خانواده ی مشکل دار همسرم

تب‌های اولیه

44 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانواده ی مشکل دار همسرم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام
من نزدیک به یکساله و نیمه عقد کردم
بعد از ازدواج متوجه شدم مادرزنم به پدر زنم خیانت کرده و زندگیشان در استانه طلاق قرار دارد در صورتیکه قبل از ازدواج و دوران خواستگاری ظاهرا همه چیز در خانوادشان خوب و خوش بود، و البته بعدها فهمیدم این خیانت اولین بار نبوده و ظاهرا یک دو مورد دیگه سابقه داشته در صورتیکه مادرزنم فردی محجبه و نماز خون هست و به سختی کسی در جریان این موضوع نباشه ، این موضوع رو باور و قبول میکنه
بهر حال زندگیشان تا لب مرز طلاق رفت و برگشت و ختم به خیر شد ولی ظاهرا الان هم شرایط مطلوبی بلحاظ روابط عاطفی در زندگی ندارند.
از طرفی یکی از خواهرزنهایم هم فردی است که بلحاظ اخلاقی مشکلات متعددی داره .

ولی سایر افراد خانواده همسرم افراد خوب و محترمی هستند و همینطور همسرم که بسیار دختر خوب و فهمیده ای هست و بسیاری از صفات بد اطرافیانش را ندارد.

سه موضوع در ارتباط با خانواده همسرم :

یکی اینکه از یک طرف میگن اگه دیدی یک نفر شب گناه کرده حق نداری صبح به چشم گناه کار بهش نگاه کنی چون ممکنه توبه کرده باشه ، از طرفی وقتی با خودم فکر میکنم مادرزنم فردی بوده که با فرد یا افراد دیگه ای غیر از پدرزنم ارتباط داشته و خیانت کرده ، واقعا حس بدی و گاها چندشی نسبت به ایشان (فقط در دلم و نه در ظاهر ) بهم دست میده و از طرفی چون این موضوع ظاهرا بیش از یک بار و در دوره های زمانی مختلف اتفاق افتاده و..... تکلیف دینی و اخلاقی من در این شرایط چیست؟

موضوع دوم اینکه من به مادرزنم و یکی از خواهرزنهایم که در بالا اشاره کردم ، برای همسرم بعنوان "دوست ناباب" نگاه میکنم ، مثلا زمانیکه همسرم با مادرش به بیرون از منزل مراجعت میکنه ترس این رو دارم که نکنه اخلاقهای بد و زشتی که مادرش داره ممکنه هنوز در وجودش داشته باشه و به همسرم منتقل بشه و برای همین خیلی علاقه ای به رفت و امد همسرم با این گروه از اعضای خانوادش رو ندارم ولی مگر چنین چیزی ممکنه؟ در حالیکه اگر در دوستان یا اقوامشان چنین افرادی بودند قطعا اجازه رفت و امد با ایشان به همسرم نمیدادم ولی مگر در رفت و امد و با خانواده درجه یک همسرم چنین چیزی ممکنه؟ لطفا در این زمینه هم راهنمایی فرمایید

و موضوع اخر هم بحث فرزندان من در اینده هست ان شالله ، که چطور و چقدر با این خانواده رفت و امد داشته باشند؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
شرایط شما را درک می کنیم .
بزرگوار اگر این مسائل را از قبل متوجه می شدید وظیفه شما فرق می کرد ولی الان در یک شرایطی هستید که ازدواج کرده و بالاخره این خانواده چنین مشکلاتی را دارد و بهتر است مشکلات حاضر را مدیریت کنید، آنچه می تواند در زندگی شما ایجاد آرامش کند:
ان شاء الله این فرد از خطاهای خود توبه کرده و به فکر اصلاح خودش هست و خدا او را پذیرفته، با این رویکرد نگاه شما برای ایشان تغییر خواهد کرد و این مطلوب است.
نگرانی از همسرتان:
اگر با همسرتان مهربان باشید و هر دو سعی کنید لذت با خدا بودن را در زندگی پر رنگ کنید در این صورت زندگی شما معنی دار شده و در واقع بیمه می شود، به طور کلی اگر زندگی ها رنگ و بوی معنوی به خود بگیرد و ارتباط معنوی با خدا بیشتر شود چنین خطرات احتمالی شاید در زندگی تحقق پیدا نکند پس اگر نگران همسرتان هستید روی این قضیه کار کنید و معنویت را در زندگی بیشتر کنید تا زندگی شیرین و پر دوامی را داشته باشید.
حضور در کنار خانواده و همسر و توجه به نیازهای عاطفی و خصوصا نیاز های جنسی در تدوام زندگی خیلی موثر خواهد شد که بهتر است این مسئله جایگاهش در زندگی شما روشن و توجه شود.
فرزندان از پدر و مادر خود روش زندگی سالم و صحیح را یاد می گیرند شما اگر در رفتار و گفتار خودتان رعایت کنید شاهد موفقیتهای خوبی در زندگی خواهید شد.
در بحث تردیداعتماد به همسر به خاطر مسائلی که مطرح کردید بهتر است زوایه دید خودتان را تغییر بدهید و از قضاوت و داوری نا عادلانه و سوء ظن بپرهیزید که شیرینی زندگی را برایتان تلخ می کند، شما اعتماد بکنید و مسئله ایمان و تقوی و ارتباط با خدا را در برنامه زندگیتان احیا کنید، امید است زندگیتان سالم بماند و لغزشی صورت نگیرد.
معمولا لغزش ها به خاطر کاستی ها و خطاهایی است که ایجاد می شود و شما باید به دقت در زندگی حساس بوده و زندگی را عاقلانه و لذت بخش بسازید.
پس جای نگرانی نیست، فقط سعی کنید رفتار و برخوردتان صحیح و رابطه گرمی با همسرتان داشته باشید و به عملکرد دیگران خصوصا مادر خانمتان خیلی حساس نشوید. هر کسی مسئو ل رفتار و زندگی خودشان هستند و شما هم مسئول رفتار خودتان هستید و بهتر است متمرکز در رفتار خودتان شوید تا زندگی را بهتر و لذت بخش تر درک کنید.

از کارشناس محترم درخواست دارم که قبل از ازدواج رو هم بگین

منم خواستگاری داشتم که خودش موقعتش خ خوب بود اما والدینش از هم جدا شده بودند و پدرش ازدواج مجدد داشت
عده ای گفتند که چون رنج مادرشو دیده عبرت گرفته و عده ای گفتند ک اتفاقا قبح این موضوع براش ریخته و نمیتونی تو زندگی اروم باشی

نهایتا جواب منفی دادیم

من واقعا دیگ خسته شدم!!! یعنی چی هرجا حرف از خیانت و خیانت کار زده میشه حتما خانم خائن، محجبه و نماز خون و البته مومن هست؟

آقایی که سوال رو پرسیدی دونستن این که اون خانم محجبه و نماز خون هست چه کمکی در کیفیت پاسخت میکنه واقعا؟

مسئولین محترم ارجاع سوالات حواستون هست؟

فکر کنم میتونید این بخش هارو که نه تنها تاثیری در کیفیت پاسخ دهی نداره بلکه باعث تخریب ذهن جوانان مومن میشه رو حذف کنید!

یاس...;909037 نوشت:
از کارشناس محترم درخواست دارم که قبل از ازدواج رو هم بگین

با سلام و احترام
واقعا جا دارد که انسان قبل از ازدواج نهایت دقت و تحقیق لازم را انجام بدهد و تصمیم احساسی و بدون تحقیق و تناسب معمولا عاقبت خوشی را ندارد و می تواند مثل همین قضیه مختصری سخت باشد.

shsina;909041 نوشت:
من واقعا دیگ خسته شدم!!! یعنی چی هرجا حرف از خیانت و خیانت کار زده میشه حتما خانم خائن، محجبه و نماز خون و البته مومن هست؟

آقایی که سوال رو پرسیدی دونستن این که اون خانم محجبه و نماز خون هست چه کمکی در کیفیت پاسخت میکنه واقعا؟

فکر کنم میتونید این بخش هارو که نه تنها تاثیری در کیفیت پاسخ دهی نداره بلکه باعث تخریب ذهن جوانان مومن میشه رو حذف کنید!

سلام.
من فکر میکنم کاره آمریکایی هاشت ....

مارینر;910249 نوشت:
سلام.

سلام

فعلا مهم نیست کاره چه کسی هست، مهم اینه که دارن با ذهن جوونها بازی میکنن. و مثل همیشه مسئولان سایت که جزوی از مجموعه ی مسئولان دولتی هستند هیچ اهمیتی نمیدهند.

خانم مارینر اینقدر ژست "شبهه روشنفکری" نگیرید، این ۲ سال حضورتون در این سایت باید تاثیری در طرز تفکراتتون گذاشته باشه؛ حداقل اگر کسی اسلام را قبول داشته باشد نمیتواند مثل شما فکر کند.

مارینر;910249 نوشت:
سلام.

سلام
خیر ن آمریکا و ن انگلیس و ن ووو
ربطی ندارن !!!!!!
مذهبی هم یک انسان مثل من و شما است !
ن معصوم است ! ن عاری از خطا و اشتباه و گناه
فقط
یک فرقی که دارد !
حد و حریمی و یک سری خطوط قرمزی برای خودش قائل اس .
همین ....

مارینر;910249 نوشت:
سلام.

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگوار شما اهل بحث و گفتگو هستید،و این خیلی خوبه،همین که عقایدتون رو مطرح میکنید عالیه..اما هر چیزی در جای خودش قشنگه..
یک چیزی اگر شورش در بیاد ممکنه باعث آزار اطرافیان بشه.
ایشون یک انتقاد سازنده و صحیح کردند،چه ربطی داشت به این اظهار نظر شما؟چرا همه چیز رو با عینک سیاسی میبینید..
مطمئنا دیگران پاسخ خواهند داد و باعث میشه تاپیک منحرف بشه.
بنده از شما خواهش میکنم تجدید نظر بفرمائید.
شخصا تاپیکی که شما یک طرف بحث آن هستید را ترک میکنم،چون میدانم،هرگز قانع نمیشوید و انقدر جهت دهی سیاسی میکنید که از اصل تاپیک چیزی نمیماند.
گاها تحلیل های زیبایی میفرمایید،اما عرض کردم هر چیزی در جای خودش زیباست..
شما میتونید صدها تاپیک ایجاد کنید و شبهاتتون رو مطرح کنید،این سایت ابایی از پاسخگویی ندارد،اما اینکه در همه ی تاپیک ها بدنبال زیر سوال بردن مبانی اعتقادی دیگران باشید،اخلاقی نیست

shsina;909041 نوشت:

موافقم
عشق بازی دگر و نفس پرستی دگر است
مومن نشانه و مصادیقی دارد،هرکسی پیشانی اش کبود و تسبیح در دست داشت که مومن نیست
این مناسب نیست که به فرد بد کاره بگوییم خیلی مومن است.

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

shsina;909041 نوشت:

در ابتدا از انتقاد شما و از اینکه در این امور دغدغه دارید ممنونم

اما در خصوص مطلبی که فرمودید لازم است عرض کنم که:

اولا همانطور که در پست اول گفته ام و اصولا در سوالاتی که با ایدی خودم مطرح می کنم سعی و تلاش بر رعایت امانت است:

مدیر ارجاع سوالات;906833 نوشت:

سلام

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

وقتی کاربری به ما اعتماد می کند و متن سوالش را برای من ارسال می کند من چگونه و با چه مجوزی می توانم در سوال او دست برده و آن را ویرایش نمایم؟

شما اگر سوال تان را برای من ارسال نمایید و بعد متوجه شوید که بخشی از سوال شما ویرایش شده چه حالی به شما دست می دهد؟

ضمن اینکه در اکثر موارد اگر نیاز به ویرایش بوده قبل از ارسال تاپیک و با هماهنگی و اطلاع کاربر ، سوال شان ویرایش شده

و نکته آخر:

متدین بودن یک امر ظاهری نیست تا از روی ظاهر یک فرد بگوییم وی فرد متدینی است.

بلکه امری نسبی است؛ چه بسا از دید من یک فردی متدین باشد اما از نظر شما نباشد و یا برعکس

سطح دینداری هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است

و نباید اشتباه یک فرد به ظاهر متدین را برای همه افراد متدین و مذهبی نوشت.

ان شاء الله خداوند عاقبت همه مان را ختم بخیر بگرداند.

آمین یا رب العالمین

shsina;910253 نوشت:
سلام

فعلا مهم نیست کاره چه کسی هست، مهم اینه که دارن با ذهن جوونها بازی میکنن. و مثل همیشه مسئولان سایت که جزوی از مجموعه ی مسئولان دولتی هستند هیچ اهمیتی نمیدهند.

خانم مارینر اینقدر ژست "شبهه روشنفکری" نگیرید، این ۲ سال حضورتون در این سایت باید تاثیری در طرز تفکراتتون گذاشته باشه؛ حداقل اگر کسی اسلام را قبول داشته باشد نمیتواند مثل شما فکر کند.

کاربر محترم شما چی حواستون هست؟؟؟!!!!!
کجای قرآن و حدیث اومده که نباید این موضوع گفته بشه

آقا سینای گرامی سلام .
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین ...

من تا به حال هر چی بدبختی کشیدم از انسانهای مومن بوده ... حالا شما میخواین بگین مومن بوده اند یا نبوده اند یا ... بماند ... من کسی رو که یک عمر نماز میخونه ؛ واجباتش رو انجام میده و اعتقادات بخصوصی رو داره رو مومن میدونم .

تا حالا یک بار نشده که من از یک انسان عادی پاتک بخورم ... حتی یک بار ...

مساله اینجاست که وقتی من انسانی رو میبینم که داره هر روز ورزش میکنه ... بدنی ورزیده داره ... هر هفته کوه نوردی میکنه و ... نام ورزشکار روش میزارم ... ولی وقتی کسی ظاهری مومنانه داره ؛ واجباتش رو انجام میده ؛ از منکرات فاصله میگیره ؛ و بعد از اینکه سالها این کار رو انجام میده ولی به دلیل انسان بودن خطایی ازش سر میزنه ... شما نام مومن بودن رو میخواین از روش بردارین و مثلا به افرادی دیگر با نوعی نگرش دیگر بچسبونینشون ...

خاطرات بسیار بسیار زیادی از آدمهایی دارم که مذهبی بودند ... و روزگار سختی در کنارشون داشتم . ولی الان نه وقتش رو دارم و نه حوصله اش رو دارم که بخوام تایپشون کنم .

مشگلی که شما و امثال شما دارین ( از نوع نگاه آدمی مانند من ) این هستش که هنوز عقلانیتتون ماله زمانه قبل از گالیله هست که فکر میکردند و تخیل میکردند زمین مرکز دنیا هست و بقیه کرات دارن به دور زمین میگردند .

یک انسان مذهبی ... مومن یا هر اسم دیگری که میخواهید روش بزارین ... به دلایل متفاوتی ممکن هست که به سمت دین اومده باشه و به دلایل متفاوتی ممکن هست که از اون فاصله بگیره ... ممکن هست در ابعادی دوست داشته باشه که اعمال مذهبی رو انجام بده و در ابعادی دوست نداشته باشه انجام بده و ...

اتفاقا خوب و درست هست که در درون چنین سایتهایی چنین مطالبی هم گفته بشه .... و انسانها نسبت بهش علم پیدا کنند ... تا خدایی نکرده رکب نخورن ...

جناب آقا سینا ...
دنیا طوری درست شده که نیکی ؛ خوب بودن ؛ خوش اخلاق بودن ؛ مذهبی بودن ؛ متور حرکت و قدرت هست .
دنیا طوری ساخته شده که بدی ؛ بد رفتار کردن ؛ بد اخلاق بودن ؛ کلاه برداری ؛ لامذهب بودن ؛ محکوم به سکون و شکست هست .

اون کسایی که دارن ظلم میکنند ؛ کلک میزنند ؛ فریب میدهند ... متوری از خوب بودن و خوش اخلاق بودن و مذهبی بودن درست میکنند و سوارش میشن ... و زمانی که فرصت براشون جور شد ...

بد رفتار میکنند ؛ بد اخلاق میشن ؛ کلاه برداری میکنند ؛ لامذهب میشن ...

و دوباره روز از نو ... روزی از نو ...

مذهبی بودن ... چهره مذهبی داشتن ... اخلاق مذهبی داشتن ... حالت پیش روندگی داره ... اینی که اون شخص در چنان زمان و چنان فرصتی چه به صورت آگاهانه و چه به صورت ناآگاهانه چه نوع رفتاری از خودش نشون میده بحثی دیگر است .

shsina;909041 نوشت:

دوست عزیز
متاسفانه این موضوعات چه خوشایند ما باشد چه نباشد ، بخشی از واقعیات هست.
ممکن هست فردی باشد که بهترین نماز خوان باشه اما پر از فساد و فحشای درونی باشه و یا فردی بهترین حجاب رو داشته باشه و پر از مشکلات اخلاقی باشه کما اینکه در جامعه امروزی کم نیستند از این دست افراد.

به همین خاطر در احادیثی از پیامبر و ائمه اطهار نقل شده که ایمان افراد به نماز خواندن و روزه گرفتن و... نیست ، بلکه ایمان فرد در امانتداری و صداقت فرد هست.
حال ما برای همسر گزینی ایمان جزو ملاکهای ما هست ، اما بر اساس چه استانداردهایی ایمان طرفمون رو میسنجیم؟ بر اساس استانداردهای خودمون که نماز و حجاب هست؟ یا بر اساس استانداردهایی که بزرگان دینی ما به ما رهنمود داشته اند؟ مثل همین امانتداری و راستگویی و حیا و....

به شما قول میدهم خیلی از این اختلاسگران کلان کشور جزء نمازخوانهای حرفه ای بوده اند ...
دوستی میگفت خانمی رو میشناسم محجبه ، سجاده عبادتش داخل منزلش پهن بود ، اما به بدترین شکل ممکن به همسرش خیانت کرد... ایا این خانم مججبه و نمازخوان و عابد ، اگر در امانتی که خداوند بهش داده بود (همسرش ) امانتدار بود و زهد و تقوا داشت کارش به اینجا میرسید؟

به نظر من به دین نباید نگاه کاریکاتوری داشت و یک بعد را بزرگ کرد و از سایر اجزای که گاها مهمتر هستند غافل شد ، مخصوصا اینکه در حوزه های بسیار مهمی مثل همسرگزینی به هیچ وجه نباید گول ظواهر رو خورد و بر اساس استانداردها و ادرسهای دینی به هویت واقعی افراد تا حدی پی برد.

قطعا نماز و روزه و حجاب و... جزو اوجب واجبات هست و هیچ شکی در این موضوع و اهمیت این مسائل نیست ، اما اگر ملاک سنجش ایمان افراد نماز و روزه و حجاب شد هیچ گاه نمیتونیم باور کنیم و تشخیص دهیم خوارج و خوارج ها که پیشانیها و زانوهای پینه بسته بر اساس عبادت زیاد داشته اند ، دشمنان درجه یک دین بوده اند. و فکر میکنیم اینها افسانه بوده اند.

امام صادق عليه السلام :

لا تَغتَرّوا بِصَلاتِهِم و َلا بِصيامِهِم، فَإِنَّ الرَّجُلَ رُبَما لَهِجَ بِالصَّلاةِ وَ الصَّومِ حَتّى لَو تَرَكَهُ استَوحَشَ ، و َلكِنِ اختَبِروهُم عِندَ صِدقِ الحَديثِ و أداءُ الأمانَةِ؛

فريب نماز و روزه مردم را نخوريد، زيرا آدمى گاه چنان به نماز و روزه خو مى كند كه اگر آنها را ترك گويد، احساس ترس مى كند، بلكه آنها را به راستگويى و امانتدارى بيازماييد.

كافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 104، ح 2

موفق باشید.

با نام و یاد دوست

سلام

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید:Gol:

هو العالم

با سلام و عرض ادب

بنده صاحب نظر نیستم ولی انچه که ظاهرا به حق و حقیقت نزدیک هست را در اختیار شما قرار میدم:

1-اولا برای اثبات خیانت یک خانم یا اقا 4نفر باید شاهد باشد (ما نمیتوانیم به کسی به چشم یک گناه کار نگاه کنیم مگر ما خودمون معصومیم؟!در ضمن گناه گناه است و بزرگ کوچک ندارد)وقتی با چشم خودتون ندیدید نباید تهمت بزنید
2-این مشکل خیانت بین اون زن و شوهر بوده و به خودشون ربط داره (این شوهر اون خانومه که باید شاکی باشه و ببخشه یا نبخشه و تصمیم همه چی با خود اون شوهر هست)
3-همه ی انسانها چه مسلمان چه مسیحی چه نمازخون و چه کافر ممکن الخطا هستند و تا زمانی که حق الناس در گردنشون نباشه ما نمیتونیم با انگشت گناهکار به اون اشاره کنیم شاید خدا بخشیده باشه
4-تازه گیریم که مادر زن خیانتکار بوده (شما از کی فهمیدید که ایشون خیانت کرده اند ؟ یعنی قدمت این خیانت به چند سال پیش یا چه زمانی برمیگرده؟)اگر تاثیری روی دخترش داشت تا الان تاثیر گذاشته بود
5-ولی اگر همسرتون و خودتون دیدید که مادر زن داره از راه بدر میکنه میتونید از اون افراد فاصله بگیرید

در ضمن شما تا حالا رفتار بدی از مادر زنتون دیدید؟ خب اون به شوهر خیانت کرده در مورد افراد دیگر که بدی نکرده؟ درسته؟

سلام

باید ب هرکسی و چیزی بی جهت جنبه قداست تدهیم!
باید بدانیم اخلاقیات انسان نسبی است !!!!
گاهی شرائطی برای انسانها رقم می خورد
در مقاطعی بهترین عملکردی را داشتن . اما در جایی دیگر همان انسان از دیدگاه و اعتقادات و اخلاقیات ش زاویه گرفت !
حالا چه متوجه هستیم . چه خودمان را به ندانستن بزنیم !
باید بدانیم چه مذهبی و غیر مذهبی تابع شرائط محیط خانواده و جامعه و دوستان است !
خیلی هم نماز و روزه می گیرن
یا مثلا هر کسی چهار تا مطلب از امامان و دین و انقلاب ووو نوشت
دال بر مومن بودن و تقوا و مهذب بودن افراد است !!!!!!!!
باید دانست همه ما لغلغه زبانمان قرآن و خدا و امامان ووو است !
انصافا یعنی هیچ خطا و گناهی نمی کنم !
ب اندازه سر سوزنی به جاده خاکی نزدیم!
بله گناه هم می کنیم ! ب جاده خاکی هم حالا چه با احتیاط یا بعضا با تخت گاز زدیم !
فقط فرق مان با غیر مذهبی ها در این است
دین مان را سپر دنیا می کنیم !
در دیداری حقیقی :-h یکسری ظرافت ها اس. که بر آن اساس شناخته می شوند !!!
باید به همه چیزی عاقلانه و منطقی نگاه کرد !
متاسفانه بقول دوستان این مشکلات در بین برخی از مذهبی ها یک حقیقت است !
متاسفانه حضور خانم های چادری در تلگرام و وانساب و ارتباط گیری با نامحرمان و گذاشتن تصاویر خود گویای این مطلب است !
پ.ن
البته خانم های متدین هم موجود دارن
که در گفتگو ی ضروری با نامحرم ها هم حتی پرهیز و نهایت احتیاط را می نمایند !

آرمین...;910304 نوشت:
سلام

باید ب هرکسی و چیزی بی جهت جنبه قداست تدهیم!
باید بدانیم اخلاقیات انسان نسبی است !!!!
گاهی شرائطی برای انسانها رقم می خورد
در مقاطعی بهترین عملکردی را داشتن . اما در جایی دیگر همان انسان از دیدگاه و اعتقادات و اخلاقیات ش زاویه گرفت !
حالا چه متوجه هستیم . چه خودمان را به ندانستن بزنیم !
باید بدانیم چه مذهبی و غیر مذهبی تابع شرائط محیط خانواده و جامعه و دوستان است !
خیلی هم نماز و روزه می گیرن
یا مثلا هر کسی چهار تا مطلب از امامان و دین و انقلاب ووو نوشت
دال بر مومن بودن و تقوا و مهذب بودن افراد است !!!!!!!!
باید دانست همه ما لغلغه زبانمان قرآن و خدا و امامان ووو است !
انصافا یعنی هیچ خطا و گناهی نمی کنم !
ب اندازه سر سوزنی به جاده خاکی نزدیم!
بله گناه هم می کنیم ! ب جاده خاکی هم حالا چه با احتیاط یا بعضا با تخت گاز زدیم !
فقط فرق مان با غیر مذهبی ها در این است
دین مان را سپر دنیا می کنیم !
در دیداری حقیقی :-h یکسری ظرافت ها اس. که بر آن اساس شناخته می شوند !!!
باید به همه چیزی عاقلانه و منطقی نگاه کرد !
متاسفانه بقول دوستان این مشکلات در بین برخی از مذهبی ها یک حقیقت است !
متاسفانه حضور خانم های چادری در تلگرام و وانساب و ارتباط گیری با نامحرمان و گذاشتن تصاویر خود گویای این مطلب است !
پ.ن
البته خانم های متدین هم موجود دارن
که در گفتگو ی ضروری با نامحرم ها هم حتی پرهیز و نهایت احتیاط را می نمایند !

من فک میکردم لق لقه درست هست

مدیر ارجاع سوالات;910262 نوشت:

وقتی کاربری به ما اعتماد می کند و متن سوالش را برای من ارسال می کند من چگونه و با چه مجوزی می توانم در سوال او دست برده و آن را ویرایش نمایم؟

شما اگر سوال تان را برای من ارسال نمایید و بعد متوجه شوید که بخشی از سوال شما ویرایش شده چه حالی به شما دست می دهد؟

ضمن اینکه در اکثر موارد اگر نیاز به ویرایش بوده قبل از ارسال تاپیک و با هماهنگی و اطلاع کاربر ، سوال شان ویرایش شده

قرار نیست رعایت امانت حتی به بهای اشاعه ی فحشا و تخریب ذهن جوانان باشه، مگر این اولین بار است؟ شما تاپیک های خیانت را ببینید در همه خانم خائن چادری و مومن هست! کاری ندارم به اینکه آیا مصداق مومن بودن چادر و نماز و تسبیح و غیره است، ظاهر است یا خیر، مهم این است که این مسئله در ذهن ما جوان ها تاثیر میزاره و یک نوع بدبینی نسبت به این قشر و البته حجاب و نماز ایجاد میکنه، این در حالی است که وجود این بخش ها در سوالات حتی تاثیری در کیفیت پاسخ کارشناس هم ندارد، پس لطف کنید کم کاری خود را با دلایل نا مربوط توجیح نکنید که واقعا دیگر فایده ای ندارد. و اگر واقعا به فکر ما جوانها هستید از دفعه بعد با هماهنگی های لازم این بخش ها را حذف کنید و به صورت عمومی نمایش ندهید!!!

روزنه;910293 نوشت:

حالا شما به مانتویی ها توهین می کنین که این کارها فقط مختص اوناست و کسی که چادر سرشه در هاله ای از تقدس قرار داره. در حالیکه انسان نباید قضاوت بکنه لطفا با واقعیت حرکت کنین و چیزی بهتون برنخوره .

با واقعیت حرکت کنیم؟ واقعیت چیه؟ واقعیت اینه که این کار مختص چادریاست؟ یا چی؟

واقعا متاسفام از این استدلال ها و برداشت ها، خدا آخر عاقبتمون رو به خیر کنه Fool

مولکول 68;910298 نوشت:
دوست عزیز

یعنی واقعا این صحبت های دوستان رو میبینم تازه دارم به عمق فاجعه که تو این کشور داره اتفاق میفته پی میبرم!!!

من دارم از تخریب ذهن جوانها و بدبین شدنشون نسبت به افراد مومن و نماز خون میگم که خود باعث میشه این افراد از این محبت ها و زیبایی ها فاصله بگیرند، کاربرای محترم سایت دارن برای من از واقعیت حرف میزنند!!!

همه میدونیم "گناه"، "گناه" است طوری که حتی پسر امام و پیغمبر هم مرتکبش میشوند چه برسد به یک فرد عادی... پس لطف کنید صحبت غیر منطقی و غیر موجه نزنید که هیچ ربطی به صحبت های من ندارد.

مارینر;910294 نوشت:
من تا به حال هر چی بدبختی کشیدم از انسانهای مومن بوده ...

و اینجا تجمعی از از مومنین پیدا کرده اید جهت عقده گشایی و تلافی شکست هایتان از ایشان؟

روزنه;910293 نوشت:
کجای قرآن و حدیث اومده که نباید این موضوع گفته بشه

سلام
روایتی که نقل فرمودید بسیار زیبا بود،اولین بار بود میدیدم و فوق العاده قابل استفاده بود برای بنده.
اما اینکه فرمودید در کجای قرآن و روایات آمده که فحشا نباید گفته بشود:
آیه:اِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ اَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ اَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الآخِرَهِ.....کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند
روایت: امام على بن موسى الرضا(علیه السلام) :«الْمُذِیعُ بِالسَّیِّیَهِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِالسَّیِّیَهِ مَغْفُورٌ لَهُ»؛ (آن کس که گناه را نشر دهد مخذول و مطرود است و آن کس که گناه را پنهان مى دارد مشمول آمرزش الهى است).
روایت:پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله):«مَنْ اَذَاعَ فَاحِشَهً کَانَ کَمُبْتَدِیِهَا»؛ (کسى که کار زشتى را نشر دهد، همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده)

[=arial]
روزنه;910293 نوشت:
حالا شما به مانتویی ها توهین می کنین که این کارها فقط مختص اوناست و کسی که چادر سرشه در هاله ای از تقدس قرار داره.

موافقم با شما که این تفکر غلطی است
ما حق نداریم راجع به هیچ شخصی قضاوت کنیم،ممکن است پاکی یک فرد مانتویی و حتی زنی غربی،از یک خانم که حجاب دارد بیشتر باشد
گاهی چادر ،چادر نیست،بلکه چند متر پارچه ی مشکی است که فرد روی سر خود می اندازد.....اما خود چادر حرمت دارد و نباید در مورد آن تبلیغ غلط شود
مارینر;910294 نوشت:
اتفاقا خوب و درست هست که در درون چنین سایتهایی چنین مطالبی هم گفته بشه

سوره مبارکه نور آیه19:اِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ اَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ اَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الآخِرَهِ.....کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند.
مردى خدمتش امام رضا علیه السلام آمده، عرض کرد: فدایت شوم از یکى از برادران دینى کارى نقل کردند که من آن را ناخوش داشتم، از خودش پرسیدم انکار کرد، در حالى که جمعى از افراد موثق این مطلب را از او نقل کرده اند، امام فرمود: (گوش و چشم خود را در مقابل برادر مسلمانت تکذیب کن، حتى اگر پنجاه نفر سوگند خورند که او کارى کرده و او بگوید: نکرده ام از او بپذیر و از آنها نپذیر، هرگز چیزى که مایه عیب و ننگ او است و شخصیتش را از میان مى برد در جامعه پخش مکن، که از آنها خواهى بود که: خداوند درباره آنها فرموده: کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند

[=arial]
مدیر ارجاع سوالات;910262 نوشت:
سعی و تلاش بر رعایت امانت است

سلام علیکم
حرمت مومن حرمت کعبه است،نباید با دست خودمان آن را بشکنیم
درست است که این نوع سوالات و مشورت خواستن مصداق اشاعه فحشا نیست،اما اگر لفط مومن در سوالی گفته شود و بدبینی نسبت به مومنین ایجاد شود که میشود، قطعا اشاعه فحشا خواهد بود
افرادی در جامعه هستند که بدون دلیل مومنان را در معرض تهمت قرار میدهند،چه برسد که خودمان هم به آن ها کمک کنیم،شما در همین تاپیک ببینید چه کسانی خوشحال شدند و هورا کشیدند...اظهاراتشان رو ببینید...ببینید چگونه سو استفاده کردند تا مومنین را بکوبند..

shsina;910253 نوشت:
سلام برادرفعلا مهم نیست کاره چه کسی هست، مهم اینه که دارن با ذهن جوونها بازی میکنن.مثل همیشه مسئولان سایت که جزوی از مجموعه ی مسئولان دولتی هستند هیچ اهمیتی نمیدهند.

[=arial]اگر چه با قسمتی از صحبتتون موافق بودم،اما ...
مجموعه ی سایت با دلسوزی و تلاش شبانه روزی ،روزانه ده ها شبهه ی ذهن همین جوانان را پاسخ میدهند ،بی انصافی است به علت یک اختلاف عقیده همه را زیر سوال ببریم

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]سلام و عرض ادب

این که صرف برداشت از چند تاپیک در یک سایت که مراجعه کنندگان آن غالبا مذهبی هستند چنین برداشت شود که بسیاری از خانم ها ی مذهبی گرفتار رفتار های خلاف عفت هستند از اساس اشتباه است. علت این برداشت شما (یا هشدار به این که ممکن است دیگران چنین برداشت کنند) عدم توجه به مبحث کفایت داده یا data sufficiency هست. به طور مثال

برای تعیین میزان باحجاب بودن جامعه به سراغ حوزه علمیه خواهران بروید به نتیجه ای میرسید که مثلا 100 درصد خانم های ایرانی از پوشش چادر استفاده میکنند و مثلا 40 درصد هم ضمن داشتن چادر روبنده هم دارند. که با واقعیت در تناقض است .

برداشتی که از مطرح شدن چنین تاپیک هایی میتوان داشت این است که

اولا احتمال داشتن روابط نا مشروع در بین مذهبی ها به طور قطعی منتفی نیست که یک واقعیت است و این مسایل در سال های اخیر با توجه به تهاجم فرهنگی رواج بیشتری پیدا کرده.

ثانیا اغلب این افراد از انجام چنین کارهایی پشیمان میشوند که به دنبال مشاوره گرفتن هستن وگرنه کسی که چنین مسایلی برایش مهم نیست اصلا به دنبال سوال کردن و اصلاح نیست .

ثالثا با توجه به اینکه این که اغلب مراجعه کنندگان سایت را قشر خاصی تشکیل میدهد به صورت خود به خود بیان مشکلات هم غالبا مربوط به همین گروه میشود و دلیلی بر بیشتر بودن این مسایل در بین مذهبی ها نسبت به غیر مذهبی ها نیست .

اینکه بخشی از مسایل سایت باعث قبح شکنی یک سری مسایل میشود درست است ولی اینکه صرف بیان چنین مطالبی را مساوی اشاعه فحشا بدانیم که خیلی اوقات به منظور جلوگیری و هشدار هم میتوان آن ها را به حساب آورد اندکی بی انصافیست. چون کسی در این این تاپیک ها چنین کاری را تشویق نکرده است و اغلب یا باعث ایجاد مشکلات در خانواده شخص شده یا باعث پشیمانی فرد هست یا مواردیست که اشخاص را متوجه آسیب ها و خطرات چنین روابطی میسازد.

و من الله توفیق

یا حق

[/]

تنهاترین سردار;910329 نوشت:
[=arial]
مجموعه ی سایت با دلسوزی و تلاش شبانه روزی ،روزانه ده ها شبهه ی ذهن همین جوانان را پاسخ میدهند ،بی انصافی است به علت یک اختلاف عقیده همه را زیر سوال ببریم

بله، خسته نباشند. اما!!! عملی ارزشمند است که داوطلبانه باشد!!! کارشناسان محترم با فعالیت در این مکان، اولا انجام وظیفه میکنند! دوما حقوق دریافت میکنند!

چند نفر متخصص دینی سراغ دارید که به صورت داوطلبانه در شبکه های اجتماعی انجام وظیفه کنند و به شبهات پاسخ بدهند؟ نزدیک به صفر در صفحات فارسی، و صفر در صفحات خارجی!!! تا جایی که اهل سنت محترم هنوز هم فکر میکنن ما امامان رو خدا میدونیم!!! ارزش این است برادر!

یک تاپیک جدید باب انتقاد (!) در این باره ارسال کرده بودم که مسئولین زحمت کش بدون اطلاع حذف کردند! اما همین مسئولین قادر نیستند موارد پر خطر تاپیک ها را با که شرایطی که ذکر شد؛ با اطلاع، ویرایش بکنند!!!

ختم کلام: آخوند ها اگر کارشان درست بود این همه جوون جلوی اسلام نمی ایستادند!!!

پ.ن. به نظرتون این ارسال ما حذف میشود؟

حق دوست;910334 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]سلام و عرض ادب

سلام

شما سوال و انتقاد رو دوباره مطالعه بفرمایید انشاءالله که موضوع روشن خواهد شد!

shsina;910311 نوشت:
با واقعیت حرکت کنیم؟ واقعیت چیه؟ واقعیت اینه که این کار مختص چادریاست؟ یا چی؟

واقعا متاسفام از این استدلال ها و برداشت ها، خدا آخر عاقبتمون رو به خیر کنه :|

واقعیت اینه که ایشون با اینکه چادری هستن به ظاهر گناه انجام دادن.
قرار هم نیست بگیم به صنف من برخورد
من یه مانتویی ام بنابراین فردا اگر کسی گفت فلانی مانتویی بود و این کار رو انجام داد باید باهاش برخورد بشه.
چادر یه لباسه و کسی که چادریه یعنی خود نما نیست و دوست داره حجابش برتر باشه حالا یه دوره چادر حالت عادی داشت و مرسوم بود ممکنه خیلیا از روی عادت چادری هستن منتها الان چادر شده یه سنگر و یه حریمی که نباید بهش چپ نگاه کرد و اگر کسی چادری بود یعنی مقدسه ولی به نظر من این خودنماییه

تنهاترین سردار;910329 نوشت:

و اینجا تجمعی از از مومنین پیدا کرده اید جهت عقده گشایی و تلافی شکست هایتان از ایشان؟

سلام
روایتی که نقل فرمودید بسیار زیبا بود،اولین بار بود میدیدم و فوق العاده قابل استفاده بود برای بنده.
اما اینکه فرمودید در کجای قرآن و روایات آمده که فحشا نباید گفته بشود:
آیه:اِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ اَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ اَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الآخِرَهِ.....کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند
روایت: امام على بن موسى الرضا(علیه السلام) :«الْمُذِیعُ بِالسَّیِّیَهِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِالسَّیِّیَهِ مَغْفُورٌ لَهُ»؛ (آن کس که گناه را نشر دهد مخذول و مطرود است و آن کس که گناه را پنهان مى دارد مشمول آمرزش الهى است).
روایت:پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله):«مَنْ اَذَاعَ فَاحِشَهً کَانَ کَمُبْتَدِیِهَا»؛ (کسى که کار زشتى را نشر دهد، همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده)

[=arial]
موافقم با شما که این تفکر غلطی است
ما حق نداریم راجع به هیچ شخصی قضاوت کنیم،ممکن است پاکی یک فرد مانتویی و حتی زنی غربی،از یک خانم که حجاب دارد بیشتر باشد
گاهی چادر ،چادر نیست،بلکه چند متر پارچه ی مشکی است که فرد روی سر خود می اندازد.....اما خود چادر حرمت دارد و نباید در مورد آن تبلیغ غلط شود

سوره مبارکه نور آیه19:اِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ اَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ اَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الآخِرَهِ.....کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند.
مردى خدمتش امام رضا علیه السلام آمده، عرض کرد: فدایت شوم از یکى از برادران دینى کارى نقل کردند که من آن را ناخوش داشتم، از خودش پرسیدم انکار کرد، در حالى که جمعى از افراد موثق این مطلب را از او نقل کرده اند، امام فرمود: (گوش و چشم خود را در مقابل برادر مسلمانت تکذیب کن، حتى اگر پنجاه نفر سوگند خورند که او کارى کرده و او بگوید: نکرده ام از او بپذیر و از آنها نپذیر، هرگز چیزى که مایه عیب و ننگ او است و شخصیتش را از میان مى برد در جامعه پخش مکن، که از آنها خواهى بود که: خداوند درباره آنها فرموده: کسانى که دوست مى دارند زشتى ها در میان مومنان پخش شود عذاب دردناکى در دنیا و آخرت دارند

[=arial]
سلام علیکم
حرمت مومن حرمت کعبه است،نباید با دست خودمان آن را بشکنیم
درست است که این نوع سوالات و مشورت خواستن مصداق اشاعه فحشا نیست،اما اگر لفط مومن در سوالی گفته شود و بدبینی نسبت به مومنین ایجاد شود که میشود، قطعا اشاعه فحشا خواهد بود
افرادی در جامعه هستند که بدون دلیل مومنان را در معرض تهمت قرار میدهند،چه برسد که خودمان هم به آن ها کمک کنیم،شما در همین تاپیک ببینید چه کسانی خوشحال شدند و هورا کشیدند...اظهاراتشان رو ببینید...ببینید چگونه سو استفاده کردند تا مومنین را بکوبند..

[=arial]اگر چه با قسمتی از صحبتتون موافق بودم،اما ...

ممنون از توجهتون اما طوری که شما از قرآن نتیجه گرفتین منم می تونم کلی حکم دربیارم به نفع خودم.
منظور این آیه با حرفی و بحث ما جداست. نتیجه ای که از حدیث خودم استنباط می کنم اینه که در خصوص افراد با دیدگان خودمون قضاوت نکنیم تنها خدا آگاه به اسرار اموره و انسان باید تنها به خودش مشغول باشه و از غرور دور حالا کسی که چادریه نباید انقدر مغرور باشه که تحمل یه ایراد هم نداشته باشه به نظرم دلیل فرار نسل های جدید از چادر هم یکیش این جبهه گیری هاست.
بله شر نباید رواج پیدا کنه کسی که اولین بار با لباسی ناخوشایند در جامعه ی با حجاب توی خیابون ها رفت و آمد کرد برای مثال و ترویج داد اون هست نه این حرفی که قبلا گفتم

shsina;910337 نوشت:
بله، خسته نباشند. اما!!! عملی ارزشمند است که داوطلبانه باشد!!! کارشناسان محترم با فعالیت در این مکان، اولا انجام وظیفه میکنند! دوما حقوق دریافت میکنند!

چند نفر متخصص دینی سراغ دارید که به صورت داوطلبانه در شبکه های اجتماعی انجام وظیفه کنند و به شبهات پاسخ بدهند؟ نزدیک به صفر در صفحات فارسی، و صفر در صفحات خارجی!!! تا جایی که اهل سنت محترم هنوز هم فکر میکنن ما امامان رو خدا میدونیم!!! ارزش این است برادر!

یک تاپیک جدید باب انتقاد (!) در این باره ارسال کرده بودم که مسئولین زحمت کش بدون اطلاع حذف کردند! اما همین مسئولین قادر نیستند موارد پر خطر تاپیک ها را با که شرایطی که ذکر شد؛ با اطلاع، ویرایش بکنند!!!

ختم کلام: آخوند ها اگر کارشان درست بود این همه جوون جلوی اسلام نمی ایستادند!!!

پ.ن. به نظرتون این ارسال ما حذف میشود؟

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر کمی آهسته تر..
از شما با این معرفت بالا بعید این تحلیل..
تحلیل منصفانه تحلیلی است که در آن نقاط قوت و ضعف با هم دیده شوند.
این قدر نشناسی است که این همه زحمت را نبینیم و بگوییم حقوق..این همه همکار اجرایی بدون یک ریال چشم داشت زحمت میکشند..اساتید و مدیران سایت واقعا دلسوزند و دغدغه دارند،حالا اگر مبلغی ناچیز دریافت کنند دلیل نمیشه بگیم زحماتشان بخاطر پول است

روزنه;910345 نوشت:
واقعیت اینه که ایشون با اینکه چادری هستن به ظاهر گناه انجام دادن.
قرار هم نیست بگیم به صنف من برخورد
من یه مانتویی ام بنابراین فردا اگر کسی گفت فلانی مانتویی بود و این کار رو انجام داد باید باهاش برخورد بشه.
چادر یه لباسه و کسی که چادریه یعنی خود نما نیست و دوست داره حجابش برتر باشه حالا یه دوره چادر حالت عادی داشت و مرسوم بود ممکنه خیلیا از روی عادت چادری هستن منتها الان چادر شده یه سنگر و یه حریمی که نباید بهش چپ نگاه کرد و اگر کسی چادری بود یعنی مقدسه ولی به نظر من این خودنماییه

من اصلا کاری ندارم که فلان خانم چادری و مومن فلان کارو کرده، حرف من اصلا یه چیز دیگست که خوشبختانه از بس سطح تحلیل دوستان بالاست متوجه نمیشن!

من میگم وقتی اون قسمت از صحبت که مستقیما در حال تخریب ذهن جوانان نسبت به حجاب و ایمان است و هیچ تاثیری در کیفیت پاسخ گویی ندارد چرا حذف نمیشود؟؟؟ من هرگز نگفتم چادری جماعت قدیس هستند و خطا نمیکنن، من دارم میگم سعی کنیم تا جایی که امکان داره ذهن جوانان رو نسبت به زیبایی ها تخریب نکنیم!!! بله اگر طرف می آمد میگفت خانم با حجاب کامل مانتو خیانت کرده من باز هم همین اعتراض را تکرار میکردم و میگفتم چه لزومی دارد که روی حجابش تاکید شود؟! چه کمکی میکند جز تخریب؟

---

در هر صورت دوستان بنده توانایی توجیح تک تک کاربران این سایت را ندارم، انشاءالله که با مطالب بالا متوجه منظور ما شده باشید. اگر پاسخی ندادم پیشا پیش عذر خواهی میکنم!

باسمه الحکم العدل

مولکول 68;910298 نوشت:
ممکن هست فردی باشد که بهترین نماز خوان باشه اما پر از فساد و فحشای درونی باشه

اصطلاحی که استفاده فرمودید خلاف کلام الله است:

"إن الصلوة تنهی عن الفحشاء و المنکر"نماز از ارتکاب فحشاء و فساد و منکرات منع می کند

این منع و نهی درونی و از آثار نماز است.اگر کسی بهترین نماز خوان باشد و یا به تعبیری

خوب نماز بخواند مرتکب فحشاء نخواهد شد و نماز خوانی که مرتکب فساد شده یا ریاکارانه

نماز خوانده یا خوب نماز نخوانده(با حضور قلب)و از آثار آن محروم شده است.

[=arial]

روزنه;910348 نوشت:
ممنون از توجهتون اما طوری که شما از قرآن نتیجه گرفتین منم می تونم کلی حکم دربیارم به نفع خودم.
منظور این آیه با حرفی و بحث ما جداست. نتیجه ای که از حدیث خودم استنباط می کنم اینه که در خصوص افراد با دیدگان خودمون قضاوت نکنیم تنها خدا آگاه به اسرار اموره و انسان باید تنها به خودش مشغول باشه و از غرور دور حالا کسی که چادریه نباید انقدر مغرور باشه که تحمل یه ایراد هم نداشته باشه به نظرم دلیل فرار نسل های جدید از چادر هم یکیش این جبهه گیری هاست.
بله شر نباید رواج پیدا کنه کسی که اولین بار با لباسی ناخوشایند در جامعه ی با حجاب توی خیابون ها رفت و آمد کرد برای مثال و ترویج داد اون هست نه این حرفی که قبلا گفتم

بسم الله الرحمن الرحیم
بنده با هر دو مخالفم،چه قشر مذهبی مانتویی ها رو افرادی بی قید بدونند و چه قشر غیر مذهبی به چادری ها تهمت بزنند،هر دو نا پسند است.
اما چادر و حجاب قداستی دارد هم سطح نماز که باید مراقب باشیم خدشه دار نشود.
بصیرت این است که گول ریش و چادر کسی را نخوریم،بی حجابی کسی هم کافر نکند فرد را در چشممان..
عاقبت بخیری مهم است،روزگار فراز و نشیب زیاد دارد،آیت الله ها گاهی عاقبت بخیر نمیشوند و شراب خورها میشوند..
اما دلیل نمیشود خطای یک آیت الله را در بوق و کرنا کنیم تا این جایگاه مقدس تخریب شود
حرمت چادر اگر شکست،در خیابان هم میشکند،آنوقت چادری ها هم متلک خور میشوند،اگر امروز هم شده اند بخاطر شکستن همین قداست است.
مردم عادت دارند،شما بگید فلان آخوند خطا کرد،میگویند،آخوندها خطاکارند..
لذا دقت کنیم...

تنهاترین سردار;910358 نوشت:
[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم
بنده با هر دو مخالفم،چه قشر مذهبی مانتویی ها رو افرادی بی قید بدونند و چه قشر غیر مذهبی به چادری ها تهمت بزنند،هر دو نا پسند است.
اما چادر و حجاب قداستی دارد هم سطح نماز که باید مراقب باشیم خدشه دار نشود.
بصیرت این است که گول ریش و چادر کسی را نخوریم،بی حجابی کسی هم کافر نکند فرد را در چشممان..
عاقبت بخیری مهم است،روزگار فراز و نشیب زیاد دارد،آیت الله ها گاهی عاقبت بخیر نمیشوند و شراب خورها میشوند..
اما دلیل نمیشود خطای یک آیت الله را در بوق و کرنا کنیم تا این جایگاه مقدس تخریب شود
حرمت چادر اگر شکست،در خیابان هم میشکند،آنوقت چادری ها هم متلک خور میشوند،اگر امروز هم شده اند بخاطر شکستن همین قداست است.
مردم عادت دارند،شما بگید فلان آخوند خطا کرد،میگویند،آخوندها خطاکارند..
لذا دقت کنیم...

سلام

توضیح شما بسیار جالب و منطقی بود !
ب نظر شما مذهبی به چه کسانی اطلاق می شود
یعنی هر خانم که چادری بر سر کند و یا آقائی ریش و یقه شیخی ب تن کند !
حالا یک نمازی هم بخوانند !
مذهبی گفته می شود !

تنهاترین سردار;910349 نوشت:
تحلیل منصفانه تحلیلی است که در آن نقاط قوت و ضعف با هم دیده شوند.

منتقد تنها نقاط ضعف را ذکر میکند، بنده نقد کردم نه تحلیل!

تنهاترین سردار;910349 نوشت:

این قدر نشناسی است که این همه زحمت را نبینیم و بگوییم حقوق..این همه همکار اجرایی بدون یک ریال چشم داشت زحمت میکشند..اساتید و مدیران سایت واقعا دلسوزند و دغدغه دارند،حالا اگر مبلغی ناچیز دریافت کنند دلیل نمیشه بگیم زحماتشان بخاطر پول است

اگر پزشکی بعد از ۲۰ سال درس خواندن بیمار نپذیرد، این پزشک چه ارزشی دارد؟ "هیچ"، چون این پزشک انجام وظیفه نمیکند! اما اگر این پزشک مطب بزند و در مقابل درمان، پول دریافت کند، وظیفه اش را انجام داده است و ما هم از این بابت از او تشکر میکنیم، خسته هم نباشد پولش هم نوش جانش! اما این ارزش نیست! اگر همین پزشک در راه بیماری را دید و با اینکه آن بیمار توانایی مالی نداشت، حاضر به درمانش شد، این میشود ارزش!!!

گروهی از آخوند های ما شامل پزشکان نوع اول هستند یعنی پزشک میشوند اما بیمار نمیپزیرند، یعنی در همان قم درس میخوانند در همان قم هم درس میدهند.

گروه دیگری هم شامل پزشکان نوع دوم میشوند و بیماران بدون استطاعت را درمان نمیکنند! یعنی چه؟ یعنی با اینکه آخوند مجترم در شبکه های اجتماعی حضور دارد، تشریف نمیبرد به صفحات معاندین تا پاسخ شبهات غالبا تکراری را بدهد! چرا؟ چون افرادی که آنجا هستند پول ندارند! یعنی چه؟ یعنی به هر دلیلی از این آخوند سوال نمیپرسند و به مراکز پاسخدهی مثل این مرکز مراجعه نمیکنند، آخوند های محترم ما هم عین خیالشان نیست و با خود میگویند پول بدهند (به مراکز مراجعه کنند) تا درمان شوند (سوالاتشان پاسخ داده شود) این گونه میشود که اروپاییان آتئیست مسلمان میشوند، جوانان مسلمان ما آتئیست! یا برادران اهل سنت هنوز هم فکر میکنند که امامان خدای ما هستند!

البته شاید گروه سومی هم باشد که اعضای آن تا به حال توسط کسی مشاهده نشده است!!!

آخوند در متن بالا = آخوند های متخصص، یعنی کسانی که تا سطوح بالای حوزه تحصیل کرده اند.

امیدوارم منظورم را رسانده باشم.

shsina;910350 نوشت:
من اصلا کاری ندارم که فلان خانم چادری و مومن فلان کارو کرده
حرف من اصلا یه چیز دیگست که خوشبختانه از بس سطح تحلیل دوستان بالاست متوجه نمیشن!

سلام سینا جان
عزیزِ دل ، شما واقعاً کاری به بحث چادر و مومن بودن ندارید؟
پس این حرفِ شما نیست که فرمودید:

shsina;909041 نوشت:
من واقعا دیگ خسته شدم!!!
یعنی چی هرجا حرف از خیانت و خیانت کار زده میشه حتما خانم خائن، محجبه و نماز خون و البته مومن هست؟

سینای عزیز ؛ اینکه نخواهیم حقیقت را بپذیریم ، مانند سر فرو بردنِ کبک در برف است!
اگر منصفانه قضاوت کنیم ، اتفاقاً این ما مذهبی ها بودیم که از ابتدا این خط قرمز را دور خودمان کشیدیم
و مبنای این خط قرمز را نشانه هایی مانند چادری بودن ، ریش داشتن ، مسجد رفتن ، طرفدار نظام بودن ، شرکت در راهپیمایی و امثال اینها قرار دادیم
بعد هم بر روی هر کسی که در داخل محدودهء ترسیمی ما قرار نمی گرفت ، نامِ
"غیرمذهبی" را گذاشتیم!

ما از همان ابتدا مذهبی بودن را در نوعی از پوشش ، حالات ، گفتار و رفتار معرفی کردیم
اما حالا داریم فرار رو به جلو می کنیم و تا یک نفر از داخل این دایره که خودمان ترسیم کرده ایم خطایی میکند و لو می رود
بجای آنکه بپذیریم این داره ای که رسم کرده ایم ضعف دارد ، دست به دامن حاشا می شویم و میگوئیم که او جزء ماها نبوده!

shsina;910350 نوشت:
اون قسمت از صحبت که مستقیما در حال تخریب ذهن جوانان نسبت به حجاب و ایمان است
و هیچ تاثیری در کیفیت پاسخ گویی ندارد
چرا حذف نمیشود؟
آینه چون عیب تو بنمود راست
خود شکن آئینه شکستن خطاست

آنچه که باعث تخریب ذهن جوانان نسبت به حجاب و ایمان میشود
این است که دختری چادر بزند ، نماز بخواند و مسجد برود ، اما سه چهارتا هم دوست پسر داشته باشد
یا مردی ریش بگذارد ، نماز صبحش قضا نشود و در عاشورا چپ و راست نذری بدهد ، اما هیچ کاری را بدون رشوه انجام ندهد

حالا اگر کسی آمد و از چنین مردان و زنانی شکایت کرد ، ما باید یقهء آن زن و مرد را بگیریم که چرا دین را بدنام کردید؟
یا اینکه باید دهان منتقد را ببندیم؟

علاوه بر این ، همگی به خوبی می دانیم که منظور استارتر از مومن بودن این نیست که طرف در حد معصومین(ع) بوده!
بلکه منظور ایشان این است که آن خانم یک خانم بی بند و بار نبوده و به یک سری مسائل پایبند بوده
مسائلی که در عرف به رعایت کنندهء آن مسائل گفته میشود مذهبی
در نتیجه میزان اعتماد استارتر تاپیک هم به این خانواده بیشتر بوده

و دلیل دیگری که استارتر تاپیک چنین موضوعی را مطرح می کنند
این است که کارشناس و کاربرانی که قرار است نظر بدهند ، بدانند با چخ خانواده ای و با چه عقادی طرف هستند
تا برای پاسخگویی تصویر درستی از خانوادهء مورد بحث داشته باشند و پاسخ های دقیق تری ارائه کنند

خونواده خوبی گیرت اومده.قدرشو بدون.

Reza-D;910408 نوشت:
سلام سینا جان

سلام برادر
مطالبی که در پاسخ به دوستان نوشتم مطالعه کنید.
یاعلی

shsina;910455 نوشت:
مطالبی که در پاسخ به دوستان نوشتم مطالعه کنید

بخشی از نقدم درمورد همان پاسخ ها بود برادر

مادرزنم فردی محجبه و نماز خون هست و به سختی کسی در جریان این موضوع نباشه ، این موضوع رو باور و قبول میکنه
از طرفی یکی از خواهرزنهایم هم فردی است که بلحاظ اخلاقی مشکلات متعددی داره

سلام خدمت استارتر محترم
همانطور که عرض کردم ایراد از ما بوده که از ابتدا تعریف ناقصی از مذهبی بودن ارائه کرده ایم
و متاسفانه این نوع تعریف از مذهبی بودن ، در ذهن اکثر ماها نهادینه شده و دینداری افراد را با همین تعریف ناقص می سنجیم

حتی بعضی از همین دوستانی که به حرف شما ایراد میگیرند که چرا صرف نماز خوان بودن و چادری بودن به آن خانم میگویی مذهبی
اگر به خودشان بگویی یک زن مذهبی به من نشان بده ، بلافاصله یک خانم چادری و نمازخان را به تو نشان خواهند داد! بدون توجه به سایر ابعاد شخصیتش
اما تقریباً غیرممکن است خانمی که مثلاً مانتویی است را به تو نشان بدهند ، ولو آن خانم در سایر مسائل مذهبی بهترین باشد

اما یک نکته را هم به خاطر داشته باشید
درست است که در کل انتظارات ما از خانواده های مذهبی بیشتر از خانواده های معمولی است
ولی دلیل نمیشود انتظار داشته باشیم در یک خانوادهء مذهبی ، همه حضرت علی و حضرت فاطمه باشند و خطایی پیش نیامده باشد
مذهبی ها هم انسان هستند و ممکن است خود یا اطرافیانشان دچار لغزش بشوند
این به معنای نادیده گرفتن تمام خوبی های آنها نیست

ولی سایر افراد خانواده همسرم افراد خوب و محترمی هستند
و همینطور همسرم که بسیار دختر خوب و فهمیده ای هست و بسیاری از صفات بد اطرافیانش را ندارد

این امتیاز بزرگی است
برادر عزیز ؛ پسرِ حضرت نوح(ع) هم انسان بدی بود. آیا ما باید حضرت نوح(ع) را به خاطر خطای فرزندش کنار بگذاریم؟!
دوست خوبم ، من نمیگویم الزاماً باید این زندگی را ادامه بدهید. تصمیم با شماست

فقط می خواهم عرض کنم اگر شما این دختر را به واسطهء خطای مادر یا خواهرش رها کنید و خوبی های خودش را نادیده بگیرید
و این دختر که به قول خودتان انسانی خوب و فهمیده است ، وقتی دید خوبیش ارزشی نداشته ، از خوب بودنش پشیمان بشود و راه دیگری پیش بگیرد
به نظرتان روز قیامت خدا شما را بازخواست نخواهد کرد؟

میگن اگه دیدی یک نفر شب گناه کرده حق نداری صبح به چشم گناه کار بهش نگاه کنی چون ممکنه توبه کرده باشه

خب البته نباید معنای روایت را اشتباه برداشت کنید
منظور روایت این است که نباید درمورد اشخاص قضاوت کنید ، نه اینکه نباید در برابر خطرات احتمالی اقدام کنید!

فرض کنید شب هنگام در کوچه ای تاریک دارید قدم میزنید
بعد یک نفر با چاقویی در دست به شما نزدیک میشود. شما هم امکان میدهید که او دزد باشد ، پس سریع از آن کوچه خارج میشوید
خب شاید این بنده خدا اتفاقی داشته از آنجا رد میشده ، یا شاید میخواسته آدرس بپرسد ، یا اصلاً دزد بوده ولی فردا توبه کرده است
پس شما حق ندارید فردای آن روز بروید و این شخص را به عنوان دزد به مردم معرفی کنید
اما آیا نباید فرار هم میکردید؟

موضوع دوم اینکه من به مادرزنم و یکی از خواهرزنهایم که در بالا اشاره کردم ، برای همسرم بعنوان "دوست ناباب" نگاه میکنم ، مثلا زمانیکه همسرم با مادرش به بیرون از منزل مراجعت میکنه ترس این رو دارم که نکنه اخلاقهای بد و زشتی که مادرش داره ممکنه هنوز در وجودش داشته باشه و به همسرم منتقل بشه و برای همین خیلی علاقه ای به رفت و امد همسرم با این گروه از اعضای خانوادش رو ندارم ولی مگر چنین چیزی ممکنه؟

مطالبی که در ابتدا عرض کردم به این معنا نیست که نباید دغدغه داشته باشید
اتفاقاً شما حتماً باید در این موارد حساس باشید. اما نه حساسیتی که خودش آسیب زا باشد

مهمترین نکته شناخت دقیق از شخصیت و رفتار همسرتان است
شناخت دقیق از ایشان خیلی مهمتر از جلوگیری از معاشرت است. باید ابتدا از شخصیت همسرتان مطمئن شوید
فقط ، فقط ، به هیچ عنوان همسرتان را بوسیلهء قرار دادن در معرض گناه امتحان نکنید که کاملاً اشتباه است!

در مورد معاشرت هم صفر و صد به موضوع نگاه نکنید
لازم نیست جلوی هرگونه معاشرت را بگیرید ، بلکه باید معاشرت ها را مدیریت کنید
حتی اگر مشکلی که فرمودید نیز وجود نداشت ، باز باید شما معاشرت های خودتان و همسرتان را مدیریت کنید
این یکی از موارد مهم در زندگی مشترک است که یاد بگیریم با هر شخصی ، چقدر و چگونه معاشرت داشته باشیم

Reza-D;910465 نوشت:
بخشی از نقدم درمورد همان پاسخ ها بود برادر

پس پاسخ ها را دوباره مینویسم انشاءالله که منظورم را برسانم!!!

نقل قول:

عزیزِ دل ، شما واقعاً کاری به بحث چادر و مومن بودن ندارید؟
پس این حرفِ شما نیست که فرمودید:

من عرض نکردم کاری به چادرش ندارم، عرض کردم کاری به اینکه یک نفر چادری این کار را انجام داده ندارم، به متنی که نوشتم دوباره توجه کنید:

نقل قول:

من اصلا کاری ندارم که فلان خانم چادری و مومن فلان کارو کرده
حرف من اصلا یه چیز دیگست که خوشبختانه از بس سطح تحلیل دوستان بالاست متوجه نمیشن!

نقل قول:

سینای عزیز ؛ اینکه نخواهیم حقیقت را بپذیریم ، مانند سر فرو بردنِ کبک در برف است!
و مبنای این خط قرمز را نشانه هایی مانند چادری بودن ، ریش داشتن ، مسجد رفتن ، طرفدار نظام بودن ، شرکت در راهپیمایی و امثال اینها قرار دادیم
بعد هم بر روی هر کسی که در داخل محدودهء ترسیمی ما قرار نمی گرفت ، نامِ
"غیرمذهبی" را گذاشتیم!

ما از همان ابتدا مذهبی بودن را در نوعی از پوشش ، حالات ، گفتار و رفتار معرفی کردیم
اما حالا داریم فرار رو به جلو می کنیم و تا یک نفر از داخل این دایره که خودمان ترسیم کرده ایم خطایی میکند و لو می رود
بجای آنکه بپذیریم این داره ای که رسم کرده ایم ضعف دارد ، دست به دامن حاشا می شویم و میگوئیم که او جزء ماها نبوده!

با بقیه ی معیار ها کاری ندارم (مانند مسجد، طرفدار نظام بودن و غیره) اما در مورد پوشش، حالات، گفتار و رفتار، این معیارهای ما نیست بلکه اینها معیار های خداست. در بحث پوشش حجاب برای مرد و زن، در بخش حالات، گفتار و رفتار، اخلاق اسلامی و شریعت.

اما در مورد واقعیت:

نقل قول:

یعنی واقعا این صحبت های دوستان رو میبینم تازه دارم به عمق فاجعه که تو این کشور داره اتفاق میفته پی میبرم!!!

من دارم از تخریب ذهن جوانها و بدبین شدنشون نسبت به افراد مومن و نماز خون میگم که خود باعث میشه این افراد از این محبت ها و زیبایی ها فاصله بگیرند، کاربرای محترم سایت دارن برای من از واقعیت حرف میزنند!!!

همه میدونیم "گناه"، "گناه" است طوری که حتی پسر امام و پیغمبر هم مرتکبش میشوند چه برسد به یک فرد عادی... پس لطف کنید صحبت غیر منطقی و غیر موجه نزنید که هیچ ربطی به صحبت های من ندارد.

کشیدن دیوار، قبول کردن نکردن واقعیت، هیچ کدام از اینها دلیل نمیشود تا قانون خدا را تخریب کنیم. این مسائل حرمت دارند؛ همین مسائل کوچک هستند که نادیده گرفته میشوند و باعث میشوند که کم کم در ذهن مردم بدبینی و کج بینی ریشه بدواند و از هر چه نماز و نماز خوان، با حجاب و حجاب است بدشان بیاید.

نتیجه ای که الان در این یتیم خانه (ایران!) شاهدش هستیم!!! به خاطر همین توجیحات مثلا روشنفکرانه قشر مذهبی و تخریب فرهنگی معاندین هست.

نقل قول:

آنچه که باعث تخریب ذهن جوانان نسبت به حجاب و ایمان میشود
این است که دختری چادر بزند ، نماز بخواند و مسجد برود ، اما سه چهارتا هم دوست پسر داشته باشد
یا مردی ریش بگذارد ، نماز صبحش غذا نشود و در عاشورا چپ و راست نذری بدهد ، اما هیچ کاری را بدون رشوه انجام ندهد

بله این ها هم تخریب میکنند، ولی ما هم میکنیم، بریم پایین:

نقل قول:

حالا اگر کسی آمد و از چنین مردان و زنانی شکایت کرد ، ما باید یقهء آن زن و مرد را بگیریم که چرا دین را بدنام کردید؟
یا اینکه باید دهان منتقد را ببندیم؟

نقل قول:

من میگم وقتی اون قسمت از صحبت که مستقیما در حال تخریب ذهن جوانان نسبت به حجاب و ایمان است و هیچ تاثیری در کیفیت پاسخ گویی ندارد چرا حذف نمیشود؟؟؟ من هرگز نگفتم چادری جماعت قدیس هستند و خطا نمیکنن، من دارم میگم سعی کنیم تا جایی که امکان داره ذهن جوانان رو نسبت به زیبایی ها تخریب نکنیم!!! بله اگر طرف می آمد میگفت خانم با حجاب کامل مانتو خیانت کرده من باز هم همین اعتراض را تکرار میکردم و میگفتم چه لزومی دارد که روی حجابش تاکید شود؟! چه کمکی میکند جز تخریب؟

نقل قول:

و دلیل دیگری که استارتر تاپیک چنین موضوعی را مطرح می کنند
این است که کارشناس و کاربرانی که قرار است نظر بدهند ، بدانند با چخ خانواده ای و با چه عقادی طرف هستند
تا برای پاسخگویی تصویر درستی از خانوادهء مورد بحث داشته باشند و پاسخ های دقیق تری ارائه کنند

سوالات استارتر بر روی عمل "خیانت" متمرکز است، و خیانت کار چه مذهبی چه غیر مذهبی تفاوتی ندارد، همچنان که مشاهده میکنید در هیچ کدام از پاسخ ها مسئله ی مومن بودن خائن در نظر گرفته نشده است. و کاملا مشهور است که حالت یک فرد را نمیتوان حالت به حالت خانواده اش تامیم داد، همچنان که درباره وضعیت مذهبی خواهر خانواده استارتر صحبتی نکرده است وقیقا بر روی خیانت کار و مومن بودنش تمرکز دارد.

جناب رضا دقیقا دوستمون "حق دوست" هم انتقادی مانند انتقاد شما مطرح کردند، در هر صورت مطلع هستید که بنده توانایی پاسخ به تک تک کاربران را ندارم. مخصوصا در بحث هایی مثل این بحث که مسئله مثل روز برایم روشن است.

یاعلی

shsina;910473 نوشت:
در مورد پوشش، حالات، گفتار و رفتار، این معیارهای ما نیست بلکه اینها معیار های خداست

بله قطعاً اینها هم معیارهای خداست. اما بخشی از معیارها ، نه تمام آن
به حرفها دقت نمی کنید برادر
عرض شد وقتی ما ملاک مذهبی بودن را
ناقص بیان کردیم و در انحصار چند خصوصیتِ خاص با تعریف خودمان قرار دادیم ، به بی راهه رفته ایم
کسی نگفت این خصوصیات را باید کنار بگذاریم. گفتیم مذهبی بودن منحصر در چند خصوصیت خاص نیست

ضمناً برادر عزیز شما با این جمله ای که نوشتید حرف استارتر را تایید کردید که!
اگر چادری بودن معیار مذهبی بودن است ، پس اگر کسی مثل استارتر تاپیک دید که دختری چادری دارد مرتکب گناه میشود
حق دارد بگوید یک دختر مذهبی مرتکب گناه شده

shsina;910473 نوشت:
من دارم از تخریب ذهن جوانها و بدبین شدنشون نسبت به افراد مومن و نماز خون میگم

سینا جان ، تخریب جایی معنا می دهد که خطایی نباشد یا ما بیش از حد یک خطا را بزرگ کنیم
وقتی یک دختر یا پسر ایرانی خطا میکند چه بگوئیم؟ بگوئیم نه آمریکایی بوده؟!
وقتی یک خانم یا آقای مذهبی خطا میکند چه بگوئیم؟ بگوئیم نه نه! غیرمذهبی بوده؟

الان چندین بار است از کاربران میشنوم که چرا در اسک دین هر کس پست میزند میگوید طرف مقابلم چادری بوده
خب یعنی چه؟ یعنی چادری ها معصومند و یک سری به دنبال توطئه علیه آنها هستند؟
یعنی اگر طرف مثلاً همسرش چادری بوده و رفتار ناشایستی دارد
به دروغ باید بگوید نه چادری نبوده؟ دروغ بگوید تا علیه چادری ها تبلیغ سوء نشود؟

بله اگر تاپیکی بوی این احتمال را می داد که قصد تخریب وجود دارد ، من هم موافقم که باید با ایجاد حساسیت عمدی علیه چادر یا حجاب برخورد بشود
اما مشکل اینجاست که دیگر داریم به تک تک تاپیک ها گیر میدهیم!
تازگی ها هر کسی اسم چادر را بیاورد اعضای سایت سریع میگویند جاسوس اسرائیل است!

shsina;910473 نوشت:
همچنان که مشاهده میکنید در هیچ کدام از پاسخ ها مسئله ی مومن بودن خائن در نظر گرفته نشده است

خب این که دلیلش مشخص است
اگر صحبت درمورد یک خانم غیرمذهبی بود الان لعن و نفرین بود که به سمت او سرازیر میشد :ok:

در آخر اگر مایل بودید با هم در خصوصی در مورد دخترهای مذهبی و چادری

(با احترام به خوبهایشان) صحبت میکنیم

سلام خدمت شما... واقعأ یک مشکل بزرگی که در یکی از اقوام ما وجود داره همین تفاوت طرز تفکر خانواده ی دختر و پسر هستش... واقعأ خانواده هایی که از نظر عقاید با همدیگه فرق دارند به صلاح نیست که وصلت صورت بگیره..چون ممکنه ابتدا زن و شوهر همدیگر رو دوست داشته باشند ولی باید به این نتکه توجه داشته باشیم که هر مرد و هر زنی از خانوادش تأثیر میگیره و ممکنه بعدها منشأ اختلافات بسیاری بشه.

Reza-D;910481 نوشت:
بله قطعاً اینها هم معیارهای خداست. اما بخشی از معیارها ، نه تمام آن
به حرفها دقت نمی کنید برادر
عرض شد وقتی ما ملاک مذهبی بودن را
ناقص بیان کردیم و در انحصار چند خصوصیتِ خاص با تعریف خودمان قرار دادیم ، به بی راهه رفته ایم
کسی نگفت این خصوصیات را باید کنار بگذاریم. گفتیم مذهبی بودن منحصر در چند خصوصیت خاص نیست

بله

Reza-D;910481 نوشت:

ضمناً برادر عزیز شما با این جمله ای که نوشتید حرف استارتر را تایید کردید که!
اگر چادری بودن معیار مذهبی بودن است ، پس اگر کسی مثل استارتر تاپیک دید که دختری چادری دارد مرتکب گناه میشود
حق دارد بگوید یک دختر مذهبی مرتکب گناه شده

چادری بودن خیر، ولی حجاب یکی از معیار های مذهبی بودن است، این معیار هم از ما نیست از خداست. بله حق دارد بگوید، چون یک دختر چادری نباید همچین غلطی بکند، همچنان که از یک آخوند انتظار گناه نمیرود این هم اینگونه است، خودتان هم در بالا اشاره کردید که این افراد دین را تخریب میکنند.

Reza-D;910481 نوشت:

سینا جان ، تخریب جایی معنا می دهد که خطایی نباشد یا ما بیش از حد یک خطا را بزرگ کنیم
وقتی یک دختر یا پسر ایرانی خطا میکند چه بگوئیم؟ بگوئیم نه آمریکایی بوده؟!
وقتی یک خانم یا آقای مذهبی خطا میکند چه بگوئیم؟ بگوئیم نه نه! غیرمذهبی بوده؟

الان چندین بار است از کاربران میشنوم که چرا در اسک دین هر کس پست میزند میگوید طرف مقابلم چادری بوده
خب یعنی چه؟ یعنی چادری ها معصومند و یک سری به دنبال توطئه علیه آنها هستند؟
یعنی اگر طرف مثلاً همسرش چادری بوده و رفتار ناشایستی دارد
به دروغ باید بگوید نه چادری نبوده؟ دروغ بگوید تا علیه چادری ها تبلیغ سوء نشود؟

اگر تاثیری در کیفیت پاسخگویی ندارد لازم نیست شما چیزی بگویید، و میتوانید حرمت نگه دارید یا حداقل سوالتان را به صورت خصوصی مطرح کنید.

بارها عرض کردم که کسی قصد ندارد بگوید چادری ها قدیس هستند، مسئله هم مسئله چادر نیست، مسئله قانون خداست، که باید سعی کنیم تا تخریب نشود، نباید در میدان دشمن بازی کرد. اسلام تنها "چسبی" است که این ملت را به هم پیوند زده، اگر این چسب از بین برود یا تضعیف شود خدا خودش باید به این ملت رحم کند.

Reza-D;910481 نوشت:

اما مشکل اینجاست که دیگر داریم به تک تک تاپیک ها گیر میدهیم!
تازگی ها هر کسی اسم چادر را بیاورد اعضای سایت سریع میگویند جاسوس اسرائیل است!

تاپیک های خیانت سایت را ببینید در تقریبا تمامی آنها خائن به عنوان مذهبی معرفی شده است، مشکلی نیست، شاید چاره ی دیگری نبوده، مثلا یک مورد بود طرف همسرش خیانت کرده بود و میگفت همسر من مومن است و غیره آیا ببخشمش یا نه؟ اشکالی ندارد، من هم اعتراضی نکردم، اما عرض شد که در این تاپیک نیازی به تاکید بر روی مومن بودن و چادری بودن نبود. انتقاد از این باب است!

Reza-D;910481 نوشت:

اگر صحبت درمورد یک خانم غیرمذهبی بود الان لعن و نفرین بود که به سمت او سرازیر میشد :ok:

برای من که فرق نمیکند، خائن خائن است و از طرف خدا و بنده اش لعن شده.

Reza-D;910481 نوشت:

در آخر اگر مایل بودید با هم در خصوصی در مورد دخترهای مذهبی و چادری
(با احترام به خوبهایشان) صحبت میکنیم

شما جای برادر بزرگتر ما هستید، خوشحال میشوم از تجربیاتتان استفاده کنم، اما دقیقا موضوع بحث چه خواهد بود؟

در صورتیکه مادرزنم فردی محجبه و نماز خون هست

سلام

من هر چه سوال استارتر را مطالعه کردم متوجه نشدم در کجا اشاره به مومن و مذهبی بودن مادرزن و خانواده همسرش کرده است؟
این بنده خدا گفته مادر زنش فردی محجبه و نماز خوان است واصلا نگفته مادرزنش مومن یا مذهبی است و احتمالا منظورش این بوده که مادرزنش فردی ظاهر الصلاح است.

مثلا ما اگر بگوییم مریم رجوی سردسته منافقین ، کاملا محجبه است و یک لاخ از موهایش پیدا نیست ، این ایا توهین به محجبه ها است؟
یا مثلا اگر بگوییم فلان مسئول فاسد رشوه بگیر است ، در عین حالیکه نماز جماعتش ترک نمیشود ، ایا این توهین به مومنین است؟

من از این متن دو برداشت میکنم
یکی اینکه برای انتخابهای مهم زندگی مثل ازدواج، انسان بر اساس ظاهر افراد قضاوت نکند و کمی عمیقتر تحقیق کند ، چرا که یک دختر محجبه و چادری هم میتواند ارتباطات با جنس مخالف زیادی داشته باشد و از درون و باطنا میتواند ناهنجاری داشته باشد .

و برداشت دوم هم اینکه همه ما ، هر چقدر هم خوب و مثبت باشیم ، نباید مغرور شویم چرا که همه ما در معرض خطا و لغزش هستیم. و میتوانیم با کوله باری از اندوخته های معنوی ، در دام شیطان بیفتیم.

shsina;910487 نوشت:
تاپیک های خیانت سایت را ببینید در تقریبا تمامی آنها خائن به عنوان مذهبی معرفی شده است

این را قبول دارم که بعضی از تاپیک ها با قصد و هدف نوشته میشوند
اما خب همهء تاپیک ها را شامل نمیشود

shsina;910487 نوشت:
شما جای برادر بزرگتر ما هستید، خوشحال میشوم از تجربیاتتان استفاده کنم، اما دقیقا موضوع بحث چه خواهد بود؟

شما هم برادر عزیز من هستید سینا جان
در خصوصی عرض میکنم گل
موضوع قفل شده است