جمع بندی دچار تناقض شدم...

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دچار تناقض شدم...

یا رئوف

دوستی پرسیدن:

دچار یک تناقض شدم.میگن وقتی کار برای خدا باشه اگر کسی بهت چیزی گفت یا حقت رو خورد یا کلا اذیتت کرد ناراحت نشو،من یه زمانی این کار رو کردم اما احساس کردم احساساتم رو از دست دادم آدم بی تفاوتی شدم یعنی خیلی ها بهم میگن تو احساسات نداری و از همه مهمتر اینه که خودم بیشتر اذیت میشم چون احساس میکنم با یه سنگ فرقی ندارم.
میگه میشه آدم کسی اذیتش بکنه اما ناراحت نشه؟؟اذیت نشه؟؟خب با ذات آدم مغایرت داره

و سخت تر از این همه اینه که من بیشترین کسایی که موجب آزار و اذیتم میشن آدم های مذهبی هستن....

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کافی

مشتی خاک;912983 نوشت:
یا رئوف

دوستی پرسیدن:

دچار یک تناقض شدم.میگن وقتی کار برای خدا باشه اگر کسی بهت چیزی گفت یا حقت رو خورد یا کلا اذیتت کرد ناراحت نشو،من یه زمانی این کار رو کردم اما احساس کردم احساساتم رو از دست دادم آدم بی تفاوتی شدم یعنی خیلی ها بهم میگن تو احساسات نداری و از همه مهمتر اینه که خودم بیشتر اذیت میشم چون احساس میکنم با یه سنگ فرقی ندارم.
میگه میشه آدم کسی اذیتش بکنه اما ناراحت نشه؟؟اذیت نشه؟؟خب با ذات آدم مغایرت داره

و سخت تر از این همه اینه که من بیشترین کسایی که موجب آزار و اذیتم میشن آدم های مذهبی هستن....

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و خسته نباشید
خیلی روشنه که ما انسانیم و احساس داریم و طبیعی است که در چنین مواردی که شما فرمودید، ناراحتی به سراغ ما می آید. لذا شما در چنین مواردی سعی نکنید، طوری رفتار کنید که ناراحت نیستید، بلکه حرف اصلی این است که این ناراحتی نباید مانع شود که دست از هدف الهی و ظیفه خود بردارید.
در اسلام، همان طور که ظلم کردن مذموم است، زیر بار ظلم رفتن هم مذمت شده: « لَا تَظْلِمُونَ وَلَا تُظْلَمُونَ [بقره/279] نه ستم مى ‏كنيد و نه ستم مى ‏بينيد.»
لذا اگر کسی حق شما را خورد، و یا شما را اذیت کرد، نباید توقع داشته باشید که ناراحت نشوید. چون اینجا ناراحتی، یک امر طبیعی است. ولی در عین حال باید از خود دفاع کنید، و اجازه ندهید که کسی به شما زور بگوید، و یا حق شما را بخورد.
موفق باشید.
موضوع قفل شده است