دور دور بده! به این شعار و مضمون که نوروز باستانی قبل از اسلام لباساشون مثلا اینطوری بود!

بعد این توی بی بی سی پخش میشه مردم می بینن که اره پس ما از دوران قبل حضرت ادم لباسمون اینطوری بوده ما نمی دونستیم!

ایرانی ها اول حجاب داشتن بغد مسلمون ها حجاب دار شدن

نورنیا;916100 نوشت:
سلام دوستان

من قبلا مدتی کلیپ های مذهبی می ساختم نمونه :

http://www.aparat.com/v/1HuWh

الان تصمیم گرفتم دوباره شروع کنم ولی ایده ندارم (در زمینه مذهبی خصوصا مهدوی)

اگردوستان ایده ای برای ساخت کلیپ چه تکه ای از سخنرانی باشه یا پاسخ به شبهه ای باشه و یا هر چیزی لطف بفرمایند در این تاپیک به اشتراک بگذارند .....

همچنین از دوستانی که زبان انگلیسی بلدند هم تقاضا میکنم اگر علاقه دارند برای ساخت کلیپ مهدوی برای یوتیوب با هدف مخاطب جهانی اعلام آمادگی بکنند.

سلام بزرگوار
بیشتر از تاثیر کلیپ محتواش مهم تره!مثلا کار زئوس رو ببینید برد خیلی زیادی داره
کاری که شما میخواهید بکنید تبلیغ هستش یعنی باید اصل اسلامو با دلیل عقلی به صورت انیمیشن با افتر افکت و موشن گرافیک و فلش یا سه بعدی و... انجام بدین
روند کلیپ های زئوس رو ببینید کلی ایده میتونید بگیرید ببینید از چه جانبی اسلام نقد میشه و...

سلام

اگر میشه لطف کنید یک نمونه از کلیپ زئوس رو برام بفرستید... تشکر

البته من بیشتر دوست دارم کار احساسی و فطری باشه تا آزمایشگاهی (هرچند این هم لازمه و حتما رو این هم کار میکنم.. متاسفانه فعلا انیمیشن و موشنگرافیک بلد نیستم و درواقع اعتقاد دارم کلیپ در حد مستند ظهور تاثیر بیشتری داره
هدفم اینه که بیشتر دیده بشه کلیپ ... نه خدای نکرده منیتی باشه .... بلکه تاثیر بیشتر روی افراد بیشتر بگذاره...

و این نکته هم هست که اگر کار با اخلاص باشه دیده میشه مثل این کارم:

http://www.aparat.com/v/X28bB

با اینکه از لحاظ بصری افتضاح بود و از لحاظ ادبی هم چنگی به دل نمی زد اما فقط تو اپارات نزدیک ده هزار بازدید داشت که برای یک کلیپ مذهبی امار خوبیه ....

به هر حال اگر تو این زمینه هم ایده ای دارید ممنون میشم که به اشتراک بگذارید ... تشکر

نورنیا;916138 نوشت:
سلام

اگر میشه لطف کنید یک نمونه از کلیپ زئوس رو برام بفرستید... تشکر

البته من بیشتر دوست دارم کار احساسی و فطری باشه تا آزمایشگاهی (هرچند این هم لازمه و حتما رو این هم کار میکنم.. متاسفانه فعلا انیمیشن و موشنگرافیک بلد نیستم و درواقع اعتقاد دارم کلیپ در حد مستند ظهور تاثیر بیشتری داره
هدفم اینه که بیشتر دیده بشه کلیپ ... نه خدای نکرده منیتی باشه .... بلکه تاثیر بیشتر روی افراد بیشتر بگذاره...

و این نکته هم هست که اگر کار با اخلاص باشه دیده میشه مثل این کارم:

http://www.aparat.com/v/X28bB

با اینکه از لحاظ بصری افتضاح بود و از لحاظ ادبی هم چنگی به دل نمی زد اما فقط تو اپارات نزدیک ده هزار بازدید داشت که برای یک کلیپ مذهبی امار خوبیه ....

به هر حال اگر تو این زمینه هم ایده ای دارید ممنون میشم که به اشتراک بگذارید ... تشکر

سلام
کلیپای زئوس هیتلر شکن میخواد:d
ی مورد میزارم خودتون الباقی رو میتونین ببینین 200 خورده ای ساخته
در مورد افتر افکت و موشن گرافیک ویدئو کوپایلت آموزش های خیلی خوبی داره
واسه س بعدی هم یوتیوب که عالیه
اون کلیپی هم که قرار دادین زیر مجموعه اسلایدر هستش
متاسفانه من از مستند ظهور به شدت متنفرم و بنظرم این جور سبک ها بیشتر به دین ضربه میزنه تا کمک!
ببینید کار اگه قراره جهانی باشه احساس توش هیچ نقشی نداره! ی یهودی هیچ احساسی به اسلام نداره که هیچ!ممکنه تنفر هم داشته باشه
بنظرم محتوی عقلی و علمی بهتره
اما اگه کلیپ هایی که خود مسلمونای معتقد خوششون بیاد که بحث دیگس
البته اگه خواستین احساسی به سبک جهانی کار کنید موسیقی متن هانس زیمر و کلاینت مانسل خیلی احساس خوبی داره
https://www.youtube.com/watch?v=oK-I6ZRnRiE
زئوس بودش

سلام ممنوت
مستند ظهور تاثیری که در جهان گذاشت غیر قابل چشم پوشی هست..کاری به درستی و غلطی محتوی ندارم...
به هر حال سلیقه شماست و محترمه ...
بله اون کلیپ جز کارای اول و دومم بود....
و البته به نظرم زبان فطرت زبان مشترک تمام جهانیان است از کافر گرفته تا مسلمون

به هر حال تشکر بابت معرفی کلیپ

[="Navy"]سلام علیکم. ایده برای کلیپ ساختن فراوان هست ولی دو چیز نیست:
1- کسی که متن و سناریوی ایده ها رو متناسب برای کلیپ بنویسه
2- کسی که سناریو رو تبدیل به کلیپ کنه

بنده حاضرم متن مناسب برای ساخت کلیپ رو بنویسم . اولویت بنظر بنده با شبهات و سوالات مطرح روز درباره اسلام و انقلاب هست.[/]

سلام ysp

خیلی ممنون اگر تمایل داشتید یک نمونه برای من ارسال کنید

hessam78;916168 نوشت:
سلام
کلیپای زئوس هیتلر شکن میخواد:d
ی مورد میزارم خودتون الباقی رو میتونین ببینین 200 خورده ای ساخته
در مورد افتر افکت و موشن گرافیک ویدئو کوپایلت آموزش های خیلی خوبی داره
واسه س بعدی هم یوتیوب که عالیه
اون کلیپی هم که قرار دادین زیر مجموعه اسلایدر هستش
متاسفانه من از مستند ظهور به شدت متنفرم و بنظرم این جور سبک ها بیشتر به دین ضربه میزنه تا کمک!
ببینید کار اگه قراره جهانی باشه احساس توش هیچ نقشی نداره! ی یهودی هیچ احساسی به اسلام نداره که هیچ!ممکنه تنفر هم داشته باشه
بنظرم محتوی عقلی و علمی بهتره
اما اگه کلیپ هایی که خود مسلمونای معتقد خوششون بیاد که بحث دیگس
البته اگه خواستین احساسی به سبک جهانی کار کنید موسیقی متن هانس زیمر و کلاینت مانسل خیلی احساس خوبی داره
https://www.youtube.com/watch?v=oK-I6ZRnRiE
زئوس بودش

سلام مجدد کلیپشو دیدم .... کاری به محتوی ندارم ولی اگر به آمار بازدید کلیپ هاش نگاه کنی معمولا کلیپ های فلسفی و منطقیش بازدید کمی داره و قول میدم اونایی که نگاه هم کردن تعداد کمیشون تا آخر دیدن ولی خوب کلیپ های دیگرش که یا تیتر های جذاب مثل آخر الزمان داره یا مسائل جنجالی روز رو بیان کرده بازدید خوبی داره ....
و در کل مردم حوصله بحث سنگین رو ندارن میخوان یه چیزی رو لقمه کرد گذاشت تو دهنشون و من حدس میزنم این که کارش گرفته و برخی کلیپ هاش بیننده داره اصلا ربطی به حرفی که میزنه نداره بلکه به خاطر اینه که ضد جمهوری اسلامی و اسلام و .... هستش و بیننده هاش از حب زئوس نیستند بلکه از بغض جمهوری اسلامی اند....

نورنیا;916235 نوشت:
سلام مجدد کلیپشو دیدم .... کاری به محتوی ندارم ولی اگر به آمار بازدید کلیپ هاش نگاه کنی معمولا کلیپ های فلسفی و منطقیش بازدید کمی داره و قول میدم اونایی که نگاه هم کردن تعداد کمیشون تا آخر دیدن ولی خوب کلیپ های دیگرش که یا تیتر های جذاب مثل آخر الزمان داره یا مسائل جنجالی روز رو بیان کرده بازدید خوبی داره ....
و در کل مردم حوصله بحث سنگین رو ندارن میخوان یه چیزی رو لقمه کرد گذاشت تو دهنشون و من حدس میزنم این که کارش گرفته و برخی کلیپ هاش بیننده داره اصلا ربطی به حرفی که میزنه نداره بلکه به خاطر اینه که ضد جمهوری اسلامی و اسلام و .... هستش و بیننده هاش از حب زئوس نیستند بلکه از بغض جمهوری اسلامی اند....

سلام بزرگوار
خودم بینندشم و صحبتاشو خیلی دوست دارم اکثرشو هیچ غرضی هم ندارم به کسی تک تک کلیپاشو 3 یا چهار بار هم دیدم
ولی واقعا مغزش کار میکنه تنهایی هم مینویسه هم میخونه هم میسازه واقعا خیلی کاربلد هستش
البته زئوس به صورت تلگرام و فیسبوک هم هست تنها یوتیوب نیست!
من حیث المجموع خیلی بیشتره
اما اینکه غیر تخصصی کار کنید بله تاثیرش هست!مثلا زاکر نایک و این رائفی پور هم حرفاشو گوش میدن شاید بیشتر هم باشه ولی تاثیری که در عقب راندن علم داره بمب اتمی در هیروشیما نداره
اینجوری میخواین کار کنید نبض احساس رو میگیرد با همون کار میکنید همون چیزایی که دوست دارن
مثل:
ای داوود! اگر آنان که از من رویگردان شده‌اند می‌دانستند که چگونه درانتظارشان هستم وچه مهری نسبت به آنان دارم ...
وچه قدر مشتاقم که معصیتشان را ترک کنند ازاشتیاق من می مردند و در راه محبتم بند ازبندشان جدا میشد. ای داوود!این اراده من است درباره کسانی که از من رویگردان شده اند. پس اراده ام درباره روی آورندگان به من چگونه است . ای داوود! بیشترین نیاز بنده به من هنگامی است که از من احساس بی نیازی کند بیشترین مهربانی من به بنده هنگامی است که از من رویگردان شود و بیشتر ارجمندی بنده‌ام نزد من هنگامی است که به سوی من بازگردد
یدونه ازین جمله ها بزار که دیگه احساسشون گل کنه
خواهشا هر سبکی هست ضد علمی نباشه فقط!همین نکته رعایت شه هم پاداش دنیوی هم اخروی محفوظه ان شاءلله

hessam78;916243 نوشت:
سلام بزرگوار
خودم بینندشم و صحبتاشو خیلی دوست دارم اکثرشو هیچ غرضی هم ندارم به کسی تک تک کلیپاشو 3 یا چهار بار هم دیدم
ولی واقعا مغزش کار میکنه تنهایی هم مینویسه هم میخونه هم میسازه واقعا خیلی کاربلد هستش
البته زئوس به صورت تلگرام و فیسبوک هم هست تنها یوتیوب نیست!
من حیث المجموع خیلی بیشتره
اما اینکه غیر تخصصی کار کنید بله تاثیرش هست!مثلا زاکر نایک و این رائفی پور هم حرفاشو گوش میدن شاید بیشتر هم باشه ولی تاثیری که در عقب راندن علم داره بمب اتمی در هیروشیما نداره
اینجوری میخواین کار کنید نبض احساس رو میگیرد با همون کار میکنید همون چیزایی که دوست دارن
مثل:
ای داوود! اگر آنان که از من رویگردان شده‌اند می‌دانستند که چگونه درانتظارشان هستم وچه مهری نسبت به آنان دارم ...
وچه قدر مشتاقم که معصیتشان را ترک کنند ازاشتیاق من می مردند و در راه محبتم بند ازبندشان جدا میشد. ای داوود!این اراده من است درباره کسانی که از من رویگردان شده اند. پس اراده ام درباره روی آورندگان به من چگونه است . ای داوود! بیشترین نیاز بنده به من هنگامی است که از من احساس بی نیازی کند بیشترین مهربانی من به بنده هنگامی است که از من رویگردان شود و بیشتر ارجمندی بنده‌ام نزد من هنگامی است که به سوی من بازگردد
یدونه ازین جمله ها بزار که دیگه احساسشون گل کنه
خواهشا هر سبکی هست ضد علمی نباشه فقط!همین نکته رعایت شه هم پاداش دنیوی هم اخروی محفوظه ان شاءلله

سلام داداش گلم من خدای نکرده نگفتم شما غرضی داری ..... اونی که میسازه غرضی داره

شما مطمئنی پشت این کلیپ ها یک نفر هست؟ من که شک دارم.

ذاکر نایک رو نمیشناسم ولی رائفی پور رو میشناسم و اتفاقا از معدود سخنرانایی هست که استدلال علمی هم داره .... حالا این که به زبون ساده و همه فهم باشه ارزشش پایین نمیاد هیچ که بالاتر هم میره

این که حرف قرآنی و دینی و فطری بزنیم دلیل نمیشه مخالف علم باشه بلکه فقط از یک ظاهر زیبا تر برای بیان عقایدمون استفاده میکنیم که به دل مردم بشینه و در کل علم که چیزی فراتر از دین نیست و هرجا مخالف دین باشه مطمئنا راه رو اشتباه رفته که در طول تاریخ کم هم نبوده

به هر حال نظر شما هم محترمه و اگر در همین زمینه که فرمودید ایده ای داشتید خوشجال میشم که بدونم ...

در پناه خدا@};-

نورنیا;916248 نوشت:
سلام داداش گلم من خدای نکرده نگفتم شما غرضی داری ..... اونی که میسازه غرضی داره

شما مطمئنی پشت این کلیپ ها یک نفر هست؟ من که شک دارم.

ذاکر نایک رو نمیشناسم ولی رائفی پور رو میشناسم و اتفاقا از معدود سخنرانایی هست که استدلال علمی هم داره .... حالا این که به زبون ساده و همه فهم باشه ارزشش پایین نمیاد هیچ که بالاتر هم میره

این که حرف قرآنی و دینی و فطری بزنیم دلیل نمیشه مخالف علم باشه بلکه فقط از یک ظاهر زیبا تر برای بیان عقایدمون استفاده میکنیم که به دل مردم بشینه و در کل علم که چیزی فراتر از دین نیست و هرجا مخالف دین باشه مطمئنا راه رو اشتباه رفته که در طول تاریخ کم هم نبوده

به هر حال نظر شما هم محترمه و اگر در همین زمینه که فرمودید ایده ای داشتید خوشجال میشم که بدونم ...

در پناه خدا

سلام برادر جان صب بخیر
نظر لطفته میدونم چی میگی،ولی مخالفت همیشه اونجور نیست که فکر کنید جایی ساپورت میشند
اینکه فرمودین استدلال علمی دارد آقای رائفی پور
ببینید من خودم در دوره ای که بازار فراماسونری و اینچیزاش داغ بود خیلی پی گیرش بودم کلی باهاش حال میکردم
به محض اینکه جنبه تحقیقاتیم زیاد شد دیدم جز مشتی مبهم گویی و مغلطه و ضد علم چیزی نمیگه
فقط ی مورد رو میگم خودتون ببینید
وجود زن عامل رد فرگشت محسوب میشه!این سخنرانیشو ببینید!
بعد چن تا کتابای علمی در این باره رو بخونید
بعد هر نتیجه ای که گرفتید من قبول دارم چه مثبت چه منفی
نمن نمیگم حرفای قرآنی غیر علمیه اتفاقا روحیه دوست داشتن و محبتی که دین هدیه میده علم تو خواب هم نمی تونه!
مثل خوردن نوشابه!همه میدونن خوردنش ضرر داره اما ایمانی برای نخوردنش ندارن
فقط میگم جنبه های مثبتش مثل نوع دوستی گسترش علم و اینا باشه خیلی بهتره
و اینکه اگه مطالب علمی گفته میشه حداقل ضد علم نباشه
یعنی دین و ساینس نوین رو در برابر هم قرار ندیم
ببینید در جواب کلیپ زئوس مثلا بابای زئوس رو ساختن یعنی فوق العاده مزخرف!جواب شبهه رو نمیده
بزرگترین جاهایی که اسلام نقد میشه رو یا باید رفع کنید یا نقطه قوتشو تبلیغ کنید
مثلا در مورد برده داری تعدد زنان و کنیز و این چیزا که همشو زئوس مطرح کرده اگه تونستین جوابی پیدا کنید
یا اینکه از چیزای خوبی که داره بگین بهشت و مهربانیو این چیزا
اگه دوست داری همینجوری اسلایدری کار کنی پروژه های افتر افکت خیلی خوبی هستش با اونا میتونی چیزای قشنگی بسازی آموزشش هم سخت نیس
اگه کارکتر 3 بعدی دوست داری ولی بلد نیستی یکم تلاش کنی چن تا مدل دانلود کنی با متریال و تسکچر آماده یکم انیمیت کنی ریگ بندیاشو راحته بعد هم با ویری ی رندر بگیر(اگه سیستم قوی داری)
توفیق رفیق راهت

سلا به هر حال من فکر میکنم که یه تیم پشتشه و البته درستی و غلطی گفته هاش رو چون گوش نکردم رد و تایید نمیکنم ....

در مورد رائفی هم اون سخنرانی رو گوش نکردم اگر امکانش هست لطف کنید و برام بفرستید...

و اینکه منم نمیگم جنبه های علمی دین رو اثبات نکنیم فقط میگم استدلال های خشک علمی به تنهایی نمیتونه مخاطب جذب کنه ... شما به مطالب علمی علاقه داری ولی خوب چند درصد مردم اینطور فکر میکنن الان مردم تو تلگرامو و.... دنبال چیزای سرگرم کننده اند و در دنیا هم اموزش به سمت سرگرمی داره میره اگر اشتباه نکنم بهش میگن edutainment

خلاصه اینکه من دنبال ایده برای کلیپ میگشتم شما هم نظرت استدلال علمی هست مشکلی نیست کلیپ علمی هم یه بخشی از کلیپ سازی هست حالا شما اگر مورد خاصی در نظرتون هست و درش تخصص دارید و میتونید یه متن جامع و کامل اماده کنید مشکلی نیست لطف کنید برام بفرستید منم سعی میکنم با ویدیو و موزیک غیره یک کلیپ جذاب تا جایی که از دستم بر میاد درست کنم ان شا الله

در مورد نرم افزار هم من با یه نرم افزار غیر معروف کار میکنم که باهاش راحتترم ....

سلام منم اینجا دارم اینکارو میکنم

http://manv.ir

یه نگاهی بندازین منو راهنمایی کنین ، اولش میخواستم کلیپ های زئوس رو نقد کنم ولی بعدا تصمیم گرفتم در حد چند دقیقه عقاید خودمو مطرح کنم

[="Navy"]سلام
این متن مناسبی هست برای ساخت کلیپ. اینو یکی از دوستان در کانال خودش (دین پژوهی) تلگرام نوشته اند که بنده قبلا از ایشون اجازه گرفتم برای تبدیل متن به کلیپ:

کم کم داریم به اواخر ماه صفر نزدیک می‌شویم. تا چند سال پیش به این ایام که می‌رسیدیم مذهبی‌ها و متدینین پیامکی را برای هم می‌فرستادند که محتوای پیامک حدیثی از پیامبر(ص) است که هر کسی مرا بخروج ماه صفر بشارت دهد من او را به بهشت بشارت می دهم.
اما با مشاهده مجامع و منابع روایی خودمان متوجه می‌شویم که همچین حدیثی مطلقاً در منابع موجود نیست ولو حدیثی با سندی ضعیف. بلکه این پیامک اقتباسی ناشیانه و ناقص از یک حدیث نسبتاً مفصل بوده است که بخش مورد نظر حدیث این است: «فَمَنْ بَشَّرَنِی بِخُرُوجِ آذَارَ فَلَهُ الْجَنَّة»
دوستان عزیز متن کامل حدیث در منابعی همچون معانی‌الأخبار ص205 و علل‌الشرایع ج1 ص175 آمده است.
خلاصه حدیث این است که این حدیث به اصطلاح علماء علم‌الحدیث قضیة فی الواقعة بوده است. یعنی یک حدیث موردی خاص بوده است و در شأن یک فرد خاص یعنی جناب ابوذر غفاری از صحابی جلیل‌القدر رسول‌الله(ص) ایراد شده است که رسول‌الله(ص) در قالب این بیان می‌خواستند به سایرین بفهمانند که جناب ابوذر یکی از اهل بهشت است.
علاوه بر این بفرض هم که اینگونه نبود؛ پیامبر(ص) فرمودند بخروج آذار. آذار از ماههای رومی است و ماههای رومی نیز به لحاظ تعداد روزهای سال مانند سالهای شمسی و میلادی 365 روزه است. پس در هر سال هر ماه رومی با یکی از ماههای قمری مطابق می شود و اینگونه نیست که همیشه آذار با صفر مطابق باشد. در واقع ماه آذار از حدود یک هفته مانده به اول فروردین شروع می شود و تا یک هفته مانده به اردیبهشت ادامه دارد.
با این مطلب هم خودمان آگاه شدیم؛ هم اینکه اگر امسال در گروهها همچین حدیثی را مشاهده کردیم می‌توانیم دیگران را نیز آگاه کنیم.[/]

به من بیاموز;916333 نوشت:
سلام منم اینجا دارم اینکارو میکنم

http://manv.ir

یه نگاهی بندازین منو راهنمایی کنین ، اولش میخواستم کلیپ های زئوس رو نقد کنم ولی بعدا تصمیم گرفتم در حد چند دقیقه عقاید خودمو مطرح کنم

سلام عزیز

من در جایی نیستم که بخوام راهنمایی تون بکنم ولی چند نکته بگم با اجازه

یکی این که سایدبار سایتتون رو کاربردی تر بکنید از ابزارک های وردپرس استفاده کنید مثلا لینک شبکه های اجتماعی بگذارید جایی برای ارسال پرسش بگذارید خبرنامه بگذارید .......
از نظر کلیپ هم که کارتون درسته فقط به نظرم در این نوع کلیپ ها به نظرم میتونید خیلی خوب به شبهات پاسخ بدید .....

البته نظر من بود و دیگر دوستان میتونند خیلی بهتر شما را راهنمایی کنند ..... موفق باشید...

Ysp.r.f;916348 نوشت:
سلام
این متن مناسبی هست برای ساخت کلیپ. اینو یکی از دوستان در کانال خودش (دین پژوهی) تلگرام نوشته اند که بنده قبلا از ایشون اجازه گرفتم برای تبدیل متن به کلیپ:

کم کم داریم به اواخر ماه صفر نزدیک می‌شویم. تا چند سال پیش به این ایام که می‌رسیدیم مذهبی‌ها و متدینین پیامکی را برای هم می‌فرستادند که محتوای پیامک حدیثی از پیامبر(ص) است که هر کسی مرا بخروج ماه صفر بشارت دهد من او را به بهشت بشارت می دهم.
اما با مشاهده مجامع و منابع روایی خودمان متوجه می‌شویم که همچین حدیثی مطلقاً در منابع موجود نیست ولو حدیثی با سندی ضعیف. بلکه این پیامک اقتباسی ناشیانه و ناقص از یک حدیث نسبتاً مفصل بوده است که بخش مورد نظر حدیث این است: «فَمَنْ بَشَّرَنِی بِخُرُوجِ آذَارَ فَلَهُ الْجَنَّة»
دوستان عزیز متن کامل حدیث در منابعی همچون معانی‌الأخبار ص205 و علل‌الشرایع ج1 ص175 آمده است.
خلاصه حدیث این است که این حدیث به اصطلاح علماء علم‌الحدیث قضیة فی الواقعة بوده است. یعنی یک حدیث موردی خاص بوده است و در شأن یک فرد خاص یعنی جناب ابوذر غفاری از صحابی جلیل‌القدر رسول‌الله(ص) ایراد شده است که رسول‌الله(ص) در قالب این بیان می‌خواستند به سایرین بفهمانند که جناب ابوذر یکی از اهل بهشت است.
علاوه بر این بفرض هم که اینگونه نبود؛ پیامبر(ص) فرمودند بخروج آذار. آذار از ماههای رومی است و ماههای رومی نیز به لحاظ تعداد روزهای سال مانند سالهای شمسی و میلادی 365 روزه است. پس در هر سال هر ماه رومی با یکی از ماههای قمری مطابق می شود و اینگونه نیست که همیشه آذار با صفر مطابق باشد. در واقع ماه آذار از حدود یک هفته مانده به اول فروردین شروع می شود و تا یک هفته مانده به اردیبهشت ادامه دارد.
با این مطلب هم خودمان آگاه شدیم؛ هم اینکه اگر امسال در گروهها همچین حدیثی را مشاهده کردیم می‌توانیم دیگران را نیز آگاه کنیم.

سلام دستتون درد نکنه خیلی ممنون

فقط به نظرم خیلی موضوعی نیست که اکثر افراد مبتلا به باشند و از نظر بصری هم نمیشه هیچ جذابیتی براش درست کرد و صرفا یک متن هست که در شبکه های اجتماعی باید پخش بشه و به اطلاع مردم برسه.....

باز هم تشکر میکنم از اینکه لطف کردید و وقت گرانبهاتون را برای اینکار گذاشتید .... منتظر ایده های بعدیتون هستم .

دوستان یکی از ایده هایی که خودم دارم یک سری کلیپ به اسم دیروز و امروز هست ولی به علت کمبود اطلاعات موثق نمیتونم بسازم اینه که یکسری افرادی که الان ضد اسلام دارن نظریه میدن مثل سروش و اکبر گنجی و غیره

بیایم وضعیت اعتقادی و فکری و ظاهری و نظریه ها صحبت هایی که سی سال پیش انجام میدادند رو بگیرم و در کنار وضعیت امروزشون کنار هم قرار بدیم تا مردم خودشون از گردش صد و هشتاد درجه ایشون باخبر بشن

اگر هم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره مثل عکس و فیلم و ..... و نمیتونه کلیپ بسازه اگر تمایل داره در اختیار من قرار بده تا به شکل کلیپ در بیارمش ...

این متن رو بعنوان مثال گذاشتم. علتش اینه که در کمتر از دو دقیقه طول میکشه کلیپش و برای شبکه های اجتماعی که کسی حوصله دیدم فیلم طولانی و حجم بالا رو نداره مناسبه.
چون فرمودید اهل شبکه های اجتماعی نیستید لازمه این نکته رو عرض کنم که بهتره کلیپ نهایتا یک دقیقه باشه تا در اینستاگرام بشه گذاشت. به جرئت میتونم بگم دوره ی مستندهای طولانی و سریالی گذشته و الان یک کلیپ بیشتر از یک مستند یک ساعته که حتی در تلویزیون پخش بشه اثرگذار هست.

بهتر حال موضوع این متن یکی از موضوعات و شبهاتی هست که مطرح هست در شبکه های اجتماعی. اگر از نظر شما در اولویت نیست یکی از موضوعات یا شبهاتی که بنظرتون اولویت هست و مهم هست رو بفرمایید تا متن مناسبی ان شاء الله تقدیم کنم.

مثلا درباره موضوعی که خودتون پیشنهاد دادید فکر میکنید چقدر الان در اولویت هست؟ گنجی و سروش چقدر تو ایران طرفدار دارن (طرفدار عقاید باطلشون) ؟ اکبر گنجی کسی هست که خود اپوزیسیون وقتی تو ماهوار میبیننش کانال رو عوض میکنند. ولی اساسی ترین شبهات اعتقادی داره در شبکه های ضد اجتماعی دست به دست میشه. بجای نقد افراد به نقد تفکرات بپردازید.
ضمنا تا جایی که حافظه ام یاری میکنه چنین مستندی که مد نظر شماست قبلا تهیه شده است درباره بعضی افراد که تغییر موضع داده اند.

=-=-=-=-=

یه پیشنهاد دیگه هم دارم ، اینکه برای صوت بعضی اساتید که بعضی هشدارهای سیاسی-اقتصادی-اجتماعی مهم رو میدن یه پاورپوینت بسازید و بعد تبدیلش کنید به کلیپ. اگر موافق هستید صوتهای زیادی هم هست در این رابطه برای ساخت کلیپ کوتاه

سلام تشکر اگر میشه متنی رو که برای ساخت کلیپ پاسخ گویی به شبهات آماده کردید برای من پخ کنید تا اگر بشه ان شا الله درستش کنم در مورد صوت اساتید هم اگر نمونه ای مد نظر هست بی زحمت ارسال کنید...

اگر خدا بخواد کلیپ ساخته شد دیگر پخش اون در شبکه های اجتماعی با شما دیگر دوستان علاقه مند ....