چگونه با دوست مجازی قطع ارتباط کنیم؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه با دوست مجازی قطع ارتباط کنیم؟

سلام بنده با یه پسریبیست ساله دانشجو حدودا چندماهی گپ میزنم ، گپ بدون هیچ رابطه عاطفی و فقط یه گپ دوستانه داریم، ایشون خودشون گفتن ک دین رو قبول ندارن و افراد مذهبی رو آدمای افراطی میدونن و گفتن ک هیچ صحبتی روش تاثیر نداره و با حرفای اونها خندش میگیره ، از طرفی آدم بی انگیزه ای هس ک دانشگاه آزاد میره و بعدش خونه همش خوابه و بقول خودش فقط میخاد عمرش بگذره، من دیگ نمیخام باهاش حرف بزنم فقط مشکلم اینه ک نمدونم چجوری بهش بگم ک دیگ بهم پیام نده! باید بگم من از ادمی با ویژگی های تو خوشم نمیاد بعنوان یه هم صحبت ؟ اونوقت ممکنه این عقیده رو پیداکنه ک مسلمونا آدمای از خود راضی هستن!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
خیلی از چیزها با شوخی شروع می شود و بعدا تبدیل به یک بحران و مشکل اساسی در زندگی می شود، ارتباط با یک فرد نا هم جنس بدون حد و مرز و خارج از عقد، شاید برای یک عده جذاب و یا یک تفریح به حساب بیاد ولی بعد از مدتی می تواند یک مسئله مشکل ساز به حساب آید.
معمولا زندگی افرادی که بدون هیچ حد و مرز شروع شود و باور واقعی به خدا در آن هیچ جایگاهی نداشته باشد، زندگی جذابی نخواهد بود و چه بسا عاقبت سوئی را به دنبال داشته باشد. در کنار این باور انسانهای عاقل و خردمند زندگی را شوخی و رفتارها را بی هدف تکرار نمی کنند، برای رفتار و ارتباطهای خود اهداف صحیح و معقولی را که ضامن زندگی آنهاست در نظر می گیرند.
آنچه برای حل مشکل شما می تواند موثر و مفید واقع شود این است که :
1. نگاه و فکر خودتان را نسبت به زندگی تغییر داده و چنین ارتباطها را صحیح نپندارید و قبول کنید که ارتباطهای خارج از عقد شرعی و بی هدف به مصلحت نیست و می تواند آسیب زا باشد.
2. مرحله بعدی قاطعیت مقابله با درخواست دیگران می باشد.
نیازی نیست که شما برای قطع ارتباط تصمیم بگیرید این فرد را توجیه کرده و او را قانع کنید که ارتباط مصلحت نیست و یا باید قطع شود، بلکه یک طرفه تصمیم بگیرید و منتظر جواب ایشان نشوید، اصلا به پیام و زنگ این فرد جواب ندهید، اگر حل شد که چه بهتر؛ و الا می توانید سیم کارت خودتان را تغییر دهید و به طور کامل او را فراموش کنید. از یک جهت که شما وابسته عاطفی را ندارید با یک تصمیم قاطع و سریع می توانید او را فراموش و رابطه را قطع کنید.
از تهدید و حرفهای بی اساس ایشان نهراسید و همچنین تسلیم حرفهای فریبنده او نشوید که عاقبت این مسیر برای شما و شاید نخواهد بود و چه بسا پشیمان و شرمنده بشوید.
توصیه می شود برای اوقات فراغت خودتان برنامه مناسبی داشته باشید و سعی کنید اوقات فراغت بیهوده و بیکاری را نداشته باشید، ارتباط معنوی خودتان را با خدای مهربان قوی تر کنید تا ترک و قطع چنین ارتباطاتی برای شما سهل و ادامه ارتباط بی معنی و بی منطق شود، مطمئن باشید که لازمه ارتباط معنوی بیشتر با خدا باعث رشد شما خواهد شد و چنین ارتباطی آن قدر جذاب خواهد بود که خودتان با هیچ چیزی عوض نخواهید کرد.

tahere44;911156 نوشت:
دین رو قبول ندارن و افراد مذهبی رو آدمای افراطی میدونن و گفتن ک هیچ صحبتی روش تاثیر نداره و با حرفای اونها خندش میگیره

سلام
با انسان بی دین حرف نزنین

در جایی خوندم از همنشینی و هم صحبتی با انسان های جاهل بپرهیزید که انها ابتدا عقل شما را زایل می کنند و انگاه شما را تا حد خود پست و پایین می کشند و در نهایت شما را به نابودی می کشانند!

اگه اذیتتون میکنه اینطو.ری بگین:

بگین اگه یک بار دیگه بهم زنگ بزنین میرم به پلیس زنگ میزنم بیان ببرنت اگهی تو رو فلک کنن!

مردا این چیزا رو بگین خیلی زود میترسن و فرار میکنن حتی بعضی هاشون تا نزدیکی ها کوهپایه موپایه ممکنه برن اونجاپناه ببرن مامور نیاد دم در خونشون!

[SPOILER]مثلا من خودم خیلی ترسو هستم یه بار داشتم از مدرسه می اومدم خونه یه پسره به یه دختره یه مطلک گفت دختره هم یهویی برگشت اینچنون یه کشیده ناغافلی خوابوند تو گوشش که من از ترس قلبم ریخت همون باعث شد پام از بیست متری کوچمون شل شد دور زدم برگشتم از اون طرف شهر از روی ریل قطار و از توی شالیزارهای مردم بزور دور زدم تا برگشتم خونه ...غروب شد!:))
[/SPOILER]

tahere44;911156 نوشت:
سلام بنده با یه پسریبیست ساله دانشجو حدودا چندماهی گپ میزنم ، گپ بدون هیچ رابطه عاطفی و فقط یه گپ دوستانه داریم، ایشون خودشون گفتن ک دین رو قبول ندارن و افراد مذهبی رو آدمای افراطی میدونن و گفتن ک هیچ صحبتی روش تاثیر نداره و با حرفای اونها خندش میگیره ، از طرفی آدم بی انگیزه ای هس ک دانشگاه آزاد میره و بعدش خونه همش خوابه و بقول خودش فقط میخاد عمرش بگذره، من دیگ نمیخام باهاش حرف بزنم فقط مشکلم اینه ک نمدونم چجوری بهش بگم ک دیگ بهم پیام نده! باید بگم من از ادمی با ویژگی های تو خوشم نمیاد بعنوان یه هم صحبت ؟ اونوقت ممکنه این عقیده رو پیداکنه ک مسلمونا آدمای از خود راضی هستن!

سلام
خیلی عجیب است
این چه استدلالی است !!!.
جسارتا ارتباط شما هم صرفا بخاطر مسائل دینی و علمی بوده است !
یعنی منظورم این است !
جهت ارتقای معلومات خودتان ابتدائا شروع به ارتباط گیری کردید ؟
و بعدا وابستگی بوجود آمده است ؟
با تشکر

اتمچه;913136 نوشت:

سلام
با انسان بی دین حرف نزنین

در جایی خوندم از همنشینی و هم صحبتی با انسان های جاهل بپرهیزید که انها ابتدا عقل شما را زایل می کنند و انگاه شما را تا حد خود

پست و پایین می کشند و در نهایت شما را به نابودی می کشانند!

اگه اذیتتون میکنه اینطو.ری بگین:

بگین اگه یک بار دیگه بهم زنگ بزنین میرم به پلیس زنگ میزنم بیان ببرنت اگهی تو رو فلک کنن!

مردا این چیزا رو بگین خیلی زود میترسن و فرار میکنن حتی بعضی هاشون تا نزدیکی ها کوهپایه موپایه ممکنه برن اونجاپناه ببرن مامور نیاد دم در خونشون!

[SPOILER]مثلا من خودم خیلی ترسو هستم یه بار داشتم از مدرسه می اومدم خونه یه پسره به یه دختره یه مطلک گفت دختره هم یهویی برگشت اینچنون یه کشیده ناغافلی خوابوند تو گوشش که من از ترس قلبم ریخت همون باعث شد پام از بیست متری کوچمون شل شد دور زدم برگشتم از اون طرف شهر از روی ریل قطار و از توی شالیزارهای مردم بزور دور زدم تا برگشتم خونه ...غروب شد!:))
[/SPOILER]

سلام
در چنین روابط گناه را نباید همیشه متوجه آقایان کرد !
ب تجربه مشاهداتم برای من چه در محیط دانشگاه و بازار و پارک ووو
یا فضای مجازی اثبات شده است .
تا جسارتا خانم ضعف و چراغ سبزی نشان ندهد !
بی بند بار ترین آقایان هم ب خودش این حقه نمی ده تا ب دنبال ارتباط گیری باشد !
پس گناهی متوجه آقایان نیست !
نمونه
پست استارتر محترمه!!!!
پ.ن
اگر پای پلیس هم باز بشود !
چون ارتباط جنبه مزاحمت نداشته و یک ارتباط دو طرفه است !
که ابتدا در فضای مجازی شروع شده و سپس فضای خصوصی تر و احتمالا در یا هو مسنجر و یا ایمیل و سپس تلفن و اس همه برای پلیس فتا قابل دسترس و بازیابی هستن !
و مشخص می شود
که روابط یک روابط دو طرفه با رضایت بوده است !
نکته
در سایت ها هم بازیابی و خواندن پیامهای خصوصی برای مدیرانی که دسترسی مدیریتی یا کنترل پنل مدیریتی را در اختیار دارن
قابل نظارت و بازیابی و بازخوانی پیام ها امکان پذیر است آآآ

موضوع قفل شده است