صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بررسی تعداد فرزندان حضرت زهرا و زمان ازدواج وی از نظر علمی

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

بررسی تعداد فرزندان حضرت زهرا و زمان ازدواج وی از نظر علمی

بنام خدا

آغاز این بحث برای من ( با توجه به شناختی که از بعضی کار بران دو آتشه ی بی ترمز دارم )

سنگین بوده است اما چه کنم برای کشف حقیقت باید از جان نیز مایه گذاشت

و برای کشف حقیقت به خدا توکل می کنم واز لومه لائم هیچ کسی ابایی ندارم

اما قصد من از ایجاد این تاپیک بی احترامی به اهل بیت و به خصوص

حضرت فاطمه علیها سلام نیست بلکه میخواهم بگویم

مگر نمی گویند اسو ی زنان ما ( چه مادی چه معنوی ) باید حضرت فاطمه باشد

خوب بیایید برسی کنیم

چطور ممکن است ایشان از نظر علمی و مادی ازدواج کرده و تا

سن 18 سالگی که وفات نمودند 5-4 کودک داشته اند

ایشان طبق آن چیزی که در تواریخ نوشته اند در سال 9 سالگی ازدواج کرده اند

آیا اکنون کدامیک از ماها مایل است ایشان را الگو قرار داده و دختر بچه ی

9 ساله ی خود را شوهر دهد ایشان در سن 10 سالگی حضرت امام حسن را

ودر سن 11 سالگی حضرت حسین ودر سالهای بعد

زینب وام کلثوم را بدنیا آورده اند ودر سن 18 سالگی نیز به حضرت محسن

به عنوان پنجمین فرزند باردار بوده اند یعنی در عرض 9 سال آن دختر کم

سن وسال 5 بار باردار شده و 4 نوزاد زنده و یکی هم سقط شده است

آیا این ازدواج در سن پایین و زایمانهای مکرر پشت سر هم از نظر علمی به صلاح است

که ما هم امروزه ایشان را الگو قرار داده و اینگونه عمل کنیم ؟

مگر ما پیرو وشیعه ی آن معصومین که اسرار ومصلحت عالم را می دانند نباید باشیم ؟؟؟

پس چرا امروزه هیچکدام از شیعه یان مدعی از عملکرد ایشان پیروی نمی کنند ؟؟

کجا دیده اید پدری دختر 9 ساله ی خود را از روی اختیار و رضایت به خانه شوهر بفرستد ؟

این یک طرف قضیه

از طرف دیگر بیایید بررسی کنیم که عوارض و عوافب بارداریهای زود رس و پست سرهم چیست ؟

عوارض و و عواقب اینگونه بار داریها از نظر علمی در دو کلمه خلاصه می شود !

سقط جنین و مرگ زود رس مادر

که هر دو برای حضرت فاطمه اتفاق افتاد ه است

ترا به خدا بیایید تعصبات ،حمیت وغیرت جاهلی را با شهامت خدایی کنار بگذارید و

آزاد مردانه به این قضیه نگاه کنید و حرفهایم را مرور کنید که آیا

بر خلاف اصول انسانی و قوانین خدایی آفرینش حرف می زنم ؟

الیس منکم رجل رشید ؟!!!

ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۵:۳۵

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    12
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    160

خانواده ای را میشناسم که دخترشون را در 9 سالگی شوهر دادند. این دختر خانم الآن 40 ساله شده! و سه فرزند داره. دختر اولش را هم 17 سالگی شوهر داد.

باز هم این مدل مورد دارم. اما....

جناب نوری! هر زمانی باید به گونه ای عمل کرد. این دلیل بر انحراف نیست. مگر دختر خود حضرت زهرا نبود؟! شما میدانید حضرت زینب چندسالگی ازدواج کردند؟! بالاتر دختر امام موسی کاظم چه؟! حضرت معصومه اصلا ازدواج نکردند.

بگذارید بپرسم! یعنی شما میگویید به خاطر وضع حمل های پی در پی حضرت زهرا هم محسنش سقط شد هم دچار مرگ زود رس شد. درست است؟؟!!!!

مادری را میشناسم 16 بار وضع حمل کرد. از یک شوهر! الآن در سن 65 یا 70 سالگی است. از نظر جسمی در سلامت کامل است و هیچ مشکلی ندارد. آخرین بچه اش متولد 1362 بود! زنده هم هست! پس چرا نمرده؟! چرا سقط جنین نداشته؟؟ چرا مریض نیست؟!!!

چند مورد دیگر مثل همین دارم. استثنایی نیست ها!

جناب نوری من تعصب ندارم اما شهادت حضرت زهرا افسانه نیست... واقعیتی است که نه فقط شیعیان، خود اهل تسنن هم بر آن صحه میگذارند. منابعش هم موجود است...

برای خودم متأسفم....

خدایا!
    میشود آیدی مرا هم به لیست دوستانت بیفزایی و اجازه دهی با تو چت کنم؟؟....

جایی برای عاشق بودن

5. صلوات ها 14

نوشته
    10,902
    حضور
    84 روز 14 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40514

با سلام
    نوری چرا جای دوری میروید اخوی !!؟
    برگرد به همین ۵۰ ..۶۰ سال پیش خودمون !!،ببین مادران خودمان در چند سالگی ازدواج کردن!!!؟
    مادر خود بنده در سن ۱۲ سالگی ازدواج کرده!!
    و خیلی از مادران دوستان خود را میشناسم که ان موقع در همین سنو سال ازدواج کردن؟!!!!
    مثل اینکه شما گنجایش اینکه ذهن خود را به گذشته ببرید را ندارید؟!!و یک پدیده اجتمای در زمان گذشته را با زمان حال مقایسه میکنید و نتیجه دلخواه خود را میگیرد !!!؟اینم سوال بود ؟!!!

این ازدواج در سال دوم هجری رخ داد. برخی در ماه رمضان و برخی در ذی الحجه و برخی در رجب گفته اند. (2) مسعودى در مروج الذهب تاریخ ازدواج على با فاطمه (س)را سال دوم هجرت دانسته (3) ومشهورترین قول در این باره اوّل ذى الحجة سال دوم هجرت است .(4)
    فاطمه (س)در سال پنجم بعثت به دنیا آمد و شش ساله بود كه مادرش (خدیجه ) از دنیا رفت و در سال دوم هجرت با على (ع)ازدواج كرد. بنابراین سن حضرت زهرا هنگام ازدواج با على (ع)حدود ده سال بوده است .على (ع)در سیزده رجب سال 30عام الفیل متولد شد. ده ساله بود كه پیامبر در چهل سالگى به پیامبرى مبعوث شد وسیزده سال همراه پیامبر در مكه و شعب ابى طالب به سر برد و دو سال بعد از هجرت با فاطمه (س)ازدواج كرد.بنابراین 25ساله بود.(5)
    پی نوشت :
    2. فاطمه زهرا شادمانی دل پیامبر،رحمانی همدانی ،ص687.
    3 .مسعودى , مروج الذهب , ج 2 ص 295.
    4.حسین عمادزاده , چهارده معصوم :, ج 1 ص 256. 5.همان , ص .373.
    5.همان , ص .373.
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۶:۲۵
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

7. صلوات ها 11

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط samireh نمایش پست ها
    خانواده ای را میشناسم که دخترشون را در 9 سالگی شوهر دادند. این دختر خانم الآن 40 ساله شده! و سه فرزند داره. دختر اولش را هم 17 سالگی شوهر داد.

باز هم این مدل مورد دارم. اما....

جناب نوری! هر زمانی باید به گونه ای عمل کرد. این دلیل بر انحراف نیست. مگر دختر خود حضرت زهرا نبود؟! شما میدانید حضرت زینب چندسالگی ازدواج کردند؟! بالاتر دختر امام موسی کاظم چه؟! حضرت معصومه اصلا ازدواج نکردند.

بگذارید بپرسم! یعنی شما میگویید به خاطر وضع حمل های پی در پی حضرت زهرا هم محسنش سقط شد هم دچار مرگ زود رس شد. درست است؟؟!!!!

مادری را میشناسم 16 بار وضع حمل کرد. از یک شوهر! الآن در سن 65 یا 70 سالگی است. از نظر جسمی در سلامت کامل است و هیچ مشکلی ندارد. آخرین بچه اش متولد 1362 بود! زنده هم هست! پس چرا نمرده؟! چرا سقط جنین نداشته؟؟ چرا مریض نیست؟!!!

چند مورد دیگر مثل همین دارم. استثنایی نیست ها!

جناب نوری من تعصب ندارم اما شهادت حضرت زهرا افسانه نیست... واقعیتی است که نه فقط شیعیان، خود اهل تسنن هم بر آن صحه میگذارند. منابعش هم موجود است...

برای خودم متأسفم....
    ببینید من اینجا کاری به اینکه حضرت زهرا واقعا شهید شده یا نه ندارم آن بحث دیگری است

ومن نمی خواهم فعلا وارد آن بشویم

بحث ما الان بررسی علمی عوارض زایمانهای پست سر هم ودر سنین پایین است

شما مثال زدید که یکی را می شناسم و یکی دیگر را می شناسم

خوب شما فقط یکی را میشناسین که نمرده با نمردن یک نفر که قانون کلی علمی نقض نمی شود

علم می گوید هر چه که سن مادر در زمان بارداری پایین تر باشد و هرچه که زایمان ها فشرده تر باشد

احتمال سقط جنین و مرگ مادر هم بیشتر می شود واین یک قانون علمی و اثبات شده در رشته ی

پزشکی زنان و زایمان است

شما از صد نفر ماما یا پزشک زنان بپرس که آیه این قضیه درست است که گفته ام یا نه

در فوت حضرت زهرا هم باید احتمال این مسئله وواقعیت علمی را در نظر داشت و نباید فقط روی حرف

وحدیث وروایت یک عده ای که از مسائل علمی و پزشکی کوچکترین اطلاعی ندارند حساب باز کرد

بحث من این است که نباید یک تنه با روایت چند نفر بی اطلاع از مباحث مسلم پزشکی به قاضی رفت و

به اصول مسلم علمی پشت کرد به این نکته ی علمی هم توجه کرد

شما اگر علم را قبول نداشته باشی پس باید همین اینترنت و ماشین و هواپیمای امروزی را نیز نباید قبول

داشته باشی چرا که اینگونه موارد هم از علم ثابت شده ی بشری نشات گرفته

شما که خودتان حضور نداشته اید که ببینید که حقیقت امر واقعا چی بوده است

بنا براین باید احتیاط کرده و تمام احتمالات را در فوت حضرت زهرا در نظر بگیرید نه اینکه مثل عین الیقین

که با چشم دیده ای حرف یک گروه را بلافاصله بدون در نظر گرفتن احتمالات دیگر بپذیری

این فقط خود فریبی و وزود باوری محض است
    تدبر یعنی پشت ورو وزیرو زبر کردن چیزی برای پی بردن ماهیت آن ودیدن آن موضوع در ابعاد وجودی اش

9. صلوات

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط reza نمایش پست ها
    با سلام
    نوری چرا جای دوری میروید اخوی !!؟
    برگرد به همین ۵۰ ..۶۰ سال پیش خودمون !!،ببین مادران خودمان در چند سالگی ازدواج کردن!!!؟
    مادر خود بنده در سن ۱۲ سالگی ازدواج کرده!!
    و خیلی از مادران دوستان خود را میشناسم که ان موقع در همین سنو سال ازدواج کردن؟!!!!
    مثل اینکه شما گنجایش اینکه ذهن خود را به گذشته ببرید را ندارید؟!!و یک پدیده اجتمای در زمان گذشته را با زمان حال مقایسه میکنید و نتیجه دلخواه خود را میگیرد !!!؟اینم سوال بود ؟!!!

این ازدواج در سال دوم هجری رخ داد. برخی در ماه رمضان و برخی در ذی الحجه و برخی در رجب گفته اند. (2) مسعودى در مروج الذهب تاریخ ازدواج على با فاطمه (س)را سال دوم هجرت دانسته (3) ومشهورترین قول در این باره اوّل ذى الحجة سال دوم هجرت است .(4)
    فاطمه (س)در سال پنجم بعثت به دنیا آمد و شش ساله بود كه مادرش (خدیجه ) از دنیا رفت و در سال دوم هجرت با على (ع)ازدواج كرد. بنابراین سن حضرت زهرا هنگام ازدواج با على (ع)حدود ده سال بوده است .على (ع)در سیزده رجب سال 30عام الفیل متولد شد. ده ساله بود كه پیامبر در چهل سالگى به پیامبرى مبعوث شد وسیزده سال همراه پیامبر در مكه و شعب ابى طالب به سر برد و دو سال بعد از هجرت با فاطمه (س)ازدواج كرد.بنابراین 25ساله بود.(5)
    پی نوشت :
    2. فاطمه زهرا شادمانی دل پیامبر،رحمانی همدانی ،ص687.
    3 .مسعودى , مروج الذهب , ج 2 ص 295.
    4.حسین عمادزاده , چهارده معصوم :, ج 1 ص 256. 5.همان , ص .373.
    5.همان , ص .373.

رضا واقعا شخصا بهت آفرین میگم چقدر فعالی آفرین خدا شما را برای شیعه نگه دارد

برادر من کاری با امام علی ندارم اون سنش خوب بوده بحث سر همسر گرانقدر ایشونه حالا در منابع مختلف 9سال یا 10 سال نوشتن باز فرقی نمی کنه

در ضمن مثل اینکه باید دوباره هم توضیح بدم
    هرچه سن پایینتر و تعداد زایمانها بیشتر و فشرده تر باشد عوارض بیشتر است

البته ببخشید اخوی مثال میزنم مادر شما مثل مادر خودم باشه
    اما مادر شما که در 12 سالگی ازدواج کرد اولین فرزندش در چند سالگی بدنیا آمد و فرزند بعدی و بعدی وبعدی را در چند سالگی بدنیا آورد

پس غیر از سن در زایمان اول تکرر وفشردگی زایمانهای بعدی هم مهم است

از نظر علمی سن پایین بارداری یک عامل خطر جدا

تعداد بارداری ها هم یک عامل خطر جدا ی دیگر

و بارداری بدون فاصله( یا کمتر از 3 سال) هم یک عامل خطر جداگانه ی دیگر است

این سه عامل در صورت وجود اگر در هم ضرب شوند به شدت احتمال مرگ مادر وسقط جنین را بالا می برند

که حضرت فاطمه هر سه ی این عوامل خطر را داشته است

اما اگر فقط یکی یا دو تا از این عوامل در خانمی وجودداشته باشد احتمال خطر کمتر می شود ولی در هر
    صورت وجود دارد
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۷:۰۵

11. صلوات

علاقه
    دینی
    نوشته
    398
    حضور
    25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1738

به نام خدا

السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة
    با سلام

جناب آقای نوری ، بنده از شما یه خواهشی دارم ، شما خودت میدونی داری چی میگی یا خودت رو زدی به ندونستن یا اینکه ما رو نفهم فرض کردی از یه طرف میگی :

نقل قول نوشته اصلی توسط غلامعلی نوری * نمایش پست ها
    ببینید من اینجا کاری به اینکه حضرت زهرا واقعا شهید شده یا نه ندارم آن بحث دیگری است ومن نمی خواهم فعلا وارد آن بشویم

از طرف دیگه هم میگی :

در فوت حضرت زهرا هم باید احتمال این مسئله وواقعیت علمی را در نظر داشت و نباید فقط روی حرف وحدیث وروایت یک عده ای که از مسائل علمی و پزشکی کوچکترین اطلاعی ندارند حساب باز کرد

شما داری سنگ چه کسی رو به سینه میزنی ؟

شما میخوای بگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شهید نشده ؟

خب خجالت نکش ، بگو تا مستدل و علمی جواب بگیری !

این صحبت واسه یه منبع و دو منبع اونم شیعه نیست که بخواد به همین راحتی هم نقض بشه !

دوم اینکه اون چیزی که شما داری ازش به علم یاد میکنی ، نظریه است ! نه علم .

بنده هم هم مطالعه کردم و میدونم که در شرایط امروزی و با فیزیولوژی امروزی زنان ، بهتر است زایمان ها از 18 سالگی تا 36 سالگی و با فواصل زمانی باشه ، که تازه اونهم برای همه یکسان نیست و یه شرط عمومی که شرایط اختصاصی توسط پزشک تشخیص داده میشه !

اما یادت نره که این تنها یه نظریه است !

در ضمن با شرایط امروزی فیزیک زنان سازگاره

ثالثاً برای همه هم بصورت تام صدق نمی کنه !

پس منافاتی بین بارداری های فاطمه زهرا سلام الله علیها و سلامتی ایشان وجود نداشته ! ( چه بسا که همان خداوندی که به ابراهیم و زکریا علیهما السلام در پیری و به مریم علیها سلام بدون همسر فرزند میدهد میتواند از بانوی دو عالم در بارداری آنهم در سن نوجوانی و بلوغ ( که کاملاً عادی و طبیعی بوده ) مراقبت کند .

پس خواهشاً سنگ برادران اهل سنت را ندانسته به سینه نزنید !

لیت شعری أین استقرّت بک النّوی . . .

مهدی جان . . .

کاش میدانستم دلها کجا با تو آرام میگیرد . . . ؟

13. صلوات ها 9

علاقه
    ویرانگری
    نوشته
    835
    حضور
    3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1519

نقل قول نوشته اصلی توسط celyanic نمایش پست ها
    به نام خدا

السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة
    با سلام

جناب آقای نوری ، بنده از شما یه خواهشی دارم ، شما خودت میدونی داری چی میگی یا خودت رو زدی به ندونستن یا اینکه ما رو نفهم فرض کردی از یه طرف میگی :

از طرف دیگه هم میگی :

شما داری سنگ چه کسی رو به سینه میزنی ؟

شما میخوای بگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها شهید نشده ؟

خب خجالت نکش ، بگو تا مستدل و علمی جواب بگیری !

این صحبت واسه یه منبع و دو منبع اونم شیعه نیست که بخواد به همین راحتی هم نقض بشه !

دوم اینکه اون چیزی که شما داری ازش به علم یاد میکنی ، نظریه است ! نه علم .

بنده هم هم مطالعه کردم و میدونم که در شرایط امروزی و با فیزیولوژی امروزی زنان ، بهتر است زایمان ها از 18 سالگی تا 36 سالگی و با فواصل زمانی باشه ، که تازه اونهم برای همه یکسان نیست و یه شرط عمومی که شرایط اختصاصی توسط پزشک تشخیص داده میشه !

اما یادت نره که این تنها یه نظریه است !

در ضمن با شرایط امروزی فیزیک زنان سازگاره

ثالثاً برای همه هم بصورت تام صدق نمی کنه !

پس منافاتی بین بارداری های فاطمه زهرا سلام الله علیها و سلامتی ایشان وجود نداشته ! ( چه بسا که همان خداوندی که به ابراهیم و زکریا علیهما السلام در پیری و به مریم علیها سلام بدون همسر فرزند میدهد میتواند از بانوی دو عالم در بارداری آنهم در سن نوجوانی و بلوغ ( که کاملاً عادی و طبیعی بوده ) مراقبت کند .

پس خواهشاً سنگ برادران اهل سنت را ندانسته به سینه نزنید !
    ببین شما هیچ وقت به اندازه ی اینجانب در رشته ی زنان و زایمان تخصص نداری
    نظریه را که می فرمایین عزیز من توی clinical gynecologic textbook نمی نویسند که
    نظریه اسمش با خودشه آزمایشات عملی رو هنوز روی اون انجام نداده اند که وارد کتابهای عملی بشه

در صورتیکه کتابهای تخصصی بالینی و عملی زنان وزایمان مثل williams مواردی را که اشاره کرده ام آورده اند

من دوره آموزشی و عملی زنان وزایمان و مامایی را گذرونده ام ومی دونم نظریه چیه و علم چیه
    و عملا دیده ام و میدونم عامل خطر کدامه

پس با شرایط فیزیک بدن زنان امروزی که گفتی حضرت زهرا نمی تونه الگویی برای اونا باشه همینو میخواستی بگی ؟
    در ضمن هر وصله ی مذهبی که به من بچسبانین بازم میگم من نه سنی ام ونه شیعه ......ونه وهابی

من دنبال حقیقت ام ویافتن آن هم بی بها و تحمل رنج ودرد وانگ نیست
    ویرایش توسط غلامعلی نوری : ۱۳۸۹/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۷:۲۹

15. صلوات

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

چطور ممکن است ایشان از نظر علمی و مادی ازدواج کرده و تا سن 18 سالگی که وفات نمودند 5-4 کودک داشته اند ایشان طبق آن چیزی که در تواریخ نوشته اند در سال 9 سالگی ازدواج کرده اند آیا اکنون کدامیک از ماها مایل است ایشان را الگو قرار داده و دختر بچه ی 9 ساله ی خود را شوهر دهد ایشان در سن 10 سالگی حضرت امام حسن را ودر سن 11 سالگی حضرت حسین ودر سالهای بعد زینب وام کلثوم را بدنیا آورده اند ودر سن 18 سالگی نیز به حضرت محسن به عنوان پنجمین فرزند باردار بوده اند یعنی در عرض 9 سال آن دختر کم سن وسال 5 بار باردار شده و 4 نوزاد زنده و یکی هم سقط شده است آیا این ازدواج در سن پایین و زایمانهای مکرر پشت سر هم از نظر علمی به صلاح است که ما هم امروزه ایشان را الگو قرار داده و اینگونه عمل کنیم ؟

با سلام

جناب غلام علي

همان طور كه دوستان اشاره كردند چندين نوع جواب مي توان به اينها داد

1- بحث قواي فيزيكي زنان كه در ان زمان نسبت اين ايام برتر و قوي تر بوده اند و به سختي مي توان اين تئوري را در مورد زنان ان زمان حاري كرد

از طرفي بنده هم اين مطلب را تاييد مي كنم

بنده هم زناني را مي شناسم كه در همين سنين ازدواج كرده اند و زايمان هم داشته اند

تاثير اب و هوا و محل زندكي افراد هم در نوع قواي بدني افراد فرق مي كند و اين يامان نرود كه بحث مربوط به 1400 سال پيش است و در منطقه اي به نام عربستان كه قدرت فيزيكي همان زنان الان هم زبان زد است

2- واما در مورد عوارض بارداري

از طرف دیگر بیایید بررسی کنیم که عوارض و عوافب بارداریهای زود رس و پست سرهم چیست ؟ عوارض و و عواقب اینگونه بار داریها از نظر علمی در دو کلمه خلاصه می شود ! سقط جنین و مرگ زود رس مادر که هر دو برای حضرت فاطمه اتفاق افتاد ه است

با صرف نظر از مباحث بالا و تصديق حرف هاي جنابعالي كه بله مساله علمي اين را تصديق مي كند كه زناني كه در فلان زمان ازدواج كنند و بارداري زود رس عواقب ان چنين و چنان خواهد بود

آيا هيچ مساله علمي مخصوصا مسايل تجربي و طبي استثناء بردار نبوده است و همه مطالبي كه گفته اند در مورد مصداق ها كاملا طابق النعل بالنعل تطبيق دارد؟؟؟ و همه در مصاديق متعدد اجرا مي شود
    اگر نه كه خوب ايشان هم يكي از مصاديق استثناء هاي همان مطلب علمي

3- فرموده ايد كاري به شهادت و وفات ايشان نداريد

ببینید من اینجا کاری به اینکه حضرت زهرا واقعا شهید شده یا نه ندارم آن بحث دیگری است

در فوت حضرت زهرا هم باید احتمال این مسئله وواقعیت علمی را در نظر داشت و نباید فقط روی حرف وحدیث وروایت یک عده ای که از مسائل علمی و پزشکی کوچکترین اطلاعی ندارند حساب باز کرد

ولي خيلي زود فراموش مي كنيد و نيت خود را با مطالبتنان به نمايش مي گذاريد

باز برفرض صحت مطلب شما و تصديق اين كه هر ازدواج زودهنگام و بارداري در سنين كمتر چنين عوارضي دارد

اين چه تطبيقي دارد بر حضرت زهرا(س) چگونه مي خواهيد اين مطلب را بر ايشان صادق بدانيد و در مورد حضرت ثابت كنيد كه ايشان بر اثر عوارض بيماري بارداري از دنيا رفته اند؟؟؟

در كدامين كتب معتبر سني و شيعه كه مورد وثوق است اين چنين مطلبي امده است ؟؟؟

كدام راوي ثقه در كدام كتاب معتبر حديثي از وفات بر اثر عارضه بيماري بارداري از دختر پيامبر نوشته اند؟؟؟

چرا به مطلب به اين مهمي و ان هم دختر رسول خدا(ص) كه ان همه پيامبر به امت از ايشان سفارش كرده بود وفات به خاطر بيماري مي كند و كسي بدان اشاره نمي كند؟؟؟ چرا؟؟؟

ادامه دارد.......

17. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

باز سلام

بحث من این است که نباید یک تنه با روایت چند نفر بی اطلاع از مباحث مسلم پزشکی به قاضی رفت و به اصول مسلم علمی پشت کرد به این نکته ی علمی هم توجه کرد

حرف هايي مي زنيد كه دون از شان علمي كسي است كه به دنبال حقيقت است برادر

كدام رواي و كدام حديث شناس و كدام تاريخ نويس ار مسايل پزشكي و بارداري و زنان و زايمان سر در مي اورد كه شما راويان را متهم به بي اطلاعي مي كنيد

اصلا مگر انها بايد از علم مامايي هم سر در مي اوردند و بعد نقل حديث مي كردند كه چون چنين نكرده اند بدان متهم مي كنيد ؟؟؟

چه كسي به اصول مسلم علمي شما پشت كرده است؟؟؟؟ شما در تطبيق همين مساله به اصطلاح علمي خود در 1400 سال پيش مانده ايد --- برفرض اثبات مدعي خود در اين تايپك --- مشكل جدي داريد

مطالب و وراياتي كه در مورد خيلي از مسايل در قران امده است هر ايه اش را نزد متخصص شنيده ايد؟؟

مثلا اياتي كه در مورد اسمانها و ستارگان است را از نجوم شناسان اموخته ايد و...... ؟؟؟؟

اگر اين چنين است اياتي كه در مورد بهشت و جهنم است را نزد چه كس يا كساني سنجيده ايد كه به قول شما به مطالب علمي اگاهند؟؟؟

سخن به گزاف رانده ايد برادر دقت كنيد

مي فرماييد كاري به وفات و شهادت نداريد سلمنا و قبول ما هم مثل شما

براي فهميدن اين كه دختر رسول خدا چگونه از اين دنيا رفته اند چه بايد بكنيم ؟؟؟؟

راه معقول و براي فهميدن ان چيست؟؟؟

اصلا اين طور بگويم بهترين راه فهميدن مطالب تاريخي چيست و كجاست ؟؟؟

ايا بايد به سراغ طبيبان برويم و چگونگي شهادت يافتن فردي در 1400 سال پيش را از طبيبان بپرسيم؟؟ يا به سراغ فيلسوف برويم و بگوييم برايمان استدلال كن كه چگونه ايشان از دنيا رفته اند؟؟؟

جناب غلام علي

شما مگر اين همه پافشاري براي كسب حقيقت نمي كنيد پس چرا هر كاري را از راه خود دنبال نمي كنيد؟؟؟

راه فهميدن وفات يا شهادت فردي در 1400 سال پيش مسايل پزشكي است يا مراجعه به تاريخ و احاديث معتبر و كتب روايي ؟؟

ادامه دارد..........

19. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

را به خدا بیایید تعصبات ،حمیت وغیرت جاهلی را با شهامت خدایی کنار بگذارید و آزاد مردانه به این قضیه نگاه کنید و حرفهایم را مرور کنید که آیا بر خلاف اصول انسانی و قوانین خدایی آفرینش حرف می زنم ؟

باز سلام

جناب غلام علي

هيچ كسي در مباحث علمي نبايد از تعصبات ديني خود استفاده كند و اين كاري است بس اشتباه كه نمي توانيد مصداق ان را در مباحث عالمان و فرهيختگان شيعي بيابيد

پناه بردن به تعصب و حميت جاهلي كار كساني است كه مباحث را نيمه كاره ول مي كنند و هر روز با بحث و تايپكي جديد سر بر مي اورند و از جواب گويي به مباحث كسترده ايد كه باز كرده اند عاجزاند و به قولي پاپيش مي كذارند كه پس نيفتند

بنده مطلب علامه ساطان الواعظين را در جواب برايتان نقل مي كنم ايشان در مناظراتي كه با علماي سني داشتند و علما سني كه بارها همين كلام شما را تكرار مي كردند فرمودند:

شيعه به اندازه كافي در مباحث خود استدلال و دليل و سند و برهان دارد كه سراغ تعصب نرود

پس بزرگوار اين پاي پيش گذاشته خود را پس بكشيد

شما که خودتان حضور نداشته اید که ببینید که حقیقت امر واقعا چی بوده است بنا براین باید احتیاط کرده و تمام احتمالات را در فوت حضرت زهرا در نظر بگیرید نه اینکه مثل عین الیقین که با چشم دیده ای حرف یک گروه را بلافاصله بدون در نظر گرفتن احتمالات دیگر بپذیری این فقط خود فریبی و وزود باوری محض است تدبر یعنی پشت ورو وزیرو زبر کردن چیزی برای پی بردن ماهیت آن ودیدن آن موضوع در ابعاد وجودی اش

شما بزرگوار بفرماييد در كدامين واقعه تاريخي 1400 ساله حضور داشتيد كه اين گونه اشكال بر قبول كنندگان وقايع مسلم تاريخ از راه علمي وارد مي كنيد

ببین شما هیچ وقت به اندازه ی اینجانب در رشته ی زنان و زایمان تخصص نداری

بنده در تايپك هاي ديگري هم عرض كرده ام خدمتتان هركسي در مباحث علمي هرچه است براي خود است و ما در مباحث علمي ابناء الدليل وبرهان و سند هستيم

هر رجز خواني هم از هر طرفي باشد دليل بر ضعف طرف در مباحث است اين را به خاطر داشته باشيد

و براي جلوگيري از تكرار اين چنين مطالبي از طرف هركسي پيشنهاد مي كنم دوستان بحث گننده اين مطلب را قبول كنند كه:

هركسي از اين پس رجز خواني بكند كه من فلان و فلان هستم بر جاهليت علمي خود پاي مي فشارد

ر ضمن هر وصله ی مذهبی که به من بچسبانین بازم میگم من نه سنی ام ونه شیعه ......ونه وهابی من دنبال حقیقت ام ویافتن آن هم بی بها و تحمل رنج ودرد وانگ نیست

باز بنده در تايپك هاي قبلي از شما خواستم كه خودتان را معرفي كيند و از دين و ايمان و عقايد خود بگوييد كه ما شما را بشناسيم و بدانيم با چه كسي بحث مي كنيم

شما چه مطالبي را قبول داريد و چه مطالبي را قبول نداريد ؟؟؟

خلاصه تكليف ما رامشخص كنيد

اگر نامسلمان هستيد بفرماييد و اگر از يكي از فرقه هاي اسلام هستيد بفرماييد

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری