تحصیل در حوزه و دانشگاه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تحصیل در حوزه و دانشگاه

سلام علیکم
ضمن تشکر از مطالب ارزشمند شما ، سوالی داشتم که اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم :
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی هستم و در حال حاضر در ترم دوم مشغول به تحصیل هستم ، خواستم ببینم در صورت قبولی در حوزه های علمیه قم در مقطع دانشگاهی ، باید از دانشگاه انصراف بدهم یا اینکه میتوانم بطور همزمان هم در دانشگاه و هم در حوزه تحصیل نمایم؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس گزارم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
تحصیل همزمان حوزه و دانشگاه واقعا سخت است، منتها پیشنهاد ما این است که مرخصی می گیرید و بعد از اتمام مقطع ارشد تحصیلات حوزه را ادامه می دهید و این حالت را اگر صحبت کنید می پذیرند.

البته اگر محل تحصیل هر دو یکی باشد؛ شاید بتوان همزمان جمع کرد، البته نیاز هست با تعامل و گفتگو با مدیر مدرسه علمیه حل شود. توصیه می کنیم مقطع ارشد را حتما تمام کنید.

Yadoo;911098 نوشت:
سلام علیکم
ضمن تشکر از مطالب ارزشمند شما ، سوالی داشتم که اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم :
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی هستم و در حال حاضر در ترم دوم مشغول به تحصیل هستم ، خواستم ببینم در صورت قبولی در حوزه های علمیه قم در مقطع دانشگاهی ، باید از دانشگاه انصراف بدهم یا اینکه میتوانم بطور همزمان هم در دانشگاه و هم در حوزه تحصیل نمایم؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس گزارم

شما درست رو تمام کن و بعدش برو حوزه. نگران نباش از پیشرفت سریع علم فقه شیعه عقب نمی مونی با صبر کردن برای دو سه سال.

باسلام
جهت یادآوری

نقل قول:

حفظ حرمت کاربران ديگر وظیفه همگانی بوده از این رو در صورت مشاهده هر گونه تمسخر، اعتراض، توهین و بي احترامي به كاربران، از سوی مديران یا مسئولان سايت، و یا سایر کاربران دیگر ، محدویت ایجاد خواهد شد.

لطفا رعایت فرمایید.
باتشکر
یاحق

با سلام
اونطوری ک اطلاع دارم ی قانونی تو آموزش حوزه هست که اگه کسی خودش تا پایه 6 رو خونده باشه میتونه با امتحان دادنه اونها وارد سطح عالی بشه. و درسهایی ک ازتون امتحان میگیرن درسهای اصلیه که خیلی هم سخت نیست خوندنش ولی همت بزرگی میخواد
شما اگه چند سال برنامه مرتب واسه خودتون بریزید میتونید با روزی 3 ساعت وقت گذاشتن همشون رو بخونید
بازم برای اینکه اطلاع بیشتری پیدا کنید به دارالشفا زنگ بزنید و بگید به قسمت غیر حضوری وصل کنن فک کنم اتاق 105 باید باشه

موضوع قفل شده است