باطل بودن وضو و حج عمره

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
باطل بودن وضو و حج عمره

سلام
من دوبار عمره انجام دادم بعدا فهمیدم وضویم مشکل داشته
حالا میخواهم نایب بگیرم آیا نایب یک بار اعمالی راکه باید باوضوباشی راانجام دهد کفایت میکند؟
ضمنا مرجع تقلید بنده آیت الله خامنه ای میباشد
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

حمیدرضااکبری;915752 نوشت:
سلام
من دوبار عمره انجام دادم بعدا فهمیدم وضویم مشکل داشته
حالا میخواهم نایب بگیرم آیا نایب یک بار اعمالی راکه باید باوضوباشی راانجام دهد کفایت میکند؟
ضمنا مرجع تقلید بنده آیت الله خامنه ای میباشد
با تشکر

ضمن عرض ادب و سلام
ابتدا باید مطمئن شوید از باطل بودن وضوی خود و برای این اطمینان بهتر است با کارشناسان 09640 تماس بگیرید.
اما با فرض باطل بودن وضوی شما، بله یک بار نائب گرفتن برای انجام اعمالی که به وضو نیاز دارد مثل طواف و نماز طواف و... کفایت میکند.
همیشه مشمول دعای حضرت ولی عصر ارواحنا فداه باشید.

سلام
در ارتباط باسوال قبلی من موقع وضو نمیدانستم باید آب وضو رابین انگشتان دست هم باید برسانم فکرمیکردم تر بودن دست ها قبل وضو کفایت میکند ولی موقع شستن دست ها ازآرنج تا نوک انگشتان دست میکشیدم ولی به لابلای انگشتانم توجه نمیکردم که آب وضو میرسه یانه
حالا نمیدانم آب میرسیده یانه؟
به همین خاطر آیا میتوانم احتیاط کنم وبرای دوحج عمره که رفتم یک نایب بگیرم؟
ونایب یکبار به جای دوعمره اعمال راانجام دهد؟
مرجع بنده آیت الله خامنه ای میباشد
ازلطف شما متشکرم

حمیدرضااکبری;915962 نوشت:
سلام
در ارتباط باسوال قبلی من موقع وضو نمیدانستم باید آب وضو رابین انگشتان دست هم باید برسانم فکرمیکردم تر بودن دست ها قبل وضو کفایت میکند ولی موقع شستن دست ها ازآرنج تا نوک انگشتان دست میکشیدم ولی به لابلای انگشتانم توجه نمیکردم که آب وضو میرسه یانه
حالا نمیدانم آب میرسیده یانه؟
به همین خاطر آیا میتوانم احتیاط کنم وبرای دوحج عمره که رفتم یک نایب بگیرم؟
ونایب یکبار به جای دوعمره اعمال راانجام دهد؟
ازلطف شما متشکرم

عرض سلام و ادب
معمولا باشستن دست و رساندن آب به روی انگشت، آب به لای انگشتها هم میرسد و اگر شک دارید آب رسیده یا نه اعتنا نکنید (و قاعده فراغ جاری میشود) و حکم بصحت نماز و عبادات گذشته شما میشود.

سلام بجای دوبار عمره اگرنایب یکبار اعمال(یعنی یک طواف ونماز طواف ویک طواف نساء ونماز طواف نساء) را بجای دوتا عمره انجام دهد کافیست؟
مرجع:آیت الله خامنه ای
متشکرم

سلام سوال بنده در رابطه با نایب گرفتن برای انجام اعمال عمره درصورتی که فردی که دوبار حج عمره انجام داده بعد از بازگشت متوجه شده وضویش باطل بوده حالا میخواهد نایب بگیرد
نایب باید اعمال چندتا عمره را انجام دهد؟
آیا انجام اعمال عمره اخر کفایت میکند؟ یعنی ازدواج برای فردی که حج عمره به گردنش است حلال میشود؟
خواهشا پاسخ بنده رابدهید
متشکرم

حمیدرضااکبری;916644 نوشت:
سلام سوال بنده در رابطه با نایب گرفتن برای انجام اعمال عمره درصورتی که فردی که دوبار حج عمره انجام داده بعد از بازگشت متوجه شده وضویش باطل بوده حالا میخواهد نایب بگیرد
نایب باید اعمال چندتا عمره را انجام دهد؟
آیا انجام اعمال عمره اخر کفایت میکند؟ یعنی ازدواج برای فردی که حج عمره به گردنش است حلال میشود؟
خواهشا پاسخ بنده رابدهید
متشکرم

عرض سلام وادب
ظاهرا ریشه اینکه شما عمره تان را باطل میدانید شک در صحت وضویتان است که چنانکه در پاسخ بیان شده در پست قبلی گفته شد به چنین شکی نباید اعتنا نمود.

اما اگر کسی یقین به بطلان وضویش داشته باید برای تمام اعمالی که نیاز به وضو داشته نائب بگیرد و برای هر عمره هم جداگانه باید این کار انجام شود پس یک طواف و نماز طواف ویک طواف نساء و نماز طواف نساء کفایت نمیکند بلکه برای دو عمره دو بار لازم است.
و ضمنا تا وقتی نائب طواف نساء و نماز ان را برای هر دو عمره به نیابت از این شحص به جا نیاورده ، هرگونه ارتباط با همسر برای او حرام است و جایز نیست.
موضوع قفل شده است