جمع بندی روابط همکاران آقا و خانم در محل کار

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روابط همکاران آقا و خانم در محل کار

سلام خدمت کارشناسان و اسک دینی ها
حدود هشت ماهی هست که در یک شرکت خصوصی مشغول به کار شده ام. خداروشکر کارفرمای خوبی دارم و خیلی مقید به اسلام و واجبات است درحدی که برنداشتن چادر را الزامی میدونه و ادمه خیلی خوبیه. مشکلی که وجود داره اینکه دوهفته ای میشه سرکارم احساس می کنم که دوتا از همکارانم با هم ارتباط دارند.
چندمورد هم دیدم اما باورم نمیشد. همه ی همکاران تویه یه سالن هستیم و همه ی میزها وسیستم ها اونجاست و نه اتاقی داریم و نه چیزی و سرکار دوربین هم هست.
ساعت کار ما تا 4:30عصر هست.فقط ماسه تا دفتر بودیم.اون اقا و اون خانم و من.هردو کلید دفتر را دارند. اولین مورد که ازش دیدم ساعت 4ونیم شد که اون خانم گفت من منتظر دوستم هستم. خیلی منتظر شد. منم دیدم حالا که بچه ها هستند منم بمونم اضافه کاری کنم. ساعت 5شد 5نیم شد دوست اون خانم نومد اذان شد دیدم هرچقدر میمونم دوستش نمیاد اخرسر هرطوری بود من رفتم و اون دوتا تنها موندند. یعنی اصرارشون بر این بود که من برم زودتر
توی این دوهفته به وضوح دارم میبینم که وقتی کارفرمام نیست مداااااام باهم اس بازی میکنند
اون اقا که از در میرسه اون خانم با نگاهش دنبالش میکنه تا بشینه سرجاش
مدام باهم اشاره ای صحبت میکنند
یا دنبال بهانه هستند تا من بیرون برم و تنها بشند
یا اون خانم موقع نهار برای اون اقا لقمه میگیره!! بااینکه کارفرمام قانون گذاشته که غذا بین خانمها واقایون نباید تقسیم کنند
دیروز به وضوح دیدم که یواشکی چیزی رو جابجا کردند
یا ازاینجور مسائل همش پیش میاد.
خیلی دارم اذیت میشم چون بالاخره محل کارمن هم هست و من برای رسیدن به اینجا خیلی تلاش کردم! هم اینکه نمیخام کارمو و اعتبارمو از دست بدم هم اینکه از رفتار اینها بدم میاد. چندروز پیش به اون همکاره اقام به گوشه پیام زدم که زاویه دید خانمها 160درجه است حتی با اینکه سرشونو نچرخونن پشت سرشونو میبینن. قصدم از این پیام این بود که ایشون بفهمه من متوجه ریان شدم و یه مقداری رعایت کنه بقول معروف خجالت بکشه. اما تنها جوابی که ازش گرفتم این بود که زوددارین قضاوت میکنین و من با اون خانم شش ساله همکارم و من مسئول رفتار بقیه نیستم!!

به نظرم اومد تا به کارفرمام بگم جریانو. اما دیدم اگه بهش بگم و رفتار کارفرمام باهاشون عوض بشه اونوقت اونام مطمئنا حاشا میکنن و دنبال بهانه ای برای خراب کردن من میگردند و درنتیجه منو جلوی کارفرمام خراب میکنن و کارمو از دست می دم و نهایتا یه همکار خبرچین تلقی میشم!

بنظرتون چطوری چه راهی چه کاری انجام بدم تا اینها حداقللللل سرکار بس کنند از این رفتارشون؟؟
چون خیلی ذهنمو مشغول کرده. محیط کاره منم هست!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بصیر

[="Tahoma"][="Blue"]

zahra1370;907731 نوشت:
بنظرتون چطوری چه راهی چه کاری انجام بدم تا اینها حداقللللل سرکار بس کنند از این رفتارشون؟؟
چون خیلی ذهنمو مشغول کرده. محیط کاره منم هست!!!

باسلام و عرض ادب خدمت شما
با توجه به این که به ظاهر، مخفیانه با هم در ارتباط هستند و کار خطایی در ملاء عام انجام نداده اند و شما با زیرکی و ریز بینی که داشتید متوجه برخی رفتارهای آنها شده اید، لازم نیست که کاری انجام بدهید و اگر بیش از این جلو بروید، جنبه ی تجسس پیدا می کند که تجسس هم حرام است و قرآن می فرماید:«و لا تجسسوا».
آنها کارشان مخفی است در هر صورت جوری نبوده که سایرین بفهمند، اگر کارشان علنی بود سایرین هم بو می بردند، همین که آشکارا نیست شما هم چیزی نگویید و وظیفه ای هم ندارید زیرا اگر چیزی به آنها بگویید آنها می توانند انکار کنند چون بالاخره کارشان جای توجیه دارد هر چه بگویید آنها یک توجیهی می کنند ولو توجیه غیر منطقی. (در هر صورت می توانند از خودشان دفاع کنند)
موقعی لازم است امر به معروف کرد یا جلوی منکر را گرفت که حرکتی علنی از آنها ببینیم و اگر هم چیزی بگوییم به خاطر این است که جلوی فساد و اشاعه ی آن و عادی جلوه کردن گناه در چسم مردم را بگیریم و الا اگر دو نفر می خواهند مخفیانه با هم خطایی بکنند خودشان می دانند ما کاری نداریم خودشان در آتش قرار می گیرند وقتی خودشان نمی خواهند خوب باشند ما اصراری بر هدایت آنها نداریم مگر این که احساس کنیم اقدام ما اثر دارد.
لذا شما نیازی نیست حرکتی بکنید تجسس هم نکنید اگر با این خانم دوست هستید و برخوردی خطا از ایشان دیده اید، همان برخورد را به ایشان تذکر بدهید و الا بیش از این وظیفه ای ندارید.[/]

موضوع قفل شده است