جمع بندی ازدواج با فردی که پدرش معتاد است

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با فردی که پدرش معتاد است

سلام
خواستگاری دارم با توجه به تحقیق هایی که انجام دادیم از نظر مذهبی و فرهنگی و اخلاقی تایید شدند
اما به جز یک مورد که پدر این خانواده تریاک مصرف می کنن در این مورد که پرس و جو کردیم گفتند به علت اینکه قبلا جراحی قلب باز انجام دادند و بیماری قندخون دارند گفته شده که این کار را انجام بدهند
من الان دچار تردید شدم که ایا با این اقا پسر صحبت کنم یا نه؟می ترسم در آینده این کار روی پسر و اگر ازدواج کردیم روی فرزندان تاثیر بذاره
لطفا راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

فرجی مافروزمحله;906430 نوشت:
سلام
خواستگاری دارم با توجه به تحقیق هایی که انجام دادیم از نظر مذهبی و فرهنگی و اخلاقی تایید شدند
اما به جز یک مورد که پدر این خانواده تریاک مصرف می کنن در این مورد که پرس و جو کردیم گفتند به علت اینکه قبلا جراحی قلب باز انجام دادند و بیماری قندخون دارند گفته شده که این کار را انجام بدهند
من الان دچار تردید شدم که ایا با این اقا پسر صحبت کنم یا نه؟می ترسم در آینده این کار روی پسر و اگر ازدواج کردیم روی فرزندان تاثیر بذاره
لطفا راهنمایی کنید.

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

خواهر بزرگوار ابتدا مطالعات و آگاهی های خود را درباره ازدواج و انتخاب همسر بالا ببرید که بسیار بسیار بسیار مهم می باشد و بیشتر مشکلاتی که بعد از ازدواج پیش می آید به خاطر اشتباه در انتخاب همسر می باشد.
ملاکهای مناسب در انتخاب همسر و همچنین ملاکهای خود را را بررسی نمایید
آنها را به دو دسته اصلی (غیر قابل گذشت)فرعی (ترجحیحی) تقسیم نمایید.

در صورتی که حدود 80 درصد هر یک از ملاکهای اصلی را داشت ازدواج نمایید.
در مورد اعتیاد پدر باید به نکات زیر توجه نمایید:

1. علت اعتیاد پدر و نظر خود پدر در مورد مصرف تریاک
  2. نظرخواستگارتون در مورد اعتیاد پدر
  3. مدت زمان اعتیاد پدر
  4. اعتیاد و عدم اعیتاد سایر اطرافیان و دوستان همسرتون
  5. موفقیتها و جایگاه اجتماعی همسرتون
  6. و...

مهم : اگر ملاکهای اصلی و مناسب شما را دارند و نسبت به اعتیاد پدر هم نظر مساعدی ندارند با توجه به نکات زیر ازدواج نمایید:

1. در زندگی حواستون بیشتر جمع باشه
  2. نسبت به دوستان همسرتون توجه نمایید
  3. نسبت به رفت و آمد به خانه پدرشوهر با همکاری و کمک همسرتون تدابیر مناسبی در نظر بگیرید (مخصوصا وقتی فرزنددار شدید)
  4. محبت و صمیمیت و آرامش را در زندگی خود حاکم نمایید
  5. و...
البته دقت نمایید که جمع کردن حواس و دقت و...به معنای گیر دادن به همسر و اذیت کردن اون و سلب آرامش و...نیست چرا که اتفاقا این کارها سبب سوق دادن ایشان به سمت اعتیاد و...می شود

ادامه دارد ...
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است