مشکل ناجور در ازدواج (اختلاف سنی زیاد)

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل ناجور در ازدواج (اختلاف سنی زیاد)

سلام،
من قبلا یک بار مشکلم رو مطرح کرده بودم:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=55781[=mitra][=compset]

اما الان یک مساله دیگر به وجود آمده:

چند هفته هست كه تو محل كارم يه دختري هست. هم خوشگله، هم آروم هست. دانشجو و 22 سالش هست. اهل لرستان هست. من تهراني هستم. اين به كنار، اگه 6 يا 7 سال جونتر بودم راحت خواستگاري مي‌كردم. يا كاش اون چند سال بزرگ‌تر بود. صبح تا شب به فكرشم. من خيلي خوشبختم، اگه عاشق هم بشم، عاشق چيزي ميشم كه بهش نمي‌رسم. با خودم گفتم يه استخاره انجام بدم. تو سايت‌هاي معتبر اسلامي راجع به استخاره مطالعه كردم. استخاره كردم كه آيا ازش خواستگاري كنم يا نه. جواب استخاره آيه 102 سوره انبيا اومد (صفحه 331 قرآن عثمان طه) نتيجه به صورت زير بود.
نتيجه استخاره: حتما انجام بده
نتيجه كلي: بسيار خوب است با توكل بخدا اقدام كنيد صدقه فراموش نشود.
نتيجه ازدواج: خوب است با توكل بخدا اقدام كنيد ان شاءالله عاقبت بخير خواهيد شد.
نتيجه معامله: خوب است با توكل بخدا و رعايت شرايط اقدام كنيد ان شاءالله سود خوبي خواهيد برد.
سوره: انبيا
آيه: 102
خوشحال شدم اما كمي بعد ناراحت شدم. گفتم لابد جواب استخاره خوب هست براي اين كه خواستگاري كنم و جواب منفي بگيرم.
من خيلي خوشبختم، اگه عاشق هم بشم، عاشق چيزي ميشم كه بهش نمي‌رسم. فرض كنيد به پدر و مادرم بگم. حتما مخالفت مي‌كنن. فرض كنيد پدر و مادرم با بي ميلي راضي شدن و با خانواده دختر تماس گرفتن. آيا اونها نمي‌گن دخترمون رو بديم به كسي كه 15 سال بزرگتره. اگه مشاوره هم برم حتما ميگه صلاح نيست. من خيلي خوشبختم. الان چند روز پیش یک موردی معرفی شد، 28 ساله‌شه، رفتیم خونشون، چهرش معمولی بود، [=&amp]

فكر مي‌كردم از حلال يك سهم دارم، سهمي كه مطابق ميلم باشه. اما از حلال هم محرومم. کاش وقتی جوونتر بودم اقدام می‌کردم یا کاش پدر و مادرم اینقدر بی خیال نبودن. نمي دونيد چقدر در رنج و عذابم. به اصطلاح خسر الدنيا و الاخره[/].[=&amp] چرا خدا نمیذاره کسایی مثل من که به آخر خط رسیدن به این زندگی پر رنج خاتمه بدن؟
لطفا مرا کمک کنید
[/]
[/][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
اینکه شما از این دختر خانم خوشتان آمده و احساس می کنید واقعا تناسبی هست، اشکالی ندارد می توانید برای خواستگاری اقدام کنید و این فاصله سنی را شاید ایراد نگرفتند؛ به هر حال اگر مطرح کنید شاید راضی هم شدند. هر چند نزدیک بودن فاصله سنی سفارش می شود ولی به هر حال این مسئله هم چون ذهن شما را درگیر کرده می توانید با مطرح کردن آن این مشکل را به طور ریشه ای در ذهن خود حل کنید و البته از دو حال خارج نیست، یا راضی می شوند و یا نمی پذیرند. در هر صورت تکلیف شما مشخص می شود.
اما حساسیت شما به قیافه و یا در مورد اندام دخترا و مقایسه تصاویر دیده شده از سایتها و تلقی شما از اینکه فلان و فلان باشد، یک مقداری از انتظارات خیالاتی و یک مختصری از انتظار معقول و طبیعی است. خدای متعال جنس دختران را زیبا و جذاب خلق کرده و نگرانی شما در مورد همسر آینده به جا نیست، شا سعی کنید دنبال فردی باشید که با او تناسب دارید و به دل شما می نشیند و مطمئن باشید که در این صورت شما به آرزوی خودتان خواهید رسید و از وجود همسرتان لذت خواهید برد، ازدواج با دختری زیبا با ان اوصافی که مد نظر شما است اگر از لحاظ اخلاقی و رفتاری با شما همسان و هماهنگ نباشد، زیبایی ها تبدیل به نفرت خواهد شد و زندگی برایتان سخت خواهد شد، چه بسا تحمل زندگی را نخواهید داشت، پس با دید باز و ملاکهای سنجیده این مشکل ازدواج را حل و از برکات و آرامش ازدواج بی بهره نمانید، سعی کنید با نگاه منطقی به این مشکل بپردازید و آرامش روح روانتان را بیشتر از این به مخاطره نیاندازید. شما اگر با فردی خوش اخلاق و متناسب با خودتان ازدواج کنید چنین فردی برای شما آنقدر جذاب خواهد شد که تحمل دوری از او را نخواهید داشت و لذت بیشتری از زندگی خواهید برد، تصورات و ذهنیات خودتان از حالت احساسی خارج و بدون حساسیت بیجا این موضوع را سریعا حل کنید و از نگاه کرده به دخترای مختلف چه در سایتها و بیرون بپرهیزید که بعد از انتخاب شاید احساس کنید که هنوز به آن چیزی که می خواهید نرسیده اید و این روح شما را سیر نخواهد کرد و مشکلات دیگری گریبانگیر شما خواهد ش، در کل چنین نگاههای آلوده( خصوصا از اندام های برهنه و ...) به مصلحت نیست و موجب تاخیر در ازدواج و چه دچار واسوس در انتخاب هم بشوید که اصلا مطلوب نیست.

[="Blue"]

از محاسن نگاه نکردن به نامحرم اینه که( چه برای زن و چه مرد)
در حسرت نداشتن اونها روزگار سپری نمی کنه
البته محاسنش خیلی بیشتر از اینهاست این کف قضیه است زیبایی نسبی هست و در مقابل هر زیبارویی زیبای دیگری هست فقط خداست که هیچ کس زیباتر از او نیست.
اگر چشم کنترل نشه حتی با داشتن همسر بسیار زیبا بعد از مدت کمی احساس شکست میکنه شخص، چون با چشمش زیباهای دیگری رو رصد کرده و دیگه محبت اونها در دلش نشسته

[/]

mysadproblem;909045 نوشت:
سلام،
[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

من قبلا یک بار مشکلم رو مطرح کرده بودم:
[=arial]

http://www.askdin.com/showthread.php?t=55781

اما الان یک مساله دیگر به وجود آمده:

[=arial]بله

چند هفته هست كه تو محل كارم يه دختري هست. هم خوشگله، هم آروم هست. دو سه باري كه با من كار داشت، اومده بود پيشم، نزديك بود قلبم بياد بيرون.

[=arial]قبل از هر چیز توجه داشته باشید که ایشون شما رو به چشم یه استاد میبینن و دلیل این که اومدن از شما سوال پرسیدن تجربه ی بالای شما بوده و از نظر ایشون شاید هیچ کششی موضوعیت نداشته...
[=arial]دست و پاتون رو گم نکنید

نفسم حبس ميشد. نمي‌تونستم بهش نگاه كنم.

[=arial]مشکل شما عدم اعتماد به نفس شماست...

مثل پسرهاي پر رو هم نيستم كه يواشگي خودم را بهش نزديك كنم , شناخت بيشتري پيدا كنم، ببينم از من خوشش مياد يا نه.

[=arial]بخواید هم نمیتونید...
مشکل پرو نبودنتون نیست ، شما اعتماد به نفس کافی رو در دوره کودکی کسب نکردید...

يواشكي فضولي كردم ديدم دانشجو و 22 سالش هست. اهل لرستان هست. من تهراني هستم.

[=arial]به صلاحتون و به صلاحش نیست. بهش فکر نکنید...

اين به كنار، اگه 6 يا 7 سال جونتر بودم راحت خواستگاري مي‌كردم. يا كاش اون چند سال بزرگ‌تر بود. صبح تا شب به فكرشم.

[=arial]خیالپردازی اصلا به نفع شما نیست
خیالپردازی نکنید تا کمی آرام گیرید...

من خيلي خوشبختم، اگه عاشق هم بشم، عاشق چيزي ميشم كه بهش نمي‌رسم.

[=arial]سعی کنید خوشبختی خودتون رو به معنای واقعی حفظ کنید...

با خودم گفتم يه استخاره انجام بدم. تو سايت‌هاي معتبر اسلامي راجع به استخاره مطالعه كردم. استخاره كردم كه آيا ازش خواستگاري كنم يا نه. جواب استخاره آيه 102 سوره انبيا اومد (صفحه 331 قرآن عثمان طه) نتيجه به صورت زير بود.
نتيجه استخاره: حتما انجام بده
نتيجه كلي: بسيار خوب است با توكل بخدا اقدام كنيد صدقه فراموش نشود.
نتيجه ازدواج: خوب است با توكل بخدا اقدام كنيد ان شاءالله عاقبت بخير خواهيد شد.
نتيجه معامله: خوب است با توكل بخدا و رعايت شرايط اقدام كنيد ان شاءالله سود خوبي خواهيد برد.
سوره: انبيا
آيه: 102

[=arial]...

خوشحال شدم اما كمي بعد ناراحت شدم. گفتم لابد جواب استخاره خوب هست براي اين كه خواستگاري كنم و جواب منفي بگيرم.

[=compset][=arial]...

من خيلي خوشبختم، اگه عاشق هم بشم، عاشق چيزي ميشم كه بهش نمي‌رسم.

[=compset][=arial]آنچه را از حرام بدست می آوریم ، از حلالش کم می کنند...

فرض كنيد به پدر و مادرم بگم. حتما مخالفت مي‌كنن. فرض كنيد پدر و مادرم با بي ميلي راضي شدن و با خانواده دختر تماس گرفتن.

[=compset][=arial]هنوز شرایط کافی برای تشکیل زندگی رو ندارین...

آيا اونها نمي‌گن دخترمون رو بديم به كسي كه 15 سال بزرگتره.

[=arial]حتما میگن

اگه مشاوره هم برم حتما ميگه صلاح نيست.

[=arial]بله حتما همینو میگن

من خيلي خوشبختم.

[=arial]مراقب باشید این جمله براتون عادی نشه

الان چند روز پیش یک موردی معرفی شد، 28 ساله‌شه، رفتیم خونشون، چهرش معمولی بود، قدش 5 یا 6 سانت از من کوتاهتر و لاغر بود.

[=arial]جدای از این که به گزینه ها و ماهیت اونها توجه کنید به این توجه کنید که روزیتون داره دنبالتون میگرده...
در واقع روزی ما از دو راه به دست میاد
یکیش بدین صورته که ما دنبال روزی هستیم و به واسطه دزدی و کم فروشی و ... به دستش میاریم
[=arial]یکیش هم اینه که روزی داره دنبال ما میگرده و با تلاشی(حلال) که انجام میدیم به دستمون میرسه چون خدا رزق هر کی رو مشخص کرده...
[=arial]در پی هر چه هستیم ، همانیم

یه جلسه هم رفتم صحبت کردم. یه جوری آچمز شدم. به لحاظ جاذبه چهره و اندامی اون دختر قبلیه خیلی خوشم اومده.

[=arial]شما اسیر تصاویر ذهنتون هستید[=compset]

یه جوری هست که انگار آرزومه اما اختلاف سنی داریم. نمی دونم چی کار کنم.

[=compset][=arial]آنچه را از حرام بدست می آوریم ، از حلالش کم می کنند...

این دختره هم که رفتم صحبت کردم، معمولیه، نه خوشم اومده نه بدم میاد اما اون یکی عین خواستمه.

[=compset][=arial]با شیطان درونتون مبارزه کنید تا "روزی" شما رو ببینه...

یه خواسته ای دارم نمیشه، اون چیزی هم که میشه تمایل ندارم.

[=arial]در پی هر چه هستیم ، همانیم

اما حالم اصلا خوب نيست. فشار جنسي اذيتم مي‌كنه. كمتر روزي هست كه فشار زير شكمم نداشته باشم.

[=arial]خدا آیت های خودشو برای همه میفرسته...
یکی میبینه یکی نمیبینه و یکی هم نمیخواد ببینه
[=arial]آنچه از حرام به دست می آوریم از حلالش کم میکنند...

هر روز بغض مي‌كنم.

[=arial]قابل درکه

مي‌دونم نامه نگاري چاره فشار جنسيم نيست. ببخشيد بايد حرفام رو صريح بگم

[=arial]شمام ببخشید که ما هم باید حرفامون رو صریح بگیم تا دقیق بدونید مشکل چیه...

نمي دونم گفتن يا نگفتنش چه دردي دوا مي‌كنه يا نمي‌دونم اگه روزي برملا بشه اصلا آبرويي مي‌مونه.

[=compset][=arial]ان العزه لله جمیعا...

اون چند جايي هم كه قبلا رفته بودم، خيلي به صورت دختر نگاه مي‌كردم، ببينم خوشم مياد يا نه. هيچ نظري نداشتم، اما می‌دونستم دختر خوشگلتر می‌خوام.

[=compset][=arial]شما اسیر تصویر سازی شده اید...

بعد تو خواستگاري اصلا نميشه متوجه اندام جنسي (ران و باسن يا سينه) دختر شد. فقط حجم بدن مشخصه ميشه. اگه مادر یا خواهر هم ببینن فایده نداره، آدم خودش باید ببینه.

[=arial]نگاهتون بر خلاف سنتون هیچ رشدی رو نشون نمیده...[=compset]

من از بچگي از دخترهاي خوشگل خيلي خجالت مي‌كشيدم.

[=arial]حس اعتماد به نفس در شما رشد پیدا نکرده و این موضوع تا حدودی ممکنه به خانواده یا به ویژگی های شخصیتی شما مربوط باشه...

يه بار 6 سالم بود، يه فاميلي تازه ازدواج كرده بود اومده بود خونمون، زنش اونقدر خوشگل بود من اصلا از اتاق بيرون نيومدم رفتم تو کمد قایم شدم. مادر و پدرم هر کاری کردن نیومدم بیرون. حتي سر سفره شام هم نيومدم.

[=compset][=arial]شما مشکل روحی دارید و توصیه میکنم خودتون رو به [=arial]مراکز درمانی[=arial] معرفی کنید...

اون زماني هم كه مشغول سايتها بودم، عكس‌هاي برهنه دخترای خوشگل رو با جزئيات نگاه مي‌كردم يا عكس‌هاي با مايوشون رو. حتي اون موقع هم اميد نداشتم كه دستم به چنين دخترهايي برسه.

[=arial]متاسفانه با تنقلات اشتهای خودتون رو کور کردید...

البته اينجوري هم نيستم كه بخوام طرف مقابلم مثل مانكنها لاغر باشه يا برعكس مثلا سينه و باسن رو عمل كرده باشه.

[=arial]مشکل از ذهن آلوده شما نیست دوست من...
مشکل از امانت داری بیش از حد سوالاتتان می باشند...

الان خيلي وقت هيچ صحنه‌اي نديدم. به هيچ سايتي سر نزدم. حتي ماهواره هم نگاه نكردم. اما اگه ناخودآگاه يه دختر جذاب ببينم حتي در حد يك ثانيه، فكرم ميره سمتش. حتي پاي سريالهاي خودمون هم اگه يه هنرپيشه خوشگل ببينم با اينكه چشمام جذب ميشه، از پاي تلويزيون پا ميشم و بعد غصه مي‌خورم.

[=arial]آرزوهای سرکوب شده هست که در ایام جوانی به آن به صورت غیر مشروع دامن زدید...[=compset]

دوستاي كمي هم كه دارم هيچ كدوم اهل حرف يا شوخي زشت نيستن. مي‌دونم به لحاظ جذابيت‌هاي پسرانه چيزي ندارم. سنم هم كه مشخصه (37).

[=arial]سعی نکنید کمبود و نواقص خودتون رو از طریق دارایی های دیگران پوشش بدید...
[=mitra][=compset][=arial]به طرف مقابل هم حق بدید که دنبال بهتر از خودش باشه...

شما هم مي‌گيد بايد تو سن و زيبايي تناسب باشه. هنوز چشمم دنبال او دختره هست که گفته بودم و گفتم 22 سالش هست. می‌دونم فرشته نیست، اما چهره و اندامش رو خیلی خوشم اومده.

[=compset][=arial]چشم می بیند ، دل می خواهد... قصه یا غصه قدیمی و عمیقیست...

فكر مي‌كردم از حلال يك سهم دارم، سهمي كه مطابق ميلم باشه. اما از حلال هم محرومم.

[=compset][=arial]آنچه از حرام به دست می آوریم ، از حلالش کم میکنند...

کاش وقتی جوونتر بودم اقدام می‌کردم یا کاش پدر و مادرم اینقدر بی خیال نبودن.

[=arial]...

نمي دونيد چقدر در رنج و عذابم.

[=arial]بله

به اصطلاح خسر الدنيا و الاخره.

[=arial]حالا یه ... این حرفا رو نداره که ...

چرا خدا نمیذاره کسایی مثل من که به آخر خط رسیدن به این زندگی پر رنج خاتمه بدن؟

[=arial]نگران نباشید ، شمام آخرش میمیرین...

رهگذر آسمان;910202 نوشت:
سرجدتون موقع تائید تاپیکا حرمت سایت مذهبی رو نگه نمیدارین

[=arial]اینجا بیش از این که مرکز گفتگوی دینی باشه مرکز مشاوره هست ...
استحاله سیستمی که میدونید چیه؟!

...

[=arial] رسول خدا صلی الله علیه و آله در حجه الوداع خطاب به مردم فرمودند: «وَ لَا یَحْمِلَنَّکُمُ اسْتِبْطَاءُ شَیْ‏ءٍ مِنَ الرِّزْقِ أَنْ تَطْلُبُوهُ بِشَیْ‏ءٍ مِنْ مَعْصِیَهِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى قَسَمَ الْأَرْزَاقَ بَیْنَ خَلْقِهِ حَلَالًا وَ لَمْ یَقْسِمْهَا حَرَاماً فَمَنِ اتَّقَى اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ وَ صَبَرَ أَتَاهُ اللَّهُ بِرِزْقِهِ مِنْ حِلِّهِ وَ مَنْ هَتَکَ حِجَابَ السِّتْرِ وَ عَجَّلَ فَأَخَذَهُ مِنْ غَیْرِ حِلِّهِ قُصَّ بِهِ مِنْ رِزْقِهِ الْحَلَالِ وَ حُوسِبَ عَلَیْهِ یَوْمَ الْقِیَامَهِ».
[=arial]یعنی: «ای مردم مبادا تنگی رزق و روزی شما را وادار کند که آن را از راه معصیت و گناه فراهم کنید چرا که خداوند متعال روزی ها را بین خلق خودش به صورت حلال تقسیم کرده
و هرگز آن را به حرام تقسیم نکرده پس هر کس تقوای الهی پیشه کند و صبر کند بر تنگدستی خداوند متعال از روزی های حلال خود او را روزی دهد
و هر کس پرده اطاعت الهی را پاره کند (و روی به گناه و حرام بیاورد) و آن را زودتر از موعد الهی از راه حرام به دست آورد هم از روزی حلالش کم می شود
و هم روز قیامت بر آن حساب پس خواهد داد».

[=arial]کلینی، کافی: ۵ / ۸۰

موفق باشید

رهگذر آسمان;910202 نوشت:
سرجدتون موقع تائید تاپیکا حرمت سایت مذهبی رو نگه نمیدارین
حداقل شعور کاربرارو در نظر بگیرین دیگه
طرف تاپیک زده تو کل نوشته اش یه کلام از دین و خدا نگفته همشم در رثای شهوت سرکوب شده اش ناله میکنه
همون لحظه هم تائید میشه تا ابدهم میتونن سوال بپرسن و جواب بگیرن
اون وقت یه بدبخت دیگه میاد از سیروسلوک و مکاشفه و کرامت و خواب میپرسه
دوماه بعدش یکی میاد میگه انجمن دینی رسالتش این چیزا نیست خداحافظ بسته شد.

سلام
احسنت
بنده چندین بار اینجا موضوع گذاشتم که به هیچ وجه مورد زننده و جنسی درش مطرح نکرده بودم اما جنابان کارشناس موضوع رو تایید نکردن!
البته خیلی وقته متوجه شدم کارشناسان اینجا سلیقه ای برخورد می کنن نه دینی
و موضوعات جنسی بی شرمانه رو ظاهرا بیشتر تایید می کنن تا کلیک خورشون بالا بره

نیکوکار;910214 نوشت:
البته خیلی وقته متوجه شدم کارشناسان اینجا سلیقه ای برخورد می کنن نه دینی

بابت قضاوت و نگاه عادلانه شما تشکر می کنیم.

[="Times New Roman"][="Black"]

[=mitra]
چرا خدا نمیذاره کسایی مثل من که به آخر خط رسیدن به این زندگی پر رنج خاتمه بدن؟

یه کم به مدل حرف زدنت دقت کنی جواب سوالتو می گیری.

درسته اینجا مشاوره میدن و باید مشکلتو بگی ولی خیلی نیاز نیست وارد جزییات بشی و بعضی واژه ها رو به کار ببری. ( وقتی پستتو خوندم واقعا خندم گرفت )

به نظرم نگاه شما به ازدواج و انتخاب همسر شدیدا مشکل داره

و باید در مورد ازدواج مطالعه زیادی انجام بدی و پیشنهاد میکنم سی دی های خانواده موفق دکتر فرهنگ رو ببین یا در کلاسهاش شرکت کن.

رهگذر آسمان;910202 نوشت:

[=arial]ندبار متنو خوندم ولی متوجه نشدم
شما چرا انقد خودتو اذیت میکنی؟؟؟
تا جایی که من از نوشته های خودتون متوجه شدم
تنها انتظاری که از همسر آیندت داری هیکل و قیافشه
خب چرا نمیری یکی از همین مانکنای پشت ویترینو بخری ببری خونت؟
هم دردسرش کمتره هم خرجش تازه بهتم گیر نمیده که چرا جذاب نیستی
سنم که اصلا واسشون مهم نیست ....

سلام،
من هم ترجیح می‌دم با یک کارشناس خصوصی مشکلم رو بگم و سوال و جواب کنم. شما معلومه پسر مومن و پاکی هستی. من که وضعیتم مشخصه. اما هیچ وقت رو زخم کسی نمک نپاش. اگه از مسخره کردن و سرزنش من چیزی بدست میاری، حداقل حدیث زیر رو به خودت یاداوری کن:
كسى كه مؤمنى را براى گناهى سرزنش كند، نميرد تا خودش آن گناه را مرتكب شود.

موضوع قفل شده است