سوال یک آقا از ** خانم** ها (ازدواج با فردی که بیماری پوستی دارد)

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال یک آقا از ** خانم** ها (ازدواج با فردی که بیماری پوستی دارد)

سلام
یکی از دوستان بنده مجرد است و در شرف ازدواج. نگرانی دارد که سوال ایشان را بیان می کنم:

سلام
از همه ی خانم های مجرد و متاهل سوال می کنم
"فرض کنید" مجرد هستید و خواستگار برایتان آمده
مرد مورد نظر از نظر تحصیلی ، اجتماعی ، مالی ، اخلاقی و دینی در موقعیت خوب و حتی در بعضی موارد عالی باشد
اما بیماری پوستی دارد که بدن اون کهیر دارد. در اندازه های مختلف کوچک و خیلی بزرگ ( می توانید کلمه های اگزما ، کهیر ، پمفیگوس ، پسوریازیس را در گوگل سرچ کنید تا ببینید بیماری های پوستی چطور هستند. البته این را حتما در نظر داشته باشید که عکس های موجود در اینترنت معمولا بدترین حالت این افراد است و ممکن است مقدار بیماری خیلی کمتر از این موارد باشد یا شاید به همین اندازه )

آیا حاضرید با او ازدواج کنید؟ لطفا توضیح دهید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

darkalone;905430 نوشت:
سلام
یکی از دوستان بنده مجرد است و در شرف ازدواج. نگرانی دارد که سوال ایشان را بیان می کنم:

سلام
مرد مورد نظر از نظر تحصیلی ، اجتماعی ، مالی ، اخلاقی و دینی در موقعیت خوب و حتی در بعضی موارد عالی باشد
اما بیماری پوستی دارد که بدن اون کهیر دارد. در اندازه های مختلف کوچک و خیلی بزرگ ( می توانید کلمه های اگزما ، کهیر ، پمفیگوس ، پسوریازیس را در گوگل سرچ کنید تا ببینید بیماری های پوستی چطور هستند. البته این را حتما در نظر داشته باشید که عکس های موجود در اینترنت معمولا بدترین حالت این افراد است و ممکن است مقدار بیماری خیلی کمتر از این موارد باشد یا شاید به همین اندازه )

با عرض سلام و همه دوستان عزیز اسک دینی
در ازدواج باید به ملاکهای مختلف توجه نمود و البته ملاکها را نیز باید به دو دسته تقسیم نمود ملاکهای اصلی (که قابل چشم پوشی نیستند) و فرعی و ترجیحی (که قابل چشم پوشی هستند ) و البته با توجه به جمع بندی اقدام نمود
ممکن است فردی از همه نظر خوب ومناسب باسشد و تنها یک مشکل جسمانی دارد در جامعه زیاد هم دیده ایم که این افراد ازدواج نموده اند (البته به خاطر سایر ویژگیهای برجسته)

اما در مورد این بیماری پوستی نکات مهمی قابل طرح می باشد از جمله اینکه :

1. میزان آن چه قدر است ؟
  2. در کجای بدن است ؟ میزان تاثیرگذاری در زیبایی چهره و بدن؟
  3. ممکن است از طریق ژنتیک منتقل شود یا خیر ؟
  4. ممکن است از طریق تماس بدنی و یا جنسی منتقل شود یا خیر ؟ البته با توجه به تحقیقات به نظر خود کهیر مسری نمی باشد مگر آنکه همراه ویروسی باشد
  5. البته ویژگیهای مثبت و خوب دوستتون نیز باید بررسی شود.
  6. و...

در پناه قرآن و عترت موفق باشد
یا علی

راهنما;905931 نوشت:
میزان آن چه قدر است ؟
در کجای بدن است ؟ میزان تاثیرگذاری در زیبایی چهره و بدن؟
ممکن است از طریق ژنتیک منتقل شود یا خیر ؟
ممکن است از طریق تماس بدنی و یا جنسی منتقل شود یا خیر ؟ البته با توجه به تحقیقات به نظر خود کهیر مسری نمی باشد مگر آنکه همراه ویروسی باشد

ممکنه در هرجای بدن باشه. بستگی به پیشرفت بیماری داره که با رژیم غذایی و دارو تحت کنترل میگیره
احتمال انتقال ژنتیکی معمولا کمه در حد 10 درصد
عرض کردم واگیر دار نیست

راهنما;905931 نوشت:
مگر آنکه همراه ویروسی باشد
البته ویژگیهای مثبت و خوب دوستتون نیز باید بررسی شود.

ویروسی نیست

ویژگی های مثبت و خوبی هم داره ( از نظر جمع و دیگران )

با عرض سلام مجدد
با توجه به نکات ذکر شده آگاهی از نکات زیر می تواند در تصمیم افراد تاثیر گذار باشد.

راهنما;905931 نوشت:
اما در مورد این بیماری پوستی نکات مهمی قابل طرح می باشد از جمله اینکه :

میزان آن چه قدر است ؟
در کجای بدن است ؟ میزان تاثیرگذاری در زیبایی چهره و بدن؟
ممکن است از طریق ژنتیک منتقل شود یا خیر ؟
ممکن است از طریق تماس بدنی و یا جنسی منتقل شود یا خیر ؟ البته با توجه به تحقیقات به نظر خود کهیر مسری نمی باشد مگر آنکه همراه ویروسی باشد
البته ویژگیهای مثبت و خوب دوستتون نیز باید بررسی شود.
و...

darkalone;905975 نوشت:
ممکنه در هرجای بدن باشه. بستگی به پیشرفت بیماری داره که با رژیم غذایی و دارو تحت کنترل میگیره
احتمال انتقال ژنتیکی معمولا کمه در حد 10 درصد
عرض کردم واگیر دار نیست

دوستان عزیز:
شروع کننده تاپیک منتظر نظرات شما می باشند

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[="Purple"]

راهنما;906259 نوشت:
با عرض سلام مجددبا توجه به نکات ذکر شده آگاهی از نکات زیر می تواند در تصمیم افراد تاثیر گذار باشد.دوستان عزیز: شروع کننده تاپیک منتظر نظرات شما می باشنددر پناه قرآن و عترت موفق باشید یا علی
قراره از مجموعه جوابها ایشون نتیجه گیری کنند درسته؟!!چطور میتونیم باعث ناامیدی یا امیدواری فردی بشیمبه نظر من ایشون باید توی دنیای واقعی شانس خودشون رو امتحان کنن و در واقع ریسک کنن (ریسک تنها به این معنا که ممکنه جواب مثبت ممکنه منفی بگیرن )و خواستگاری ها کاملا سنتی باشه تا دلبستگی ایجاد نشه مادر و یا خواهر و یا واسطه شون شرایط رو صادقانه بگن و هرکسی با اطلاعات اولیه ای که میدن پذیرفت اونوقت اقدام به خواستگاری کنن و ببینن تو بقیه موارد باهم تفاهم دارن یا خیر[/]

[="Times New Roman"][="Black"]من اگر باشم به هیچ عنوان با چنین فردی ازدواج نمیکنم

ولی اگر بعد از ازدواج با من به این بیماری دچار میشد به هیچ عنوان ترکش نمی کردم و به هر دری میزدم تا سلامتی کاملشو به دست بیاره.[/]

[="DarkRed"]با عرض سلام
هر بیماری در طب سنتی(اسلامی)درمان داره الا مرگ...
ایشون پیگیر باشن انشاالله حتما خوب میشن
چرا شخصی که همچین معیارهای خوبی دارن رد بشن؟
بنده خدا گرفتار یه بیماری شدن که قابل درمان هم هست...
در پناه حق@};-
[/]

[="Purple"]این اقای دکتر کارهاشونو توی اینستاگرام گذاشته بودن و میگفتن با هومیوپاتی (متفاوته با طب سنتی) خیلیی از بیماری هایی که قابل درمان نیست با موفقیت درمان میشه عکسایی که از روند درمان بیماراشون گذاشته بودن عالی بود بهشون بگین امتحان کنن این راه رو ....
http://drsadeghihom.ir/fa/%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/[/]

[="Tahoma"][="DarkSlateGray"]

darkalone;905430 نوشت:
سلام

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

اگر ملاک هاشون واقعا خوب و عالیه و از اخلاق و ایمانش خوششون امده خب میرسیم به این مشکل
اگر این مشکل قابل درمان باشد(مثل اینکه نوحی آرژی است.) و کامل درمان شود که خب مشکلی نیست درمان کنند!
اگر هم پرهیز دارد و پرهیز مخل زندگی نیست و طرف مقابل می تواند با پرهیز ها کنار بیاید (بررسی شود) خب باز هم این بیماری مشکلی نیست

مگر بیماری حاد باشد و دائمی و کهیر ها در نواحی زناشویی باشد و دردسر ساز و منجر به سردی شود یا هر مسئله دیگری و واگیر باشد

خب مسئله مهمیه که باید حل شود

حال سوال مطرح می شود

بیماری ایشان دقیقا چیست ؟ دکتر رفته اند و مراحل درمان را پیگیری کرده اند؟

اگر از نظر پزشکی و ظاهری مشکلی نیست خب مسائل دیگر هم بررسی شود

یا علی(ع)@};-[/]

[="Franklin Gothic Medium"]سلام
بقیه کامنتا رو نخوندم!
به نظرم شما با دختری ازدواج کنید که شرایط مشابه داره. یعنی یک دختر که از هر جهت عالیه یا مقبول شماست، اما مثلا یک نقص جسمی یا یک نقص زیبایی داره، که هرکسی ممکنه باهاش کنار نیاد. اینجوری به نظرم ازدواج بهتری خواهید داشت.
ان شاءالله خوشبخت شید

Im_Masoud.Freeman;906271 نوشت:
[=Times New Roman]من اگر باشم به هیچ عنوان با چنین فردی ازدواج نمیکنم

ولی اگر بعد از ازدواج با من به این بیماری دچار میشد به هیچ عنوان ترکش نمی کردم و به هر دری میزدم تا سلامتی کاملشو به دست بیاره.

سلام
خالا اون آقا جواب بدهد !
آیا حاضر است . با چنین خاتمی که دارای بیمار پوستی می باشد !
ازدواج نماید !
حالا چه ضرورتی است . اول درمان کند ! و مشکل بیماری خودش را حل نماید !
بعد ازدواج !
یقینا چنین ازدواجی سرانجام خوشایند ندارد !
و مشکلات جدی را در زندگی مشترک زوجین ایجاد خواهد کرد!
پ.ن
درمان مهم تر از ازدواج است !
فعلا بی خیال ازدواج !

به نام خدا
سلام
من همه پست ها رو خوندم
هم استاد خوب راهنمایی کردند هم کاربرای دیگه نطرات خوبی دادند(البته من این طور فکر می کنم)@};-
اما جای یک سوال به نظرم خالی هست:-/
نظر قلبی خود شما درباره ازدواج با چنین شخصی چی هست؟
فکر کنم اگر این سوال رو جواب بدید راحت تر به راه حل برسید.
امیدوارم خوشبخت بشید

به نظر من شما باید با فامیلی ک تمام شرایط شما رو میدونه و در واقع محسنات شما رو میدونه و در این صورت مشکل شما براش کم رنگتره ازدواج کنید ،دوستای خوبم این آقا صدرصد پیگیر درمانش هست دیگه نیازی به گفتن ما نیستش ب نظرم

سلام
خوب معقول این است !
که این بیماری خودتان را ب دختر خانمی که قصد خواستگاری دارید ! باز گو نمائید . ولی قطع یقیین ب هر خانمی که گفته شود .
صراحتا مخالفت خودش را اعلام می نماید !
یک سئوال
شما اصلا نزد پزشک متخصص پوست مراجعه نمودید !
و سپس
گفتید
که این ببماری پوستی در امر ازدواج تان مشکل ساز است یا خیر !
و اینگونه بیماری پوستی اصولا در مان قطعی دارد . یا خیر !!!!
پ.ن
برخی بیماریهای پوستی وضع ظاهری نا خوشایند ی را برای بیمار بوجود می آورد .بطوریکه گاها دیدن چنین وضعیتی برای خود فرد ملال انگیز است . چه برسد برای کسی که بعنوان همسر وی باشد و قرار است ...... !
بازهم نظر من این است . اول از هر اقدامی در مان . و سپس گفتن حقیقت ب کسی که قصد ازدواج با او را دارید!

موضوع قفل شده است