منجمد می شوم!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
منجمد می شوم!

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
بنده مشکلی دارم به این شرح: من اصولا برای گذراندن ساعات روزانه ام برنامه هایی رو در ذهن دارم از جمله کارهای شخصی، مطالعه، خروج از منزل برای برخی امور ، تلفن به دوستان، خرید و ... وقتی در خانه تنها باشم یا حداقل افراد کمتری در خانه باشند خیلی راحت و تقریبا سریع کارهایم را انجام میدهم ولی وقتی پدر و مادر خانه باشند یا افراد بیشتری در منزل باشند اصلا انگار توانایی هیچ کاری را ندارم وقتم را بیهوده میگذرانم جرات انجام کار در حضور انان را ندارم مثلا کمتر جرات اشپزی کردن دارم یا مثلا هیچ گاه وسایل منزل را جابجا نمیکنم وسیله ای برای منزل نمیخرم اصلا هیچ گاه ابراز عقیده و نظر هم نمیتوانم بکنم مثلا در بحثی که همه نظر میدهند من نمیتوانم در جمع نظر بدهم ،خیلی از مواقع در ذهنم همیشه درگیر مشاجره و دعوا با اطرافیانم هستم، این مشکل بزرگی است برای من که حتی تصمیم گیری و دنبال کار و تحصیلات رفتن رو هم برای من مانع میشه

لطفا من رو راهنمایی بفرمایید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

عبد" ام آرزوست;910154 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
بنده مشکلی دارم به این شرح: من اصولا برای گذراندن ساعات روزانه ام برنامه هایی رو در ذهن دارم از جمله کارهای شخصی، مطالعه، خروج از منزل برای برخی امور ، تلفن به دوستان، خرید و ... وقتی در خانه تنها باشم یا حداقل افراد کمتری در خانه باشند خیلی راحت و تقریبا سریع کارهایم را انجام میدهم ولی وقتی پدر و مادر خانه باشند یا افراد بیشتری در منزل باشند اصلا انگار توانایی هیچ کاری را ندارم وقتم را بیهوده میگذرانم جرات انجام کار در حضور انان را ندارم مثلا کمتر جرات اشپزی کردن دارم یا مثلا هیچ گاه وسایل منزل را جابجا نمیکنم وسیله ای برای منزل نمیخرم اصلا هیچ گاه ابراز عقیده و نظر هم نمیتوانم بکنم مثلا در بحثی که همه نظر میدهند من نمیتوانم در جمع نظر بدهم ،خیلی از مواقع در ذهنم همیشه درگیر مشاجره و دعوا با اطرافیانم هستم، این مشکل بزرگی است برای من که حتی تصمیم گیری و دنبال کار و تحصیلات رفتن رو هم برای من مانع میشه

لطفا من رو راهنمایی بفرمایید

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
نکاتی که نوشته اید نشان از کمبود اعتماد به نفس در شما دارد نه ناتوانی شما در انجام کارها لذا حتما راهکارهای تقویت اعتماد به نفس را که در ادامه می آید انجام دهید:

1. برای خود در زندگی اهدافی را تعیین نمایید و بر اساس آن حرکت نموده و برنامه ریزی نمایید
  2. ویژگیهای مثبت و منفی خود را نوشته و مثبتها را تقویت و منفی ها را تضعیف نمایید.
  3. به موفقیتهای قبلی خود توجه نمایید.و آنها را پایه و اساس برای کسب موفقیتهای بعدی نمایید
  4. اطلاعات خود را در زمینه های مختلف بالا برده تا اعتماد به نفس شما هم بالا برود
  5. تکرا عمل تاثیر بسیار بسیار بسیار زیادی در بالا رفتن اعتماد به نفس دارد لذا حتما سعی کنید در حضور دیگران کارهایی که گفتید براتون سخت هست و نمی تونید انجام بدهید را شروع کنید و لو آنکه از کم شروع کرده و به تدریج بیشتر نمایید.
  6. از رفتارهای افراد با اعتماد به نفس الگو برداری نمایید
  7. تلقین مثبت نمایید دائما به خود انرژی مثبت دهید و بگویید که می توانید
  8. شعار من می توانم را زیاد بگویید و برای خود برجسته نمایید
  9. رخدادهای مثبت را پیش بینی نمایید و از پیش بینی رخدادهای منفی اجتناب نمایید
  10. حرفها و نظریات خود را ابراز نمایید برای اینکار می توانید از ابراز نظر در امور سطحی تر در کنار افراد ضعیفتر شروع نمایید و به تدریج بیشتر نمایید.
  11. به هیچ عنوان به امور منفی و ناراحت کننده فکر نکنید مگر درصورتی که دنبال راهکار هستید که آن هم باید خیلی کوتاه باشد برای اینکار از مهارتهای کنترل فکر استفاده نمایید.
  12. ورزش را حتما انجام دهید و با افراد شاداب و متدین رفت و آمد نمایید
  13. برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک های معرفی در زیر مراجعه نمایید:
اعتماد به نفس(عذر تراشی نکنید )

پسری هستم که احساس کمبود اعتماد به نفس دارم

دو نکته مهم :

• این تکنیکها قرص ندارند تا با مصرف بتوانیم موفق شویم و قرص کار خود را انجام دهد و ما هم کار خود را بلکه حتما نیاز به تمرین و رعایت و عمل دارد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Tahoma"][="Navy"]

عبد" ام آرزوست;910154 نوشت:
سم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

سلام
امیرمومنان ع می فرماید اگر از کاری می ترسی خودت را در آن بینداز
شما هم خودتان را به کارهایی که از آن ترس دارید وادار کنید
اعتماد به نفستان کم کم زیاد می شود
یا علیم[/]

راهنما;912421 نوشت:
اعتماد به نفس

سلام و عرض ادب
استاد دو سوال دارم که فکر میکنم برای استارتر گرامی هم مفید باشد

1 - آیا درونگرا بودن ، لزوماً به معنای اعتماد به نفس ضعیف است؟
یعنی کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند ، درونگرا میشوند؟
یا آنها که درونگرا هستند ، اعتماد به نفسشان کم میشود؟
یا اینکه نه ، اصلاً این دو ملازم با هم نیستند و درونگرایی صرفاً یک تیپ شخصیتی است؟

2 - گاهی می بینیم به کسی که غرور دارد یا چرب زبان است و سر دیگران کلاه میگذارد
یا فرضاً دختری که خوب بلد است دل پسرها را ببرد یا......
یه اینگونه افراد میگویند فلانی خیلی اعتماد به نفس دارد
و برعکس به افرادی که چنین خصوصیاتی ندارند گفته میشود فلانی بی عرضه است!!
خواستم لطف بفرمائید معیاری برای تفکیک اعتماد به نفس واقعی و دروغی بیان کنید
موضوع قفل شده است