صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مسلمانی که مسیحی شد

نوشته
    181
    حضور
    4 روز 20 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    223

بهش بگو بره کتابهای مسیحیت و قرون وسطا شرایط بخونه بزمی گرده

2. صلوات

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    209
    حضور
    22 روز 6 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    783

با سلام و ادب واقعیتی را که باید بپذیریم این است که گرایش به مسیحیت در چند سال اخیر زیاد دیده میشود طبیعی است که آماری در این مورد نداریم و نمیتوانیم داشته باشیم اما من با توجه به شغلم به موارد متعددی از این موضوع در طی چند سال اخیر برخورده ام. حال این موضوع باید بررسی شود که عامل یا عوامل این پدیده چیست. البته ساده ترین کار بنظرم ربط دادن آن با توطئه دشمنان است این کار پاک کردن صورت مسله است.
    الهی ! اگر یک بار بگویی بنده من ، از عرش بگذرد خنده من

4. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,348
    حضور
    29 روز 20 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4012

نقل قول نوشته اصلی توسط irancplusplus نمایش پست ها

آیا پیامبر اسلام با حمله به کاروان‌های تجاری مکه (غزوات) و گرفتن اموالشن قدرت نگرفت؟ آیا برای مسلمان کردن و جزیه گرفتن به جاهای مختلف حمله نکرد؟ ایا این‌ها دفاعی بودند؟

آیا پیامبر تمام مردان یکی از قبایل یهودی را گردن نزد و زن و فرزندانشان را به بردگی نگرفت؟ چگونه رحمتی است برای یهودیان؟

بهتر اسات احکام حدود اعدام‌ و قوانین برده‌داری هم مقایسه شوند.

با سلام خدمت شما دوست گرامی

موضوعات مختلفی را طرح کردید که از بحث فعلی ما خارج است. برای بررسی این موضوعات لازم است که اولا آنها را از هم تفکیک کنید و ثانیا در بخش تاریخی آنها را مطرح کنید تا مورد بحث قرار گیرد.

موفق باشید

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,348
    حضور
    29 روز 20 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4012

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdaad. نمایش پست ها
    با تشکر مورد اول عمومیت ندارد یعنی همه آنها به تثلیث معتقد نیستند و مقام خدایی برای حضرت عیسی قائل نیستند و فقط میگویند که حضرت عیسی گفته که من تنها راه نجات هستم و هرکس که مرا انکار کند (چه میدونم) مجازات میشه. آیا واقعا حضرت عیسی چنین گفته؟! بهر حال جذابیت هایی در آن دین هست که عده ای گرایش می یابند بعد آیا با گفتن دلایلی که شما ذکر کردید آنها قانع میشوند؟! به تمام نکاتی هم که در سوال ذکر کردم جواب ندادید!!!
    و سوال اساسی اینست که به چنین شخصی چه بگوییم تا برگردد؟؟؟
    بعد اینها که در یک جامعه مسیحی قرار نگرفتند که تحت تاثیر قرار بگیرند در داخل همین جامعه اسلامی خودمان اینطور شدند پس جذابیتی بیش از اسلام دیدند و متاسفانه از اسلام دافعه دیدند که گریزان شدند خب اسلام بعنوان کامل ترین دین و بعنوان دینی که توانست حتی عربهای وحشی را جذب کند و بعد جای خود را در دل دیگر مردم باز کند طبیعتا باید جذاب ترین دین هم باشد و کسی را دفع نکند، چه اتفاقی افتاده و چه بسر دین اسلام آمده که برعکس شده؟
    و در آخر سوالی در مورد تغییرات دین اسلام داشتم که جدا مطرح می کنم اما لطفا به موارد دیگر سوال و به اینکه چه دلایلی میتوان آورد که برای این افراد قابل قبول باشد و موجب شود برگردند اشاره نمایید اگر هم پاسخ دیگری نیست که دیگر هیچ

چند مطلب:

- نخست آنکه ممکن است افراد بسیار کمی وجود داشته باشند که تثلیث را با تفسیر معروفش نپذیرند ولی جای تردید نیست که اکثریت مسیحیان چنین هستند. در برخی از مراسم مسیحیان علنا و به روشنی خطاب به عیسی مسیح می گویند که ما تو را "می پرستیم". این امور قابل کتمان نیست.

- مسئله دیگر اینکه اساس پاسخ بنده به شما این بود که فردی که از اسلام به مسیحیت می رود، حقیقتا نه اسلام را شناخته است و نه مسیحیت را. چنین فردی را بایستی به مشکلات معرفتی و شناختی خود ملتفت کرد. باید به او گفت که اسلام را درست نشناخته است و تصورش از اسلام را هم باید از عملکرد نادرست برخی مسلمانان جدا کرد.
    از سوی دیگر باید مشکلات مسیحیت را نیز بحث کرد. مشکلات تاریخی، اعتقادی و...
    شاید مناسب باشد چنین فردی خود وارد این مجموعه شود و مسئله خود را طرح کند و در طی یک بحث به درستی و نادرستی مدعیات می توان پی برد.

- سوال دیگرتان را هم به صورت مستقل طرح کنید تا دقیق تر مورد بحث قرار گیرد.

موفق باشید

علاقه
    خدا، قرآن، انبیاء الله و اولیاء الله، عشق و...
    نوشته
    471
    حضور
    20 روز 7 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    760

به گزارش فارس، کلیساهای کاتولیک استرالیا طی دهه‌های گذشته به جای مراقبت از هزاران کودک، آن‌ها را مورد سو‌ء استفاده جنسی قرار داده است.

شبکه خبری استرالیا در گزارشی نوشت، آمار نشان می‌دهد طی 35 سال 4 هزار و 444 که در زمان کودکی از سوی کلیسا مورد سو‌ء استفاده قرار گرفته بودند، شکایت کرده‌اند.

سن متوسط این قربانیان برای دختران 10 سال و برای پسران 11 سال بوده و متوسط زمانی که این افراد مورد سو‌ء استفاده قرار می‌گرفتند 33 سال گزارش شده است.

به گزارش شبکه خبری استرالیا، بیش از 20 درصد افرادی که به نوعی با برنامه‌های مذهبی کلیسای کاتولیک در استرالیا در ارتباط بودند، از کودکان سوءاستفاده می‌کردند.

بر اساس این گزارش‌ها، قربانیان از سوی کسانی که باید مراقب این کودکان می‌بودند،‌ مورد سو‌ء استفاده قرار گرفته‌اند و 90 درصد سوء‌ استفاده کنندگان مرد بودند.

کلیسای کاتولیک گزارشی‌هایی درباره سو‌ء استفاده‌ها منتشر کرده است که تغییری در رویه این کلیسا بوده اما واتیکان در پاسخ به درخواست انتشار اسناد چنین مواردی پاسخ داد این اقدام مناسب نیست و امکان آن وجود ندارد.

کمیسیون سلطنتی بعد از انتشار این گزارش در روز دوشنبه (امروز) گفت 3 هفته دیگر بر روی این مساله تحقیق و بررسی انجام می دهد.

لینک خبر در سایت روزنامه گاردین
    https://www.theguardian.com/australi...ralia-revealed

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    307
    حضور
    6 روز 22 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست ها

موضوعات مختلفی را طرح کردید که از بحث فعلی ما خارج است. برای بررسی این موضوعات لازم است که اولا آنها را از هم تفکیک کنید و ثانیا در بخش تاریخی آنها را مطرح کنید تا مورد بحث قرار گیرد.

موفق باشید
    خب جناب رئوف بهتر بود به هریک از سوالات ایشان حداقل با یک آری یا خیر پاسخ می گفتید اینطوری اشکالی که ایشان مطرح کردن همچنان باقی میماند من از شما خواهش میکنم موارد را یک به یک و مختصر پاسخ دهید. خیلی ممنون.

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    307
    حضور
    6 روز 22 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    290

چند مطلب:

- نخست آنکه ممکن است افراد بسیار کمی وجود داشته باشند که تثلیث را با تفسیر معروفش نپذیرند ولی جای تردید نیست که اکثریت مسیحیان چنین هستند. در برخی از مراسم مسیحیان علنا و به روشنی خطاب به عیسی مسیح می گویند که ما تو را "می پرستیم". این امور قابل کتمان نیست.

- مسئله دیگر اینکه اساس پاسخ بنده به شما این بود که فردی که از اسلام به مسیحیت می رود، حقیقتا نه اسلام را شناخته است و نه مسیحیت را. چنین فردی را بایستی به مشکلات معرفتی و شناختی خود ملتفت کرد. باید به او گفت که اسلام را درست نشناخته است و تصورش از اسلام را هم باید از عملکرد نادرست برخی مسلمانان جدا کرد.
    از سوی دیگر باید مشکلات مسیحیت را نیز بحث کرد. مشکلات تاریخی، اعتقادی و...
    شاید مناسب باشد چنین فردی خود وارد این مجموعه شود و مسئله خود را طرح کند و در طی یک بحث به درستی و نادرستی مدعیات می توان پی برد.

- سوال دیگرتان را هم به صورت مستقل طرح کنید تا دقیق تر مورد بحث قرار گیرد.

موفق باشید
    جناب رئوف خواهش میکنم به سوالی که در مورد گفته حضرت عیسی پرسیدم پاسخ بفرمایید و برای چندمین و چندمین بار از کارشناسان محترم تقاضا دارم به تمام قسمتهای سوال پاسخ بفرمایید والله این شده یک معضل که فقط بیک قسمت یا بعضی از قسمتها پاسخ میدهید و ما ناچاریم سوال را دوباره و سه باره مطرح کنیم اجازه دهید بتوانیم بهره لازم را از وقتی که صرف می کنیم ببریم در غیر اینصورت موجب دلسردی و دوری از سایت خواهد شد. خیلی ممنون.

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,348
    حضور
    29 روز 20 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4012

خب جناب رئوف بهتر بود به هریک از سوالات ایشان حداقل با یک آری یا خیر پاسخ می گفتید اینطوری اشکالی که ایشان مطرح کردن همچنان باقی میماند من از شما خواهش میکنم موارد را یک به یک و مختصر پاسخ دهید. خیلی ممنون.

پاسخ سوالات فوق، مشخص است ولی مسئله این است که سوال با پاسخ اجمالی حل نخواهد شد و نه تنها آن سوال به نتیجه نمی رسد، بلکه بحث فعلی ما نیز منحرف خواهد شد.

مضافا که این سوال تاریخی است و بایستی توسط کارشناس تاریخی در یک بحث جداگانه با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

موفق باشید

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,348
    حضور
    29 روز 20 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4012

جناب رئوف خواهش میکنم به سوالی که در مورد گفته حضرت عیسی پرسیدم پاسخ بفرمایید و برای چندمین و چندمین بار از کارشناسان محترم تقاضا دارم به تمام قسمتهای سوال پاسخ بفرمایید والله این شده یک معضل که فقط بیک قسمت یا بعضی از قسمتها پاسخ میدهید و ما ناچاریم سوال را دوباره و سه باره مطرح کنیم اجازه دهید بتوانیم بهره لازم را از وقتی که صرف می کنیم ببریم در غیر اینصورت موجب دلسردی و دوری از سایت خواهد شد. خیلی ممنون.

با سلام مجدد

دوست گرامی، وقتی در یک پست چندین سوال مطرح می کنید، گاهی ممکن است برخی از آنها فراموش شود. اگر یک سوال مطرح شود و بحث حول محور آن ادامه پیدا کند، طبیعتا بحث با دقت بیشتری پیش خواهد رفت. مضافا که شما در پست قبلی سوال اصلی ای که پرسیده بودید و بر آن تاکید داشتید، پاسخ عرض شد.

در مورد سخن حضرت عیسی (ع) چنین نقل قولی از ایشان در اناجیل وجود دارد. (لازم به ذکر نیست که اعتبار این اناجیل محل بحث است)

"راه منم. راستی منم. زندگی منم. هیچ کس نمی تواند به خدا برسد مگر بوسیله من." یوحنا 14:6

موفق باشید

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    307
    حضور
    6 روز 22 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    290

"راه منم. راستی منم. زندگی منم. هیچ کس نمی تواند به خدا برسد مگر بوسیله من." یوحنا 14:6

با تشکر خواستم بدانم همین جملات فوق که شما به آن اشاره کردید و بیشترین تکیه مسیحیان یا فریب خوردگان به آن است 1- درست است یا تحریف شده؟ 2- آیا در قران چیزی وجود دارد که این جملات را توضیح دهد و قران پاسخی برای آن دارد؟ 3-آیا ممکن است اعتبار این جملات تا زمان اسلام بوده باشد؟ 4- اینها با آن آیه قران که میگوید به عدد انسانها راه برای رسیدن به خدا هست در تضادست این چگونه ممکن است؟
    5- در اناجیل موردی هست که جملات فوق را نقض کند و بر خلاف آن باشد که بتوان به آن استناد کرد؟
    و در مورد چند سوال در یک سوال، جناب رئوف گاه یک سوال جنبه های مختلف دارد و برای دریافت یک پاسخ کامل و جامع ناچار میشویم جنبه های دیگرش را هم مطرح کنیم یعنی چند سوال بهم ارتباط دارند فکر می کنید آیا بشود هر یک را مستقلا مطرح کرد؟ مثل 5سوال فوق الذکر آیا باید در 5 سوال مستقل مطرح شود؟ و آیا با شماره گذاری سوالات مشکل فراموشی حل نمی شود؟ بهرحال ما تابع شما هستیم اگر راهی ندارد بفرمایید تا جدا جدا مطرح شود اما اگر شماره گذاری مشکل را حل میکند با ترتیب شماره بپرسیم؟

ویرایش توسط mehrdaad. : ۱۳۹۵/۱۱/۲۱ در ساعت ۰۳:۵۸

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری