احساس اذیت از حرف های مردم

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احساس اذیت از حرف های مردم

با عرض سلام
بعضی از حرف ها و فحش های عده ای از مردم ناباور،احساس اذیت برای من
میاره و من نمی تونم با این احساس بمانم لطفا یاری کنید
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

غضنفر;909907 نوشت:
با عرض سلام
با تشکر

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار
انسان در موقعیتهای آزار دهنده یکی از این راهکارها را می تواند انجام دهد :

1. بروز ناراحتی و پرخاشگری
  2. بروز ندادن ناراحتی و غم و غصه و حرص خوردن
  3. بی خیال و منفعل بودن
  4. ابتدا برخورد منطقی و سپس بی خیال بودن

مناسبترین راه و بهترین راه راهکار آخر می باشد یعنی ما به صورت منطقی و با توجه به شرایط تذکر لازم را بدهیم و سپس آن ناراحتی را درد درون خود نگه ندارین و بی خیال شویم

اما راهکارهای مناسب در مقابله با زودرنجی :

1. پایین آوردن انتظارات
  2. در نظر گرفتن شرایط طرف مقابل
  3. در نظر گرفتن راهکارها و رفتارهای مناسب جایگزین(از قبل برای خود برنامه ریزی نمایید و بهترین رفتار و راهکار را مد نظر قرار دهید)
  4. اراده خود را تقویت نمایید
  5. توجه به معنویت را برای کسب آرامش و تقویت اراده و کسب توفیق و کمک الهی بیشتر نمایید
  6. مکان و جایگاه خود را هنگام عصبانیت تغییر دهید
  7. از رفتن به مکانها و نشست و برخاست با افرادی که سبب ناراحتی شما می شوند اجتناب نمایید
  8. راهکارهای مقابله با عصبانیت و کنترل خشم را یاد گرفته و در مواقع لزوم به کار برید
  9. از مهارتهای کنترل فکر برای حفظ آرامش و بی خیالی استفاده نمایید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی
یا علی

[=arial]

غضنفر;909907 نوشت:
با عرض سلام
با تشکر

بسم الله الرحمن الرحیم
اکثرهم لا یعقلون
اکثرهم لایشعرون
اکثرهم لا یتفکرون
باید در مقابل این افراد از خدا صبر بخوایم
و
هرگز غرور برنداره ما رو که از اون ها برتریم
حس تکبر نسبت به افراد، انسان رو در مقابلشون عصبی و تند میکنه.
ممکنه همون شخص که الان نمیفهمه فردا بفهمه و ما جزو لایشعرون فردا باشیم.

غضنفر;909907 نوشت:
با عرض سلام
با تشکر

سلام

دیگران اشتباه می کنند و شما ناراحت می شوید؟!
تا زمانی که شما بخواهید مسئولیت اعمال خوب و بد دیگران را بعهده بگیرید این احساس در شما خواهد ماند .
به موارد زیر توجه کنید:

کوچک هاي بزرگ زندگی3

> اگر می خواهی کسی را نصیحت کنی، اول خودت به آن عمل کن.
> به خاطر داشته باش چیزی که مهم است ارزش کالاست نه قیمت روی آن.
> سعی کن بیشتر مطالعه کنی.
> سعی کن خودت بر کارهایت نظارت داشته باشی. هیچ کس به اندازه خودت به کارت اهمیت نخواهد داد.
> مراقب باش که هیچ گاه شهامت و خونسردی خود را از دست ندهی.
> هیچ گاه رفتارهای نامعقول و نامشروع را تأييد نكن و نپذیر.
> یادت باشد هرچه بیشتر بدانی کمتر خواهی ترسید؛ توانا بود هر كه دانا بود.

منبع

موفق و سربلند باشید

راهنما;911169 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و همه اسک دینی های بزرگوار
انسان در موقعیتهای آزار دهنده یکی از این راهکارها را می تواند انجام دهد :

1. بروز ناراحتی و پرخاشگری
  2. بروز ندادن ناراحتی و غم و غصه و حرص خوردن
  3. بی خیال و منفعل بودن
  4. ابتدا برخورد منطقی و سپس بی خیال بودن

مناسبترین راه و بهترین راه راهکار آخر می باشد یعنی ما به صورت منطقی و با توجه به شرایط تذکر لازم را بدهیم و سپس آن ناراحتی را درد درون خود نگه ندارین و بی خیال شویم

اما راهکارهای مناسب در مقابله با زودرنجی :

1. پایین آوردن انتظارات
  2. در نظر گرفتن شرایط طرف مقابل
  3. در نظر گرفتن راهکارها و رفتارهای مناسب جایگزین(از قبل برای خود برنامه ریزی نمایید و بهترین رفتار و راهکار را مد نظر قرار دهید)
  4. اراده خود را تقویت نمایید
  5. توجه به معنویت را برای کسب آرامش و تقویت اراده و کسب توفیق و کمک الهی بیشتر نمایید
  6. مکان و جایگاه خود را هنگام عصبانیت تغییر دهید
  7. از رفتن به مکانها و نشست و برخاست با افرادی که سبب ناراحتی شما می شوند اجتناب نمایید
  8. راهکارهای مقابله با عصبانیت و کنترل خشم را یاد گرفته و در مواقع لزوم به کار برید
  9. از مهارتهای کنترل فکر برای حفظ آرامش و بی خیالی استفاده نمایید

یا علی
یا علی

سلام استاد.
خوب هستید؟
استاد خوب بعضی افراد هستند شرایط موجود رو نمیدونن وفقط برحسب اینکه یک چیزهایی دیدن وشنیدن قضاوت میکن وپشت سر ویا درحضور خودمون حرف میزنن.
من خودم هنوز کسی درمقابلم یا پشت سرم حرف نامربوط بزنه خیلی عصبانی‌میشم.تا یک مدتی همش ذهنم هست وحتی گاهی میگم برم با اون فرد جروبحث کنم. البته فقط یکبار این رو عملی کردم وجروبحث کردم.آخه جالب این بود اون فرد مشاور هم بوده واسم خودش رو گذاشته روانشناس وبدون توجه به حرفم چیزهای دیگه ای میگفت،درآخر جروبحث حسابی کردم

چکار میشه کرد؟؟

[=arial]

smart star;911521 نوشت:
سلام استاد.
خوب هستید؟
استاد خوب بعضی افراد هستند شرایط موجود رو نمیدونن وفقط برحسب اینکه یک چیزهایی دیدن وشنیدن قضاوت میکن وپشت سر ویا درحضور خودمون حرف میزنن.
من خودم هنوز کسی درمقابلم یا پشت سرم حرف نامربوط بزنه خیلی عصبانی‌میشم.تا یک مدتی همش ذهنم هست وحتی گاهی میگم برم با اون فرد جروبحث کنم. البته فقط یکبار این رو عملی کردم وجروبحث کردم.آخه جالب این بود اون فرد مشاور هم بوده واسم خودش رو گذاشته روانشناس وبدون توجه به حرفم چیزهای دیگه ای میگفت،درآخر جروبحث حسابی کردم

چکار میشه کرد؟؟

با عرض سلام و ادب
تنها انسانهایی می تواند درست عمل نمایند که در ضمن دانش رفتار درست ،هوش هیجانی (مدیریت و کنترل احساسات و هیجانات) قوی داشته باشند
و لذا ما باید سعی نماییم هم دانش خود را قوی نماییم و هم هوش هیجانی خود را.

یکی از رفتارهای اشتیاه این است که ما رفتارهای دیگران را چه مثبت و چه منفی را در ذهن خود نگه داشته و دائما در ذهن خود مرور نماییم که البته یکی از مهمترین علل بسیاری از مشکلات زندگی نظیر وابستگی ،عشق،کینه ،افسردگی اضطراب و...می باشد
پس حتما سعی کنیم افکارمون(مخصوصا افکار منفی) تاریخ انقضاء داشته باشد چرا که همانند گوشی و یا کامپیوتری که صفحات آن را اگر باز کنیم و نبندیم هنگ می کند و یا شارژ خالی می کند ما نیز هنگ می کنیم و روحیه مون ضعیف می شود هر چند افکار کوچکی باشند
یکی از راهکارهای نجات از افکار مزاحم راهکارهای کنترل فکر می باشد که عبارتند از :

الف: از فکر کردن ارادی به موضوع آزار دهنده (طرف مقابل و هر آنچه مرتبط با او می باشد) به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
-اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . نوشتن افکار
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )

در ضمن حتما به راهکارهای مقابله با زودرنجی که در پست اولم نوشتم توجه نموده و رعایت نمایید

یا علی

با عرض سلام
از تمامی نصیحت ها و کمک های شما دوستان کمال تشکر سپاس گزارم@};-happy

غضنفر;909907 نوشت:
با عرض سلام
با تشکر

با سلام و احترام

من متوجه نشدم چه حرفی شما را اذیت کرده اما دو احتمال را مطرح میکنم
1
گاهی اوقات برخی مردم ناباور حرفهایشان و فحشهایشان برای به زیر کشیدن اعتقادات و باورهای ما و توهین و تخریب مقدسات ما است. یا حتی کسانی که پیش ما عزیز هستند و به دین ما خدمت میکنند
و ما از اینکه اعتقاداتمان مورد هجمه قرار میگیرد اذیت میشویم و نمیتوانیم تحمل کنیم
2
از اینکه انها گمراه هستند و با حرفهای نادرست یا فحش، مرتکب گناه میشوند ناراحت میشوید.
در واقع دوست دارید انها هدایت شوند و دلتان برایشان میسوزد ..

شاید هم حرفها و فحش های انها به شخص شما است و موجب دلشکستگی و رنجش شما شده است. چون نمیتوانید توهین به شخصیت خود را تحمل کنید
شاید هم واقعیت را میگویند و شما نمیتوانید قبول کنید و ناراحت میشوید...

موضوع قفل شده است