ازدواج با دختری از یک کشور و ملیت دیگر ؛ فوائد و آسیب ها

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بنام خدا....با سلام....حدود 9 ماه هست که به دختری علاقه مند شدم و وقتی مادرم رو فر ستادم برای خواستگاری فهمیدم که افغانی هست....من مدت 7 سال عاشق دختری بودم ایرانی....که با دیدن این دختر افغانی واقعا عشق گذشتم که یکطرفه بود و جز شکست و نفرت نبود رو فراموش کردم و بالاخره نجات پیدا کردم از دررد عشق قبلیم!!
و برام جالب بود که میگن خدا به بنده ی خوبش بهترشو میده بهش طوری که باورم نکنی منم واقعا برام باورش سخت بود که از دردی که داشتم رها پیدا کنم و با گذشت 7 سال به فردی دیگر علاقه مند شوم ...من 26 سالم هست و دختر خانوم 18 .... دختر هم منو دوست داره اما باباش میگه ما به ایرانی ها زن نمی دیم....منم که سمج دوباره تلاش کردم.... اما تجربه قبلم نشون داد نباید زیاد اصرار کرد...1 بار مادرم رو فرستادم و 2 بار تلفنی زنگ زدیم با مادر و پدرم و یک بار هم با خود دختره مجبور شدم وسط خیابون حرف زدم چون باباش نمی ذاشت بریم خواستگاری....

حالا هم قبول کردن یک جلسه خانوادگی بریم خواستگاری حرف بزنیم....می خواستم نظر شما رو هم بهمراه کارشناسان بدونم که ازدواج افغانی با ایرانی چگونه است....مادر دختر بمن گفت شیعه هستند ولی آنها دختر را می فروشند!! یعنی مهریه را اول می گیرند مثلا 40 میلیون می گیرند ....می خواستم کمکم کنید که قبل خواستگاری مشکلی پیدا نکنم و با امادگی برم جلو که مبادا از دستش بدم چون واقعا دوستش دارم....و روزی 100 بار خدا رو شکر می کنم بخاطر آشناییمون

ضمنا مادر پدر منم مخالفن میگن در شان ما نیستن با افغانی می خوای ازدواج کنی؟ میگم آره انسانیت به افغانی و آمریکایی و ایرانی و فقر و ثروت نیست...خانواده دختر فقیر هستند و وقتی با دختر صحبت کردم گفتم با هم تلفنی حرف بزنیم گفت من موبایل ندارم گفتم می خرم برات...رفتم یک گوشی 400 هزار تومنی خریدم اما هنوز ندادم بهش یعنی ندیدمش که بدم بهش...چون واقعا خسته شدم 9 ماهه هنوز یک جلسه خواستگاری نرفتیم.....به مادر دختر خانوم هم گفتم برای من فرقی نداره شما کجایی باشید مهم اینه با هم تفاهم داشته باشیم و همرو دوست داشته باشیم من دخترتونو خوشبخت می کنم :x

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

nothing;906092 نوشت:
بنام خدا....با سلام....حدود 9 ماه هست که به دختری علاقه مند شدم و وقتی مادرم رو فر ستادم برای خواستگاری فهمیدم که افغانی هست....من مدت 7 سال عاشق دختری بودم ایرانی....که با دیدن این دختر افغانی واقعا عشق گذشتم که یکطرفه بود و جز شکست و نفرت نبود رو فراموش کردم و بالاخره نجات پیدا کردم از دررد عشق قبلیم!!
و برام جالب بود که میگن خدا به بنده ی خوبش بهترشو میده بهش طوری که باورم نکنی منم واقعا برام باورش سخت بود که از دردی که داشتم رها پیدا کنم و با گذشت 7 سال به فردی دیگر علاقه مند شوم ...من 26 سالم هست و دختر خانوم 18 .... دختر هم منو دوست داره اما باباش میگه ما به ایرانی ها زن نمی دیم....منم که سمج دوباره تلاش کردم.... اما تجربه قبلم نشون داد نباید زیاد اصرار کرد...1 بار مادرم رو فرستادم و 2 بار تلفنی زنگ زدیم با مادر و پدرم و یک بار هم با خود دختره مجبور شدم وسط خیابون حرف زدم چون باباش نمی ذاشت بریم خواستگاری....

حالا هم قبول کردن یک جلسه خانوادگی بریم خواستگاری حرف بزنیم....می خواستم نظر شما رو هم بهمراه کارشناسان بدونم که ازدواج افغانی با ایرانی چگونه است....مادر دختر بمن گفت شیعه هستند ولی آنها دختر را می فروشند!! یعنی مهریه را اول می گیرند مثلا 40 میلیون می گیرند ....می خواستم کمکم کنید که قبل خواستگاری مشکلی پیدا نکنم و با امادگی برم جلو که مبادا از دستش بدم چون واقعا دوستش دارم....و روزی 100 بار خدا رو شکر می کنم بخاطر آشناییمون

ضمنا مادر پدر منم مخالفن میگن در شان ما نیستن با افغانی می خوای ازدواج کنی؟ میگم آره انسانیت به افغانی و آمریکایی و ایرانی و فقر و ثروت نیست...خانواده دختر فقیر هستند و وقتی با دختر صحبت کردم گفتم با هم تلفنی حرف بزنیم گفت من موبایل ندارم گفتم می خرم برات...رفتم یک گوشی 400 هزار تومنی خریدم اما هنوز ندادم بهش یعنی ندیدمش که بدم بهش...چون واقعا خسته شدم 9 ماهه هنوز یک جلسه خواستگاری نرفتیم.....به مادر دختر خانوم هم گفتم برای من فرقی نداره شما کجایی باشید مهم اینه با هم تفاهم داشته باشیم و همرو دوست داشته باشیم من دخترتونو خوشبخت می کنم

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
اینکه از عشق یک طرفه قبلی رها شده ای خیلی خوب است و امیدوارم ازدواج و زندگی موفقی داشته باشی

• مهمترین نکته در از دواج این است که انتخاب ما عاقلانه باشد یعنی همراه با آگاهی های لازم و تشخیص و تطبیق ملاکهای درست باشد
  • مهم : علت عشق و علاقه خود را بیابید و برای ما بیان نمایید
  • حتما سعی نماییدآگاهی های خود را بالا ببرید همچنانکه در همین پست دنبال همین آگاهی ها هستید ولی بدونید کافی نیست
  • ابتدا تصمیم بگیرید بعد انتخاب نمایید نه آنکه ابتدا انتخاب نمایید بعد تصمیم بگیرید بعضی از افراد اول دختری را انتخاب می کنند بعد میایند و همه دلایل و استدلالها را طوری جهت می دهند تا منجر به انتخاب همین فرد شود و این نوعی خود گول زنی می باشد.
  • علاقه اولیه در ازدواج باید باشد و علاقه فراوان و عشق سبب کور شدن می شود دیگر نمی توانیم همه چیز را ببینیم.
  • همچنانکه گفتید مهم ایمان و انسانیت افراد است فقر و کشور و...اهمیت کمتری دارند ولی داداش عزیز ببین ظرفیت این حرف را داری بسیاری از افراد بخاطر همین مواردی که به نظر شما جزیی می باشند از همسرشون جدا شده اند.

آسیبها ازدواج با دختران غیر ایرانی (سوال بسیار خوبی که پرسیدید):

1. تفاوت در آداب و رسوم همچنانکه در متن هم اشاره نمودید که با تفاهم و گذشت دو طرف و خانواده آنها قابل حل می باشد البته در صورت اصرار می تواند سبب اختلافات شدید گردد.
  2. تفاوت در نوع تربیت (تصور نمایید که آن دختر همانگونه که تربیت شده است می خواهد فرزندان شما را نیز تربیت نماید)
  3. مشکلات در رفت و آمد به کشورها و دیدار بستگان
  4. تفاوت در جایگاه اجتماعی
  5. تفاوت در درک وقایع و حوادث
  6. تفاوت در فرهنگ

در ضمن تفاوت سنی شما هم زیاد می باشد در مورد کفویت اقتصادی علمی اعتقادی و...نیز باید بررسی کنید که آیا همانند هم هستید یا نه

فواید :

1. آشنا شدن با فرهنگهای مختلف
  2. تنها در صورتی این ازدواج مناسب می باشد که هم شما ظرفیت بالایی داشته باشید و هم ایشان و خودتون و خانواده بسیار انعطاف پذیر باشید در ضمن دختر خانم دارای ویژگی های برجسته ای باشد که بخاطر آنها ارزش این را داشته باشد که این همه مشکلات را به جان بخرید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

جناب Nothing ابتدائا براتون خوشحال شدم ... یادم میاد چند سال پیش همش ناراحت بودین و شکوه میکردین ...

ازت میخوام که یک بار فیلم " ابد و یک روز " رو تا انتها نگاه کنی ... مخصوصا سکانس های آخرش رو ...

سلام
دو تا مسئله هست:

1- اکثر ایرانی ها فوق العاده نژاد پرستن. اینه که احتمالاً از طرف اقوام و بستگان و ... دخالتهایی صورت میگیره. اگر بخوای ازدواج کنی باید خیلی حواست جمع باشه که اجازه دخالت ندی.
2- همین که مهریه رو اول میگیرند. باید ببینی پولشو داری که همون اول بپردازی.

سلام ...
شما نمیدونی فرهنگ چقدر میتونه تاثیر گذار باشه ....یه داستانی رو برات تعریف میکنم ... امیدوارم که خوشت بیاد ...

دختر و پسری با هم آشنا شده بودند ... آقا پسر دکتر بود و دختره هم مهندس بود ... و در دوران نامزدی بسر میبردند ...
آقا پسر ... دوستی داشت که ایشون هم دکتر بودند ... اتفاقا ایشون هم تازه با یک دختر افغانی آشنا شده بودند ...

یه روز این دو تا دوست میگن با هم بریم پارک ...
پسرا وسط و دخترها در گوشه ها داشتند راه میرفتند ...

همینجوری که داشتند راه میرفتند ... دختر ایرانیه داشت در مورد رنگین کمان و پروانه ها و ... حرف میزد و سعی میکرد که جو رو پر از هیجان کنه ...
دختر افغانیه در کنار نامزدش حرکت میکرد و ساکت بود ...

پسرها در حال شیطنت بودند ...
دختر ایرانی هم یک جور ....
ولی دختر افغانیه ساکت بود .

تا اینکه ... ناگهان یک بویه ناجور در درون فضا میپیچه ... اون هم با صدایی رعد آسا ...
بله !!!
دختر افغانیه ... باد از شکمش خارج شده بود ...
نامزدش که خیلی ناراحت شده بود ... و یه جور میخواست موضوع رو هم عوض کنه ... خودش رو میزنه به اون راه ... گلی رو از درون پارک میچینه ... و از عمق تنش نفس میکشه ... و بلند بلند میگه عجب بویه خوبی میده ...
به خیال خودش گوشزدی به نازمدش کرده ...

در همون حین دختر افغانیه ...که تا حالا مزه پرانی نکرده بود ... و دلش میخواست یه جور با مزه بازی در بیاری ...
لبخندی میزنه و میگه... من بودم !!!

و ...

[="Franklin Gothic Medium"]سلام
به نظرم شما الان دارید به شدت احساسی و هیجان زده تصمیم می گیرید.

با سلام

پسر خوب شما یه بار دیگه هم یه تاپیک زدید

گفتید یه دختر 16 ساله عاشقم شده وخیلی

محکم ومطمئن گفتید به هم میخوریم ومیخوایم

با هم ازدواج کنیم .

خب چی شد ؟

باز هم بزرگوار دارید تند میرید اگه چشمات رو

خوب باز کنی از همین ابتدای راه با مشکل برخوردی

منظور م همین تفاوت مهریه ست .خب مشکل شما

اینه که فکر میکنید اگه علاقه بینتون به وجود اومده

دیگه هیچ مشکلی به وجود نمیاد اگر هم بباد با علاقه

میشه مشکلات رو حل کرد ,در صورتیکه ازدواج دو بال

عقل وعشق رو نیاز داره.

همای رحمت;906486 نوشت:
با سلام

پسر خوب شما یه بار دیگه هم یه تاپیک زدید

گفتید یه دختر 16 ساله عاشقم شده وخیلی

محکم ومطمئن گفتید به هم میخوریم ومیخوایم

با هم ازدواج کنیم .

خب چی شد ؟

سلام....بله حق با شماست در اون تاپیک گفتم دختری از من خوشش اومده اما اخر متن دقت کنید نوشتم در همون استارت تاپیک که تا ببینیم خدا چی می خواد....اون دختر وقتی فهمید واقعا علاقه زیادی بهش ندارم قانع شدو براش خواستگار هم اومد و قبول کرد و تموم شد رفت... اون خب یک طرفه بود من زیاد علاقه مند نبودم مخصوصا سر چهرش وگرنه باطن خوبی داشت بهر حال نشد......اما این اولین تجربه من در زندگیم از یک عشق دو طرفس....بازم بله حق با شماست هیچ اطمینانی ندارم....اما می دونم عشق دو طرفه خیلی مشکلات رو بر طرف میکنه....بازم ببینیم خدا چی می خواد قرار بود این هفته بریم خواستگاری عموی دختر خانوم فعلا به رحمت خدا رفته شانس من....

سعدی شیرازی;906468 نوشت:
سلام
دو تا مسئله هست:

1- اکثر ایرانی ها فوق العاده نژاد پرستن. اینه که احتمالاً از طرف اقوام و بستگان و ... دخالتهایی صورت میگیره. اگر بخوای ازدواج کنی باید خیلی حواست جمع باشه که اجازه دخالت ندی.
2- همین که مهریه رو اول میگیرند. باید ببینی پولشو داری که همون اول بپردازی.

سلام من...الان پول مهریه رو ندارم....اما خونه خریدم....خونه دارم و تازه دارم پس انداز می کنم تا الان هرچی در اوردم دادم پول خونه....باباش می دونه خونه دارم احتمالا کنار میان...یا مبلغی رو از پدرم می تونم قرض بگیرم یا اگر خودش هدیه بده بهم...خلاصه وضع مالیمون بد نیست و در امدمه خوبه خدا رو شکر دو سالی میشه کسب و کارم خوب شده...در مورد مطلب شماره 1 شما هم باید بگم بله هنوز به چند نفر گفتم این ماجرا رو باورشون نمیشه مخصوصا پدرم مادرم که کلا مخالفن....من بمادرم گفتم این اولین باره من از یکی خوشم اومده که اونم منو دوست داره اگر این نشه دیگه قید ازدواج می زنم و تصمیم دارم برم کشور های مختلف برای خودم بگردم نخواستیم این زندگی رو جوونیم تموم شد هیچ گناه حرومی انجام ندادم هنوز ازدواجم جور نشده...نه تنها من خیلی از دوستام همینن...این حرفو زدم مادرم قبول کرد بریم خواستگاری...چون واقعا دیگه بنظر من سن بره بالا سی سال ازدواج دائم نکنی بهتره..

سلام
مطالب خوبی بود موفق باشید

سکوت;906472 نوشت:
سلام
به نظرم شما الان دارید به شدت احساسی و هیجان زده تصمیم می گیرید.

سلام...اتفاقا دیگه احساس می کنم از روی عقل تصمیم می گیرم....برخلاف 7 سال شکست من که از روی احساس بوده....و هیجان زدگی من بخاطر رهایی از درد 7 ساله قبلیم بود که واقعا همیشه می گفتم یعنی روزی میشه من از این درد راحت بشم؟ بخدا هنوز باورم نمیشه بعد 7 سال عاشق دختری شدم که همه درد های شکست قبلیم رو فراموش کردم....من به این خانوم هم نرسم دیگه بقدرت خدا پی بردم که چقدر می تونه نجات بخش باشه....بیش از هزار بار از خدا خواستم فقط نجاتم بده از درد دوست داشتن یک طرفه ای که 7 سال طول کشید...بخدا احساس می کنم از زندان ازاد شدم

سلام

دوستان عزیز جهت یاد آوری عرض می کنم؛

جهت جلوگیری از عدم پیچیده شدن موضوع و مشکل تان در گرفتن مشاوره از غیر متخصص در پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا هشیارانه عمل نمایید.

@};-

nothing;906633 نوشت:
سلام...اتفاقا دیگه احساس می کنم از روی عقل تصمیم می گیرم....برخلاف 7 سال شکست من که از روی احساس بوده....و هیجان زدگی من بخاطر رهایی از درد 7 ساله قبلیم بود که واقعا همیشه می گفتم یعنی روزی میشه من از این درد راحت بشم؟ بخدا هنوز باورم نمیشه بعد 7 سال عاشق دختری شدم که همه درد های شکست قبلیم رو فراموش کردم....من به این خانوم هم نرسم دیگه بقدرت خدا پی بردم که چقدر می تونه نجات بخش باشه....بیش از هزار بار از خدا خواستم فقط نجاتم بده از درد دوست داشتن یک طرفه ای که 7 سال طول کشید...بخدا احساس می کنم از زندان ازاد شدم

سلام ...
یک روانشناس هست که من خیلی حرفهاش رو قبول دارم ...
یک بار ایشون داشتند در مورد ازدواج در مورد اقوامی که از قومیتهای متفاوت هستند صحبت میکردند ...
ایشون در درون آمریکا زندگی میکنند ...

حرفشون برام خیلی جالب بود ...
ایشون در درون صحبتهاشون داشتند عنوان میکردند که روانشناسی از اون علومی هست که خودش ؛ خودش رو به چالش میکشه ... مثالی که زدند خیلی زیبا بود .
ایشون گفتند که مثلا در درون آمریکا تقریبا 40 درصدشون مهاجر هستند ... زمانهای قدیم وقتی دو نفر سیاه پوست و سفید پوست یا از قومیتهای متفاوت با هم ازدواج میکردند ... معمولا بالای 80 درصد به طلاق میانجامید ( عدد 80 درصدش رو مطمئن نیستم ... در این حدود تصور کنین )
و اینجوری شد که روانشناس های زیادی اومدند و کتاب نوشتند و توضیح دادند که به فلان دلیل و بهمان دلیل ... ازدواج قومیت های متفاوت با هم کاره درستی نیست و به احتمال بسیار زیادی به شکست میرسه ...

مثلا فرض کنین 20 تا کتاب در این مورد نوشته شده و در هر کدوم از اونها مثلا 40 تا دلیل عنوان شده ...
اینجوری شد که مردم اون کشور که از قومیتهای متفاوت بودند ... فهمیدند که اگر اینجوری ازدواج کنند ؛ ازدواجشون سرانجامش شکست هست .

ولی مردم بی کار ننشستند ...
به هر حال خیلی ها عاشق میشدند و دوست داشتند که به این صورت ازدواج کنن ...
ایشان وقتی به دو تا روانشناس مراجعه میکردند و چنین کتابهایی رو میخوندند ... متوجه میشدند که دقیقا با چه چیزی طرف هستند ...

و اینجوری شد که همکنون در درون آمریکا ازدواج میان قومیتهای متفاوت جزو بهترین نوع ازدواج ها هست ... و موفقیتش از ازدواج های میان قومیتهای یکسان هم بهتر شده .
چون افرادی که در درون چنین رابطه ای قرار میگیرند در ابتدا میدونند به احتمال بالایی ازدواجشون به شکست میرسه ...

و میرن و علت های شکست رو بررسی میکنند و آنگونه زندگی میکنند که به اون مسیرها نرن ...
یا اینکه از ابتدا ازدواج نمیکنند .

بنابراین...مساله رواینجوری درنظربگیر...
به احتمال بالای 80 درصد شما در درون زندگی و ازدواجت شکست رو تجربه میکنی ... مگر اینکه از قبلش بری در مورد این مساله تحقیق کنی که چنین قومیتهایی چه فرهنگی دارند ... و چگونه زندگی میکنند ...

حتما قبل از اینکه ازدواج کنی یک بار فیلم " ابد و یک روز " رو ببین ...
اگر نبینی بعدا ... حسابی پشیمون میشی ...
از من گفتن بود .

راستی اگر ازدواج کردی مراقب باش یهو فرهنگت عوض نشه ... کاره دیگه ... میبینی یهو شما هم جو گیر شدی و خواستی دخترت رو 40 میلیون بفروشی .

[="Franklin Gothic Medium"]

nothing;906633 نوشت:

جملات پیامتون رو یکبار با دقت بخونید، بنده در این متن جمله ی عقلی نمیبینم. به واژه هاتون دقت کنید: ((شکست، احساس، راحت شدن، درد، عاشق ، نجات بخش، دوست داشتن ، احساس میکنم، زندان، آزاد شدن ))

نمیگم اصلا به این ازدواج فکر نکنید، میگم عجولانه تصمیم نگیرید. شما قبل از جلسه خواستگاری تصمیم قطعی برای ازدواج دارید!!!

[="Arial"]

nothing;906092 نوشت:
حدود 9 ماه هست که به دختری علاقه مند شدم

[=arial]سلام
یه مدت نبودین فکر کردم با همون خانمی که عاشقتون بودن ازدواج کردین
ولی میبینم قصه دل بستن شما سر دراز داره
یه روزی اومدین گفتین 7 ساله عاشق یکی شدین ولی طرف کوچکترین تمایلی به شما نداره
بعدش گفتین چند ماهه یه دختر نوجوون بهتون از علاقش واسه ازدواج با شما گفته شما میلی ندارین
الانم میگین 9 ماهه عاشق یکی شدین ولی افغانیه
نکته جالبش اینجاست که
ماهارو در جریان میذارین که فقط تائیدتون کنیم
وگرنه تو همه موارد تصمیمتون واسه ازدواج جدیه
اینجوری که من فهمیدم شما سر دلت زیادی شلوغه
چطوره یه مدت 6 قفله اش کنین حداقل بفهمین با خودتون چند چندین؟؟؟

از طرفی برادر گرامی انگار یادتون رفته اینجا ایرانه
یعنی شما هرکاری که بکنی بازم ملت یه گوشه چشمی به زندگیت دارن تا سوژه هاشون ته نکشه
وای به روزی که شما میخوای با یه قومیت دیگه ازدواج کنی
ببین ملت ما دوتا دیدگاه در مورد افغانی ها دارن
یک : بیکاری و سن ازدواج و فروش نرفتن نفت و حتی سرکار اومدن ترامپ هم تقصیر افغانیاس
اگه جمع کنن برن کشور خودشون همه چی گل و بلبل میشه
دو : یه ملت زجر کشیده فقیر که ماها از سر لطف اجازه دادیم بیان تو کشورمون زندگی کنن
و با یک دهم حقوق یه کارگر واسمون خونه بسازن.

کاری به درستی و غلطی این دیدگاهها نداریم
مهم اینه که این دیدگاه ها شامل همسر شماهم خواهد شد
و حتی اگه برای شما مهم نباشه خانومتون زیاد نمیتونن همچین چیزی رو تحمل کنن.
و اون وقته که تازه متوجه تفاوت ها میشین.

سلام
به نظرم مشورت با یه مشاور می تونه خیلی بهت کمک کنه. شاید 20 هزار تومن هزینه اش بشه اما فایده ای که ازش بدست میاری خیلی بیشتر از اینهاست.

همیشه از قلبت پیروی کن

ولی هیچ وقت یادت نره

عقلت رو هم با خودت ببری!!!

موضوع قفل شده است