وضعیت روزه های گذشته و آینده فرد تازه مسلمان

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وضعیت روزه های گذشته و آینده فرد تازه مسلمان

سلام دوستان
من در سن 21 سالگی مسلمان شدم روزه ها ی قبلم چقدر است و چگونه باید بپردازم... در ضمن الان روزه نمی تونم بگیرم و از 19 سالگی تا کنون خونریزی در معده ام و زخم اثنی عشرم دارم که خطر مرگ را چند بار حس کردن و مانع از روزه ام تا کنون شده فقط ایام قدر می توانستم یک روز روزه می گرفتم
و به علت خونریزی هایی که قبلا در معده انجام داده بودم فکر کنم نزدیک دو سال اهن خونم افزایش نکرده. و حدس می زنم هر از چندگاهی معده ام خونریزی ولی این بار بدون درد می کند
دکتر متخصص معده منو از روزه منع کرد.
الان من چند ساله موندم چی کار بکنم روزه بگیرم بمیرم نگیرم
من الان کفاره هامو چطور بدنم و وضعیت گرفتن روزها در وضعیت فعلی برای من در چه صورت است؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

ایت الله خامنه ای. ایین های ابراهیمی بوده مثل اسلام

Reza551;908037 نوشت:
من در سن 21 سالگی مسلمان شدم روزه ها ی قبلم چقدر است و چگونه باید بپردازم... در ضمن الان روزه نمی تونم بگیرم و از 19 سالگی تا کنون خونریزی در معده ام و زخم اثنی عشرم دارم که خطر مرگ را چند بار حس کردن و مانع از روزه ام تا کنون شده فقط ایام قدر می توانستم یک روز روزه می گرفتم

با سلام و عرض ادب

برای دریافت پاسخ دقیق نام مرجع تقلیدتان و همچنین آیین قبلی را بیان بفرمایید.

با تشکر از همراهی شما

Reza551;908205 نوشت:

اگر کسی مجوسی یا یهودی یا مسیحی بوده و مسلمان شده، از همان موقعی که اسلام آورده مکلف می شود، بنابراین نماز و روزه و دیگر اعمال گذشته اش قضا ندارد.

Reza551;908205 نوشت:

با سلام و عرض ادب

اگر کافر بوده و مسلمان شده قضای نمازها و روزه هایی که در حال کفرنخوانده است واجب نیست البته بعد از اسلام هم اگر روزه گرفتن برایتان ضرر دارد روزه برشما واجب نیست و اگر بیماری تا ماه رمضان سال بعد ادامه پیدا کند قضای روزه ها واجب نیست و فقط برای هر روز باید 750 گرم گندم یا آرد یا نان و.. به فقیر به عنوان کفاره بپردازید.

استفتاء شفاهی از دفتر مقام معظم رهبری در قم

ببخشید اگر قضای روزه تا ماه رمضان سال بعد هم ادا نشه تکلیف چیه ؟ هم باید روزه قضا گرفته بشه و هم کفاره ؟
ممنون

حلما66;908960 نوشت:
ببخشید اگر قضای روزه تا ماه رمضان سال بعد هم ادا نشه تکلیف چیه ؟ هم باید روزه قضا گرفته بشه و هم کفاره ؟

با سلام و عرض ادب

در جایی که قضای روزه واجب باشد غیر از بارداری و شیردهی خانمها که مساله خاصی است، فرد باید علاوه بر قضای روزه، کفاره هم بپردازد یعنی همان 750 گرم گندم یا آرد یا برنج یا نان را برای هر روز قضا به فقیر صدقه دهد.

رساله مراجع، احکام قضا و کفاره روزه

موضوع قفل شده است