ازدواج از روی ترحم

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج از روی ترحم

سلام با ازدواج بدبخت و روسیاه و خسر دنیا و اخرت شدم
داستانش مفصله فقط خلاصه بگم اگه هر کسی از ازدواج با دختر مجبه خیر دیده من فقط نگبت و بدبختی دیدم اینا رو هم اینجا مینویسم تجربه و کمک به اونیی که احتما داره تو شرایطی مشابه من قرار بگیرن
من تا قبل از ازدواج چهارچوب فکری و شخصیتیم در واقع مذهبی بود و ایده ال و ارمان های من برای ازدواج انتخاب یه دختر محجبه بود که حالا علاوه بر اخلاق خوب یه ظاهر معمولی داشته باشه که حداقل به دلم بشینه در همین راستا بعد از تحمل سالها فشار جنسی که بخاطر تحریک محیط بهم وارد میشد و از طرفی هم تو یه بافت مذهبی فرهنگی بودم و مثل جوونهای دیگه نمیتونستم از راههای نامتعارف ارضا بشم با کلی عقده و ارزو تصمیم به ازدواج با یک دختر محجبه گرفتم که متاسفانه با مخفی کاریهای دختره و خانواده اش و البته ترحم بیش از حد من و ترس از انتقادات محیط و صحبتهای اطرافیان علیرغم علاقه ام تن به یه ازدواج بسیار بسیار تلخ دادم چرا که ظاهر دختره بعد از رویت زیر چادر اصلا به دلم ننشت و تا هنوز هم ننشسته و البته اینم بگم با طراحی های که دختر و خانواده اش اش کرده بودن و روحیات خاص که من داشتم موقعی دختر رو دیدم که دیگه کار برای من از کار گذشته بود و تو این بافتی که من بزرگ شده بودم و ترحم بیش از حد من راه بازگشتی برام نذاشت و این شد حال و روز من که حالم از هر چی چادریه بهم میخوره چون تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده و مذهبی چون ما

ظاهر دختر 180درجه از زیر چادر با هنگامی که تو چادره فرق میکنه

اصلا قابل تحمل نیست و نبوده برام تا حالا
میدونم مقصر اول و اخر خودمم و راه بازگشتی ندارم جز اینکه فقط بمیرم ولی خواستم اینهارو بگم برای اون دسته از ادمهایی که مشابه من فکر میکنن و احتمال داره مثل من بدبخت بشن

شاید یه جورهای تو دنیای امروز بهتر باشه ادم قبل از ازدواج دوس دختر داشته باشه و یا اندام زنا رو خوب ببنینه و این ازدواج پست سنتی نداشته باشه

من مثل عقده ای ها و ندید بدبید ها زن گرفتم و براحتی گول خوردم

تصورش کنید تو این دوره با هزران تحریکی که وجود داره تنها راه کنترل شهوت ازدواج باشه و اونم و بعد از ازدواج هم با کسی وصلت کنی که اندام زنونه نداشته باشه و تو یه محیطی هم زندگی کنی و پرورش پیدا کرده باشی که طلاق حکم مرگ داره وچه حالی بهت دست میده البته ببخشید که من اینقدر شفاف صحبت میکنم

پسرا و جوونهای که دارید متن منو میبییند هیچ وقت گول حرفهای کلیشه ای رو نخورید امروز ظاهر خیلی مهمه در غیر اینصورت با ازدواج نصف دینتون هم از دست میدید البته در کنار اخلاقیات
هیچ وقت نه از رو ترحم ازدواج کنید نه از روی اینکه بگید مهم اخلاقه ظاهرش بعد از مدتی درست میشه برام

الان من از این زن متنفرم ولی خب دلم میسوزه طلاقش بدم بخاطر ابرویی که تو محیطم دارم و دلم نمیخواد کسی بهم برچسپ طلاقی بزنه

زندگی برای من مثل زندانه تحمل دیدن ظاهر این زن رو ندارم
امیدها و انگیزه ها و مشوق ها برای ادامه زندگیم رو از دست دادم
بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم
فقط شب و روز دارم حرص زندگیهای موفق دیگران رو میخورم

اینم بگم من تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم و از خدا کمک خواستم و نهایت دقت داشتم ولی خب نذذاشتن و خدا نخواست چهره واقعی دختر رو از زیر چادر ببینم

...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و احترام
به نظر می رسد شما با فردی ازدواج کرده اید که مطلوبتان نبوده و همین امر موجب اذیت و آزار شما شده و نمی توانید این مشکل را در زندگی خودتان حل کنید.
بهتر بود از زمان انتخاب و نحوه اشنایی نکاتی را مطرح می کردید تا مشکل به طور کامل بررسی و تحلیل قرار می گرفت، بزرگوار ظاهر انسانها یک بعدی از انتخاب را تشکیل می دهند و از ظاهر حرفهای شما بدست می آید که شما به ظواهر اهمیت بیشتری داده اید و همین خطای انتخاب شما شده است، به هر حال پاره ای از مشکلات در زندگی وجود دارند که با مشاوره و تدبیر و تلاش می توان حل کرد و بنده چون حرف های طرف مقابل را ندیده و نشنیده ام لذا قضاوت نمی کنم و بهتر است با مهر و محبت به فکر حل مشکلات زندگی و بهبود روابط خودتان باشید تا مسائل و مشکلاتتان حل شود، البته مراجعه حضوری به یک مشاور متخصص برای حل مشکل شما لازم می باشد.

shahneshin;904600 نوشت:
داستانش مفصله فقط خلاصه بگم اگه هر کسی از ازدواج با دختر مجبه خیر دیده من فقط نگبت و بدبختی دیدم اینا رو هم اینجا مینویسم تجربه و کمک به اونیی که احتما داره تو شرایطی مشابه من قرار بگیرن
من تا قبل از ازدواج چهارچوب فکری و شخصیتیم در واقع مذهبی بود و ایده ال و ارمان های من برای ازدواج انتخاب یه دختر محجبه بود که حالا علاوه بر اخلاق خوب یه ظاهر معمولی داشته باشه که حداقل به دلم بشینه در همین راستا بعد از تحمل سالها فشار جنسی که بخاطر تحریک محیط بهم وارد میشد و از طرفی هم تو یه بافت مذهبی فرهنگی بودم و مثل جوونهای دیگه نمیتونستم از راههای نامتعارف ارضا بشم با کلی عقده و ارزو تصمیم به ازدواج با یک دختر محجبه گرفتم که متاسفانه با مخفی کاریهای دختره و خانواده اش و البته ترحم بیش از حد من و ترس از انتقادات محیط و صحبتهای اطرافیان علیرغم علاقه ام تن به یه ازدواج بسیار بسیار تلخ دادم چرا که ظاهر دختره بعد از رویت زیر چادر اصلا به دلم ننشت و تا هنوز هم ننشسته و البته اینم بگم با طراحی های که دختر و خانواده اش اش کرده بودن و روحیات خاص که من داشتم موقعی دختر رو دیدم که دیگه کار برای من از کار گذشته بود و تو این بافتی که من بزرگ شده بودم و ترحم بیش از حد من راه بازگشتی برام نذاشت و این شد حال و روز من که حالم از هر چی چادریه بهم میخوره چون تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده و مذهبی چون ما

میدونم مقصر اول و اخر خودمم و راه بازگشتی ندارم جز اینکه فقط بمیرم ولی خواستم اینهارو بگم برای اون دسته از ادمهایی که مشابه من فکر میکنن و احتمال داره مثل من بدبخت بشن

شاید یه جورهای تو دنیای امروز بهتر باشه ادم قبل از ازدواج دوس دختر داشته باشه و یا اندام زنا رو خوب ببنینه و این ازدواج پست سنتی نداشته باشه

تصورش کنید تو این دوره با هزران تحریکی که وجود داره تنها راه کنترل شهوت ازدواج باشه و اونم و بعد از ازدواج هم با کسی وصلت کنی که اندام زنونه نداشته باشه و تو یه محیطی هم زندگی کنی و پرورش پیدا کرده باشی که طلاق حکم مرگ داره وچه حالی بهت دست میده البته ببخشید که من اینقدر شفاف صحبت میکنم

پسرا و جوونهای که دارید متن منو میبییند هیچ وقت گول حرفهای کلیشه ای رو نخورید امروز ظاهر خیلی مهمه در غیر اینصورت با ازدواج نصف دینتون هم از دست میدید البته در کنار اخلاقیات
هیچ وقت نه از رو ترحم ازدواج کنید نه از روی اینکه بگید مهم اخلاقه ظاهرش بعد از مدتی درست میشه برام

الان من از این زن متنفرم ولی خب دلم میسوزه طلاقش بدم بخاطر ابرویی که تو محیطم دارم و دلم نمیخواد کسی بهم برچسپ طلاقی بزنه

بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

اینم بگم من تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم و از خدا کمک خواستم و نهایت دقت داشتم ولی خب نذذاشتن و خدا نخواست چهره واقعی دختر رو از زیر چادر ببینم

...

باسلام
آیا این خانم در ظاهری که دارند نقش داشتند
یعنی ظاهر عادی خودشون مورد پسند شما نبوده ؟
یا دست به تغییراتی زده اند که ظاهری مناسب ندارند؟
شما بگونه ای حرف میزنید گویا یک باره این خانم وارد زندگی شما شده باشند
فرض را بر این بگیریم شما خانومی رو پسندید ( چادری که اول پسند شما بوده )
حال در حادثه و اتفاقی مشکلی برایشان پیش آمده شده اند آن چیزی که شما میبینید
چه میکنید؟

سلام و درود برادر عزیزم
به عنوان برادر کوچک تر مواردی رو بگم شاید کاربرد داشت
ازونجا که میگی خانواده مذهبی داشتی و چنین فشاری وارد اومده پس ملتزما مراودتی با جنس مخالف نداشتی و ممکنه تو ذهنت ی مطلوبی رو متصور شده باشی و همسرت رو با اون بسنجی ازونجا که تصور ذهنی واقعی نیس ممکنه علاوه بر این اگر با کس دیگه هم ازدواج می کردی برات جلب توجه کننده نباشه یا همچنین ممکنه که ظاهر دختران دیگر که در بیرون هستند با باطن همسرت همانند سازی کنی و مورد توجه قرار نمیگیره، صحبت کردن با ی مشاوره ی روانشناس خیلی کمک میتونه بکنه اگر با جمیع حالات به نتیجه نمیرسی و نمی تونی زندگانی کنی و فقط مجبور به زیست میشی بهتره جدا شی چون توازن مثلث عشق بهم میخوره و فرزندی که بدنیا میاد ممکنه اون محبت لازم رو در زندگی دریافت نکنه و مسائل و مشکلاتی دیگه خدای نکرده ممکنه پیش بیاد تو قراره زندگی کنی ن دیگران پس نتیجه گیری "درست" خودت مهمه طلاق هم جزو محرمات نیست که خانواده مذهبی نخواد قبول کنه
ولی اگه متوجه شدی که ایراد از خودته و زیادی کمال گرایی و شخصیت وسواسی مجبوری داری و همش دنبال "برنده" شدن هستی بهتره رو خودت کار کنی چون با هر کس دیگه هم ازدواج کنی ممکنه نقصاشو ببینی و زندگی واسه خودت سخت بشه
اخه خانواده مذهبی هم باشی روایاتی هست که قبل خوندن خطبه میتونی همسر رو ببینی حتی در لباس از جنس تور یا با موهای ازاد و ... که کارشناسان محترم سایت وارد تر هستند
انقدرم خودتو مقصر ندون انسان ممکن الخطاست اصلا اشتباه باید کرد از اشتباه هم نترس حضرت ادم هم اشتباه کرد
یکم ناهمخونی هایی هست اینکه دلسوزی میکنی بخاطر طرف مقابل ولی چون از خوردن برچسب طلاق امتناع می کنی ... که مسلما بخاطر فشار عصبیه
بعدش هم مایه افتخاره که تو این شرایط سخت خودتو حفظ کردی دنیا به آخر نرسیده
گذر زمان قیافه همه رو میگیره چ بسی تحقیقات نشون داده افراد خوشچهره هنگام پیری افسردگی و رنج بیشتری میبرن البته قیافه مهم هست در شروع زندگی نباید طوری باشه که تمایل نداشته باشی واسه پسرا هم القصه این موضوع اهمیت زیادی داره
باز هم میگم برادر عزیزم بهتره با ی مشاور حضوری صحبت کنی مطمئنا ضرر نمیکنی
ی داستان جالبی هم هست که میگه
روزی میکل آنژ از محلی که در آن هـمـه نوع سـنگ مـرمـر یافـت مـی شد، عبور می کرد که چشمش به سنگ زیبایی افتاد. قیمت را پرسید. صاحب مغازه گفت: مـی توانی این سنگ را مـجانی بـرداری چون مدتی اسـت این جا افتـاده و فـضـای زیادی را اشـغـال کرده است. میکل آنژ سنگ را برداشت و تقریباً یک سال تمام بر روی آن کار کـرد و تندیس بی نظیر عیسی (ع) را در آغوش مادرش آفرید. مدت ها بعد سنگ فروش مجسمه را دید و از میکل آنژ پرسید: این مـرمـر زیبا را از کجا آورده ای؟ میکل آنژ گـفت: این سنگ را نمی شناسی؟ این همان سنگی است که سال ها خـاک می خورد. سنگ فروش پرسید: چگونه فکر کردی که این سنگ می تواند به چنین مجسمه ی زیبایی تبدیل شود؟ میکل آنژ گفت: مـن رویای سـاختن چـنین مـجسمه ای را در سر داشـتم و آن روز که از کنار آن قـطعه سنگ می گذشـتم، ناگهان مسیح را دیدم که مرا صدا می زند و می گوید: من در این سنگ محبوسم. آزادم کن، کمک کن تا از این سنگ بیرون بیایم و من دقیقاً همان مجسمه را در آن سنگ دیدم. بنابراین من بخش های اضـافی سنگ را کندم و بیرون ریختم تا مسیح و مادرش هر دو از اسارت سنگ آزاد شدند.
حتما هر انسانی گوهر زیبای خودشو داره گوهر وجودشو اگه ممکنه ببین جای نواقص
به امید خوشبختی همه مردم دنیا و همچنین شما برادر عزیزم
در پناه حق

سلام و عرض ادب
چیزی که از صحبتهای شما متوجه شدم این است که خود ان دختر خانم و خانوادشون حالا به هر دلیلی نخواستن شما قبل ازدواج و جاری شدن صیغه عقد چهره اون دختر خانم رو ببینید.
اگه درست متوجه شده باشم این از موارد تدلیس در ازدواج است و شما میتونین دادخواستی تنظیم کنید و ...
البته در این صورت نیز مهریه باید پرداخت شود که قوانین خودش رو داره و البته اگر عند الاستطاعه باشد باز قوانین متفاوتی دارد...
من وکیل نیستم و اطلاعاتم هم در این حد است که خودم نیاز داشتم و برای حل مشکل خودم مجبور بودم کتاب خقوق خانواده رو مطالعه کنم چون امکان پرداخت حق الوکاله نداشتم ولی شما بهتر است به یه وکیل مراجعه کنید حتما...

[="Purple"]

shahneshin;904600 نوشت:

بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

...

چطوره مسئولیت انتخاب اشتباه مون رو به عهده بگیریم و گردن خدا نندازیم؟!!!!
میگبن توی همه مراحل به خدا توکل کردین
ولی وقتی ظاهرش رو دیدین واسه یه سری ملاحظات اجتماعی و عرفی نادید گرفتین؟!!
می خواستین جشماتون رو باز کنید
این چه حرفیه!!!
در ضمن گیریم اصلا به هیچ وجه امکان نداشته شما ببیینید
مادرتون چی؟!!ایشون چرا قبلش رفت و آمد نکرده؟!!
کاهلی و سهل انگاری خودتون و خانوادتون رو گردن خدا جامعه و.... نندازین!
در ضمن خیلی متاسفم واسه خانمتون که حتی یکبار توی متن اشاره نکردین همسرم! بهتر بود اصلااینجوری ازدواج نمیکرد....[/]

سلام ...
تنها چیزی که از حرفهاتون فهمیدم اینه که این ازدواج آخر سرش به جدایی ختم میشه ... فقط دارین وقت خودتون و ایشون رو میگیرین ... و اونوقت چند سال بعد میاین و یه سوال دیگه مینویسین که ...

من که برای رضای خدا با اونی که اصلا قیافه و ظاهر خوبی نداشت ازدواج کردم ... و یه مدت باهاش زندگی کردم ... پس چرا فلان و بهمان ...

اگر واقعا مسالتون رو نمیتونین تحمل کنین ... و زندگیتون رنج کشیدن شده ... باید خودتون رو هر چه زودتر از این زندگی بیرون بکشین ...

فکر مهریه و حرف این و اون هم نباشین .... الان اقدام کنین 4 سال دیگه ... همه یادشون رفته چه اتفاقی افتاده ...

shahneshin;904600 نوشت:
بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

سلام
قصد نصیحت ندارم.
اجمالا مشکل شما ناشی از توکل و ... نبوده بلکه شما "نقشی" که بر عهده خودتان بوده را خوب انجام نداده اید.

به هر حال باید به وضعیت فعلی شما نگاه کنیم.

سالها پیش کسی برایم تعریف کرد که برای یکی از جوانان مذهبی ، زن گرفتند. طوری بود که خودش قبل از ازدواج آن زن را ندیده بود. بعد از عقد وقتی او را دید ، متوجه شد که هر دو پای آن زن از ناحیه ران قطع شده است.
ایشان به خاطر خدا این وضعیت را "پذیرفت" و با نیروی "صبر" هیچ حرفی یا رفتاری که ناشی از عدم رضایت باشد از خودش نشان نداد.
کسی که این ماجرا را برایم تعریف می کرد ، گفت: پس از ازدواج ، اینقدر وضع مالی اش عالی شده و خدا برایش جبران کرده که اندازه ندارد.

برادر عزیز
قرآن می فرماید:
عَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ و الله یعلم و أنتم لا تعلمون.

اینکه چه چیزی خیر است برای ما ، و چه چیزی شر است برای ما ، ما نمیدانیم. خدا می داند.
شاید زن زیبا برای شما مایه دردسر میشد. زیرا به طور طبیعی چشمهای مردان دیگر به دنبال او می رفت و کسانی به حریم شما طمع می کردند.
لااقل الان خیالتان راحت است که کسی نظر سوئی به همسرتان ندارد. این جنبه مثبت ماجراست.

برادر عزیزم!
به این نکته هم توجه کن که زیبایی زن تا چند سال بیشتر دوام ندارد. به محض خروج از سن جوانی و با چند بار فرزند آوری ، مثل هر گل دیگری کم کم پژمرده می شود.

قبول داریم که خانم شما امتیازات ظاهری را ندارد.
اما امتیازات رفتاری را چه؟ مهربان هست؟ دلسوز هست؟ اخم و تخم ندارد؟
امتیازات دینی را چه؟ رابطه اش با خدا و پیامبر و امامان خوب است؟ قابل اطمینان هست؟ دینش را ارزان نمی فروشد؟

به عنوان کسی که 15 سال از ازدواجم میگذرد میگویم:
ظاهر زن ، یک امتیاز با "برد کوتاه" است. رفتار و عقل زن ، یک امتیاز با "برد بلند" است. چه بسا مردان در شرایطی قرار می گیرند که میگویند کاشکی زن مان امتیازات ظاهری نداشت اما از حیث رفتار ، بهتر و مهربانتر بود، و از حیث مذهبی بودن ، قابل اعتمادتر بود.
در این شک نکنید. خیلی از مردان چنین شرایطی دارند.

ضمناً الان شما در موقعیت خیلی عالی هستید. موقعیتی که با "صبر" می توانید به جایگاه "صابران" در نزد خداوند نائل شوید.
خداوند در قرآن می فرماید: انما یوفی الصابرون اجرهم بغیر حساب.
یعنی: ما به هر کسی به اندازه کار نیکی که کرده ، اجر می دهیم. اما اجر صابران را بدون اندازه می دهیم.

شاید خداوند خواسته با این موقعیتی که برای شما پیش آمده ، شما را در زمره صابران در درگاه خودش بپذیرد.

راستی داستان آن زن زیبایی که شوهر بدشکلی داشت را خوانده اید؟
زنی که در نهایت جمال بود ، شوهری داشت که در نهایت زشتی بود.
این زن با شوهرش بسار مهربانی و ملاطفت می کرد.
وقتی شوهرش از سر کار برمیگشت ، فوری به استقبال او میرفت و غذا برایش می آورد و ...
روزی شوهرش به او گفت: سئوالی از تو دارم.
زن دانست که شوهرش چه می خواهد بپرسد لذا گفت: سئوالت را نپرس. زیرا از من جز راست نمی شنوی.
شوهر بیشتر حریص شد که سئوالش را بپرسد.
شوهر پرسید: آیا مرا دوست داری که اینقدر به من محبت میکنی؟
زن گفت: نمیخواستم بگویم. اما حالا که پرسیدی میگویم: بدان که دیدن تو و دیدن عزراییل برای من یکسان است. اما وقتی خدا به من چنین شوهری داده ، من هم صبر می کنم و وظیفه همسر بودن خودم را به درستی انجام میدهم. حتما حکمتی در کار خدا بوده.
آن مرد از جایش بلند شد و فوری زنش را طلاق داد.
به پیامبر آن زمان وحی شد: که ما هر دوی آن زن و مرد را آمرزیدیم. زن را به خاطر راست گویی و صبرش ، مرد را به خاطر اینکه با طلاق دادن زن زیبایش ، غصه "شوهر زشت رو" داشتن را از دوش زن برداشت.

مومن آخه خودت اشتباه کردی.چرا تقصیر باقی چیزا میندازی.چادریا هم میشه فهمیدچجورین.چرانامزد نکردین.نمیشه چندتا عمل زیبایی انجام بده.تواگه بخای طلاق بگیری باید ۱۰ برابر پول عمل زیبایی بدی برا مهریه.پس چه بهتر که بااین پول عمل کنه.

mohsen1990;906180 نوشت:
مومن آخه خودت اشتباه کردی.چرا تقصیر باقی چیزا میندازی.چادریا هم میشه فهمیدچجورین.چرانامزد نکردین.نمیشه چندتا عمل زیبایی انجام بده.تواگه بخای طلاق بگیری باید ۱۰ برابر پول عمل زیبایی بدی برا مهریه.پس چه بهتر که بااین پول عمل کنه.

سلام و عرض ادب
مومن وقتی کسی تمایل به ادامه زندگی نداره اگرچه معتقدم ایشون با خصوصیاتی که از اون دختر خانم میشه برداشت کرد کار اشتباهی ولی بهرحال در این شرایط هیچکس به جنبه مادی قضیه نگاه نمیکنه.

راه شب;906222 نوشت:
سلام و عرض ادب
مومن وقتی کسی تمایل به ادامه زندگی نداره اگرچه معتقدم ایشون با خصوصیاتی که از اون دختر خانم میشه برداشت کرد کار اشتباهی ولی بهرحال در این شرایط هیچکس به جنبه مادی قضیه نگاه نمیکنه.

نمیدونم چی گفتین!کجای حرفم اشتباس!اگه کاری که میگم بکنه مشکلش حل میشه دیگه.میگه مشکل ظاهره

mohsen1990;906281 نوشت:
نمیدونم چی گفتین!کجای حرفم اشتباس!اگه کاری که میگم بکنه مشکلش حل میشه دیگه.میگه مشکل ظاهره

من با شما موافقم این دوستمون دارن اشتباه میکنن ولی گفتم اگر قرار باشه کسی زندگی نکنه حالا به هر دلیل دیگه مسایل مالی براش مهم نیست. خلاف چیزی که گفتید حرفی نزدم.

shahneshin;904600 نوشت:
سلام

[=arial]بسم الله الرحیمن الرحیم

[=arial]با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

shahneshin;904600 نوشت:
با ازدواج بدبخت و روسیاه و خسر دنیا و اخرت شدم

[=arial]قرار بود ازدواج نصف دین ما رو کامل کنه نه همشو...
با بقیه دینتون چیکار کردید برادر...؟
بر فرض درست بودن حرفتان،
حداقل این شمایید که مسئول از دست رفتن نصف دیگر دینتان هستید نه دیگران...

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]ممنون از توصیه های شما

shahneshin;904600 نوشت:
من تا قبل از ازدواج چهارچوب فکری و شخصیتیم در واقع مذهبی بود و ایده ال و ارمان های من برای ازدواج انتخاب یه دختر محجبه بود که حالا علاوه بر اخلاق خوب یه ظاهر معمولی داشته باشه که حداقل به دلم بشینه

[=arial]به نظر نمیرسه تا همین اندازه که دنبال ایده آلش بودین خودتون ایده آل کسی باشین...

shahneshin;904600 نوشت:
در همین راستا بعد از تحمل سالها فشار جنسی که بخاطر تحریک محیط بهم وارد میشد
و از طرفی هم تو یه بافت مذهبی فرهنگی بودم و مثل جوونهای دیگه نمیتونستم از راههای نامتعارف ارضا بشم

[=arial]تحت تاثیر محیط پیرامون رفتار میکردید...
یعنی رفتار شما نشات گرفته از ایمان نبود بلکه جبر فرهنگی بود که مانع خلاف شما می شد.

shahneshin;904600 نوشت:
با کلی عقده و ارزو تصمیم به ازدواج با یک دختر محجبه گرفتم

[=arial]صداقت در گفتارتون جالبه ولی خب مفاهیم پشت این ادبیات القا کننده حساسیت تمایل به زندگی کردن را نیست
در واقع رفتار شما در ازدواج ناشی از تمایلات جنسی شما بوده و برنامه ی دیگری جهت ادامه نداشتید...

shahneshin;904600 نوشت:
متاسفانه با مخفی کاریهای دختره و خانواده اش و البته ترحم بیش از حد من و ترس از انتقادات محیط و صحبتهای اطرافیان علیرغم علاقه ام تن به یه ازدواج بسیار بسیار تلخ دادم

[=arial]ظاهرا خودتون هم باید واقف باشید که محیط پیرامون در جهت دادن این رفتار شما و احتمالا کل زندگی شما نقش داشته و داره
شما تحت تاثیر محیط پرامون رفتار کردید و نه علم و دانش و توکل...

shahneshin;904600 نوشت:
چرا که ظاهر دختره بعد از رویت زیر چادر اصلا به دلم ننشت و تا هنوز هم ننشسته

[=arial]ایشون الان دیگه همسر شما هستند...

shahneshin;904600 نوشت:
و البته اینم بگم با طراحی های که دختر و خانواده اش اش کرده بودن و روحیات خاص که من داشتم موقعی دختر رو دیدم که دیگه کار برای من از کار گذشته بود
[=arial]
به این میگن توهم توطئه

shahneshin;904600 نوشت:
ترحم بیش از حد من

[=arial]خیلی اصرار دارید که بگید مهربونید...
ولی تو ادبیاتتون اصلا این موارد به چشم نمیخوره
حتی حاضر نیستید از کلمه همسر استفاده کنید...البته اگه از روی آگاهی از کلمه "همسر" استفاده نمی کردید ایراد نمیگرفتم...
ظاهرا شما بین اطرافیان متهم به بد اخلاق بودن هستید...

shahneshin;904600 نوشت:
و این شد حال و روز من که حالم از هر چی چادریه بهم میخوره

[=arial]توصیه میکنم کمی حالتون از تفکرتون بهم بخوره...

shahneshin;904600 نوشت:
چون تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده و مذهبی چون ما

[=arial]به اینم میگن توهم توطئه

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]یعنی یه مرد زیر چادر ...

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]بله

shahneshin;904600 نوشت:
میدونم مقصر اول و اخر خودمم و راه بازگشتی ندارم جز اینکه فقط بمیرم

[=arial]نگران نباشید آخرش میمیرین...

shahneshin;904600 نوشت:
ولی خواستم اینهارو بگم برای اون دسته از ادمهایی که مشابه من فکر میکنن

[=arial]مگه داریم؟؟؟

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]حق دارم به ایمان شما شک کنم؟

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]همینطوره

shahneshin;904600 نوشت:
تصورش کنید تو این دوره با هزران تحریکی که وجود داره تنها راه کنترل شهوت ازدواج باشه و اونم و بعد از ازدواج هم با کسی وصلت کنی که اندام زنونه نداشته باشه

[=arial]با اینحال توصیه میکنید ملت برن با افرادی دوستی کنن که اندام زنانه و مردانه کاملا بر آنها مکشوف شده باشه؟؟

shahneshin;904600 نوشت:
البته ببخشید که من اینقدر شفاف صحبت میکنم

[=arial]شمام ببخشید که ما انقدر شفاف جواب میدیم

shahneshin;904600 نوشت:
پسرا و جوونهای که دارید متن منو میبییند هیچ وقت گول حرفهای کلیشه ای رو نخورید امروز ظاهر خیلی مهمه

[=arial]الان شما قربانی ظاهر هستید یا ...
الان نسخه شما دقیقا برای ملت چیه ؟

shahneshin;904600 نوشت:
در غیر اینصورت با ازدواج نصف دینتون هم از دست میدید

[=arial]اونی که مثل شما فکر کنه ، بله حتما همین خواهد شد

shahneshin;904600 نوشت:
البته در کنار اخلاقیات
هیچ وقت نه از رو ترحم ازدواج کنید

[=arial]دقیقا چی فرد باعث شد با ایشون ازدواج کنید که میگید ترحم؟...به چه چیزش ترحم ورزیدید؟

shahneshin;904600 نوشت:
نه از روی اینکه بگید مهم اخلاقه ظاهرش بعد از مدتی درست میشه برام

[=arial]شما الان قربانی ظاهرید یا مشکلات زیر چادر؟

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]دلتون میسوزه چون بافت فرهنگیتون اجازه نمیده
دلتون میسوزه برای آبروی خودتون
دلتون میسوزه برای برچسب خوردن
شما هیچ وقت دلتون برای ایشون و وضعیتشون نمیسوزه
این حرفامو میتونین حمل بر قضاوت کنین یا هر چیزی ولی صراحتا میگم شما اگه توانشو داشتید حتما یه بلایی سرشون میاوردید ولی خوشبختانه امکاناتش فعلا براتون موجود نیست.
شما مشکل روحی داری دوست من...

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]زندگی؟
کدام زندگی؟
شما از اولشم دنبال زندگی نبودید بلکه دنبال ماشین جنسی برای خود بودید...ولی حالا خورده تو برجکتون

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]همچین میگین مشوق ها هر کی ندونه فکر میکنه چه خبره...
تنها مشوقتون نیاز جنسیتون بوده و بس...اینو من نمیگم خودتون بارها تو این متن گفتین(دقت کنید)

shahneshin;904600 نوشت:
بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

[=arial]شما دچار مشکل روحی هستید دوست من...
و این موضوع احتمالا تشدید کننده این روحیتان شده.

shahneshin;904600 نوشت:

[=arial]مجبور نیستید...
سرتون رو از زندگی دیگران بکشید بیرون

shahneshin;904600 نوشت:
اینم بگم من تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم و از خدا کمک خواستم

[=arial]کدام خدا؟
کدام توکل؟

shahneshin;904600 نوشت:
نهایت دقت داشتم ولی خب نذذاشتن و خدا نخواست چهره واقعی دختر رو از زیر چادر ببینم

[=arial]قربان نهایت دقتتان.
خدایتان بیامرزد شما را...
[=arial]
...

[=arial]نکته قابل توجه در این تایپیک مشارکت دوستان جهت مشاوره دادن بود در حالی که این دوست ما دنبال مشاوره نبودند و هیچ علامت سوالی در متنشان دیده نشد...

[=arial]همسر ما اونطوری نیست که ما میخوایم ، بلکه اونطوری هست که ما هستیم
[=arial]مراقب باشیم خدا را در زندگیمان گم نکنیم[=arial]
با تشکر

سلام

چقدر این متن آشناست!!!!

http://www.askdin.com/showthread.php?t=50625

باور می کنیم که هیچ قصد و غرضی از نوشتن این متون در کار نیست!!!

[="Arial"][="Blue"]

ñ¡ªz;906499 نوشت:
باور می کنیم که هیچ قصد و غرضی از نوشتن این متون در کار نیست!!!

[=arial]با سلام و عرض ادب
بله بنده هم خواستم این موضوع را مطرح کنم اما احتمال دادم این نوع برداشتم را حمل بر توهم توطئه بگذارند و بدبینی فرض کنند دوستان
لذا از بیانش صرف نظر کردم
وگرنه بنده هم معتقد به جهت دار بودن برخی مطالب بوده و هستم
نکته جالبی که در لینک مورد نظر شما وجود دارد بحث صلواتهایی است که دوستان فرستادند...
انصافا ماهیت برخی صلوات ها اصلا معلوم نیست چیه
یعنی این صلوات معنی لایک کردن داره یا چه چیزی خدا میدونه
واقعا تا حالا به این توجه کرده بودید که برخی از صلوات های ما بو داره...
بوی خود نمایی ، بوی ابراز عاطفه ، بوی جلب توجه و ...
این که یه مشت آدم اصلا چی اون طرفو لایک میکنن یا صلوات میفرستن هم خدا میدونه
این که طرف میاد عفت زنان مومن این مملکت رو زیر سوال ببره و یه مشت آدم جاهل صلوات بفرستن که چی بشه؟
آیا این صلوات ها معنی تایید رو میده یا ...
ولی همیشه یادتون باشه حزب الهی جماعت اگه از خانومش خوشش نیاد انصافا اینطوری آبروشو نمیبره اینطوری چادری ها رو متهم به بی عفتی نمیکنه و چون میدونه با خدا معامله کرده حداقلش صبر پیشه میکنه...اینا رو به اونایی میگم که ممکنه تو این فضا احساس کنند که مردای مذهبی هم ممکنه اینطوری آبرو ریزی کنند...و این پست ها تصویر نا مطلوبی از مردان حزب الهی به رخ کشیده باشد
ممنون از شما

shahneshin;904600 نوشت:

بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

...

سلام
آقای محترم مقصر اصلی شخص شما هستید . و کسانی که مث شما چنین دیدگاه ساده لوحانه دارد !
مگر ظاهر انسان ها تایید کننده باطن افراد است
آخر این چه دیدگاه و افکار ی است .

فراموش نکنید . پسر نبی خدا نوح پیامبر به چه سرنوشتی دچار شد . و ازسوي دیگر همسر فرعون شد جز یکی از بهترین زنان دو عالم !!!!!!!!
باید بدانید نه پیراهن یقه شیخی پوشیدن و انگشتر بدست و نه چادر و پوشش افراد ملاک تقوا محض افراد است .
و اصولا چنین پوشش ها و شکل و ظاهر افراد ن معصومیت و ن مصونیت تلقی و ایجاد می نماید !
مصداق و موید حرف های من صحبت های افرادی مث شما و انواع و اقسام خیانت انجام شده توسط ا چنین فرادی
که ظاهر الصلاح دارند !!!!!!!!
همیشه اعمال افراد مورد سنجش و تحقیق قرار بگیرد !!!!!!
ن ظواهر!
در هر صورت تا کی می توانید
ب چنین زندگی ادامه بدهید !
من دقیقا نمیدانم مشکل شما با خانم تان در چه خصوص است !
اما
می توانید با مشورت یک مشاور راهکار لازم را بدست بیاورید !
و نسبت ب حل مشکل ایشان اقدام نمائید !
پ.ن
حال بقول خود شما این گذشت
ولی از این به بعد
تجربه بشود . برایت

که هر گردی گردو نیست که نیست !!!!!!!
البته امیدوارم که تجربه بشود !

[="Microsoft Sans Serif"][="Black"]

متین23;906559 نوشت:
نکته جالبی که در لینک مورد نظر شما وجود دارد بحث صلواتهایی است که دوستان فرستادند...
انصافا ماهیت برخی صلوات ها اصلا معلوم نیست چیه
یعنی این صلوات معنی لایک کردن داره یا چه چیزی خدا میدونه
واقعا تا حالا به این توجه کرده بودید که برخی از صلوات های ما بو داره...
بوی خود نمایی ، بوی ابراز عاطفه ، بوی جلب توجه و ...
این که یه مشت آدم اصلا چی اون طرفو لایک میکنن یا صلوات میفرستن هم خدا میدونه
این که طرف میاد عفت زنان مومن این مملکت رو زیر سوال ببره و یه مشت آدم جاهل صلوات بفرستن که چی بشه؟

سلام و عرض ادب

صلوات ها معانی متفاوتی میتونه داشته باشه. تایید (کل یا بخشی از مطلب) ، مطالعه شدن مطلب (مثلا در جایی که پاسخ فرد داده شده) ، ابراز همدردی و ....

مثلا در موارد مشاوره ای بنده ممکنه بابت دعا برای رفع مشکل طرف صلوات بفرستم و لزوما به معنی تایید رفتار یا نظر کاربر نیست.

آدم حزب اللهی در مورد دیگران با ادبیات بهتری حرف میزنه و قبل از اظهار نظر از دید دیگران هم به قضیه نگاه میکنه نه اینکه راحت دیگران رو جاهل خطاب کنه.

و من الله توفیق

یا حق[/]

متین23;906559 نوشت:

نمی توان این طور قضاوت کرد که افراد جاهلن، بلکه افراد می دانند که این بنده خدا از مکانیزم های دفاعی متعددی برای رفع مشکل خود در حال استفاده است،تا خود را آرام کند مانند توجیه، فرافکنی ...

متین23;906559 نوشت:

نه همیشه به معنی تایید نیست، با توجه به تفاوت های فردی هر شخص منظور خاص خود را دارد...

حق دوست;906588 نوشت:
سلام و عرض ادب

[=arial]با سلام و عرض ادب خدمت شما
[=arial]قبل از هر چیز توجه داشته باشید که بنده در مورد صلوات های این پست قضاوت کردم:

[=arial]و نه کلی...

حق دوست;906588 نوشت:
صلوات ها معانی متفاوتی میتونه داشته باشه. تایید (کل یا بخشی از مطلب) ،

[=arial]پست این لینک رو مشاهده کنید ببینید کجای حرفشان ارزش صلوات داشت...

حق دوست;906588 نوشت:
مطالعه شدن مطلب (مثلا در جایی که پاسخ فرد داده شده)

[=arial]با این وضعیت همه باید برای همه پست هایی که مطالعه میکنند صلوات بفرستند ...اینگونه نیست دوست من
حق دوست;906588 نوشت:
ابراز همدردی و ....

[=arial]همدردی برای فردی که ادعای بی عفتی می کنه؟
شما با همه آدمای این فضا اینجوری همدردی میکنید؟
اصلا ایشون اومدن که همدردی بشنون؟
مشکل ما اینه که مدیریت حب و بغض رو اصلا نمیدونیم چطور اعمال کنیم...
حالا معتقد نیستیم دعوا گرفته بشه ولی همدردی چی؟

حق دوست;906588 نوشت:
مثلا در موارد مشاوره ای بنده ممکنه بابت دعا برای رفع مشکل طرف صلوات بفرستم و لزوما به معنی تایید رفتار یا نظر کاربر نیست.

[=arial]یه مومن زیرک تر از این حرفاست که برای دعا کردن لازم ببینه زیر هر پستی حتما دکمه صلوات رو بزنه...
شما میتونید بدون این که این کار رو بکنید هم براش دعا کنید...
علتش هم اینه که معانی مختلفی از صلوات مطرحه ، همونطور که الان خودتون هم بهشون اشاره کردید...
پس وقتی اتفاق بین الاذهانی وجود نداره و همه یه چیز رو یه چیز فهم نمیکنن و معانی مختلفی از اون استنباط میکنن باید احتیاط کرد.

حق دوست;906588 نوشت:
آدم حزب اللهی در مورد دیگران با ادبیات بهتری حرف میزنه

[=arial]بنده ادعای حزب الهی بودن ندارم ... بلکه تلاش میکنم که اینگونه بشم
بله در ادامه حرفای قبلیم و در تایید حرف شما اینم میگم که حزب الهی ها خیلی بچه های فهمیده ای هستن ...
امیدوارم یه روزی شبیهشون بشم...

حق دوست;906588 نوشت:
و قبل از اظهار نظر از دید دیگران هم به قضیه نگاه میکنه

[=arial]با این حال شمام وقتی با عینک بنده به این موضوع نگاه کنید باید بهم حق بدید که اون افراد رو جاهل خطاب کنم...

حق دوست;906588 نوشت:
نه اینکه راحت دیگران رو جاهل خطاب کنه.

[=arial]همچین راحت هم نبود...
با عینک من نگاه کنید ...

حق دوست;906588 نوشت:
و من الله توفیق

یا حق

[=arial]زنده باشید
حق یارتان
[=arial]
حق دوست;906588 نوشت:
مطالعه شدن مطلب (مثلا در جایی که پاسخ فرد داده شده)
[=arial]
[=arial]راستی رو پست من چرا صلوات نفرستادین؟؟؟

[="Arial"][="Blue"]

ریحــانه الــنبی;906590 نوشت:
نمی توان این طور قضاوت کرد که افراد جاهلن، بلکه افراد می دانند که این بنده خدا از مکانیزم های دفاعی متعددی برای رفع مشکل خود در حال استفاده است،تا خود را آرام کند مانند توجیه، فرافکنی ...

[=arial]استفاده از مکانیسم های دفاعی جهت مقابله با شما(خانم ها) صلوات فرستادن داره؟
واقعا فکر میکنید اگه مثلا یه صلوات زیر پست اینچنینی
[=arial]http://www.askdin.com/showthread.php?t=50625[=arial] بفرستید ایشون آروم میشن و به حرفتون گوش میدن؟
اونم یه مرد؟سخت در اشتباهید و هنوز مردا رو نشناختید...چرا که این عمل دقیقا باعث سخت تر شدن فرد نسبت به موضع خودش میشه

نه همیشه به معنی تایید نیست

[=arial]معنی عرفی لایک، تایید محتوای طرف مقابله
طرف میخواد دعا کنه میاد صلوات میفرسته
میخواد صلوات بفرسته میاد صلوات میفرسته
میخواد بگه منم پیامتو دیدم میاد صلوات میفرسته
میخواد بخشی از محتوا رو تایید کنه میاد صلوات میفرسته
میخواد بگه منم هستم میاد صلوات میفرسته
خب وقتی میدونیم این همه معنی از یه صلوات در میاد نباید احتیاط کنیم؟
یعنی شما تو همه پست ها تا الان صلوات فرستادین؟

با توجه به تفاوت های فردی هر شخص منظور خاص خود را دارد...

قراره خودمون رو در مظن اتهام قرار ندیم دیگه...

shahneshin;904600 نوشت:
هر کسی از ازدواج با دختر مجبه خیر دیده من فقط نگبت و بدبختی دیدم

shahneshin;904600 نوشت:
ظاهر دختره بعد از رویت زیر چادر اصلا به دلم ننشت

shahneshin;904600 نوشت:
حالم از هر چی چادریه بهم میخوره چون تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده

shahneshin;904600 نوشت:

shahneshin;904600 نوشت:
بهتر باشه ادم قبل از ازدواج دوس دختر داشته باشه و یا اندام زنا رو خوب ببنینه و این ازدواج پست سنتی نداشته باشه

shahneshin;904600 نوشت:
تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم و از خدا کمک خواستم

خیلی جملات تابلوی جهت داری هست. به نظر من که اصلا همچین ماجرایی اتفاق نیافتاده . یک نوشته ی مضحکه که طرف میخواد زیر آب توکل به خدا و کمک خواستن از اون و چادر و... رو بزنه . بر فرض محال که وجود خارجی هم داشته باشه شما که انقدرررررر براتون مهم بود خیلی اشتباه کردید که دختر ندیده رو گرفتید و مقصر اصلی خودتونید . جالبه که تو این متن دختره هیچچچچچچچ حسنی نداره و هیچ عیبی فقط یه خصوصیت داره اونم چادری بودنشه

shahneshin;904600 نوشت:

بخاطر این زن منزوی شدم
گوشه گیر و تنها شدم

...

سلام
این کارو با خودت نکن یعنی طلاق نده
احساسم اینه که فریب خوردی...دنیا فریبت داده..باور کن
چرا فکر میکنی زنهای دیگران از همسر شما زیباترند؟؟و عیب ندارند؟! خصوصا که لوازم آرایشی جدید داره بیداد میکنه

فکرتو عوض کن و سعی کن عیب های زنان دیگر را که از چشم تو مخفی مانده ببینی تا یواش یواش راضی بشی
و البته از همسرتون بخواه که به خودش برسه

و لپ کلام
اگه صدتا حوری بهت بدن همین فردا..به شکستن دل خانومتون و حتی یک قطره اشک روی گونه شون نمی ارزه

ببین کی بهت گفتم
نگی کسی بهم نگفت

یاحق

حالا من کار ندارم طرف چادریه یا نه ...
لاغره یا چاق ...
به اینکه این ماجرا اصلا حقیقت داره یا نه ...
ولی اینو میدونم که ازدواج و یا حتی نگه داشتن زندگی از روی ترحم درست نیست (این صرفا نظر منه) چون شما سوپر من یا یک مرد خیلی با اخلاق و با ایمان نیستین که اندرونیاتتونو بروز ندین و به خاطر خدا زندگی کنید و از این به خاطر خدا زندگی کردن کیف کنید پس خواسته یا ناخواسته دچار یک سری اعمال ناراحت کننده میشید و رفتارتون سرده. خب طرف مقابل هم که سیب زمینی نیست .میفهمه یکی بزور کنارشه و داره انگار تحملش میکنه پس اونم داره ذره ذره آب میشه وسرد و شما دو تا از هم روز به روز دور تر. پس طلاق و جدایی اتفاق افتاده هرچند در ظاهر معلوم نباشه

[="Arial"]

shahneshin;904600 نوشت:
بعد از تحمل سالها فشار جنسی

shahneshin;904600 نوشت:
نمیتونستم از راههای نامتعارف ارضا

shahneshin;904600 نوشت:
با کلی عقده و ارزو

[=arial]کاملا مشخصه چقدر فشار روت بوده

shahneshin;904600 نوشت:
بچه های ساده و مذهبی چون ما

[=arial]بچه های مذهبی ساده نیستن به انتخاب خداشون ایمان دارن پس شما جزءشون نیستی

shahneshin;904600 نوشت:
دم قبل از ازدواج دوس دختر داشته باشه و یا اندام زنا رو خوب ببنینه

[=arial]شما یکم دیر به دنیا اومدی
حیف که تو این مقطع زمانی و مکانی اسلام دستمونو بسته
وگرنه حتما قبل ازدواج یه ...... واست راه مینداختن که قشنگ ببینی چی انتخاب میکنی

shahneshin;904600 نوشت:
من تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم

[=arial]بیخیال
یه دور دیگه نوشته هاتو بخون
قشنگ مشخصه .... خونت زده بالا و از سر نیاز جنسی رفتی سراغ ازدواج
اینجور موقع ها بچه مذهبیا نمیگن خدا نخواست خوشبخت شم
میگن طبق روایت خدا منو به همون چیزی واگذار کرد که بهش امید بستم
و شما امیدت رفع نیازت بود و مطمئن باش زشت ترین دخترها هم این یه کارو خوب بلدن.

[=arial]پ ن : من چادری زیاد مهم نیستم
ولی این چادر حرمت داره
حواسمون باشه موقع کم آوردن جلوی روزمره گیهامون انگشت اتهاممون سمت چی و کیه .
فاطمیه نزدیک است .

سلام
به نظرم بهتره پیش یک مشاور برید و مشکل رو مطرح کنید....
اگر ظاهر همسر تا این حد براتون مهم بوده(که البته برای همه مهمه که یکسری حداقل ها رو داشته باشه) باید در جلسات قبل از خواستگاری مطرح میکردین یا طبق رسم و سنت مادر یا خواهرتون رو میفرستادین تا چهره بدون حجاب دخترخانم رو ببینه!!!!
انشاءالله که مشکلتون رفع به خیر بشه

یه کسی موتور خرید بدون کلاه ایمنی رفت بیرون اتفاقا چون ناشی بود زمین خورد بعد مدتی که حالش خوب شد بهش گفتن چی شد گفت لعنت به این خیابونا با این آسفالتشون سرم خورد به آسفالت درب و داغون شدم!

بعضی مواقع ما مشکل رو میشناسیم اما علتش رو نه
مشکل این آقا هم از محجبه بودن خانمش نیست از اینه که درتحقیقات قبل ازدواجش اشتباه کرده و ربطی به محجبه بودن اون خانم نداره در دستورات دینی اومده که حتی زن در جلسه خواستگاری با شرایطی که ذکر شده میتونه لباس نازک بپوشه و حتی موهاش رو به مرد نشون بده تا بعدا بهانه ای وجود نداشته باشه.
پس به نظرم این انتقال یه تجربه نبود بلکه بیان یک اشتباه از جانب این شخصه که البته از این جهت که هرکس رفت خواستگاری حتما به ظاهر هم توجه کنه قابل توجهه

سلام
من فقط پست های صفحه اول رو خوندم و دیدم همه پریدن به این دوستمون! خوبه خودشون گفتن که فقط اومدن تجربه شون رو به اشتراک بذارن تا بقیه استفاده کنند و برای کسی تکرار نشه!
حالا چرا همه حمله میکنن به جای تشکر، خدا داند!(ریشه های فرهنگی داره البته!!)

به استارتر تاپیک هم میگم که، همه ی فکرای بد رو یک دقیقه بذار کنار. بشین یه کاغذ بذار جلوت. همه ی راه هارو بنویست:

1- طلاق
2- سازش
3- تامل و تحلیل بیشتر و عجله نکردن در تصمیم
4-
5-

خلاصه هرچی گزینه به ذهنت میرسه بنویس. بعد دونه دنه مزیت و معایبش رو پیدا کن. و البته بذار یکم زمان بگذره. سر فرصت تصمیم میگیری. حالا الان طلاق بگیری یا ماه بعد چه فرقی میکنه؟ بذار یکم آروم بشی. خوب بررسی کنی. تحلیل کنی. بعد تصمیم بهتر رو بگیری. خصوصا با خود خانوم هم صحبت کن!

من دقیقا نمیدونم مشکلت چیه و این خانوم چه تقصیری داشته، ولی حالا هرچی که شده، سعی کن یکم هم بخشنده باشی و خودتو جای طرف هم بذاری. وقتی داری فکر میکنی سرت کلاه گذاشته، یه لحظه فکر کن اگر خودت جاش بودی این کارو نمیکردی؟(توجیه و تایید نمیکنم، فقط میخوام بگم همه ی ما بهرحال توی یه حدی و جایگاهی چنین کارهایی میکنیم! و بعدش انتظار بخشیده شدن داریم!)

خلاصه به خودت زمان بده . باهاش حرف بزن. یک طرفه به قاضی نرو. و اینقدرم منفی بافی نکن که حالا دیگه بدبخت شدم و یک عمر باید ظاهر رو تحمل کنم و ...... هرکس نقاط منفی داره، نقاط مثبت هم داره. مشکل اینه بعضیا فکر میکنن اینطوری نیست و بعضیا هستن همه ی چیزای خوب رو با هم دارن! ولی اشتباه میکنن!

بگذریم ...

rezaee;907175 نوشت:
سلام
من فقط پست های صفحه اول رو خوندم و دیدم همه پریدن به این دوستمون! خوبه خودشون گفتن که فقط اومدن تجربه شون رو به اشتراک بذارن تا بقیه استفاده کنند و برای کسی تکرار نشه!
حالا چرا همه حمله میکنن به جای تشکر ، خدا داند! (ریشه های فرهنگی داره البته!!)

سلام برادر عزیز
حقیقت این است که ما آدمها یک خصوصیت جالب داریم!

اینکه در گفتار ، ادعاهایی داریم ولی خودمان به بیشتر این ادعاها عمل نمی کنیم!
البته خطابم به شخص خاصی نیست ، همه را عرض میکنم و بیشتر از همه خودم را
چون متاسفانه برای خودم نیز این اشتباه زیاد پیش آمده

ماها جملاتی مثل:
قبل از ایراد گرفتن از راه رفتن دیگران ، چند قدم با کفشهایش راه برو
سعی کن دنیا را با عینک طرف مقابلت هم ببینی
انسان ها را از روی جنسیت ، جایگاه و یا شرایطشان قضاوت نکن
و........

اینگونه جملات معمولاً فقط دکورهایی هستند که ما در امضایمان مینویسیم یا استاتوس میگذاریم یا با خط خوش می نویسیم و به دیوار میکوبیم
و در تاپیک ها هم هر جا کسی چنین جملاتی می نویسد بقیه میرویم زیرش می نویسیم
آفرین... زیباست... احسنت.......

اما حقیقت این است که اینها اعمالی است که همگی انجامش را از فقط طرف مقابل انتظار داریم ، نه از خودمان!
انشاالله که منصفانه و بی طرفانه قضاوت کنیم

shahneshin;904600 نوشت:
سلام
علیک سلام

shahneshin;904600 نوشت:
بعد از تحمل سالها فشار جنسی که بخاطر تحریک محیط بهم وارد میشد و از طرفی هم تو یه بافت مذهبی فرهنگی بودم و مثل جوونهای دیگه نمیتونستم از راههای نامتعارف ارضا بشم با کلی عقده و ارزو تصمیم به ازدواج با یک دختر محجبه گرفتم
آفرین به شما
اینکه عقده و آرزو داشتید نشان میدهد که دنبال راه حرام نرفتید
ایراد از شما نیست بلکه از همان بافت مذهبی است که درونش زندگی میکنیم
به شما میگویند:
رابطهء نامشروع ممنوع!
خود ارضایی ممنوع!
همجنسگرایی ممنوع!

می پرسی خب چه کنم؟
میگویند به ما چه که چکار کنی! مشکل خودت است!! :Gig:

shahneshin;904600 نوشت:
تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده و مذهبی چون ما
اینکه معایب زن زیر چادر مخفی است حرف کاملاً درستی است. هر کس هم قبول ندارد دلیل بیاورد که چرا درست نیست!

اما برادر گرامی ، شما هم به دو نکته توجه بفرمائید:

1 - فرض کنیم اصلاً چادر در کار نباشد. دقیقاً مشخص کنید تا چه مقدار اگر اندام زن دیده شود ، راه بر مخفی کاری بسته خواهد شد؟ آیا با مانتو نمیشود چیزی را مخفی کرد؟ با پیراهن و شلوار چطور؟ انصافاً آیا در نهایت به راه حلی بجز عریانی کامل خواهید رسید؟ یا لااقل (با عذرخواهی از خامها) فقط وجود لباس زیر؟ شما حاضرید خانمها با چنین وضعی در جامعهء اسلامی ظاهر بشوند؟

2 - خیلی از مسائل دیگر نیز ابزاری برای گول زدن دیگران است. مثل نماز خواندن برای ظاهر نمایی یا کمک به فقرا برای فریب خلق و..... اما بفرمائید سوء استفاده از یک ابزار ، نشان از بد بودن ابزار است یا نشان فریبکار بودن استفاده کننده؟

shahneshin;904600 نوشت:
با طراحی های که دختر و خانواده اش اش کرده بودن....
نکتهء اصلی در همینجاست
در حقیقت مشکل اساسی شما زشت بودن همسرتان نیست بلکه پنهان کاری اوست
به همین دلیل است که نمی توانید به هیچ عنوان به او علاقمند بشوید. چون خواسته یا ناخواسته در دلتان سد ایجاد کرده اید

ماها نمی دانیم شما چقدر حقیقت را میگوئید

(با احترام) ؛ اما با این فرض که حرف های شما کاملاً درست باشد
به شما پیشنهاد می دهم به همسرتان فرصت بدهید

ببینید زنها گاهی از روی احساسات اشتباه می کنند ، نه اینکه عمد داشته باشند
مثلاً می بینید زنی گوشی شوهرش را چک میکند که مبادا با زن دیگری حرف زده باشد
شوهر از این کار ناراحت میشود اما زن قصدش آزار شوهر نبوده ، بلکه فکر میکرده این راهی است برای حفظ شوهر برای خودش

لذا اول باید ببینید هدف همسرتان فریب دادن شما بوده یا اینکه اتفاقاً شما را دوست داشته که چنین کاری کرده
اگر هدفش از این پنهان کاری به دست آوردن شما بوده ، گر چه روشش غلط بوده ، اما بدون تردید جای فرصت دوباره دارد
چون لااقل نیت و هدفش صحیح بوده
ضمن اینکه شما خودتان هم در شناخت همسرتان کوتاهی کردید و نباید تمام تقصیر را گردن همسرتان بیندازید

shahneshin;904600 نوشت:
الان من از این زن متنفرم ولی خب دلم میسوزه طلاقش بدم

دلتان برای کسی میسوزد که از او متنفرید؟!!

برادر عزیز ، مردی را میشناختم که به همسر خود خیانت میکرد و با زن دیگری رابطه داشت
وقتی همسرش ماجرا را فهمید ، به تلافیِ خیانت شوهرش ، او نیز با مرد دیگری رابطه پیدا کرد!!
در واقع برای انتقام از شوهر ، شروع به نابودی خودش کرد

ببخشید اگر رک و راست میگویم ، اینکه نمی خواهید او را طلاق بدهید ، دلیلش ترحم و دلسوزی نیست ، بلکه شما لج کرده اید
نمی دانم عمدی است یا ناخواسته ، اما حالا که دیده اید نصف کارتان خراب شده ، میخواهید نصفهء دیگرش را هم خراب کنید
بلاتشبیه ، شما هم دارید همان راهی را میروید که در مثال قبلی عرض کردم آن خانم انجام داد
لذا تا زمانی که سدی از تنفر در دل خود از همسرتان ساخته اید ، خوبی های او را نخواهید دید

در حضور استاد تاپیک جسارت میکنم ، اما دلیل اینکه ایشان راهکار کامل به شما ندادند همین است که در کلام شما میل به تغییر ندیدند
برادر عزیز ، تا شما خودتان دستتان را به مشاور ندهید ، او نمیتواند شما را از چاه مشکلات بیرون بیاورد

[="Purple"]8-|

Reza-D;909991 نوشت:
سلام برادر عزیز

اینکه در گفتار ، ادعاهایی داریم ولی خودمان به بیشتر این ادعاها عمل نمی کنیم!

جملاتی مثل:
قبل از ایراد گرفتن از راه رفتن دیگران ، چند قدم با کفشهایش راه برو
سعی کن دنیا را با عینک طرف مقابلت هم ببینی
انسان ها را از روی جنسیت ، جایگاه و یا شرایطشان قضاوت نکن
و........

اینگونه جملات معمولاً فقط دکورهایی هستند که ما در امضایمان مینویسیم یا استاتوس میگذاریم یا با خط خوش می نویسیم و به دیوار میکوبیم
و در تاپیک ها هم هر جا کسی چنین جملاتی می نویسد بقیه میرویم زیرش می نویسیم
آفرین... زیباست... احسنت.......

اما حقیقت این است که اینها اعمالی است که همگی انجامش را از فقط طرف مقابل انتظار داریم ، نه از خودمان!
به قول شما بگذریم.....

ولی عوضش همیشه یک مرد عمل داریم توی سایت
کسی که همیشه حرفای عادلانه و منصفانه میزنه و همیشه اهل عمله و از روی احساسات و هیجان حرف نمیزنه [-x

فکر میکنم رعایت انصاف و اعتدال وقتی اتفاق میفته که یه دایره نکشیم دور بقیه، خودمون بیایم بیرون و قضاوت کنیم happy[/]

سلام
اولا ازدواج هائی که بر اساس ترحم و اجبار و اکراه باشد . ن تنها سر انجام خوشی نخواهند داشت . بلکه حضور دو نفر با هم بدون لذت و ناراحتی و سردی همراه خواهد بود .
ود ر افرادی بلا تشبیه و جسارتا ب خیانت ختم خواهد شد !
ثانیا
ببخشید اگر اشتباه نکنم . مشکل خانم شما استخوانی و لاغر بودن است . خوب مگر مشکل و بیماری حاد ی است . که در مان و علاج ندارد . الان با یک تست تیروئید و آزمایش خون ساده توسط یک پزشک عمومی هم این مشکل قابل رفع است .
ضمنا شاید چادر عیوب بدنی یک خانم را بپوشد !
ولی فک نکنم . حجم بدنی یعنی لاغر و چاق بودن فرد را پنهان کند !
و سئوال
یعنی شما برای خواستگاری ایشان واقعا با چادر رویت کردید !
حالا شما بعنوان اینکه مذهبی بودید !
نمی توانستید . بدن خانم را دقیقا بینید !
خانواده شما که همجنس اون خانم بودن این حق که داشتن کاملا بررسی نمایند!
والله اعلم
پ.ن
عذر خواهی می کنم . الان طرف نامحرم است . . صرف یک دو ستی از کوچکترین امورات ووووو هم دیگر مطلع هستن !
بعد شما می خواستید
ازدواج کنید !
اینگونه
عمل کردید
از وجدان و انصاف و مردانگی ب دور است . حتی با چنین خانم پا کدامن و با عفتی بخواهید. ب اندازه یک سر سوزنی با سردی
بر خورد کنید !
چ برسد ب طلاق !
نکته
زن پا کدامن داشتن
موهبت الهی است .
قدر دان با ش

ترگل;910023 نوشت:
رعایت انصاف و اعتدال وقتی اتفاق میفته که یه دایره نکشیم دور بقیه
سلام خواهر گرامی
به روی چشم گل

ولی لطف بفرمائید به این بخش هم توجه کنید:

Reza-D;909991 نوشت:
اینکه در گفتار ، ادعاهایی
داریم ولی خودمان به بیشتر این ادعاها عمل نمی کنیم!

و..........

ترگل;910023 نوشت:
ولی عوضش همیشه یک مرد عمل داریم توی سایت
کسی که همیشه حرفای عادلانه و منصفانه میزنه و همیشه اهل عمله و از روی احساسات و هیجان حرف نمیزنه
منصفانه حق با شماست x_x
هیچکس موقع هیجانی شدن بدتر از خودم نیست

ولی باور کنید اینکه جملاتم را بصورت

"ما" نوشتم صرفاً برای ظاهرسازی نبود
واقعاً منظورم با همه بود از جمله خودم
با این حال پست قبلی را ویرایش میکنم. ممنون از تذکر شما

[="Purple"]

Reza-D;910031 نوشت:
سلام خواهر گرامی
به روی چشم گل

ولی لطف بفرمائید به این بخش هم توجه کنید:

منصفانه حق با شماست x_x
هیچکس موقع هیجانی شدن بدتر از خودم نیست

ولی باور کنید اینکه جملاتم را بصورت "ما" نوشتم صرفاً برای ظاهرسازی نبود
واقعاً منظورم با همه بود از جمله خودم
با این حال پست قبلی را ویرایش میکنم. ممنون از تذکر شما

سلام خدمت شما برادر گرامی
واقعا نقد پذیری و اصلاح به این سرعت تحسین برانگیزه
انتظار واکنش داشتم ولی پذیرش خیر
ازتون عذرخواهی میکنم اگر مکدر شدین مطرح کردنش درست نبود ....
صادقانه بگم خودم بودم فکر نمیکنم انقدر متواضعانه برخورد میکردم این از بزرگواری شماست
من هم اعتراف میکنم خیلی از روی احساسات حرف میزنم ولی اینکه شخصی در جمع بگه و من بپذیرم نمیدونم واقعا میتونستم رفتار مشابهی داشته باشم یا خیر ....
متاسفانه توی بحث کردنامون خیلی تند میریم و خیلی وقتها که میشه بااحترام صحبت کرد رعایت طرف مقابل رو نمی کنیم
این بارهم مثل همیشه خیلی برخوردتون عالی بود
ان شاءالله ماهم یادبگیریم از شما و زود کنش و واکنش نشون ندیم @};-[/]

ترگل;910037 نوشت:
تواضع
حقیقتش بحث تواضع نیست ، حاصل چند ماه تفکرم است
عمویم همیشه میگوید وقتی دستی فرود میاید ، اگر دست دیگر را در برابرش قرار بدهی صدا خواهد داد
استارتر تاپیک هم دارند همین اشتباه را میکنند. یعنی بجای حل مشکل دارند به آن دامن میزنند
البته به ایشان حق میدهم که خواسته هایی از زندگی داشته باشند ، اما هنوز راه هایی برای ایشان هست

در این مدت فهمیدم که دنیا واقعاً ارزش خیلی حرفها را ندارد
نتیجهء سختی های من شد همین بیت که در امضایم می بینید

خاک می گردیم و نطفه بوده ایم
بر چه چیز از خویش غرّه گشته ایم؟!

هفت شهر عشق را عطار گشت
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم....

[="Blue"]

shahneshin;904600 نوشت:
حالم از هر چی چادریه بهم میخوره چون تمام معایب زن زیر چادر مخفیه و وسیله خوبیه برای گول زدن بچه های ساده و مذهبی چون ما

آفرین!
چقدر منطقی هستید شما!
در روایات آمده است که مومن زیرک است نگران آقایان مذهبی نباشید آنها ساده نیستند بلکه زیرک هستند پس آنها را با خودتان جمع نبندید
درضمن یکمی توهم توطئه ندارید؟ دخترای مذهبی چادر می پوشن تا مردا رو فریب بدن؟
الله اکبر

shahneshin;904600 نوشت:

روش جدیده برای تبلیغ دوستی با نامحرم؟
هیچ مرد با غیرتی به دوستی با نامحمرمان فکر نمی کنه و مردان مذهبی اهل حتی فکر به این مسائل نیستند این قصور از ناحیه شما بوده که درخواست دیدن ایشان رو نکردید
خب اینهم یک تفاوت دیگر شما با مردان مذهبی
shahneshin;904600 نوشت:
اینم بگم من تو تمامی مراحل ازدواج و انتخاب این دختر به خدا توکل کردم

shahneshin;904600 نوشت:
خدا نخواست چهره واقعی دختر رو از زیر چادر ببینم

خوبه آخرشم تقصیر خدا شد
شما یه موبایل بخوای بخری صدبار نگاهش میکنی بعد به خانوم نگاه نکردی و حالا چادر و مذهب و خدا مقصر هست؟
چه خوبه آدم ها اشتباهاتشون رو بپذیرن و دنبال این نباشن که بندازنش گردن دیگران[/]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]با سلام خدمت دوستان و پرسش گر محترم
.
در سایت http://nedayepakefetrat.ir/ یک جزوه هفتاد صفحه ای برای ازدواج موجود هست

جزوه فوق ترجمه فارسی سخنان یک استاد اخلاق ترک زبان می باشد

من تا الان 7 صفحه اولش رو خوندم و احساس می کنم تعریف خیلی زیبایی از علت وقوع ازدواج ارائه داده است،

ممکنه خیلیا بیان بگم این حرفا خوبه ولی هیچ کس عمل نمی کنه، اما بنظرم پله اول دونستن هست که بیایید>:/ فتحش کنیم:-bd[/]

زینبیون;910173 نوشت:
دخترای مذهبی چادر می پوشن تا مردا رو فریب بدن؟

سلام
قطعاً اینکه بگوئیم فقط مذهبی ها یا چادری ها اینطور هستند حرفی به دور از انصاف است
اما بدون تردید هستند مردها و زنهایی که در ابتدای ازدواج سعی میکنند یک سری عیوب خود را از طرف مقابل بپوشانند
از جمله عیوبی که احساس میکنند در زیبایی دارند و یکی از راههای پوشاندن این عیوب در خانمها سوء استفاده از پوشش است
(چادر یا هر پوشش دیگر)
مذهبی و غیرمذهبی هم ندارد
(مذهبی با تعریف معمولش را عرض میکنم)

زینبیون;910173 نوشت:
قصور از ناحیه شما بوده که درخواست دیدن ایشان رو نکردید
شما یه موبایل بخوای بخری صدبار نگاهش میکنی

جوری می فرمائید انگار همین که از دختر درخواست دیدن کنیم با جان و دل می پذیرد!
شما چند خانم مذهبی می شناسید که اجازه بدهد پسر قبل از عقد او را بدون حجاب و پوشش ببیند؟
از هر 10،000 دختر مذهبی ، بعید می دانم حتی یک نفر هم بتوانید پیدا کنید

در ضمن اگر همین الان یک آقا تاپیکی بزند و بگوید می خواهم اندام دختر مورد نظرم را قبل از عقد ببینم (ایرادی که به شما به استارتر گرفتید که چرا چنین نکرده)
این بار دوستان مذهبی حتی شاید خود شما به او خواهند گفت چرا سیرت را رها کردی و دنبال صورت هستی؟!
و متهمش می کنند که هدفت چشم چرانی است و تو نگاه ابزاری به زن داری و امثال این حرفها

برای نمونه به تاپیک زیر که در آن بحث برداشتن حجاب قبل از عقد مطرح شده است ، نگاهی بیندازید
البته بیشتر پست ها پاک شده که دلیلش جبهه گیری شدید خانمها بوده است:

(( حکم برداشتن حجاب در خواستگاری ))
موضوع قفل شده است