خاطره تلخ کودکی و آثار ناخوشایند آن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خاطره تلخ کودکی و آثار ناخوشایند آن

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
چشمم به تاپیک زخم خورده افتاد و دوران کودکی ام برام تلقی شد.
دوران شیرینی که اتفاقی تلخ خرابش کرد البته در تمامی لحظات خدا پیشم بود و کمک کرد
توی یه پستی خانمی تو حرفاشون گفته بودن:

اگر فرزند صدای پدر و مادر را در این موقعیت بشنود عاقبت به خیر نمی شود

یعنی من عاقبت بخیر نمیشم؟crying
البته من صدایی نشنیدم اما شاهد رابطه جنسی پدر و مادرم در سن 9،10 سالگی بودم!:-s
بعد از اون خیلییی ضربه خوردم و مدتی افسردگی گرفتم و رابطه ی عاطفیم که فقط با پدرم خوب بود هم کاملا بهم خورد... و با مادرم بدتر شد و درسم افت کرد چون مذهبی هستیم همچین چیزی برام غیرقابل درک بود نمیدونم چطور اما میدونستم این رابطه دو طرفه ست و برعکس بچه های دیگه فکر نمیکردم مثلا خشونت یا دعوا باشه!
این مسئله در اون سن منو وادار به خیلی کارها کرد که بعدها متوجه شدم کارم حرام بوده...اون زمان کنجکاو بودم و اگر کاری کردم کاملا از سره بچگی بوده اما حس میکنم هنوز اثرش هست!!
(اون موقع ها خیلی سره نمازام گریه میکردم که بالاخره با یه بزرگتر که خالم بودن حرفامو زدم و آرومتر شدم اما کافی نبود)

علاقه به خودارضایی و یا تماشای فیلم برای منی که یه دختر نوجوانم وحشتناکه!!
توبه کردم اما میترسم دوباره گرفتار بشم چون چندبار توبه شکستم و دوباره...:-

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

سلام و احترام
اینکه یک رفتار اشتباهی در زندگی شما تکرار شده در این شکی نیست، منتها این دلیل نمی شود که شما دست به اقداماتی بزنید که قطعا به ضرر روح و جسمتان منتهی می شود، مسائل جنسی و ارتباط والدین شما یک مسئله طبیعی است و تمام انسانها بعد از احراز شرایط لازم می توانند چنین ارتباطی را با روش و منطق صحیح خود داشته باشند و هیچ اشکالی نداشته و یک روند طبیعی زندگی انسانهاست، باید با نگاه صحیح و درستی به این موضوع پرداخت.
مراحله بعدی این است شما به فکر درمان و اصلاح طرز تفکرات خودتان باشید تا بتدریج مشکل شما حل شود:
1. به این موضوع فکر کنید که تلاش شما برای حل نیاز مسائل جنسی در این سن غیر منطقی و اشتباه بوده است و باید این را بپذیرید و بر عفت خودتان پای بند باشید.
2. نسبت به معنویت و ارتباط با خدا بیشترنتلاش کنید؛ چرا که هر چقدر رابطه معنوی قوی تر و بیشتر شود گرایش انسان نسبت به گناه و معصیت کمتر می شود( خود ارضایی شرعا حرام است و خدا وعده عذاب داده)
3. سعی کنید بر ذهن خودتان غالب شوید و از مرور خاطرات تلخ و محرک مسائل جنسی پرهیز کنید تا انگیزه تکرار چنین عملی شکل نگیرد، برای هدایت ذهن به سوی مسائل مثبت و یا مقابله با افکار منفی باید یک طرحی را برای خودتان تنظیم کنید. مثلا می توانید یک برنامه مطالعاتی یا مهارتی را در نظر بگیرید و اکثر اوقات ذهن خودتان را با آنها درگیر کنید و نگذارید ذهن خالی و آزادی را داشته و از توجه و تمرکز به خاطرات خاص و محرک بپرهیزید.
4. نگاهتان به مسائل جنسی یک نیاز طبیعی مدیریت شده باشد که در زمان خودش لازم است به شکل صحیح تامین شود و قسمی از ابعاد نیاز انسان است و باید با دید منطقی به این مسئله پرداخت. در حقیقت تعدیل افکار و تعادل بخشی باعث ایجاد آرامش شما خواهد شد.
5. تلاوت قرآن و ارتباط با افراد مومن و حضور در مجالس معنوی در روحیه شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
6. ورزش و قوی کردن اراده و آگاهی از آسیب های خود ارضایی در حل مشکل شما خیلی موثر خواهد شد.

موضوع قفل شده است