صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد شکل ظاهری

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

سوال در مورد شکل ظاهری

با سلام وخسته نباشید من امروز با این سایت آشنا شدم خیلی سایت خوبی هست و من فکر کنم بیشتر این سایت آخوند هستند و من همیشه این قشر را دوست داشتم حتی اگر محدودیتی برای بنده نداشت حتما آخوند میشدم

من از شما کارشناسان سوالی دارم بنده شکل ظاهری امروزی دارم مثلا ریش پرفسفری به زبان ساده از این قبیل تیپ ها

بسیاری از آخوند ها میگن که این کار حرام است یا خوب نیست و به چشم دیگر نگاه میکنند و حتی من دیدم در بعضی از سخن رانی ها هی به این مدل گیر میدهند ولی در کل بنده نماز هم میخوانم و فرد مذهبی هستم ولی این مدل پوشش را دوست دارم البته شاید در جامعه بد افتاده که این تیپ افراد باید آدم های خوبی نباشند.

حالا سوال من این است آیا این کار این مدل گناه است در کدام سوره قران یا نحج البلاغه اشاره کرده چون من خواندم چیزی نتوانستم مبنی بر این قضیه پیدا کنم

اما اندیشه من در مورد این پوشش این پوشش به من اعتماد به نفس میدهد حالا کاری نداریم خوب یا بد این نطر شخصی من است در کارهام این اعتماد به نفس به من کمک میکند مثلا یک شخص که پیراهن مشکی میپوشد نا خوداگاه احساس افسردگی میکند مثلا این پوشش اگر تاثیری در روان شخص ندارد چرا شما پیراهن قرمز نمیپوشید چون احساس میکنید در جایگاه شما نیست اگر مجبوری بپوشید احساس شرم میکنید پس در روهیات شخص فرق میکند .

و در ضمن من در کتابی خوانده بودم دقیقا اسم کتاب و نویسنده یادم نیست مثلث اعصاب صورت در این قسمت است اگر این قسمت تراشیده نشود همیشه آدم بشاش و یادگیری بالای خواهید داشت اگر توجه کرده باشید بسیاری از دانشمندان به این صورت ریش میگذاشتند.

به نطر من برای بالا بردن روحیه شخص قرار نیست شمال بره 4 تا درخت ببینه روحیش باز بشه شکل ظاهری و نوع پوشش رابطه مستقیم با روان شخص دارد حالا هر تیپی که برای شخص این حالت را فراهم کند . نظر شما چیست مرا راهنمایی کنید

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

با سلام به سايت اسك دين خوش آمديد
    من هم كاربري مثل شما هستم و مثل من در اين سايت زيادند اينكه بيشتر افراد اينجا از روحانيون هستند نمي دانم مدير محترم سايت بهتر اطلاع دارند .

در مورد تيپ شما بايد عرض كنم كه صرفا تيپ به قول شما امروزي يعني پوشش خاص جوانان ، حرام نيست و از نظر فقهي هيچ منعي ندارد اما آنچه كه گاهي باعث حرمت آن است برخي ضميمه هاي گناه آلود است كه موجب حرمت مي گردد
    به عنوان مثال تيغ زدن ريش در بسياري از فتاواي مراجع منع شده و احتياط واجب در ترك آن داده شده است
    در برخي موارد تشبه به كفار مي شود كه آنهم ممنوع مي باشد
    در برخي موارد از نظر جنسي ، تحريك آميز است آنهم مورد نهي واقع شده است
    در موارد كمتر مبتلي به ديگر ...
    اما اگر پوشش ظاهري شما مشمول يكي از مصاديق ممنوعه نباشد مانعي ندارد

اما مسائلي كه راجع به روحيه و نشاط و تأثير پوشش در انسان فرموديد منكر آن نيستيم اما لازم است در اين زمينه مسائل شرعي آن مورد توجه قرار گيرد

با آرزوي موفقيت براي شما برادر متدين

ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۰:۰۷
    عاشقم اما ...
    عاشقم اما دلم ويرانه نيست .... در فروغ شمع چون پروانه نيست
    باشم اينجا تا كه پر گيرد دلم ......... عاشقي را هم ز سر گيرد دلم

5. صلوات ها 5

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

باتشکر از شما من مسائل بالا را که فرمودید قبول دارم ولی عرض کردم که هیچ تحریکی و یا مسالی که فرمودید در بنده ایجاد نمیشود و گفتم که من نماز هم میخوام و در قرآن و نحج البلاغه هم تحقیق میکنم ولی واقعا این گونه شکل ظاهری هم دوست دارم پس اینطوری استباط کردم که فرمودید اشکالی ندارد درست است ولی اگر مسائل که بالا ذکر کردید پیش بییاید مثل تحریک جنسی حرام است؟

و در آخر من باز میتوانم سوالتی بپرسم چون واقعا قشر آخوند را دوست دارم الارقم نوع پوشش و شکل ظاهرم .

7. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

تحريك جنسي مي تواند براي شما يا براي ديگران ايجاد شود در هر دو حالت اشكال دارد
    بله همانطور كه عرض كردم نوع پوشش و شكل ظاهري به خودي خود حرام يا حلال نيست اين مسائل حاشيه اي آن است كه آنرا حلال يا حرام مي كند كه برخي از موارد را عرض كردم
    حقير تا جايي كه اطلاع دارم در خدمت شما هستم

ویرایش توسط عاشق : ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۰:۴۹
    عاشقم اما ...

9. صلوات ها 5

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

پس من در تعجب هستم 90% سخن رانی های روحانیان به پوشش و شکل ظاهری جوانان برمیگررد که سر منبر داد می زنن دیروز پری روز یک جوانی را دیدم فلان پیراهن فلان شلوار فلان موی سر داشت ؟پس نتیجه میگیرم که این کار حرام نیست مگر در شرایط خواص؟

حالا سوال من چرا 80% در صد مردم از این قشر خوششان نمیآید از قشر روحانیان که الان در بخش شوخ طبعی میخواندم که به وضوح فکر کنم جناب حامی گفته بودند آیا مشکل از مردم است یا شما ؟مگر امکان دارد کسی بی دلیل از شخص خوشش نیاید ؟آیا به این فکر کردید؟

حالا جوابی که من برای این مسلئه پیدا کردم یک نمونه در بالا ذکر کردم پوشش حرام نیست ولی به جوانان گیر میدهید در اصل کل را رها کردید و جز را چسیبده ایم

آیا دیدی آخوندی بره منبر بگه داد بزنه ای مردم هر طوری میپوشید بپوشید ولی دوروغ نگویدید غیبت نکنید اسراف نکنید

آیا اینها گناه کبیره نیست ؟مگر زنا گناه کبیره نیست ؟

چرا سر منبر فریاد نمیزند چرا به جز گیر میدهید روزانه چند درصد مردم دروغ میگوید واقعا من خیلی رو این مسئله فکر کردم شاید روزانه 5 باز یابیشتر هم غیبت میکنیم هم دروغ میگویم انگار روزانه 5 باز ناخواسته زنا کردیم ؟غیر این است

نطر شما در این مورد چیست؟

البته سو تفاهم نشه چون من شخص معمولی هستم بیشتر با مردمی سر کار دارم که از قشر شما دل خوشی ندارند ولی میخواهم بدانم چرا؟
    قشر روحانیان را من ذوست دارم ولی میخوام با این بحث به شما بگویم به این دلیل ها هست که این چنین ذهنیتی در میان جوانان پیش آمده
    ویرایش توسط iran masood : ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۱:۰۷

11. صلوات ها 5

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

بسم الله الرحمن الحیم
    در ابتدا باید گفت فروعات احکام را مراجع معظم تقلید با مراجعه به منابع فقهی(قرآن ،سنت،اجماع،عقل)به دست می آورند و در اختیار مردم قرار می دهند یعنی چنین نیست هرکه با مراجعه به یک آیه و روایت بتواند احکام را به دست آورد در غیر اینصورت چه فرقی مرجع تقلید با آن همه زحمت و مرارتی که برای تحصیل احکام میشد با افراد معمولی دارد.در سخنی از یکی از علماء بزرگ [نقل غیر مستقیم] چنین آمده :اجتهاد مانند این است که با سوزنی کوهی را از جا بکنی(آنقدر آن را بتراشی تا از جا کنده شود و تبدیل به تل خاکی شود)مراد اینکه اجتهاد کاری بسیار سخت است و هر کسی توان آن را ندارد.
    نکته دیگر اینکه تمام امر و نهی شارع تابع مصالح و مفاسد است یعنی هیچ گاه شارع مقدس امر به کار بیهوده نمیکند اگر میگوید اقم الصلوة و یا میگوید حرم الربا حتما مصلحت و مفسده ای پشت آن است در غیر این صورت با حکمت الهی ناسازگار است.در موضوع مورد نظر نیز چنین است

نکته دیگر اینکه نماز شما و سایر اعمال عبادی شما جای خود دارد انشاالله مورد قبول خداوند است ولی گاهی انسان ناخواسته و یا با علم و عمد کاری میکند که زحمات چندین ساله اش را هدر می دهد مثلا کسی که با زحمت و رنج فراوان هیزمی را جمع میکند تا در زمستان به او گرما بخشی کند در یک ان از سر غفلت همگی بسوزد ویا بیماری از دارو استفاده میکند ولی پرهیز نمیکند آیا میتواند به مقصود برسد و معالجه شود.در اینجا نیز ما تلاش فراوان میکنیم ولی اصرار به بعضی صغایر (خوشبینانه) اگر نگوییم کبائر مارا از راه هدف باز میدارد .
    با یک باز نگری کلی به اعمالمان اثرات آنها را با پرهیز و خود داری از گناهان ولو اندک بیشتر کنیم و یک قدم بیشتر به سمت تکامل گام برداریم
    ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۱:۱۹
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

13. صلوات ها 3

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

با تشکر از شما ولی بنده چون زیاد به عربی مصلت نیستم شما از کلامتی استفاده کردید که من واقعا متوجه نشدم کمی روان تر بیان میشد بهتر بود ولی فکر کنم منطورتون این بود که اینگونه سخن میگوند شاید چیزی میدانند که بهتر است بیان کنند

15. صلوات

علاقه
    قرآن، اينترنت، كتاب، يوگا
    نوشته
    45
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    463

با سلام.
    یک داستانی رو برای شما نقل میکنم که شنیدنش خالی از لطف نیست. امیدوارم تا حد زیادی جوابتون رو گرفته باشید:

از قول يكی از شاگردان شيخ رجبعلی خیاط (ره) نقل شده كه: شبی وارد جلسه شدم، قدری دير شده بود و شيخ مشغول مناجات بود. چشمم كه به افراد جلسه افتاد، يكی را ديدم كه ريشش را تراشيده است، در دلم ناراحت شدم و پيش خود اعتراض كردم كه: چرا اين شخص ريشش را تراشيده است.

جناب شيخ كه رو به قبله و پشت به من بود، ناگهان دعا را متوقف كرد و گفت:

« به ريشش چه كار داری؟ ببين اعمالش چگونه است، شايد يك حسنی داشته باشد كه تو نداری. »

اين را گفت و مجدداً مشغول دعا شد.

مي گويند وقتي ظهور مي كني دين جديد مي آوري
    از خدا مي خواهم اگر زنده بودم آنقدر جاهل و متعصب نباشم كه به خاطر دين نا راست خودم تو را باور نكنم.

از دست غيبت تو شكايت نمي كنم
    تا نيست غيبتي نبود لذت حضور
    حافظ شكايت از غم هجران چه مي كني
    در هجر وصل باشد و در ظلمت است نور

17. صلوات ها 5

نوشته
    431
    حضور
    3 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2202

نقل قول نوشته اصلی توسط sara9556 نمایش پست ها
    با سلام.
    یک داستانی رو برای شما نقل میکنم که شنیدنش خالی از لطف نیست. امیدوارم تا حد زیادی جوابتون رو گرفته باشید:

از قول يكی از شاگردان شيخ رجبعلی خیاط (ره) نقل شده كه: شبی وارد جلسه شدم، قدری دير شده بود و شيخ مشغول مناجات بود. چشمم كه به افراد جلسه افتاد، يكی را ديدم كه ريشش را تراشيده است، در دلم ناراحت شدم و پيش خود اعتراض كردم كه: چرا اين شخص ريشش را تراشيده است.

جناب شيخ كه رو به قبله و پشت به من بود، ناگهان دعا را متوقف كرد و گفت:

« به ريشش چه كار داری؟ ببين اعمالش چگونه است، شايد يك حسنی داشته باشد كه تو نداری. »

اين را گفت و مجدداً مشغول دعا شد.

واقعا احسنت حرف بنده هم همین بود ولی نمیدانم واقعا چرا اینگونه شده که همه فریاد میزنند .....

بزارید منم یه خاطره بگم اما واقعت که مشکل بسیاری از جوانان ماست بسیاری از جوانان ما با این شکل ظاهری نمیتوانند در بسیار از ادارات دولتی یا ....

رفتو امد کنند یا حتی استخدام بشن اولین چیزی که نگاه میکنند نه مدرک تحصیلی هست نه حرفه شخص اولین مسئله شکل ظاهری

یکی از اقوام ما در ادراه ای کار میکرد (اسم آن اداره را x میگذارم) بیش از 20 تا مهندس لیسانس و فوق لیسانس بودند ولی در کامپیوتر ضعیف بوددند

ولی همه بر اساس شکل طاهری استخدام شده بودند یک روز سیسم رئیس این اداره خراب شد و چون همه بخش ها به این سیتم وابسته بودند 1 روز اداره بکل لنگ ماند یعنی کار مفید اون ادراه 0 و در

جریان هستید که تا میخواستن یک تکنسین بیارن تا مشکل را حل کند کاغذ بازی های که اجام میشه به امور مالی ریس و... حداقل 3 روز باید اداره میخوابید از سانس این اقوام به بنده زنگ زد و ما رفتیم فردای اون روز مشکل را در عرض 10 دقیقه حل کردیم .

نتیجه:چون ما شکل طاهری امروزی داریم نتوانسیم در انجا استخدام شویم ولی اون همه مهندس با تمام ادا 1 روز یک اداره دولتی به کل خوابید

یعنی 50 % ادره فقط حقوق شکل طاهری میگرفتند نه حقوق رسیدگی به ارباب رجوع

این چنین نیست؟

19. صلوات

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    302
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

نقل قول نوشته اصلی توسط iran masood نمایش پست ها
    پس من در تعجب هستم 90% سخن رانی های روحانیان به پوشش و شکل ظاهری جوانان برمیگررد که سر منبر داد می زنن دیروز پری روز یک جوانی را دیدم فلان پیراهن فلان شلوار فلان موی سر داشت ؟پس نتیجه میگیرم که این کار حرام نیست مگر در شرایط خواص؟
    اينطور كه شما فكر مي كنيد نيست اين آمار نادرست است.
    اينكه برخي از روحانيون محترم روي اين مسئله تأكيد مي كنند به خاطر همان عوارض حرامي است كه دارد شما كه متدين هستيد معيار نيستيد جواناني هستند كه نوع پوشش آنها بقول شما امروزي واقعا موجب فساد آنان مي شود
    حتما با من موافقيد كه اين نوع پوشش ها و شكل ظاهري ، بيشتر زمينه گناه را فراهم مي كند تا پوشش هاي رسمي تر
    دقيقا بخاط همين موضوع برخي از سخنران ها به حق وظيفه خود مي دانند راجع به آن تذكراتي بدهند

حالا سوال من چرا 80% در صد مردم از این قشر خوششان نمیآید از قشر روحانیان که الان در بخش شوخ طبعی میخواندم که به وضوح فکر کنم جناب حامی گفته بودند آیا مشکل از مردم است یا شما ؟مگر امکان دارد کسی بی دلیل از شخص خوشش نیاید ؟آیا به این فکر کردید؟
    بي دليل نه اما با ادله ضعيف و گاهي نادرست چرا
    اين آمارهاي بالايي كه ذكر مي كنيد محل تأمل است شايد شما بيشتر با اينگونه افراد سر و كار داريد اما ما اينگونه فكر نمي كنيم و اين آمار را نادرست مي دانيم .

به نظر حقير بيشترين علت نارضايتي مردم بر مي گردد به مشكلاتي كه در اداره جامعه به حق يا ناحق تشخيص مي دهند و چون به قول خودشان مملكت را بدست روحانيون مي دانند مشكلات تمام مسئولان را به پاي روحانيت مي نويسند كه البته اين منطقي نيست چون
    اولا بسياري از مسئولين از اين قشر نيستند
    ثانيا بسياري از روحانيون از مسئولين به شمار نمي رود و جزء دولتيان نيستند
    ثالثا روحانيون و هيچ انسان غير معصومي نمي تواند بر زيردست خود به صورت كامل و مطلق نظارت كند تا او دست از پا خطا نكند

آیا دیدی آخوندی بره منبر بگه داد بزنه ای مردم هر طوری میپوشید بپوشید ولی دوروغ نگویدید غیبت نکنید اسراف نکنید

آیا اینها گناه کبیره نیست ؟مگر زنا گناه کبیره نیست ؟

چرا سر منبر فریاد نمیزند چرا به جز گیر میدهید روزانه چند درصد مردم دروغ میگوید واقعا من خیلی رو این مسئله فکر کردم شاید روزانه 5 باز یابیشتر هم غیبت میکنیم هم دروغ میگویم انگار روزانه 5 باز ناخواسته زنا کردیم ؟غیر این است

نطر شما در این مورد چیست؟
    شايد شما همانطور كه فرموديد آشنايي زيادي به روحانيون نداريد يا كمتر سخنراني هاي مذهبي را مي شنويد چرا كه بسياري از روحانيون عمده محتوي و موضوع سخنراني هاي خود را به مسائل اخلاقي و حلال و حرام اختصاص مي دهند(و همينطور هم درست است) كه مسائل ذكر شده ، جزء آن است.
    اما اينكه چرا داد نمي زنند و نوع پوشش را آزاد اعلام نمي كنند به علت همان مسائلي است كه ذكر كردم .

بله اگر روزي سطح فرهنگ و دانش جامعه به اندازه اي برسد كه بتواند ضمن تنوع دادن به پوشش و شكل ظاهري خود از گناه هم پرهيز كند ، چنين اتفاق مباركي خواهد افتاد !!
    عاشقم اما ...

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری