جمع بندی اگر پیامبر در یکی از جنگ‌ها به شهادت می رسیدند!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر پیامبر در یکی از جنگ‌ها به شهادت می رسیدند!

با سلام،

بنده در حین مطالعه به این مطلب برخوردم که پیامبر در جنگ احد زخمی‌ شدند. حال سوالی که پیش می‌آید این است که اگر پیامبر در یکی از جنگ‌ها کشته می‌شدند چه بر سر دین اسلام و قرآن می‌آمد؟

البته سوال برای خودم اینگونه مطرح می‌شود که «من مسلمانم، به خاطر اینکه فردی هنگام پرتاب سنگ خوب نشانه‌گیری نکرده است؟؟؟؟»

با تشکر از پاسخ شما

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

x86;912997 نوشت:
با سلام،

بنده در حین مطالعه به این مطلب برخوردم که پیامبر در جنگ احد زخمی‌ شدند. حال سوالی که پیش می‌آید این است که اگر پیامبر در یکی از جنگ‌ها کشته می‌شدند چه بر سر دین اسلام و قرآن می‌آمد؟

البته سوال برای خودم اینگونه مطرح می‌شود که «من مسلمانم، به خاطر اینکه فردی هنگام پرتاب سنگ خوب نشانه‌گیری نکرده است؟؟؟؟»

با تشکر از پاسخ شما

با سلام خدمت شما دوست گرامی

تصویری که شما ارائه کردید، تصویری از یک واقعه عادی است که در آن ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد و همه عوامل تعیین کننده، دقیقا در چارچوب همان فضا قابل رویت هستند. در این فضا اگر کسی دقیق و درست کارش را انجام دهد، معمولا به نتیجه می رسد.

اما موضوعی که به آن اشاره کردید یعنی وقایع جنگ احد، از این دست نیست. این مسئله از آن روست که خداوند برای شخص پیامبر (ص) و برای کتاب آسمانی اش و دین اسلام، برنامه ی ویژه ای در نظر داشته است. و برای تحقق آن برنامه، همه اسباب و عوامل را فراهم کرده است. آن هدف چه بوده است؟

در آیه از قرآن چنین می خوانیم:

هُوَ الَّذي أَرسَلَ رَسولَهُ بِالهُدىٰ وَدينِ الحَقِّ لِيُظهِرَهُ عَلَى الدّينِ كُلِّهِ وَلَو كَرِهَ المُشرِكونَ (1)
او کسی است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد، تا آن را بر همه آیین‌ها غالب گرداند، هر چند مشرکان کراهت داشته باشند!

خداوند قصد دارد تا پیام الهی را به مردم برساند و دین الهی را اظهار کند و در این راه همه مقدمات را فراهم خواهد کرد، هر چند مشرکان و منافقان و غیره بخواهند مانع شوند.
بنابراین این چنین نیست که به جهت اینکه فردی دقیق نشانه گیری نکرده است، شما الان مسلمان هستید، بلکه برای این است که خداوند اراده کرده بود که پیامش و دینش به همه انسان ها برسد و از طریق پیامبر این کار را انجام داد. و شما هم این پیام را معقول یافتید و پیروی کردید.

موفق باشید

1. توبه 33

موضوع قفل شده است