وسواس در نجاسات

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس در نجاسات

سلام
من مدتی است که دچار وسواس در نجاسات شده ام سوال من این است من چند جایِ یک پتو را نجس کردم اما وقتی آن چند جا را نجس کردم نیامدم تفحس کنم ببینم دقیقا کدوم قسمت های آن پتو را نجس کردم(اما در محدوده ی وسط های پتو بودن) حال اگر با پای خیس از روی آن پتو رد شوم یه با دست خیس گوشه کناری از آن پتو را در دست بگیریم دست و پایمان نجس میشود؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

Amir_ebrahimi;915327 نوشت:
سلام
من مدتی است که دچار وسواس در نجاسات شده ام سوال من این است من چند جایِ یک پتو را نجس کردم اما وقتی آن چند جا را نجس کردم نیامدم تفحس کنم ببینم دقیقا کدوم قسمت های آن پتو را نجس کردم(اما در محدوده ی وسط های پتو بودن) حال اگر با پای خیس از روی آن پتو رد شوم یه با دست خیس گوشه کناری از آن پتو را در دست بگیریم دست و پایمان نجس میشود؟؟؟

عرض سلام و ادب
اینکه فرمودید دچار وسواس هستید، جای اهمیت و توجه به درمان و اهتمام به رفع این مشکل هست:وسواسی نوعی بیماری است و باید با مراجعه به مشاور کاردان، و اعتنا و عمل به راهکارهای پیشنهادی ، ان را مرتفع نمود اما در هر صورت اولین قدم برای رفع مشکل وسواس
اعتنا نکردن به وسوسه های شیطان و شک هایی که سراغ شما می اید است.

اما پاسخ سوال حضرتعالی:
اگر ندانیم کجای فرش نجس است اما محدوده ی ان را اجمالا بدانیم مثلا بدانیم بخش نجس، محدوده ی وسط فرش است ، در صورت بر خورد دست و پای خیس به جاهای مختلف فرش حتی مناطقی که میدانیم بخش نجس جزء ان محدوده است، دست و پای ما نجس نمی شود.( این برای مواردی است که با دست و پای خیس، تمام بخش نجس را لمس نکرده باشیم) ولی اگر بخواهیم ان فرش را تطهیر کنیم باید فقط محدوده ای که میدانیم نجس در ان قرار دارد را تطهیر کنیم. و اگر هیچ محدوده ای یقینی نباشد موقع تطهیر، کل فرش را باید تطهیر نمود.
اما اگر قسمتهای وسط فرش نجس باشد و شما با شیء خیس کل فرش یا کل محدوده ای که یقینی بوده که بخشی از ان نجس است را لمس کردید مثلا با شامپو فرش کل ان قسمت را لمس کردید در این صورت در واقع یقین کرده اید که دست شما به بخش نجس اصابت کرده و نجس خواهد بود.
همیشه مورد دعای حضرت حجت سلام الله علیه باشید

موضوع قفل شده است