جمع بندی ترک نماز بخاطر تمسخر همسر

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترک نماز بخاطر تمسخر همسر

با سلام
یه سوال داشتم می خوام راهنمایی ام نمایید. من قبلا نمازم رو نمی خوندم سعادتی شد امسال اربعین پای پیاده رفتم کربلا از اون موقع تا امروز نمازم را به وقتش خواندم همسرم قبلا نماز می خوند الان نمی خونه هرچه بهش میگم بخون نمی خونه تا اینکه دعوایمان شد رفتم نماز بخونم مسخره ام کرد من هم گفتم دیگه نماز نمی خونم گفتم شما باعث شدی من نماز نخونم بنظرتون ترک نماز من چه حکمی دارد
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

danashjo;910612 نوشت:
یه سوال داشتم می خوام راهنمایی ام نمایید. من قبلا نمازم رو نمی خوندم سعادتی شد امسال اربعین پای پیاده رفتم کربلا از اون موقع تا امروز نمازم را به وقتش خواندم همسرم قبلا نماز می خوند الان نمی خونه هرچه بهش میگم بخون نمی خونه تا اینکه دعوایمان شد رفتم نماز بخونم مسخره ام کرد من هم گفتم دیگه نماز نمی خونم گفتم شما باعث شدی من نماز نخونم بنظرتون ترک نماز من چه حکمی دارد

ترک نماز همسرتون می تونه علل متعددی داشته باشه که به جای خود باید بررسی بشه تا مشکلشون حل بشه. گاهی یه سوال و یا یه شبهه در ذهن سبب میشه انسان نماز نخواند. گاهی یه ناراحتی درونی سبب می شود فرد نماز را ترک کند و ... این موضوع نیاز به بررسی دارد. خود خود چرا تا به حال نماز نمی خوندین؟ به این فکر کردین؟ چی شد شروع به نماز خوندن کردین؟ یه تحولی اتفاق افتاد. همسر شما هم به شبیه همون تحولی که در شما اتفاق افتاد، نیاز دارند. باید مثل خودتون به آگاهی برسند.
لذا روش دعوت ایشان به نماز هم دعوا و مشاجره نیست. بلکه باید عامل ترک نماز در ایشان شناخته و از بین برده شود. در عین حال این که شما به جهت تمسخر ایشان نماز را ترک کنید، درست نیست و شما نمی توانید به جهت این رفتار همسر نمازتون رو ترک کنید. شرعا حرام است و از گناهان کبیره است. نمی توانید به این بهانه که چون او تارک نماز است و من را مسخره می کند نماز را ترک کنید.
نماز از واجباتي است که خداوند در هيچ حالتي حتي در هنگام بيماري، ‌راضي به ترک آن نيست. تارک نماز بيشترين ظلم را نسبت به خود وا مي‌دارد و خود را از شفاعت پيامبر(ص)‌ محروم مي‌کند.
حضرت فرمود: «‌
هر که نماز را عمداً ترک کند ،از پناه خدا و پناه پيغمبرش بيزاري جسته ‌است».(1) پس انساني که معتقد به خدا و قيامت است و مي‌داند هر چه از خوب و بد انجام بدهد ،نتيجه‌اش به‌خودش باز مي‌گردد ،عاشقانه به سوي نماز مي‌شتابد.

پی نوشت :
1. صادق احسانبخش، آثار الصادقين، ج 1، ص 133، حديث 15796 - ح 2.

با سلام خدمت کارشناس عزیز ممنون از راهنمایی شما من هم به نتیجه رسیدم که کار زشتی کردم نمازم رو ترک کردم حالا مثل قبل نمازم رو ادامه میدم
البته سعی من اینه که همسرم نمازشو مثل قبل بخونه که باید علت یابی کنم
با تشکر

danashjo;910612 نوشت:
با سلام
با تشکر

سلام
نماز مثل شنا کردن هست وقتی تو دریا هستی و یکی مسخرت بکنه که به بینین این داره چی جوری شنا میکنه و اینا شما نمی تونی بگی چون داره منو مسخره میکنه پس من دیگه شنا نمی کنم ...چون خفه میشین!

پس نماز خیلی مهم هست

پدر شهیدی پسرش رو خواب می بینه ( توی یک باغی کنار دریاچه ای نزدیک قصر هایی که بسیار شبیه نقاشی های ابرنگی بودن داشت قدم میزد! )
ازش میپرسه این مکان عجیب غریب کجا هست من می بینم!!؟

پسرش میگه پدر جان بهشت هست
پدره میگه خب چی شد اومدی اینجا؟
پسرش میگه پدر جان نماز !
پدرش میگه خب دیگه چی؟!
پسرش باز میگه پدر جان نماز نماز !
پدرش میگه آره نماز و می دونم دیگه چکار کردی ؟
پسرش بازم میگه پدر جان نماز نماز نماز..... فقط نماز!

آیت الله بهجت (ره) هم گفت که فقط همین نماز و بخونین به همهی جاها میرسین!

[="Tahoma"][="Navy"]

danashjo;910612 نوشت:
من قبلا نمازم رو نمی خوندم سعادتی شد امسال اربعین پای پیاده رفتم کربلا از اون موقع تا امروز نمازم را به وقتش خواندم همسرم قبلا نماز می خوند الان نمی خونه هرچه بهش میگم بخون نمی خونه تا اینکه دعوایمان شد رفتم نماز بخونم مسخره ام کرد من هم گفتم دیگه نماز نمی خونم گفتم شما باعث شدی من نماز نخونم بنظرتون ترک نماز من چه حکمی دارد

سلام
ان شاالله خداوند به شما استقامت میده و شما نمازتون رو مثل قبل خواهید خواند
اما باید نشون بدین نماز خوندن یک کار شخصی بی اثر نیست
و در گفتار و رفتارتون اثر گذاشته
لذا باید از قبل بهتر باشید و بشید ان شاالله
یا علیم[/]

danashjo;910612 نوشت:
با سلام
با تشکر

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
شیطان برای هر کسی برنامه ای متناسب با اون شخص داره..
یکی مغروره
یکی عصبی
یکی عاطفی
یکی هم لجباز
با ذائقه ی خود فرد فریبش میده
شما با روحیه لجبازی در دامش افتادید
شاید همسرتون با چیز دیگه..
مراقب باشید،هر چی شد بنا رو روی یاغی گری نگذاریم

پرسش :
من قبلا نمازم رو نمی خواندم سعادتی شد امسال اربعین پای پیاده رفتم کربلا از اون موقع تا امروز نمازم را به وقتش خواندم همسرم قبلا نماز می خواند الان نمی خواند هرچه به او می گویم بخوان، نمی خواند تا اینکه دعوایمان شد رفتم نماز بخوانم مسخره ام کرد من هم گفتم دیگر نماز نمی خوانم گفتم شما باعث شدی من نماز نخوانم به نظرتان ترک نماز من چه حکمی دارد؟

پاسخ:
ترک نماز همسرتان می تواند علل متعددی داشته باشه که به جای خود باید بررسی بشود تا مشکلشان حل بشود. گاهی یک سوال و یا یک شبهه در ذهن سبب می شود انسان نماز نخواند. گاهی یک ناراحتی درونی سبب می شود فرد نماز را ترک کند و ... این موضوع نیاز به بررسی دارد. خود شما چرا تا به حال نماز نمی خواندید؟ به این فکر کردید؟ چی شد شروع به نماز خواندن کردید؟ یک تحولی اتفاق افتاد. همسر شما هم به شبیه همان تحولی که در شما اتفاق افتاد، نیاز دارند. باید مثل خودتان به آگاهی برسند.
لذا روش دعوت ایشان به نماز هم دعوا و مشاجره نیست. بلکه باید عامل ترک نماز در ایشان شناخته و از بین برده شود. در عین حال این که شما به جهت تمسخر ایشان نماز را ترک کنید، درست نیست و شما نمی توانید به جهت این رفتار همسر نمازتان رو ترک کنید. شرعا حرام است و از گناهان کبیره است. نمی توانید به این بهانه که چون او تارک نماز است و من را مسخره می کند نماز را ترک کنید.
نماز از واجباتي است که خداوند در هيچ حالتي حتي در هنگام بيماري، ‌راضي به ترک آن نيست. تارک نماز بيشترين ظلم را نسبت به خود وا مي‌دارد و خود را از شفاعت پيامبر(ص)‌ محروم مي‌کند.
حضرت فرمود: «‌
هر که نماز را عمداً ترک کند ،از پناه خدا و پناه پيغمبرش بيزاري جسته ‌است».(1) پس انساني که معتقد به خدا و قيامت است و مي‌داند هر چه از خوب و بد انجام بدهد ،نتيجه‌اش به‌خودش باز مي‌گردد ،عاشقانه به سوي نماز مي‌شتابد.

پی نوشت :
1. صادق احسانبخش، آثار الصادقين، ج 1، ص 133، حديث 15796 - ح 2.

موضوع قفل شده است